Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16351) Addai válasza Chaser (#16298) üzenetére


Addai
csendes tag

http://ipon.hu/webshop/product/_acer_aspire_5750g_2314g50mnkk_lx.rmx0c.003/177915

Ezt a gépet ajánlottátok többen is. Olyan kérdésem lenne, hogy azt írják, h integrált videókártyával:O ez nem lehet probléma, hogy nem dedikált? Volt aki azt mondta, hogy az integrált kártyákat ne használjam játékokra (kisebb játékokra) mert lesülnek az alaplapról.. :S A másik az, hogy Linux rendszerrel. Hallottam ismerősömtől,hogy ő a linuxos gépeknél szenvedett a windowsokkal. Most akkor ez hogy is van? :)

Korábbi kommenteknél írtátok a top3 top5 márkákat notebookra. Visszalapozva nem találtam,hogy mire céloztatok. Szerinted/szerintetek mi most a top5 márka?

Amúgy amíg rá nem találtam a fórumra a dell 5110-re voltam rákattanva,mert egy esztergomi üzletben megtaláltam elég kedvező konfiggal.
Augusztusban kéne egy gép ilyen 150-160 árfekvésben. Net, lightosabb játékra, azért érdeklődök amúgy.
Válaszodat előre is köszi!

(#16352) Chaser válasza Addai (#16351) üzenetére


Chaser
titán

Ebben az esetben annyit jelent, hogy alaplapra forraszott, ettől még diszkrét. A gépek 90%-ában így van, cserélhető csak kevés gépben van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16353) doser0717 válasza Bazsee71 (#16350) üzenetére


doser0717
aktív tag

Nem akarok hülyeséget kérdezni, de a külföldi terméknek is van számlája, nem?!? :DDD
Én pl. szlovák cégnél dolgozok, ahol szlovák könyvelés van, de egy Magyarországon vásárolt laptop számláját is el tudja számolni.
Mint ahogy egy magyar fuvarozó cég is el tudja számolni költségként a külföldön tankolt üzemanyagot!
Akkor Te miért ne tudnád? Van olyan törvény (ha még nincs, akkor majd lesz... :W ), amiben meghatározzák, hogy csak belföldön vásárolhatsz bármit is a vállalkozásod részére?!?

FK8, Valoriani Baby 75

(#16354) doser0717 válasza Chaser (#16352) üzenetére


doser0717
aktív tag

De tudsz listát, ahol ez le van írva?!? Mármint hogy melyek ezek a cserélhető (mxm-es) kártyák?
Mert pl. a notebookcheck teszt nem írja! Én most tudtam meg, hogy az enyémben az van (8600gt), de tudni szeretném, hogy a leendő gépemben is az van e?! (nVidia GeForce GTX 560M 3GB GDDR5, DX11)

FK8, Valoriani Baby 75

(#16355) Bazsee71 válasza doser0717 (#16353) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor ezek szerint rossz logikára alapoztam. Úgy gondoltam, ha külföldön fizetek adót egy termék után, azt nem fogom tudni a magyar államtól visszaigényelni.

Ha nincs probléma a fent említett megoldással, akkor milyen megbízható külföldi helyeket tudnátok ajánlani? Soha nem rendeltem még külföldről, nem tudom mennyire biztonságos.

(#16356) doser0717 válasza Bazsee71 (#16355) üzenetére


doser0717
aktív tag

Nem akarok se hülyeségeket mondani/ajánlani, sem pedig arra biztatni bárkit is! De van annyi fajta fórum ahol adnak tanácsot, vagy mindenkinek van könyvelő ismerőse - egy vállalkozónak saját könyvelője (akinek egy ilyen kérdésen, hogy "külföldön vásárolt elektronikai terméket el tudok számolni?" kb. 3 mp-t kell gondolkoznia)!

Persze ez a külföldről vásárolós dolog kb. úgy működik, hogy minél drágább a kinézett termék, annál több a megtakarítás egy magyar üzlethez képest. Lehet a 150-160.000 Ft-os kategórián még nem spórolsz annyit, hogy megérje az utánajárás!

Az én esetemben biztos megéri, mert én ma rendelem meg a gépemet az usa-ból (kint 1690usd - itthon mai árfolyamon kb. 350.000Ft lesz mire az asztalomra kerül, ugyanez itthoni üzletben kb. 470.000 Ft. Így megéri az fix.)

FK8, Valoriani Baby 75

(#16357) fcriss válasza Bazsee71 (#16350) üzenetére


fcriss
tag

Ha van EU-s adószámod kint nettó árat fizetsz,és itthon kell áfát fizetned,viszont be tudod rakni a könyvelésbe.Ők szállítanak ide,de a HP-nál járj utána mi a helyzet a garanciával.Jogszabály

[ Szerkesztve ]

(#16358) Bazsee71 válasza fcriss (#16357) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#16359) Chaser válasza doser0717 (#16354) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudok. A notebook nem desktop, attól hogy valamilyen cserélhető foglaltos megoldású vga van a gépben még nem feltétlen tudod cserélni. Lehet nem fog passzolni a hűtés, ha passzol egy nagyobb fogyasztású kártyával már elégtelen lesz, stb. Nem olyan egyszerű móka ez, mint sokan elgondolják. néhány gépnél komolyabb allűrök nélkül cserélhető a vga, de zömében még ha nem is alaplapra van forrasztva a avga egyéb okok miatt nem tudod másra cserélni. Max annyiból előny, ha gari lejárta után megdöglik a gépben a vga, ugyanolyanra biztos ki tudod cserélni, míg a forrasztottat biztos hogy nem, valszeg szervizben sem, vagy olyan pénzért hogy nem éri meg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16360) doser0717 válasza Chaser (#16359) üzenetére


doser0717
aktív tag

Végül is mindegy is!
Ez a 8600gt is kiszolgált bő 4 évig. Akkor a gtx560 is kifog... Csak kíváncsi voltam.

FK8, Valoriani Baby 75

(#16361) Jostee


Jostee
tag

Sziasztok!

Szeptembertől egyetemre kezdek járni, így szükséges vásárolnom egy laptopot, ráadásul gazdaságinformatikusként, így nem csak általános felhasználásra kellene, hanem programozásra is. Lehetőség szerint ne csak integrált VGA legyen benne, mert játékra is használnám, ezért a 15 colosra gondoltam 1366*768-as felbontással.

Árban olyan 130-150e Ft a határ, igaz én drágább laptopokat nézegettem:
http://www.pcland.hu/shop+ASUS-K53SV-SX260D_99842_150024 ~ 190e Ft
http://ipon.hu/webshop/product/_asus_k53sv_sx077d/177015 ~ 170e Ft

Ha tudtok hasonló teljesítményű laptopot, alacsonyabb áron annak nagyon örülnék, esetleg 130-150e Ft között olyat, ami a lehető legjobb ár/teljesítmény szempontjából.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv

Jostee

(#16362) Chaser válasza Jostee (#16361) üzenetére


Chaser
titán

Acer 5750G 1év garral 135k, ha veszel mellé +2év gart 156k, ekkor még egy táskát és wireless egeret is kapsz hozzá.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16363) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.

Egyetemi tanulmányok elkezdéshez szeretnék egy hordozható kis kütyüt.
Semmi extra ,játék és programozás nem kell. 90k a keret,mit ajánlotok? Szeretnék újat ha lehet. Teljesen nulla a laptop/netbook/tablet ismeretem.

köszönöm a segítséget :R

(#16364) Chaser válasza Möhe (#16363) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo és HP 620 v presario van 90k alatt amiket érdemes megvenni. Lenovo biztos 2 év gar, HP ált-ban szintén, de figyelni kell ne 1 év garis szériából legyen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16365) Unbaised-Ben válasza Chaser (#16362) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Arra megkérhetlek, hogy leírnátok, miért ajánljátok ezt az Acer típust, persze pár dolgot olvastam, de mivel jobb ez, mint a többi, a kételkedés hiánya nélkül persze. :) :R Mert közben ezt is nézegetem a korábban említett Fujitsu mellett. Ugyanis kiderült, hogy +áfa nélkül lesz véve a laptop, így a 120-erzes kategóriába belefér az Acer 5750G 3 év garival.

(#16366) Annunaki


Annunaki
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok,ki is néztem egyet magamnak,csak kicsit bizonytalan vagyok.
A véleményeteket szeretném kérni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16367) doser0717 válasza Annunaki (#16366) üzenetére


doser0717
aktív tag

Inkább EZ!
De ha jársz Magyarországon, vagy valahol a határ szélén laksz akkor itt szerintem jobban jársz ha megveszed! Mármint pénzügyileg, ahogy számolom a mai árfolyamon.
Nálunk ez 130.000 Ft + 2év garanciabővítés 20.000, amihez jár optikai egér+táska. (ez a mai árfolyamon 2300lei, míg romániában ha jól látom 2880!)

FK8, Valoriani Baby 75

(#16368) d@minator válasza Unbaised-Ben (#16365) üzenetére


d@minator
addikt

Semmi másért csak, mert 200e Ft alatt ez a legjobb ár / grafikus teljesítményű laptop.

(#16369) Chaser válasza Unbaised-Ben (#16365) üzenetére


Chaser
titán

jobb ár/érték arányú, jó a hűtés, jó a kaszni. Jó a kijelző. Hosszú akus üzemidő. Az egyedüli dolog ami hátránya, meghibásodás esetén a csehekhez viszik ki szervizelni, ez elhúzódhat, nem jellemző de ott van a pakliban. Touchpad lehetne jobb is, de ennyi pénzért mindent ne várjunk el.

A530: Még jobb a kasznija, van itthon szerviz, matt a kijelző, van rajta express card is, szerelhetősége kitűnő, itt ha cpu-t akarsz újrapasztázni ahhoz is hozzáférsz 1-2 perc alatt. de még a régebbi core i cpu van benne, gyengébb az akus üzemidő, az ezüst szín nem mindenkinek jön be. Alapból 3 év gar, a legkisebb modell már 105k-ért elérhető P6200 cpu-val, az i3 380-as verzió kb 115k, az is jó vétel. Halk, hűvös működés, de ezek a gépek nem játékra valók a gyenge intel igp miatt. Többi verziója igazából nem feltétlen éri meg, sőt azt kell mondjam nem. De ez a 2 tuti vétel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16370) doser0717


doser0717
aktív tag

Szerintetek melyik a jobb választás?

nVIDIA GeForceGTX 560M (csak nem ez hanem 3Gb-s változat) egy Asus-ban, vagy nVidia GeForce GTX570M egy MSI-ben?!?

Ha úgy jobban tetszik: Ez az MSI vagy ez az Asus?!?

Árban kb. 10.000 Ft-al olcsóbb az Asus és van hozzá táska+egér, szemben az MSI-ben jobb a gpu és 14 helyett 16GB ram van benne!
Az msi-re 2 év gar. van, az asus-ra is, de az bővíthető +1 évvel!

Szerintetek? Nem tudok dönteni! Pedig ma KELL!!! :W :W :W

FK8, Valoriani Baby 75

(#16371) doser0717 válasza doser0717 (#16370) üzenetére


doser0717
aktív tag

Nekem az MSI valamiért jobban tetszik + szebb is, a videós tesztben is jobban jön ki (kivéve a hőmérsékletet), MATT kijelzős is és a jelenlegivel is meg vagyok elégedve szóval mint MSI semmi baj vele, de valamiért tartok tőle... :O
Valaki erősítsen meg, hogy jól/jobban járok az Asus-al...
Lehet azért vannak kétségeim, mert anno 4 éve is Asus meg MSI között vacilláltam. Aztán az Asus mellett döntöttem. Elmentem az üzletbe, de még nem volt - azt mondták leghamarabb 3 hét. Erre elmentem a másik üzletbe, ott azt mondták holnapra megvan az MSI. Mondom OK! Így lett MSI és utána 100szor áldtam az eget, hogy ezt választottam... :F

Ezzel a szigetes billentyűzettel mi a tapasztalat?!?

[ Szerkesztve ]

FK8, Valoriani Baby 75

(#16372) fcriss válasza doser0717 (#16356) üzenetére


fcriss
tag

"Az én esetemben biztos megéri, mert én ma rendelem meg a gépemet az usa-ból (kint 1690usd - itthon mai árfolyamon kb. 350.000Ft lesz mire az asztalomra kerül, ugyanez itthoni üzletben kb. 470.000 Ft. Így megéri az fix."

Még 400k se áll meg,nemhogy 350-be,persze ha mindent szabályosan csinálsz. :D .Olvasd el

(#16373) doser0717 válasza fcriss (#16372) üzenetére


doser0717
aktív tag

Az utolsó 5 szó itt a lényeg... :DDD

[ Szerkesztve ]

FK8, Valoriani Baby 75

(#16374) Unbaised-Ben válasza Chaser (#16369) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Köszi, gondolom már vagy 100x leírtad, ezért örök hálám :R

(#16375) fcriss válasza doser0717 (#16373) üzenetére


fcriss
tag

Oké én szóltam.... :D

(#16376) Tom1939 válasza doser0717 (#16371) üzenetére


Tom1939
őstag

Szia!

Hát nekem az ausus tűnik jobbnak (kitűnő hűtés). De ha az msi-től nem félsz a jobb grafika és matt kijelző nagy plusz.

Ezen nem gondolkozol [G74]. Kicsit drágább de itthonról van.

Nekem nincs választásom, M6600 nincs itthon. Neked van :)

(#16377) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

sziasztok !

notebook esetleg netbook vásárlás előtt állok !
130 db ezrest adnék ki érte max. !
mi manapság a best buy ezért a pénzmagért ?

- net
- office
- film nézés, zene hallgatás
- minimális játék mire használva lenne

ezek tükrében mit lenne érdemes vennem ?

előre is köszönöm a válaszokat :R

(#16378) Chaser válasza Unbaised-Ben (#16374) üzenetére


Chaser
titán

Szívesen. A fuji-t már biztos:)

Sz7Cs: Ha komolyabban is játszanál a sokszor említett acer 5750, olvass vissza. Ez 135k 1 év garral, ildomos mellé +2évet venni 21k-ért, rajtad múlik be tudod-e vállalni, ezt 1 év alatt bármikor megveheted.
A másik jó lehetőség ha csak tényleg netre kell A530 105 v 115k-ért, fujishopban megtalálod őket, ezek alapból 3 év garisak, matt kijelzős gépek, csak vissza kell olvasnod ha kell még info róla.
Ha játszogatni is szeretnél van még egy HP, talán DV6, gyengébb sokkal a vga-ja mint az aceré, cpu-ja is, de játékra alkalmasabb mint az A530. 2 év gar, 115-120k körül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16379) Annunaki válasza doser0717 (#16367) üzenetére


Annunaki
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszod.
Bevallom kicsit félek az Acertől mivel már kettő halt meg a kezeim között.
Talán eltudom intézni,hogy Magyarországon vegyem meg,de ha nem találtam egyet itthon.
[link] már ha ez is hasonlóan jó mint,amelyiket te írtad.Kicsit gyengébb a proci teljesítménye de olcsóbb is,meg kapok hozzá 10% árengedményt,mivel van olyan amelyik ki van bontva az eredeti csomagolásából.

(#16380) doser0717 válasza Tom1939 (#16376) üzenetére


doser0717
aktív tag

Néztem, de itt a fórumon még régebben írták hogy nincs túl jó tapasztalat a notebookzone-ról. (nem rádim.hu szint, de állítólag itt is vannak sumákolások)
Igazából csak a RAM és a hdd a különbség (az enyémben 14Gb ram lesz, ebben meg 4 van, + az enyém 1,5 terás lesz ez meg csak 500Gb-s), az összes többi egyezik. - a billentyűzetet nem tudom, mert az enyém 100% hogy uk kiosztás lesz, de ez sem biztos hogy magyar... Nézdd meg máshol mennyi ez a gép! :U
Ezért is nem értem hogy az notebookzone.hu-n miért írják hogy max. 8Gb?!?

Érdekes, hogy nekem a külseje tetszik sokkal jobban! :DDD A grafikával sztem pár évig nem lesz baj. A matt kijelző meg... - sokkal jobban tetszene, de igazából csak én használom, csak egyedül nézem és a készenléti idő miatt jobbára csak hálóról zárt helyen, szóval...
Mondjuk ott van még hogy az msi-ben 2* 3.0usb van az Asusban meg csak 1 + az msi-ben van e-sata asusban nincs. Szóval maga a konfig az msi jobban tetszene (kívül-belül), de a férfi megérzésem azt mondatja hogy Asus! + ezt az MSI-t még nem is lehet kapni, mert majd csak augusztus közepe/végétől forgalmazzák majd, tehát nem lehet tudni nem e lesz valami gyermekbetegsége. És hát az Asus valamiért csak best buy volt a kategóriájában a g73-al, ez meg ugyanaz csak kicsit több...
Mindent összevetve kockáztatok 350.000Ft-ot (hogy megjön e egyáltalán), de ha sikerül akkor lehet páran még követnék a példám.
És ugye valami régi okos megmondta anno, hogy ha nem kockáztatunk nem jutunk előre.
Vagy belebukok, vagy nem, de megpróbálom...

FK8, Valoriani Baby 75

(#16381) Kleroo


Kleroo
veterán

Hy all!

Szüleimnek tervezek gépet venni meglepiként.
Cél: működjön,fusson rajta a "google" :D,legyen szép,sok gari.80k-nál ne nagyon legyen drágább.(+ 1-2k)
3 versenyző van. Asus K52N[link]
Lenovo G550
Dell m5030

A régi asztali gép helyett szeretném nekik.Így könnyebb lenne az egész,és nem zabálna 300w-ot az aktív gép.

Az Asus nagyon tetszik. Páromnak van egy kl50-e, az nagyon jól össze van rakva,2éves és kiváló.Van rajta HDMI (hd ready tv-re rá lehetne kötni...)
A KL50N verzió tudtommal pedig nem hibás széria.A 2 év gari pedig korrekt ennyi pénzért.
A Dell-t csak a garancia miatt váalsztanám,egyébként annyira nem jön be.
A Lenovo pedig a kedvenc, nem csili-vili,hanem jó.Viszont azért hiányos bizonyos területeken.

Melyik a leginkább bevált típus.

Tudom,hogy mindegyik ratyi fosrakás tipus,de tényleg az a lényeg,hogy google,kicsi,olcsó,keveset fogyaszt :)

Arra mondjuk kíváncsi lennék,hogy elfut-e a win7 értelmes sebességgel ezen az egymagos "csodán" Van erről tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#16382) Jostee válasza Chaser (#16362) üzenetére


Jostee
tag

És mennyi minőségbeli különbség van ez az Acer és az említett Asus laptopok között? Illetve megér +40e Ft-ot az i5-ös processzor, jobb annyival? mert nézegettem [link] ezt is, mert ugyan annyiba kerül mint az i5ös asus, de ehhez jár oprendeszer, illetve a wincherster is +250GB.

(#16383) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
A sokat ajánlott fuji A530-al csak a mai játékok nem mennek,vagy mondjuk a 2-3 éves játékok sem? Illetve a lenovo edgben lévő Intel HD Graphics jobb a fujiénál?

(#16384) doser0717 válasza Annunaki (#16379) üzenetére


doser0717
aktív tag

Ha általános felhasználás + játék akkor elég a régebbi i3-as proci is. De a +2 év garit mindenképpen vedd meg hozzá. Itt mo.-n ezt a vásárlástól számított 1 évben bármikor megteheted, nem tudom nálatok hogy van.

FK8, Valoriani Baby 75

(#16385) Chaser válasza Kleroo (#16381) üzenetére


Chaser
titán

1 magos cpu-val már ne vegyél gépet, asus kiesett. A g550 jó, 85k körül van 2 magos amd vagy régebbi intel megoldású belőle, esetleg ott a HP620 ami még matt kijelzős is, mindre 2 év a gar, HP-nak azért utána kell nézni biztos annyi legyen. Állítólag hangos, de személyes tapasztalatom még nem volt vele.

szerk: Ilyen árkategóriában tegnap is kerestek gépet, volt pár link is, olvass kicsit vissza. A W7 miatt mondom, hogy ne vegyél 1 magos gépet, az órajele is kicsi, pár ezressel többért másutt kapsz 2 magosat. A 620-on HDMI is van és bár régebbi intel a cpu, az még mindig pariban van a mostani 2 magos amd procikkal, erőben és fogyasztásban is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16386) Annunaki válasza doser0717 (#16384) üzenetére


Annunaki
csendes tag

Ok,köszi.Akkor ezt rendelem.

(#16387) Sz7Cs válasza Chaser (#16378) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

:R

(#16388) doser0717 válasza Annunaki (#16386) üzenetére


doser0717
aktív tag

Mielőtt megtennéd, azért kérdezz rá, hogy erre a felbontott csomagolásos dologra is ugyanaz a garancia érvényes e mint az originálra?!? És hogy ugyanúgy tudsz e gar.bővítést venni!
Ha nem, akkor szerintem keress mást!
Nálunk ez az Acer most a best buy ebben az árkategóriában azoknak akik játszani is akarnak, de csak akkor vedd meg ha tudod rá a garanciát bővíteni!!!

FK8, Valoriani Baby 75

(#16389) Kleroo válasza Chaser (#16385) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszönöm.
Akkor megskubizom a HP-t is.
tapasztalat nincs a notebook 1mag és win7 házasságáról?
Még egyszer mondom, szülőknek megy. Nem baj ha 2ms helyett 8ms amíg megnyit valamit.
A gép képnézegetésre, pár kis erőforrás igényű oldal megnyitása, google.
Viszont Xp-t már nem tennék rá. A win7 ha eldöcög rajta értelmes tempóban az elég :)
Persze ha olyan lassú lenne,mint egy vírusos Xp pentium2-n akkor más :D

A lényeg a 80k lenne. Az már eléggé max.

HP?[link]

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#16390) Böcce


Böcce
csendes tag

Üdvözlet!

A tesómnak kellene notebookot néznem és ebben kérném a segítségeteket. Főként netezésre (webcam), filmnézésre (720p-s filmek miatt jó lenne a 15,6"-os) lenne használva. Nem kell nagy teljesítményűnek lennie inkább legyen megbízható és hosszú akkuidejű.

Előre is köszönöm.

(#16391) Annunaki válasza doser0717 (#16388) üzenetére


Annunaki
csendes tag

Igen ugyanúgy érvényes a garancia és bővíteni lehet,csak annyi történt hogy az eredeti csomagolás megsérült,ezért újra csomagolták.Az egyik ismerősöm vett így egyet,de semmi probléma nem volt nála .

(#16392) padra válasza doser0717 (#16371) üzenetére


padra
aktív tag

Hát ha az én véleményem is számít,nekem az Asus jobban tetszik kinézetre. A vga nem hiszem hogy sokkal gyengébb lenn mint az Msi-ben,viszont a hűtését elnézve biztos hűvösebben tartja a gépet. Asusom már volt,igaz nem ebben a kategóriában :O de teljesen meg voltam elégedve vele.Ellenben az Msi-ről nem sok jót hallottam még(bár ez nem jelenti azt hogy nem jó)

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16393) Chaser válasza Jostee (#16382) üzenetére


Chaser
titán

+40k-ért kapsz W7-et, i5-öt, kék fedelet és ha jól rémlik usb3-at. W7 külön 22-25k lenne, de ált-ban ezért a gyártók 10-15k felárat kérnek el. i5 gyorsabb valamivel, de nem számottevően ekkora órajeleknél. USB3 meg te tudod kell-e. Ha külön vennél W7-et akkor mindenképp megéri. Asust nem ismerem annyira, hogy véleményt mondjak róla.

Kleroo: Lassú hdd, 1 magos kis órajelű cpu, W7 nem jó kombó, mindenképp legyen 2 magos. A kinézett gépben levő cpu-ban nincs beépített órajelcsökkentés, alulfeszelni se lehet emiatt, pedig az jótékony hatású a melegésre és a hűtés hangjára. Presario van még 2 magos amd-vel 82k-ért, azon nincs hdmi ha jól emlékszem, de 2 év garis szintén.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16394) padra válasza Kleroo (#16389) üzenetére


padra
aktív tag

Nekem 1magos Lenovon,és Dell-en (igaz ezek 10" netbook-ok) annak ellenére egész jól ment rajtuk a win7. Ismerősom toshibáján is win7 van és nem panaszkodok rá.Ilyen árban,vagy rádobsz 1-2 ezret már kapsz 2magosat is ami azért jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16395) doser0717


doser0717
aktív tag

Akkor ami eddig kérdőjel volt, az most felkiáltójel lett. :K
Ma megrendeltem a gépet. Hosszú tépelődés meg fórum olvasgatás után az Asus g74sx-a1 mellett döntöttem.

A 3 főbb jellemző:
Intel Core i7-2630QM, 2.0-2.8GHz
14GB DDR3 1333 Dual-Channel
1,5Tb hdd 7200 rpm

Ha van készleten a kinézett webshop-ban akkor kb. 2 hét múlva itthon lesz (2-ben már elfogyott, itt elméletileg van raktáron). De hogy sikeres volt e a dolog, az csak augusztus utolsó hétvégéjén derül ki, ugyanis addig külföldön tartózkodok.
Ha valakit érdekel majd esetleg a gép vagy a logisztika, az írjon privátot!
Ha sikerül a dolog, akkor segítek bárkinek.

FK8, Valoriani Baby 75

(#16396) HPAA válasza Kleroo (#16389) üzenetére


HPAA
őstag

2000-es celeronon 2gb rammal , 32 bites win7 nek semmi baja , ha nem teljesítményőrülteknek kell
stabilabb , /elviekben/ támogatottabb is.
melóban van egy ilyen , oda teljesen korrekt

************* censored

(#16397) Jostee válasza Chaser (#16393) üzenetére


Jostee
tag

és ezek az Acer laptopok milyen minőségűek? +2 év garanciát meg az egy éven belül akármikor lehet venni hozzá?

(#16398) HPAA válasza Jostee (#16397) üzenetére


HPAA
őstag

ne véletlenül váltható meg rá , persze viszonylag újak így messzemenő tapasztalatai /évek/ még senkinek sincsenek , de határozottan jobbak a régebbi modelleknél

a +2 év a vásárlás után 360 napon belúl , de összességében így is max 3 év a vételtől

************* censored

(#16399) Chaser válasza HPAA (#16396) üzenetére


Chaser
titán

Én nem vagyok teljesítményőrült, de nekem lassú, malmozzak amíg a win gondolkozik ezen-azon. Mivel pár k-s felárról van szó, nem hiszem hogy különösebben agyalni kéne a dolgon. 10-20k-nál azt mondom ok, de ilyen tételnél nem hiszem hogy kéne vackolni.

Jostee: Mind2 kérdésre kicsi visszaolvasva megkapod a választ...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16400) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
Sulihoz szeretnék venni egy gépet, tehát elsősorban az akksi teljesítménye lenne a lényeg, 4 óránál tudjon többet. A többi:
vga: kb. teljesen mindegy, nem tervezek játszani vele
kijelző: 13,3-15,6
proci: gondolom vmi energiatakarékosabb kellene (i3 2310, e-350 brazos)
ram: nincs preferált, de ddr3 2gb sztem optimális
hdd: sata, de nem kell nagy; 250-320 simán elég
magyar billentyűzet
win7 nem kell
A lényeg tényleg az akksi és az ár: 120-130 a plafon.
Előre is köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.