Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16951) Gergőke88 válasza Cabaye89 (#16946) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia! En is nagy gondolkodoban vagyok. En mondjuk meg mindig nem zarom ki a Timeline szeriat. Nekem szuksegem lenne a nagy aksira, illetve a 3 ev garancia se rossz. Van esetleg mas modell is ebben a kategoriaban aminek min. 5 ora uzemideje van netezes kozben?

(#16952) Krike válasza stratova (#16947) üzenetére


Krike
aktív tag

Ezt is nézd meg szerintem [link]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#16953) FireFoxer válasza d@minator (#16950) üzenetére


FireFoxer
tag

[link]

ez alapján vontam le a következtetésem :D

bakfitty...

(#16954) LaMeRick


LaMeRick
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném, ha véleményeznétek a döntésem. Némi olvasás, keresgélés után eme noti mellett tettem le a voksom: HP ProBook 4530s XX975EA
Ilyen szempontok mellett esett a választásom rá (fontossági sorrendben):
-180eFt plafon
-Strapabíró keret
-Megfelelő garancia és terméktámogatás
-NumPad (ahogy néztem már mind ilyen)
-Matt kijelző
-Viszonylag erős processzor, VGA - elsősorban nem (új) játékra
-HDMI, VGA kimenet
-Egyszeű/minimal design

Ami még extrát jelentene:
-angol bill. (tudom, Mo.-n vagyok... windows gombok hiányáról már desktop bill.-ek esetén is lemondtam)
-180°-ban nyitható kijelző
-USB 3.0
-"Easy upgrade" (procihűtő, vinyó, ram takarításhoz/cseréhez, ne kelljen már kiberhelni a billt/kijelzőt)

Ez utóbbiban nem tudom milyen a kiszemeltem... Valaki esetleg?!

Ezen szempontok alapján létezik jobb konstrukció vagy megnyugodhatok?!:)
Válaszokat előre is köszönöm!

(#16955) cucka


cucka
addikt

Sziasztok,

Év végéig szeretnék laptopot venni. Elsősorban a 13"-os Macbook Pro tetszik, a kérdés, hogy van-e bármilyen Windows-os alternatíva, amit számításba vehetnék. Ami fontos:
- 13"-14"
- jó minőségű ház, jó minőségű képernyő, jó minőségű hangkártya, jó minőségű minden :)
- nincs numerikus rész a billentyűzeten
- közelítse meg a macbook 7 órás akkumulátoros üzemidejét
- erős processzor, férjen bele 8 giga ram
- dedikált videókártya nem fontos

Ötletek, hogy egyáltalán milyen márkák/típusok között érdemes körülnézni?

[ Szerkesztve ]

(#16956) stratova válasza LaMeRick (#16954) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Velem is alkalmankénti játékra kerestettek notebookot, igaz kicsit más szempontok szerint. Ha saját magamnak keresnék notit szintén Probook felé kacsintgatnék. Esetleg annyi megjegyzést hadd fűzzek hozzá, ha játszanál is vele a 180-as keretbe tán egy HD6470M, HD6490M-mel szerelt 4530s is beleférhet ha szükségét érzed (úgy néztem az integrált megoldás mellett ezzel is szerelik őket) nem egy erőmű ez sem, de Intel HD2000-nél több.

(#16957) stratova válasza stratova (#16956) üzenetére


stratova
veterán

HP-t még nem szedtem szét/raktam össze, de mindenképpen pozitívum szerintem, hogy a honlapjukon elérhető Service Manual is (4530s), melynek részletessége az IBM/ Lenovo-éval vetekszik.

[ Szerkesztve ]

(#16958) Rage47


Rage47
veterán

A mai notik hangkártyája mennyire jó? Meghajtaná rendesen a Logitech 2.1-es hangrendszerem, lenne rendes mély stb., mint az asztali x-fi hangkarimmal?

(#16959) LaMeRick válasza stratova (#16956) üzenetére


LaMeRick
csendes tag

Köszönöm, válaszod több mint kielégítő!:) Az a HD2000 amúgy 3000, de lényegi részén nem változtat. Értem amit mondasz, ez sajnos az elektrotechnikai cikkek 22es csapdája - ez csak pár ezer forinttal drágább, viszont ennyivel többet tud... Aztán szép lassan megérkeztél a high-endhez:) Jól ki van ez találva.

Az ATI-s Probookok úgy néztem i3-mal vannak szerelve, 5400-as vinyóval és gondolom több naftát is kérnek az akksitól. Ha már egy HD filmet ki tudok lőni a TV-re nekem az elég a VGAtól.

A pdf-ből kiderül amire kíváncsi voltam, kösz azt is.

Amúgy, ha most szeretnék betörni a notebook piacra, tuti moduláris notebookokat gyártanék, és külön árulnám hozzá a cuccokat, mint a desktop gépeknél. Biztos vagyok benne, h nem kivitelezhetetlen, de lehet már létezik is.

(#16960) Bazsee71 válasza LaMeRick (#16959) üzenetére


Bazsee71
őstag

Létezik ilyen, kár hogy nálunk nem így megy: HP US

(#16961) Bazsee71 válasza Rage47 (#16958) üzenetére


Bazsee71
őstag

Bőven. 4 éve van notebookom, és Logitech-nél komolyabb hangfalak is szépen szólaltak meg általa.

(#16962) oxox


oxox
addikt

koszonom mindenkinek a segitseget :R :R :R , a lehetseges valtozatokat osszerakom es tovabbitom az illeto holgynek

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#16963) Rage47 válasza Bazsee71 (#16961) üzenetére


Rage47
veterán

köszi:)

(#16964) tylerhun


tylerhun
tag

Sziasztok,

a következő volna a kérdésem:
egy relatíve olcsó notebook kellene nekem, ami rendelkezik hdmi kimenettel, hogy össze tudjam kötni a TV-vel és különösebb gond nélkül tudjak így a TV-n keresztül FullHD (1920x1080p) minőségben videókat, filmeket nézni. Plusz nem árt, ha 5.1-et is kezeli.

Nem igazán van ebben tapasztalatom, ezért kérem a segítségeteket.

Az alábbiak valamelyike megfelelne a számomra szerintetek? :R
Hewlett Packard HP 625 XN829EA

MSI CR630-242XHU

Hewlett Packard HP Presario CQ56-100SH

Hewlett Packard HP 620 XN591EA

Leginkább PotPlayer-t használnék lejátszáshoz.

Segítséget előre is köszi! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tylerhun

(#16965) petszol


petszol
tag

Sziasztok.
Laptop vásárlás előtt vagyok.A véleményeteket szeretném kérni a kiszemelt laposról.[link]
Hogy viselkedik a szerkentyű?
Melegedés,gyorsaság,játék,strapabírás,zsanérok,egyéb. :)
A szerkentyű váza milyen anyagból készült? Remélem nem full műanyag.
Ilyen gép tulajdonosa írhatna véleményt róla. Megköszönném.
Esetleg ilyen konfig másban? 180k a keret rá. :(
Dell Inspiron volt tervben de azt hallottam nagyon melegszik.
A win 7 nem kéne rá,ezt meglehet oldani másképp? Acernél ez nemtom hogy megy.
Ez lenne az első lapi.
Köszke előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#16966) jozs6200ax válasza petszol (#16965) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Én hasonlót akartam először venni aztán azóta minden nap látok újabbnál újjabb számomra megfelelő laptopot.Erről infót eddig neten forumon és barátom által írt véleményt tudom csak írni személyes tapasztalatot nem .Erős hardverek de gyengébb szerkezet billenytűzet középen picit süpped nagyobb terhelésen nyilván zajosabb és meleget is fúj amire azt mondták el viselhető.Hátránya ennek az 1 év gari ami persze bővíthető de az 20 .000 ft ami + költség (táska és egér jár a garibővítés mellé).Műanyag igen de a fedél gumiszerű anyaggal van be vonva .Anyaghasználat terén közepes.Több helyről össze szedett infó lényeg az picit gyengébb szerkezet de ezt ellensúlyozza a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#16967) Dapro


Dapro
senior tag

Aki használ notebook hűtőt kérem írja le, hogy milyet és milyen véleménye van róla (hány fokot hűt ez a legfontosabb) ebben a topikban. Köszönöm

(#16968) robert5


robert5
csendes tag

Szerintetek megéri megvenni ezt a laptopot? :Acer Aspire 5750G-2414G75MNKK
Acer , 1év gari , 750gb hdd, 4gb ram, intel core i5 2410m sandy proci 2,3-2,9ghz , gt540m 1gb videókari , dvd író 3 usb stb.. persze 15,6-s kijelző , és még dolby advanced audio amitől elég jól szól notebookhoz képest. és ez mindössze 156 ezerért:)

(#16969) petszol válasza jozs6200ax (#16966) üzenetére


petszol
tag

Köszönöm a választ.
Az Inspiron-nál gondolom azért jobb?

Üdv: Petszol

(#16970) Shev acm7


Shev acm7
tag

A kérésem: légyszi irjatok olyan gépeket (vagy szériákat), amelyek akksija legalább 6 órát bir. A határ bruttó 180e (win7 nélkül), kijelző 13,3 és 15,6 között lehet.
Amiket találtam eddig:
Acer Aspire TimelineX
Acer TravelMate TimelineX
Lenovo ThinkPad Edge 13' (viszont ehhez van win7)

(#16971) jozs6200ax válasza petszol (#16969) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Nem tudom melyikre gondolsz mert több Inspiron van de maga a dell egy jó márka ám ebben az árkategóriában ezt a mondelt nem nagyon szeretik .Linkelem neked melyik az
LINK
Nem akarom befolyásolni a döntésed ám igen az acer teljesítményben jobb.Elvileg a dellnek ez a tipusa nagyon melegszik és hangos is .

(#16972) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Itt egy teszt az acerről ez ugyan 5750 de nem sokal másabb az 5755 csak a hardverfelszeretlség más .LINK

[ Szerkesztve ]

(#16973) ktommy91 válasza jozs6200ax (#16972) üzenetére


ktommy91
addikt

Meg a billentyűzet, burkolat is biztos más. Valaki már írta itt hogy a hűtés is más...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16974) jozs6200ax válasza ktommy91 (#16973) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Másabb picit de nem egetrengető a külömbség.

(#16975) fokec


fokec
csendes tag

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nézegettem laptopokat a 150-200 ezres kategóriában. Az Acer 5750G és 5755G keltette fel a figyelmem. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az árkategóriában (figyelembe véve, hogy játékra is lesz használva) maradjak ezeknél az Acereknél vagy van esetleg más típus is ami szóba jöhet? Tudom, hogy itt a fórumon sokan javasolják ezeket, de kíváncsi vagyok, hogy lenne-e esetleg más, ezeken kívül, amit játékra is lehet használni.
Köszönöm.

(#16976) jozs6200ax válasza fokec (#16975) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Ha úgy nézzük minden gyártó csinált ebben a kategóriában gamer laptopot kérdés az melyik ami neked szimpatikus

(#16977) ktommy91 válasza fokec (#16975) üzenetére


ktommy91
addikt

Samsung RF511, Lenovo y570(ezt csak szeptemberre ígérik), esetleg Lenovo y560. Ha jó a 17.3-as méret is akkor Acer Aspire 7750G HD6850-nel.

Nincs kerítés.

(#16978) Bandee2


Bandee2
tag

Sziasztok,
Pár hónapja érdeklődtem itt notebookkal kapcsolatban. Viszont most jutottam el a vételig, és mivel most kint vagyok Amerikában, feltételezem, hogy itt olcsóbban tudok notebook-ot venni. Igaz angol billentyűzetest, de már hozzászoktam itt. Szóval tudnátok ajánlani nekem egy olyan notebook-ot, ami legalább olyan teljesítményű, mint a "régi" asztali gépem? (proci: INTEL DualCore E2180, vga: SAPPHIRE HD3850 512MB +többi a profilomban). Főleg ArchiCAD-re, Photoshop-ra és Sony Vegas-ra használnám, a játék mellékes. Valamint hol tudnám legolcsóbban megvenni? Én úgy tudom, Amazon.com-on és eBay-en elég jó árak vannak...
Köszönöm előre is.

(#16979) tylerhun


tylerhun
tag

Erre esetleg valaki, valamilyen válasszal rendelkezik?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tylerhun

(#16980) Neoteric válasza Bandee2 (#16978) üzenetére


Neoteric
addikt

Hali

Egyik barátom innen vett notit, azóta járt itthon, láttam én is, pöpec kis gép, semmi sallang, csak a teljesítmény jó áron.

PSN: ne0teric_sAN

(#16981) ktommy91 válasza Bandee2 (#16978) üzenetére


ktommy91
addikt

Konkrét gépet nem tudok ajánlani mert nem ismerem a kínálatot de VGA szempontjából minimum HD6770 vagy GT555 kell neked, azok megközelítik a HD3850-et. Nézz szét a kínálatban aztán ami tetszik linkeld be és megmondjuk hogy megéri-e.

(#16979) tylerhun: Egyiket sem venném, mindegyik kiesik valamiért. Ha 90k még belefér akkor vedd meg ezt:[link]

Nincs kerítés.

(#16982) TotO'


TotO'
aktív tag

Hello, egyik ismerősöm ilyen laptopot szeretne venni, mit ajánlanátok ?

Max 130ezer forintban gondolkozok, és ilyenek kellenének bele: 4GB ram, 500GB Merevlemez, ha lehet inter core processzor, 512Mb vagy afeletti teljesítményű videókártya, lehetőleg piros színű. Elsősorban netezés,filmnézés...és minimális játék. De nem szeretnék 2 év múlva újat venni,ezért inkább most beruházok egy okosabbra,mint h pár év múlva ne tudjam használni.
Köszi előre is :)

igen, lány :DDD

[ Szerkesztve ]

4a || Neuzer Courier DT

(#16983) M3oH válasza Neoteric (#16980) üzenetére


M3oH
addikt

Jo aron ossze lehet rakni masinat, az teny. Csak en azert csak megneznek kozelebbrol is egyet, ill. a kiszallitas Magyarorszagra egy 1050$os konfignal: 455$ :P Igy mar nem is eri meg annyira :)

(#16984) HPAA válasza TotO' (#16982) üzenetére


HPAA
őstag

küldtem egy pü-t...

************* censored

(#16985) Neoteric válasza M3oH (#16983) üzenetére


Neoteric
addikt

Azt írta a tag, hogy kint van Amerikában. Államokon belül potom összegért házhoz viszik.

PSN: ne0teric_sAN

(#16986) M3oH válasza Neoteric (#16985) üzenetére


M3oH
addikt

Hat igen itt bukik ki a kulfoldrol rendeles problemaja, szallitasi koltseg az egyik, ill. a garancia. Pedig, tenyleg tizezreket sporolhatna az ember...

(#16987) Chaser válasza ktommy91 (#16981) üzenetére


Chaser
titán

A HD 3850 kb egy 4670 szint csak dupla fogyasztással, amit nagyjából tud egy gt540 is. a gt555, hd 6770 ha ddr5 jóval erősebbek is egy 3850-nél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16988) ktommy91 válasza Chaser (#16987) üzenetére


ktommy91
addikt

Igaz, elnéztem a 3dmark score-t. :R

Nincs kerítés.

(#16989) Chaser válasza ktommy91 (#16988) üzenetére


Chaser
titán

Azokkal nem néztem a kártyákat, csak saját tapasztalat ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16990) d@minator válasza Bandee2 (#16978) üzenetére


d@minator
addikt

A 3850-hez hasonló noti VGA-k: GT540, GT550, 6550M, 6650M. Az általad felsorolt progiknak tudtommal nem kell erős VGA ezért az alig gyengébb de olcsóbb GT525, 5650M is elég lehet. RAM-ból Archi CAD-hez jobb a több.

(#16991) Déve


Déve
tag

Ha valakit érdekel teszt az acer aspire 5755g-ről, itt van, igaz angolul
http://www.pcworld.in/product/review/acer-aspire-5755g-52882011
Összegezve azt mondja, hogy hétköznapi aksi idő meg anyagminőség, semmi de cserébe izmos belül.

(#16992) TotO'


TotO'
aktív tag

http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_X53SJ-SX109D_notebook-p262720.html
Vélemények ?

Max 130ezer forintban gondolkozok, és ilyenek kellenének bele: 4GB ram, 500GB Merevlemez, ha lehet inter core processzor, 512Mb vagy afeletti teljesítményű videókártya, lehetőleg piros színű. Elsősorban netezés,filmnézés...és minimális játék. De nem szeretnék 2 év múlva újat venni,ezért inkább most beruházok egy okosabbra,mint h pár év múlva ne tudjam használni.

4a || Neuzer Courier DT

(#16993) Karelke válasza TotO' (#16992) üzenetére


Karelke
csendes tag

Szerintem elég rossz ez a gép az árához képest, ajánlanám ennyi pénzért inkább ezeket, az egyik asszem piros színű:

[link]

[link]

[link]

Ez a 3 szerintem mind jobb, mint amit te linkeltél, de hogy melyik a legjobb az számomra is jó kérdés...

Nokia 3410 -> Motorola C385 -> Nokia N95 -> HDC Galaxy S5 -> Samsung Galaxy Note5

(#16994) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Segítségre szorulok, kicsit el vagyok veszve. Egy barátomnak keresek laptopot, egyetemre. Kaptam 2 pdf-et is amik igényeket tartalmaznak mindenféle CAD meg egyéb programokhoz. Sajnos el van ejtve pár helyen a support meg a certify, de nagyon b*zi módon, úgyhogy kicsit meg vagyok lőve. Biztos, hogy kell 4 giga RAM, Win 7 Prof 32 bit legyen rajta, legalább egy i5(elvileg 540M), és olyan dedikált vga, aminek minimum 128 mega saját memóriája van, és nem low-end. Kijelzőben 17" kellene minimum.

Ami nagyon elbizonytalanít, az ez, nem tudom mennyire kell komolyan venni. Viszont elég rendesen szűkíti a márkákat. Alapvetően ezek alapján csak HP, Dell és Lenovo gépeket keresek. Az ár szokás szerint sarkallatos pont, olyan 210 ezer a teteje.

A súly nem számít, akksi értelemszerűen minél több, annál jobb, a súlyt meg is dobhatja, de TimelineX üzemidőt nem várok ilyen hardverek mellett.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16995) Jostee


Jostee
tag

Sziasztok!

Valaki megtudná nekem mondani hogy mi a különbség a következő 2 laptop között?

[link]
[link]

A cikkszám elvileg ugyan az, de az iponos azt írja hogy nincs hdmi kimenet pl.

Köszi előre is!

(#16996) ktommy91 válasza hoffman_ (#16994) üzenetére


ktommy91
addikt

Így elsőre ezt ajánlanám: hp probook 4730s Annyiban nem felel meg hogy i3 van benne,de az nem hiszem hogy túl sok hátrányt jelentene.

(#16995) Jostee: Ugyanaz a két gép csak az iponon elírták.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16997) padra válasza Jostee (#16995) üzenetére


padra
aktív tag

4k különbség van a kettő között,azon kívül semmi :D mind a kettőben van hdmi. Iponon szerintem elírták.

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16998) hoffman_ válasza ktommy91 (#16996) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszönöm, egynek jó, de sajnos az i5-höz is ragaszkodom :B Én szívem szerint nagyon ódzkodom a HP Renew programtól, de akkor 200-ér már inkább ez.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16999) ktommy91 válasza hoffman_ (#16998) üzenetére


ktommy91
addikt

Konzumer gép 1 év garanciával és fényes kijelzővel, dolgozni... te tudod.

(#17000) takkert: Igen, itthon is érvényes a garancia.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#17000) takkert


takkert
tag

Hello! Engem ez laptop érdekelne kb 600 euro, az lenne a kérdésem hogy a 2 év garancia itthon is érvényes-e rá?
Asus K53SV-SX131V
Notebook
- Prozessor: Intel
- Prozessor Modell: Intel Core i5
- Prozessor Modellnummer: 2410M
- 2,30 GHz Duo-Prozessor-Takt
- 2,90 GHz Duo-Prozessor-Takt mit Turbo
- Speichertyp: DDR3
- 4 GB Speichergröße
- 1.333 MHz Speichertaktung
- Max. 8 GB Speicher
- Displaygröße: 39,60 cm (15,60" )
- Auflösung: 1.366 Pixel x 768 Pixel
- Grafikstandard: WXGA
- Displayeigenschaften: Glänzend
- LED-Hintergrundbeleuchtung
- 640 GB Festplattenkapazität
- Festplatte: Hard Disk Drive
- Umdrehungsgeschwindigkeit 5.400 U/min
- Laufwerk: Blu-ray Disc Combo
- Grafikkarte: NVIDIA GeForce GT540M
- 2.048 MB Grafikkartenspeicher
- LAN-Geschwindigkeit: 10 Mbit (IEEE 802.3), 100 Mbit (IEEE 802.3u), 1000 Mbit (IEEE 802.3ab)
- Unterstützte WLAN-Standards: 802.11b, 802.11g, 802.11n
- Eingebautes Mikrofon
- Webcam
- Eingebaute Lautsprecher
- Speicherkartenslot: Memory Stick, Memory Stick Pro, MultiMediaCard, SecureDigital Card
- 3x USB 2.0-Anschlüsse
- Anschlüsse: 15 Pin D-SUB Ausgang, 3,5 mm-Klinkenanschluss, Ethernet RJ45 (10/100 Mbit), Gigabit Ethernet RJ45 (1000 Mbit), HDMI-Ausgang, USB 2.0

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.