Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16451) CHIPman válasza bradam (#16447) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem inkább a gari végétől?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#16452) bradam válasza CHIPman (#16451) üzenetére


bradam
aktív tag

Az tök mindegy hogy az 1 év végétől számít a két év, vagy a vásárlástól számít az 1+2év:)

De a gari végétől számít, én is azt írtam szerintem, csak hülyén fogalmaztam meg :))

[ Szerkesztve ]

(#16453) M3oH válasza encory (#16449) üzenetére


M3oH
addikt

Van topikja Biztos tudnak vmi jot ajanlani :)

(#16454) slayer93


slayer93
tag

"Üdv. Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy megyek a BME-re gépészmérnökire és hogy oda milyen hordozható masinát vegyek max 135kért. Ilyan programok várhatók: cad,inventor,solidedge,sol​idworks"
Egy barátomnak kellene. előre is köszi a választ. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#16455) Chaser válasza slayer93 (#16454) üzenetére


Chaser
titán

A530 i3 380-as verziót 115k-ért, mert 135 alatt értelmesebb gép nem lesz 3 év garral, azon annyi van és jó minőségű gép erős cpu-val. Esetleg használtan valami business-t kifoghat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16456) eszement25


eszement25
csendes tag

Sziasztok! Laptop vásárlás max 120 guriga! A fórumot olvasgatva a fuji A530 dícséritek, árban ehhez hasonlít az msi cr 640-062xhu. /Intel Core i3 Mobile i3-2310M 4GB RAM, 500 HDD HDMI kimenet stb. Az érdekelne hogy az integrált intel gma hd 3000 video kari képes e nekem full hd-s anyagokat lejátszani /full hd-s tv-n/ akadás mentesen.
Főleg netezés és nagy felbontású anyagok tv-n nézésére kellene. Vagy ha esetleg tudtok valami okosabbat akkor annak is örülnék.
Kössz előre is

(#16457) LW


LW
őstag

Miért raknak Sandys gépbe Intel HD 3000 -el megegyező teljesítényű diszkrét videókártyát? A saját memórián kívül jelent valami előnyt?

[ Szerkesztve ]

(#16458) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Sziasztok!

Megtudjátok nekem mo-ndani hogy a TOSHIBA Satellite C660-1DN-hez kapok-e drivereket vagy nekem kell a netről összeszedni?

Köszi,
Zoli

(#16459) Chaser válasza eszement25 (#16456) üzenetére


Chaser
titán

Már sok előző generációs igp is képes a fHD-t lejátszani hw-esen, egyik géppel se lenne gondod. Én az A530-at javaslom, cpu-ja bár előző generációs i3, de erősebb mint az msi-ben levő, gar is több rá, korrektül össze is van rakva és nem csillog sehol. Veszel bele +2GB ramot kb 3k-ért újan és nem lesz vele gondod. Az msi-ben levő igp igaz erősebb, mint ami a fujiban van, de ennyiben ki is merül az előnye.

LW: Gondolom azért, hogy aki nem ért hozzá az vegye meg és örüljön a nagy semminek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16460) Dapro válasza ktommy91 (#16441) üzenetére


Dapro
senior tag

Acer 5750g-t vennék németországból és ha + pár évet akarok garanciába az megoldható? (így teljes a kérdés) :)

(#16461) Chaser válasza Dapro (#16460) üzenetére


Chaser
titán

Kérdezd meg az acer ügyfélszolgálatot, az a biztos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16462) ktommy91 válasza Dapro (#16460) üzenetére


ktommy91
addikt

Tudtom szerint külföldi acerre nem lehet garancia kiterjesztése venni. Miért akarod németországból? Ha jól tévedek akkor ez a típus nem olcsóbb mint itthon.

Nincs kerítés.

(#16463) Z86 válasza Dapro (#16460) üzenetére


Z86
őstag

"Amennyiben magyar állampolgár külföldön vásárol Acer terméket, akkor a garancia csak a vásárlás országában érvényesíthető, sehol máshol (és természetesen az utazógarancia sem érvényes ez esetben)." [link]

(#16464) Chaser válasza Z86 (#16463) üzenetére


Chaser
titán

Ez mondjuk érdekes, mert az itteni gép meg nemzetközi garanciás. Tehát ha egy német idejön az acer gépével neki nem já itt gar, vagy külön megkülönböztetik a magyar vásárlót? Mert ahhoz aztán semmi közük nincs ki melyik nemzethez tartozik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16465) Dapro


Dapro
senior tag

[link] ezt akarom, ausztriába szállíttatom és onnan ismerős hozza haza amikor erre jön. 500 euró (135 ezer) nem rossz ár érte. (+7 EUR ausztriába elvitetni)

Gyűjtse & Return Service 24 hónap
Nemzetközileg 12 hónap

[ Szerkesztve ]

(#16466) padra válasza wandor0930 (#16458) üzenetére


padra
aktív tag

Szerintem kell hogy adjanak hozzá,ha nem akkor [itt] megtalálod a szükséges drivereket.

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16467) Barbarics válasza Dapro (#16465) üzenetére


Barbarics
tag

Ü

[ Szerkesztve ]

(#16468) Barbarics


Barbarics
tag

Üdv!
Van 3-4 notebook amik között vacilálok...
2 ben van i3-2310M ,4gb ram ,gt 540
2 ben meg i5-2410M ugyanaz
na szóval egy i5 ös mennyivel jobb az i3nál?
Mármint mind a kettő2 magos de az i5 4 szálas,és ez jár valamilyen előnyel?

(#16469) Z86 válasza Chaser (#16464) üzenetére


Z86
őstag

Én azt hámoztam ki a cikkből, hogy csak az számít hol vetted a gépet. Magyarként Magyarországon, németként Németországban vett gép esetén nincs gond. Magyarként a fenti esetben csak a németeknél működne a garancia.
Lehet szervizelni külföldön is, bár az esetedben felhozott példában ha a német tulaj nálunk adja fel szervizelésre a gépét, akkor itt is kell átvennie (mivel tudtommal tőlünk a csehekhez küldik a gépeket).
Legalábbis ha jól értelmeztem...

(#16470) Chaser válasza Barbarics (#16468) üzenetére


Chaser
titán

Az i3 is 4 szálas, az i5 bizonyos körülmények közt meg tudja némileg emelni az órajelét. Ezenkívül tartalmaz néhány extra utasításkészletet, amit te biztos nem fogsz kihasználni, ha az i3-ról se tudod hogy mi.

szerk: Z86: Én is így értelmeztem és rá fogják a szürke importra:) gigaLoL. Az van a háttérben, hogy a csóri magyarnak drágábban eladják ugyanazt mint a németnek v másnak. Amúgy érdekes a cikk író érvelése a call centerről, ha friss lenne a cikk beírnék neki egy orbitálisat. Ha nem lenne call senter hanem szervizbe kéne vinni a gépet az a vevőt nem érinti, a kisker dolga. a kiterjesztésnél nem is tudtam hogy ennyire trükköznek, de még nem hallottam senkitől gondot, ott jól jöhet a call center és ha jól értem azt már kisker nem is intézi. Az olcsóbb aku vételi lehetőség viszont pozitívum, erről se tudtam.

padra: Ne reklámozd ezt a hülyeséget amit nyomnak róla. a turbo akkor léphet életbe, ha csak 1 v 2 szál terhelve, esetleg 3. Minél több szál van terhelve annál kisebb mértékben emel órajelet. Ha pl olyan programot használsz ami 1 magot kér akkor ott megemeli maximálisan, 3-400mhz, passz. És van egy TDP érték amibe ha belelép megy is vissza alapra.De mivel ilyen alig van, meg ott a rendszer is, arra jó hogy extra pénzt kérjenek egy kicsit nagyobb tudású i3-ért. Asztaliban van valódi 4 magos i5, az számottevően gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16471) padra válasza Barbarics (#16468) üzenetére


padra
aktív tag

Az i3,és i5 között alapesetben nincs olyan sok a különbség.Az i3-ba nincs,az i5-be van turbo. "i5 modellek Turbo Boost technológiával rendelkeznek. A Turbo Boost automatikusan növeli a teljesítményt, a futtatott feladathoz igazítva, hogy azonnali gyorsulást biztosítson akkor, mikor szükség van rá".

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#16472) ferystop


ferystop
csendes tag

Hali mindenkinek!
Tudnátok ajánlani valami jó notebookot,kb 140 ezer környéke van rá de 180 ig kb mehet a keret de ha nem muszály akkor csak 140 körül költenék rá, ha van olyan árba jó.
anyi hogy 13.3" legyen mert az hordozhatóság szenpontjából megfelelő lennne nekem.
amiket eddig nézegtem Asus u31SD vagy Acer Timelinex 3830 de ha van valmi jobbak akkor írjatok kössz .!

(#16473) Chaser válasza ferystop (#16472) üzenetére


Chaser
titán

HP 4330s pl, 146k-ért már van pl mysoftnál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16474) ferystop válasza Chaser (#16473) üzenetére


ferystop
csendes tag

ez miben jobb vagy rosszabb azoktól amiket én kinéztem.de egyébként tetszik.:)
az asus u31 ről azt olvasgatom hogy nagyon hosszú ideig bírja az aksi. ezen kívül erősebbek sokkal mint pl az általad írt hp 4330s?

(#16475) Chaser válasza ferystop (#16474) üzenetére


Chaser
titán

3 év gar, alu burkolat, jó szervizháttér.

szerk: Nem mellesleg matt kijelző.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16476) Angilila


Angilila
csendes tag

Sziasztok!
Dell notebook-ot szeretnék vásárolni 120 000-140 000 Ft körül. Két típusra szűkült a választás: Dell Inspiron N5010 (Intel Core i3-as processzor, 2 GB memória, 320 GB merevlemez), illetve Dell Vostro 1015 (Core2Duo processzor, 4 GB memória, 500 GB merevlemez). Melyik gép jobb filmezés és játék szempontjából?
Előre is köszi a segítséget!

(#16477) Bazsee71 válasza Angilila (#16476) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vostro minőségibb darab, de játékra szerintem ez jobb: N5110

(#16478) Borote válasza Bazsee71 (#16477) üzenetére


Borote
addikt

Leszámítva a sokak által emlegetett minőségbeli problémákat :P

(#16479) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Többször szóba került az utóbbi időben az új HP Pavilion széria (leginkább az igen jó 6770M-es VGA miatt). Itthon elég gyenge a választék, itteni javaslatra körbenéztem külföldi oldalakon, megosztanám az általam talált legolcsóbb helyeket, gépeket, hátha valakinek hasznára lesz. Szállítanak Magyarországra is.

HP Pavilion dv6-6102eg (Core i5, 6770M 2GB)

Hewlett-Packard HP Pavilion dv7-6101eg (Core i5, 6770M 2GB)
Most akciósan 699€, megkockáztatom, hogy a legjobb vétel, TESZT is van róla.

Intel Core i3-as szériák is sokkal olcsóbban mennek, mint itthon.

A linkelt oldalakhoz nincs közöm, semmiféle kereskedelmi érdek nem fűz hozzájuk.

(#16480) Bazsee71 válasza Borote (#16478) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igaz, de Dell-t keresett, Vostro-n játszani meg nem nagyon fog. :)

(#16481) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Ez az Asus K53BY kb mit tudhat? Kis játék beleférne ezzel a tartalommal vagy ez a vga sem egy túl ütőős darab? Nem full grafra vágyom hanem ara hogy néha újabb játékokat is kipróbálhassak.

Redmi Note 7

(#16482) trassher válasza trassher (#16481) üzenetére


trassher
addikt

Most látom hogy a cpu hurka benne :F

Redmi Note 7

(#16483) CHIPman válasza trassher (#16482) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igen, a 80SP-s videokari még ha vinné is lowon az újabb gémeket, a proci visszafogná.
szerk.: Most nézem, hogy 120SP-s van benne, de hogy minek... :F

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#16484) Chaser válasza Angilila (#16476) üzenetére


Chaser
titán

Játékra jobb az 5010 ha van benne külső vga. 1ébként meg egyik gép sewm ajánlott. Az egyik pocsékul van összerakva, a másik elavult.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16485) ktommy91 válasza Bazsee71 (#16479) üzenetére


ktommy91
addikt

17"-ban az a best buy, de 15"-ben inkább ez a best buy. Ár/értékben mindenképpen lévén hogy játékok alatt nincs különbség az i3 és i5 között, a 2GB VRAM meg parasztvakítás.

Rizso: Várjuk a tesztet. Ha azt a néhány hibát kijavították akkor lehet benevezek én is egyre.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#16486) rizso válasza Bazsee71 (#16479) üzenetére


rizso
addikt

Ma adom át a gépem az új tulajnak, és ha minden jól megy, akkor hamarosan egy dv6-6101eg lesz nálam, és talán egy második felvonásos tesztet is összehozok róla :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#16487) slayer93 válasza Chaser (#16455) üzenetére


slayer93
tag

Tudnál nekem linkelni valahonnan egy olyat, mert én nem vagyok benne ebbe a világban? :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#16488) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

erre
valaki?

(#16489) Bazsee71 válasza ktommy91 (#16485) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jogos, nálam az i5 egyéb számítások miatt volt feltétel.

(#16490) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Azt hogy tudom megnézni egy laptopnál, hogy milyen sebességű SATA van benne?
Egy DV6-6000-es HP-ról lenne szó. SSD miatt lenne fontos.

Köszönöm! :R

(#16491) aag


aag
őstag

Sziasztok, 100e bruttó környékén melyik most a leggyorsabb inteles 15"-os? (szoftver nem számít, mert linux megy rá)

(#16492) ro_bert17 válasza Mandarinn (#16490) üzenetére


ro_bert17
őstag

HP DV6-6000? Intel-es, vagy AMD-s?
pl. intel chipset esetén. Úgy tűnik sataIII.

(#16488) csmat: ezt böngészgetted már? Milyen régebbi játékok? A játékok gépigénye?

(#16493) Attix82


Attix82
őstag

Üdv!

Van esetleg vélemény erről? Toshiba Satellite L750-11K

(#16494) Mandarinn válasza ro_bert17 (#16492) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Köszi!
Igen Intel. És hogy lehetne biztosan megállapítani? :)
Mindenhol csak SATA-t látok

(#16495) csmat válasza ro_bert17 (#16492) üzenetére


csmat
senior tag

Persze nézegettem, de nem jöttem rá a kérdésemre :O
nem vagyok nagy játékos, de a mostani IBM t43-on még az ezer éves half life 2 is szaggat ;] ha mondjuk a WOW elmegy akkor már boldog vagyok :DD
Egyébként azért vagyok bajban,mert nagyon bejött ez az üzleti kategória, szinte mindig csak az egyik sarkánál fogom meg, egy kézzel a szélénél csukom le és semmi baja, csak belül gyenge mint a harmat. Igazábol egy 14-es,lehetőleg matt kijelzős, ami bírja a strapát. főleg office menne rajta meg néha kis játék.Ha lenne ha lenne benne treckpoint, ill usb3 , az lenne a király, de nem hiszem, hogy 120 +/-20 ból kijönne, ami keret.
Amin gondolkozok:
Fuji A530, lenovo edge e420, esetleg acer 4552g, ASUS K43SJ

(#16496) Borote válasza csmat (#16495) üzenetére


Borote
addikt

Esetleg EZ? Bár egy hangyányival kisebb, és egy picit drágább :D
Vagy ugyanez nagyobban.

A felsoroltak közül az itteni tapasztalatok alapján a Fuji nagyon jó választás, cserébe még olcsó is :)

(#16497) csmat válasza Borote (#16496) üzenetére


csmat
senior tag

Igen ezeket is néztem, csak a renew változatokat, az picit olcsóbb :DD
A lenovo edge-ról senki nem nyilatkozik, pedig az az egyik favoritom, főleg mert be tudná nekem hozni az USA-ból egy rokonom, így 100 környéke lenne, de kicsit félek a garancia miatt.

(#16498) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Hosszas gondolkozás után, végre itt dolgozom az új gépemen, melynek becses neve: Dell L502x.
A paraméterek: FHD screen, i7-2630qm, 6gb ddr3, 750gb hdd (7200 rpm), gt540 2gb, 6cell battery.
Nagyon gyors, nagyon szép, nagyon egyben van. Kicsit melegszik, de abszolút elviselhető mértékben. Hűtés viszonylag halk, finom zeneszó mellett észlelhetetlen. Azt gondolom, amennyiért én vettem, best buy. 275.500 forint. Még a HP renew jöhetett volna szóba, de a megnézitek, hogy azonos áron milyen paraméterekkel rendelkezik egy olyan elitebook, rájöhettek miért nem vettem olyat. A glossy kijelzővel meg kell barátkozni, nincs ujjlenyomatolvasó, talán ennyi. De ugyanúgy aluházas, 3 év gari, és nagyságrendekkel gyorsabb.

(#16499) Chaser válasza _adaml21_ (#16498) üzenetére


Chaser
titán

Hát, azért nem ugyanúgy alu házas :N Alu borítású, az elitebook meg belül magnézium ötvözet felépítésű, ami xps-ben soha nem volt, valszeg nem is lesz. Azonkívül az extra aku lehetősége valszeg optika helyére, utazóaku biztos, dokkoló lehetősége, a szigorúbb minőségi követelmények miatt kerül nem véletlenül többe egy elitebook.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16500) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, terveztem az az Acer 5750G vásárlását az Ipon-nál, de közben ott határozatlan ideig megszűnt a forgalmazás, hol máshol lenne érdemes megvennem? [link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.