Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) Hooper


Hooper
őstag

Egy CM 690re esett végül a választás.
kicsit moddolt - belül fekete és PWMes ventik voltak hozzá :)

Egy kiegészítő amire nekem szükség van viszont hiányzik, mégpedig a 3.5ös előlapi lemez.
Hirdetést már raktam ki rá, de ha esetleg valakinek van elfekvőbe azt megköszönném.. vagy ötlet hogy hogyan tudok ilyenhez hozzájutni :R

(#15952) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Amióta jött a hír, hogy jön a HAF 932 Advanced, azóta arra várok.
De úgy néz ki nem akar 35K-be megállni a dolog.

Szóval milyen alternatíva lenne ebben az árban? Fekete belső és a méret alapfeltétel.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15953) albert8 válasza Motion_Blur (#15952) üzenetére


albert8
addikt

Corsair 600D és 650D szerintem neked nagyon bejönne :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15954) Motion_Blur válasza albert8 (#15953) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gondolom 600T-t akartál írni, az nekem sajnos nem jön be.

A 650D-t viszont nem ismertem, de most néztem róla képeket, ez tökéletes lenne. Csak az a baj, hogy 44K az ára..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15955) lorcsi válasza Motion_Blur (#15954) üzenetére


lorcsi
veterán

mi a gond a cm 690-el ?

(#15956) Motion_Blur válasza lorcsi (#15955) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kicsi :))

+ amikor megvettem akkora állat voltam hogy a ház tetejére vezető kábeleket egyszerűen levágtam onnan, hogy ne legyenek útba, tehát nem használhatóak az USB-k amit a ház tetejére vannak kivezetve. Egyébként sokkal jobb lenne az is, ha a ház elejére lennének kivezetve... a sok 12-es venti miatt elég nagy a hangzavar, olyan ház kéne amiben van 2-3 db 20-as venti alacsony fordulaton. Meg esztétikai szempontból nagyon szeretnék végre fekete belsős házat. Tudom, ezt is ki lehetne fújatni, de a minőségi munkának ára van (kb. 10k) és nélkülöznöm kellene a házat kb. 1 hétre..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15957) Jim-Y válasza Motion_Blur (#15956) üzenetére


Jim-Y
veterán

A Fractal Design Define XL nem lenne jó? bár ez is több mint 35K :S cikk

(#15958) albert8 válasza Motion_Blur (#15956) üzenetére


albert8
addikt

Aha értem
akkor mit gondolsz a CM 692-ről?
abbol is a advanced kellene neked az elég olcsó és baromi nagy hely van benne ha kiszeded a HDD tartókat
esetleg egy használt Cosmos?
vagy Storm sniper?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15959) Motion_Blur válasza albert8 (#15958) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Cosmos S nagyon bejön, csak nem tudok hogy az újabb házakkal összevetve mennyire hatékony hűtés ügyileg?

Storm Sniper kilőve, CM 692-vel meg nem lennék annyival előrébb sajna.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15960) albert8 válasza Motion_Blur (#15959) üzenetére


albert8
addikt

Az nem :N rossz anyaga is jó,elég nagy vagyis nagyon, lehet nem lesz elég hosszú a táp ha zt vennéd +még szép is
belefér minden kari meg tripla radi is,adnak hozzá 4 ventit, mondjuk ezt biztos kidobnád :D
meg halk is
hűtésileg szerintem felér egy 922-vel de lehet hogy 932-vel is
[link]

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15961) Motion_Blur válasza albert8 (#15960) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak nem nagyon van eladó :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15962) albert8 válasza Motion_Blur (#15961) üzenetére


albert8
addikt

Igen sajna ez igy van :(((
BMW kolléga is már régóta keres és azóta is semmi :(

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15963) Motion_Blur válasza albert8 (#15962) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Lehet maradok HAF 932 Advanced-nél. Csak szállítással együtt 40 papír :O

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15964) albert8 válasza Motion_Blur (#15963) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem vársz egy kicsit és valaki teszt után eladja, az majd már nem lesz 40
vagy SimonYana biztos nem fogja 40-ért adni vagyis hátha :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15965) Motion_Blur válasza albert8 (#15964) üzenetére


Motion_Blur
félisten

SimonYana-t már kérdeztem, sajnos még nincs neki. De várhatok még 1-2 hetet.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15966) Tothgera30 válasza Motion_Blur (#15965) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Várj vele, aprón előfordul hogy hirdetnek, ott sokkal jobb vétel lesz, főleg ha 30k alatt kapsz egyet :DDD !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15967) Motion_Blur válasza Tothgera30 (#15966) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Olyan házat, amit alig lehet kapni pár napja? Elég optimista hozzáállás :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15968) Tothgera30 válasza Motion_Blur (#15967) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az én történetem is hasonló volt, mert égen-földön nem volt Antec P180 Mini Black a kereskedésben (sajnos az előzőt meg eladtam, azóta is bánom), és egyszer apróban láttam egyet, mondanom se kellett hogy azonnal lecsaptam rá. Tehát ahogy én láttam már pár ritka házat itt aprón, szerintem mindenképpen fogsz találni, csak türelemjáték az egész, higgadtan kell nekiállni és böngészni az aprókat, mert akkor a fejed fogod a falba verni ha elviszik előled. Amúgy a véleményem meg az hogy nagyon jó kis ház, nekem mondjuk Stacker T-01-es volt, azt nem adtam volna a HAF széria egyik tagjáért sem, de egy Cosmosért már igen, az nem műanyaghuszár kategória, akkor már inkább legyen többrétegű Antec házikó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15969) albert8


albert8
addikt

Kérem szépen új ház került bemutatásra [link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15970) Hooper


Hooper
őstag

Egy elég bagatellnek tűnő problémával fordulok hozzátok, hátha valaki már futott bele hasonlóba.

Vettem egy használt házikót, és az előző tulaj ha jól tippelem erős dohányos volt.
Na most ha be van kapcsolva a gép és a két 12es venti pumpálja ki a levegőt masszív cigiszag van a szobába :DDD :P

Ötlet hogy mivel tudnám ezt semlegesíteni?
Én nem donányzok és baromira zavaró :/

(lehet már a gépházeladásnál is fel kéne tüntetni hogy dohányzó / nemdohányzó mint az autóknál? :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#15971) Jim-Y válasza albert8 (#15969) üzenetére


Jim-Y
veterán

80.0 EUR = 21358.3645263 HUF

Ennyiért én sokallom, összességében tényleg egy pöpec ház, minden van benne ami csak kell, kivéve a fedlapi porszűrőt, viszont a design nagyon megosztó, ha tippelnem kéne akkor ez a külsö csak nagyon keveseknek fog bejönni, viszont akiknek tetszik azoknak jó vétel..lenne..ha 18 körülre beállna, 22K-nél már elgondolkodnék egy 25K-es CM692-n, vagy használtan megvenni pont ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#15972) McCoy20


McCoy20
tag

Üdv All!

Lehet még valahol ilyen kérót kapni: Gigabyte iSolo 210 metal-gray színben?
[link]

Mert ezüst és fekete még van egy pár helyen, de a 3. színből már nem találtam.

Amúgy 10-15(20)k között tudnátok javasolni valami korrekt kis kuckót.
Szempont:
fekete (ha lehet belül is, bár nem olyan fontos de na... :B )
matt (inkább mint csillogó-villogó újlenyomatbetyár)
az oldal rácsos (nem pelxis)
NO ajtó az elején

Kb ennyi, ha valaki így hasrautés szerűen tud valami kis okosságot azt nyugodtan ossza meg. :R

ui: az említett iSolo szerű rácsos oldalra gondoltam amúgy. még ami így tetszett az az NZXT Vulcan- csak abba ne megy bele a deszkám:(

[ Szerkesztve ]

(#15973) bitmad


bitmad
aktív tag

Hol lehet még kapni Cooler Master RC 692 KWN2 (plexis oldalú) házat?
Már átnéztem egy csomó webshopot, de sehol sincs.

(#15974) albert8 válasza bitmad (#15973) üzenetére


albert8
addikt

Tessék itt van[link] :)

Jim:
igen, szeintem is kicsit drága, a design pedig nem rossz
ezzel is úgy vagyok, hogy jó ház de nem tetszik mint a 922

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15975) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki, hogy kell vennem egy házat mert a korábbi Plexi oldallapos 8 éves Chieftec házam műanyag elemei kezdi megadni magát, illetve az új konfogomhoz (corei5-2500K és 5850 Toxic videokártya) el fog kelleni egy jobb hűtés.
Én elsősorban olyan MID méretben gondolkodom, gigantikus toronyház beszerzése kizárt.

A lakásban sajnos viszonylag sok a szálló por, ami miatt okvetlen szűrűs megoldást keresek. Büdzsé max. 30-35 de el vagyok veszve a rengeteg házban.

Design természetesen fontos, jó ha van Plexi is de nem feltétel illetve fontos a jó szerelhetőség.

Nem olvastam el a hozzászólásokat, igyekszem bepótolni eme hiányomat, de ha esetleg van valakinek a tarsolyában valami ötlet, az ne habozzon megosztani velem :)

Köszönöm!

M

(#15976) Hooper válasza mattheus (#15975) üzenetére


Hooper
őstag

Fractal Design Define R3 (ez hangszigetelt is)
CoolerMaster 692 advanced
Antec P széria, Nine Hundred
Corsair 600T (bár ez kicsit drágább de nagyon jó)
Coolermaster 912+
Xigmatec Pantheon (ebből van plexis is)

Én ebben a sorrendben futnám át a helyedben.

100%ban lehet hogy nem mindegyik porszűrős, sőt.. de pár száz forintos + kiadás, vagy marad a harisnyázás.

(#15977) Hooper


Hooper
őstag

Mástéma:

Valaki vágott itt már bele CM 690 hangszigetelésébe ("tojástartós" szivaccsal)?
Elég sok rács van a házon, így nem is akarom és tudnám mindenhol beborítani - a jó szellőzést szeretném megtartani.
Van értelme így belevágni?

(#15978) bitmad válasza albert8 (#15974) üzenetére


bitmad
aktív tag

:R Köszi, már meg is rendeltem! :R

(#15979) jani32


jani32
tag

Sziasztok!

Egy tesztben ráakadtam egy igenjó házra, de nem találtam magyar boltot ahol megvehetném...

Valaki esetleg tud valami infót?

Zalman Z9 Plus

(#15980) Motion_Blur válasza Hooper (#15976) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szép kis felsorolás :R Teljesen döntésképtelen vagyok :W :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15981) Hooper válasza Motion_Blur (#15980) üzenetére


Hooper
őstag

Ezek közül ha nem lenne horror ára én a 600T választanám :U
30ért már rohannék is érte.
Ezen az áron talán marad az R3 vagy a 962.

(#15982) Motion_Blur válasza Hooper (#15981) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link] - micsoda kéép :R

Egyre jobban tetszik. 40K a keret, de eredetileg nagy toronyt akarok..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15983) foxboro válasza mattheus (#15975) üzenetére


foxboro
tag

Szia!

Éppen most újítottam egy kicsit....gyakorlatilag egy teljes új konfigot.... :C :C
Nálam i5-760 + gtx 560 ti ugrott bele...
A lényeg, én a Lian Li PC9-F [link] kuckó mellett döntöttem :K :K :K :K
36 eFt -ba került, MIDI méretű (sajna nincs is nagyobb helyem....), full alu, érdemes vetned egy pillantást rá, nekem nagyon bejön a design-ja :R :R :R
Sajnos még nem raktam össze az új cuccost, a házacska is a dobozában lapul, talán Húsvétkor lesz rá időm :K :K :K

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#15984) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Sziasztok

Szeretnék ajánlatokat kérni gépházvásárláshoz ... :U

Ezek kerülnek bele :
mATX , ATX lapok illetve GTS 250 férjen el bennük ...

Körülbelül 30 db-ra lesz szükségem ezért az ÁRA a legfontosabb tényező ...

Szerk: És legyen csinos is valamennyire ;]

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#15985) kiiso válasza foxboro (#15983) üzenetére


kiiso
tag

Nagyon érdekel ez a házikó! :D Képeket kérünk! :R

(#15986) foxboro válasza kiiso (#15985) üzenetére


foxboro
tag

Hello!

Majd amikor összerakom, készítek róla egy-két fotót...a belső elrendezésről is...
Üdv!

(#15987) Hooper válasza Motion_Blur (#15982) üzenetére


Hooper
őstag

nagytorony,nagytorony...igazából mi nem fér bele ebbe? :DD

Tibor_560sec - ha a 7-10ezer/ház nem számít soknak akkor CM ELITE szériáját érdemes megnézni.

(#15988) Motion_Blur válasza Hooper (#15987) üzenetére


Motion_Blur
félisten

HAF 932 árban jobb mint a T600 és az már big tóver :DD

mod: vagy az se? ahogy látom CM-nél csak a HAF-X és a Cosmos S full tower

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15989) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Mosmá kiadhatnának egy jó kis házat 10ért! :)
Nem tudok a végtelenségig várni :))

[ Szerkesztve ]

(#15990) Hooper válasza Motion_Blur (#15988) üzenetére


Hooper
őstag

Egy cimborámnak van HAF-X..azt mondta brutálisan nagy :D
viszont van fent apróban egy 932 moddolt festéssel.. elég baba.

(#15991) Kal-El válasza Hooper (#15981) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nekem is ez az álom ház.
Nem túl hangosak a nagy ventilátorok, a Corsair 600T-ben?

Egyébként a CM 690-nek van vagy 4 verziója, mi a különbség köztük?
CM 690 II Basic
CM 690 II Lite
CM 690 II Plus
CM 690 II Advanced

(#15992) Hooper válasza Kal-El (#15991) üzenetére


Hooper
őstag

Minel nagyobb a venti annal kisebb fordulaton tud relative sok levegot megmozgatni..tehat ket 20asnak nem kell 1000felett porognie hogy alaposan megmozgassa a levegot a hazban. Valamint a tetejen a haznak ott a szabalyzo.

CM oldalan fent vannak az elteresek (kepek alapjan is kilehet bogaraszni).
Az advances a fullos - felul sata dockolo, vga tamasztek, 3 venti.
Ez alatt levoben (Basic) nincs sata dock, se vga tamasz es csak 2 venti.
A legalapabban pedig meg a vaz sem fekete (ez az asia only - lite)
A plussra nm is emlekszem, de mondom a hivatalos oldalon van info.
Egyebkent nalunk csak a basic meg advanced van.
Utobbi eri meg szvsz.. hisz a masikhoz ugyis vesz az ember +1ventit es arban akk mar majdnem ott van (persze csak ha elegedett a gyariakkal.. de allitolag jok)

(#15993) Tothgera30 válasza hajtömeg (#15989) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gyűjts még hozzá és használtan vadássz egy CM 690-re, mert 10k-ért újat csak gyenge minőségű házat kapsz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15994) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A jövő hónapban szeretnék összerakatni egy új gépet (i5-2400 proci, egyenlőre 2 db HDD (1000 és 500 GB Samsung), ASUS ENGTS 450 Direct CU Top videókártya. Háznak a Coolermaster Elite 430 házat gondoltam. A táp a régi gépből kerülne át, egy Chieftec 450 GPS-A. Ennek a tápnak a kábelei elég hosszúak ehhez a házhoz? Ha esetleg más házat ajánlanátok ebben az árkategóriában, ami esetleg szerintetek jobban megfelel a leírtaknak, azt is köszönettel fogadnám. Az alaplap egy ATX szabványú Gigabyte H67 lenne. Üdv

(#15995) Jim-Y válasza Tappancs2001 (#15994) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia. Eleg hosszuak a tap kabelei, es a haz is jo valasztas. Esetleg meg a cm rc-370 hazat nezd meg. Udb

(#15996) Kal-El válasza Hooper (#15992) üzenetére


Kal-El
senior tag

Én azért kíváncsi lennék egy tesztre, ahol lemérik külön-külön mindegyiknek, hány dB a hangereje különböző fordulatszámokon.

(#15997) Hooper válasza Kal-El (#15996) üzenetére


Hooper
őstag

Miből gondolod hogy hangosak?
Valahol (pl a gyarto oldalan vagy tesztben) biztos van tipusszama utanna gugli es specifikációk.

(#15998) Jim-Y válasza Hooper (#15997) üzenetére


Jim-Y
veterán

A 692-eseké elég halk, nekem maradt a 3 gyári venti és lehetett mellette aludni, dBA értéket nem tudok mondani, nincs műszerem, de kellően jól végezték a dolgukat:)

[ Szerkesztve ]

(#15999) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Erre valaki?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16000) Tothgera30 válasza Synthwave (#15999) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az AeroCool elég gyengus szokott lenni anyagminőségben is, inkább a CM-et válaszd, azok masszívak, jobban szellőznek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.