Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) bitpork válasza TaaT (#72800) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Képes lennél csak BP miatt átfesteni a kocsit? :Y

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72802) 8th válasza bitpork (#72801) üzenetére


8th
addikt

:D

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#72803) TaaT válasza bitpork (#72801) üzenetére


TaaT
veterán

A hasmagasságot és a kerekeket nézd. :)

Amúgy az átfóliázás felmerült bennem, kezdem unni a feketét, főleg amikor koszosz.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#72804) MunezXBK válasza TaaT (#72803) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Koszosz? Görögül tanulsz? :D

(#72805) bitpork válasza TaaT (#72803) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tudod, azt nem értem hogy ha BP ha nem akkor is egy autót minek a padlóig ültetni amikor nem pályán használod??

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72806) TaaT válasza MunezXBK (#72804) üzenetére


TaaT
veterán

Macskusz, kitekattusz. :))

bitpork: Miért? Mert jól néz ki. :)

Give them hell Ukraine!

(#72807) bitpork válasza TaaT (#72806) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De nem tesz jót a kocsinak és lassít az itthoni körülmények között. Vegyél egy aventadort ha lapos és alacsony kocsit akarsz, az legalább gyárilag szar :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72808) TaaT válasza bitpork (#72807) üzenetére


TaaT
veterán

A kocsinak gyári állapotában sem tesznek jót az itthoni körülmények. De ez hobbiautó, ennyit kibír, és én is. :)

Give them hell Ukraine!

(#72809) bitpork válasza TaaT (#72808) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha kibírná soha nem kellene költeni a futóműre. Vagy legalábbis ugyanannyi használat mellett nem kérne többet mint a gyári.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72810) TaaT válasza bitpork (#72809) üzenetére


TaaT
veterán

7év (~22000km) alatt eddig csak egy felkoppanásgátló bak adta meg magát a futóműben. Ugyanannál a keréknél a kerékcsapágy engedte el az olajat, de még kifogástalanul működik. És lehet egyik probléma sem jelentkezne ha nem libbenek bele ugyanazzal a kerékkel egy kutyafialtató méretű kátyúba 3 vagy 4 éve. :)

Aszem ledőlök egy kicsit

Give them hell Ukraine!

(#72811) bitpork válasza TaaT (#72810) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

ez az h csak 22k km. A múzeumi kocsik se kopnak annyira :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72812) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

India büntet

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72813) footy válasza bitpork (#72812) üzenetére


footy
addikt

Naggyon kemény :D A pali kiejtése se kutya, de a szemöldök na az veret. A piros turbános csóka pedig már csak ráadás.

(#72814) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Kicsit elegem van már az itthoni autómosásból... Hiába van magas nyomású víztisztítóm, az szinte semmit nem ér, kefével, ronggyal kell átmosni az egész autót, ami elég fárasztó.

Nektek melyik mosó vált be legjobban, melyik technika?

Az Ezwash oldalát böngészve egy csomó dolgot találtam, kerámiabevonat, polírozás, nanotechnológia, wax... De nem tudom, ezek közül mi mennyire érhetné meg, mennyire tartósak - és mennyi hasznuk van, azaz mennyivel könnyebb utána lemosni a kocsit, mennyi ideig marad ilyen szép stb... Érdekelnének a tapasztalatok!

(#72815) footy válasza kalapacsolok (#72814) üzenetére


footy
addikt

OMV Sensation Wäsche :K

(#72816) #27813376


#27813376
törölt tag

Bulgária. Szegénység van, de a gépek a hegytetőn harcra készen várják a bevetést. A körülményektől függetlenül teljes erővel takarítják az utat. Ugyanígy a hegy mindkét lábánál várakoznak salakkal teli tárolóknál markolók, dózerek... Mind végzi a dolgát, decemberben láttam őket, iszonyú komoly volt ahogy a dózerek tolták a havat. Mert ott már volt hó jócskán. Azt éreztem, ha elakadok, ezek ott vannak, jönnek, segítenek önzetlenül. Az ember büszkén dolgozik egy ilyen ős-szörnyeteggel.

[ Szerkesztve ]

(#72817) runner 125 válasza kalapacsolok (#72814) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akárki akármit mond, az otthoni autó mosástól nincs jobb, precízebb. Egyszerűen be kell ismerni, ha alapos munkát akarsz végezni, akkor csak úgy fog menni, ha szépen végignyálazod az egész autót. Igen, nem 10 perces munka.

A benzinkutas automata mosók a halálom, soha nem vinnék oda semmit. 2-3x alkalom után úgy összekarcolja, mint a huzat. ..és a nagynyomású sterimokat is fenntartással kezelem egy autónál.

Első körben le szoktam veretni (ha, már nincs fent a slag 4 vödör langyos víz) az egészet, majd két vödörbe engedek a fürdővíznél kicsit melegebb vizet, és mindegyikbe meg némi autósampon. (Ha, csak alig koszos elég 1 vödör is) Az első vödörrel átmegyek a koszosabb - alsóbb - részeken, illetve a felniken (nah itt használok egyedül kefét), a másik vödörrel meg fentről lefelé az egészen. Ezt követően ismét leveretem az egészet (vagy szintúgy 4 vödör víz) és szárazra törlöm mikroszálas kendővel az egészet.
Sonax-tól vettem a szivacsot és a kendőket is, egyszer kell megvenni, jó pár évig lesz.

Így egy autó mosása nagyjából 1 óra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#72818) Qru válasza zolikaDB (#72768) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De, most is az van (imádom!!!). A paszuj céges kocsi.

mod:

runner 125: Én fentről szoktam kezdeni mindig, a lefolyó víz meg addig is lazítja a lenti dzsuvát.

kalapacsolok: Kézimosóba hordom, 1,4k-ból lemossák szépen és szárazra is törlik. Legutóbb kiszállt az előttem lévő 5-ös Bömbiből a kopasz nagy darab csóka és szépen körbe sétálta a Subit elismerően bólogatva. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72819) neduddki válasza kalapacsolok (#72814) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lenmyomtom nagynyomasu
ph semleges!!! samponnal lemosom kefevel forro! vizze
nagynyomasu
3M legbojjhosabb mikroszlas letorlom
es evente 1x Collinite 915 szivacs+3M mikroszlas kombo

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72820) neduddki válasza runner 125 (#72817) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vegye ma egy alap kerhert oszt nem bohockocc:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72821) bitpork válasza neduddki (#72819) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A benzint kihagytad a felsorolásbú :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72822) neduddki válasza bitpork (#72821) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az tmai ttermel ez azt dragas adom el az ukranoknak a formula21es csatuk azzal edz mert job bmnt barmi:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72823) runner 125 válasza Qru (#72818) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, világos, ha simán mosom én is, de ha nagyon koszos az alja akkor előbb annak a nagyját lemosom, majd a másik tiszta vödörrel fentről lefelé haladva ismét átmosom - az alját is.

neduddki

Van, igaz nem Karcher, de nekem nem adja, talán 2x használtam, abból 1x a motort verettem le és lekapta a lábtartó mellől a festéket egy műanyag "porszórt" elemről. :((

dension

Pont most linkeltek TC facebook oldalán egy hasonlóról vidit. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#72824) Qru válasza runner 125 (#72823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van erre egy jó öreg puha kefém, azzal szoktam én is neki esni, az nem karcol. :K

#nincsbennetarcsi

(#72825) neduddki válasza runner 125 (#72823) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1 oto kel venni nem porszot muasnyagot...
2 esszes kell asztat azt aszerkezetet hasznyaniu!

uv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72826) TaaT válasza kalapacsolok (#72814) üzenetére


TaaT
veterán

"kefével, ronggyal kell átmosni az egész autót, ami elég fárasztó."

Akkor el kell vinni egy autókozmetikába és kifizetni a két kezi munkát. :)

Amúgy napi 9órában autót takarítani még fárasztóbb. :U Főleg amikor ilyet raknak az ember elé... [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#72827) runner 125 válasza Qru (#72824) üzenetére


runner 125
nagyúr

Keféktől én tartok. :D Fényezett felületre nem merek menni, legalábbis az összes műszálas kefe ami itthon van tuti karcol, felnire persze jó.

TaaT

Hjah, bizony, de meg is kérik az árát. Felénk egy teljes belső külső mosás - takarítás 12-13.000 ft a kézi autokozmetikákban.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#72828) #27813376 válasza runner 125 (#72823) üzenetére


#27813376
törölt tag

Jaaa, ezt láttam én is, brutális:)

(#72829) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a VOLVO S40 2.0 D Momentum-okkal? Kinéztem egy 2005-ös évjáratút :)

(#72830) TaaT válasza runner 125 (#72827) üzenetére


TaaT
veterán

Nálunk 6000ft-ról indult, 10000-et nagyon ritkán kértünk el, de már a 6K-t is csak nagyon kevés ember engedhette meg magának, többnyire csak vállalkozók.

Az átlagember csak akkor takaríttatta ki a kocsiját ha műszakira kellett vinni, vagy ha már nem lehetett benne megmaradni olyan ganés. :(((

Tükör Radiál ;]

Give them hell Ukraine!

(#72831) MunezXBK válasza TaaT (#72830) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pályagumi. :))

(#72832) tomcsi23 válasza MunezXBK (#72831) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az acélig ki van fizetve. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72833) runner 125 válasza r6man123 (#72829) üzenetére


runner 125
nagyúr

Alvin most vett egy S40-est, emlékeim szerint ilyen motorral.
..nem tudom, nekem fenntartásaim vannak a PSA féle dieselekkel, bár itt sokak szerint semmi probléma és vásárolható, de én azt mondom, ha egy mód van rá a 2.4-es saját D5 Volvo motorral vegyed, igaz utóbb ritkább.
Index-en most egy srác pont ilyet, tőle is tudsz érdeklődni.

_

El kell ismernem, azért valamiben a VW csoport is jó. ;]

02, 03, 04

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#72834) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Vettem egy autót tavaly novemberben. Sajnos a kötelező biztosítást csak az átírás napján , az adás-vételi időponthoz képest pár nappal később kötöttem. Lassan letelik a 60 nap és be kellene fizetnem a biztosítást ami fél évre a fedezetlenségi díjjal meg a baleseti adóval együtt majdnem 50k illetve lassan jön a teljesítmény adó is ami kb 25k. A helyzet viszont az, hogy el akarom adni az autót. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor van-e valami lehetőségem, hogy ezeket ne keljen befizetni? (nem használom az autót csak próbakörre megyünk vele ha esetleg jön egy vevőjelölt)
Esetleg ha átíratom szüleim nevére (nekik sokkal kevesebbet kellene fizetni, mint az 50k) úgy tudok találni valami kiskaput vagy ezt már be kell fizetnem és csak utána tudom a biztosítást olcsóbbá tenni? :R

(#72835) tomcsi23 válasza runner 125 (#72833) üzenetére


tomcsi23
veterán

Így már az s60 is egész vállalható. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72836) Laraxior válasza dave93 (#72834) üzenetére


Laraxior
titán

Teljesítményadót az fizeti akinek a nevén van a szekér az év első napján. :D Tehát az már bukta.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72837) neduddki válasza r6man123 (#72829) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tszcsefonok assoznyunak van egy bordoja a legjobbna a borkormanyaert vagfyok oda:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72838) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne súlyadóval kapcs.! Tavaly november 16-án megvettem életem első kocsiját! Arra az évre, azaz 2013-ra ugye befizette a korábbi tulaj a súlyadót, viszont ezévre már én fogom! A kocsi átiratása már természetesen megtörtént! A kérdésem, h a súlyadót mikor kell fizetnem ezévre? Az önkormányzatnak nekem kell jeleznem, h vettem kocsit, vagy ők az okmányirodától megtudják és innentől nekem semmi dolgom simán majd vmikor küldik a csekket a súlyadóról?!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#72839) Laraxior válasza Newyorker (#72838) üzenetére


Laraxior
titán

Márciusban fogsz kapni csekket, aztán befizeted ahogy akarod, egybe, vagy kettőbe, ha lesz maradék, akkor azt meg ha jól tudom október körül. De év végéig ráérsz befizetni, mindenféle szankció nélkül.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72840) bitpork válasza Newyorker (#72838) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az okádmányiroda kötelezve van az adásvétel megküldésére, de jobban jársz ha bemész hogy megbizonyosodj h az illetékes önkormányzat megkapta-e.
Ha gyors az önkormányzatod, akkor még januárban kapsz egy csekket meg egy levelet amiben leírják hogy v egyben vagy 2 részletben letudhatod a fizetést.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72841) Newyorker válasza Laraxior (#72839) üzenetére


Newyorker
addikt

Értem, akkor nekem nincs jelzési köteleztségem az önkormányzat irányába, h kocsit vettem! Köszönöm

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#72842) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tádáááám :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72843) deicide válasza bitpork (#72842) üzenetére


deicide
veterán

Legalább valami hasznát veszi a hátuljára hegesztett padnak. Mert gondolom leszorítóerőt nem sokat ad. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#72844) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mielott virtualisan lehugyoztok: egy generator ugye cirka 14V-ot tolt?
[link]
H4/H7 erdekes mar 13.2V-on is.

[ Szerkesztve ]

(#72845) deicide válasza zolikaDB (#72844) üzenetére


deicide
veterán

Igen, akörül tendál, nekem pl 14.4V-ot.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#72846) neduddki válasza zolikaDB (#72844) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

14.4-14.8V koze szokott a fesszabajzo
az altlad linkel izzo pedig 13.2V-t szeret

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72847) Qru válasza runner 125 (#72833) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Paszujban is van ilyen, tényelg hasznos. :K

Kefélés: ez nagyon puha kefe, olyan amivel a hátad is moshatnád, annyira puha. Nagyon régi, anno már a 120-as Skodámat is ezzel csutakoltam. Az meg nem tegnap volt... :D

#nincsbennetarcsi

(#72848) zolikaDB válasza neduddki (#72846) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor az az Osram a te autodban 14.4V-on hany Watt, ha 13.2-n 58W a H7?

(#72849) neduddki válasza zolikaDB (#72848) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az en otomban 12V-t kap a H4 egy stepupstepdown miatt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72850) dave93 válasza Laraxior (#72836) üzenetére


dave93
őstag

Az már akkor is bukta ha ideiglenesen kivonom a forgalomból? Mennyi annak a költsége, egyátalán érnék vele valamit vagy nincs mit tenni mindkét összeget be kő fizetni? :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.