Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) tomcsi23 válasza zolikaDB (#72949) üzenetére


tomcsi23
veterán

:))

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72952) #43960832


#43960832
törölt tag

Első generációs Almerát ajánlanátok? És a Primerát? Például: [link]

(#72953) Tankblock válasza #43960832 (#72952) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Ennyiért nem vennék autót. Nagy lutri. Tartalék pénzed legyen rá bőven, de majd a hozzáértők megmondják.
Az azért érdekes, hogy 6l fogyasztással írja, de a spritmonitor-on az inkább átlag 7.6 , 7.7l / 100km....

Nem a típus ellen beszélek, sohasem volt ilyennel tapaszatlatom, de láttam pár öreg autót, és igen költeni kell rá...

Release the Beast....

(#72954) Qru válasza bitpork (#72870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az megint más ha szokva vagy vele, én nem voltam.

mod:

Overdose: "Ebben biztos vagy? Tehát ha utolér egy kerékpárost vagy egy traktort, akkor így járt?"

Az egynyomon haladó kiekrülése, más kategória mint az előzés. Egynyomon haladó mellett még záróvonal mellett is elmehetsz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72955) bitpork válasza Qru (#72954) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azért én sem minden nap vezetek ennyit. Igen is megálltam ha kellett 6-8 óránként egy cigire meg kávéra hogy ne legyen baj.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72956) Qru válasza bitpork (#72955) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azóta én is. Sőtt 20-30 perc alvás csodát tesz. Van az a szint amikor már a kv se használ...

#nincsbennetarcsi

(#72957) szőröscica válasza #43960832 (#72952) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha jó állapotban vannak, akkor mindenképpen.
Nagyon megbízható típus mindkettő, viszont éppen ezért alaposan meg kell nézni mindkettőt, mert a tulajdonosok szeretik is kihasználni ezt a tulajdonságukat és elhanyagolják őket.

------------------------------------------------------------

Más:

Az állófűtés továbbra is az egyik legjobb extra autóba. Voltam most síelni, reggelizés közben bekapcsoltuk az állófűtést, mire végeztünk és indultunk a pályára már leolvadt a jég az autóról, odabent kellemes hőmérséklet volt, és 2-3 km után már teljesen üzemmeleg volt az euro5 dízelmotor... :)

(#72958) bitpork válasza szőröscica (#72957) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jaja, én sem szívesen vennék már állófűtés nélküli motorkocsit :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72959) -v- válasza Qru (#72956) üzenetére


-v-
addikt

Én munkában is mindig ezt szoktam mondani :DDD

(#72960) Qru válasza -v- (#72959) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#72961) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

MOst hujjeztem le a tutajat, es mondtam el mindennek fiatalbb e60/90est akar, MARHAAAA:- ), tenyleg meg van rajta csinalva minden ami kiirva valos km rendben van az oto

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72962) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#72963) Melack válasza neduddki (#72961) üzenetére


Melack
veterán

Ez elég jó ajánlatnak tűnik. És mi a gondja vele? Csak a kora?

(#72964) Laraxior: az most kimarad. Majd következő körben.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72964) Laraxior válasza Qru (#72962) üzenetére


Laraxior
titán

:Y Oszt a benya? :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72965) Qru válasza Laraxior (#72964) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem változik. Megint a Malac örülhet... :D

#nincsbennetarcsi

(#72966) bitpork válasza Qru (#72965) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72967) grabber


grabber
addikt

Olyan problémám merült fel a kocsival,hogy fékezéskor az elején erőteljesen balra húz a régi kocsink és utána már egyenesbe áll.Gyorsan átnéztük az elejét és a fékpofákat is felcseréltük,de nincs egyelőre ötletünk mitől lehet.

Valakinek ötlete van,mit kéne megnézni vagy hogyan lehet kiszűrni?

(#72968) -v- válasza grabber (#72967) üzenetére


-v-
addikt

Csak fékezéskor húz félre? Mindig csak balra?

Lengőkar szilent is tud ilyet csinálni, azt is nézzétek meg elöl...

(#72969) Qru válasza grabber (#72967) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gumi nincs félrekopva? Kerék nyomás rendben?

#nincsbennetarcsi

(#72970) gaborbol válasza #43960832 (#72952) üzenetére


gaborbol
őstag

Munkatarsamanak volt ilyen, anno nulkilometeresen vettek.
8 eves koratol el akartak adni, mert hogy oreg mar a szerelo meg mindig konyorgott, hogy nehogy eladjak, mert soha nem lesz ilyen mebizhato lovuk.
Talan mult evben adtak el, szine soha semmi gondja nem volt, kezdett rohadni, meg a valto kezdett akadozni. Vettek.egy hasznalt focust.

[ Szerkesztve ]

(#72971) grabber válasza -v- (#72968) üzenetére


grabber
addikt

Csak balra,szilentek nem volt baja.Légtelenítve is lett és a folyadék is jó volt.Még azon gondolkozom,nem-e a hátulja viszi el?

Qru: Új gumi,2 hónapos.Guminyomás néztem,játszottam vele felfújtam 2,8 bar-ra is(3 bar max) de nem lett jobb/rosszabb.

(#72972) #43960832 válasza gaborbol (#72970) üzenetére


#43960832
törölt tag

:R Köszi a sztorit. Elég meggyőző.

(#72973) !Overdose! válasza #43960832 (#72972) üzenetére


!Overdose!
őstag

Azért kezeld fenntartásokkal! Ugyanis, ha a kínálat aljáról válogatsz, akkor nem feltétlen az a fő szempont, hogy újkorában mennyire volt megbízható.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#72974) -v- válasza grabber (#72971) üzenetére


-v-
addikt

És gyorsításkor egyáltalán soha semerre nem húz?

(#72975) grabber válasza -v- (#72974) üzenetére


grabber
addikt

Nem,Karácsony előtt kezdte el csinálni és nem történt semmi változás.Egyik napról a másikra úgy-mond.

Szerk: gyorsításkor előre sem húz a kocsi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72976) DeFranco válasza grabber (#72975) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(rá akartam erre kérdezni, hogy előre sem húz-e, csak vártam a labdát, de aztán amikor jött, akkor meg gondoltam mégsem poénkodok már a károdra, van így is bajod... :P )

(#72977) grabber válasza DeFranco (#72976) üzenetére


grabber
addikt

Ebből nem csinálok gondot,60 Le még papíron is kevés :) De olcsóbb lett a dízel ;]

(#72978) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#72979) Laraxior


Laraxior
titán

Láttátok? Micsoda durva... :Y :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72980) Balupapa válasza Laraxior (#72979) üzenetére


Balupapa
senior tag

és nem szurta át a vezetőt? meg különben is hogy? :F

_-=*WheelWhores*=-_

(#72981) Laraxior válasza Balupapa (#72980) üzenetére


Laraxior
titán

Lehet a farából lecsípett egy darabot. Gondolom kilógott menetiránnyal ellentétesen az a vas, megakadt a Volvoban és ahelyett hogy maga alá görbítette volna, keresztülment az autón kiszedve a földből. Mindenesetre elég beteg. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72982) sNORh


sNORh
addikt

Adott egy 97-es Audi A6 Avant 2,5 V6 110kw autó 297km van benne. Vezérműszíjat letépte ezért most esett át kisebb motorfelújításon nyáron. Azóta volt kint vele németbe 2x és leette min-ra az olajat(nem tudom hogy tisztességesen lecserélte-e a szerelő, vagy vissza ami volt, mert fekete mint az üszök. A kocsi pöcröff, szépen jár, mint egy új.
Olajat cserélek most neki, mégis tanácsokat szívesen elfogadnék, hátha van köztünk A6 tulaj.
Castrol ezeket ajánlja, így hogy csipegeti mit tegyek bele?:
Termékek : Edge 10W-60
: Edge 5W-30
: Edge 5W-40
: Edge Turbo Diesel 5W-40
: Magnatec 5W-30 A3/B4

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#72983) Qru válasza sNORh (#72982) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden képpen egy vastagabb olajat próbálj bele, szóval ne az 5W30-at.

#nincsbennetarcsi

(#72984) !Overdose! válasza sNORh (#72982) üzenetére


!Overdose!
őstag

Van több is. Én csak annyit fűznék hozzá, hogy:

1. a Castrol ajánlóját el kell felejteni (gyakran téves infót ad)
2. ha csipegeti az olajat, arra nem az előírtnál vastagabb olaj a megoldás
3. figyelj a minősítésekre, mert a VW csoportnál akad belőlük

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#72985) sNORh válasza Qru (#72983) üzenetére


sNORh
addikt

De mindenképp 5W-st erre a klímára nem? Főleg Németbe is tud ám fagyni, tavaly is -28 fokok voltak. 10w ugyebár nem vastagabb hogy kevésbé csipegetné, ha mindkettő az 5 és 10 is w40, akkor elvileg mindkettő hasonlóképpen fogy? Bár saját tapasztalatom, hogy tapintásra, sokkal hígabbnak érződik az 5w.

!Overdose! Persze, mindenképp az előírásoknak megfelelőt nézegetem. Esetleg valami jó Audi olaj amit nagyon szeret? :U

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#72986) MunezXBK válasza sNORh (#72985) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyém a Liqui Moly-t kamázza.

(#72987) TaaT válasza sNORh (#72985) üzenetére


TaaT
veterán

Jelenleg milyen olaj van a motorban?

Give them hell Ukraine!

(#72988) sNORh válasza TaaT (#72987) üzenetére


sNORh
addikt

Nemtom sajna, mert a szíjszakítás óta nem visszük oda, mert ugye saját seggük alatt szakadt el a szíj, miközbe próbálgatták, de bátyám fizette a következményét. Valszeg Castrol, mert hordósan van náluk, tuti hogy nem keresgélte a hozzá speckós olajat.

MunezXBK Szétnézek milyenek vannak.

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#72989) neduddki válasza Melack (#72963) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az hoigy tibi hujje es E60as dizlet szedant akr hejjete kezivaltoval, legalabb ma ranyit elertem, hogy inkabb e90fele terltem, de ugy tunik en men vagyok az elso

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72990) TaaT válasza sNORh (#72988) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor kezd azzal hogy rendes olajat veszel bele (a hordós olajat éri meg a legjobban hamisítani), valami márkásat, de ne a castrol legyen az első választásod.

Amúgy tudja valaki mi az olaj szabványa ennek a motornak?

Give them hell Ukraine!

(#72991) MunezXBK válasza TaaT (#72990) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mágus kolléga. :K

De a zárhídon fel van tüntetve amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#72992) !Overdose! válasza TaaT (#72990) üzenetére


!Overdose!
őstag

Gondolom ugyanaz, mint MunbezXBK A4-ének. :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#72993) neduddki válasza TaaT (#72990) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ember focavgannes alvopajtas melle nem fujod a zolajszbvanyaikat es abbol a 505.00-t?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#72994) sNORh válasza TaaT (#72990) üzenetére


sNORh
addikt

Kocsiba van a könyve, minyá behozom :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#72995) TaaT válasza neduddki (#72993) üzenetére


TaaT
veterán

Ez volt az első tippem. :)

Give them hell Ukraine!

(#72996) bitpork válasza sNORh (#72988) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

5w40 jó neki. Hosszú távon képes megenni 3-4 decit. Nekem ennyi ment el amikor 20+ órán át autópályáztam egyhuzamban. Munez féle Molly van benne nekem is. A motortérben ugye nincs sehol olaj a motoron kívül?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72997) MunezXBK válasza !Overdose! (#72992) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

He? :D

(#72998) !Overdose! válasza MunezXBK (#72997) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem ugyanolyan motor van a fent említett A6-ban, mint neked az A4-ben?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#72999) MunezXBK válasza !Overdose! (#72998) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem biztos. De igazából a nickemen akadtam fent. :D

(#73000) Laraxior válasza MunezXBK (#72999) üzenetére


Laraxior
titán

jajne kukacoskodj már :DDD :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.