Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) giigz válasza DeFranco (#63847) üzenetére


giigz
veterán

Arról a lehúzóról tudsz mutatni egy képet?

(#63852) giigz válasza zolikaDB (#63849) üzenetére


giigz
veterán

Ha már ablaktisztítónál járunk, igaz nem 300 Ft, de nekem iszonyatosan bevált, az illatosítom márkája, Dr. Marcus ablaktisztító :) A legjobb szerintem, legalábbis nekem az eredmény 100%-os.

(#63853) Kornel válasza tomcsi23 (#63850) üzenetére


Kornel
veterán

hát clinnel nekem olyan maszatos marad az ablak, hogy inkább el se kezdem, ha csak az van otthon, nagyon allergiás vagyok rá. ha éppen lehet kapni a lidl-ben nedves törlőkendőt kifejezettem szélvédőre, akkor azt megveszem, kitart egy darabig, de ha azt mondod, hogy ez a cucc jó, akkor veszek belőle, amíg van az aldiban, úgyis oda járok mostanában :K

(#63852) giigz: illatosítóban nagyon jó, de akkor azt is kipróbálom egyszer :K

[ Szerkesztve ]

(#63854) tomcsi23 válasza Kornel (#63853) üzenetére


tomcsi23
veterán

300-ért egy liter? Gondoltam, már kiönteni is megéri. ;]
A Clinnel az a bajom, hogy viszonylag tisztának tűnik (de az is csak 2-3x megtisztítva), aztán napfényben meg olyan foltos, hogy teljesen zavaró. Na ez korrektül leszedte a trutyit, meg is lepődtem. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#63855) zolikaDB válasza tomcsi23 (#63854) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tényleg bakker, igazad van. Napfényben látszik.
A Bosch ablaktörlőm is kaki, úh csere. Valeo lesz sztem.

(#63856) DeFranco válasza giigz (#63851) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

[link]

jobbra-balra két-két éle van, ha a keresztmetszetét nézed, akkor mint a címerben a kettőskereszt, és tök puha... utóbbi volt a lényeg, hogy a lehető legpuhább legyen

a nyelében meg van egy mikroszálas törlőkendő

[ Szerkesztve ]

(#63857) zolikaDB válasza DeFranco (#63856) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ugyanilyenem van, csodákra képes! :)

(#63858) DeFranco válasza zolikaDB (#63857) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na, mesélj! kiváncsi vagyok, én még nem használtam... festést nem karcolja? úgy sejtem nem, de majd most megmondod a frankót :)

(#63859) DeFranco válasza tomcsi23 (#63844) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bocs, igazad van, 240ml-eset vettem 700,- ért

@Dluinet: metro. nem olcsó. 2.350,- volt

[ Szerkesztve ]

(#63860) Dluinet válasza DeFranco (#63856) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hol lehet kapni

ps: A legközelebbi Auchan 150km

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#63861) Dluinet válasza DeFranco (#63859) üzenetére


Dluinet
nagyúr

holnap úgy is megyek a metroba, így várom zolikaDB beszámolóját a lehúzóról.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#63862) DeFranco válasza Dluinet (#63861) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van mellette autoglym is, az még drágább egy ezressel azt hiszem. és kb. ugyanilyen puha.

(#63863) Dluinet válasza DeFranco (#63862) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A pécsi metroban még nem láttam autoglymmet, de majd jól körbenézek
kb ilyen lehet a K2 Hydro-Flexi Blade, amit szintén nem találtam sehol.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#63864) DeFranco válasza Dluinet (#63863) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez a kecskemétiben volt, én is sokat kerestem ilyet, mert nem kapni sehol rendeset, csak ami olyan kemény, mint a tollradír, azzal meg az üveget nem kínálom meg, nem hogy a fényezést...

(#63865) Kornel


Kornel
veterán

10 év múlva veszek egy ilyet :K

(#63867) runner 125 :
<=5M, az már nem vészes. meg nem is mo-it kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#63866) MunezXBK válasza DeFranco (#63862) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autoglymes lehúzó jóval drágább: [link]

(#63867) runner 125 válasza Kornel (#63865) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez 10 év múlva is bőven 5m felett lesz.

Addigra meg telefingja jó pár vajda, úgyhogy nem kő'. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63868) zolikaDB válasza Dluinet (#63861) üzenetére


zolikaDB
veterán

Sömmi extra. Metroban vettem, nagyon jó. Szép kék a kocsim, nagyon érzékeny arra, h a nyári alkonyban rászáradjon a víz. Ilyen na.
Nálam a mosás így fest:
- nagynyomásúval lecsapatom/fellazítom a retket
- megküldöm aktív habbal
- hagyom állni, majd slaggal leöblítem
- kétvödrös technológiával, szivaccsal szépen elemenként haladok ->
samponos mosás, öblítés, ezzel lehúzom a vizet, majd a mikroszálasával letörölgetem szárazra, és nyáron a meleg is segít kicsit
És így szép lesz a kocsi. Nem karcol, nem okoz kárt, a kendője is jó, tényleg jó puha, nincs mit ragozni rajta.
Arra kell figyelni, h használat előtt leöblíteni, nehogy legyen rajta valami kis kosz, vagy porszemek.
Aztán ha lesz időm, helyem Autoglym-es ápolást is fog kapni.

(#63869) zolikaDB


zolikaDB
veterán

De szíp vagy gyöngyöm!!! -> VR6 kombi

(#63870) TaaT válasza DeFranco (#63858) üzenetére


TaaT
veterán

Mi is ilyet használtunk az autókozmetikában, jó cucc :K

Give them hell Ukraine!

(#63871) -v- válasza zolikaDB (#63868) üzenetére


-v-
addikt

Ez ismerős.. enyém még macerásabb kék.. ha szépen meg jól van lemosva, meg tiszta, akkor gyönyörű, de elég kényes szín..

[ Szerkesztve ]

(#63872) zolikaDB válasza -v- (#63871) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen. Egy vidékről városba út mondjuk estefelé, vagy egy hétvége a parkolóban agyon is b.ssza :D :D
Reggel csőtörés volt az útvonalamon, amin megyek melózni, és a 1.5 hetes mosásomnak annyi :DDD

(#63873) tomcsi23 válasza -v- (#63871) üzenetére


tomcsi23
veterán

A feketémmel mit szóljak? :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#63874) TaaT válasza tomcsi23 (#63873) üzenetére


TaaT
veterán

Haver mag van győződve arról hogy a fehér autóját nehezebb tisztán tartani mint az én feketémet, múltkor megjegyeztem hogy milyen szép tiszta az övé, erre mondja hogy 1hónapja mosta utoljára :D

Give them hell Ukraine!

(#63875) runner 125 válasza TaaT (#63874) üzenetére


runner 125
nagyúr

Badarság, feketén, sötét kéken, és gyakorlatilag minden sötéten sokkal hamarabb meglátszik a kosz.

Fehér, ezüst. Nálam csak ilyen színű lehet egy autó. :))

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63876) tomcsi23 válasza TaaT (#63874) üzenetére


tomcsi23
veterán

Faternak van egy ilyen (rendszám kitakarás bejátszik :DDD). Ez b+ fél éves kosszal is pont ugyanúgy néz ki, mint frissen lemosva. :U
Enyém, meg mire megjövök a mosásból már koszos.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#63877) DeFranco válasza zolikaDB (#63868) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ain't nobody got time for that :Y

@TaaT: én szerintem nyár közepén mostam utoljára kívülről szegénykét, mindig halogattam, hogy majd vödörből, de most már nem várok, beállok vele a mosóba, és adok a szájának a nagynyomásúval hétvégén... most még pont jó idő lesz, meg tudom csinálni

aktív hab meg vödröskefe sajnos kiesik...

amúgy melyik kúton szokott lenni értelmes kézi mosó? molnál van jobb?

@tomcsi23: pezsgőszín ruley, legjobb városi lopakodó, semmi nem látszik meg rajta

[ Szerkesztve ]

(#63878) zolikaDB válasza DeFranco (#63877) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én ilyen vagyok. Bnőm tesója kérdezte Merci után (nem 37 éves zőccséges feeling), h ez mindig ilyen tiszta? És nem volt belül kiretkelve 2 hónapja. Mondjuk németben fogpiszkálóval takarítottam ki a kis illesztési hézagokat.

(#63879) giigz válasza runner 125 (#63875) üzenetére


giigz
veterán

+1, alig járok autót mosni, és mégsem ocsmány :D

(#63880) _seth_ válasza tomcsi23 (#63876) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem B vectra van ebben a színben, talán kicsivel sötétebb, de csak annyi változik a kosszal, hogy nem fényes hanem matt a fényezés a többi ugyanaz. 10 métertől pedig mintha tiszta lenne a legsárosabb időben is :D

Autómosás témakörben érdekes, hogy felénk a mol kutas 100 forintos rendszer pont arra elég amire kb egy traktornál kell: sarat lecsapni, ennél többet nem tud, a habos mosással alig jön hab, ezzel szemben fehérváron kristálytiszta lett az autó a tesco parkolónál lévő mosóban, annyi hab jött ki, hogy eltűnt az autó.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#63881) DeFranco válasza zolikaDB (#63878) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, belül én is kendősarkával meg kisecsettel pucolom a réseket, de kerticsap meg kert híján parkolóban nem tudok kocsit mosni, csak ha beállok a kútra... az meg nem olyan, a felét rajtahagyja amúgy, elég egyszer áttörölni, tiszta fekete a rongy...

igaz csillaggarázs másnapra úgy is lerendezi

(#63882) giigz válasza DeFranco (#63877) üzenetére


giigz
veterán

Biztos a benzinkutakon lévő kézi mosók is jók, viszont én mindig magáncég kézi autómosójába járok.

(#63883) tomcsi23 válasza _seth_ (#63880) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez egyszerűen pofátlanság a feketékkel és sötétkékekkel szemben. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#63884) DeFranco válasza giigz (#63882) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én egyszer voltam ilyenben (mosodmagad mosóról beszélünk, mosatni nem szoktam) az konkrétan szar volt, érzésre fele sampon nem volt a vízben, hiába volt olcsóbb... a molos legalább X mennyiségű koszt levakart, ez annak a felét talán... gyengébb is volt a sugár, meg kevesebb is a vegyszer... ja így könnyű olcsónak lenni

(#63885) giigz válasza DeFranco (#63884) üzenetére


giigz
veterán

Hát igen, vannak rossz mosók is, oda kell menni, ahol sokan vannak, meg ugye már bevált, jó hely. Én mondjuk meg vagyok elégedve azzal a hellyel ahova járok (200-ból lemosom :D), de láttam itt a közelben még 1-2 mosót, majd lehet kipróbálom azokat is, mert én ilyenre nem is gondoltam, hogy más a vegyszer aránya, stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#63886) DeFranco válasza giigz (#63885) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem kötekedni akarok, biztos jó a mosód, ha mondod, hogy jó, ne értsd félre, de itt is tömött sorokban álltak. olcsóbb az egy perc 25 Ft-tal mint a kúton. Ennyi. Ebből már kasza van, az eszközökön meg az anyagon simán behozza.

Amúgy te nem pesti vagy ugye, jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#63887) giigz válasza zolikaDB (#63872) üzenetére


giigz
veterán

Nem gyenge víz állt, csak néztem... :Y

DeFranco: Neem, Debrecen :) De tényleg, most hogy mondod, ahol én mosom, ott az mosólével nem túl sok hab jön, tényleg ki fogok próbálni másik helyet...

(#63888) runner 125


runner 125
nagyúr

Maserati

Ilyenkor mindig elgondolkodom azon, h vajon hány álmatlan éjszaka és hány liter szesz kell, h valaki fejében még csak egy ilyen "terv" ötlete is megszülessen?!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63889) giigz válasza runner 125 (#63888) üzenetére


giigz
veterán

Miért, most ezzel mi a baj? ;]

(#63890) DZs


DZs
senior tag

Külföldi gumiáruházat keresek. Vett már valaki gumit kintről, vagy ismer ott Magyarországra is szállító kereskedőt? Szlovákiában lenne ilyen esetleg?
Köszönöm az ötleteket!

(#63891) Rambovits válasza Kornel (#63865) üzenetére


Rambovits
senior tag

Aki kitalálta a kivetített kilóméter órát, agyon kéne lőni... értem én hogy praktikus, de hol a feeling? :(
Meg amúgy is, hogy néz ki?

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#63892) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

erdekes erdeks ar nem elooszor hallom: tesla

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#63893) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Nokian WR D3 gumival van valakinek tapasztalata? Most készülök téligumit venni, eddig Semperit meg Vredestein gumikat néztem, de ahogy olvastam a Nokian jobb ezektől.

(#63894) mycso válasza DeFranco (#63856) üzenetére


mycso
veterán

Ilyenem van nekem is, nem kadcol és kb. 1 perc alatt szárazra lehúzgálom vele az egész autót. Jó cucc.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#63895) DeFranco válasza mycso (#63894) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te hogy mosol? vödröskefe vagy kutascsapatós?

(#63896) mycso válasza DeFranco (#63895) üzenetére


mycso
veterán

Sajnos én sem családiházban lakom, így kúton.

1, Elviszek itthonról 1-2 vödör meleg, autósamponos vizet meg egy nagy automosó szivacsot.
Kúton beállok egy gőzborotvás boxba, 100-200ft-ért leveretem, majd a szivacsommal és saját mosószeres-habos löttyömmel körbesuvickolom az autót.
Ezután még pár százasból leveretem, ezután szárazra lehuzigálom, esetleg törlöm is a nem hozzáférhető helyeken.

2, Van itt nálunk a tesco mellett egy gépi mosó, 1000ft körüli programmal lemosatom. Egészen tiszta és foltmentes lesz. Illetve eddig nem tűnt fel, hogy bántaná a fényezést.

3, Nagy ritkán, van a közelben egy autokozmetika, ahol kézzel dolgoznak: mos, suvickol, öblít, szárazra töröl és hasonló a végeredmény, mint az 1. pontnál. kb. 10-15 perc. Viszont előre kell időpontot foglalni. 1500 körül csinálják.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#63897) Qru válasza mycso (#63896) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe erről jut eszembe, a Shell-nél van foltmentesen száradó gőzborotvás lötyi de sz@rt se ér, olyan vízfoltos lett tőle, hogy le kellett mossam róla. :D

Szín témához: Volt fekete kocsim az a legkevébé toleráns a kosszal szemben (már maga apor is nagyon látszik rajta), a fehér meg a szürke sokkal jobb ilyen szempontból. A feketét kb naponta hordhattam volna mosni...

Gépi mosó: Ha viledás akkor az nem bántja annyira de ugye kérdés milyen a kocsi fényezése. A metál fényezések ellennállóbbak a karcokkal szemben mint a "sima" festések.

#nincsbennetarcsi

(#63898) MunezXBK válasza Qru (#63897) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem egészen, a fényezés felett van a lakk, az véd a karcoktól inkább.

(#63899) Qru válasza MunezXBK (#63898) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ok de akkor is önmagában ellenálóbb egy metál festés mint a hagyományos (a lakkozástól eltekintve). Képben vagyok most fényezték a kocsimat. :D Éppen kavicsvédő fóliát vadászok rá, a gyári 20k azt kicsit sokallom...

#nincsbennetarcsi

(#63900) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

2-300.000 F-ért szeretnénk párommal autót venni, mivel neki friss lesz a jogsija valami olcsóbb autót akarunk ha padkázza/meghúzza ne sajnálja annyira.

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.