Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) giigz


giigz
veterán

Akik értenek a Japókhoz, gumi kérdésem lenne, neduddki és a többiek véleményére kíváncsi lennék: A Toyo milyen gumikat csinál manapság? Téligumit akarok venni, és a Barum, Sava, Semperit, Firestone mellé most bekerült a listámra a Toyo is.

:R

(#63202) Rambovits


Rambovits
senior tag

Nem találtam autószerelő topicot, ezért itt kérdezem meg, hátha van köztetek hozzáértő, aki segítene az alkatrészek kiválasztásában :)
Giigz a múltkor mondta, hogy egy szegedi autósboltból rendeli a cuccokat, és elég olcsón adják őket.
Belinkelném az alkatrészeket, amikre tervezem a beruházást. Szégyellem is magam, hogy csak most, de hát nem volt rá pénz (aki dolgozik, nem ér rá pénzt keresni :) )
A kérésem az, hogy a felsoroltakból segítsetek kiválasztani a megfelelő márkákat, mert ugye nem mindig a legdrágább a legjobb. :)
Vezérműlánc szett. Ebből nem sok választék van náluk, FAI vagy VAG.
Vízpumpa Ezek közül egyedül a Valeo-ról hallottam.
Szelepfedél tömítés: Fai, Elring, Ajusa, Swag.
Bal oldali axiál szál Delphi, és Sidem.
Lengéscsillapítő porvédő: Ebből ahogy látom könnyű lesz kiválasztani a megfelelőt. :)
Van egy ilyen tétel, hogy első stabilizátor rúd + szilentek. A srác azt mondta, hogy azért kell venni stab. rudat is, mert nem lehet külön cserélni a szilenteket. Ekkor felvetődött bennem egy kérdés, hogyha nem lehet cserélni őket, akkor miért lehet venni külön?
Egyelőre ennyi. Ha valaki van olyan türelmes, és kedves, és ajánl nekem ezek közül márkákat, azt nagyon megköszönöm. :))

13+1 kartergáz visszavezető cső.

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#63203) TaaT válasza Rambovits (#63202) üzenetére


TaaT
veterán

"A srác azt mondta, hogy azért kell venni stab. rudat is, mert nem lehet külön cserélni a szilenteket."

Természetesen lehet külön cserélni stab szilenteket...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#63204) m3tr0


m3tr0
senior tag

Szép estét!

Az autóm kerregő hangot hallat balra kanyarodáskor amikor elindulok.
(jellemzően majdnem teljes kitekert kormánynál)
Ez egyértelműen jobboldali féltengely hiba szerintetek?

(#63205) Rambovits válasza TaaT (#63203) üzenetére


Rambovits
senior tag

Keressek másik szerelőt, de sürgősen? :D A poén, hogy a Skodánál dolgozott főállásban, és maszekban csinálja háznál a többit. :C Most már csak a műhelye van, otthagyta a Skodát...

Még egy kis infó AQW motorkód... mert csak most látom, hogy a listában vannak nem csak AQW-sok is :B

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#63206) -v- válasza Rambovits (#63202) üzenetére


-v-
addikt

Nem néztem utána, szóval ez nem biztos, de cromax lehet olcsóbb... most már van náluk skoda is.. csekkold le, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#63207) MunezXBK válasza m3tr0 (#63204) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nagyjából tuti.

(#63208) hobizoli válasza TaaT (#63203) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, mert hat azt ugy banyasszak am a gumiszilentekkel egyutt ki a foldbol :U :DDD

több drón kell ;P

(#63209) Rambovits válasza -v- (#63206) üzenetére


Rambovits
senior tag

Köszönöm az ötletet. Az ő webshopjuk nem annyira szimpi, nem tudok szűkíteni motorkódra, ami itt nem lenne hátrány.Ha még kis is keresgélem amit szeretnék befonom az egyre ritkuló hajamat.

Viszont van náluk stab. rúd.. :D

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#63210) TaaT válasza Rambovits (#63205) üzenetére


TaaT
veterán

Ez egy polo 9N futómű, kb a fábiába is ez van ha jól emlékszem, gyak házilag is ki lehet cserélni bár ebben nem vagyok 100%-ig biztos :)

Give them hell Ukraine!

(#63211) Rambovits válasza TaaT (#63210) üzenetére


Rambovits
senior tag

Nem tűnik bonyolultnak, kár hogy nincs egy helyem ahol neki mernék állni és megcsinálni :)
Szűrőket milyen gyakran kell cserélni? Olajszűrőt olajcserénél, azt tudom :P Légszűrő, és benzinszűrő?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#63212) Dluinet válasza Rambovits (#63211) üzenetére


Dluinet
nagyúr

levegőszűrő olajcserénél
üzemanyagszűrő 60k km-ként

szokás

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#63213) Rambovits válasza Dluinet (#63212) üzenetére


Rambovits
senior tag

A baj csak az, hogy nem tudom mikor cseréltek benne... 1 éve van nálam a kocsi, utána kell kérdeznem akitől vettem.
Másik: pollenszűrő?

Ja igen, majd el felejtettem. Milyen olajat rakjak bele? :) 1.4 MPI Fabia, AQW motorkód. Benzin.

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#63214) MunezXBK válasza Rambovits (#63213) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt is olajcserénél, de évente illik.

(#63215) latyak17 válasza hdman (#63194) üzenetére


latyak17
tag

szoktam közvetíteni, mot turbó eset le most oldalát burította össze, most talákoztam vele és megkönnyezte vwaltert tudoooood :D

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#63216) fenergie84 válasza neduddki (#63191) üzenetére


fenergie84
addikt

Akkor Te is Verso-s vagy :)
Mikor kell cserélni váltóolajat? És vajon az enyémbe milyen kell? :U

(#63217) Rambovits válasza Rambovits (#63213) üzenetére


Rambovits
senior tag

Na, elvileg 4.2 liter megy bele.
Sokan a Magnatec 10W-40-et ajánlják.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#63218) TaaT válasza Rambovits (#63211) üzenetére


TaaT
veterán

Először érdemes szemrevételezni a levegő szűrőt hogy mennyire koszolódott el 4év/13k km ha nagyon koszos akkor csere :K

Az első hogy megnézed milyen szabványú olaj kell bele, VW 502 00 -t ír a net és innen lehet keresgélni a megfelelő viszkozitású és márkájú olajat. :)

Amúgy hogy fér bele 4.2L amikor az 1.6 16V-be megy 4L :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#63219) Rambovits válasza TaaT (#63218) üzenetére


Rambovits
senior tag

Fabia club-on olvastam, de nem találom a hsz-t :((( Akkor ennek nekifutok még egyszer :) Ezért kérdezgetek, hogy ne fizessek rá.
Légszűrőt mindenképpen szeretnék cserélni ha már egyszer belemerülök a dologba. 9k km-el ezelőtt volt cserélve. De azért megnézem, hátha elég kifújatni kompresszorral :) Bár ezen az 1600 forinton nem múlik semmi...

Egyébként Castrol Magnatec 10W-40-et néztwm, 505 00 józan paraszti ésszel az 505 nagyobb mint az 502, szóval jónak kell lennie :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#63220) neduddki válasza fenergie84 (#63216) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

nem kerlek en hondas vagyok /tomcsi pls a kipet:- )/, ez falun a csaladi oto de enyem a technikai oldal:- )

udv

neduddki

mod: gyorsabb voitam?:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#63221) TaaT válasza Rambovits (#63219) üzenetére


TaaT
veterán

"józan paraszti ésszel az 505 nagyobb mint az 502"

:O :DDD [link]

Give them hell Ukraine!

(#63222) gaborbol válasza Rambovits (#63202) üzenetére


gaborbol
őstag

Logikusan hangzik amit mond es szerintem erre gondolt amiben nem lehet "szilentet cserelni":

[link]

En ugy ismerem ezt, hogy stabilizator rud segedkar vagy paraszti neven kutyacsont. Csereltem joparat szinte minden auton, onnan tudod hogy szar, hogy kopogo hangot hallasz a kocsi elejerol amelyik oldal szar az kopog, de parban szokas cserelni. Regen probaltam minden fele utangyarottat az 1000 forintostol az 4K-sig,de aztan mindig a gyari lett a vege.

Szilent meg van a futomuben jopar helyen, abban is amit linkeltel, de lehet lengokar is.

[ Szerkesztve ]

(#63223) footy válasza Rambovits (#63219) üzenetére


footy
addikt

3,5 vagy 3,7L megy bele. A szilentet azert laikusként otthon nem fogod tudni kicserélni, annyira nem egyszerű celszerszam nélkül. Szilentbol ha tartósat akarsz a lemfördert ajánlom, bár az autó kicsit jobban fog razni vele. Egyébként elindulasnal van nyiszogo hang hogyha problémás a szilent.

[ Szerkesztve ]

(#63224) Rambovits


Rambovits
senior tag

Na, ma is tanultam valamit :DDD

(#63222) gaborbol <-- A kopogó hang az stimmel, viszont gondolom, hogy kutyacsontot mondott volna, ha az kell :P Alighanem ebből az lesz, hogy felkeresem a szomszéd által agyondícsért szerelőt, megnézetem vele, és megmondja ő is, hogy szerinte mi kell.

(#63223) footy <-- Elindulásnál nem nyiszog, sőt, máskor sem. Olaj témának még utánajárok, nem veszek fölöslegesen többet, mint ami kell. Szerelés meg olyan dolog, hogy amihez nem kell emelő azt meg merem csinálni (ilyen hatalmas dolgok mint a légszűrőcsere, kartergázcső csere, szelepfedél tömítés csere) Utóbbihoz milyen pasztát ajánlotok? Jó az egyszeri 300 ft-os is? Csak mert 4k-t nem szívesen adnék a loctite-ért :)
A lengéscsillapító porvédőnek sem állnék neki... Nincs hozzá szerszámom.

Szerk: Köszi a válaszokat mindenkinek. :) Nem tűnök el, majd még zaklatom itt a társaságot :B

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#63225) jozefgucci1 válasza fenergie84 (#63216) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Nekem csak a sima corolla van anno újonnan vettem ,de váltóolaj még a gyári van benne . Igaz nyolc év alatt belemnt 92K Km szóval nem sok .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#63226) Xero


Xero
nagyúr

Igaz tegnapi a Landi cikk, de még ma is elővettem és erre csorog a nyálam.
Ha egyszer nagyon megszalad a szekér, akkor ilyesmi lesz a hegyre menős autó. Ha pedig még tolják is a szekeret, akkor a nagy tesó.

Közben úgy néz ki én is révbe érek. Sikerült találni egy minden szempontból patent gépet egy magánszemélynél, szóval ha a bolygók jól állnak együtt még egy ideig, akkor 2-3 hét múlva hazatolom a négy karikát.

(#63227) fenergie84 válasza jozefgucci1 (#63225) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem az enyémben sem indokolt a csere, 7,5 éves, 99e km...még bírnia kellene, de azért rákérdeztem :K

(#63228) latyak17


latyak17
tag

sziasztook!

eljött az olajcsere periódusa !

a választásom Golf III 1.8 GL 130000 km az órában de aztán ki tudja.. picit eszi az olajat dehát 21 éves /92es évj)

kiszemeltem: LIQUI MOLY - Leichtlauf 10W40, 5+1 L (LM1310)

Szerintetek jó lenne ez?

Köszi

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#63229) Rambovits válasza footy (#63223) üzenetére


Rambovits
senior tag

Megnéztem a technikai adatokat, amit adott a skoda. 4l kell bele. Maradt még a tavalyiból pár deci, azt töltsem bele, vagy felejtsem el? Az tiszta, hogy a motorban max 1év és csere, na de mi van a gyári csomagolásával? Ott is "lejár a szavatossága"?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#63230) Melack


Melack
veterán

Ha már kedd, aktuális kérdés: benzin áráról vkinek vmi infó? Laraxior? :DDD

Hétvégén cca 800km-es Tour de Magyarország lesz, úgyhogy tuti csurig kell tölteni a verdát, plusz kihasználnám a MOL GreenCardot is.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#63231) runner 125 válasza Melack (#63230) üzenetére


runner 125
nagyúr

3 Ft 50 fillérrel olcsóbb lett, mehetsz tankolni. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63232) Laraxior válasza Melack (#63230) üzenetére


Laraxior
titán

Még korán van a friss hírekhez ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#63233) Melack válasza Laraxior (#63232) üzenetére


Melack
veterán

Már ég a pajeszom helye nah :D - minden bántás nélkül.

(#63231) runner 125: a próféta szóljon belőled! :C Ha csak szintentartják, az már jó nekem.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#63234) Dluinet válasza Rambovits (#63229) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csomagban nem jár le, de nyilván egy 6-7 évesnél régebbit már senki nem ajánlna

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#63235) Dr.Zoo válasza Melack (#63233) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Reggel számoltam ki, hogy múlt hónapban, összesen 37.000 ft-ot tankoltam a paszulyba..... :(
Ebből 80% melóba járás, a többi tingli-tangli..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#63236) Dluinet válasza Melack (#63230) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minden jel arra utal tehát, hogy marad a péntektől hatályos árszint

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#63237) MunezXBK válasza latyak17 (#63228) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jaja.

(#63238) Melack válasza Dr.Zoo (#63235) üzenetére


Melack
veterán

Én olyan 25-30eFt között szoktam tankolni, ez nagyrészt a hazautakat adja ki, meg 50-100km város. Most számoltam, már többet autóztunk, mint amit számoltam.

(#63236) Dluinet: Köszi!

Lehet megérte volna dízelt venni ;] :P :C

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#63239) DeFranco válasza Melack (#63238) üzenetére


DeFranco
nagyúr

En is most szamoltam ki, 30Mf-t koltottunk eddig benzinre meg palyamatricara marcius 1 ota... 7,01 l-es atlagfogyasztas mellett. Szamold ki, az sok kilometer, meg sok Ft havonta. Boven tobb mint amire szamitottunk. kb. duplaja. Igaz van benne egy 800 km krakko, meg ket bp-sopron-bp, de akkor is

[ Szerkesztve ]

(#63240) Melack válasza DeFranco (#63239) üzenetére


Melack
veterán

Millió? Az szép summa :)

Én majd év végén összesítek, addig inkább nem számolok. Jobban járok.

(#63242) Dluinet: nekem a fillér már csak rémlik, sose számoltam vele olyan szinten. Sorry

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#63241) bandus válasza DeFranco (#63239) üzenetére


bandus
veterán

az igen baráti fogyasztás :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#63242) Dluinet válasza Melack (#63240) üzenetére


Dluinet
nagyúr

fillér, nem forint :U

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#63243) MunezXBK válasza DeFranco (#63239) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez mennyi?

(#63244) bandus válasza MunezXBK (#63243) üzenetére


bandus
veterán

300k :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#63245) Balupapa válasza MunezXBK (#63243) üzenetére


Balupapa
senior tag

muszáj utánoznia neduddkit :W

_-=*WheelWhores*=-_

(#63246) Dr.Zoo válasza DeFranco (#63239) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Helló Kolléga!

Már kezdtem izgulni, olyan rég nem írtál.... :(
Jól vagy? Iszol Te rendesen?? ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#63247) MunezXBK válasza Balupapa (#63245) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem baj, majd az övéit is átugrom. :D

(#63248) DeFranco válasza Balupapa (#63245) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem utanozom, csak egy itteni poent iteraltam tovabb. Remelem azert az ebed meg lemegy majd a torkodon hogy ilyen bunko voltam.

@Dr. Zoo: megvagyok csak rengeteg a dolgom megq nem is volt nagyon olyan amihez hozza akartam volna szolni. Rohanas van, most is kulfoldon ebedelek.

@Munez: es ez kinek lesz rossz? ;]

@bandus: jo dolga van, nagyreszt palyan meg orszaguton hasznaljuk, kb. 70%-ban biztos, igaz ott sincs az, hogy takarekos uzemmod, meg szelarnyekban 110, jon ahogy jon.

(#63249) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor én kussoljak az esetenkénti 30-32k ft-nyi 1x-r tankolással? :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63250) Melack válasza bitpork (#63249) üzenetére


Melack
veterán

Hát, figyi, végülis, jah. Vagyis hát nah :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.