Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124051) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Az Atmos objektum alapú rendszerénél még az is "lényeges", hogy egy átlag nappaliban (nem csak dedikált moziszobában) is jobb/pontosabb térhangot kap(hat) még nem párhuzamos/szimmetrikus dobozelrendezés esetén is (mert ugye nem mindenki szereti/szeretné a lakását (csak) moziként használni). De ugye ez a "variáció/lehetőség" nem nagyon kerül előtérbe sehol, pedig egy eléggé "életképes megoldás", nem csak "objektumalapú marháskodás". De hát ugye ezt a "variációt ritkán hallgatják/tesztelik azok, akiknek "mozi" célra kialakított szoba/helység áll rendelkezésére és nem egy "átlagos" nappali, "átlagos" használattal. ;)

Hmm ....

(#124052) zozo 0011 válasza robi-k (#124049) üzenetére


zozo 0011
csendes tag

Pont ez a gondom,hogy az AVR-ek ezt jóval olcsóbban kínálják. Ha az erő nem lenne elég,még mindig ott a

végfok. Egy CA 751R talán nem is lenne rosszabb.

(#124053) *Tata* válasza atika88 (#124042) üzenetére


*Tata*
senior tag

Az Iponnál is jó áron van az X3100-es:[link] ;)

(#124054) atika88 válasza *Tata* (#124053) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm az infót. Így van, az ár itt a legjobb jelenleg :K viszont csak év garit adnak rá :( Szóval +30at pedig már megér a Horn-os 2 év gari (egy másik webshopból már érdeklődtem is és ott 2 év Horn garival adják). Nyilván nem arra játszok ugye h legyen baja a gépnek, de ami elromolhat ugye....így legalább 2 évig nem kell semmiféle extra költséggel számlni egy esetleges gond estén :N

dgyuri0123: Megérdeztem, várom a választ az eladótól mit is takar ez a garancia szó nála. Mert nagyon nem mindegy :N

[ Szerkesztve ]

(#124055) blakey válasza atika88 (#124054) üzenetére


blakey
titán

Az enyém Ausztriából van, akkor 435€-ért árulták (4 hónappal ezelőtt), gondolkodás nélkül megvettem, 3 év garancia, de remélem nem lesz semmi gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#124056) Quetz válasza atika88 (#124054) üzenetére


Quetz
őstag

Az Ipon nem szerepel a hivatalos Horn viszonteladok listáján, valószínüleg a garancia is csak rajtuk keresztül érvényesíthető. Velük ellentétben a mediamarkt hivatalos viszonteladó és a webshopjukban kapható az x3100. (Külön vicces, hogy bementem pár üzketbe, és 30-60k forint töbletáron kinálták az x3100 a webshophoz képest). Ez pedig azt jelenti, jár hozzá a 3 éves kiterjesztett garancia a termék regisztrációja után.

(#124057) atika88 válasza Quetz (#124056) üzenetére


atika88
senior tag

A mediamarkt oldalán sajnos nem derült ki számomra még, hogy egyáltalán milyen garanciát adnak. Semmi ilyen információt nem írnak. Megkérdezem, az a tuti. Lehet valóban bővíthető a gari.

(#124058) BBéci válasza Nemir Ombe (#124051) üzenetére


BBéci
titán

A feltételes mód a helyes, sokkal nagyobb az Atmos füstje, mint a lángja. Elsősorban az erősítő és hangdoboz eladások élénkítése szülte, nem a jobb hangzás elérése. Ebben eddig még az összes házimoziban járatos ismerősömmel egyetértettünk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#124059) benceb77


benceb77
tag

Ha láma a kérdés előre elnêzést kérek.
A Lektor 6 hangfalnál nem adnak meg konkrét teljesítmény adatokat, csak ajánlott erősítő teljesítmény van megadva (30-150W). Mennyi lehet a terhelhetősége? Zenei/RMS

(#124060) BBéci válasza benceb77 (#124059) üzenetére


BBéci
titán

Nem mindegy? Megadták az ajánlott erősítő teljesítményt, mással ne törődj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#124061) devil-k válasza BBéci (#124058) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább az a szomorú szerintem, hogy a direkt erre a célra szánt Atmos demo anyagok mérföldekkel lehagyják mondjuk azokat a filmeket, amik rendelkeznek ugyanilyen hangsávval. Hiába is a nagy Atmos, hogyha igénytelenül van lekeverve a hang és nem törődnek ezzel úgy, ahogy 2016-ban ez ildomos volna. Bár a helyzet már jobb, mint mondjuk 1-2-3 évvel ezelőtt, de messze vagyunk még attól, hogy kijelentsük, hogy az Atmosra mindenképp szükség van.

- mozi bolondéria -

(#124062) bajnokpityu válasza devil-k (#124061) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a legmesszebb. perpillanat se jó, se rossz szobában nem találtam értelmét. se olcsó, se drága láncon. ezzel szemben egy jó proci akár DTSből olyan hangot csinál, hogy bexarás.

eléggé analógnak érzem a dolgot a DSD-vel.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#124063) devil-k válasza bajnokpityu (#124062) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kicsit hasonló a 4K-hoz a jelenség. Jó-jó, jó lesz, de tudunk még nélküle élni... Egyébként én is azt vallom, amit nagyon sokan innen. Inkább egy jó FHD és 5.1., mint egy 4K 40"-es méretben és társai... A hangról nem is beszélve. Azt meg kifejezetten szánalmasnak tartom, amikor a híradások már a 8K-s és ki tudja milyen baromságról beszélnek.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#124064) BBéci válasza devil-k (#124061) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan ugyanaz a helyzet, mint a 3D demók és a filmek viszonyával. Utóbbiak 90 %-ban nem ének egy forinttal sem többet, mint a 2D változataik.

(#124062) bajnokpityu
Egy véleményen vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#124065) devil-k válasza BBéci (#124064) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Pontosan ugyanaz a helyzet, mint a 3D demók és a filmek viszonyával. Utóbbiak 90 %-ban nem ének egy forinttal sem többet, mint a 2D változataik."

Na, mindjárt kapni fogsz, van egy egy olyan érzésem. :U

Az Avatart azért tervezem újranézni 3D-ben... de még a vetítőm szemüvegei nem mentek 10 percnél többet szerintem. :DDD

- mozi bolondéria -

(#124066) #09634560 válasza benceb77 (#124059) üzenetére


#09634560
törölt tag

alsó-középkategóriától a felsőkategóriáig szinte mindegyik..

(#124067) xtremetuning válasza bajnokpityu (#124062) üzenetére


xtremetuning
addikt

Az a nagy helyzet szvsz, hogy egy jól megépített 7.1-2-3 ( ;] ) 50-70 négyzetméterig, olyan szinten le tudja fedni a teret, hogy egész egyszerűen nincs szükség több csatornára.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#124068) benceb77 válasza BBéci (#124060) üzenetére


benceb77
tag

Velős válasz 😀, csak mégis érdekelt.

(#124069) BBéci válasza benceb77 (#124068) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem adja meg a gyártó a honlapján, akkor a mellékelt vagy az esetleg letölthető kezelési leírásban keresgélj. De ismétlem, a gyakorlatban semmi jelentősége. Sok esetben a megadott legnagyobb terhelhetőség kisebb, mint az ajánlott erősítő teljesítmény maximuma.

(#124067) xtremetuning
Igen.
Ki lehet egészíteni Pityu mondatát azzal, amit Te írtál: egy jó rendszeren a CD annyira jól szól, hogy nincs szükség DSD-re.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#124070) benceb77 válasza BBéci (#124069) üzenetére


benceb77
tag

Köszi a kiegészítést, az X4000-el jól megvan.

(#124071) liszi70 válasza BBéci (#124069) üzenetére


liszi70
nagyúr

"egy jó rendszeren a CD annyira jól szól, hogy nincs szükség DSD-re."

Egy gyenge rendszeren meg értelme nincs a DSD-nek. Akkor kinek szánták? :F Közepes rendszerekbe? :D Ilyen alapon a HD hangoknak sem lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

(#124072) Nemir Ombe válasza liszi70 (#124071) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem a ”gonosz kapitalista” gyártók csak a pénzt akarják kihúzni az emberek zsebéből az ilyen “újdonságokkal”,amúgy semmi szükség nincs rájuk. :D

Liszi:
Rendben,de azért van egy “ésszerű” határ,a “valóban felesleges” és a ”használható újdonság” között. Csak nagyon kevesen veszik ezt észre. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124073) liszi70 válasza Nemir Ombe (#124072) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a ”gonosz kapitalista” gyártók csak a pénzt akarják kihúzni az emberek zsebéből az ilyen “újdonságokkal”"

Ez bizony sok esetben tényleg így van. :K

(#124074) Mezga Aladár válasza liszi70 (#124071) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sok igazság van a leírtakba. Egy igazán jó dac a cd formátummal nagyon jól tud szólni.Talán azért mert ezt reszelték a legtöbbet. Dsd inkább azért van, újra megnyíljanak a pénztárcák. :D

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#124075) liszi70 válasza Mezga Aladár (#124074) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez rendben is van, de ha valahol, akkor egy jó rendszerben tud kijönni a "pénztárcanyitogató" DSD és CD közötti különbség.
Azért írtam példának a HD hangokat, mert ugyanúgy rásüthető, hogy csak azért lett, hogy új vasakat vegyenek az emberek, mégis milyen elfogadott, sőt, általános lett. Annak idején a HD-hangokkal kapcsolatban is sok volt a kétkedés. A DTS is kurva jól szól egy jó rendszeren, de ez nem jelenti azt, hogy HD hangokkal, ne szólhatna még jobban, ha van aki TÉNYLEG hallja.
(Nekem HD hangjaim nincsenek, nem is tervezem, hogy lesznek, mert sok pénzembe kerülne, hogy HD hangokkal olyan hangminőséget érjek el, mint most DTS-el. :D )

[ Szerkesztve ]

(#124076) bajnokpityu válasza liszi70 (#124075) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pedig inkább az olcsóbb cuccoknak van igénye dsdre, hogy aránylag analógos legyen. Drágábbnak enélkül is megy. Ahogy a jobb cuccok egyre jobban tűrik a fos rippeket, keveréseket. Egy luminon az mp3 jobban szól, mint pcn a flac, csak h analógiánál maradjunk.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#124077) Mezga Aladár válasza liszi70 (#124075) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hd hang ad az élvezethez. A dsd-vel az a legnagyobb nyűgöm, a lejátszó/dac párosnak támogatni kell. Ha pedig a felhasználó elvan a "szerény" high-end rendszerével dsd nélkül, akkor a gyártok a fejük tetejére állhatnak akkor sem fog elterjedni.
Még a hd felbontású zenének sincs létjogosultsága egy átlagos hifi rendszerben, és a dsd-nek sincs.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#124078) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#124077) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Még a hd felbontású zenének sincs létjogosultsága egy átlagos hifi rendszerben"

És a hd mozihangnak egy átlagos mozicuccal? ;)

"csak a zene van"

(#124079) Mezga Aladár válasza dgyuri0123 (#124078) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miután nálam "csak" sztereó van arra tippelnék a dts adatvesztéses a dts hd/ma pedig nem. Szóval ott talán jobban.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#124080) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#124077) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem két éve dsd képes készülékeim vannak. Filejaim is hozzá. De pl a futómű után kötök dacot, ami nem dsds, de vissza konvertálva is nagyságrenddel jobb a hang mint natív dsd vvel. Tök hasonló a solution sacdje is. Vissza konvertál, upsample, majd dsd képes dac chip sima pcm üzemben. Szerintük is így jobb.

De pl a mytek 192 durván jobb volt dsdvel etetve. Anélkül fárasztó.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#124081) Mezga Aladár válasza bajnokpityu (#124080) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De ez nem nativ lejátszás. Akkor szerinted van létjogosultsága, a nativ dsd rendszernek?
UI. Szerinted ez átlagos hifi?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#124082) liszi70 válasza bajnokpityu (#124076) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az olcsóbb cuccoknak van igénye dsdre, hogy aránylag analógos legyen."

Hmmm... Lehet. OK. Azért kíváncsi lennék arra az "olcsóbb" rendszerre, ahol kihallható, hogy DSD vagy CD szól-e éppen. :)

"Ahogy a jobb cuccok egyre jobban tűrik a fos rippeket, keveréseket."

És azzal az igazsággal mi van, hogy minél jobb egy rendszer, annál jobban megmutatja a forrásanyag gyengeségeit? :F

(#124083) Mezga Aladár válasza liszi70 (#124082) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És azzal az igazsággal mi van, hogy minél jobb egy rendszer, annál jobban megmutatja a forrásanyag gyengeségeit? :F

Megmutatja, de a fos anyagok is jobban szólnak egy komolyabb cuccon.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#124084) liszi70 válasza Mezga Aladár (#124083) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Megmutatja, de a fos anyagok is jobban szólnak egy komolyabb cuccon."

Ez nyilvánvaló, de nem igazán erről van szó. Hanem arról, hogy egy elvileg gyengébb anyag tud-e jobban szólni ugyanazon rendszeren, mint egy elvileg erősebb. Számomra meglepetés, hogy van aki szerint, igen.

(#124085) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#124081) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De van natív lejátszóm is, nem használom. Igen, átlagos a cuccom, ezért írtam, h nálam ez a konklúzió. Hallani mindenféle difit, csak nem büntet a 160k mp3 metallica se. Simán élvezhető számomra.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#124086) Mezga Aladár válasza liszi70 (#124084) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Oscars Motettkor - Cantate Domino
Megvan hd és cd formátumban. elméletileg ua a két anyag forrása. A cd jobban tetszik. Most akkor szerinted mi nem stimmel.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#124087) liszi70 válasza bajnokpityu (#124085) üzenetére


liszi70
nagyúr

"... nem büntet a 160k mp3 metallica se. Simán élvezhető számomra."

:R Ritkán olvasni ilyet. A sznobizmus hihetetlen méreteket ölt ezzel kapcsolatban. Is.

"átlagos a cuccom"

Na elmész te a ......... :D

(#124086) Mezga Aladár

"Most akkor szerinted mi nem stimmel."

Ki mondta, hogy nem stimmel valami? :) Persze korántsem biztos, hogy az a két anyag valóban csak a "formátumban" tér el egymástól, de ha így is van, az nekem csak jó, mert rengeteg sima CD-m van korongon, FLAC-ben és WAV-ban, de HD CD-m csak elvétve. :D

[ Szerkesztve ]

(#124088) fehér_ember válasza Mezga Aladár (#124086) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bocsánat hogy hozzászólok, de szerintem nem olyan nehéz válaszolni, ezért merészelek.
Én ezen egyáltalán nem csodálkozom.
Néhány nappal ezelőttig pl. számomra nem volt semmi különbség a jó minőségű mp3 és a nagyobb felbontású anyagok közt. Jól meg is voltam az mp3-as számaimmal. De már rég furdalt a kíváncsiság mivel a fórumon állandóan foobar-ról és egyéb progikról hallok, én is ki akartam próbálni egy normálisabbat a VLC helyett. Persze azt tudtam hogy a régen általam is használt winamp rossz hangzású, hiszen ezt még a VLC is megmutatta, de azt nem gondoltam volna, hogy a foobar2000 áttörést hoz számomra. Miután a neten utánaolvasgattam az alapvető beállításoknak fel is telepítettem a progit a gépemre. Használatba vétel után meg voltam ugyan elégedve a hangzással, enyhén tisztábbnak, részletezőbbnek találtam a zeneszámokat de azért mintha kicsit kicsit nyersebbnek is tűntek volna, de ez utóbbi ellenére fura mód mégis azon vettem észre magam, hogy jobban magával ragad a zene üteme; pl.: többször jár a lában, fejem :K .
1-2 napi foobar-os zenehallgatás után, elérkezettnek láttam az időt, hogy kipróbáljam, vajon ezzel a zenelejátszóval esetleg hallok-e már valami különbséget jó minőségű mp3 és FLAC közt; ezidáig még sosem halottam (sőt nem is nagyon vannak ilyen jobb felbontású anyagaim).
Először egymás után hallgatva őket, nem voltam képes egyértelmű különbséget tenni. De persze ilyen könnyen nem adom fel és elkezdtem pl. csak az éneket figyelni. Így már fedeztem fel különbséget, mégpedig azt, hogy a nagyobb felbontású anyagon az énekhang is részletesebb volt. Ez fura mód azt hozta magával hogy kevésbé tűnt hibátlannak, kevésbé tűnt olyan folyékonyan szólónak és olyan egységesnek mint az mp3-as felvételen, magyarul ha csak az énekhangra figyeltem, akkor számomra az mp3 volt a győztes a flac-cal szemben. Tehát ha jól gondolom és az általad említett zene, az valami opera vagy operett (akkor pl. én egyáltalán nem csodálkozom, hogy a kevésbé részletes tetszik jobban). Én amúgy legtöbbet popzene féleségeket hallgatok, ilyennel is teszteltem (operát vagy operettet egyáltalán nem).
Az énekhang után elkezdtem a mélyhangokat fülelni, itt is részletesebb volt a nagyobb felbontású anyag hangzása + tisztábban is szólt, viszont ebben az esetben ez egyértelműen a mélyszekció előnyére vált, és ebben már a flac egyértelműbben jobban tetszett.
Így már világosabb hogy összhatás tekintetében miért nem volt annyira egyértelmű eldönteni kié a győzelem és már azt is értem, hogy a több részlet miért van összességében jó hatással a "boogie" faktorra.
Az igazsághoz egyébként hozzátartozik hogy ezt fejhallgatóval tettem, így könnyebb volt számomra az összehasonlítás; sőt még az is meglehet hogy a rendes, hangfalas rendszeremmel nem jött volna össze, mert lehet az "még nem nőtt fel a feladathoz" :) .
Azóta leszedtem ízelítőnek a már linkelt ingyenes lossless mintákból párat és nagyon tetszenek. Sajnos ;] a mélyszekció egyértelmű előnye miatt, muszály leszek beszerezni jópár meglévő mp3 zenémet jobb minőségben is.

(#123741) liszi70
Sajnos van olyan ember itt a fórumon, pl. én lennék. :((( Ezért szívesen vennék privátban majd egy kis segítséget :B ha megengeded.

[ Szerkesztve ]

(#124089) liszi70 válasza fehér_ember (#124088) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#123741) liszi70 "Sajnos van olyan ember itt a fórumon, pl. én lennék. Ezért szívesen vennék privátban majd egy kis segítséget, ha megengeded."

Nem tudom, az első mondatod mire vonatkozik, mert az a hozzászólás amire hivatkozol, néhány másikkal együtt törölve lett, a torrent-téma miatt. Nyugodtan keress privátban. :)

(#124091) Patice válasza fehér_ember (#124088) üzenetére


Patice
nagyúr

Következő lépcsőként kérdezd meg liszi70-től, hogy most min hallgat zenét. :D :)) :K + ajánlott "olvasmány": link.

[ Szerkesztve ]

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#124092) bajnokpityu válasza liszi70 (#124087) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagyon sokan elkövetik azt a "hibát", hogy felbontást hajtják, különösen a magas tartomány felbontását, ill. széles mély teret kergetik (ami egyébkén gyakran nicns is a felvételeken, de akár a valóságban se). Ami nagyon gyakran egyébként szimplán torzítás, illetve a dinamikával való játék (apró neszek felnagyítása), tehát a természetesség kárára megy. Ha ehelyett a cél a minél természetesebb megszólalás, akkor a végén kisebb torzításod, hosszabban hallgatható hangod lesz. Aztán egyszercsak hallgatható lesz a fos master is, akár mp3ból is. Félre ne érts, nyilván hallani a különbséget akár a különböző CD ripek között is, csak nem lesz olyanod, hogy állandóan a következő tracket nyomkodod, és húde fos, hanem mondjuk kicsit visszaveszel az üvöltő hangerőből, és végighallgatod a lemezt, közben meg jár a lábad.

Háát, nekem nincsenek illúzióim. Amikor megvettem a cuccaimat, általában hallottam hol a gyengéjük, és hol az erősségük. Ezekból legóztam össze egy olyat, ami számomra elég jó, és pont nem érdekel, h másnak mennyire tetszik. Tehát középszerű, kompromisszumos, átlagos.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#124093) fehér_ember válasza Patice (#124091) üzenetére


fehér_ember
addikt

Természetesen már elolvastam a kötelezőt, sőt a fórumát is elkezdtem olvasgatni; szép sorban egyesével a hozzászólásokat de mikor feljöttek témának a programok "beállításai", akkor ez úgy elriasztott (nem konyítok én annyira a számítástechnikához) hogy egyből elvetettem az ötletet. Persze ha majd lesz a munkahelyen pc kiárusítás a dolgozóknak (rendszeresen szokott lenni) akkor majd egy kisméretű ~12"-os notebook-ot majd szándékozom venni csak zenelejátszó céljára és azon kísérletezgetni, de nem olyan mélységekben mint ahogy ti teszitek.

liszi70
Min hallgatsz most zenét? :)

[ Szerkesztve ]

(#124094) liszi70 válasza fehér_ember (#124093) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mikor feljöttek témának a programok "beállításai", akkor ez úgy elriasztott (nem konyítok én annyira a számítástechnikához) hogy egyből elvetettem az ötletet"

Nem muszáj riasztó-szinten belemenni a "beállításokba". Az már fingreszelés, ami szerintem a legtöbbünknek, átlagos zenehallgatóknak felesleges időpocsékolás, helyette inkább zenét hallgatok. (Hű, mit kapok majd ezért! :D) Én speciel egy Cubox-i-t használok (Patice-nak is az van), de létezik többféle kis mini PC is, ami relatíve olcsó, és felesleges sallangok nélküli zenelejátszó célhardverré tehető. A szoftver rajta Volumio, aminek beállításán semmi ijesztő nincs, nem a "félelmetes" parancssoros mókolás. :)
De ez itt off.

(#124092) bajnokpityu

:R

[ Szerkesztve ]

(#124095) sander123


sander123
csendes tag

Sziasztok
Tudnátok nekem ajánlani hangfal kábelt? Milyet érdemes, mennyiért..?
A szett egyébként pioneer vsx 528+magnat monitor supreme 800

(#124096) Ear001 válasza Mezga Aladár (#124083) üzenetére


Ear001
addikt

Nem igazán. Az a rendszer inkább félút.

A legtöbb embernek fogalma sincs a hangminőségről, szól azt' jóvan. Van egy maréknyi kisebbség, aki viszont felfigyel rá, a hifisták, akik egyre jobb és jobb hangú rendszereket építenek-vágynak rá.

Aztán néhányuknál ez az egyre jobb hang(ra vágyás) átcsap abba, hogy nem a hang minősség, hanem a zenei minőség lesz a fontos. Ez az a szint, amikor szinte minden jól szól, még a Furtwangleres Beethowen 9-ik, 1942-ből, meg a néha-néha monóba átváltó, csápolás közben fej felől Sony Walkmannal felvett Kraftwerk kalóz koncert is. Sokaknál ez a visszafejlesztés kora, legalábbis ha a készülékek árcéduláit nézzük.

Persze, szar felvétel szarul szól, de nem ezt kommunikálja elsődlegesen a lánc és azt sem jelenti, hogy ne lennének megszokott hifis erényeik, azért az a nagybőgő ahogy belép azon a japán jazz lemezen sokak arcára csal mosolyt, de ez csak egy kis színes fűszerezés, nem ez a fontos.

(#124097) tomic válasza Ear001 (#124096) üzenetére


tomic
addikt

Nemrég AVR csere történt nálam.Ma volt időm a beméréssel foglalkozni.Az erősítő szinte centire bemérte a hangszórók távolságát,ez dicséretes tőle. Viszont a vágást 40hz-re tette. Ez azt jelenti,hogy az erősítő inkább a hangszórókra bízza a 40hz feletti tartományt, mivel a szubom kevés hozzá? Vagy ez normális jelenség,és esetleg másért,talán a szoba akusztikája miatt rakja ennyire?

(#124098) Dorian válasza tomic (#124097) üzenetére


Dorian
félisten

Nem jelent ilyesmit, az erősítő a minimumokat határozza meg (amilyen frekvenciákat a hangfalak még ki bírnak préselni magukból) Ezt felfelé lehet és sokszor kell is módosítani, lefelé nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#124099) tomic válasza Dorian (#124098) üzenetére


tomic
addikt

Oké,így értem.Tehát akkor nyugodtan állíthatom akár 80hz-re is ha nekem úgy tetszik.

(#124100) KovyBoy


KovyBoy
tag

Hali,

Levelezésben vagyok a KáCsa-val. Visszaigazoltak egy több tételből álló megrendelésemet, amellyel kapcsolatban kérem tanácsotokat.
Többek között rendeltem tőlük ilyen aranyozott forrasztható banán dugót, de sajnos nincs nekik készleten, majd csak márciusban kapnak.
Ajánlották ugyanebből a típusból a kezeletlent, de azt nyilván nem szeretném ().
Másik verzió még az ezüstözött (ez 90 Ft/db-bal drágább, belefér) - szerintetek ezt be merjem vállalni, vagy várjam ki inkább, amíg beér az aranyozott verzió?!
Illetve árulnak még 2%EZON-t (150 Ft/m), azt írták, hogy ez bőven elegendő, nem kell a 4%-os, ráadásul könnyebb is vele dolgozni, ebből is rendeltem egy keveset.

Szóval várjam ki az aranyozottat (270 Ft/db), vagy jöjjön az ezüstözött (360 Ft/db)? Összesen 28 db kell majd belőle.

Kieg.:
Ilyen kábelre lesz forrasztva.
Illetve, ha sikerül az idén másik szobába költöztetni a cuccot, akkor 4 mm-esre lesz cserélve/átforrasztva (ilyenre, vagy ilyenre, ez még a jövő zenéje, pénztárca függő lesz).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.