Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124351) Acheron válasza fehér_ember (#124349) üzenetére


Acheron
őstag

+ (#124350) Nemir Ombe: Ennél nagyobb bajunk ne legyen :)
Egyébként a " Lektorok nyomán" olvasgatva az jött le, hogy Tomic már régebben Elac -ra váltott Lektorról - de lehet tévedek, nem követem senki életét :)

(#124352) fehér_ember válasza Acheron (#124351) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ennyire én sem vagyok képbe, de a HDMI kábeles dolog úgy is áll. Azért írtam hogy a keveredés az igaz is meg nem is.

[ Szerkesztve ]

(#124353) Quetz válasza Acheron (#124347) üzenetére


Quetz
őstag

Kábel ügyben érdemes elolvasni Roger Russel weboldalát. Föleg az a rész érdekes, amikor azt fejtegeti, hogy az kiállításokon az emberek lenézték a McIntosh eszközöket, csak mert közönséges hangszóró kábelt használtak.

(#124354) BBéci válasza Quetz (#124353) üzenetére


BBéci
titán

Kábel ügyben nem olvasgatni kell, hanem tapasztalatokat szerezni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#124355) Acheron válasza Acheron (#124342) üzenetére


Acheron
őstag

Az élet mindig próbál valami alternatív megoldást kínálni. Most éppen Zensorok formájában teszi ezt: Zensor 1 pár + Zensor center, bolti, garanciális,~ 100k.
Megnézem őket közelebbről - ennyiért még akkor is jó vételnek tűnik, ha később lecserélem.

(#124356) Csabroncka válasza Acheron (#124355) üzenetére


Csabroncka
addikt

Sokan azt mondják, hogy a Lektor köröket ver a Zensorra és a Zensor a Concept-el egyenértékű. Én Denon és Pioneer erősítőkkel halgattam a két típust. Nekem a Zensor karakterisztikája jött be. Sokan ezt nem szeretik, de szerintem a Zensor (7) közép és magas tartománya sokkal szebben szólt (számomra) mint a Lektor. Mélyben a Zensor 7 viszont pontatlan, kevésbé dinamikus. Ahol nagyságrendi különbséget tapasztaltam az az Ikon volt, de az árcédula kijózanított.

"in medias res"

(#124357) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak. Ritkan szoktalak titeket háborgatni a kerdeseimmel, de most lenne egy kérdésem. A jelenlegi onkyo Sr508-am erdemes lecserélni egy denon avr X1100W erositore? Igazabol a media lejátszó resze es a lan miatt cserelnem. Szerintetek volna értelme cserelnem? 109 ezerért adnak itt helyileg. Gondolom a hangja is jobb lehet a mostani onkyomnal :)
Valaszaitok elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124358) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#124357) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha új akkor megér(het)i,ha használt akkor egy kissé magas az ára. Arra készülj fel,hogy tök más hangja van,kérdés,hogy neked mennyire tetszik majd. ;)

Hmm ....

(#124359) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#124358) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Koszonom a válaszod. Elvileg vadiúj. Bontatlan. Mas a hangja? Jobb vagy rosszabb? Bar gondolom ez relativ es ízlés kérdése :)

Gondolom ha nem akarok nagyobb változást, akkor inkabb lan kepes onkyot keressek inkabb :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124360) devil-k válasza Lacielvtárs (#124359) üzenetére


devil-k
nagyúr

Melyik a jobb, a mogyorós csoki vagy az epres? Ízlés kérdése.

- mozi bolondéria -

(#124361) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#124359) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jobb/rosszabb meghatározhatatlan,de (főleg a régebbi) Onkyo-k hangja elég “mozis” az a Denon ehhez képest “loudnesstelen” lesz,mintha “fakóbb,mattabb” hangja lenne. Ez nem jelent rosszat csak kérdés neked tetszeni fog e? Meg kellene hallgatnod (vagy legalább egy hasonlót).

Ha maradni akarasz a márkánál keress(hetsz) 636-ot is,hasonló árban már lehet találni,bár már ezeknek is változott a hangjuk,“kommerszebb” lett. De ettől függetlenül ha van lehetőséged hallgasd meg a Denon-t is .... ki tudja. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124362) KovyBoy válasza Lacielvtárs (#124359) üzenetére


KovyBoy
tag

En a valtozastol nem felnek esvagy ijednek meg,?mert mi van, ha jobban tetszik? Inkabb batoritalak, hogy hallgasd meg vasarlas elott, ha tudod, lehetoseg szerint ontthoni, vagy azzal megegyezo kozel hasonlo kornyezetben.

(#124363) Lacielvtárs válasza devil-k (#124360) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Uram, király az avatarod.
Koszi a válaszod neked is. Maximálisan jogos a felvetesed :)

Nemir ombe: Ezt profin megfogalmaztad. Koszonom...
Valami ilyesmire gondoltam én is. No akkor utana jarok van e lehetosegem meghallgatni vásárlás előtt... Jo lenne otthon meghallgatni...

KovyBoy: En is pont erre gondoltam...
De ha jelentosen mas a hangja, akkor lehet nem bántom. A jelenleginek imádom a hangját, csak gondoltam fejlődhetnek egy picit.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124364) devil-k válasza Lacielvtárs (#124363) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi. :) Tényleg a meghallgatás a legjobb út, annál nincs kézenfekvőbb.

- mozi bolondéria -

(#124365) Acheron válasza Csabroncka (#124356) üzenetére


Acheron
őstag

A fórumon ezt úgy jellemezték, hogy a Concept -el egy kategória, de jobb annál. (C6 - Z7 viszonylatban mindenképp).
A véleményed köszönöm, nagyon jól mutatsz rá, mennyire szubjektív ez - de ez így van jól. Én sem fogom megúszni, meg kell hallgatnom több típust.
Az is fontos viszont, hogy nekem pillanatnyilag igazán nem is a Zensor - Lektor vagy egyéb hangkeltő minősége közötti különbség a legégetőbb, hanem hogy a műanyag hangú bögre szett helyett végre valami normális hangkeltő kerüljön a rendszerbe - még ha végül ezt ideiglenes jelleggel teszi is (a korábban elhangzottakból nekem az jött le, hogy ha hosszabb távra akarok összerakni egy szettet, akkor az sokkal több utánajárást fog igényelni, mint amit eddig rászántam, magyarán át kell gondolnom a korábbi koncepcióm)

[ Szerkesztve ]

(#124366) Nemir Ombe válasza Acheron (#124365) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor miért nem próbálsz egy már “véglegesnek is megfelelő” szettet összerakni,ideiglenes megoldás(ok) helyett? Egyszerübb lenne még “részletekben is”. Szerintem ....

Hmm ....

(#124367) #09634560 válasza Lacielvtárs (#124363) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, más fakóbbnak fog tűnni de részletesebb nem annyira ken el. Így tudom neked leirni.
De az 1100 nekem gyengének tűnik, javaslom ha már pénzt fektetsz bele akkor a X2000 vagy jobbak irányába indulj el, lehet találni olyan akciót hogy megléphető lesz, CAV-jaid meg fogják hálálni a befektetést (nagyobbra nem beszéllek rá) és neked is jobb lesz. Nagyobbat ne vegyél.

(#124368) Lacielvtárs válasza #09634560 (#124367) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, a Te véleményed is köszönöm és nagyra értékelem :R
Tehát ha jól értem akkor inkább a "komolyabb" Onkyo-ban gondolkodjak?
a Denon-t lehet nem bántom ha ilyennek írjátok le a hangját...
no akkor nézelődök és majd ha lesz elképzelés akkor jövök ismét és kérdezni fogom :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124369) Nemir Ombe válasza #09634560 (#124367) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azokhoz a CAV-okhoz (senki ne vegye rossz néven) bőven elég a 1100,szerintem (szinte) semmi többletélmény nem lenne a 2xxx-el viszont drágabb lenne. A 2xxx-hez már egy “dobozcsere” is illene.... ;)

Hmm ....

(#124370) Acheron válasza Nemir Ombe (#124366) üzenetére


Acheron
őstag

Egyszerűen azért, mert még nem tudom, mi a számomra "véglegesnek is megfelelő" összeállítás. Annyit tudok, hogy a jelenlegi biztosan nem az.

[ Szerkesztve ]

(#124371) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#124369) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A CAV-ok maradnak :P
Imádom őket...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124372) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#124371) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem azt írtam, hogy add el, csak azt, hogy vsz felesleges AVR-ben egy szint fölé menni. :)

(#124370) Acheron

Rendben, de kezdhetnéd azzal, hogy meghallgatsz pár "lehetőséget" és legalább megtudod az "irányt". Azzal, hogy itt többen írják, hogy "szerintem", nem leszel előbbre. Viszont ha valamire azt mondod, hogy ez már OK, azt akár "véglegesítheted" is. (már amennyire lehet bármit is véglegesíteni ebben a hobby-ban) :D

Hmm ....

(#124373) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#124372) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ertettem én es viccnek szántam :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124374) Acheron válasza Nemir Ombe (#124372) üzenetére


Acheron
őstag

Zensorokat már hallottam (MM -ban) - azt el tudom képzelni "kezdő" szettnek. Csak a fórum vélemények alapján nem szoktam dönteni. :)

(#124375) Piet_


Piet_
tag

Sziasztok! Nem biztos hogy jó helyen járok, de feltenném a kérdésem max aki tudja hol érdemes kérdezni majd átirányít.
Van egy SB Xfi extreme music hangkártyám, az lenne a kérdés hogy próbálkozott-e már valaki azzal hogy digitális kábelen keresztül összekötötte a tv-vel, a TV lenen a jelforrás, digitális kábelen bemegy a gépbe és a hangkártya analóg kimenetén pedig szeretném kiküldeni a hifire, sajnos az erősítőn még nincs digitális I/O. Nyilván az lenne a legegyszerűbb megoldás :K
Megvalósítható ez így egyáltalán?

(#124376) #09634560 válasza Nemir Ombe (#124372) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nekem meg szvsz az a véleményem hogy Denon x2-3..ig vagy Onkyo 6 de még 8xx-ig is elmehet... ha tetszik neki a hangja pláne..

(#124377) Nemir Ombe válasza #09634560 (#124376) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért ennyire ne értékeljük túl azokat a dobozokat (bocsánat minden tulajtól :) ) Persze semmi sem lehetetlen, elé lehet tenni bármit, csak az a kérdés minden ilyen esetben, hogy megéri e az a + árat amit (nem)hallasz.

Egy belépő kategóriás dobozhoz vsz felesleges 2-3 vagy 4-5 kategóriával nagyobb AVR-t tenni, de aki ezt szeretné az tegyen.... ;)

Hmm ....

(#124378) Jaded válasza Lacielvtárs (#124373) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem egy Onkyo TX-NR545 van. Szerintem azt is vedd figyelembe, nekem bejött a Pio után. Az olyan alsó-közép kategória.

Renault Megane IV Limited

(#124379) Lacielvtárs válasza Jaded (#124378) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, neked is köszönöm a véleményed. Megfontolom.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124380) n3m3r3 válasza Nemir Ombe (#124377) üzenetére


n3m3r3
tag

Szerintem inkább támogatni kellene Lacielvtárst. Most lecseréli az erősítőjét, lehet jövőre a dobozait. Soha sem lesz semmi balanszban ha az ember jobbat szeretne. Ez egyén kérdése mennyit költ, de mindig lesz előrelépés, ebben az árszegmensben pedig szerintem elég nagy.

(#124381) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#124379) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Most néztem a MM-ban az 545os onkyo 150 ezer. No megnézem találok e használtat, hátha :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124382) devil-k válasza n3m3r3 (#124380) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hiába cseréli a dobozait, az X1000-es erősítőhöz képest csak egy helyben toporgás lenne, vagyis akkor már erősítőt is lehet cserélni.

- mozi bolondéria -

(#124383) n3m3r3 válasza Lacielvtárs (#124381) üzenetére


n3m3r3
tag

Nagyban segítenéd ezt a kis közösséget ha konkrétabban leírnád mik az elképzeléseid ha a cserét fontolgatod. SR508 után elég széles a spektrum, az 545-tel kapnál egy csomó új szolgáltatást de ez nem jár együtt azzal hogy hangban is előrébb kerülj, egy helyben szambáznál. Az Onkyo és a Denon is más karakter. Pontosíts, és biztos lesz aki segít ;)

(#124384) Nemir Ombe válasza n3m3r3 (#124383) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“Srácok” olvassatok már vissza! ;) A dobozok maradnak(!),AVR csere a téma!!!!

Hmm ....

(#124385) n3m3r3 válasza devil-k (#124382) üzenetére


n3m3r3
tag

A fentebb írt eseményt folytatva a kicsit nagyobb lépést támogatnám amit Sanci is írt. X2000/NR616,NR818 vagy ez a kategória.

(#124386) devil-k válasza n3m3r3 (#124385) üzenetére


devil-k
nagyúr

De ha nem akar dobozokat cserélni/vagy nincs rá pénze, akkor felesleges tovább menni az ajánlásba. Ez olyan, mintha te szobafestőtől kérnél ajánlatot 1 szoba kimázolására és ajánlja hozzá a parkettázást is, mert úgy szebb lesz a zöldnek nem tudom melyik árnyalata.

- mozi bolondéria -

(#124387) Lacielvtárs válasza n3m3r3 (#124385) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

de Urak, nem ragaszkodom a nagyobb előre lépéshez...
kérdeztétek hogy mire érdemes gondolni az én kérdésemmel kapcsolatban.
nekem az Onkyo Hangja nagyon tetszik, bejön...
igazából funkcióbeli bővítés lenne a fontos nekem és nem a hangzás.
a hangjával meg vagyok elégedve a jelenlegi SR-508-nak, csak nem sokat tud.
itthon van hálózat és gondoltam lecserélném szívesen az erősítőm olyanra ami DLNA képes...
a tévém használom jelenleg mint média playert, az is tud mindent amire jelenleg szükségem van, csak agyaltam egy kicsit.
de ne vegyétek olyan komolyan a kérdésem. örülök hogy ilyen segítőkészek vagytok, és nagyra is értékelem :) :R

devil-k: én nem mellesleg Te "ismersz" is ezen a téren, engem, ha a fejlesztésről beszélünk és/vagy előre lépésről :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124388) n3m3r3 válasza Nemir Ombe (#124384) üzenetére


n3m3r3
tag

Igen, a meddig a kérdés ha netán túl jól sül el a vas cseréje :)

(#124389) n3m3r3 válasza devil-k (#124386) üzenetére


n3m3r3
tag

Ez így van rendjén , egy jó szakember így csinálja, a kliens eldönti szüksége van-e rá. Szerintem Te is így tennél , témánál maradva nemcsak szolgáltatásban, de hangban is fentebb lépnél ha erősítő cserén gondolkodnál.

(#124390) devil-k válasza n3m3r3 (#124389) üzenetére


devil-k
nagyúr

Könyörgöm, vonatkoztassunk már el ettől a kereskedői maszlagtól ami az utóbbi időben ebben a topikban megy, mert már a gyomrom felfordul. Észre kellene venni, hogy a vevőnek mire van szüksége. Ha csak 20 dkg párizsire, akkor ne csapjunk hozzá még 30 dkg kolbászt. Tiszteletben kell tartani a döntését és kész.

- mozi bolondéria -

(#124391) Nemir Ombe válasza n3m3r3 (#124389) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hiába venne 3-4-5-akármennyi kategóriával nagyobb erősítőt a dobozok továbbra is korlátoznák. Ergo: felesleges a kategóriákkal jobb vas ebben az esetben.

(igen a jó szakemberek,boltosok de még a mekdonaldsz is ezt csinálja,“árukapcsolásnak” hívják,hogy vedd meg azt is amire mégsincs szükséged ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124392) #09634560 válasza devil-k (#124386) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én nem tartom feleslegesnek. Mert később ha továbblépne, nem kell mindkettőre gyűjteni mert az alapja meglesz hozzá szvsz, nem kell kétfelé költenie.

(#124393) devil-k válasza #09634560 (#124392) üzenetére


devil-k
nagyúr

Rendben! Kipótolod neki azt a részt amit azon felül kell költenie, amennyit eredetileg rászán? :U

- mozi bolondéria -

(#124394) Nemir Ombe válasza #09634560 (#124392) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha később továbblépne majd cserél AVR-t is. A szolgáltatások úgy is “fejlődnek” minden évben új ficsőrök jönnek,nem érdemes ilyen esetben “előretervezni hosszú évekre” egy már így is pár éves “nagyvassal”,a valamikor majd a jövőben történő lehetséges dobozcsere miatt.

Carpe diem. ;)

Hmm ....

(#124395) n3m3r3 válasza devil-k (#124390) üzenetére


n3m3r3
tag

Amit Te "kereskedői maszlagnak" hívsz azt nálam, és Sancinál is jó szándéknak hívják. Miután rákérdeztem mi a pontos elképzelés, kiderült hogy csupán a hálózati funkció a fontos. Jövőre nézve nem számít egy esetleg doboz csere . OK. Így mivel bejött az 508 hangja így az NR545 a tökéletes választás. Problem solved. Ezzel válaszoltam Nemir-nek is, mivel nem tervez a közeljövőre.

[ Szerkesztve ]

(#124396) #09634560 válasza n3m3r3 (#124395) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1.
Semmi szükségtelenre nem beszéltem rá.

(#124397) devil-k válasza #09634560 (#124396) üzenetére


devil-k
nagyúr

Senki nem is állította.

- mozi bolondéria -

(#124398) Nemir Ombe válasza #09634560 (#124396) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak akartad. ;]

( nem hagyhattam ki, nehogy megsértődj ;))

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124399) n3m3r3


n3m3r3
tag

Lacielvtárs mit szólsz ehhez? ;] Pontosabban egy NR515 is elég lehet (olcsóbb is ha találsz), tud DLNA-t és még Spotify-t is ;)

(#124400) windlord


windlord
őstag

Gyerekek, mi folyik itt?

Nekiestek egy joszandeku embernek?

Gondolom itt mindenki nagyfiu mar, csak el tudja donteni, hogy mire sporol illetve b*ssza el a penzet...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.