Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124301) #09634560 válasza xxlongikaxx (#124294) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dipólok: egy hangfal ugye egy.. :) és oldalra a surroundok pozíciójára kell tenni, lényeg: szórt teret alkotnak igy jobb a térképző hatásuk..

[ Szerkesztve ]

(#124302) Dagidög válasza Quetz (#124297) üzenetére


Dagidög
senior tag

Nagyon korrekt teszt, az eredmények elszomorítóak. Megrendült a hitem a kalibrációs rendszerekben. 20dB kilengés a referencia hangerő szintjében vállalhatatlan. :(

(#124303) #75912448 válasza Toobee (#124300) üzenetére


#75912448
törölt tag

:DDD

Mikor már rég PC-vel nyomtunk, akkor még bizonyos körökben ciki volt, szarul is szólt, kezelhetetlen és miegymás. Tök mindegy, hogy mozigép, audio PC vagy öszvér. Aztán ahogy nőtt a kereslet, kezdett egyre jobban szólni, lett egyre jobb képe, most már akik gyártanak is elhiszik. ;] ;]

(#124304) gabo01 válasza Tamoo (#124299) üzenetére


gabo01
senior tag

Én nem vártam ki a lecsengést, tavaly év végén rakattam egyet össze Menyussal! :DDD :B ;)

(#124305) Dorian válasza gabo01 (#124304) üzenetére


Dorian
félisten

Mennyibe kerül egy ilyen cucc?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#124306) gabo01 válasza Dorian (#124305) üzenetére


gabo01
senior tag

Ezt így nehéz megmondani mert elég széles tartományban változhat az ára a megrendelő igényei szerint! :K
Szerintem olyan 350-500e között megáll normál igények mellett! ;)
Nyilván felfelé még el lehet szórni nagyon sokat csak nem biztos, hogy ár-értékben megéri! :B

(#124307) Toobee válasza gabo01 (#124306) üzenetére


Toobee
veterán

350e-ben free szoftverek vannak? Vagy ok csak hardvert adnek el hivatalosan?

Regger: szerintem 2 eve pc-zek en is, bar nem astam bele magam tul melyen a temaba. Emlekszem mikor eladtad nekem az OPlay-t, te mar akkor emlegettel hasonlot, ha jol emlekszem :)

https://barbieripnk.hu/

(#124308) robi-k válasza #75912448 (#124303) üzenetére


robi-k
őstag

Azért szívesen összevetném az én tuningolt OPPO-m hangját ezzel a PC-vel ;)

(#124309) #75912448 válasza Toobee (#124307) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hű az de rég volt már. Ősidők :DDD

#124308) robi-k

AVX-en van vándorpéldány, akár otthoni körülmények között is egy hasonlóval, ha nem is ugyanazzal.

[ Szerkesztve ]

(#124310) xxlongikaxx válasza #09634560 (#124301) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Azert kerdezem mert a HKTS9 embol ugye kettot nem hasznalok viszont a tobbi megmaradt a bovitesig, es most gondoltam csinalok beloluk egy 7.1 et vagy 5.1 et dipolkent. 7.1 forrasom nem sok van ugyhogy ezert kerdeztem.

(#124311) gabo01 válasza Toobee (#124307) üzenetére


gabo01
senior tag

Hardver eladás van vagy az én esetemben eladás-összeszerelés mert az alkatrészek nagy részét én szereztem be! :K ;)

(#124312) Pepszi


Pepszi
tag

sziasztok,
denon 3808-at mire cserélhetném, ha nem szeretnék visszalépést (feljebb esetleg lehet :) )
és a lényeg a 2 hdmi kimenet? Haszáltban 200 ezerig van ilyen gép?
Vagy jobban járnék valami elosztóval?

(#124313) brembo válasza Pepszi (#124312) üzenetére


brembo
tag

4308?

(#124314) Vikthor válasza Pepszi (#124312) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ne végy elosztót, rendes elosztó drága, inkább jobb avr-re költsd, mint írták is 4308 jó választás, esetleg 4311 bár az pont a 3808 utódja, de dual hdmi kimenetes mint a 4310 is. Én nem bántam meg a 4310-4308 váltást annyi szent. Ezt már csak 5308-ra vagy arra a 710-es Anthemra cserélném.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#124315) lemmy9 válasza Vikthor (#124314) üzenetére


lemmy9
őstag

Ezt az 5308-at annyiszor leírtad már. Az egy 120 voltos, USA, tuneres változat. Európában AVC-A1 HD.

Szerintem!

(#124316) Vikthor válasza lemmy9 (#124315) üzenetére


Vikthor
nagyúr

megelégszik az 110V-al is és nem nagy kunszt venni hozzá egy minőségi 110-220V-os konvertert, amúgy meg egy kutya a kettő, csak vmi miatt az európai kiadás ezüstben létezik csak.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#124317) lemmy9 válasza Vikthor (#124316) üzenetére


lemmy9
őstag

120 kell annak, a 220 viszont elég kevés. ;)
És kevésbé beszerezhető mint az európai verzió.

Szerintem!

(#124318) sander123


sander123
csendes tag

Sziasztok
Szerintetek miért kapcsolt ki magától az erősítő utána 15percig nem lehetett bekapcsolni, mert automatikusan kiapcsolt pioneer vsx 528+magnat monitor 800

(#124319) windlord válasza sander123 (#124318) üzenetére


windlord
őstag

Tan mert vegre szervizbe szeretne menni...

(#124320) KovyBoy válasza sander123 (#124318) üzenetére


KovyBoy
tag

Legy szives ne tedd fel ugyanazt a kerdest mind2 topicban, plane, ha tobb erdemi valszt is kapsz az egyikben, legy turelmes, ne offolj, ugyis valaszol valaki. :R

(#124321) Tarlóbetyár válasza Tarlóbetyár (#124276) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

No ma bevittem a hangdobozt a szerviz be ahol a bácsi közölte velem, hogy leégett a magas hangszóró ! Érdekes, azt mondta túl vezérlés végett hát jót nevettem ugyanis nagy hangerőn még véletlenül sem volt hallgatva! Már úgy is állt hozzá hogy ez nem garis javítás lesz, valahogy meg sem lepődtem vicc ez a gari téma! :U

(#124322) Acheron válasza Acheron (#124287) üzenetére


Acheron
őstag

A Denon 3310 - Dali Lektor szinergiáról van esetleg vélemény? Olyasmi hangfal szettet szeretnék összerakni, amit viszonylag jól kihajt ez az erősítő, de ha egy kategóriával magasabb kerül elé (pl 4310), akkor sem jön zavarba, nem lesz szűk keresztmetszet. Ennél magasabb szintet belátható időn belül nem tervezek. Mivel nincs tapasztalatom ezekkel a (számomra) komolyabb hangfalakkal, elég sok kétség munkál bennem, hogy jól választok -e (pl a Lektor 1 fizikai dimenzióit elnézve nehéz elhinni, hogy egy ilyen pici doboz komoly hang kiadására képes - persze azért rá tudom venni magam, hogy elhiggyem. Egy MA RS1 méretét azért könnyebb elfogadni). Hallgatózni sajnos itt nincs ehetőség, még a MM -ban is "csak" Zensorokat lehet fellelni. Debrecenben némileg jobb a helyzet, de oda ritkábban jutok el, Budapestről nem is beszélve.
Kapkodni nem szeretnék vele, de valami normális hangszóró kell már a rendszerbe - a Beyer 770 -el belehallgatva az erősítő hangjába azért kaptam némi képet, milyen piszkosul jól szólna ez normális hangkeltőkkel, a jelenlegi... hm... nem túl jó hangszórók hangja helyett.

(#124323) Csabroncka válasza Acheron (#124322) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem a 3310 -hez éppen hogy, de a 4310-tudásához a Zensor-Lektor szint már kevés! Oda legalább egy Ikon vagy ezzel egyenértékű család lenne jó.

A Dalik, de ebből a szempontból az RS-ek is könnyen párosíthatók, nem rossz a Denon - MA vonal sem!

"in medias res"

(#124324) taknyí


taknyí
senior tag

(#124228) hétalvó: "a kétkedőknek üzenem, még az is másképpen szól, ha megfordítjuk a kábel irányát, érdemes kipróbálni"
Ebben van valami, én is másképp viselkedem melóba menet és onnan jövet, pedig ugyanazon az utcán járok... :C

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#124325) tomic válasza Csabroncka (#124323) üzenetére


tomic
addikt

4310-tudásához a Zensor-Lektor szint már kevés
Miért is? Én Denon 1911,Marantz 6006 után váltottam a 4310-re és nem éreztem,hogy a Lektor 8 ne boldogulna el vele és,hogy kevés lenne hozzá.Szerintem vállalható párost alkottak.

(#124326) Dorian válasza tomic (#124325) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor talán próbáld ki egy jobb hangfallal ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#124327) tomic válasza Dorian (#124326) üzenetére


tomic
addikt

Nehéz lenne most már ezt összehoznom.
De még mindig nem értem miért ne tudna egy 4310 kiszolgálni egy Lektor? Minden erősítőmön megmutatta az "osztály" különbséget. Nyilván egy magasabb osztályt is kiszolgálna, de a kérdés,hogy megérné-e az árkülönbözetet?

(#124328) dgyuri0123 válasza tomic (#124327) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Még egy Tesla doboz is megmutatná a különbséget. Csak hát nem mindent. :D

Bocs, csak szemétkedek, de attól még van benne némi igazság.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#124329) Nemir Ombe válasza tomic (#124327) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az eddigi tapasztalataim minden esetben azt mutatták,hogy egy “komolyabb doboz” beüzemelése többet tudott hozni a minőségen,mint egy erősítő (vagy forrás) váltás eggyel nagyobb kategóriára. A dobozokat nagyban tudja korlátozni a beletett hangváltó/kábelek minősége,ami korlátozza az erősítő minőségét.

Szerintem soha nem baj ha a dobozok egy kategóriával magasabb minőségüek,mint az erősítő,de az viszont soha nem jó ha minőségben “lejebb” vannak.

Természetesen vsz. ;)

Hmm ....

(#124330) tomic válasza Nemir Ombe (#124329) üzenetére


tomic
addikt

Ez oké is amit írsz. De akkor ennyi erővel lehetett volna Dali Epicont is ajánlani hozzá. Egy 4310 nem gondolnám,hogy akkora szintet képviselne,hogy egy Lektortól majd kétszer annyiba kerülő Ikont keljen venni hozzá. Persze nem gond a magasabb osztály de szerintem ebben az esetben felesleges lenne.
Gondolom én.

(#124331) dgyuri0123 válasza tomic (#124330) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Lektor 8 kb. 200e pénz/pár. Ha ragaszkodunk a számokhoz, akkor simán elbírna egy 4-500e Forint/pár árú dobozt is. Szerintem.

"csak a zene van"

(#124332) Nemir Ombe válasza tomic (#124330) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig ahhoz a Denon-hoz kb. az Ikon passzol(na),a Lektor (szinte) a “belépő szintet” képviseli a Dali-nál. Az a Denon pedig “fentről” a 2. vagy 3.

Persze lehet bármit bármivel, ezeket a “kategóriapárosításokat” csak ajánlott betartani,de ne kötelsző.

Az Epicon-t már egy “kicsit” én is túlzásnak érzem,de biztosan nem szólna rosszul. ;)

dgyuri0123:
A Lektor 8 valahol 350e/pár kategóriába esik,de csak a “méretei miatt”,“minőségben ugyanazt tudja” mint a többi Lektor. A méret miatti ártöbblet nem egyenlő a minőségbeli különbséggel.

És igen,ahhoz a Denon-hoz (új áron) 5-700e-es 5.0 illene minimum és az is valamelyik gyártó minimum közép kategóriájából. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124333) Acheron válasza Csabroncka (#124323) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm a válaszod. Ha jól értem, amit írsz, és amit a többiek is mondanak, akkor lenne jó a Lektor, ha maradok a mostani erősítőnél (nagyjából ezzel van pariban), de feljebb lépés esetén már visszafogja az erősítőt.
Akkor egy kicsit fordítva rajta: ha a szettel szeretnék beleférni egy max 300k -s keretbe (sub nélkül), akkor milyen típust lenne érdemes kipróbálni, ami megfelel a fentieknek. (nyilván használt is szóba jöhet, sőt).
A HFP -n pl láttam 7xx -as Chorus szettet (jó messze ide...), vagy a SA -nál még épp van Quadral Argentum 450 front és 420 háttér. Ezek pl hogy viszonyulnak ehhez a kérdéshez?
Epicon szintről én nem beszélnék. A magam részéről csak egy "jó" szettet szeretnék, ami akkor is megállja a helyét, ha nem válok fertőzötté, és később nem akarok mindenképp feljebb lépni. Pont ezért nem szeretnék túl sokat sem bele invesztálni (ez mondjuk furán hangzik ilyen tételeknél).

[ Szerkesztve ]

(#124334) Vikthor válasza tomic (#124330) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Most még gondolod. Esetleg hallottad azt az erősítőt mindkét hangfallal? Mert hidd el csodák nincsenek pláne belépő de még egyes középkategóriában is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#124335) blakey válasza dgyuri0123 (#124331) üzenetére


blakey
titán

Az inkább db ár. :) 440/pár az ára. 200e/pár lenne, most rohannék megvenni. :D
MM-be 400/pár.
Nem olyan rossz az a Lektor, én nagyon szeretem őket, jobbnak tartom a Concept/Zensor szériánál.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#124336) dgyuri0123 válasza blakey (#124335) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igazad van. :B

Elhiszem, hogy szereted, de nagyon túlárazott . Szvsz.

Ezért sem tűnt fel, hogy hülyeséget írok.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#124337) Nemir Ombe válasza Acheron (#124333) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az a baj,hogy az “elvárásaidhoz” alacsony a kereted. Ha komolyabb erősítőt veszel,akkor komolyabb dobozokkal is kell(ene) számolnod. Sajnos nincsenek univerzális megoldások ahogy csodák sem.

A Lektor 6 szett jelenleg nagyon jó vétel,de felesleges “komolyabb” AVR-t “fejlesztened” hozzá,ha má mindenképp cseréli akarod vegyél újabbat,ami jópár évig kiszolgál(hat).

(Pl. Denon x 3/4,Marantz 6/7,stb. elég a Lektor szetthez)

Természetesen vsz ;)

blakey:
Pár napja (hete) volt az MM-ekben “utolsó darabos” akció. 169e volt a Lektor 8 pár! ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124338) blakey válasza Nemir Ombe (#124337) üzenetére


blakey
titán

Az a 6-os volt, legalábbis és azt láttam. Nem mintha vadásznék rá.

(#124336) dgyuri0123
Egyáltalán nem célóztam az árára. 8 évvel ezelőtt vadiúj Concept 6-ost vettem 66e-ért, 1 évre rá már 150e volt az ára, tudom, volt forgalmazóváltás, stb, de azért a 70-80e/pár volt a reális ár érte.
Elég sok dolog túlárazott, de ki lehet fogni jó áron is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#124339) Nemir Ombe válasza blakey (#124338) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

8-as volt. A 6-os 110 volt párban,vettem is belőle ”pár garnitúrát”. ;)

De mindegy is, nem tartozik “szorosan a témához”,csak megemlítettem. Néha érdemes figyelni az “utosódarabos” akciókat.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124340) blakey válasza Nemir Ombe (#124339) üzenetére


blakey
titán

Na igen, ha annyi időm lenne, akkor szinte mindent sokkal olcsóbban tudnék megvenni, így csak az aktuális legolcsóbbat tudom "levadászni".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#124341) Dorian válasza blakey (#124338) üzenetére


Dorian
félisten

Concept reális ára inkább 90 körül van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#124342) Acheron válasza Nemir Ombe (#124337) üzenetére


Acheron
őstag

Tiszta beszéd, értem. Addig viszont semmiképp sem akarok többet költeni rá, míg biztosan nem érzem, hogy "márpedig ez kevés". Ilyen formán a Lektor szint úgy tűnik. elég lesz egy darabig. Végül is, bár Dali viszonylatban valóban "belépő" szint lehet, hétköznapi értelemben vett HM -k tekintetében nem annyira az, a jelenlegi állapothoz képest pedig alighanem megváltás. A háttér méretét meg majd megszokom.
Az erősítő tudásban már most is OK, (3D, 4K biztosan nem játszik jó darabig.), hálózat megvan vezetékesen, egy külső transmitterrel felokosítva pedig már bluetooth -on is veszi a zenéket mobilról, ha kell. Minőség miatt gondolkodtam nagyobb kategórián, de a leírtak alapján egyelőre ez nem lesz szükséges. (Sebaj, a rászántból kijön a center vagy egy fél sub :D )
Ezzel a MM -os akcióval szíven szúrtál :( Ahogy írtam, mifelénk talán nem is volt Lektor, nem hogy akcióban, pláne nem ilyenben... :W Ilyen áron nem lehetett otthagyni.
Mindenkinek köszönöm a konstruktív hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

(#124343) muzsikpeti


muzsikpeti
aktív tag

Srácok napokban téma volt a hdmi kábel, és mindig mindenki az aq kábeleit ajánlotta. Viszont az mondom tegyetek egy próbát a hidiamond hdmi kábelével is. Én carbont cseréltem ilyenre, hangra hasonlítva nem kicsi előrelépés.

(#124344) tomic válasza muzsikpeti (#124343) üzenetére


tomic
addikt

Nemrég jártam hallgatózni,és az egyik helyen az eladó nekem is ezt ajánlotta,hogy mindenképpen próbáljam ki. Elmesélte,hogy volt akinél jelentős különbséget produkált a kábel bekötése a hangban.
Bár lehet csak marketing duma volt, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#124345) muzsikpeti válasza tomic (#124344) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Tegyél egy próbát, saját rendszerbe kell meghallgatni.

(#124346) Dorian válasza tomic (#124344) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem pedig a rendszered egészséges arányú felépítését kellene megcéloznod.
Ha Lektornál drágább hangfal már túl sok, akkor tök felesleges drága HDMI kábelekkel szórakoznod.

Ja, hogy felhasználó összekeverés történt ;]
Így már majdnem értem :D

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#124347) Acheron válasza Dorian (#124346) üzenetére


Acheron
őstag

Ne keverd velem :D

HDMI -vel nem, de hanggal kábelekkel biztos fogok küzdeni. Pont az egészséges arány miatt lesz érdekes, hogy pl ezen a téren meddig érdemes elmenni?

[ Szerkesztve ]

(#124348) tomic válasza muzsikpeti (#124345) üzenetére


tomic
addikt

Jövő héten megyek arra és elhozok egyet.Egy próbát megér nekem.Majd megosztom a tapasztalatomat.

(#124349) fehér_ember válasza Acheron (#124347) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért nem teljes egészében keverte ;) , csak részlegesen.
(#124166) tomic

[ Szerkesztve ]

(#124350) Nemir Ombe válasza Acheron (#124347) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem véletlen a "direkt" elírás eggyel feletted. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.