Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124601) Ragadozó válasza rayoliviero (#124600) üzenetére


Ragadozó
Ármester

nem lesz gond.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#124602) n3m3r3 válasza BBéci (#124594) üzenetére


n3m3r3
tag

Profin megoldotta a problémát, esetleg tölt a cső üregekbe homokot a teljesség kedvéért. Robbantott rajz, és még kábelcsatorna is. Lehet hogy néhány gyártó példát is vehetne, és biztos nem kerül 100K-ba.

(#124603) rayoliviero válasza Ragadozó (#124601) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, koszi szepen.

(#124604) n3m3r3 válasza #98221312 (#124596) üzenetére


n3m3r3
tag

Amit hallasz mérésként azt a gyártó határozza meg miként, az AVR számára ez a referencia. Amit visszahall a bemérő mikrofon abból számol valamit, ami a gyártó szerint Neked jó lesz..... vagy nem. Végül igényeid szerint beállítod.

(#124605) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Adott az adatlapomon lévő rendszerem. A kérdésem az, hogy szabad-e olyan csinálni, hogy háttérsugárzóknak yamaha helyett pl egy polk tsx110-et veszek.? Árban jóval jobb mint a szetthez tartozó NS-333. Vagy ilyenkor nagyon torzulni fog a hang?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#124606) n3m3r3 válasza adamssss (#124605) üzenetére


n3m3r3
tag

Sokszor elhangzott itt már a válasz. Nagyon ajánlott ugyanazon márkájú hangfalak, gyártón belül is a típus azonosság használata. ( Elvileg ) Egymáshoz méretezett paraméterek, dizájn -néha számít- , jobb úgy ha jót szeretnél ;)

(#124607) Khaosz55 válasza BBéci (#124591) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez mért is gond ?

Így szól zene hallgatásnál is mert az erősítőm nem küld jelet az LFE-re sztereó esetében.

[ Szerkesztve ]

(#124608) zolaas válasza Khaosz55 (#124607) üzenetére


zolaas
senior tag

Most bizonyára meg fogsz sértődni.

Mert a zenehallgatási szokásaid nem ütik meg azt a szintet (nem jutottál még el arra a szintre), ami szükséges lenne, hogy megértsd.
Sztereo zenehallgatáshoz nem kell sub. A sub-ot elég, ha csak az LFE csatornán keresztül kötöd össze az erősítővel. :R

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#124609) Pazolini válasza zolaas (#124608) üzenetére


Pazolini
senior tag

De azért vegyük azt is figyelembe, hogy a pc-s hangfalszettek közt régóta ott vannak megtévesztésül ;] a 2.1-es szerkók. Nyilván a pc-s zenehallgatás világában a frontok szinte egyáltalán nem mennek mélyre, oda kellhet akár. Máskülönben komolyabb frontok is ritkán mennek le 20 Hz közelébe, oda már kell a high-end besorolás.

(#124610) Aurig@ válasza zolaas (#124608) üzenetére


Aurig@
őstag

Nekem LFE csatira van kötve a sub, de ha (sztereó) zenét hallgatok (kimondottan csak flac, előfordul mka fájl is, de ott 6 csatorna van), akkor is bekapcsol. Ha kell(ene) sztereóhoz, ha nem.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#124611) Norbi 72 válasza Aurig@ (#124610) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha átkapcsolod a vasat pure direct/audio-ra,akkor nem kapcsol be.

(#124612) gboszi válasza Aurig@ (#124610) üzenetére


gboszi
senior tag

Nalam be van allitva, hogyha sztereo, akkor csak a két front teljes frekitartomány szoljon.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#124613) Joshi válasza gboszi (#124612) üzenetére


Joshi
titán

Ezt pontosan milyen néven keressem az erősítő menüjében (Onkyo 636)?

(#124614) BBéci válasza Khaosz55 (#124607) üzenetére


BBéci
titán

Inkább hagyjuk. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#124615) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Velodyne CHT-10q megérhet több mint dupla árat egy Proson R10 -hez képest? (60 vs. 135, doboz és gari nélkül.)
Köszönöm!

(#124616) Nemir Ombe válasza Acheron (#124615) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen. Ha ki tudod használni a különbséget. (....és természetesen ha Velodyne-t akarsz venni.)

(de 100-150e körül most elég nagy választék van kifutó, új, garanciás sub-okból határainkon túl, nézz szét osztrák/német oldalakon, persze csak ha nem mindenáron azt a kettőt akarod, amit írtál;) )

Hmm ....

(#124617) Acheron válasza Nemir Ombe (#124616) üzenetére


Acheron
őstag

Nincs preferált, mindkettőről jó véleményeket olvastam, a velodyne -t hangjában, a Proson -t ár-értékben értékelik jobbnak. Mi lenne az a többlet? Csak itthoni boltokban néztem ezeket.

(#124618) Tamoo válasza Acheron (#124617) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt a reflexes Velo szubot gyanús, hogy csak a neve miatt veszik sokan.

[ Szerkesztve ]

(#124619) python1 válasza Tamoo (#124618) üzenetére


python1
veterán

Hogy állsz a MF tesztelésével?

(#124620) dunkel válasza Acheron (#124615) üzenetére


dunkel
őstag

Nem, inkább a Proson.

(#124621) Acheron válasza dunkel (#124620) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ. Sajnos most szólt a tulaj, hogy már bejelentkeztek érte, így elmarad a szemle.

(#124622) kimi02 válasza Tamoo (#124618) üzenetére


kimi02
őstag

Pontosan.
Nekem volt CHT-12Q , inkább nem mondok semmit.

Jól gondolod , név van de tudás..... Legalábbis ebbe a kategóriába.

(#124623) Tamoo válasza python1 (#124619) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy terveztem, hogy ma délután még összehallgatom a másikkal, de hamarabb jöttek érte. Marad az A5 és itt most egy jó darabig meg is állapodok.
Hifi topikba leírom, hogy milyen kép alakult ki bennem róla.

(#124624) MasterMark válasza lemmy9 (#124584) üzenetére


MasterMark
titán

De miért?

Switch Tax

(#124625) Dorian


Dorian
félisten

NAS vételére biztatóknak üzenem, hogy most próbálom beállítani, de jelenleg épp gondolkodom, hogy a NAS-t bsszam ki az ablakon vagy én ugorjak... :W

Egy szemelvény a leírásból, ami több oldalon keresztül ilyen:
"Az FFP beállításai, ami a TM-hez kellhet
Először is az FFP.
Szükséged lesz a PuTTY-ra, hogy SSH-n be tudj lépni."

Na pl. ebből annyit értek, hogy: beállításai, kellhet, először, szükséged lesz, lépni. ;]
De mindegy, mert már a fix IP cím beállításánál megállt a tudomány...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#124626) Joshi válasza Dorian (#124625) üzenetére


Joshi
titán

Amennyiben Zyxel NAS-ról van szó. FFP és a hozzá tartozó topik.
Nem olyan vészes mint ahogy az elsőre látszik. :D

(#124627) Perzeusz válasza Dorian (#124625) üzenetére


Perzeusz
tag

Szerintem semmiképpen ne te ugorj! Jókat szoktál írni :D

2 db WD Red 2TB eladó

(#124628) robi-k válasza Dorian (#124625) üzenetére


robi-k
őstag

Pedig egyszerű: [link], vagy innen, de kell hozzá egy kis linux kezelési tapasztalat.

(#124629) dgyuri0123 válasza robi-k (#124628) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Itt mindenki ennyire topon van Angolból ? :F

"csak a zene van"

(#124630) Sztenn


Sztenn
tag

Ja. Warum? :D :D

(#124631) Ed Parker válasza BBéci (#124597) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Emlékszel mikor meséltem, hogy a polk rti a3 egyik magasa pont így szállt el nálam pár éve?
Azóta kerülöm ezeket a focaloknál és marad Ricsi által ajánlott egyszerű mérőszalag plusz hang nyomás mérés.

(#124632) Ed Parker válasza Tamoo (#124618) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Teljesen jól látod, nálunk több is jött vissza garanciális javításra, az eladó szerint is egy nagy hulladék az egész, az alsó velók könnyű, olcsó elektronikával készülnek és valóban csak a név ami miatt sokan bedőlnek neki.
Egy proson jobb választás ebben az árban.

(#124633) Tamoo válasza Ed Parker (#124631) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Milyen erősítő nyírta ki? Vagyis milyen bemérő rendszer?
Akkor már az Arcam volt?

[ Szerkesztve ]

(#124634) bajnokpityu válasza Ed Parker (#124632) üzenetére


bajnokpityu
félisten

haveromnak meg a drága elektronikásat kellett 200ért javíttatni. mindegyik ki tud pusztulni, subban nagy áramok vannak.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#124635) liszi70 válasza Dorian (#124625) üzenetére


liszi70
nagyúr

A puttyot ide feltettem neked, töltsd le. Ezzel tudsz belépni a beállítási felületre.

(#124636) Dorian válasza liszi70 (#124635) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi, az megvan, csak beállítani nem tudtam.
De ma már nem is foglalkozom vele, ugyanis nagy az öröm, a letört USB-s külső vinyómba sikerült annyi életet lehelni, hogy megtudjam: hiánytalanul megvannak az előző 15 évem régi mentett képeim és doksijaim egy másik, fiókba tett HDD-n. Elkezdtem róla kimenteni a dokumentumfilmeket is akkor már, de közben újra kapitulált. Mindegy, a fontos dolgaim megvannak, a filmeket meg le lehet újra tölteni. Holnap újrainicializálom ezt a 2 TB-os vinyót és megy ez is a NAS-ba. De most iszom. Sokat. :C

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#124637) liszi70 válasza Dorian (#124636) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Köszi, az megvan"

Ja, akkor OK, de nem szerepelt a "számodra érthető szavak" listájában, így azt gondoltam, még nem találkoztatok személyesen. :D

(#124638) gboszi válasza Joshi (#124613) üzenetére


gboszi
senior tag

Nem tudom, hogy Onkyo tud e olyan, nálam Denon van :(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#124639) Joshi válasza gboszi (#124638) üzenetére


Joshi
titán

Időközben megtaláltam a beállítást és tudja. Egyenlőre az a gondom, hogy csak bemenetekhez lehet beállítani ilyet, szóval a BD, PC Aux stb-hez oké, de pl a Net rádiónál ezt a lehetőséget nem találtam. Most azt csináltam, hogy kikapcsoltam a subot és a többi dobozt, csak a frontok vannak így oké. Vicces.

(#124640) Ed Parker válasza Tamoo (#124633) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem emlékszem pontosan, de asszem az arcam igen, előtte 3310 volt meg primare spa21 de azon nem volt ilyen bemérő.

(#124641) blakey válasza Dorian (#124625) üzenetére


blakey
titán

Én egy QNAP NAS-son gondolkodom, ott nem kell ennyit bűvészkedni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#124642) Joshi válasza blakey (#124641) üzenetére


Joshi
titán

Zyxelnél se kell, de az FFP sok hasznos funkciót hoz a gyári lehetőségekhez képest. ;)

(#124643) KovyBoy


KovyBoy
tag

Ha nas, akkor elfogultsag nelkul is batran ajanlom a synology-t tudas, szolgaltatas es support teren egyarant.

(#124644) Smiley válasza blakey (#124641) üzenetére


Smiley
őstag

pfff ezeknek azert eleg durva ara van... disk nelkul 100e-nel kezdodik. En ketszer is meggondolnam. Ennyibol mar egy eleg komoly cuccot is ossze lehet rakni ujonnan, es akkor nincs szivas ezekkel az a gyari rendszerekkel. Egy freenas-t felrakni gyerekjatek, es ott is van kattingatos felulet, a zfs elonyeirol mar nem is beszelve.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#124645) Ed Parker válasza Smiley (#124644) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Szívás gyári rendszerekkel?
Ne vicceskedjünk már :D
Pont hogy azokkal nincs szívás, ezek cél eszközök, kicsik és keveset is fogyasztanak a móker géphez képest, plusz a szoftverük ami elég jó.
Pont a pc world irt erről cikket nemrég, hogy ma már nem érdemes épiteni, mikor annyi jó gyári alternatíva van, olcsón is.

(#124646) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, jó reggelt.
egy ilyen erősítőről mi a véleményetek?
igaz nem onkyo, de tudja amit szeretnék, bár a tesztben nem emlegetik olyan nagy elámmal a DLNA tudását és nekem az fontos lenne.
én még nem hallottam a hangját egy pionak.
érdekelne a véleményetek, ha van :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124647) lemmy9 válasza Dorian (#124625) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem is Zyxel van, én is paráztam a sok rövidítéstől. :D
Aztán mégsem olyan gáz. De tény, hogy frászkeltő.

Ja de gáz, mert fingom nincs mi az a telnet, putty ........izé.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#124648) Smiley válasza Ed Parker (#124645) üzenetére


Smiley
őstag

Hosszu tavon szivas az ilyen gyari rendszer. Most elhiszem, hogy jo, de majd 3 ev mulva amikor megjelenik valami uj szolgaltatas amire neked pont szukseged lenne, az uj TV-hez erositohoz, akkor mar nem lesz hozza support, es vehetsz ujat egy vacak software-s modositas miatt.
Ez mar eleg off, de pont az iden raktam ossze az uj ceges tuzfalat, egy regi p4-et csereltunk egy uj gepre. A legolcsobb pentium+4gb ram, 2 disk,+ seasonic tap+ 2db gigabit ethernet. Az egesz nem volt 100e, es 20-40W kozott fogyaszt, legalabbis a APC szerint, arrol nem is beszelve, hogy ossze se tudom szamolni mennyi szolgaltatas fut rajta, de az biztos, hogy sokkal tobb mindent csinal mint egy ilyen NAS. Raadasul az energiakezelessel nem is foglalkoztam, de szerintem le lehetne nyomni ezt idle 10-15W korulire.
Akkor nezd meg mi van ebben 121e-ert disk nelkul. Ugyanugy egy PC 60W-os tappal, es egy beagyazott rendszer.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#124649) sssanyi


sssanyi
csendes tag

Sziasztok
Van 1 Onkyo TX-Sr 608 asom.
Van pár funkcioja mait nem tudom mi ha valaki tudja irja már meg.
Van 1 olyan hogy A/V sync ez mi pl ?

(#124650) sssanyi


sssanyi
csendes tag

AZ mitöl van hogy 100 ig leeht felvenni a hangeröt de van mikor cska 93 ig vagy 85 ig nem midnig engedi 100 ig ez mitöl lehet ?
ÉS 83 nál miért irja ki hogy REF volume ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.