Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124401) Lacielvtárs válasza n3m3r3 (#124399) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No annak utana is nézek, mit is tud pontosan és mennyibe kerül :)

No, azt hiszem.Megtaláltam a nekem való Következő erősítőt. Körbe is nézek találok e jo áron. Koszonom mindenkinek aki foglalkozott a kérdésemmel :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124402) n3m3r3 válasza windlord (#124400) üzenetére


n3m3r3
tag


Valahol elkavarodtál..

Lacielvtárs: A lényeg hogy sikerült egy kicsit segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#124403) Lacielvtárs válasza n3m3r3 (#124402) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem si olyan kicsit segítetteket Mindannyian :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124404) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#124403) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

agyalok itt jobbra-ballra...
és mi lenne ha nem is erősítőt vennék hanem egy média playert, ami tudja azon funkciókat, melyeket szeretném hogy tudja a jövőben erősítőm :)
volna értelme meghagyni az erősítőm és médiaplayerben gondolkodni szerintetek?
véleményt, ötletet, előre is köszönök :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124405) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#124404) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Személy szerint az AVR upgrade-nek több értelmét látom. Egy “jobb” mp előnyeit nem tudnád teljesen kihasználni,egy alap mp meg annyit tud, mint egy TV-be épített.

De ha szükséged van egy mediaplayer-re vegyél egyet. ;)

Hmm ....

(#124406) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#124405) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

alapvetően nincs szükségem rá :D
hanem agyalok az erősítőn, vagy egy alternatív megoldásom...már adtam is fel egy keresek hirdetést :K
no majd meglátjuk, alszom rá egyet vagy kettőt

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124407) Jenő76


Jenő76
tag

Sziasztok !

Több kérdésben kérném tanácsotokat .

Erősítőt keresek Dali Zensor 7-3-vocal szettemhez. Denon AVR-X2200W vagy Onkyo TX-NR646 lenne elsősorban amit kinéztem. A tesztek alapján mindkettőt dicsérik a Denon inkább zenén jobb egy kicsit, az Onkyo pedig mozin .

A fenti erősítők pusztán teljesítmény alapján kihajtják ezt a szettet ? (vagy inkább 3200 vagy 747)
Ez a Dali szett minőségileg igényel magasabb kategóriájú erősítőt a fentieknél ? (vagy inkább 3200 vagy 747)

Ha elég volnának a fenti erősítők, akkor nem költenék feleslegesen + 100000 Ft-ot magasabb kategóriára .

Az AVX-en olvastam, hogy HDMI Pass-through. módban nagy a teljesítmény felvétele az erősítőnek (akár 35 W) és ha ezt az üzemmódot használom akkor a HDMI panel is gyorsan tönkremehet.
Ezek mennyire lehetnek igazak?

A hangfalakat 2,5 mm2 kábellel fogom összekötni, ez a keresztmetszet elég lehet az erősítőtől 10 méterre lévő hátsó hangfalakhoz is ?

Egy kicsit tömény lettem, de köszönöm ha válaszoltok !

[ Szerkesztve ]

(#124408) windlord válasza n3m3r3 (#124402) üzenetére


windlord
őstag

Akinek nem inge...

(#124409) Nemir Ombe válasza Jenő76 (#124407) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Zensor-hoz elég az “olcsóbbik” megoldás,hogy melyik azt neked kell eldöntened.

A hdmi hiba főleg a régebbi Onkyo-k sajátja volt,az újabbakra már nem jellemző,de persze minél többet van használatban,annál hamarabb tönkre mehet. A fogyasztás is magasabb készenlétben.

2.5-es kábel általában mindig elég szokott lenni, a minőségére figyelj a vastagsággal biztos nem lesz gond.

Hmm ....

(#124410) Acheron válasza Nemir Ombe (#124372) üzenetére


Acheron
őstag

Elmentem, megnéztem, meghallgattam még egyszer a szett maradékát egy X520BT -vel .(a frontok már nem voltak meg). Jól szólt, de végül nem győzött meg annyira, hogy elhozzam. Egyelőre marad az eredeti elképzelés, no és nyitva tartom a szemem - az első darabig minden nyitott.

(#124411) Nemir Ombe válasza Acheron (#124410) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Arra nem gondoltál,hogy az az erősítő (is) ludas a dologban. Belépő erősítővel nem a legjobb “hallgatózni”. ;)

Hmm ....

(#124412) Acheron válasza Nemir Ombe (#124411) üzenetére


Acheron
őstag

Valóban nem a legjobb, mint ahogy nagyáruházban sem (mennyezetről folyamatosan szólt a zene, hét méterrel arrébb meg egy jól szituált család próbálgatott egy soundbar -t - úgy tűnt főleg a hangerő érdekelte őket :U ). Ilyen formán nem azon a szegény Denon -on múlt - ahogy írtam, a körülményekhez képest így is jól szólt.
De nem a hangi adottságok döntöttek. Kiállított darabok lévén gyári csomagolás nélkül adták volna a Z1 -et 57 k -ért, ami ugyan nem rossz ár, de minimálisan többért ugyanezekkel a paraméterekkel Lektor 1 -et is lehet venni. Igaz, Budapesten, de ez akár mindegy is, mert jövő héten úgy tűnik járok arra.
De a fő ok az volt, hogy belegondolva nem éreztem, hogy tényleg ezt akarom megvenni - akkor meg minek? Tényleg nagy volt a kísértés, mert "bögréknél" biztosan ezerszer jobban szól, de beszerelve rögtön azon gondolkodni, hogy mikor is fogom lecserélni - háát... szeretnék örülni a szettnek, vagy akár a részeinek, amikor megveszem, kicsomagolom, összerakom, hallgatom. Ilyen formán a Lektorral is beleraktátok a bogarat a fülembe - bár számomra ez még mindig szimpatikus szett
De ha már szóba került: mit érdemes felvenni a Lektor fölött bakancslistára, mint meghallgatandót? Mondjuk amik már éppen hogy megfelelnek annak az elméleti 4310 -nek? :D

(#124413) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#124406) üzenetére


Norbi 72
veterán

Olívia drága! ;]

Ha egy picit feljebb mész,az még nem a világvége.

Nézzél 616-646-ost is,hátha befut valamelyik jóáron. :)

(#124414) hétalvó válasza Lacielvtárs (#124401) üzenetére


hétalvó
addikt

marantz nr-1504-et is felvehetned a listadra. nagyon szeretem.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#124415) Pazolini válasza Norbi 72 (#124413) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kellenek a nők a topik(ok)ba!
Kedvesek, őszinték, pozitív érzelmeket visznek bele a kommerciális, a hadakozó, a vitakultúrát csak ugató férfiak fórumozásába. Ha már harc - és sokszor az, lásd legutóbb a plazmatopikot - inkább legyen harc Olivia hálájáért, kegyeiért, mosolyáért! Különben sem árt néha, egy kis időre legalább kijózanodnunk, mert a hi-fi, audiophile, high-end szenvedély öl, butít és nyomorba dönt. Béke porainkra... :DDD

(#124416) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#124413) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ohh Norbi Bácsi ;] jó reggelt, már majdnem el is felejtettem hogy mi is, ki is az avatarom :DDD
no azoknak is utána nézek, de jelenleg nem akarok annyit költeni rá...
ismersz, próbálom az arany középutat megtalálni a pénztárcám és az erősítőm tudása között.

hétalvó: annak a típusnak is utána olvasok hamarosan, köszönöm neked is a tippet :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124417) Nemir Ombe válasza Acheron (#124412) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor a ”körülmények áldozata” (is) lettél.... ;)

Nem emlékszem,hogy szettben gondolkozol vagy “darabokban” és mi a felső határ,de amit még érdemes lehet meghallgatni a Lektor szett ára környékén: Heco Music Style/Aleva szett,Canton Gle 476/496 szett,Q Acoustics 2xxx/3xxx szett,jelenleg mindegyik “akciós áron” fut .... árban feljebb esetleg Sonus Faber Toy szett,Canton Chrono szett vagy Dali Ikon (ha még van valahol esetleg)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124418) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok!

Megbízható, profi szervizest tud valaki ajánlani mélynyomó problémához Pesten vagy környékén?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#124419) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!
Tegnap voltam egyik barátomnál és számomra egy teljesen új dolgot láttam. Van neki egy Samsung 58j5200 okos tv-je, egy sima, valami alap 25 ezres lenovo tabletje, meg egy régi 5.1-es LG házimozija. A tv a házimozival optikai kábellal meg hdmi-vel van összekötve, a tabletet pedig egy sima jack audió kábellal kötötte össze az erősítővel. A számomra az volt a korábban nem látott, hogy ezzel az összekötéssel, ha elindított egy youtube videót a tableten, akkor az megjelent a tv-n és a tablet ki is írta, hogy lejátszás a "Samsung 58j5200 tv-n keresztül". Ezek szerint így átlehet küldeni sima jack kábelen keresztül a tv-re videót? Ráadásul volt köztük még egy eszköz a házimozi.

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#124420) Borisz76 válasza desolator (#124419) üzenetére


Borisz76
veterán

Miracast vagy Screen Mirroring funkcióval lehet tabletről, okostelefonról átküldeni a képet és a hangot az arra alkalmas TV-k számára.

A klasszikus ( 3 érintkezős ) 3.5 mm-s sztereó jack csatlakozón csak a hangot tudja átküldeni az erősítő számára.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#124421) desolator válasza Borisz76 (#124420) üzenetére


desolator
senior tag

Akkor ez azért lehetett mert ugyanazon a hálózaton volt a tablet meg a tv? Ő nem állított egyik eszközön semmit, nem is ért hozzá, csak az említett módon összekötötte, aztán ment is neki.

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#124422) windlord válasza desolator (#124421) üzenetére


windlord
őstag

Bizony

(#124423) desolator válasza windlord (#124422) üzenetére


desolator
senior tag

Akkor így már minden világos, ezen rágódtam tegnap óta :)

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#124424) liszi70 válasza gyerecske (#124418) üzenetére


liszi70
nagyúr

Például Totel szerviz, Házimozi (Sekon) szerviz, Hivox szervize.

(#124425) Norbi 72 válasza Pazolini (#124415) üzenetére


Norbi 72
veterán

Persze hogy kellenek. :)

De a sztorit nem ismered,Laci avatart váltott,118463-tól kezdődik. :DDD

(#124426) Peak válasza gyerecske (#124418) üzenetére


Peak
addikt

A Sekonnal elégedett vagyok, 1/1 successrate.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#124427) gyerecske válasza liszi70 (#124424) üzenetére


gyerecske
senior tag

(#124426) Peak

Rendben, köszönöm

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#124428) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#124425) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

... Es azota is kisert mint egy szellem, alkalom esetén emlékeztettek ra olykor :D :P

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124429) Acheron válasza Nemir Ombe (#124417) üzenetére


Acheron
őstag

:R
Jegyeztem, köszönöm! :)

Amennyire látom, akció leginkább szettekre van (pl a SA -nál), de ott egész jó kedvezmények vannak. Most azonnal ugyan ez nem menne, de meglehet megéri kivárni azt a pár hónapot, míg összejön egyben az ára, és egy jó akció keretében egyben megvenni. Külön elemekre sajnos ritkábban, és kisebb mértékben látok kedvezményt.
A listát magánszorgalomból kiegészíteném néhány Quadral típussal (argentum, Rhodium), pl ő kifejezetten jó áron van, a Lektor 6 -hoz képest hol helyeznétek el minőségben?
A Quadral -ok közül az elérhető kategóriában egyébként látatlanban (pontosabban hallatlanul) is főleg a Rhodium nagyon szimpatikus, nem tudom megmondani az okát, hogy miért. Ez az olvasottak alapján - érzésre - magasabb szintet képvisel a Lektornál, jól gondolom?

Budapesti fórumtársaktól kérdezném: van olyan ajánlott bolt (főleg a Fővám tér vagy az Örs vezér tér környékén), ahol szombatonként is van mód meghallgatni néhány típust (ha más nem, nagyáruházak). Jövő héten lesz cirka másfél órám szabad "garázdálkodásra".

(#124430) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Az SVS SB-12 NSD mióta kifutó és szerintetek meddig lehet még kapni? Az a helyzet, hogy vennék belőle 2 db-ot mert most jó áron vannak a neten. Viszont lehet kb 5-6 hónapig nem is tudom használni átalakítás miatt.

Szóval nem tudom, hogy betárazzak belőle gondolom 5-6 hónap múlva egyáltalán nem lehet kapni majd.

(#124431) spiky03 válasza Khaosz55 (#124430) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem vegyél. Nekem is 2 hónappal az erősítő vásárlás előtt már megvoltak a hangfalak. :D
Max ha nem jön be akkor eladod. Tuti lesz rá rögtön vevő ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#124432) Nemir Ombe válasza Acheron (#124429) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jók a Quadral-ok is (valamiért eszembe sem jutottak) a Rhodium kb a Lektor szintje (szerintem) a màsik azért alatta van,de mindenképp ajànlott meghallgatni,tök màs hangjuk van.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124433) Khaosz55 válasza spiky03 (#124431) üzenetére


Khaosz55
addikt

Most 500 Euro darabja. Van Euros bankszámlám úgyhogy váltogatnom sem kell.

SB 1000 550Euro ami 100W Rms-el kevesebb. SB 2000 meg 800 Euro/db az azért más úgy sok lenne.

(#124434) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Használtban vagy SVS PB 13 Ultra piano gloss black .
1500 Euró. Új ára 2200 Euro.
70 Kg :Y
Csak személyes el hozatal.

(#124435) palesz53 válasza Acheron (#124429) üzenetére


palesz53
senior tag

Örsön van mm, de nagyon karcsú a dobozválaszték. Dali-ból mondjuk van pár darab.

Ha autóval vagy, a stream kb 10 perc (villamossal 15-20) az Örsről.

Az audiocentrum sincs messze, hétvégén megy arra troli közvetlenül az Örsről (autóval max 5-10 perc).

(Fővám térnél nekem hirtelen nem rémlik semmi, de más biztos jobban képben van azzal a környékkel.)

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#124436) dunkel válasza Khaosz55 (#124433) üzenetére


dunkel
őstag

Milyen rendszerbe, mekkora szobába?

(#124437) #09634560


#09634560
törölt tag

vétel. :)

[ Szerkesztve ]

(#124438) Norbi 72 válasza #09634560 (#124437) üzenetére


Norbi 72
veterán

Már kevesebb.

(#124439) dota1


dota1
aktív tag

Egy onkyo sr607 és egy nr616 között van érdemi különbség hangminőségben? Az egyéb hálózati funkciók nem érdekesek. Illetve melyik onkyo szeriától nincs már hdmi panel probléma?

(#124440) Norbi 72 válasza dota1 (#124439) üzenetére


Norbi 72
veterán

A 607-es még benne volt a problémában,a 608-as már nem.

Szvsz nincs nagy különbség hangban,a 636-osnál változtattak a felépítésben,DAC-ban.

Pontosabban a 646-osban cserélték le a TI Burr-Brown 192 kHz/24-Bit DAC-ot Asahi Kasei 384 kHz/32-bit Hi-Grade DAC-ra.

[ Szerkesztve ]

(#124441) dota1 válasza Norbi 72 (#124440) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi!

(#124442) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#124440) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és a 808-asról van valami jó véleményetek?
épp tegnap ajánlottak nekem egy olyat...
árról még nem írt az úriember

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124443) Khaosz55 válasza dunkel (#124436) üzenetére


Khaosz55
addikt

Erősítő Marantz Sr 7000 (egyszer majd cserélem, de nekem teljesen jónak tűnék még ez a régi vas)
Hangfal Swans Diva teljes szett. F4.2 front és hozzá tartozó center és dipól háttér.

Szoba ez kicsit érdekes lehet tolok majd fotót:

A lényeg, hogy a nappali kb 25 mˇ2 ami kb 40cm-rel süllyesztve van. Egybe van a konyhával, az étkezővel, az előszobával, és egy közlekedő folyosóval. Ehhez a szinthez képest van besüllyesztve a nappali. Ez így együtt kb 65-70mˇ2.

Ide gondoltam 2 db svs-t ami kifutó.

(#124444) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#124442) üzenetére


Norbi 72
veterán

Úgy 90 környékén jó vétel! :K

(#124445) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#124444) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszönöm a válaszod, akkor majd ezek fényében üzletelgetek vele :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124446) dunkel válasza Khaosz55 (#124443) üzenetére


dunkel
őstag

Jó kérdés, én bepróbálnám a 2 SVS-t. Ha kevés, még mindig tudsz váltani 2db SB13 Ultrára. ;] Az SB12-ből jelenleg nagy bukta nélkül ki lehet szállni.

(#124447) kabar válasza Norbi 72 (#124440) üzenetére


kabar
senior tag

Ez mennyire biztos. Amikor én olvasgattam utána, még szerintem a 609-is benne volt. De nem biztos.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#124448) sander123


sander123
csendes tag

Hány fokos lehet egy erősítő maximum használat közben? ( Én rátettem a sajátomra egy hőmérőt a tetejére és 35fokot mutatott az sok?)

(#124449) liszi70 válasza sander123 (#124448) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem nem sok.

(#124450) MasterMark válasza sander123 (#124448) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem sok, nem emiatt van gond.

Kezdésnek húzz ki belőle mindent.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.