Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124451) sander123


sander123
csendes tag

Kihúztam mindent és még is elő jön az a probléma, hogy 5sec-ig minden működik rajta utána kikapcsol magától!

(#124452) #09634560 válasza sander123 (#124448) üzenetére


#09634560
törölt tag

még 60-75 fok is akár.. szellőzni hagyd..

(#124453) Ragadozó válasza sander123 (#124451) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Viszont megkérlek, hogy kérdésedet csak egy topikba vagy csak privátba.
Köszönöm :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#124454) KovyBoy válasza Ragadozó (#124453) üzenetére


KovyBoy
tag

Pedig mar szoltam neki ezert multkor is... :)
Privatban probalok neki segiteni, lehet, hogy csak az eco modban van vmi beallitva. Nincs taviranyitoja, problaljuk mashogy megnezni (mobil app, lan), kar, hogy a pioneer-t nem nagyon ismerem.

(#124455) Ragadozó válasza KovyBoy (#124454) üzenetére


Ragadozó
Ármester

tőlem is kért privátban segítséget...merre lakik? Távban lehet tudok segíteni, egy beállítás erejéig. De szerintem, ott valami baj van az erősítővel...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#124456) KovyBoy válasza Ragadozó (#124455) üzenetére


KovyBoy
tag

Azt sajnos nem tudom.
Irta, hogy kapott ra 1 honap garit, ha mast nem, akkor visszaviszi es vesz masikat, tavkapccsal, garival, stb.

(#124457) sander123


sander123
csendes tag

Újszászon lakom Szolnok mellett

(#124458) n3m3r3 válasza sander123 (#124448) üzenetére


n3m3r3
tag

Ez túl optimális, mellette van a frigó? :) Sok megosztást láttam -fórumon belül is- elrettentő példának. Az emberek sokszor alárendelik a sok pénzes elektronikát a helyiségnek. Nézzünk egy rossz példát .. Ikejás Tv szekrény ahová épp befér az erőlködő. Mindkét oldalon 2cm, és ami jobban számít felül szintén.
Így van.. jogos.. mindenki azt csinál a sok százezres kombájnnal amit akar, a szobát nem az erőlködő dobja fel hanem a bútor /így az asszony is boldog/.
A baj véleményem szerint ott van hogy a User csodálkozik hogy 2-4 év után keresi a szervizt attól függően hogy használta új korától kezdve, vagy használtan vette csak nem tudta az előéletét.
Bizony a forró levegő dolgozik, sem a vezérlő chipeknek, sem a kondiknak nem tesz jót.
És sokan akik olcsóbban akarnak régebbi, de közép/felső netán prémium kategóriás szekrény power -hez jutni mindezek után átkozza a márkát amihez hozzá jutott.
Jól választott mert imádja hangját, csak egy napon be sem kapcsol, vagy a HDMI-n nem ad képet, vagy hasonló anomália amit sosem fog megtudni.

[ Szerkesztve ]

(#124459) dz1


dz1
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Focal Chorous 716V (40-200Wrms) álló hangfalpárt, ezekhez a dobozokhoz minőségileg meg teljesítményileg is milyen AVR erősítőt ajánlanátok? Én egy Yamaha RX-A1050 erősítővel szemezgetek, véleményetek szerint ez minőségre, BD, HD hangsávos koncertfilmekhez jó lenne, vagy van ebben az árban (300-400000Ft.)van ennél jobb hangú AV erősítő is? Amúgy 20m2-re lenne.

És még azt szeretném megtudni, ha innen rendelem meg az erősítőt akkor kell-e utána vámot fizetnem? Azért kérdezem ezt mert az ár dollárban van ami kicsit gyanús nekem, mert ha tengeren túlon adják fel a csomagot akkor elvileg vámköteles. Mi a véleményetek erről?
Üdv. dz1

(#124461) Aurig@ válasza n3m3r3 (#124458) üzenetére


Aurig@
őstag

...és az olyan erősítőknél, ahol oldalt zárt, csak a tetején van szellőző rács, ott sem mindegy a két szélénél lévő távolság?

Eddig mindkét erősítőm ilyen volt. Az előző egy Yamaha, amit 9,5 évig használtam hibátlanul (tehát nem melegedett túl és nagyon gyakran volt, hogy 14-15 órát ment folyamatosan.), a jelenlegi pedig egy Onkyo, aminek szintén nincs az oldalán szellőző rács. Viszont fölötte van 15 cm hely, hogy szellőzzön.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#124462) Peak


Peak
addikt

Urak, sub portzaj csökkentő megoldásokról leírást hol találok tisztességeset?
Esetleg Ti tudtok-e ajánlani valami megoldást rá?
Köszönöm.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#124463) liszi70 válasza Peak (#124462) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Urak, sub portzaj csökkentő megoldásokról leírást hol találok tisztességeset?"

Nyilván nem lesz számodra "tisztességes", de szerintem erre két megoldás van. Szivacsdugó, vagy szub-csere. (A szivacsdugó más problémákat fog indukálni, de a szub-kategória-váltás szerintem járható út. :)

(#124464) KovyBoy válasza dz1 (#124459) üzenetére


KovyBoy
tag

Alapjaraton a kovetkezot mondanam:
Ebay.de - elvileg nemet, tehat eu tagallam, nem jon ra plusz vam es afa dij.
Az, hogy milyen valutaban szamolnak ebbol a szempontbol nem relevans, nem tengeren tulrol erkezik a csomag.

Aztan meglattam ezt, hat egy kicsit elbizonytalanitott a fentivel kapcsolatban, igy azert mas a leanyzo fekvese... szerintem:
Artikelstandort: Lake Oswego, Oregon, Vereinigte Staaten von Amerika

Szoval vam es afa koteles lenne a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#124465) n3m3r3 válasza Aurig@ (#124461) üzenetére


n3m3r3
tag

Amit írtam oldal távolságra csak szemléltetésnek szántam. Számít természetesen de nem ezen van a hangsúly.
Általában alul van perforáció és természetesen felül, mivel a fizika szerint a meleg levegő felfelé száll. A passzív erőlködőt így alakítják ki. Ahol alkalmaznak ventilátort ott lehet irányítani a forró levegő távozását.
Például néhány Onkyo felül, CA meg hátul húzza ki a luftot.

[ Szerkesztve ]

(#124466) n3m3r3 válasza Aurig@ (#124461) üzenetére


n3m3r3
tag

....a 15 centiddel szerintem über vagy, nem hiába 9,5 év hehe

(#124467) Nemir Ombe válasza dz1 (#124459) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha az usa-ból (vagy eu-n kívülről) rendelsz az mindig vám+áfa köteles. (mint írták korábban is....)

Ausztriából\Németországból is tudsz rendelni (a magyar árakhoz képest olcsón) és nincs áfa/vám pluszban.

Ami 3-400e-be még belefér (eu-n belül,a teljesség igénye nélkül) marantz 7009,denon x5200,onkyo 3010,pioneer lx78 és mindegyik feljebb van kategóriában/minőségben,mint az a yamaha.

(Bár mindegyik kicsit túlzás ahhoz a Focal-hoz ;) )

Hmm ....

(#124468) n3m3r3 válasza Nemir Ombe (#124467) üzenetére


n3m3r3
tag

Csodálkozom hogy miért nem hagysz az embereknek némi inspirációt a tovább lépéshez. Nem kell leszólni feltétlen ha kicsit nagyobbat lép (persze ésszel). Honnan tudod hogy mennyi kell az ő rendszerében a boka összef@ssásához (pl Lacielvtárs is)? DZ1-nek: Denon X2000 X3000, Onkyo NR1XXX, Yamaha RX-A, Pioneer LX 6-7 sorozatok. Kis olvasgatás és el tudja dönteni mindenki mire van szüksége.

(#124469) Norbi 72 válasza kabar (#124447) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem igazán,már a 608-as is kapott ventillátort(4 évig hajtottam,mielőtt eladtam).

Jelenleg topiktárs hajtja ,megelégedve.

(#124470) Nemir Ombe válasza n3m3r3 (#124468) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Te valami “látens emberjogi aktivista” vagy??!! Vagy “kereskedő”,hogy mindenkit a legdrágabbra akarsz rábeszélni ha kell neki-ha nem??!!

Engedtessék már meg,hogy leírjam a véleményem.

Szerintem sehol nem írtam,hogy ne vegye meg (bármelyiket) sőt még spòrolat is azokkal,amiket ajànlottam. De mindenki úgy is azt vesz amit akar,minek erről vitatkozni .... ;)

Hmm ....

(#124471) Norbi 72 válasza n3m3r3 (#124468) üzenetére


Norbi 72
veterán

A boka ősszef..sáshoz Yamaha RX-Z9,DSP-Z11,Denon AVC A1 (HD),Pio LX90,meg társai kellenek.. :K

[ Szerkesztve ]

(#124472) n3m3r3 válasza Nemir Ombe (#124470) üzenetére


n3m3r3
tag

Hogy minek titulálsz az a Te dolgod, hidegen hagy. Viszont aki 400K-t szekrény power-re szán, az hót ziher nem áll meg ennél a pontnál, ha tud tolni bele elég Deák-ot. Én úgy látom jelen esetben ez adott :) Az is több mint valószínű hogy tud profitálni egy komolyabb vassal akár a 716-tal is az ő rendszerében, amit te nem tudhatsz , és én sem. Ha nem majd beszámol róla Ez számodra probléma?

(#124473) Nemir Ombe válasza n3m3r3 (#124472) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

És akkor azt magyarázd el szépen,hogy mi a baj azokkal,amiket írtam!!?? Persze azokkal szemben,amiket Te ajánlottál.

(ha figyelembe vesszük azt,hogy a kérdés arra irányult,hogy van-e jobb mint a Yamaha 1050 a jelzett 3-400e Ft keretből plusz vám és áfa mentesen)

A Focal-okat azért jegyeztem meg,hogy “érezze” az érdeklődő,hogy később azok is “cserére szorulnak” ha komolyabb avr-t vesz vagy ha nem tervezi a cseréjüket,akkor elég lehet “szerényebb” erősítő is.

De lehet én értettem félre valamit??!! ;)

Majd kifelejtettem: “szerényebb” dobozokhoz vehetsz bármilyen “csúcs vasat” nem fogod lef...ni a bokád. Ahhoz dobozcsere is szokott kelleni. Nincsenek csodák. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124474) n3m3r3 válasza Norbi 72 (#124471) üzenetére


n3m3r3
tag

Minden kis lépcső barna bokával jár :K

(#124475) Norbi 72 válasza n3m3r3 (#124474) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez nem kis lépcső... :N

(#124476) n3m3r3 válasza Nemir Ombe (#124473) üzenetére


n3m3r3
tag

Semmi baj nincs az ajánlásoddal, csak indulj ki magadból mikor szétnézel a piacon miután elkezdtél menni a mézes madzag után. Ezen a ponton nagyobbat léphet egy erőlködővel talán. Kimaxolja a 716-ot és kész. Majd cserél dobozt is, de nem szambázik egy helyben mert egy lépéssel előrébb tart. Később ez jóval nehezebb ugyebár, a nagy lépésből lesz tyúklépés. Élvezni fogja ha jól választ, és mindenki boldog.
Ez az ő rendszerében dől el, az ő fülével.
Ide tanácsért jött, és a mi dolgunk hogy bátorítsuk!

(#124477) Nemir Ombe válasza n3m3r3 (#124476) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Még mindig nem érted amit írtam, de ne is “rágozzunk” rajta tovább.....felesleges. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124478) n3m3r3 válasza Norbi 72 (#124475) üzenetére


n3m3r3
tag

Ilyeneket földi halandó nem is látott, nemhogy barnázzon tőle :)

(#124479) n3m3r3 válasza Nemir Ombe (#124477) üzenetére


n3m3r3
tag

Vagy Te nem akarod érteni amit én vakerálok? Nem egy úton járunk ;]

(#124480) dota1


dota1
aktív tag

Srácok, akkor bedobnék egy új témát (mielőtt megölitek egymást:) jamit még talán nem veséztünk ki. Többször szóba kerül erősítő márkáknál, hogy melyiknek milyen a karaktere. A marantz, denon,arcam zeneibb, míg az onkyo,sony,yamaha mozisabb stb...
Viszont arra lennék kiváncsi, hogy a nyers hangminőségbeli különbségeket leszámítva a mozis térérzet,téralkotás általánosan melyik márkánál jobb? Ha 150-250eft új erősítő kategóriában melyik márkának a legfejlettebb a bemérő és szobakorrekciós rendszere?

[ Szerkesztve ]

(#124481) Dorian válasza n3m3r3 (#124476) üzenetére


Dorian
félisten

Nem. Nem dolgunk semmiféle bátorítás. Ebből fakadnak a valós igénynél sokkal drágább ajánlások, ami hiba.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#124482) kabar válasza dz1 (#124459) üzenetére


kabar
senior tag

Vagy akár vehetsz a német ebayról egy RX-A1010-est 140-150-ért itthon is van, és minimális szerencsével úgy néz ki mint az új. Ha nem kell 3D- akkor ennyiért még vehetsz 4308-at is ( ritkábban van fent) de picivel olcsóbban rendszeresen van fent 3808 is (ha nem kell a 2 HDMI Out). A különbséget meg megtarthatod, vagy elköltheted másra.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#124483) n3m3r3 válasza Dorian (#124481) üzenetére


n3m3r3
tag

Én fejeztem ki rosszul magam, nem volt, nincs is szükség ilyesmire. Az ajánlásokkal nem lőttünk fölé, úgy gondolom.

(#124484) spiky03 válasza dota1 (#124480) üzenetére


spiky03
veterán

Én nem vagyok olyan sokat látott, hallott ember, mitn itt sokan.
De én annyit tudok hozzáfűzni a kérdésedhez, hogy eddig ami volt három erősítőm közül a mostani Marantz a legjobb térérzetben. Amikor meglett és meghallgattam, olyan volt, mintha eddig nem lett volna rendesen bekötve a hátsó hangfalak. :D
Sokkal jobban hozzáad az élményhez, mint az eddigi erősítők, sokkal jobban "benne" vagyok a filmben.
Igaz, hogy elvileg a mostani erősítőm az magasabb ligában játszik, mint amik voltak.
Az első egy Yamaha HTR-6230 volt, majd utána jött egy Poineer VSX-920, és most pedig a Marantz SR6009

Úgyhogy én teljesen elégedett vagyok a mostani felállással.

Nah de majd ha átjön pár fórumlakó akkor majd ők meg megmondják, hogy csak álmodom vagy valóban hallgatható rendszerem lett. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#124485) rajzol01


rajzol01
tag

Sziasztok,

ehhez esetleg?[link]

köszi

(#124486) Nemir Ombe válasza dota1 (#124480) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Most sikerült feltenned egy olyan kérdést,ami “kisebb háborút” is kirobbanthat. ;)

Jobb vagy rosszabb a bemérő rendszer(?) inkább ki melyikre esküszik. Abban a(z ár)kategóriában ami kérdeztél a marantz és a yamaha jobb a többinél (pedig a marantz is audyssey használ,minta denon vagy az eddigi onkyo-k,de valahogy mégis....) De feljebb már a komolyabb audyssey “veri” a ypao-t és a “kommersz” felső kategóriába a pioneer jobb mindegyiknél.

(szigorúan saját tapasztalat/vélemény, mert nagyon sok függ a dobozoktól,az elhelyezéstől,a hallgató(ság) fülétől és a hallgatott formátumtól is, ezért nem lesz soha egyértelmű válasz erre)

Hmm ....

(#124487) sander123 válasza Thuglife (#50) üzenetére


sander123
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Élek az 1 hónap garimmal kockáztatok (azért nem mertem vele eddig élni mert ez csak szóbeli gari meg át is vághat pl Megcsinálja az erősítőt poton pénzért nála marad a pénz amit erősítőért fizettem+javított erősítő) de sztem megbízható

[ Szerkesztve ]

(#124488) #09634560 válasza rajzol01 (#124248) üzenetére


#09634560
törölt tag

nincs más módja..

(#124489) rajzol01


rajzol01
tag

Sub menedzsment: visszaolvastam amit tudtam mégis megkérdezem, ha a Frontok hangját 80Hz-n vágom és a Sub 120 Hz alatti frekit kapja meg akkor a 120 és 80 közötti tartományt duplán érkezik?

Tudnátok ajánlani sub (JBL ES150P) alá való tüskét és alátétet ami javulást hozhat a gyári állapothoz képest? Közvetlenül a parkettára vagy köztük maradhat a szőnyeg? Az ES80 frontokhoz a gyári tüskéket használom, alattuk most szőnyeg majd parketta.

Gyári alap sub rca kábelt érdemes lecserélni ?

köszi

(#124490) Nemir Ombe válasza rajzol01 (#124489) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen is, meg nem is. A sub .1-nél csak a sub csatorna jelét kapja, a frontok meg a frontokét. De, ha a frontokról (és a többi dobozról is) leveszed a mély hangokat, akkor több tartaléka (ereje) marad az erősítőnek, a maradék frekvenciákat maghajtani. Ergo: tehermentesíted az AVR-t, így "jobb" hangzás érhető el.

Sztereó vagy "hamis" konvertált sok.1 hang esetén, már lehet hogy a 80-120Hz közötti frek. "duplán" fog megjelenni/hallatszani. Ott más beállítás ajánlott. ;)

Ha szőnyegen van a sub, akkor szerintem felesleges "feltüskézni", de ha gondolod tegyél egy próbát, hátha hallasz valami különbséget vagy neked úgy jobban bejön. A tüskék leginkább a közép/magas hangokat befolyásol(hat)ják, sub-nál extrém körülmények között hozhatnak jelentős(ebb) változást, de erről igencsak megoszlanak a vélemények.

A "gyári alap" sub kábelt érdemes lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#124491) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Marantz 6008-as erősítő.Milyen 5.1 -es szettet ajánlotok hozzá, ami optimálisan kihasználja a tudását.Keret ~600e. Film és zene egyaránt szólna rajta.Tudom függ az egyéni ízléstől is, de mégis .

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#124492) Nemir Ombe válasza gyerecske (#124491) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egy ajánlatnak ;)

[link]

Hmm ....

(#124493) Patice válasza rajzol01 (#124489) üzenetére


Patice
nagyúr

Ne keverd a frontok és az összes csatorna mély hangját, a .1-es csatorna (LFE csatorna) hangjaival!

Az LFE-re általában 120 Hz alatti hangokat kevernek, hangmérnök dönti el, miket.

Az, hogy adott erősítő, hogyan, mennyire tudja megvágni a többi - teljes frekvencia tartományú - csatorna jeléből a mély hangokat és átirányítani a mélynyomóra, az egy következő kérdés.

Ha vágod a front csatornák hangját 80 Hz-en, akkor ez a rész + az LFE csatorna jele megy majd a szubra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#124494) rajzol01 válasza Nemir Ombe (#124490) üzenetére


rajzol01
tag

Köszönöm. Őszintén ebbe az alap logikus dologba, hogy az 5.1 hangsávoknál ott a .1 csak a sub-nak...nem gondoltam bele... Így egy képzeletbeli ideális erősítő esetén mehetne a frontokra szánt teljes mély tartomány? Viszont a sokszor kitárgyalt hangszoró átmérő is bele szólhat a témába ugye? Nálam a 17 cm hangszórók nem biztos, hogy le tudnak mennni 45 Hz-re, ahogy a JBL írja.

(#124495) Patice válasza rajzol01 (#124494) üzenetére


Patice
nagyúr

Részlet a fordításomból:

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#124496) rajzol01


rajzol01
tag

Köszi. Az eredendő problémám, hogy egy ideje bizonyos hangerő felett csúnyán búg a sub, a level potija közben a negyed fordulatot sem éri el. Egyelőre nem jöttem rá miért. Filmeknél használok dinamic eq-t, de eddig nem volt ilyen gond.

(#124497) gyerecske válasza Nemir Ombe (#124492) üzenetére


gyerecske
senior tag

Köszi, esetleg valami itthon is kapható?Mármint szettben, mert ahogy megtaláltam hazai forgalmazónál,külön-külön azért jóval drágábban jön ki.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#124498) Nemir Ombe válasza gyerecske (#124497) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor Quadral, Dali, Canton esetleg Sonus Faber szetteket nézegess, azok vannak itthon, ;)

Hmm ....

(#124499) Norbi 72 válasza gyerecske (#124491) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nocsak,egy rendes keret. :DDD

Elac+CC 141+BS 142+ 2030

Quadral

Komoly Canton akció.

[ Szerkesztve ]

(#124500) gyerecske válasza Norbi 72 (#124499) üzenetére


gyerecske
senior tag

:)
Köszönöm neked is.
Érzékenységnél egyébként mit kell nézni, 90-hez minél közelebb legyen vagy fölötte esetleg?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.