Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) Joshi válasza BBéci (#43398) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy Carasc0 is felvetette mindjárt az első problémát az a több eszköz csatlakoztatása az erősítőre, mint pl játékkonzol, médialejátszó, BD lejátszó stb. Több okot én se tudok mellette felhozni, de ez már bőven elég, ráadásul belépőszinten ritka a több HDMI kimenet lejátszókon. Ha cserélem a jelenlegi Onkyo 636-os erősítőmet, akkor biztosan HDMI 2.1-es erősítőre.

[ Szerkesztve ]

(#43402) Carasc0 válasza BBéci (#43400) üzenetére


Carasc0
őstag

Értem!

A másik meg hogy én sem értem azt hogy dupla kimenetes lejátszóval nem kell lemondani a HDR-ről. Biztos így is van. Hogy oldom meg ezt a problémát egy PS4 PRO esetén egy 1.4 HDMI szabványú erősítő társaságában. Még ha át is tudom vinni a jelet, HDR biztos nem lesz aktív, mert 1.4 szabvány nem támogatja. Dupla csatlakoztatási lehetőség végképp nincs! Tehát ez nekem sztem sakk-matt az erősítő elavult.... :(

Butítás alatt azt érted, hogy húzzak más HDMI kábelt az erősítőből, csak a PS4 maradjon?

Az a baj, hogy zenei minőség tekintében tényleg mind1 hogy 1.4 vagy 2.0. De bizonyos eszközöknél sarokba szorul az ember, mert fícsőr nélkül nem tudja a csatlakoztatott eszköz tudását kihasználni, mert az erősítő nem támogatja. Ezért mindjárt bevadulok és veszek egy RZ830-at. ;]

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#43403) Joshi válasza Carasc0 (#43402) üzenetére


Joshi
titán

Max úgy, hogy a PS4-et is a tévére kötöd direktben, majd a hangot tévéből optikain vissza az erősítőbe. Mindenképpen bonyolult.

(#43404) Carasc0 válasza Joshi (#43403) üzenetére


Carasc0
őstag

Az sajnos bukta, mert a PC-m van összekötve az erősítővel optikai kábelen keresztül! :(

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#43405) zsoika válasza Carasc0 (#43399) üzenetére


zsoika
addikt

Igen 4K 30Hz -et tud csak ...a 636-on már van 2.0 -s bemenet.

(#43406) I'am Dony válasza BBéci (#43400) üzenetére


I'am Dony
őstag

Te hogyan különböztetnéd meg a nagyobb sávszélességet biztosító kábelt? Ez megint fals információ.
A gagyi gyártóknak nyilván nem kell felülni, de pl. Inakustik, Audioquest oldalán és dobozokon is látható. Hogy tudjál helyesen valasztani... azért.

(#43407) BBéci válasza I'am Dony (#43406) üzenetére


BBéci
titán

Te folyton kötekedsz velem? Megmondhatnám, hogy mi a fals, de nem teszem, mert személyeskedés lenne.
Számtalanszor linkeltem a hdmi.org honlapot, ott megtalálhatóak a kábelekre vonatkozó szabványos jelölések.

Találomra kiválasztottam az QudioQuest Cinnamon HDMI-t, szó sincs semmiféle számozásos jelölésről.[link]
Ezt írják, ami korrekt: "to optimize today’s HDMI 2.0 equipment."

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43408) I'am Dony válasza BBéci (#43407) üzenetére


I'am Dony
őstag

Kicsit túl érzékeny vagy ma (is). :DD Gondolom még az Y sub kábel hatása... [link]
Bárki írhat ökörséget, de azt szükséges kijavítani, hogy aki betéved ide ne téves infóval távozzon. Ez (is) a fórum lényege és ez a későbbiekben is így lesz. Na ennyit a kötekedésről, én befejeztem.

A kábel "tudásának" leírásában szerepel a HDMI 2.0? Igen. :K Szerintem hagyjuk. Ahogy itt is láthatod: [link]

A kérdező csak röviden jelezte a kábele fajtáját. És jól tette, mert így azon túl lehetett lépni. Ha nem teszi mit kérdeztünk volna? Na ugye.

(#43409) BBéci válasza I'am Dony (#43408) üzenetére


BBéci
titán

Rendben!
Ökörség a HDMI kábeleket számozni, tehát nem hagyom szó nélkül. Nem létezik számozott szabvány, de még leírás sem, így tudást lehetetlen számon kérni rajtuk.
Az Inakustik kapcsán már semmin nem csodálkozom, mintha nem német cég lenne, hanem valami dzsunka.
AQ-nál nem a kábel tudásának leírására vonatkozik a 2.0, hanem a készülékére, amikhez ajánlják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43410) Hohocali válasza zsoika (#43405) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Scrácok figyeljetek arra, hogy a korai HDMI2.0 implementációk limitáltak voltak. Szóval óvatosan azzal a 636-tal.

"Regarding HDCP 2.2, none of our AVR's support it this year. Pioneer (As well as Denon and Yamaha) opted for full bandwidth HDMI 2.0 (18gbps) so that we can support 4:4:4 content as well as high dynamic range and expanded color gamut signals which require more that 10.2gbps. There currently is not a single chip solution that offers both 18gbps and HDCP 2.2. Onkyo decided to go with HDCP 2.2 by using a different brand HDMI repeater, however there HDMI 2.0 solution only offers 10.2gbps of bandwidth (Same has HDMI 1.4).

Another reason was the lack of HDCP 2.2 source hardware. The only piece I am aware of is the Sony 4K server which also does additional checks to make sure it is connected to a Sony TV in order to work.

Chris Walker
Pioneer Electronics"

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#43411) Joshi válasza zsoika (#43405) üzenetére


Joshi
titán

Az Onkyo 636-on átmegy a 4K 60hz, de a HDR nem. A HDR-hez már jó az Onkyo 646-tól fölfele.

(#43412) zsoika


zsoika
addikt

Köszi srácok a kiigazítást. :R

(#43413) zsoika válasza zsoika (#43412) üzenetére


zsoika
addikt

Most nézem hogy a 838-om 2160p 60fps 4.2.0 tud.

(#43414) zsoika válasza zsoika (#43413) üzenetére


zsoika
addikt

Ha jól látom a 838 4K 24Hz-en tudja a HDR-t....viszont HDMI 2.0-n a 4K 60 4: 2: 2 10b- HDR (nem 4: 4: 4) = 17,82 Gbps a maximum és 4: 4: 4-hez már a HDMI 2.1 kell.

FHD-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#43415) blakey válasza zsoika (#43414) üzenetére


blakey
titán

A 4K HDR 60fps/420 10 bit bőven elég és jó, a filmek 420-ban vannak.


Nem szükséges a 4K HDR 60fps/444 10 bit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43416) zsoika válasza blakey (#43415) üzenetére


zsoika
addikt

Igen pont ezt akartam közölni...örülök hogy átment a lényeg.
Filmre elég lesz ,de játékra kevés....oda HDMI 2.1 kell.

[ Szerkesztve ]

(#43417) Joshi válasza zsoika (#43416) üzenetére


Joshi
titán

Most ezt úgy mondod, mintha nem játszottak volna HDMI 1.4-es tévéken. ;]

(#43418) blakey válasza zsoika (#43416) üzenetére


blakey
titán

Miért lenne kevés? Szerintem egyáltalán nem az, a jó játékhoz még csak a HDR sem szükséges, a szórakozás a lényeg, bár van akinek a pixelek hajkurászása a szórakozás. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43419) zsoika válasza blakey (#43418) üzenetére


zsoika
addikt

Csak FHD megjelenítőket használok, sz.gépen ultrawide ...ami tulajdonképpen FHD sűrűség ,csak szélesebb.
Szóval engem egyelőre nem érint ,de gondolom akinek 4K HDR megjelenítője van és hozzá alkalmas konzol annak fontos lehet hogy az AVR átengedje.

(#43420) Hohocali válasza zsoika (#43416) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nálam működik a 4k 60Hz HDR játékban (TV, HDMI2.0). Ez lehet a 8bit HDR (a HDR infó metadata). De gondolom át lehet állítani a videókarit 4:2:2-re, akkor a 10bit is belefér.
Az más kérdés, hogy nem használom, mert úgy nagyon szúrja a szemem a kép. Sajnos ez sem úgy van használva, ahogy kéne (minden marad a régiben, de amikor pl. a napba nézek, akkor kellene "vakítania"), hanem minden fehér vakít.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#43421) blakey válasza Hohocali (#43420) üzenetére


blakey
titán

4K HDR 60fps/10bit 420 nincs HDMI 2.0-án, ott vannak a képek amiket mellékeltem, jól látható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43422) gt4r4


gt4r4
tag

Sziaztok! Mit szóltok ehhez az elrendezéshez? Gondoltam megkérdem hogy mennyire helyes így az elrendezés, a dobozok 40cm-re elvannak húzva a faltól, próbáltam nem beszorítani a bútorok közé a dobozokat, szerintem valamit érdemes lenne tenni a falra is, bár nem hallom visszhangosnak, a plafon ilyen hungaroceles dísszel van ellátva, a hátam mögött meg vastag falvédő van. A két front közt 110cm a távolság, ez nem kevés? mondjuk én jónak hallom.. Most csináltam újra az audyssey mérést is, de kapcsoltam is ki, nagyon eltolta a hangképet, állítgattam még egy két dolgot így gondoltam újra mérem. Tv-t majd cserélem, tudom egér mozi, de mikor 4 éve vettem ez is nagy volt,csak akkor még nem volt technika hozzá :DD

(#43423) ctrlaltdel13 válasza gt4r4 (#43422) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerintem nagyon közel van a 2 front egymáshoz.
Hogy hallod így a hangokat onnan ahonnan kéne?
Mennyire ülsz a hangfalaktól?

(#43424) gt4r4 válasza ctrlaltdel13 (#43423) üzenetére


gt4r4
tag

3m a nézési távolság, úgy különösebb problénám nincs a hangokkal, bár a jobb oldali frontot tudom arrébb vinni.

(#43425) Dorian válasza gt4r4 (#43422) üzenetére


Dorian
félisten

Van baj bőven

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43426) univerzita válasza gt4r4 (#43422) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem elég messziről nézed. A távolság a két front között kevés ( még ha neked jónak tűnik a hangzás). Ja és a center magossan van.

[ Szerkesztve ]

(#43427) ctrlaltdel13 válasza ctrlaltdel13 (#43423) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A helyedben a bal front és szubbal rosálnák.
A hifirack-et jobbra igazítanám középre.
Avr helyére a center, a tv-tpedig a falra kihúzhatós konzolra.

(#43428) univerzita válasza ctrlaltdel13 (#43427) üzenetére


univerzita
addikt

Írta hogy a TV -cserélni fogja ( gondolom nagyobbra) de én is a falra tenném.

(#43429) gt4r4 válasza ctrlaltdel13 (#43427) üzenetére


gt4r4
tag

A bal frontot és a sub-ot hogy érted? Mert a jobb oldalit eltudom tolni oldalra, megcserélni már érdekesebb a sub-al, mivel egy gipszkarton elválasztás is van a két helység mögött (régi ajtó helye), oda meg a sub-ot nem tenném, hátsó reflexes.. De úgy is szoba átalakítás lesz, majd befalazom max. A hifi reck sajnos azért nincs középen mert így tudtam megoldani hogy középen ülljek.. Mivel az ágyról nézem, és van még egy kanapé is. De az meg bevan fordítva és a kettő közt van 1m.. A tv nagyobbra lesz cserélve, és akkor megy a falra. A center úgy nem lenne túl alacsonyan a fülemhez képest? Mert így kb a fülemmel egymagasságban van, tudom hogy a frontal kéne egyvonalban lennie. :))

(#43430) ctrlaltdel13 válasza gt4r4 (#43429) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Bocs elírtam.
A jobb frontot raknám a szub helyére, közvetlenül mellé meg a szubot, bár a kép alapján nem látom hol, milyen távolságra helyezkedne el úgy a szélső falaktól.
A hallgatási poziciót azért illik középre igazítani, mind kép, mind hangfal elhelyezéshez viszonyítva.
Nem túl jó ha az avr-nek kell a hangot túlságosan hozzád igazítani.
Mondjuk én zenét is hallgatok a rendszeren.
Ott sokat javult nálam a szinpad kép, hogy arréb pozícionáltam magam.

A centerre a választ magadtól leírtad.

[ Szerkesztve ]

(#43431) gt4r4 válasza ctrlaltdel13 (#43430) üzenetére


gt4r4
tag

[kép] kicsit arrébb pakoltam, szélesebb lett a tér az biztos. A centerhez meg akkor a bútort kéne alakítani, a bútorba nem akarom tenni.. Max levágni a magasságából, hogy lejjebb kerüljön, az a baj hogy annyival nem tudok arrébb menni, ha kiteszem a bal frontot oldalra, hogy közepén legyek, meg ott van az a szekény ami kell.. :W bár a mélynyomónak jobb lenne ha helyet cserélnének, gondolom én :F majd ha lesz átépítés megszüntetem a gipszkaron elválasztást is.

(#43432) Hohocali válasza blakey (#43421) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Bocs, de ezt nem látom a képen. Hol van a képen, hogy mi a HDR vagy sem?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#43433) Beni2360 válasza gt4r4 (#43431) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi volna ha a jobb oldali frontot a subbal felcserélnéd annyi helyet hagyva, hogy a szekrény használható legyen és a TV asztalt jobbra húznád középre. Ehhez semmit nem kell átépíteni ha a gipszkarton mögé tettél hangszigetelőt akkor maradhat is.
Ui: Kicsit nekem magasan van a TV.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43434) gt4r4 válasza Beni2360 (#43433) üzenetére


gt4r4
tag

Rendben átrendezem. Most szétettem a hangfalakat olyan 60 centivel vannak egymástól távol, mint voltak, először elég fura volt, olyan hangokra lettem figyelmes mintha surround lenne a hangzás, pedig pure directben volt az erősitő, szóval javult a dolog?! Ezt hogy kéne most értelmeznem? 😀
Hát igen, a tv valóban magasan van, mikor terveztem a bútort, nem kalkuláltam ezt annyira bele.. De majd legközelebb, van miből tanulni :))
Amúgy a 2 front között mi az ajánlott távolság? Vagy úgy kell elhelyezni egymástól ahogy a legjobban tetszik?

[ Szerkesztve ]

(#43435) univerzita válasza gt4r4 (#43434) üzenetére


univerzita
addikt

(#43436) gt4r4 válasza univerzita (#43435) üzenetére


gt4r4
tag

:R

(#43437) cudarz


cudarz
tag

Sziasztok!

Elővettem egy régi házimozi szettünket, ami pár évente van csak használva. Kb 20 éves, áll egy Inifnity 5.1-es hangfal szettből és egy Sony STR - DE585-ös erősítőből. Eddig gond nélkül ment a rendszer felállítása, kábelek (réz végződésűek, ki kell őket szedni a szigetelésből, szintén kb. 20 évesek) bekötve az erősítőbe és a hangfalakba, minden mindig ment flottul. Most viszont mintha totál megőrült volna minden. Hol szol az egyik hangszóró, hol nem. Hol csak az egyik szól, ha az egyik halkan, aztán ugyanaz rendesen. Többször újra hámoztam a kábelekt, reseteltem az erősítőt de semmi. Az egyetlen stabil pont a bal első hangszóró, az megy stabilan, a többi szórakozik velem (egyelőre a centert, mélynyomót és az első kettőt próbáltam bekötni). Jelenleg a bal elsőn kívűl egyik sem szólal már meg). Nem tudom, hogy ez kapcsolódik e, de AUX-on nem érzékel semmi bejövő jelet, eddig ez is ment.

Bármi tipp, hogy mi lehet a baj?

Nagyon köszi!

Gábor

[ Szerkesztve ]

(#43438) jeni válasza cudarz (#43437) üzenetére


jeni
félisten

a tuner adását tudod hallgatni rendesen?
így kizárható hogy a front oldal hibás lenne ha rendesen szól.
valami teszt effekt program van benne? azzal tudod tesztelni és így is tudsz tovább lépni vele ha hibátlan.
ha pedig tesztre sem lesz jó akkor az házi mozi erősítő haldoklik.

(#43439) Beni2360 válasza gt4r4 (#43434) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs moziztam és mos lett vége.
Látom már kaptál segítséget.
Megjelent a térhangzásod és ez furcsállod. De lesz ez még jobb is egy kis akusztika javítással.
Újbóli bemérés kel ha nem csináltad meg. Majd a középső szekrényt kell valami alacsonyabbra cserélni, hogy lejjebb jöjjön a TV. De ezek már finomítások. De a hangok az elsők és a sub jó elhelyezése nagyon fontos.
Én is vagy egy évig próbálgattam a dolgokat mire valami értelmes összejött.De nálam sem 100-s bizonyos szobaméretek végett.
Na jó éjt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43440) Beni2360 válasza cudarz (#43437) üzenetére


Beni2360
félisten

20 éves kábelek teljesen el vannak feketedve. Szvsz kuka.
Egy akármilyen kábellel egyenként le kellene tesztelni a hangfalakat. Az ajánlott avr teszt után.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43441) cudarz válasza jeni (#43438) üzenetére


cudarz
tag

A tuner megy, igen, legalábbis a bal elsőn jön a sistergés (antenna nincs). Az összes többi süket. A tesztelő programot futtatom, abból tudom, hogy melyik hangszóró megy és melyik nem. Az AUX-on kívül mást még nem is próbáltam rákötni.

(#43442) cudarz válasza Beni2360 (#43440) üzenetére


cudarz
tag

Az elfeketedést szó szerint érted? Mert színre teljesen rendben vannak, semmilyen elváltozást nem látok rajtuk. Ok, veszek új kábelt, és megnézem, hogy azokkal mi a helyzet. Köszi!

(#43443) BBéci válasza cudarz (#43442) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem látható oxidáció a kábeleken, akkor nincs semmi tennivalód. Esetleg levághatsz a végükből két centit, hogy friss legyen az érintkező felület.
Újból elolvastam az első hozzászólásodat, amiben a kábelek hámozásáról írtál. Ebből arra következtetek, máshol kell keresni a hiba forrását.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43444) jeni válasza cudarz (#43442) üzenetére


jeni
félisten

elég ha a működő baloldali hangszóró kábelt cserélgeted azokban amelyről még nem hallottál hangokat.

ez a tuti.

mert ha azon sem lesz hang akkor tök mindegy milyen kábelt teszel oda az úgy sem fog megszólalni.
koax antennát dugj be legalább rendes hangot halj!

az akár milyen kábel az lehet villanykábel több eres változatban is,vagy egy eres de azt nehéz szerelni és többségében vastag is.

lényeg a pólusokra figyelj és nem kösd egybe,zárlatot ne okozz!

[ Szerkesztve ]

(#43445) #48613632 válasza jeni (#43444) üzenetére


#48613632
törölt tag

"az akár milyen kábel az lehet villanykábel több eres változatban is,vagy egy eres de azt nehéz szerelni és többségében vastag is."
Ezt most légyszíves magyarázd el. A hangfal és az erősítő között gondoltad? Mert akkor jó nagy marhaságot mondtál.

(#43446) jeni válasza #48613632 (#43445) üzenetére


jeni
félisten

a kérdés az volt,hogy miért nem szólnak a hangszórók?

itt a kábelekről van szó. mert biztosan nem a kábel elhasználódásról van szó.
elektronikus hiba lehet az erősítőben ha megfelelően kötötte be.
lett javasolva a végéből picit vissza vágva kipróbálni,az se ment nála,nincs elszíneződés sem rajtuk.
persze nem alumínium 1 eres villanykábelt kell használni még próba erejéig sem.

(#43447) gt4r4 válasza Beni2360 (#43433) üzenetére


gt4r4
tag

[kép] Köszönöm a segítséget! csináltam egy rajzot hogy jelenleg hogy néz ki a szoba, a sub-ot meg a frontot most fogom megcserélni, sajnos annyira nem tudom átrendezni a szobát, úgyhogy így kell elhelyezni a legjobban a rendszert. Viszonyítási alapom nem volt, így nem tudtam hogy mi az amit még hallanom kell, meg hogy, így hogy széjjelebb húztam sokkal jobb lett, odáig meg nem jutottam el hogy mindent kimérjek pontosan, de majd most ez jön, de eddig se volt rossz élmény hallgatni. A surroundoknak meg nem tudtam jobb helyet, azok is be vannak forgatva.

(#43448) Beni2360 válasza gt4r4 (#43447) üzenetére


Beni2360
félisten

Én még mindig tennék egy próbát az SW és a jobb fronf felcserélésével és a Tv szekrényt jobbra húzni középre. De majd meglátod. Remélem van annyi + vezeték a frontoknál, hogy mozgatni tudjad.
Az én jobb oldali frontom a szobaajtó előtt 80 cm-re van. Be tudunk jönni kényelmesen és így van 2 m távolság köztük igaz van még egy lehúzható vetítő vászon is a TV felett.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43449) gt4r4 válasza Beni2360 (#43448) üzenetére


gt4r4
tag

Most cseréltem meg, hát, mélyben eddig se volt hiány, de mostmár még ütösebb, a tér az még szélesebb lett, am amikor összeraktam így is próbáltam de valamiért nem tetszett, azért került oda a szélére a sub, de most az új avr-el kicsit másabb. Ja nem kell valakinek egy blac lab kábel? :DD Köszönöm a segítséget, sokkal jobban tetszik már így. A falra mit tegyek? Mert az ott elég csupasz.. A hátam mögött vastag falvédő van. A surroundok mennyire jók így?
A szekrényt is tudom húzni még, csak most ahhoz kell akkor új kábelcsatorna meg a ledet is meg kell toldani. Még egy kérdés, most így egy elosztóból megy a mélynyomó is meg az erősítő, meg a tv, ez mennyire jó így? Eddig is egyről ment, mert egy kettes fali ajzatból vittem oda az áramot, az egyik képen látszik is, am réz vezeték van a falban is, és 1,5-es hosszabítóval megy tovább az áram a hifi rack ig, csak most így nincs külön választva. De végül is mind1, mert 1 ágon jön az áram.

[ Szerkesztve ]

(#43450) Beni2360 válasza gt4r4 (#43449) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát a 2. bekezdéshez nem nagyon tudok tanácsot adni arra vannak itt többet tudó fórumlakók.
Én is itt tanultam mindent. Milyen AVR-d van és van-e hozzá bemérő mikrofon mert akkor érdemes vagyis inkább kellene lefuttatni a bemérést.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.