Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Canton AS 125.2 SC Sub-hoz milyen kábelt érdemes vennem (ami árban és minőségben is passzol)? Elektrowelt-ből rendelném. Minimum 5 méteres kell.
Köszönöm!

(#19002) Ragadozó válasza Dorian (#18999) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A GX-eknél már gyárilag hangszórókábel van...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#19003) Nemir Ombe válasza gxyb (#19001) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor szerintem rendelj hozzá egy pl. ilyet [link] vagy egy ilyet [link] egy helyről meg van és még egy esetleges feljebblépéshez is jók lesznek később .... ;)

Hmm ....

(#19004) baRin


baRin
csendes tag

Sziasztok!
Jamo classic 6 hangszóróban a magasssugárzó megadta magát. Van 30-40e körül első hangszóró pár amire érdemes váltani (használt is jó) vagy esélytelen és inkább probáljak keresni magasssugárzót amivel kicserélem a rosszat? Egy denon 2309 hajtja. köszi

(#19005) Dorian válasza Ragadozó (#19002) üzenetére


Dorian
félisten

Gondoltam már rá többször, hogy jobb lenne belül, forrasztva közösíteni őket, de egyszerűen lusta vagyok foglalkozni ilyesmivel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19006) GâLî


GâLî
tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszives beárazni egy Harman Kardon AVR 8500at, hibátlan, minden tartozéka, könyvei megvannak. Lassan minden hangsugárzóm aktív lesz és csak előfokként pazarlás lenne ezt a készüléket használni...
A fentebb említettek miatt pedig keresek processzort ami leválthatná, átmenetileg egyszerűbb olcsóbb megoldás is érdekel de xlr kimenetes érdekelne később amelyhez két mélysugárzót is tudnék csatlakoztatni. Vagy pedig 8-16csatornás hangkártyát, szintén szimmetrikus kimenetekkel. Mivel pc a forrás és egyelőre más nincs inkább a hangkártya felé hajlok.
A mostani 5.2 felállás: PC -> Jriver -> H/K AVR8500 -> JBL LSR308 frontok; Studio 230, 235c; 2db EON 618S és itt cserélek mindent LSR 308ra
Köszi!

Coo?!

(#19007) BBéci válasza GâLî (#19006) üzenetére


BBéci
titán

Beárazás topik: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19008) arcitec válasza BBéci (#19007) üzenetére


arcitec
addikt

Már régóta motoszkál bennem a gondolat, hogy ezen oldalon és többnyire az online magazinokban is - azért van kivétel - de itt főleg nem esik szó jó pár hangfalgyártó termékéről. pl az itteni ajánlások többnyire a német gyártók felé tendál (nem, van 1 db franszia) - ami azt jelentheti, hogy jók, na de - léteznek, pl Bowers & Wilkins, Tannoy, stb semmi szó róluk, még a hazai teszt oldalakon is elvétve. Pedig az angol gyártók , erősítőben is erősek és azok el vannak ismerve. Sőt talán az utóbbi időben a dánok termékei is "háttérbe szorulnának". :U

[ Szerkesztve ]

(#19009) BBéci válasza arcitec (#19008) üzenetére


BBéci
titán

A DALI dán, egy halom hangdobozukat, egyebüket teszteltük, az OPTICON-t is.
Ha a hazai forgalmazó nem ad tesztelésre terméket, például B&W, akkor nem tudunk mit tenni. A Tannoyt hagyjuk, ott súlyos válság van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19010) johnywalker válasza arcitec (#19008) üzenetére


johnywalker
őstag

Igen, s ezek csak a jól ismert nevek.De a skandinávok is tudnak jó dolgokat alkotni.Pl: Proson vagy akár a Dynavoice is elismert minőségi svéd gyártók.

(#19011) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

MP3 hallgatásra, illetve mkv filmek nézésere milyen sztereo rendszert ajánlanátok? Kb. 300k lenne rá erősítő+hangfalakra. Használt is szoba jöhet!

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#19012) johnywalker válasza h1ght3chzor (#19011) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha valóban csak sztereóban szeretnél zenélni, hallgatolózni, van neki külön topikja: [link]

(#19013) Nemir Ombe válasza arcitec (#19008) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A kínai kézbe került nagy múltú angol gyártók sajnos (szinte) semmi kiemelkedőt nem tudnak produkálni már a felsőkategória aljáig, az meg nem éppen a hazánkban megfizethető kategória (bár most a KEF elég rendesen leárazta a középkategóriás dobozait) és mindezek mellett a német és francia dobozokból, akár 2-3 kategóriával jobbat kapni azonos áron .... szerintem BBéciék is inkább a(z köz)ismertebb tipusokat tesztelik (ill. amit kapnak), mert azokra nagyobb látogatottság van .... a "megfizethető árú" Tannoy-ok, Mission-ok, KEF-ek, Wharfedale-k sajnos már csak a köztudatban számítanak "jó dobozoknak", érdemes 1-2-be belenézni az újabbak közül .... ;)

Hmm ....

(#19015) hm15 válasza Nemir Ombe (#19013) üzenetére


hm15
senior tag

Van újra jó és megfizethető Mission sorozat, az LX (2) nagyon korrekt. Mikor legutóbb az ajánlásotokat is figyelembe véve vásárlás előtti információs és hallgatói körúton voltam, nekem nagyon tetszett. Végül benne volt első háromba, amik rosta után maradtak. SX is, de az már pénztárcán kívül esik. :))

(#19016) Nemir Ombe válasza hm15 (#19015) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem nem ugyanazt értjük a "jó dobozok" alatt, "megfizethető áron" a régiekhez képest .... sajnos, mivel a "rendes minőségért" egyre magasabb árat kérnek a gyártók, ezért az elvárások kerülnek lejjebb a vásárlói oldalon .... de ez nem a vásárlók hibája, hanem a gyártóké, mivel sokan a korábbi belépőszint "alá" gyártanak új tipusokat (de ez megy az AVR-eknél, TV-knél és még sok helyen is pl.), új neveken, típusszámokon, így a korábbi belépő modellek/szériák egyre "feljebb" kerülnek, mivel lesz alattuk 1-2-3 "új modellcsalád" .... de ez (is) csak egy trükk, érdemes megnézni a középkategória alján is az "egykor nevesebb gyártóknál", hogy mi (fröccsöntött műanyag hsz kosarak, kritikán aluli váltóalkatrészek, minimális belső csillapítás, kongó dobozok, stb) kerül az akár 2-300e-es dobozokba, az egykori minőséghez képest .... ;)

(ésvez nem kimondottam a Mission-re vonatkozik, de köztük van ennek a márkának több darabja is, az egykori nagy angol markák mellett)

Hmm ....

(#19017) johnywalker


johnywalker
őstag

Vannak olyan márkák és szériák amelyeket csak a régi volt, vagy valós hírnév "tart életben".Ezelőtt 20-30 évvel a Sony hangtechnikában egy nyerő márkanév volt.Most hol tart?Van egy-két felsőkategóriás - átlagember ember által ritkán megfizethető- cucca ami tényleg jó és slussz.Valami hasonló most a Mission is...
Pio hangsugárzókat pl. ki tart ma a jelenben kiemelkedőnek?

[ Szerkesztve ]

(#19018) embe válasza johnywalker (#19010) üzenetére


embe
nagyúr

Péntek óta van birtokomban egy Proson Rumble R10 mélynyomó. Tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19019) johnywalker válasza embe (#19018) üzenetére


johnywalker
őstag

Holnap vesz nekem a húgom nyíregyen, személyes átvétellel, Proson kétutas surround-okat sztereó "konyhai" muzsikálásra...Eddig csak a Dynavoice-okat kedveltem...Remélem jók lesznek. :R

[ Szerkesztve ]

(#19020) VoidXs válasza johnywalker (#19017) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Elvileg a Sony hifis vonala (SS) ma is tart, és sok jót hallani róla. Sajnos lehetőségem nem volt kipróbálni. Konzumer vonalon mindig ugyanazt csinálták, mint mások, ezért dobálnak ugyanolyan bögreszetteket, mint pl a Samsung, vagy olyan partiszutykokat, mint a Skytec. Nem mondanám, hogy elveszett a márka, csak a marketing a tömegtermékekre irányul. Talán a Bose-t tartja fent a hírneve, mert amit van pofájuk eszméletlen vagyonokért árulni, egy noname gyártótól soha senki nem venné meg.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#19021) johnywalker válasza VoidXs (#19020) üzenetére


johnywalker
őstag

Már ha egyedi márkákról beszélünk...Őszintén megmondva egy konzumer szettem volt tőlük néhány éve, talán az SS-H450(?) Az ellenségemnek sem ajánlanám!De tényleg...Aztán meg-(hallottam) a svéd vonalat, tényleg bejött.

[ Szerkesztve ]

(#19022) embe válasza johnywalker (#19019) üzenetére


embe
nagyúr

Azt a pénzt biztos megéri.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19023) johnywalker válasza embe (#19022) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszi!Én is így gondolom!

(#19024) VoidXs válasza johnywalker (#19021) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért egy ilyen olcsó darab nem hinném, hogy szemlélteti az akár 300 ezerbe fájó elemeit a szériának.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#19025) johnywalker válasza VoidXs (#19024) üzenetére


johnywalker
őstag

Tiszta sor!Azért írtam, hogy lehet közép és felső kategóriákban hozzák az elvártat...De azért nem egy kezdő no-ném márkáról beszélünk.
A Bose pedig autós körökben etalon!De tényleg az, nem tudom mostanában nem autózok...?

[ Szerkesztve ]

(#19026) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Új belépő Yamaha teszt.

(#19027) T_Stark válasza Norbi 72 (#19026) üzenetére


T_Stark
őstag

Szimpatikusak ezek a Yamahák.
Érlelődik bennem hogy idén vérfrissítést kap a rendszer, az RX-V483 és a Denon X1300 amikkel szemezek.

(#19028) VoidXs válasza johnywalker (#19025) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Autók hangosításával nem vagyok tisztában, de házimoziban belépő alá kategorizálják őket, okkal, és mégis milliós áron mennek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#19029) Norbi 72 válasza T_Stark (#19027) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Denon jóval többet tud,7.2,Atmos,DTS:X...az 583-as a megfelelője,csak most nagyon jó az 1300-as akciós ára.

(#19030) BBéci válasza johnywalker (#19025) üzenetére


BBéci
titán

"A Bose pedig autós körökben etalon!"

Sosem volt az. :( Árának legfeljebb a felét éri, de úgy is fogalmazhatunk, hogy abból a pénzből nagyságrenddel jobbat lehet kihozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19031) T_Stark válasza Norbi 72 (#19029) üzenetére


T_Stark
őstag

Igazából ezeket annyira nem használnám ki, 5.1 szettet tervezek, az is még később lesz...
Meg hacsak lehet szinkronos filmet nézek, ott meg elég ritka az atmos hangsáv, de még a DTS-HD is :))

(#19032) Lacielvtárs válasza T_Stark (#19031) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azért a dts-hd hangsav fellelheto viszonylag több korongon. Atmos meg nem láttam magyarba, es szerintem nem is lesz egy darabig...
Mondjuk a remény hal meg utoljára :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19033) VoidXs válasza Lacielvtárs (#19032) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Rövid esettanulmány következik "Miért nincs Atmos szinkron?" címmel. Minden filmek forrása a mozi. Ahhoz, hogy egy filmet egy forgalmazó osztogathasson, egy "apróbb" összeget előre ki kell perkálni a kiadónak. Ezen az összegen természetesen méret, vetítések száma, vagy bármi egyéb metrika alapján osztoznak a magyar mozik. Ha egy sima 5.1-es sávú filmet az ország összes mozija vetít, amiből pontosan 109 darab van kertmozikkal együtt, ez az összeg elhanyagolható lesz még a legkisebbek számára is.

Atmossal más a helyzet. Természetesen a forgalmazók behoznák, de mivel jelenleg egyedül a CinemaPINK rendelkezik Atmos teremmel, és ők is csak kettővel, nekik kellene kitermelni az utolsó fillérig. Hiába az ország egyik legjobb mozija, ha a megítélése a kezdeti durva hibái miatt nem éppen áll azon a szinten, ahol kellene, így még kevesebb esélye van ezt az összeget nemhogy megtéríteni, de egyáltalán kifizetni. Ahhoz, hogy egyáltalán eredeti sávot hozzanak be, kell sok-sok Atmos terem. Most ott állunk, hogy Dolby demót hallgathatsz film előtt, mert otthagyták a DCP-t, amikor kalibrálták, és ennyi a magyar Atmos műsor.

Ahhoz, hogy a szinkronipar frissítse a jelenlegi, a legnagyobb stúdióban is 6.1-es rendszerét, az Atmosnak nagyon be kell futni, annyira nagyon, amennyire biztos nem fog. Amennyire Magyarországon hazavágta a mozikultúra megítélését a Cinema City, az emberek már nem azért járnak, mert minőségi technikával, jól kalibrálva adnák le a filmeket. Sokmilliós befektetés ez, és az eddigieken túl a szinkronokat így is összecsapják, mert nagyon spórolós az az ipar.

A lemezes verziókat ne említsük. Senki nem fizet érte.

TL;DR: nincs terem, nincs érdeklődés, nincs pénz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#19034) deja vu válasza BBéci (#19030) üzenetére


deja vu
addikt

Szia!

Az lenne a kérdésem, hogy írtál tesztet a Cambridge Audio CXA60-ról, és a tesztben ezt írtad:
"Belsejébe egy Wolfson WM8740 DAC chip került, mely már számos komoly tudású hifi eszközben bizonyította pozitív képességeit."

Na most nekem a hifis topikban azt mondták, hogy ez a DAC khm minőségű, meg gyenge. A khm minőségű nálam azt jelenti, hogy szar csak szépen leírva. Toslink kábellel van összekötve pc-vel, és erről megy a zene, meg a mozizás. Na most akkor nekem kell vennem DAC-ot, vagy megfelelő a Cambridge Audioban lévő? Egy pár Focal Aria 906 van rákötve.

Tudom, hogy ez hifis topikba való lenne, de ott írtak nekem butaságot is, hogy vegyek 10 ezer forintos kínai DAC-ot meg ilyen marhaságokat is. Inkább egy szakembert kérdezek, nem akarom kidobálni az ablakon a pénzt.

Nagyon szépen köszönöm ha válaszolsz!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#19035) Lacielvtárs válasza VoidXs (#19033) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszi az eset tanulmányt :R
Az okát tudom miért nincs, igazából reménykedem.
Bár annyira megszoktam olvasni a filmeket, mert az eredeti hangsav 'mindenért' kárpótol :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19036) Thorkos válasza T_Stark (#19027) üzenetére


Thorkos
tag

Kb ebben a dilemmában voltam denon 1300 vs yamaha htr 4069. mivel most 90ért adták akciósan a yamahát az lett belőle. H/k 151et váltott és brutál a különbség. Nagyon elégedett vagyok vele

(#19037) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok! Egy ilyen 5.1 sound card -al tudok esetleg szetereot is hallgatni? Ha igen hogy kell bekötni? (rákötöm a rear és font -ra?) Ha nem akkor tudnátok ajánlani ebayről olyat amivel lehet? Köszönöm előre is aki segít ebben.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19038) VoidXs válasza Nerazim (#19037) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Állítsd sztereóra a gépet, és kösd front out-ra a Jacket.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#19039) Nerazim válasza VoidXs (#19038) üzenetére


Nerazim
őstag

Bocsi én hibám nem mondtam Mini Mx tv box-al (ezen LE/Kodi fut) szeretném összekötni aminek van egy SPDIF kivezetése amire kötni szeretném az erősítőt.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19040) VoidXs válasza Nerazim (#19039) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ugyanaz a válasz. KODI-ban a number of channels-t keresd.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#19041) Nerazim válasza VoidXs (#19040) üzenetére


Nerazim
őstag

:R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19042) Nerazim válasza VoidXs (#19040) üzenetére


Nerazim
őstag

:F melyik jack-et?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19043) VoidXs válasza Nerazim (#19042) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hát amelyiken hallgatnál valamit. Ha az S/PDIF kimenetét használod, akkor tárgytalan.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#19044) kenand válasza Nerazim (#19037) üzenetére


kenand
veterán

Front out-ra kötöd, az sztereó. De ha a boxnak van SPDIF kimenete és az erősítőnek SPDIF bemenete akkor ez az USB cucc nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#19045) BBéci válasza deja vu (#19034) üzenetére


BBéci
titán

Nme én írtam, nem ismerem azt az erősítőt.
A DAC chip önmagában kevés a jó hangminőséghez, a körítés legalább annyit számít. Azzal a Wolfsonnal valóban készültek remek hangú konverterek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19046) deja vu válasza BBéci (#19045) üzenetére


deja vu
addikt

Leírom, aztán ha van kedved segítesz. De más is hozzászólhat aki ért a témához. Én egyáltalán nem értek hozzá. :(

A rendszer egy része egy középkategóriás erősítőből áll, és egy középkategóriás hangfalpárból. Ez valakinek vagy tetszik, vagy nem. Most nem ez a kérdésem, hanem hogy számítógéppel van összekötve toslink kábellel, meg az erősítőben lévő DAC nem jó. Számítógépről megy a zene, meg a mozizás is, HDMI 2.0 kábellel van össze kötve a gép a TV-vel. Na most a hifis topikban ezt nem tudták nekem eldönteni, hogy ez megfelelő-e. A DAC topikgazda szerint a DAC nem jó a Cambridge Audioban, valaki szerint meg jó. Ha valaki meg tudná mondani mi az egésznek a gyenge pontja, és mit fejlesszek rajta a jövőben annak hálás lennék. :R

Nemir Ombe segítségével készült a rendszer, szinte az egész neki köszönhető. :R

Ebből áll:
Cambridge Audio CXA60 sztereó erősítő
Focal Aria 906 egy pár hangszóró
Oehlbach Rattle Snake 3M hangszórókábel 2 x 2 m (4 csillagos kábel a márkán belül)
Oehlbach XXL banándugó (5 csillagos a márkán belül)
Klotz optikai kábel "High End" 5 méter (toslink - toslink), ez megy a számítógép optikai kimenetébe, ami egy Asrock Z170 Extreme4-es lap.
Mondjuk tuti nem high end, mert elég olcsó volt, csak ezt írják a termékhez.[link]
Klotz optikai kábel "High End" 3 m (toslink - toslink) ez megy az erősítőből a tévébe. Ez ugyan az csak 3 méteres változatban.

Rám akartak sózni egy DAC-ot, tényleg szükségem van arra?

Nem elég ha ezeken javítok:
Klotz toslink kábelt lecserélni komolyabb toslink kábelekre.
inAkustik Reference Optical Cable OP-102 Toslink - Toslink; 8,0 mm 5m ,35 ezer. [link]
Ezt is néztem QED QE3330 Reference Optical Quartz optikai kábel (3 m), 60 ezer, csak ez rövid sajna.[link]
Továbbá lecserélni az erősítő tápkábelét egy Isotek Evo3 Initium 1,5 méteres tápkábelre. 24 ezer

Köszönöm a válaszokat!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#19047) migabi24 válasza deja vu (#19046) üzenetére


migabi24
nagyúr

szerintem optikai kábelt felesleges cserélned

(#19048) deja vu válasza migabi24 (#19047) üzenetére


deja vu
addikt

Az jó lenne, nem baj ha spórolunk, tényleg csak arra akarok költeni ami észrevehetően javít a minőségen. Akarok venni egy 65 hüvelykes minőségibb OLED-et a jövőben, és sajna ezek 1,7-2 millió forint környékén vannak (bár inkább várok fél évet mire bezuhan az áruk), szóval ha minél olcsóbban lehet javítani a sztereó hangrendszer minőségen az csak jó, és a többi hobbimra több pénz jut.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#19049) Nemir Ombe válasza deja vu (#19048) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De tulajdonképpen mi is a bajod a rendszereddel?? Nem tetszik a hangja vagy az zavar, hogy valaki leszólta a dac-ot a hifi topikban .... vagy egyéb ....??

Hmm ....

(#19050) deja vu válasza Nemir Ombe (#19049) üzenetére


deja vu
addikt

Tetszik a hangja, de pont a DAC topikgazda szarozza átvitt értelemben a Cambridge Audioban lévő DAC-ot, a másik topikgazda meg mondta kezdésnek megjárja, szóval a másik topikgazda szerint sem lehet valami jó ha ilyen lefitymálóan nyilatkozik róla. Meg ilyen 10 ezer forintos kínai gagyikkal próbálkoztak meg ilyenek. Te is láttad milyen kabaré ment, hogy még ebben sem tudtak ott egyáltalán közös nevezőre jutni. Te avatkoztál közbe, hogy nehogy már filléres kínai gagyik jobbak legyenek. Azért itt kérdezem, mert itt hátha igazi szakértők vannak, és megmondják nekem, hogy igazuk volt-e, vagy sem. Arra vagyok kíváncsi, hogy így ahogy van az egész, minőségben sokat ront-e valami a rendszerben, tehát hogy a Focal Aria 906 sokkal jobban is szólhatna-e. Az ottani topikgazdáknak nem tetszett a DAC ezt te is láttad, meg az optikai kábeles összeköttetéssel sem volt egyetértés.

Ott ahol BBéci dolgozik a tesztben jónak ítélték a DAC-ot, itt meg nem. Ott elvileg szakemberek írják a tesztet, itt meg nem tudom kik adnak tanácsot, lehet csak hobbi számukra az egész, és néha mondanak zöldségeket is.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.