Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Nemir Ombe válasza #98221312 (#22000) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A kijelzett érték 50-60%-a vagy a valós teljesítményé.... ? .... nem mindegy .... ;)

(nálam pl. a "mozihangerő" olyan -12-15 környékén van a CXR200-on (de megközelítőleg másokon is).... ez alatt csak "hangos filmezésnek" minősül a dolog .... :D )

Hmm ....

(#22002) Dorian válasza Nemir Ombe (#22001) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ez a szám nálam -13,5dB

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22003) Nemir Ombe válasza Dorian (#22002) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... ugye hogy nem is jó/lehet "lábújjhegyen" mozizni .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22004) Dorian válasza Nemir Ombe (#22003) üzenetére


Dorian
félisten

Viszont a társasházi béke érdekében így legkésőbb fél 9-kor el kell kezdeni a filmezést.

Amúgy ez a hangerő szokott legtöbbször jó lenni, de alapvetően úgy határozom meg, h a beszédhangerő legyen akkora, mintha a szobában a TV előtt beszélgetnének.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22005) spiky03 válasza Nemir Ombe (#22001) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor úgy látszik én szinte némán mozizok a -30 dB-el. :DDD
Igaz volt, amikro -25-re is felhúztam :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#22006) Nemir Ombe válasza Dorian (#22004) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... én is a beszédhez szoktam állítani .... ;)

spiky03:
Annál a "-25" -ös alkalomnál már nagyon bátor lehettél.... :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22007) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Te jó ég, milyen értékek röpködnek itt. Akkor én némafilmet nézek!? :D Nálunk -40, -37 közt van ált. a hangerő. Jó, mondjuk baba is van, úgyhogy egyrészt emiatt, de a párom sem annyira szeret hangosan TV-zni/filmezni. Én mondjuk igen. Na majd ha már mesét nézünk a gyerekkel :D

(#22011) Nemir Ombe
Na, az biztos nem lesz. Egyrészt mert filmezni nem szoktam egyedül, csak a párommal (az meg hülyén nézne hogy ki két fülessel nyomjuk egymás mellett), másrészt ezt a szitut én elképzelhetetlennek (hülyeségnek) tartom. Mármint hogy fülhallgatóval nézzek filmet.

[ Szerkesztve ]

(#22008) claire78 válasza Nemir Ombe (#22006) üzenetére


claire78
senior tag

.... én is a beszédhez szoktam állítani .... ;)

Nálatok akkor gyakran van hangos vita. 😈😁

Másik skála szerint most 32-őn “mozizunk” Dyn.EQ és Vol. medium-mal, de eddig 70-en dübörgött mindenféle “javítók” nélkül. 😉

[ Szerkesztve ]

(#22009) Dorian válasza Gabesz87 (#22007) üzenetére


Dorian
félisten

Most, h jön a baba, azért én is elgondolkodtam, h a szobaakusztikára költsek vagy egy jó fejhallgatóra. De ha a hangos filmet szokja majd meg a kicsi az elejétől, akkor nem lesz neki zavaró ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22010) szasanyi


szasanyi
félisten

Urak! Egy Tannoy Eclipse Three hangfalpár jó választás zenére és házimozira egyaránt? Most 117k a pár (új, számlás ár) ami viszonylag jónak tűnik a többi, 155k-s általános árhoz képest. Teszektben is jókat írtak róla de sajnos hallgatózni nincs lehetőségem (mint általában, a jobb minőségű cuccok esetében) és gondoltam az jBL Arena 170 párom váltására jó lehet. Van aki ismeri, hallgatta?

(#22011) Nemir Ombe válasza Gabesz87 (#22007) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor neked is egy jobb füles kellene inkább .... ;)

(mikor nálunk is kicsik voltak a kölykök vettem egy normálisabb "surround" fülest és egész vállalható volt .... ;) .... vagy elküldtem a családot sétálni és "had szóljon" .... ;] :D )

claire78:
Egyáltalán nincs "hangos vita", általában ilyenkor nem értem mit mond az asszony .... ;] :D

.... az a "32" egész jó, főként azért, mert olyan 80 körül szokott lenni az (ajánlott) "referencia" hangerő (asszem pl. az Onkyo-k ki is írják ilyenkor).... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22012) claire78 válasza Dorian (#22009) üzenetére


claire78
senior tag

Amíg bent volt én is szoktattam, mindig ugrált ilyenkor bent. Bár azt nem tudom örömében vagy kínjában. 😂😂
Az tény, h nem nagyon érzékeny, szóval egész élvezhetően lehet mellette mozizni.

(#22013) zsoika válasza Goldmen75 (#21995) üzenetére


zsoika
addikt

A vastagabb vezeték drágább mint az a vezeték ami pontosan megfelelő keresztmetszetű. Tehát ha elég a vékonyabb is akkor a megmaradt pénzt költsd inkább a minőségre. Egy megfelelő keresztmetszetű és jobb minőségű kábel jobb mint egy vastagabb de rosszabb minőségű.
Itt egy kis segítség!

Nemir: "Egyáltalán nincs "hangos vita", általában ilyenkor nem értem mit mond az asszony .... ;] :D" :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22014) BBéci válasza Nemir Ombe (#21999) üzenetére


BBéci
titán

Megelőztél, pontosan ezt akartam írni.

A hangdobozok közelsége egyáltalán nem indokolja a módosítás alkalmazását.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22015) spiky03 válasza Nemir Ombe (#22006) üzenetére


spiky03
veterán

Dehogy is, csak halk volt a szinkron. :DDD
Nah de majd ha meglesz a ház akkor én is -15 dB-el nézem a filmket.
Akkor lehet megkapom azokat a mélyeket is, mint amik a moziban vannak. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#22016) BBéci válasza spiky03 (#22015) üzenetére


BBéci
titán

Tényleg lepkepuki a -30 dB, arra kár házimozi rendszert fenntartani. Nálam -18 és -14 közötti a filmnézős beállítás. Amikor feleségem alszik a ház másik végében, akkor -32-35 dB, esetleg a szubládán veszem picit lejjebb a szintet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22017) Krisztian101 válasza Dorian (#21994) üzenetére


Krisztian101
tag

Erről beszélek, de sajnos van aki nem tudja elfogadni h van aki más véleményen van, annak ellenére, h ez már többször ki lett tárgyalva...

(#22018) Lacielvtárs válasza BBéci (#22016) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nah, azok már mozi értékek.
Nekem is Nemir Ombe muratta meg az igazi mozi hangerőt :C
Azt mondta az az ideális ha valaki beszél hozzám, es nem értem, csak látom hogy tátog...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22019) Krisztian101 válasza BBéci (#21992) üzenetére


Krisztian101
tag

Tök mindegy hogy nevezzük! És akkor mi van ha tovább növeljük? Nehéz megérteni h ha ez tetszik vkinek akkor jó neki és pont? Egyébként mesterkéltség? Ugye nem hisszük azt h a hangsávokon természetes hangok vannak vagy mégis? Ajaj....

Ez meg még mindíg a Belépő kat. nem a Haladó, sztem ehhez mérten kéne osztani a véleményeket...

[ Szerkesztve ]

(#22020) BBéci válasza Krisztian101 (#22019) üzenetére


BBéci
titán

A véleményem mindenhol ugyanaz és úgy tűnik, Te nem vagy hajlandó elfogadni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22021) Lacielvtárs válasza Krisztian101 (#22019) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Attól hogy belépő a topik, a vélemény lehet még haladó ;]
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22022) MasterMark válasza Lacielvtárs (#22021) üzenetére


MasterMark
titán

Pont ezért lett szétválasztva anno. Nem a cuccok a belépőek, hanem a hozzáállás.

Switch Tax

(#22023) nubreed válasza BBéci (#22020) üzenetére


nubreed
veterán

Azzal nem tudsz mit kezdeni, ha valakinek elkurvul a füle az évek alatt. Nem csak az igaz, hogy magyarország 10 millió focista/informatikus/politikus országa de 10 millió hifistáé is. :) Bár azt tegyük hozzá, hogy ez ügyben rengeteg bűne van a fülünkre pályázó cégek marketing gépezetének is.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#22024) spiky03 válasza BBéci (#22016) üzenetére


spiky03
veterán

Tekintettel vagyok a szomszédokra is azért, mert általában este mozizunk. ;)
De majd az új házban (mert úgy néz ki elklet a lakás :C ) feltekerem rendsen a rendszert, hogy végre had szóljon rendesen. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#22025) Nemir Ombe válasza Krisztian101 (#22019) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nincs azzal semmi baj, ha valaki a "hangzásjavítókat" használja (csak ne nekem kelljen úgy hallgatni :D ), de legyen tisztában azzal, hogy ezek használatával az "apróbb részleteket" a hangban bukja.... ilyenkor általában 3 "főeffekt" marad a "robbanás", a "beszéd" és az "üvegcsörömpölés", de ezek hangja viszont "odab@sz" .... ha meg erre még valaki rányomja a "dyn vol-t" is, akkor még (a hangzásjavítókkal mesterségesen létrehozott) dinamikát is bukja .... tehát be lehet kapcsolni akár mindent is, de az általában még nagyobb "káosz", mintha semmi nem lenne bekapcsolva .... mellesleg "némi szöszöléssel" és állítgatással (normális dobozelhelyezés, beforgatás, rendes bemérés, sub beállítás, stb) és nem 0.5-ös "kínai drótokkal" egy belépő szettből is lehet (akár) jobb hangot kihozni "ludnessz" nélkül is, mint "ludnesszel" .... de mindig egyszerűbb megnyomni egy gombot, mint (akár órákig) állítgatni a rendszert .... ;) .... sok renszertulajdonos "hangbeli elvárásait" pedig már ne is elmítsük.... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22026) Lacielvtárs válasza MasterMark (#22022) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Gondolom és igazad is van, nem vitatom, csak a helyzet az hogy ha az ember eljut egy bozonyos hang minőségi, utana már a többit, a gyengébb képességű komponenseket nem tudja nyugodt szivvel ajánlani
Én is igy vagyok ezzel, nem rég kértek ki a véleményem a cav dobozokrol, es őszinte véleményt írtam :K

És én magam nem tartom haladonak :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22027) Jegesmaci81 válasza Lacielvtárs (#22026) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nekem pont ez a legnagyobb bajom hogy az ajánlások legtöbbször nem belépő kategória. A belépőkategóriás cuccok pedig igencsak semmibe vannak véve. Én pl nem gondolom hogy a Denon x1300-amon be kellene kapcsolnom mindenféle javítókat. (pedig belépő szint) Olyannyira nem, hogy van amivel tegnap szembesültem hogy létezik.
Az pedig, hogy ezek bekapcsolása nélkül élvezhetetlen a hangja egy belépő modellnek kimondottan félrevezetés. A vicces az egészben hogy pár napja itt néhányan azt bizonygatták hogy a hétköznapokon a Tv hangja is bőven megteszi. Akkor most hol is az igazság?
Az igazság az hogy itt is igaz mint minden topikban, hogy szeretünk nagy dolgokkal dobálózni, az átlag user meg elszégyelli magát hogy "csak" egy fél millát érő belépő rendszere van.

(#22028) MasterMark válasza Jegesmaci81 (#22027) üzenetére


MasterMark
titán

Halkan jegyzem meg, hogy az hogy mennyibe került, illetve hogy milyen kategória nem függ össze egyértelműen.

Switch Tax

(#22029) Nemir Ombe válasza Jegesmaci81 (#22027) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... a legtöbb gond általában a "fejekben" van .... hallottam már 1-2M-os rendszert úgy szólni, hogy "én szégyeltem magam" és hallottam olyat 300e-ből, hogy az igen .... általában a pénz a "legkisebb gond" (de azért 5 számjegyű összegből senki ne akarjon egy "akármilyen" mozit is összerakni) .... a "legjobb tanács" meg az, hogy ha tetszik amit otthon hallasz, akkor azonnal hagyd abba a fórumok, tesztek olvasgatását, dölj hátra és élvezd .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22030) Steady74 válasza Nemir Ombe (#22029) üzenetére


Steady74
addikt

Igazad van. Ha tudod mik az anyagi és rendszerépítési (szoba) kereteid és tudod mit vársz el, és azt kapod a kiválasztott cuccokkal, akkor élvezni kell a mozizást és nem keresni a rendszer hibát.

Néha én azt érzem itt és a másik totyikban, hogy ha én mondjuk szeretem a csokifagyit citrommal, akkor barom vagyok mert az úgy nem finom. Sokszor meg akartam kérdezni trollfaktorral fúszerezve, hogy szabad-e pamutzokniban hifizni, vagy az már sok? Kb néha ezt érzem és vissza is vonulok read only ba

(#22031) Nemir Ombe válasza Steady74 (#22030) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... a "pamutzokni" pl. nagyon is jó hatással tud lenni a mély hangokra .... főként "gombócban" a reflexcsőben.... :DDD ;)

Hmm ....

(#22032) Jegesmaci81 válasza Nemir Ombe (#22029) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Persze hogy nem az elköltött összegek jelölik a kategóriát de a mondandómat így volt a legkönnyebb megfogalmazni.

"ha tetszik amit otthon hallasz, akkor azonnal hagyd abba a fórumok, tesztek olvasgatását, dölj hátra és élvezd .... :D ;)"

Ez bölcs tanács de akkor a mai napig az ITTNokiára lenne rákötve a TV-m. AZ IS BAROMIRA TETSZETT! :B

(#22033) zsoika válasza Jegesmaci81 (#22027) üzenetére


zsoika
addikt

Hűha....hol is kezdjem. Itt igenis belépő cuccok vannak ajánlva, csak sajnos újként egy valamire való rendszer 4-500eft. Ezt az összeget lejjebb lehet tornázni pl. ha használt cuccot veszel. Pl én az első szettemet (denon avr1909 45eft+sony pasvcal 835 50eft +15eft kábelek)120eft -bol raktam össze és az itteni "nagyágyuk" ajánlásával. Szóval szerintem min. ennyiből lehet egy belépő szettet összerakni. Ez alatt is lehet pl. Onkyo htr sorozat olyan 50eft de ezt én már belépő alatti, kezdő szettnek mondanám a passzív sub miatt.

[ Szerkesztve ]

(#22034) Steady74 válasza Nemir Ombe (#22031) üzenetére


Steady74
addikt

Akkor a frotir nem jó oda... kicserélem :DDD

(#22035) sinci01


sinci01
aktív tag

Hali!
Nem tudjátok mikor lesz a Black Friday? Nem ilyenkor ősszel szokott lenni?

(#22036) Nemir Ombe válasza sinci01 (#22035) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Dehogy ilyenkor .... már rég áttették Húsvét utánra .... ;] :D

Steady74:
Cseréld ki azonnal .... 1 kategóriát javul tőle a hang .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22037) migabi24 válasza sinci01 (#22035) üzenetére


migabi24
nagyúr

November 25

(#22038) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#22029) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Főleg ezt es a haladó topikot, mert úgy jár az ember mint én, elkapja a gepszij ;]

Jegesmaci81: az hogy kinek milyen rendszerre telik, az erősen szubjektív.
Nem kell ezen szégyenkezni.
A tv hangja számomra sem nyerő, de persze elfogadom más érveit.
Mindenki azt hallgat es azon amit ő jónak vél.
En magam vagy mi leirjuk a véleményünk, es te mint aki olvassa, eldonti mit tud, akar a kapott valaszbol hasznosítani.
Nem kívánom senki rendszerét sem leszolni, sem minősíteni, akik itt vannak engem ismernek már, m8nt a rossz pénzt, tudják hol kezdtem, de ha érdekel a logout.hu oldalon olvashatsz arról én hol kezdtem, és hidd el kérlek, amit írnak a nagyok mind igaz.
Az hogy milyen stílusú a megirt vélemény, már más lapra tartozik.
Viszont a velemeny tartalmi része igaz es tényszerű :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22039) BBéci válasza Nemir Ombe (#22025) üzenetére


BBéci
titán

Pont ezt próbáltam megértetni a díszes társasággal: szakszerű beállítással lehet jobb hangzásmódosítás nélkül, mint azzal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22040) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#22038) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... szerintem a logout-os írásaid "veszélyesebbek", mint bármi más, akármelyik topikban .... ;] :D

BBéci:
Szerintem akkor legközelebb írd le nekik (de csak szép lassan), mert tudod béna gyereknek az apja .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22041) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#22040) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez most dicséret vagy a másik?! ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22042) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#22041) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... ahogy érzed .... :D

Hmm ....

(#22043) zsoika válasza Nemir Ombe (#22042) üzenetére


zsoika
addikt

Fúú! :C :DDD

(#22044) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#22042) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ettől a választól tartottam :C

zsoika: nem akarom tudni, vajon most mire gondoltok ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22045) zsoika válasza Lacielvtárs (#22044) üzenetére


zsoika
addikt

Csak arra, hogy szivat rendesen és ürülök hogy nem engem. :D

Az írásaid nekem tetszettek.

[ Szerkesztve ]

(#22046) Lacielvtárs válasza zsoika (#22045) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Aaaaa, Nemir Ombe nem veszélyes, legalább is remélem ;]

Köszönöm :R
Neha vissza olvasom, hogy emlekezzek hol kezdtem és még a mai napig találok benne 'hibát' :))

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22047) Nemir Ombe válasza zsoika (#22045) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Lacinak nem kell "külső segítség", szivatja saját magát (néha) rendesen .... ;] :D

Hmm ....

(#22048) zsoika válasza Nemir Ombe (#22047) üzenetére


zsoika
addikt

Most vettem 1perce egy sony str-dn1040-est...szerinted jobb mint az onkyo 535 vagy én is szivatom magam? ;]

(#22049) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#22047) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Naaaa, használjuk azt a múlt időt, már csak szivatta magát, ez a helyes kifejezés ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22050) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#22049) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... jogos, az "atmos" dobozokat már nem mostanában vetted .... ;] :D

zsoika:
Ha neked jobban tetszik, akkor jól jártál .... én pl. ilyesmi árban egy régebbi 5xxx/6xxx Marantz-ot néztem volna, de az az én ízlésem.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.