Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) RockCNC


RockCNC
senior tag

Tudtok valakit, aki 900 forint alatt fogalmazza az Inakustik star 2.5 kábelt?

(#50002) doit válasza Dorian (#49987) üzenetére


doit
csendes tag

Köszi szépen a részletes leírást! Eddig sem volt tökéletes a hang, de nekem tetszett (5x4-es szoba, rövid falra rendezve), filmeknél kifejezetten jól szólt. Ha a mostanit is ki lehet hozni élvezhetőre - még ha egy kicsit nehezebben is -, annak már örülnék.

Többieknek is köszi a véleményeket! ;)

[ Szerkesztve ]

(#50003) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, 4k hdr tv és lejátszóra váltás miatt lecserélném korosodó pioneer vsx-520-as erősítőmet.
Kinéztem az onkyo tx-nr686-ost, német amazonon elég jó árban van, mindennel együtt 133k lenne, itthoni legolcsóbb ár ÁK szerint 159k.

Érdemes erősítőt amazonról rendelni?
Illetve ennyiért ez jó vétel?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50004) Dorian válasza doit (#50002) üzenetére


Dorian
félisten

Javaslom, hogy minél előbb hívj egy akusztikai méréssel foglalkozó szakembert (pl. az itt is jelen lévő Fapaci), aki helyszíni mérést végez, és megadja a teendőket.
A korábbi, ehhez hasonló lakásomban egy százasból megvoltak a panelek a mérést is beleértve, ami a legjobb ár/értékű rendszerfejlesztésem volt. Persze én sima egyszerű, járatos méretű, egyszínű bevonatos paneleket rendeltem, lehet ezt fokozni a csillagos égig.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50005) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van valami ökölszabály a front hangfalak egymástól való távolságára? Csináltam konzolt, tenném fel a falra, de ezt az infót nem ismerem. A 45 fokos ajánlás (thx oldalán olvastam) a hallgatói pozícióhoz képest még mérvadó? Mennyire lehet eltérni? Olvastam az összefoglalóban, hogy 45-60 fok az ideális, de filmezésre inkább 60, mert az szélesebb hangteret ad. De ha ezt követem akkor ugye közelebb lesznek a hangfalak egymáshoz, akkor hogyan lesz szélesebb a hangtér? Nem pont fordítva kellene lennie?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#50006) #98221312 válasza Flowtation (#50005) üzenetére


#98221312
törölt tag

Megmértem nálam 220cm-re vannak egymástól, a hallgatási pozició 2.5 méter.
Hozhatnám őket közelebb egymáshoz, de akkor nagyon rá lennének szorítva a tv állványra. (Az sem előnyös)

[ Szerkesztve ]

(#50007) Dorian válasza #98221312 (#50006) üzenetére


Dorian
félisten

Az úgy tök jó.

(#50005) Flowtation:
Nagy általánosságban, tehát "ökölszabályként" értelmezhető a 45-60 fok, ezen belül más határozza meg, a megfelelő távolságok, vászon szélessége, hol jobb akusztikailag, feleségnek, stb.
Én kicsivel kevesebb helyet hagynék közöttük, mint a hangfal és a hallgató távolsága.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50008) Flowtation válasza #98221312 (#50006) üzenetére


Flowtation
őstag

ez ok, esetleg kiszámoltad, vagy próbálgatással tapasztaltad ki?

(#50007) Dorian:
Köszi, ez is egy jó támpont.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#50009) #98221312 válasza Flowtation (#50008) üzenetére


#98221312
törölt tag

A hallgatói távolság, illetve a frontok egymáshoz való helyzetére nem tudtam a nappali adottságai miatt befolyással lenni.
A tv állvány amin az elektronika, és a center van, magában 180cm, és kellett+ 20-20 centi, hogy ne legyenek beszorítva a frontok.

Amivel játszottam, az a beforgatás. Nálam úgy lett a legjobb, hogy a fő pozicióból éppen nem lehet már látni a belső oldalakat.
A magashangok tölcsérszerű terjedése miatt érdemes ezzel is kísérletezni!

Töltöttem fel képet hétfőn, nézd meg! ;)

[ Szerkesztve ]

(#50010) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Ma megérkezett az erősítő is a szetthez .
Az lenne a kérdésem, hogy a centersugárzó és a frontok kábele egyforma hosszú?
Azt tudom hogy a frontok természetesen egyformák.

(#50011) mettek válasza BumBum Jack (#50010) üzenetére


mettek
addikt

Nem kell egyforma legyen, csak azonos márka típus és vastagság.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#50012) BumBum Jack válasza mettek (#50011) üzenetére


BumBum Jack
tag

Az meg van. :)
Köszönöm szépen a választ!

(#50013) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

High Speed With Ethernet HDMI kábel jó összekötni a PC -t az erősítőbe - erősítőből(ARC) - tévébe(ARC) portba?

(#50014) Beni2360 válasza sixpak (#49989) üzenetére


Beni2360
félisten

Én kérhetem? Írtam pü. :R
Denon AVR-X 2500

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50015) embe válasza Beni2360 (#50014) üzenetére


embe
nagyúr

Ha még nem kaptad meg, és dobsz egy emailt, akkor átküldöm akár én is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50016) Beni2360 válasza embe (#50015) üzenetére


Beni2360
félisten

Kaptam egyet de az csak 100 oldal és beállítások hiányoznak. Küldöm.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50017) sxr85


sxr85
friss újonc

Sziasztok! Nemrégiben vásároltam egy Samsung 65RU7102 típusú készüléket, jórészt meg vagyok vele elégedve, azonban az erősítő felé a hangtovábbítással meggyűlt a bajom. A TV-t és a ez erősítőt (Denon-X2100W) 2.0-s HDMI kábellel kötöttem össze, mindkét készüléken a HDMI ARC portot használva. A probléma az, hogy egész egyszerűen az erősítőn nem jön ki a hang, csak az esetek elhanyagolható százalékában. A TV többféle módon produkálja a hibát, a leggyakoribb jelenség az, hogy mikor az erősítőt bekapcsolom nem látja egyáltalán azt a TV, azaz nem tudom kiválasztani a hangkimenetnél a házimozi/HDMI-t. A következő fokozat, amikor ki tudom választani és a hangerő +/- gombokra is azt jelzi a tévé, hogy a HDMI-t szabályzom, ugyanakkor az erősítőn ismét nem jön ki a hang. E mellett olyan is szokott lenni, hogy mikor bekapcsolom az erősítőt, bejön annak a képe mint egy HDMI-ről érkezett jel, de a hang szintén nem szólal meg az erősítőn. Olykor felismeri a tévé és kiírja az eszközöknél, hogy Denon-X2100W, olykor csak azt, hogy Hometheater, olykor pedig azt, hogy ismeretlen Atmos kompatibilis készülék. Mindeközben hardweresen semmi nem változik, azaz a kábel ugyanoda van dugva a TV-ben ahol előtte (HDMI 3 - ARC), és persze az erősítőben is. Nagy ritkán az is előfordul, hogy bekapcsolom az erősítőt és egyszer csak működik, úgy, hogy semmihez nem nyúltam, azonban sajnos ez 100-ból 2-3 esetben van így. Természetesen a kábellel sincs baj, HMDI 2.0, más tv-vel működik, ugyanígy az erősítő is. A tévén egyébként a HDMI ARC be van kapcsolva a külső eszközöknél. Legutolsó kétségbe esettségemben vettem egy optikai kábelt, természetesen semmi nem változott, ugyanúgy nem szól az erősítő (a kábel világít). A tévén (és az erősítőn) egyébként az elérhető legújabb szoftver van fent. A legfurcsább nekem az egészben az, hogy nagy néha működik a dolog, ráadásul akkor szép a hang, mintha minden tökéletes lenne, aztán egyszer csak elillan ez az egész mintha sosem működött volna.

A tegnapi napon a Samsung munkatársa megpróbálkozott a távgyógyítással, sikertelenül, semmi nem változott. Ami viszont még ettől is nagyobb baj, hogy a kezelő mondott egy érdekes dolgot a beszélgetés során. Elmondása szerint az, hogy a tévéről nem megy ki a hang az erősítőre az abban az esetben nem garanciás hiba ha Samsungtól eltérő márkájú erősítővel használom, s mivel Denon az AVR-em ezért esetemben ez fennáll. Kérdem én, létezik, hogy igaz amit mondott a kezelő? Nehogy már csak Samsung erősítőt használhassak, ez egész egyszerűen nevetséges. Reménykedem benne, hogy a kezelő nem jól tudta...

Létezik, hogy valamit rosszul csinálok, vagy esetleg van más megoldás amivel az erősítő és a TV között meg tudnám teremteni a kapcsolatot?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#50018) mpo válasza Flowtation (#50005) üzenetére


mpo
veterán

Olvastam az összefoglalóban, hogy 45-60 fok az ideális, de filmezésre inkább 60, mert az szélesebb hangteret ad. De ha ezt követem akkor ugye közelebb lesznek a hangfalak egymáshoz, akkor hogyan lesz szélesebb a hangtér?

Itt egy szabályos (egyenlő oldalú) háromszög, ahol fölül van a hallgatói pozíció, alul a két sarokban a két front. A két front tőled és egymástól is azonos távolságra van.

Ez a legszélesebb hangtér.
Ha közelebb viszed egymáshoz a két frontot, szűkül a hangtér és ott fölül a bezárt szög lesz például 45.

Az ITU ábra is ezt mutatja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50019) evitiguF válasza sxr85 (#50017) üzenetére


evitiguF
senior tag

Tele van vele a net, nincs DTS támogatása a tévének. Nem lehet, hogy ez ott a gond?

(#50020) sxr85 válasza evitiguF (#50019) üzenetére


sxr85
friss újonc

Azt gondolom nem a DTS hiánya a gond, ráadásul már ment át hang csak nehéz reprodukálni. A HDMI kábelem amúgy 3 méteres, erre gyanakodtam még de azt olvastam ez sem lehet gond. E mellett az optika sem működik. Valami más probléma van...

(#50021) mpo válasza sxr85 (#50017) üzenetére


mpo
veterán

Ha a magyar leírás van, akkor abban keresd a HDMI beállítás, ha angol, akkor a HDMI Control function részt.
A HDMI-CEC zavar be neked, ezért nem használom én sem, talán Anynet+ a neve a tévénél.
Mindez akkor igaz, ha jók a kábeleid.
Optikaira nincs szükség.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#50022) sxr85 válasza mpo (#50021) üzenetére


sxr85
friss újonc

Ezt nem értem pontosan, oké, hogy a HDMI-CEC kavar be, de enélkül, hogyan tud átmenni a tv-ről hang az erősítőre? A használati utasítás azt írja, hogy az ARC csak úgy működik ha engedélyezve van a CEC/Anynet+. Vagy van más mód is ezen kívül a hangtovábbításra?

[ Szerkesztve ]

(#50023) zsoika válasza sxr85 (#50022) üzenetére


zsoika
addikt

igen... optikai kábel

(#50024) mettek


mettek
addikt

Azt látom egy ideje hogy tele van mindkét házimozi topik hogyan oldjam meg a tv-avr-lejátszó hangproblémáját, miért nem szól a tv-m arc-n és hasonló kérdésekkel amik SZERINTEM nem ide valók.
Ezek a topikok mindig is az alkotóelemek kiválasztásával, technikai képességeikkel foglalkoztak, nem pedig tv beállításokkal.

Én javasolnám hogy az ilyen jellegű kérdések legyenek átirányítva a tv topikokba.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#50025) mpo válasza sxr85 (#50022) üzenetére


mpo
veterán

A CEC/Anynet+ arra való, hogy egy távirányítóval kezelj több eszközt.
A tévén kiválasztom az AVR-t, az AVR és a médialejátszó távirányítóját használom, ez csak kettő.
A HDMI-ARC az Audio Return Channel rövidítése, ahhoz kell, hogy a tévé hangja átmenjen az AVR-re. Ez nem a CEC!
Ha be van kapcsolva a CEC/Anynet+ összezavarodsz és lehet, hogy a készülékek is.
Ha enélkül már jól működik, csak akkor próbáld ki azt a plusz kényelmi funkciót.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50026) mpo válasza mettek (#50024) üzenetére


mpo
veterán

Én meg javaslom a felhasználói kézikönyvek elolvasását a sok próbálkozás helyett.
Tudom, hogy nem sokan fogják megfogadni a tanácsomat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50027) sxr85 válasza mpo (#50025) üzenetére


sxr85
friss újonc

Az a probléma, hogy ha nincs bekapcsolva a CEC akkor ki sem tudom választani az AVR-t.

(#50028) Flowtation válasza mpo (#50018) üzenetére


Flowtation
őstag

ok, igy már világos, valamiért én azt gondoltam, hogy a hangszóróknál kell nézni a szöget, nem a hallgatói pozíciónak.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#50029) junkpod válasza mpo (#50025) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nálam a Panasonic tv csak cec bekapcsolva állásban engedi az arc funkciót. Elképzelhető, hogy így van ez más tv esetében is.
(Gondolj bele, hogy ilyenkor a tv hangerő gombja vezérli az erősítőt.)

Box's don't touch!

(#50030) mpo válasza sxr85 (#50027) üzenetére


mpo
veterán

junkpod #50029 is.
Tévedtem, elnézést érte, régóta a médialejátszót használom, ezért a HDMI-ARC-ot se szoktam. Most kipróbáltam.
Valóban a Samsung tévén az Anynet+-t be kell kapcsolni, hogy a külsőeszköz-kezelőben megjelenjen az AVR, mint külső hangszóró.
Ha a Denon X1500-ban a HDMI Control OFF, attól még a HDMI-ARC működik, de a tévé távirányítója nem vezérli a hangot, hanem kiírja, hogy HDMI .... és a Denon távjával változtatom a hangerőt, akár tévéműsort, akár Youtube-ot választok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50031) sazo


sazo
tag

Sziasztok!
Szeretném megtapasztalni a Dolby Atmos hangzást. Jó megoldás, ha a meglévő Yamaha RX-V681 + Dali Fazon Mikro 5.0 + Jamo Sub 210 rendszerhez csatlakoztatok 2 újabb Dali Fazon Mikrot, vagy ennél azért összetettebb a dolog?

Köszönettel:

Z

(#50032) zsoika válasza sazo (#50031) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Jó lesz.
"vagy ennél azért összetettebb a dolog?" Ne felejtsd el feltenni a mennyezete. :DDD

(#50033) RockCNC válasza zsoika (#50032) üzenetére


RockCNC
senior tag

Amúgy Dolby Atmosba van szinkronos film?

(#50034) zsoika válasza RockCNC (#50033) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem nincs... én még nem találkoztam vele.
Elvétve egy-egy, DTS MA

(#50035) Dorian válasza RockCNC (#50033) üzenetére


Dorian
félisten

Szinkronos filmek nézésére felseleges pénzkidobás

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50036) zsoika válasza Dorian (#50035) üzenetére


zsoika
addikt

Az attól függ mennyi az annyi?
Nekem 20eFt ba került ...kb. többet eliszok egy buliba.

(#50037) charlyl válasza RockCNC (#50033) üzenetére


charlyl
csendes tag

Akad néhány, bizonyára van több is:
[link] [link] [link]
Az Így neveld a sárkányod 3-t hallottam, nem szólt rosszul, persze nem lesz referencia anyag :)

(#50038) I'am Dony válasza zsoika (#50036) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jól emlékszem, hogy a HKTS szettből csavaroztál fel kettőt?
Mi a véleményed az ilyen célú felhasználásáról?
Elgondondolkoztam a dolgon én is. Ha nem rossz, pár forintot megérhet.

(#50039) tothjani81


tothjani81
senior tag

Költözés előtt állok és tanácsot szeretnék kérni elhelyezés ügyben. Adott egy 5x3. 6 os szoba. Az egyik 5 méteres fal teljesen üres a másik 5 méteres fal közepén az ablak az előtt lesz a kanapé ugye ez is pont középen A két 3.6 os falon az ablakos oldal felé 1-1 ajtó így az oldalfalra a háttereket nem tudum rakni de ahogy nézegettem azt nem is oda kell hanem valahova a hátsó falra. Itt a kérdés??? A kanapé kb 2 méter széles milyen távolságra rakjam a háttereket a másik fala tv s fal a tv pont középen itt mekkora távolságra rakjam a frontokat? Fontos lenne tudnom mert a tv alá csinálok bútort és ennek függvény~ben méretezném. A 3.6 os falakon még lesz 1-1 komód nem nagy kb100 széles 30 mély 80 magas. Ami még kérdéses a sub? Azt hova tennétek?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#50040) Dorian válasza tothjani81 (#50039) üzenetére


Dorian
félisten

Rajzold meg méretarányosan, akkor több választ fogsz kapni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50041) zsoika válasza I'am Dony (#50038) üzenetére


zsoika
addikt

Nem csavaroztam....gumipókkal rögzítettem. :DDD

Nem találomra választottam a sat ts-60 ast....az 5.0 mban pont olyan hangszórókészlet van, csak a mély/közép nagyobb (13cm)

[ Szerkesztve ]

(#50042) Csabroncka válasza sazo (#50031) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt próbáljátok kicsit morzsolgatni, hogy alapvetően az 5.1 >7.1 >X.X.X átmos ezeket a lépéseket akkor érdemes meglépni -szerintem- (mármint 7.1-re vagy átmosra váltást), ha a "mozi" szobádban az akusztikát rendbe tetted.

Ennek a felesleges pénzkidobásnak az az oka, hogy a térhangzás rossz akusztika esetén semmivel sem lesz jobb.

Én azok közé tartozom akik az akusztikát 50-60%-ig tartják fontosnak a hangzás minőségében.

Tehát inkább idealizáljuk amennyire lehet a hangfalak elhelyezését, sok szövet, bútorra könyvek, növények, jó hallgatói pozíció, mint sem 8-9-10 hangszóróból halljam, hogy jön a hang. Ezt itt a legtöbben tudják, hogy kalibrálás után nem hallod hogy ténylegesen melyik hangszóróból jön a hang, hanem a teret érzed (oldalt csukódik az ajtó, hátulról a fejed felett elmegy egy repülő..stb)
:)

"in medias res"

(#50043) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Beüzemeltem kipróbáltam az új Yamaha RX V485 erősítőt. Egyenlőre 2CH sztereóban net rádión, valamint PC -ről winamp- al MP3 fájlt .
Jamo S 809 frontokkal.
Előtte egy Technics SU-V500 sztereó erősítőt használtam filmre ,zenére hosszú évek óta.
Novemberi BF kor megvettem a Jamo S 809 5.0 szettet. A két frontot használtam eddig a technics erősítővel, ISOTEK jópárszor végig ment.
Érdekesség képpen azt kell mondjam, hogy sokkal szebben tisztábban erőteljesebben részletesebben szólt a Technics SU-V500 sztereó erősítővel, ami amúgy egy 1994 es gyártású!
Hát csalódtam sztereó téren , pedig azt gondoltam a 25 év különbség azért bőven erezhető lesz.
Persze lehet a Yamaha erősítőn nem állítottam mindent a 2CH sztereó előnyeire, dehát annyi állítási lehetőség van ,hogy azon képtelenség kiigazodni elsőre... mi mire való pontosan. De majd munka közben a magyarnyelvű vastag használati utasítást részletesen átnyálazom.

Én gondolom ,hogy azért ez a Technics erősítő kimondottan sztereóra épült (meghát a régebbi dolgokat megcsinálták még rendesen ,és made in Japan van még ráírva) ez a yamaha meg a több csatornás házimozi részét erősítette, egy "gyengéb" szeteró résszel. Valamint árban is gondolom tükrözi a minőségét a yamahának ,mert ügye egy több százezer forintos gondolom jobb sztereóban is... Na de ez a technics se volt annakidején kiemelkedő árban... szóval érdekes.
Persze laikus vagyok a saját véleményemmel .
Remélem 5.1 ben tetszeni fog, bár abban nincs semmilyen tapasztalatom.

(#50044) zsoika válasza BumBum Jack (#50043) üzenetére


zsoika
addikt

"pedig azt gondoltam a 25 év különbség azért bőven erezhető lesz." Érzed, nem? A baj az hogy negatívan. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50045) BumBum Jack válasza zsoika (#50044) üzenetére


BumBum Jack
tag

Igen sajnos negatív irányba. :(((

Annyit még hozzá tennék,hogy a Technics erősítővel a Jamo - k egy filléres no name piros/fekete 1,5mm 2 méteres vezetékkel voltak öszekötve.
A Yamaha erősítőt már az uj Norstone Classic CL 2 x 2.5 mm 3 méteres vezetékkel kötöttem.
Nem tudom ez hoz e ekkora különbséget?!

Ha a szar kábelekkel ilyen jól szólt ,akkor hogy szólhatott volna az új minőségibb kábelen??
Ki fogom próbálni komolyan!

Azon gondolkodom ,hogy vissza kötöm a Technics erősítőt zenére PC -ről.
Csak azt hogyan is...? :U PC jak - ről RCA erősítőbe ,ahogy korábban is volt. Csak azt nem tudom a hangfalakat hogyan ha már a Yamahára van kötve?! Mivel a Jamo dupla kábel csatolású ,lehet olyat hogy az egyikre a Yamaha , a másikra a Techincs? Persze egyszerre csak az egyik erősítő lehet bekapcsolva szigorúan.
Jaaaa persze az az Atmos bekötése talán?

[ Szerkesztve ]

(#50046) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ha vki mélyládát keres ez lehet jó alternatíva most: [Monitor Audio]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50047) mpo válasza Quqesz (#50046) üzenetére


mpo
veterán

Itt olcsóbb:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#50048) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Ezek nagyon jó árak, volt ilyenem és kellemes élmények jutnak eszembe róla😜

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#50049) Quqesz válasza mpo (#50047) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Wow, akkor érdemes körbenézni. :R

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#50050) mpo válasza Quqesz (#50049) üzenetére


mpo
veterán

Itt láttam meg.
[link]

A BF előtt egy héttel vettem a Klipschet 90-ért, 150 helyett.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.