Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) gab1ka válasza VoidXs (#70997) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nézd én komolyan nem értem már miről beszélsz. Annyi volt a kérdés hogy mennyit tesz hozzá az AVR az input laghoz. Ennél jobban egyszerűen lehetetlen leegyszerűsíteni és összefoglalni a kérdést.
Hoztál egy példát 1 meg 5 miliseces monitorokról, amilyen gtg válaszidők vannak ugyan monitorok esetén, csak ennek nincs a kérdésben szerepe, ellenben az input laggal, ami minden monitornál adott, annyi amennyi. Direkt inkább hagyni akartam már ezt a kérdést mert ezekkel a pollingos synces szakmai szlengbe öntött képletezésnek se eleje se vége, inkább kikecmergésnek tűnik a korábbi tényszerűen ugyan igaz, ámbár az igazunkat alá nem támasztó állításból.

Erre ott van egy konkrét teszt, egy mérés, a topic szent grálja, most meg már az se jó.
Szerinted kétszerezi majd 40%al növeli az AVR az input lagot, a teszt szerint meg 0.1ms-t ad hozzá. Most akkor kinek kellene hinni?

Azt mérőműszer meg minden voodoo nélkül állítom, hogy se nem kétszerezi, se nem emeli 40%-al az én AVR-em az input lagot sem konzollal sem pc-vel. Onnan tudom, hogy ezerből ezerszer megmondom a különbséget a 10 20 40 ms között, mindhárom érték mellett töltöttem éveket, azonnal megmondom ha most 20 helyett 40 lenne.

Ahogy az elején is pedzegettem ugyan, szerintem túl van pörögve ez a téma, mostanra már konkrétan túl van tolva..

Én a saját tapasztalatomnak eddig is hittem, ma rákerestem és mások, akiknek van ehhez eszközük megmérték és alátámasztották azt amit eddig is érzékeltem.

Nagyon nagyra tartom a hozzáértésed félre ne érts, nem kötekedni akarok, de én itt most már csak rögeszmét látok.

Abban egy pillanatig sem kételkedem hogy veled ezek a dolgok úgy történtek ahogy leírod, sőt hogy ezeknek ilyen és ilyen összefüggéseik vannak, de ahogyan a cikk konklúziója is lehet egy szélsőségből eredő véletlen állapot, úgy a tiéd is lehet egy szerencsétlen, az átlagot nem jellemző eredmény.

(#71002) VoidXs válasza gab1ka (#71001) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akkor röviden:
Optimális eset: nem ad hozzá késleltetést
Általános eset, alapbeállításon: 5 (saját mérés) és 20 (a linked zárszava) ms közti extra késleltetés

Mivel az optimális sok AVR-en egyszerűen nem elérhető (hiába az néhány szerencsésebb darabon), vakon nem ajánlott rákötni játékot. Most pedig vakon vagyunk, biztos működő megoldást kell adni, az pedig az AVR kikerülése.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71003) #62435328 válasza gab1ka (#71001) üzenetére


#62435328
törölt tag

Rövid leszek: Kipróbáltam szinte minden konzolt közvetlenül tv-be, illetve átvezetve AVR-en.

Semmi különbséget nem tapasztaltam!

(#71004) morfondőr válasza Bici (#70998) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha akarsz 2-es zónát, akkor vedd figyelembe, hogy az lefoglal két csatornát, vagyis ha hallgatsz falamit a zone 2-ben, akkor egy 7.1-es eősítővel csak 5.1 marad és nem lesz atmos. Persze ha nem egyidőben szól a két zóna, akkor nincs semmi hátrány. 9 csatornás erősítők pedig nagyságrendekkel drágábbak.
A hang minősége pedig egyéni preferencia, a zone 2-ben is ugyanazt a hangzást kapod az erősítőből, mint zone 1-ben, nem hiszem hogy van különbség a végfokokban.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71005) BIGi75 válasza VoidXs (#70983) üzenetére


BIGi75
senior tag

Lehet nem ez a topik, de a véleményedre lennék kíváncsi: fejhallgatómhoz szeretnék 1 rövidebb kábelt a gyárinál. Vannak a piacon sok tízezres szerelt kábelek, némelyik szimmetrikus jack-el és vezetékeléssel. Gondolom ez ugyan az a kategória mint a hangfalak kábelezésének a kérdése...

(#71006) VoidXs válasza BIGi75 (#71005) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pontosan ugyanaz a kategória, mindegy, hogy milyet veszel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71007) #82860288 válasza VoidXs (#70972) üzenetére


#82860288
törölt tag

Akkor a sima DD+ -nak is át kellene mennie, ugye?
Beállítottam a rendszert, de csak DD jön át, pedig a TV leírásában van DD+.

(#71008) BBéci válasza BIGi75 (#71005) üzenetére


BBéci
titán

Kérj véleményeket a fejhallgatós topikban, ott elfogulatlan válaszokat is fogsz kapni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71009) VoidXs válasza #82860288 (#71007) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A DD+ 5.1-nek igen, a 7.1-nek nem (mert az technikailag egyszerre két sáv).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71010) Visormail


Visormail
addikt

Üdv! Szerintetek az miért van, hogy a Rotel RSP-1068 processzor a 96Khz-es sztereó hangfájloknál (se flac, se lpcm esetén) nem enged beállítani semmilyen felkeverést (prologic, dts neo, stb)? Csak úgy hajlandó lejátszani ahogy van. A 44-es és 48-as sztereó anyagoknál egy csomó ilyet ki lehet választani.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#71011) VoidXs válasza Visormail (#71010) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Teljesítménykorlát, illetve a Dolby mindent fix 48 kHz-re tervez, az átviteli függvények miatt bele van égetve. A 44.1-et valójában felkeveri 48-ra, és úgy indítja a PL2-t. A teljesség igénye nélkül ezek szigorúan 48 kHz-es dolgok:
- Dolby Pro Logic II kiegészítők (music mode, IIx, IIz)
- Dolby Virtual Speaker
- Dolby Atmos for Headphones
- Dolby Digital Plus Atmos
- DTS Neural:X (Neo-t nem tudom, de ezek szerint az is)
- Cavern Headphone Virtualizer
- Cavern Sealing
- Cavern Clear Center

Természetesen van mód rá, hogy alkalmazzuk őket 96-ra, csak relatíve hatalmas teljesítményigénye van, szükség rá annál kevesebb.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71012) BBéci válasza Visormail (#71010) üzenetére


BBéci
titán

Nem hajlandó elrontani a jó minőségű zenét. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71013) 1nf4m0us


1nf4m0us
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja írtam, hogy hiányzik 2 hangszórókábelem egy logitech z906-hoz. A legközelebbi Mediaban vettem ebből kettőt:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_mnc-20027x10-hangsz%C3%B3r%C3%B3vezet%C3%A9k-transparent-2x1-5mm-10m-1088045.html

Már akkor szörnyen gagyinak tűnt, amikor elkezdtem blankolni, illetve nem tudom, hogy ezeknek a végét szokták-e forrasztani, vagy ráhúzni valamilyen "sapkát", de a réz hajlott, tekeredett össze-vissza.
A végeredmény persze olyan hangzás lett, mintha víz alól szólna a hangszóró.

Szerintetek mi a gond? Rossz kábelt vettem, ez máshoz való, vagy csak ennyire gagyi lenne?
Abszolút nem értek ehhez, de csak ebből a fajtából volt az MM-ben.
Köszi előre is!

(#71014) Phülöp válasza 1nf4m0us (#71013) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem nincs összefüggés, mármint ilyen szinten tutira nem.

/szerkesztés helyett választ nyomtam, a következő kommentem az igazi.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71015) Phülöp válasza Phülöp (#71014) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem nincs összefüggés, mármint ilyen szinten tutira nem.
Azokhoz a dobozokhoz ez a tyúkbél bőven elég.
Egyébként ha lepöttyinted forrasztóónnal a drót legvégét, akkor nem fog rojtosodni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71016) 1nf4m0us válasza Phülöp (#71015) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

De akkor vajon mi lehet vele a gond?
10 métert vettem, összetekerve próbáltam ki. csak az egyik kábelt, a másikat el is engedtem, hátha vissza tudom vinni.

(#71017) VoidXs válasza 1nf4m0us (#71013) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Rövidzárt csináltál?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71018) 1nf4m0us válasza VoidXs (#71017) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Sajnos nem tudom, hogy ez pontosan mit jelent. Utánaolvasva, nem hinném, hogy ilyet csináltam. A hangszórónak olyan volt a hangja, mint amikor a jack csatlakozót csak félig dugod be és ilyen random zajos hang jön a sugárzóból. De alapvetően annyi csináltam, hogy becsíptettem a vezetéknek minden végét a megfelelő helyre.

(#71019) #82860288 válasza 1nf4m0us (#71018) üzenetére


#82860288
törölt tag

Sztem a hátsóknál nálam ugyanez a vezeték van, semmi gond velük.

(#71020) Quqesz válasza 1nf4m0us (#71018) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mivel lágy réz, ezért nézd meg a sodrást. Sajnos néha egy-egy szál ki tud csusszanni, ami belóg a másik aljzatba....és tudom bagatel, de jó helyekre , megfelelően kötötted be? Nem cseréltél fel semmit?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#71021) 1nf4m0us válasza Quqesz (#71020) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Igen, nagyon lágy, konkrétan olyan a helyére csíptetni, mintha tűbe akarnék cérnát fűzni.. :D
A 2 kábel piros és fekete ezért elég nehéz eltéveszteni. Szerintem mindent jó helyre dugtam, talán még annyi lehet tényleg, hogy a csíptetésnél 1-1 szál kifordult. Otthon megpróbálom még 1-2-szer. A rezet sajnos forrasztani nem tudom, ilyen eszközeim nincsenek.
Szerintetek blankolás után ha egy kicsit "sodrom" a végét, hogy a réz szálak "egymásba csavarodjanak" az árthat bárminek?

(#71022) 1nf4m0us válasza 1nf4m0us (#71021) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Illetve kollegám mondta, hogy neki van ilyen kábelvég, amit rá lehet húzni a rézre, aztán rácsíptetni. Azzal még megpróbáljuk, hátha.
Maga az érintkezés hol történik? Ezeknek a csatlakozóknak a "végén" vagy ott ahol a "villa" rászorul a rézre, amikor visszaengeded a pöcköt?

A másik 3 hangszóró gyári kábellel azonnal működött. Van egy edifier 2.0-ám is, szintén ezzel a megoldással, azt is többször szétszedtem és összeraktam és soha nem volt ilyen probléma. Azért volt gyanús a kábel.

(#71023) VoidXs válasza 1nf4m0us (#71018) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, ez pontosan ugyanaz a hatás, arra gondoltam. Valahol valami összeér, ugye a félig bedugott Jack páronként rövidzárban van. Egyszerűen sodord össze az ereket, és a legócskább kábellel sem szabad, hogy baj legyen, úgy nem csúszik ki, és könnyű is vele dolgozni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71024) BIGi75 válasza 1nf4m0us (#71021) üzenetére


BIGi75
senior tag

Csak a surroundok szóltak sz@rul? Min kapta a bemenő jelet, milyen formátumban?
Én 1ső körben nyomnék egy reset-et a központin ("input" gomb 8mp), aztán végigpróbálnám sztereó módban a FL,FR,SL,SR hangszórókat, úgyis egyformák. A régi meg az új kábellel is, bár nem gondolom hogy rossz a linkelt MM-es kábel.

(#71025) BBéci válasza 1nf4m0us (#71021) üzenetére


BBéci
titán

"blankolás után ha egy kicsit "sodrom" a végét"
Egyértelműen az a szokásos eljárás. Ne tegyél rá semmiféle plusz anyagot!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71026) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Mennyezeti atmos hangszórókat nézegetem. Találtam két jónak tűnőt, de a teljesítménye elég kicsi (tudom, hogy nem minden a watt, de azért megkérdezem a biztonság kedvéért).
MONITOR AUDIO PRO-65 35k/db
KLIPSCH CS-16C II 30k/db
Yamaha RX-V685 az erősítő és Monitor Audio Bronze 100 a front. Nem lesz karcsú az a 30-40Watt, amit javasolt erősítőnek írnak?
Ha nem akkor melyik lenne ajánlottabb, illetve ha valakinek van kipróbált és jó hangszóró tippje a fenti árkategóriában, akkor annak is örülnék!
Előre is köszi! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71027) VoidXs válasza morfondőr (#71026) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

2 méterre lesznek tőled, elég szép érzékenységgel, nem túl sok hanggal. Nem lesz gond.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71028) 1nf4m0us válasza VoidXs (#71023) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Ma megpróbálom újra, írom majd, hogy milyen eredmény lett.

BIGi75
Sajnos hanyag voltam és nem teszteltem szét mindent mindennel.

A teljes sztori annyi volt, hogy a szettet elkezdtem összekötni. Bekötöttem a 3 front hangszórót és akkor vettem észre, hogy a másik 2 kábel hiányzik.
Ezután szimplán félre tettem a maradék két hátsót és 3 hangfallal használtam eddig.

2 napra rá megvettem a linkelt kábelt, blankoltam, majd teszteltem, de az a hatás lett amit írtam korábban.
Mivel nincs sok tapasztalatom ezekben (blankolás közben a rézből is sikerült pár száltól megszabadulni) ezért azt gondoltam, hogy rosszul csináltam meg ezért nem szól.
Emiatt behoztam melóhelyre és kollegám megcsinálta szépen. Sajnos ismételten nem lett jó, sőt semmilyen különbséget nem tapasztaltam.

A bemenő jelet tv-ről kapta, próbáltam több dolgot is, youtube, filmek, ps5, de nem hinném, hogy itt lesz a gond.

Bár nem próbáltam ki a maradék 2 hangszórót a gyári kábelekkel, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem magukkal a hangszórókkal van gond.

BBéci

Máshol pont ezt javasolták, hogy tegyek rá, mert az fixen tartja a rezet, nincs esélye neki "rojtolódni" illetve amikor kerestem hangszórókábelt, nagyjából fele-fele arányban volt ilyen vég a kábeleken.

(#71029) BIGi75 válasza 1nf4m0us (#71028) üzenetére


BIGi75
senior tag

TV-ről gondolom optikán küldöd. Sok Tv csak sztereó jelet küld ki optikán.
Nézd meg PS-ről is

(#71030) 1nf4m0us válasza BIGi75 (#71029) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Optikán küldöm így van.
Lg oled c1-em van, biztosan nem sztereó jelet küld ki, mert a center is dolgozik rendesen.

(#71031) BBéci válasza 1nf4m0us (#71028) üzenetére


BBéci
titán

Mutass néhányat azok közül, amiken van "vég"!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71032) 1nf4m0us válasza BBéci (#71031) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Hogy érted, hogy mutassak párat? :D
Beírtam googlebe, hogy hangszóró kábel, átmentem a képekhez és görgetés nélkül itt vannak ezek:

https://www.electronic-star.hu/HiFi-es-TV/Kabelek-es-kiegeszitok/Hangfal-kabelek/hangfalkabel-OFC-rez-2-x-3-5-mm-5-m-textilboritas-standardizalt.html?gclid=CjwKCAjwu5yYBhAjEiwAKXk_eLByBKH87NVv_l1RHQbq76zlX2qnUC287QfAXWcA3F3Y59P-XQ939hoC97kQAvD_BwE

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa-kce-t40-3-hangfal-kabel-2-x-3-m

https://homemovie.hu/termek/taga-harmony-blue-16-2-x-2-5-m-es-szerelt-hangfal-kabel/

Illetve a gyári logitech kábelek vége is vagy forrasztva van, vagy nem tudom, de úgy tűnik, mint ami egyben van és elég masszív, nem hajlik semerre.

(#71033) BBéci válasza 1nf4m0us (#71032) üzenetére


BBéci
titán

Gondoltam, hogy a banándugót nevezted vég-nek. ;]
Az messze nem ugyanaz, mint amiről eddig szó volt, azt nem tudod a csíptetős aljzatba dugni.

Kérlek, használd a linkelés lehetőségét!
Így: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71034) morfondőr válasza BBéci (#71033) üzenetére


morfondőr
őstag

Tippre érvéghüvelyre gondolt:

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71035) BBéci válasza morfondőr (#71034) üzenetére


BBéci
titán

Olvastad az összes előzményt?
Azt javasoltam, ne tegyen semmit a vezetékek végére. Erre hozta példaként a banándugókat.
Egyértelműen keverte az érvéghüvellyel, amit szintén problémás beszorítani egy csíptetős aljzatba. Remélem, már tisztában van a különbségekkel! ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71036) 1nf4m0us válasza morfondőr (#71034) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Kollegám erre gondolt eredetileg, de én valóban a banándugóra gondoltam.
írtam is korábban, hogy a tudásomon lenne mit csiszolni, de köszönöm a felvilágosítást.

Időközben hazaértem és elkezdtem tesztelgetni mindent és kiderült, hogy én voltam kretén, de ismét felvetült néhány kérdés.

Alapvetően youtuberól zenével teszteltem 3 front hangfallal. Mindhárom rendesen szól és amint bekötöttem a hátsót az új kábellel, a hátsók ezt a fura hangzást produkálták. Emiatt azt hittem a kábellel van gond.

Most viszont bekötöttem az új kábellel az egyik hangszórót az egyik front helyére és hibátlanul szól.
Szóval a következő kérdés:
Az normális hogy random youtube zene lejátszásánál az erősítő 5.1 módban van és a hátsó hangfalakból olyan zaj jön, mintha hibás lenne a hangszóró vagy ilyesmi?
Át tudom állítani 2.1 vagy 4.1 sztereóra, azokkal hibátlan minden.
Köszi előre is és bocsesz a tudatlanságomért. :R

(#71037) morfondőr válasza BBéci (#71035) üzenetére


morfondőr
őstag

Illetve kollegám mondta, hogy neki van ilyen kábelvég, amit rá lehet húzni a rézre, aztán rácsíptetni. Azzal még megpróbáljuk, hátha.
Ez alapján írtam. Nem lehet egyébként hogy csak simán meg van törve a kábel, esetleg folytonosság hiányos (gyári hibás)?

1nf4m0us: nem lehet az erősítő ilyen ocsmányul tudja felkeverni a sztereót? Bár az sem lenne túl valószínű.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71038) BBéci válasza 1nf4m0us (#71036) üzenetére


BBéci
titán

Állítólag a YouTube-on nincs 5.1! Az sem az, amire ráírják.

#71037morfondőr
Igen, arra írtam, hogy ne tegye.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71039) VoidXs válasza 1nf4m0us (#71036) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Meg is van, a mid-side 5.1 felkeverést vetted hibás kábelnek, ami pontosan ugyanaz a hatás, mint a félig kihúzott Jack. :D Kösd be őket frontnak próbaképp, ott működni fognak, semmi baja a kábeleknek. Ne YouTube-ról nézz 5.1-et, az olyan tartalom még csak nagyon kevés eszközzel és még kevesebb videóval érhető el. Ha PC-n indítod az oldalt, garantáltan sztereó lesz, amit az erősítő felkever.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71040) 1nf4m0us válasza VoidXs (#71039) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Igen! Köszönöm! Kipróbáltam és működnek, tényleg csak akkor jön ez a torzulás ha 5.1-ben játszom le az anyagot youtuberól, és mindig csak a hátsók csinálják. Nem gondoltam volna, hogy ez "természetes".

(#71041) szabeska válasza BBéci (#71033) üzenetére


szabeska
addikt

Ha jól látom, ez egy bestbuy kábel ;]

F1

(#71042) VoidXs válasza szabeska (#71041) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nyilván elő kell kerülnie a főszponzornak. ;]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71043) #82860288 válasza BBéci (#71038) üzenetére


#82860288
törölt tag

Van 5.1, DD+, de egyelőre még csak a videók nagyon kis részénél.
De térhangzást tesztelni youtube-bal valóban butuska ötlet. :DDD

(#71044) VoidXs válasza #82860288 (#71043) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak TV-vel vagy letöltővel, kitüntetett videóknál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71045) BBéci válasza szabeska (#71041) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos nem ismerem, csak a Valhallát, tátott szájjal hallgattam, amikor bekerült a rendszerbe. Természetesen vakteszt volt, de a változás mértéke miatt 1000-ből 1000x bárki meg tudná mondani, hogy az van bekötve. Egy biztos, szerintem sem az Odin, sem a Valhalla nem ér annyit, amennyit kérnek érte. Viccnek is rossz.
A gusztustalan vádat visszautasítom, nincs semmiféle közöm a Nordosthoz. Ha lenne, akkor olyan kábelt reklámoznék, aminek az eladására van némi esély.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71046) doc


doc
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnem a TV-bol a hangot kivezetni egy oregecske 5.1-es hangfalszettre, aminek csak audio bemenete van, vagyis kellene nekem 6 darab RCA csatin a hang, a TV optikai kabelen ki tudja adni magabol (plusz van rajta ARC HDMI, talan ez is jo lenne?).
Mi lenne erre a legjobb es egyben legolcsobb megoldas? :D
Egy ilyesmim volt regebben: [link] ez mas setuppal ugyan de mukodott, bar a hasznalata nem volt igazan kenyelmes, el tudnam viselni jelenleg is, de ha van egyszerubben mukodo es/vagy olcsobb megoldas, orulnek par tippnek :)
Lattam vannak kulso hangkartyak, ezek mukodnek vajon szamitogep nelkul? Tehat az optikai IN-bol ki tudjak tolni a hangot az analog outputra anelkul hogy gepre kellene dugnom?
Pl ilyenekre gondolok: [link]

Koszi elore is :R

(#71047) b. válasza doc (#71046) üzenetére


b.
félisten

Jobban jársz akkor már 16 ezeres átalakító helyett ha veszel egy olcsó, erősítőt hozzá. ha csak annyi a cél hogy szóljon a hang optikain át akkor akár már 20 ezerért vannak erősítők.Pl [link] [link]
Közvetlenül meghajlhatod őket ezekkel , finoman.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71048) doc válasza b. (#71047) üzenetére


doc
nagyúr

Ezek nagyon jól néznek ki :Y
De baromi nagyok, hely meg ott nem nagyon van, jó lenne valami kicsi...
De végül is, lehet még tudom oldani a.helyet valahogy, bár ahhoz egy polcnyi könyvet ki kellene szanalnom :(
Még akkor ehhez már hangszórókat is kéne venni...

[ Szerkesztve ]

(#71049) morfondőr válasza doc (#71046) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha jól gondolom egy pc-s aktív hangfalszettről lehet szó, ahhoz mindenképp egy dac (digital-analog converter) fog kelleni, mert csak analóg audio bemenete van 99%-uknak. Amit linkeltél, az pont erre való. Külső hangkártya meg hogy működne pc nélkül? Operációs rendszer és driver kell, ami működteti.
Külön erősítő meg azért más téma, mert egy ilyen pc-s hangfalszettet nem biztos, hogy rá lehet kötni.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71050) b. válasza morfondőr (#71049) üzenetére


b.
félisten

Én kötöttem rá Logitechet anno Yamaha erősítőre, nem volt gondja vele.
A suibba épített erősítő helyett az hajtotta meg. Sima egyszerű kis bögre hangszórók azok ,csak a SUB erősíti ha arról is van szó.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.