Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) rayoliviero válasza #48613632 (#43800) üzenetére


rayoliviero
veterán

Csináltam egy resetet az erősítőn, de utána sem volt jó.

A receiver gombot nyomkodtam, nem segített, a másik két gombot még nem próbáltam, este akkor azt is kipróbálom.

A Pioneer Remote Androidos telefonos appra nincs tipped, hogy miért nem tud az erősítőhöz csatlakozni?

(#43802) #48613632 válasza rayoliviero (#43801) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem tudom sajnos. Nekem is van fent valami a telómon, de ha jól emlékszem, az infra portot használ.

(#43803) Alex91 válasza rayoliviero (#43801) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyanazon a halozaton vagy az erositovel es a telefonnal?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43804) arcitec


arcitec
addikt

Ki érdekesség, ha jól figyelünk itt is lehet hallani a különbséget egyik,illetve a másik más más a hangzás.Pedig Youtube ;] (remélem nem lesz kövezés :B )Persze megfelelő "kimeneten" még jobb.Számomra egyértelmű melyik a kellemesebb, melyiket jobb hallgatni.Ha nem megfelelő a "személyhez" a hangszín-stílus, nekem fejfájást is okozott(Tanoy volt).
Összevetés

[ Szerkesztve ]

(#43805) rayoliviero válasza Alex91 (#43803) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem tudom, nem értem a kérdésed :B:

Amit csináltam: összekötöttem az erősítőt a routerrel patch kábellel, internet rádió működik az erősítőn.
A Pioneer Remote App viszont nem találja az erősítőt:

[ Szerkesztve ]

(#43806) arcitec válasza rayoliviero (#43805) üzenetére


arcitec
addikt

Elsőre a NET rádiót hozzad össze. Ha az már megy(szól), akkortól az appnak már meg kell találnia.Ha nem, akkor keress esetleg másik appot. Persze csak tipp a részemről ..

[ Szerkesztve ]

(#43807) rayoliviero válasza arcitec (#43806) üzenetére


rayoliviero
veterán

Írtam, hogy a netrádió tökéletesen működik. A Pionner app mégsem tud hozzá csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#43808) arcitec válasza rayoliviero (#43807) üzenetére


arcitec
addikt

Létezik még pár app esetleg ezekből? [link] Mikori az erősítő, mikori a telefon, Android verzió. pl nálam az S4-en is másik app működött és most már az S9-en is másikat használok,mert az a stabilabb. Nálam a PC is látja az erősítőtt. Igaz az erősítő RZ900. Az most sajna nincs meg kell -e jelszó vagy mi egyébb a párosításhoz...De nem emlékszem , hogy macera lett volna összepárosítani őket ..
De most nézvén ott az üzenet,mintha azt írná,hogy valamit még setup-olni kell a telefonon .. Az erősítő nyilván a routeren, a wifi működik stb ... Ja az erősítő típus az meg van .. :B

[ Szerkesztve ]

(#43809) rayoliviero válasza arcitec (#43808) üzenetére


rayoliviero
veterán

Setupoltam, de nem találja.

Erősítő nem tudom mikori: Pioneer Sc 2022, telefon Samsung Galaxy s10+.

Másik appot is nézek akkor.

(#43810) Alex91 válasza rayoliviero (#43805) üzenetére


Alex91
félisten

A Demo mod miert ON?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43811) rayoliviero válasza Alex91 (#43810) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kikapcsoltam a demó módot, de így se működik.

(#43812) rayoliviero válasza Alex91 (#43810) üzenetére


rayoliviero
veterán

iControlAV program az rögtön felismerte. A MyAV is működik.

A gyári távirányító viszont nem a hangerő gombok. Hol tudok venni újat?

[ Szerkesztve ]

(#43813) rayoliviero válasza rayoliviero (#43812) üzenetére


rayoliviero
veterán

Egy cseh webáruházban találtam csak, de lehet kamu.

(#43814) BBéci válasza rayoliviero (#43812) üzenetére


BBéci
titán

Miért vennél újat? Vidd vissza oda, ahol vetted! Kenje a hajára!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43815) #48613632 válasza rayoliviero (#43813) üzenetére


#48613632
törölt tag

Miért fontos, hogy eredeti legyen, ha egyszer az utángyártott kínai is tud minden funkciót, és fillérekért beszerezhető?
Nekem is van mindkettő, hogy ne a gyárit kelljen nyomogatnom. Bár nem valószínű, hogy el akarom majd adni, de ha mégis, akkor jó lesz a gyári, amúgy otthonra teljesen jó az utángyártott is.

szerk:
Egyébként vicces, de az én gépemet, a bal oldalon látható távval árusítják, ezzel volt a dobozba csomagolva.

Ugyanakkor, a manualban az utángyártott képe van: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43816) rayoliviero válasza #48613632 (#43815) üzenetére


rayoliviero
veterán

És hol tudtad beszerezni az utángyártottat?

Béci: Tagadja, nála jó volt azzal jön.

(#43817) Gombinyó válasza rayoliviero (#43816) üzenetére


Gombinyó
őstag

Szerezz be inkább egy Logitech Harmonyt, nagyban megkönnyíti az életed, főleg, ha több eszközt használsz egyszerre.

(#43818) zsoika válasza rayoliviero (#43816) üzenetére


zsoika
addikt

A telód kamerájával ellenőrizni tudod hogy működik e a távirányító azon része.

(#43819) #48613632 válasza rayoliviero (#43816) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ebay. Csak írd be az eredeti táv jobb, alsó sarkában lévő betű/szám kombót a keresőbe.
Amúgy, a Harmony is jó ötlet. Ki lehet váltani vele az összes távot.

(#43820) Dorian válasza Gombinyó (#43817) üzenetére


Dorian
félisten

Én azt be se tudtam programozni, miután szétbszott az ideg azóta is ott rohad a fiókban és szépen használom a külön távokat ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43821) Joshi válasza Dorian (#43820) üzenetére


Joshi
titán

+1 Én eladtam. :DDD

(#43822) MasterMark válasza Dorian (#43820) üzenetére


MasterMark
titán

Én most pár napja tökéletesítettem a Harmony-m.
Ha be van állítva, tényleg jó.

Switch Tax

(#43823) sixpak válasza Dorian (#43820) üzenetére


sixpak
nagyúr

Melyik típusról van szó?
Én is gondolkodom egy ilyesmi beszerzésén, régebben volt egy, de az full kijelzős volt, agyfaszt kaptam a volume up/down használatakor a nyomkodástól.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#43824) Joshi válasza sixpak (#43823) üzenetére


Joshi
titán

Én Harmony 600-at használtam, de mindig volt valami funkció ami nem, vagy nem úgy működött ahogy kellett. A konfigurálás meg túl volt bonyolítva(szerintem). Az újabb Harmony 950 és Elite talán már jobb, nem tudom. Amúgy is, ennyi pénzért inkább veszek valami más kütyüt mint pl NAS stb.

(#43825) Dorian válasza sixpak (#43823) üzenetére


Dorian
félisten

Asszem vmi 600-as, nem tudom pontosan

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43826) sixpak válasza Joshi (#43824) üzenetére


sixpak
nagyúr

...& Dorian: köszi, akkor jegelem a projektet, amúgy valóban vegyesek a visszajelzések netszerte...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#43827) blakey válasza Dorian (#43820) üzenetére


blakey
titán

15 éve csak Harmonykat használok, nagyon hasznos és eddig több, mint 80 eszközt használtam, mindegyik tökéletesen működött, Panasonic TV-nél kellett extra "programozás", mert ott ugye a bekapcsolás másképp működik, más eszközöknél többnyire azonnal ment minden de a tanítás is pár másodperc, gyári távok meg bontatlanul pihennek a szekrényben. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43828) Joshi válasza blakey (#43827) üzenetére


Joshi
titán

Ez a verzió is elfogadott, de az biztos hogy vannak és lehetnek kompatibilitási gondok. Nálam volt olyan funkció ami nem működött de nagyon kellett volna, egyszerűen nem volt benne a letöltött profilba. A tanítás meg enyhén szólva se tűnt akkor logikusnak és egyszerűnek. Biztos hogy minden megoldható lett volna kellő türelemmel, de én inkább eladtam. Filmnézéskor 3 távot kell kezelni, de egyszerre csak egyet, szóval maradtam az eredeti távoknál. A Harmony Elite tetszene, de ennyi pénzt biztosan nem adok egy távért. :N

(#43829) blakey válasza Joshi (#43828) üzenetére


blakey
titán

Ami infra az mind működik, még olyannal nem találkoztam amit nem tudott volna megtanulni a Harmony. Persze tényleg "érteni" is kell valamennyire a gondolatmenetet. Az adatbázis folyamatosan bővül azzal és úgy ahogy bővítjük, azaz tanul.
A tanítás meg enyhén szólva se tűnt akkor logikusnak és egyszerűnek. - hm, azon mi nem logikus, hogy a gépen kiválasztom, hogy RAW módban (azaz a gyári billentyű beállításait tanulja meg) vagy sima módban tanulja meg a parancsot? Csak ráirányítom és 1 másodperc múlva kiírja, hogy oké. Ennél logikusabb és egyszerűbb módot a táv tanítására nem nagyon láttam.
Filmnézéskor 3 távot kell kezelni, de egyszerre csak egyet, szóval maradtam az eredeti távoknál. - csak egyet kell kezelni és ha "activities"-t használsz akkor az összes készülék távjának parancsait is beprogramozhatod, hogy ne kelljen váltogatni. Persze érdemesebb a felső kategóriából választani.
De akkor nem tudod használni ha ennyire bonyolultnak tűnik számodra. Mondjuk volt 600-asom, teljesen jó volt minden szempontból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43830) Gombinyó válasza Dorian (#43820) üzenetére


Gombinyó
őstag

Rá kell szánni az időt, először bonyolultnak tűnhet beprogramozni az activityket. Nálunk már vagy 10 éve a harmony irányít minden eszközt itthon, a gyári távok meg a szekrény alján :D el se tudnám képzelni nélküle.

(#43831) Joshi válasza blakey (#43829) üzenetére


Joshi
titán

Tudod tanítani ha van eredeti távod, ha nincs akkor csak a neten fellelhető kódok vannak. Nem fikázom én a Harmony cuccot, egyszerűen nekem nem volt kényelmes. A 600 kezelhetősége se volt felhőtlen, de nem is vitatkozni akarok veled, egyszerűen nekem nem volt megfelelő. Akinek kényelmes az használja. Egyébként az Elite enyhén szólva túl van árazva, de mindennek meg van a vevőköre így van ez jól. :K

[ Szerkesztve ]

(#43832) blakey válasza Joshi (#43831) üzenetére


blakey
titán

Én nem vitatkozom, leírom a véleményem, mert 15 év alatt csak van. :) 525-el kezdtem, aztán volt egy másik 5-ös majd 600-as és utána egy One Advanced, utóbbi már 8 éves. Ha elromlik akkor nem tudom, hogy mit veszek, de valószínűleg valamelyik Harmonyt. Jeenleg nem tudom elképzelni, hogy minden eszközömhöz külön távot használjak.
Tudod tanítani ha van eredeti távod, ha nincs akkor csak a neten fellelhető kódok vannak. - a felellehető kódok meg elegendőek, volt olyan eszközöm amihez nem volt távom, mégis működött az adatbázisban lévővel.
Egyébként az Elite enyhén szólva túl van árazva, de mindennek meg van a vevőköre így van ez jól. :K - Mindenkinek más van túlárazva, ha valami jó akkor annak ára van, én valószínűleg megvenném ha arra lenne szükségem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43833) Joshi válasza blakey (#43832) üzenetére


Joshi
titán

Persze, de sixpak fórumtárs is írta hogy ez ügyben elég vegyesek a vélemények. Ha mindenkinek megfelelne egy Harmony táv, akkor minden gyártó azt csomagolná a készüléke mellé főleg prémium kategóriába. De nem. :D

ui.: egyébként és ez szerintem nem annyira off, akkor vannak úgy az emberek mint én, ha az adott eszközt már belakták. Vagyis kiismerte az adott eszköz távját és használta hosszú hónapokig. Na ilyenkor ha bejön a képbe egy új távirányító, akkor elég nehéz átszokni rá. Nálam ez is sokat számított, meg amiket leírtam.
Továbbra sincs értelme egymásnak bizonygatni hogy nekem vagy neked miért jobb ez vagy az. Mindenki használja azt ami neki a legkényelmesebb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43834) Dorian válasza Gombinyó (#43830) üzenetére


Dorian
félisten

Na ezaz. Nem akarom rászánni az időm. Ráadásul utálom ilyen pöcsöléssel tölteni az időm, nekem nem probléma a több táv. Pedig már ajánlottam, hogy adok egy tízest aki eljön és mindent beállít rajta, de érdekes mód nem volt jelentkező ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43835) blakey válasza Joshi (#43833) üzenetére


blakey
titán

Persze, de sixpak fórumtárs is írta hogy ez ügyben elég vegyesek a vélemények.
Miért, másban nem vegyesek a vélemények? Egy 600-as Harmony nem a távvezérlés csúcsa de ha 5 eszközöd van amit egy távval szeretnél irányítani akkor hasznos tud lenni. CEC-el is ua. a szitu, csak ott azért árnyaltabb, mert van olyan gyártó aki másképp gondolja a CEC-t és ezért van az, hogy van akinél hibátlan és van akinél meg gondot okoz.
Ha mindenkinek megfelelne egy Harmony táv, akkor minden gyártó azt csomagolná a készüléke mellé főleg prémium kategóriába. De nem. :D - volt amikor Harmony távot csomagoltak az erősítők mellé csak nem Harmony felirattal. :D
Vagyis kiismerte az adott eszköz távját és használta hosszú hónapokig. Na ilyenkor ha bejön a képbe egy új távirányító, akkor elég nehéz átszokni rá - tudni és merni kell váltani. :) "Egy táv mindfelett."
Továbbra sincs értelme egymásnak bizonygatni hogy nekem vagy neked miért jobb ez vagy az. - te mindig olyan irányba terelsz egy beszélgetést amiből már következik a vita, nem bizonygatok semmit, hanem leírom, hogy miként működik.
Mindenki használja azt ami neki a legkényelmesebb. ;) - ennél triviálisabbat nem is írhatnál de ettől még leírjuk, hogy milyen lenne ha. :D

(#43834) Dorian
Rászánni időt? Miért, nem szeretsz egy picit tanulni? Emlékeim szerint a Kodit sem nagyon akartad, aztán mégis használod valamilyen szinten. A Harmonyra nem kell különösebben sok időt szánni. El kell olvasni a használatit. A beállítás ahhoz, hogy működjenek a távok olyan 10 perc 15 eszköz esetén, a távra való feltötlés kb. 3 perc, ennyi, semmit nem kell csinálnod. A finomítás meg olyan mint bármilyen más eszközön egy beállítás, saját izlésed szerint állítod be, oda helyezed a gombokat ahova szeretnéd és azokat amiket szeretnél, amire nincs szükséged azt törlőd, külön Activity-ket is csinálhastz, hogy mikor melyik, hogyan kapcsoljon be vagy ki, azért ezek a dolgok elég kényelmesek. Nem pilótavizsgás eszközök.
Persze ha valaki nem akarja használni a Harmonyt és/vagy szereti a gyári távokat használni az is érthető, de az, hogy a Harmony nem kényelmes az nem érthető. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43836) Gombinyó válasza Dorian (#43834) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha nem vagy túl messze megcsinálom neked egy csokiért :D

(#43837) mpo válasza Gombinyó (#43836) üzenetére


mpo
veterán

Egy csokiért?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#43838) Joshi válasza blakey (#43835) üzenetére


Joshi
titán

"te mindig olyan irányba terelsz egy beszélgetést amiből már következik a vita"
A vitához legalább két személy kell, az viszont tény, hogy te se tudod abbahagyni amikor kellene. Jó példa erre az utolsó hsz-ed. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43839) rayoliviero válasza zsoika (#43818) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem működik, leellenőriztem a telóm kamerájával. Azt mondja az eladó, hogy ő ezt nem tudta, sose használta a távirányítót, helyette remote appot. Na ez jó vicc. Kipróbáláskor is a telójáról vezérelte, fene se gondolta, hogy a távirányító hangerő gombja rossz lehet.

Peti: Köszi, megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#43840) zsoika válasza rayoliviero (#43839) üzenetére


zsoika
addikt

Jó akkor a távi a ludas ...már előrébb vagy.
Szedd szét és takarítsd ki...elrontani már nem tudod :N csak nyerhetsz vele.

(#43841) rayoliviero válasza zsoika (#43840) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, most olvasom a neten. Van pár módszer a helyrehozatalára.

(#43842) sixpak


sixpak
nagyúr

Ha valaki használja a Denon Heos appot, az elárulná, hogy a fakkba kell beletekerni egy nótába?
Csak következő dalra való skip gomb van, a bar-nak pedig nincs funkcója, így néz ki:

Köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#43843) gt4r4 válasza sixpak (#43842) üzenetére


gt4r4
tag

Szerintem sehogy.. De ha valaki tudja engem is érdekelne.. Spotify-ból lehet.. De az meg más.
ott azt a puros pöcköt kell húzni..

[ Szerkesztve ]

(#43844) sixpak válasza gt4r4 (#43843) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hát ezt szomorúan hallom :( ...azért köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#43845) gt4r4 válasza sixpak (#43844) üzenetére


gt4r4
tag

Nem is értem miért nincs benne ez a funkció :F :))

(#43846) ctrlaltdel13 válasza sixpak (#43844) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem minden számot enged.
Hogy miért, fogalmam sincs.
Amit lehet azt a piros pötty-el.

(#43847) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az mitől lehet, hogy a True HD és DTS HD nem működik az erősítőmön. Sima DTS és Dolby Digital működik.

Lejátszó számítógép MPCHC médialejátszóval.

[ Szerkesztve ]

(#43848) ctrlaltdel13 válasza rayoliviero (#43847) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Miről eteted, milyen kábelllel van összekötve?

(#43849) rayoliviero válasza ctrlaltdel13 (#43848) üzenetére


rayoliviero
veterán

PC, Media player classic home cinema AC3 filterrel, de a LAV-val sem működik. Kábel HDMI High Speed Ethernet.

[ Szerkesztve ]

(#43850) #48613632 válasza blakey (#43835) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, ha már itt tartunk. Zidoo-n, Kodi (ZDMC) alatt mennyire használható a Harmony?

Ugye most vettem a Zidoo-t, kb 1 hete, beszéltünk is az aktuális csoportban. Jelenleg az van, hogy sem a gyári távja, sem a csatlakoztatott Rii K28C nem tudja kiváltani a másikat, 100%-osan.
Ha megveszek sem tudnám most megmondani, hogy pontosan melyik része nem okés, de holnap meg tudom mondani, ha majd ránézek.

A HTPC-n lévő Kodira teljesen jó ez a kis Rii, de azon Windows10 fut, és a Kodi billenytűvezérelt parancsok is előre be vannak bindelve, amit csak használni kell.
De pl most beugrott, hogy ezek a parancsok ZDMC alatt nem működnek, vagy csak részben működnek. Pl a T az a felirat elvétele, M az alsó keresősáv, ahonnan pl el tudom érni a audio channeleket, vagy a felirat sávokat, esetleg a felirat letöltést. (Van ezekre is külön gomb bindelve, de annyira ritkán használom, hogy nem jegyeztem meg, inkább a logikai úton érem el.)

ZDMC alatt ezek nem működnek, viszont vannak az eredeti távon betanított gombok.
Viszont az IPTV EPG (műsorújság) nincs előre beállított gomb, ahhoz meg a Rii kell.
Szóval, nagyon úgy néz ki, hogy egyik sem jó teljesen, és így 2 távot használunk, ami végülis csak kényelmi szempontból nem ideális.
Az eredeti táv ugye infrás, míg ez a kis Rii egy USB adapteres rádióvezérelt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.