Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) spgabor válasza #09634560 (#43949) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ilyen kategóriára gondoltam inkább én. Itt most elsősorban az erősítő érdekelne véleményezésre, de szívesen hallgatom a hangfalakról szóló véleményt is.

(#43952) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok! Úgy tudom több fórumtársnak van Denon x7200-es AVR-je. A napokban megjelent egy szoftverfrissítés a nem túl bőbeszédű "Improves performance and stability" leírással, de neten sehol sem találok róla semmit, hogy valójában milyen verziószámú és mit frissítene. Valakinek van róla infója vagy tapasztalata?

(#43953) Norbi 72 válasza #53366784 (#43944) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szvsz potméterhiba,hasonló volt a régi Polk subommal.

Tápra nincs ötletem.

(#43954) Vicarious1 válasza Krilehor (#43952) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Szia! Nekem is megjelent, frissítettem is, de szintén nem találok róla semmit, hogy mit javítottak rajta... Túl bő frissítés nem lehet, mert 2 perc alatt megvolt.
A verziószámot telepítés után a General/Information menüben írja.

[ Szerkesztve ]

(#43955) szeky81


szeky81
tag

Sziasztok!

Ajánlott-e még a harman/kardon hkts 16-os 5.1? 15nm hálóba lenne. (társasház)
Hozzá jó lesz egy Denon avr-1400H erősítő? Hallottam, hogy 8Ohm miatt keményebben meg kell hajtani a szettet.

szódabikarbabónábó'

(#43956) zsoika válasza szeky81 (#43955) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Ajánlott, de a mélysugárzó hibás lehet és igen kicsi az érzékenysége....szereti a "kakaót".

(#43957) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Jelenleg akciós ez a hangfal szett!
Tervezem, hogy "építek" egy házi mozi rendszert a szobámba. Szoba méret kb 30-35m2.
Tv egy Philips 49PUS7503/12.

Gondolom ehhez a hangfal rendszerhez kell egy erőlködőt is vennem.

Milyen minőséget képvisel ez a hangfal rendszer?
Elég lenne a szobám méretéhez?
Ár/érték arányban jónak számít ez a hangfal szett?
Véleményetek szerint, jó így külön összeépíteni egy hangfal rendszert, vagy jobban járok (anyagilag, minőségileg) egy komplett rendszerrel?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#43958) zsoika válasza Predator2 (#43957) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Ajánlott belépő szett ,kb. 20nm-ig és igen kell hozzá hm erősítő.
Véleményem szerint külön rendszert jobb építeni, de időigényesebb.

(#43959) szeky81 válasza zsoika (#43956) üzenetére


szeky81
tag

A HKTS16-hoz elég lesz a Denon 1400H, vagy kell a 2400H? :) Mert valahogy nem igazodok ki a gyári szett H/K171s-hez képest. Ott 100watt/2 csatorna volt írva, a Denon 1400H-nál meg "csak" 80watt.

szódabikarbabónábó'

(#43960) #09634560 válasza szeky81 (#43959) üzenetére


#09634560
törölt tag

elég lesz...azért az sem gyenge..
Denonx1400: 430 W, X2400: 500W, H/k 171: 320 W tehát még jóval, vagy másfélszeresével erősebb is.. ezek ugye névleges értékek, lejön belőlük: vezérlés, működtetés, HDMI panel, disszipációs (pl melegedés) veszteségek.. tehát nem ennyi fog jutni a hangdobozokra hanem mínusz 40-60 W..

(#43961) #09634560 válasza Predator2 (#43957) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én keresnék inkább állódobozos szettet.
Haszáltan is megéri az árát..ott is nézelődj, kevés büdzséből még sokkal jobban is jársz.

(#43962) zsoika válasza szeky81 (#43959) üzenetére


zsoika
addikt

Elég

(#43963) Zigi válasza Predator2 (#43957) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia. Alap mozizásra jó a hkts, de nem ajánlott.Búg(hat) a subláda, és olyan minőség mintha körbepakolnád magad BT hangszórókkal. Érthetetlen módon nincs hozzájuk gyári fali konzol...

szeky81

Bőven sok hozzá a kisebb denon is.

[ Szerkesztve ]

(#43964) zsoika válasza Zigi (#43963) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem a hátsókhoz volt fali konzol gyárilag (használtan vettem a szettet) nem gondolnám hogy nem gyárilag volt hozzá.
Sajnos a szett érzékenysége indokolja a Denon X1x00 -at, de én amúgy sem mennék alá annak a Denon-nak, vagy 5-ös Onkyo, 4-es Yamaha, 9-es Pionak.
Amelyik szetthez kisebb AVR is elég , azt meg nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#43965) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok, abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen módon kössem össze az alábbi alaplapot és erősítőt, hogy a lehető legjobb minőségű hangot kapjam:
ASRock Q1900-ITX
Sony TA-AV 590

Jelenleg az alaplap zöld színű jack aljzata van összekötve az erősítő egyik RCA bemenetével, viszont így a két hátsó hangszóró így nem szól, csak a két front hangfal. Mélynyomó nincs.
Van-e arra megoldás, hogy ne csak sztereó hangot kapjon az erősítő.
Bocs a konyhanyelvért és az esetleges hülye kérédekért, ez nem igazán a szakterületem.

Köszönöm
Sanyi

(#43966) arcitec válasza Prosectura2 (#43965) üzenetére


arcitec
addikt

HDMI... ;)

(#43967) #48613632 válasza arcitec (#43966) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nagyon régi erősítő. Még csak RCA-k vannak rajta. Gyanítom, az is a legjobb megoldás, amit jelenleg használ.

(#43968) szeky81


szeky81
tag

Köszönöm Nektek a jó tanácsokat! ;) Az 1400H lesz, majd, hátha később lesz feljebb lépés. LESZ! :D

szódabikarbabónábó'

(#43969) gt4r4


gt4r4
tag

Sziasztok!
Válatnám a valdus 400-as szettet, front hagfalra olyan 200-250 eft körül szánnék, 5.0-as szett kéne, elsőre megvenném a frontot és a centert, kicsit később a hátteret, ami van most, egy avr x2500h, és egy Klipsch r-120sw subwoofer( amúgy tápkábel csere után megszünt az a nagyon halk búgása, érdekes) úgy gondolom hogy a teljes szettre szánt összeggel közel 400eft körül leszek. Esetleg később cserélném az avr-t egy x4500h ra, vagy ne :F
Eddig a klipsch r820-at néztem vagy esetleg az r620, és a hozzá tartozó többi elemet. Polkot is néztem, esetleg Dali. Sajnos meghallgatni nem igazán van lehetőségem szarvason élek, a közelben semmi sincs.. Pestre meg mindig rohangálni, több helyre is most nincs időm. A valdusnál bármi jobb lehet, számít a basszus, és a nagy hang :DDD komolyzenét nem hallgatok, ha meg igen arra elég lesz, Spotify-t használok, háttérzene megy inkább. Mozi a lényegesebb.
20m2-re lenne a rendszer.

Kérlek ajánljatok még valamit, hogy mi lenne értelmes. Használt is lehet.

Válaszotok előre is köszönöm.

(#43970) Prosectura2 válasza arcitec (#43966) üzenetére


Prosectura2
tag

Ja, igény az volna rá... :))

(#43971) Prosectura2 válasza #48613632 (#43967) üzenetére


Prosectura2
tag

Korábban viszont vmi okból szóltak a hátsó hangszórók is. Akkor a jack-rca kábelnél jobbat nem tudok kitalálni? Lehet hogy az erősítő csak sztereo bemenetet tud, és ő próbál vmi térhatást csinálni?

(#43972) Zigi válasza zsoika (#43964) üzenetére


Zigi
senior tag

Bocsánat pontatlanul fogalmaztam az elsőkhöz + center nem lehet kapni(nincs).
Persze nem érdemes egy szint alámenni, de ezzel a hangszóró készletet minősítettem. Egy közeli barátomnak van hkts és 2-3 hetente hallgatnom "kell", zajkeltőnek jó, de zenét hallgatni........

[ Szerkesztve ]

(#43973) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
A múltkor linkeltem egy képet, arról, hogy a front oldal hogyan van elrendezve.
Némileg változott a helyzet, nem egészen az ideális elrendezés irányába, de azért szeretném mégis megkérdezni, hogy a frontok helye hol lenne a legmegfelelőbb? Falra, polc oldalára, esetleg valami mini állványra? Itt elsősorban a távolságra vagyok kíváncsi, tehát, hogy milyen messze kerüljön a tévétől, illetve a centertől? A tv széle és a polc közötti távolság 80 cm, a center közepétől 135 cm.

Most még semmi nincs bekötve, fontolgatom azt, hogy az avr lekerül a középső lyukba, a beltérivel, konzollal együtt, de nem vagyok benne biztos, hogy nem lesz-e meleg ott. A center marad, illetve, mivel ez már a múltkor is probléma volt, vagy előre jön, vagy tüskékre kerül, esetleg mindkettő. A sub meg majd a végén.

Köszönöm a válaszokat!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#43974) spgabor válasza spgabor (#43951) üzenetére


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Mondtátok, hogy linkeljek be erősítőket és úgy könnyebb tanácsot adni. Most elkezdtem nézegetni másokat is. A Pioneer-ekből van a leggyakrabban jelenleg használtan és tudásuk is elég szimpatikus a tesztek alapján. Szóval a korábban kérdezett Pioneer VSX-924 továbbra is érdekelne, hogy mennyire ajánlott. Illetve most találtam egy VSX-922-K-t. Ez utóbbi a gondolom a 924 eggyel korábbi verziója.

valamint kettő Onkyo-t láttam aktív hirdetések között, ami szimpatikus.
-Onkyo TX-NR626
-Onkyo tx-nr709

Ezek között van olyan, ami megérheti az árát? Nézem a hirdetéseket tovább, illetve keresgélek hangfalszettet is hozzá.

Azzal kapcsolatban esetleg van információja valakinek, hogy ezeken a Spotify mennyire működik még? Sok régebbi típusról olvasni, hogy nem támogatott már rajta és nem kapcsolódik. Ha ez így van, akkor azt nem is nézem, hogy tudja-e vagy sem.

(#43975) Met


Met
nagyúr

Hazahoztam a korábban említett HKTS 16 BQ-t.
Még a beállítással elszöszölök, viszont azon töprengek hogy így a "lefelé néző" subbal nem e fog többet hallani az alsó szomszéd. Ha igen mit tegyek alá?

Úgy tudom hogy a mély hangoknál nem számít hogy merre néz a hangfal de egy megerősítés jó lenne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43976) zsoika válasza Flowtation (#43973) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Lehet kipróbálnám úgy, hogy a Harmant letenném a center alá (a DVD-k helyére) és a frontokat pedig a centerrel egy vonalba a Tv alatti szekrényre(megfelelő elcsatolással).

#43974) spgabor: A 9-es Pio belépő kategória, az Onkyok (amiket néztél) fölötte vannak (kb. 5-ös Onkyo a belépő az a párja) ,de azok a típusok még 2012 előtti HDMI szériahibás darabok. Egészen pontosan a 626 (2012) az utolsó hibás széria és amúgy sem egy jól sikerült darab.

[ Szerkesztve ]

(#43977) spgabor válasza zsoika (#43976) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi! Akkor 2013-as szériától nézegetek majd. Ha találok megfelelőt, akkor belinkelem ide.

(#43978) zsoika válasza Met (#43975) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Elvileg mindegy merre néz a SUB mert a mély hangok gömbszerűen terjednek és átmennek a falakon.
Én nem szeretem a lefelé sugárzó mélysugárzókat....nehezebb beállítani, kényes az elhelyezésre.

(#43979) #48613632 válasza Prosectura2 (#43971) üzenetére


#48613632
törölt tag

Úgy ahogyan mondod. Valamelyik beállítás teszi ki a sztereó jelet a 4 hangfalra. Probalgass, sikerülni fog.

(#43980) BBéci válasza zsoika (#43976) üzenetére


BBéci
titán

A Pioneer palerttán van 3-4 modell a 9-es alatt, ezért messze nem belépő kategóriás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43981) zsoika válasza BBéci (#43980) üzenetére


zsoika
addikt

Ahogy a többi gyártó számomra belépő AVR-jei előtt is.

(#43982) spgabor válasza zsoika (#43981) üzenetére


spgabor
aktív tag

Nekem ez lesz az első házimozi erősítőm, így a tapasztaltabbaknak egy erősen belépő kategóriás valószínűleg számomra elsőre tökéletes lenne.
A Pioneer azért tetszett, mert hálózatos, tudja a 4k-t és van rajta előlapi hdmi is. Ezért egy-két évig biztos jó lenne. Olvastam róla tesztet, amin nem húzták le.
Akkor lehet, hogy a VSX-924-et vagy a VSX-922-K akár meg is vehetném.
A kettő között mi a különbség? Arra nem nagyon jöttem rá. Ezeknél a 7-8 éves erősítőknél a hálózat jó valamire? A korábban írt Spotify, vagy telefonos vezérelhetőség formájában? DLNA nálam nem nagyon játszik, általában már mindent mediaboxozok, ha nagy ritkán zenét hallgatok itthoni forrásból.

(#43983) BBéci válasza zsoika (#43981) üzenetére


BBéci
titán

Számodra. Viszont a házimozisok döntő többsége másképp kategorizál. Egy gyártó kínálatában egy vagy kettő, kivételes esetben három modell belépő kategóriás. Sőt, olyan is van, ahol egy sem, például Anthem, Arcam, Cambridge Audio.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43984) Flowtation válasza zsoika (#43976) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Szimpatikus ötlet, de nem okoz gondot, hogy a szekrény előtte van? Tehát, hogy nem a polc elülső peremén?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#43985) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok!

Arendal honlapjáról csak úgy tudok 5.0 szettet rendelni, h külön egyesével beteszem a frontokat, háttereket és a centert a kosárba? vagy van vhol szett ár, amit én nem láttam?

Oh long Johnson...

(#43986) zsoika válasza Flowtation (#43984) üzenetére


zsoika
addikt

Jobb volna ha minél jobban el tudnád húzni a faltól...a szekrény elülső pereméig.
Természetesen ki kell próbálni minden lehetőséget ,mert semmi sincsen kőbe vésve.....pláne nem belépő szinten.

BBéci: A gyártók pár éve felismerve az igényeket szépen a régi belépők alá nyitottak 2-3 kategóriát.....kvázi új belépőket teremtettek és ezzel a húzással "feljebb tolták" a régi belépőket.

[ Szerkesztve ]

(#43987) zsoika válasza spgabor (#43982) üzenetére


zsoika
addikt

A hálózati funkciókat nem használom, sőt nincs is hálózatra kötve az erősítőm....mindent MP-el oldok meg. Ha használnék második zónát akkor az app vezérlést használnám, de nem.
Az erősítőt arra használom amire való...persze másoknak még fontos lehet egy-két funkció.
A tv-kbe is tesznek lejátszót, mégsem ajánlott azt használni, de a lehetőség adott.

[ Szerkesztve ]

(#43988) spgabor válasza zsoika (#43987) üzenetére


spgabor
aktív tag

Nálam is ez lenne a helyzet, csak Kodival. Bár netrádiót és a Spotify-t használnám direktbe, ha kevesebbet kell nyomkolódni hozzá.
Akkor várok még, hátha lesz valami más erősítő is. Bár árban a 70k-nál nem nagyon szeretnék feljebb menni árban.

(#43989) zsoika válasza BBéci (#43983) üzenetére


zsoika
addikt

Nézzük pl. az Onkyot. Ha jól tudom a 3-as (313) és 4 -es (414) széria 2012-ben jelent meg és egy ideje már 2-es is van. Előtte az 5-ös volt a legkisebb (belépő) modell . Most hogy van alatta 3 új "belépő" akkor az új 5-ös már közép?
Vagy ha az új 5-ös még belépő akkor a 2-es az?
Nem kis távolság van a 2-es és az 5-ös között.....ezért az 5-öst én hagyományosan belépönek és az alattiakat kezdőnek hívom. Aztán ki hogy nevezheti.
Tapasztalatom szerint az általam belépőnek tartott AVR-ek alá nem ajánlott menni, ha egy minimum szintet meg akarunk ütni.....persze inkább egy kezdő AVR mint egy egybeszett.

(#43990) BBéci válasza zsoika (#43989) üzenetére


BBéci
titán

Igen, ahogy írtad, feljebb tolták, ezért az új 5-ös már alsó-középkategóriába sorolható, ezt alátámasztja a 200000 forintos listaár is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43991) jaszy76 válasza kpykpy (#43985) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Igen, egyenként kell bepakolni, a végén összegzi.

(#43992) arcitec válasza spgabor (#43982) üzenetére


arcitec
addikt

Ime ebből eldöntheted melyiket vegyed. (Én az újabbat választanám , nem mai darabok ) :922 924 924
A 924 USB-ről is tud FLAC és társait lejátszani, okostelefon-ról a 924 talán jobb kompatibilitással rendelkezik stb ..

[ Szerkesztve ]

(#43993) spgabor válasza arcitec (#43992) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ezeket a teszteket olvastam, nekem is a 924 volt a legszimpatikusabb..

(#43994) Janesz1981


Janesz1981
tag

Sziasztok. Van egy valószínűleg dts chip hibás onkyo tx-nr609-és erősítőm. Hallottam olyat totel 30-35 körül cseréli a chip-et. Megéri ezt ráfordítani? Ötezerbe volt erősítő.

(#43995) Dorian válasza Janesz1981 (#43994) üzenetére


Dorian
félisten

Nem éri meg

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43996) torrente666


torrente666
csendes tag

Üdv.
Kezdő házimozizó vagyok,egy kicsit láma vagyok még .Van egy TX-NR656 érdemes hozzá beruházni végerösitőre vagy nem? Lehet hozzá egyáltalán? Ha igen mire lenne érdemes ?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#43997) ctrlaltdel13 válasza torrente666 (#43996) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem volt ilyenem, de ahogy most ránéztem a neten a hátlapjára, én nem látok pre out kimenetet.
Kezdőként, miként jutottál odáig hogy végfokozni akarsz?
Mihez kevés az avr-ed?
Milyen hangfalakat hajtasz?
Mekkora helyiségben?
Milyen hangnyomást szeretnél elérni a hallgatási pozícióban?
Mind az 5 csatornát vagy csak a frontot akarod megtámogatni?
Egy kis "tapasztalat létrát"azért nem árt megmászni mielőtt egyből fejest ugrassz a mélyvízbe.
Szvsz.

(#43998) torrente666 válasza ctrlaltdel13 (#43997) üzenetére


torrente666
csendes tag

Pont nem akarok fejest ugrani azért kérdezzek, olyat aki tapasztaltabb a témába,mondjuk ha nincs rajta kimenet akkor tárgytalan a dolog.Amúgy a frontokat támogatnám (JBL 290) kb. 30 m2-en .

(#43999) Joshi válasza torrente666 (#43998) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Onkyo 636 volt JBL Studio 290+235c+220+260p hangfal szetthez, de meg tudta hajtani a hangfalakat, nem volt ezzel gond.

ui.: valami normális nem túl drága kábel azért nem árt. Én Neotech KS-11275 kábelt vettem a frontokhoz és a centerhez.

[ Szerkesztve ]

(#44000) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Bocs ha netán rossz helyre írtam volna!
A mostani filmek elég nagy része a párbeszédek halksága miatt majdhogynem érthetetlen, vagy jól felhangosítja az ember, és akkor minden más is hangosabb, vagy megy normál hangerőn de semmi beszédet nem lehet érteni :(

Tud valaki olyan berendezésről (nem horror áron!) amivel ezt ki lehet küszöbölni?
Köszönöm!:R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.