Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Quetz válasza #98221312 (#26997) üzenetére


Quetz
őstag

Biztosan ezt akartad írni? :U Mert jelenleg ezt olvasom: kikapcsolod a szoba korrekciót, hogy visszafogott de élethű dobozhangot hallgass.

(#27002) BBéci válasza hcs57 (#26996) üzenetére


BBéci
titán

Nem lehetetlen, de azt kijelenteni, hogy a duplája, az bizony egyértelműen hiba. Még akkor is, ha figyelembe vesszük azt a közismert tényt, hogy Dorian hangdobozai és erősítője mifélék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27003) #98221312 válasza Quetz (#27001) üzenetére


#98221312
törölt tag

Bocsi ha nem egyértelmű, meló közben telefonról írok.. :D

A lényeg, hogy a dobozhangot, leszámítva nekem nagyon tetszik a teljesen EQ nélküli hang. Mondjuk filmje válogatja a doboz jelenséget is, valamelyiknél egyáltalán nincs jelen. Most próbálom elhelyezéssel csillapítani a dolgot, de nem igazán jön össze.. :D

(#27004) arcitec válasza Lacielvtárs (#26998) üzenetére


arcitec
addikt

Itt vagyok ám ,,, ;] ... Csak hát ,hátradőlök és élvezem a rendszerem ... ;)

(#27005) Lacielvtárs válasza arcitec (#27004) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Akkor jó :R
Én is azt teszem, ha hiszitek, ha nem ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27006) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#27005) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én nem hiszem .... engem a helyedben zavarna, hogy a sub kilóg a rendszerből .... ;] :DDD

.... amúgy senki nem akarja vinni a régi sub-od....? .... nemrég még majdnem verekedtek érte .... :D

Hmm ....

(#27007) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#27006) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaja, 'kutyának' se kell ;]
Igaz annyi időm nincs hogy normálisan foglalkozzak vele...
Es nem lóg ki a szub, csak kicsit 'másabb'. Mondjuk ilyen volt az érzésem avr csere előtt is :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27008) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#27007) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jaja.... mindig az szokott a gond lenni, ha valami "kicsit más" .... ;] :DDD

Hmm ....

(#27009) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#27008) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, és már most látom a vesztem :W ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27010) s7evcsenko válasza Lacielvtárs (#27000) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#27011) zsoika válasza Quetz (#26967) üzenetére


zsoika
addikt

Ezt hogy érted?

(#27012) bubuka55 válasza zsoika (#26965) üzenetére


bubuka55
csendes tag

Köszi. Kipróbálom.

(#27013) Quetz válasza zsoika (#27011) üzenetére


Quetz
őstag

Az AVO-n van nem egy mélynyomó teszt még a régi szép időkből amikor mértek nekik a Totel-ben. Sok, ennél a ládánál komolyabb cucc is kb 30-100Hz között teljesít, a fölött pedig mélyrepülésbe kezd.

A másik probléma, ha ilyen magasra rakod a vágást, akkor a férfiak a mélynyomóból fognak megszólalni, lásd wikipedia: The voiced speech of a typical adult male will have a fundamental frequency from 85 to 180 Hz

(#27014) BBéci válasza Quetz (#27013) üzenetére


BBéci
titán

A berendezés meghibásodása miatt voltunk kénytelenek mérések nélküli cikkeket közölni, ha minden jól megy, a jövőben ismét lesznek szép ábrák. Saját műszerrel mindegyiket mérem, de az nem tud rajzolni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27015) zsoika válasza Quetz (#27013) üzenetére


zsoika
addikt

Értelek ,de ez a hkts láda a szett része... pont erre lett kifejlesztve.
Sajnos a 5.0 nem tud lemenni 80-ig...így ha ott vágnám lyukas lenne a hang.
Az meg hogy 150Hz -nél a sub-ból szólnak a "férfiak" ,sajnos igaz....a szateliit sugárzós szettek sajátossága, velejárója.
A nagytestvér karakterisztikája: hkts 60

Hkts 16

(#27016) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Nemrég volt szó a mozi hangerőről. Kérdésem, mi a "normális" hangerő, amivel hallgatni kellene egy filmet?
Mondjuk UMIK-1 / REW segítségével - valamilyen "teszt" hangot lejátszva - meg lehet ezt mérni?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#27017) VoidXs válasza Hohocali (#27016) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

-20 dB FS = 85 dB SPL. Mikrofonnal nem tudsz abszolút hangerőt mérni, azt össze kell egyeztetni egy SPL-mérővel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27018) Norbi 72 válasza zsoika (#27015) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az én subomnak kicsit jobb a görbéje. ;]

(#27019) hcs57 válasza Hohocali (#27016) üzenetére


hcs57
őstag

Lehet ajánlást írni, de nekem az szokott működni, hogy beletekerek a filmbe és a kb egy halkabb részletnél beállítom a hallhatóságot. Az ordítás úgyis hallható lesz.
Mivel a filmek nem egyforma szinten vannak kiadva (mint ahogy más audió felvételek sem) , így nálam ez teszi hallgathatóvá.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#27020) VoidXs válasza hcs57 (#27019) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az a baj, hogy ahogy kerül feljebb és feljebb a dialógus szintje, és ezt a gépészek tolják vissza, egyre kevésbé lesz hangos az, aminek hangosnak kellene lennie. Ha be lenne tartatva a Dolby 7-es, mint a DCI előtti időkben, normális hangsávok készülnének.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27021) hcs57 válasza VoidXs (#27020) üzenetére


hcs57
őstag

Mostanában nem találkoztam normális hangsávokkal..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#27022) Hohocali válasza VoidXs (#27017) üzenetére


Hohocali
aktív tag

A cél az lenne, hogy összetudjam más házimozijával hasonlítani a hangerőt (emellett persze az se baj, ha tudom mi a "normális"). Mondják pl., hogy Norbi72-nél nagyon hangos a mozi... Jó jó, de mennyire? Ehhez lenne jó egy ilyen érték, mikrofon lerak, hangerő teker, amíg el nem éri, és "Na Norbinál így szól kb.".

Az umik-1 digitális kimenetű, kalibrációs file is van hozzá. Nem kéne ezeknek ugyanakkora hangerőre ugyanakkora értéket küldeni usb-n? Itt nyilván nem precíz kalibrálásra gondolok, hanem "tájékoztató" adatra.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#27023) hcs57 válasza Hohocali (#27022) üzenetére


hcs57
őstag

Erre jó lehet a telefonokra letölthető audiotool [link] android alkalmazás.. ha csak összehasonlítás a cél.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#27024) zsoika válasza Norbi 72 (#27018) üzenetére


zsoika
addikt

Mondom Én ,hogy ennek a hkts sub-nak nincs meg az alja, de hogy nem bírná a 150Hz-et ?!
A tiéd már egy jó sub kb. 23Hz -től indúl ...ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#27025) Hohocali válasza hcs57 (#27023) üzenetére


Hohocali
aktív tag

És ez mennyire pontos? Mert ha nem az, akkor ugyanott vagyunk vele, mintha az avr-en levő értéket bemondja valaki..

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#27026) VoidXs válasza Hohocali (#27025) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Semennyire, ezt is kalibrálni kell. Ugyanolyan telefonok között is simán lehet 10 dB különbség. Relatív hangnyomásméréshez egyébként megfelelő. Az AVR-es értékekkel sehol nem vagy, az FS.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27027) SVLaller válasza VoidXs (#27017) üzenetére


SVLaller
senior tag

akkor én nagyjából jó hangerőn használom, mondjuk mióta 4 Ohmos hangfal szett helyett a 6 Ohmos Spektorok vannak fel kell csavarni -20-ig is :)

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#27028) hcs57 válasza Hohocali (#27025) üzenetére


hcs57
őstag

Ha ugyanazzal a telefonnal csinálod, akkor jó összehasonlítása...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#27029) BBéci válasza SVLaller (#27027) üzenetére


BBéci
titán

Maximum érték nálam 100 dB feletti szokott lenni, de mértem már 110-et is. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27030) SVLaller válasza BBéci (#27029) üzenetére


SVLaller
senior tag

mértem amúgy utána 90-92 dB-t is, de nekem az sok, a 82-85 még jó. azzal a szomszédok is kiegyeznek :)

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#27031) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Szeretnék őszinte véleményeket kérni.

Jelenleg egy szinte új Klipsch R10SW subot használok egy X3300 erő és Zensor 5 szett mellé. Elgondolkodtam rajta, hogy a korábban itt olvasottak alapján, lecserélném egy Canton 85-re. Használtan elég jó áron elérhető már mivel nem mai darabok. A szoba 20 nm, és leginkább film, kicsi zenével 80% / 20% arányban.
A jelenlegi sub-al semmi bajom nincsen, de a bogár azt mondja... :DD hátha jobb.

Cseréljek vagy ne?

[ Szerkesztve ]

(#27032) Nemir Ombe válasza I'am Dony (#27031) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vásárolni mindig jó .... már csak azért is megéri cserélni .... :D ;)

Hmm ....

(#27033) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#27032) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Naaa, tessék komolyabban válaszolni ;] :DDD

Szerintem megeri cserélni, de az én véleményem nem mervado :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27034) I'am Dony válasza Nemir Ombe (#27032) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nemár Ombe :))
Komolyan.
Vélemény kicsit szakmailag. Is.

(#27035) I'am Dony válasza Lacielvtárs (#27033) üzenetére


I'am Dony
őstag

Most látom neked is az van Laci.
Vélemény?

(#27036) Lacielvtárs válasza I'am Dony (#27035) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én írtam véleményt, szerintem érdemes cserélned, bár nekem tapasztalatom csak a reflexes eltaxal van , és ahhoz képest ez Makó és Jeruzsálem esete :K
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27037) Nemir Ombe válasza I'am Dony (#27034) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Már jópárszor leírtam a véleménym a Canton Sub 80/85-ről meg a Klipsch/Jamo sub-okról is, így most nem fejteném ki bővebben .... de a topikban időben visszafele haladva (vagy akár időrendben is, ezt rád bízom :D ) sok-sok érdekes infót találhatsz.... ;)

Hmm ....

(#27038) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#27036) üzenetére


Beni2360
félisten

Elvtárs olyan szépen fejlesztettél mindent csak egy valami hagytál ki. :DD (kép)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27039) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#27038) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A kép is fejlesztve lett, OLED :K
Már ha a tévé képre gondolsz...

I'am Dony
Nemir Ombe szavai leforditva, megeri cserélned :D :DDD
Anno azt írták hogy a Klipsch és a Jamo, ha jól emlékszem egy kategória, csak más a színe, a cantont egyhanguan jobbnak tartják itt a topikban :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27040) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#27039) üzenetére


Beni2360
félisten

Direkt nem TV írtam hanem kép, vagyis a fényképeid minőségére gondoltam.
De ez már volt itt téma. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27041) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#27040) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ja hogy a fotó masinara gondolsz :D
Hát azt tuti nem fogok venni :DDD
Annyira nem fontos a minőség a képeimet illetően mint a mozinal a hang.
Jó ez a mobil, csak meg kellene vele tanulnom normálisan fotózni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27042) BBéci válasza Lacielvtárs (#27041) üzenetére


BBéci
titán

Mobiltelefonnal fotózni olyan, mint villával vajaskenyeret kenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27043) Lacielvtárs válasza BBéci (#27042) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez igy igaz, de az en fotóim tájékoztató jellegűek :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27044) arcitec válasza BBéci (#27042) üzenetére


arcitec
addikt

No nem azért, de lehetne BBéci aranyköpéseket begyűjteni az összefoglalóba... Minden esetre jót nevettem ... :C No meg ELACI magyarázatait és teszt eredményeit ;] :D Bocsika ELaci ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#27045) I'am Dony válasza BBéci (#27042) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez sem feltétlenül igaz Béci. Erősen eszköz és felhasználó függő. Én pl. tükrössel szoktam fotózni, de ettől függetlenül megleőpően jó eredményt lehet elérni jó pár mobil készülékkel is, az utómunkálatok szükségességéről nem is beszélve.

(#27046) Nemir Ombe válasza I'am Dony (#27045) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Így is van .... kell egy kis Picasa/Photoshop/Corel.... ez a "fotózás Dyn EQ-ja" .... :DDD ;)

Hmm ....

(#27047) Jegesmaci81 válasza I'am Dony (#27045) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Egyszer a Nánásit felkérték, hogy egy eldobható géppel csináljon minél jobb fotókat egy autóról. Minden segédeszközt bevethetett. Nagyon durva fotókat készített.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27048) szivacs1987 válasza Jegesmaci81 (#27047) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

"Minden segédeszközt bevethetett"
Erről ez ugrott be hirtelen :)
Elég csak a photoshop.

youtube

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#27049) BBéci válasza I'am Dony (#27045) üzenetére


BBéci
titán

Meglepően jól lehet vajat kenni villával, különösen akkor, ha a nyelét is bevetjük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27050) Lacielvtárs válasza arcitec (#27044) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Látod, BBeci mondd nekem valamit, én meg megmagyarázom hogy a döglött veréb a fán, nem döglött, csak alszik ;]

Nemir Ombe :C :C
Az en fotoimon egy billentyűparancs segít, még pedig a SHIFT DEL :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.