Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) cudarz


cudarz
tag

Sziasztok! Szerintetek egy Denon X1400H jó lehet az alábbi 5.1-es szetthez? Nagyon köszi!

1x Infinity Alpha 5 HCS Center

Nenn-/Musikbelastbarkeit: 75/125 Watt
Frequenzbereich: 80Hz - 22kHz
Empfindlichkeit: 88 dB / 2,83V / 1 m
Nennimpedanz: 6 Ohm
Übernahmefrequenz: 4 kHz
Tieftonlautsprecher: 2 x 80 mm C.M.M.D.?
Hochtonlautsprecher: 10 mm Polykarbonat
Abmessungen (H x B x T): 125 x 290 x 172 mm
Gewicht: 3 kg

4x Infinity Alpha 5 HCS II Satelitte

Nenn-/Musikbelastbarkeit: 50/75 Watt
Frequenzumfang: 80 Hz - 22 kHz
Empfindlichkeit: 88 dB / 2,83 / 1 m
Nennimpedanz: 8 Ohm
Übernahmefrequenz: 3,5 kHz
Tieftonlautsprecher: 100 mm C.M.M.D.?
Hochtonlautsprecher: 10 mm Polykarbonat
Abmessungen (H x B x T): 230 x 150 x 180 mm
Gewicht: 2,5 kg

1x Infinity Alpha5HCS II Subwoofer

Nenn-/Musikbelastbarkeit: 110 Watt RMS
Übernahmefrequenz: 40 Hz - 130 Hz (einstellbar) 2 dB/Oktave
Tieftonlautsprecher: 210 mm
Abmessungen (H x B x T): 420 x 260 x 335 mm
Gewicht: 11 kg

(#43752) gt4r4


gt4r4
tag

A klipsch r-120sw hez akkor elég az audioquest black lab kábel? Meg ebből a borotva csatlakozós tápkábelből, lehet normálisat kapni, vagy csak szerelni lehet?

(#43753) gt4r4


gt4r4
tag

Az audyssey 4,86m-re tette a mélnyomót.. Holott kicsivel több mint 3 m-re van tőlem, ezt az érkéket szabad állítani? Meg a többi doboznak a hangerejét is levette, a frontokat - 7dB vel, miért veszi le ennyire? A centert és surt - 6dB-re a mélyet pedig - 12dB-re rakta. A többi dobozt jól mérte, a távolságot, az elöző mélynyomónál is jól lötte be. Ezeket állítgassam? A vágást meg a méretket átálítottam, mert mindent 40 Hz re tett..

(#43754) zsoika válasza gt4r4 (#43752) üzenetére


zsoika
addikt

Lehet pl.[link]

#43753) gt4r4: Az audyssey nem mér pontosan. Nyugodtan próbáld ki módosított távolsággal is, csak jegyezd meg honnan indultál...vagy mérd újra ha nem tetszik amit műveltél.

[ Szerkesztve ]

(#43755) Hohocali válasza gt4r4 (#43753) üzenetére


Hohocali
aktív tag

A szub-ban elektronika van, aminek késleltetése van. Ezt korrigálja a bemérő rendszer azzal, hogy messzebre állítja. Link. Ennek elállításával a szub fázisát állítod el.
Az audyssey bemérésnél ellenőrzi a szub hangerejét, és kéri, hogy állíts rajta, ha nem ok. Ha ezt megtetted, akkor elvileg nem lehet -12dB a kapott érték.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#43756) zsoika válasza Hohocali (#43755) üzenetére


zsoika
addikt

De lehet...ha a sarokban van.
Mivel a -12 a minimum érték, simán előfordulhat hogy teker lefelé a subon és még mindig -12 re méri a falak miatt.

[ Szerkesztve ]

(#43757) gt4r4 válasza Hohocali (#43755) üzenetére


gt4r4
tag

Félállásban van a poti, nem írta hogy vegyem lejjebb.
Nincs sarokban a szub.

[ Szerkesztve ]

(#43758) I'am Dony válasza gt4r4 (#43757) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nyugodtan vissza veheted 1/3 állásig. Jó lenne a mérést max. -3dB értékkel zárni, attól függetlenül, hogy -12 ig is elengedi. Az Audyssey egyebként úgy sz?r ahogy van. Kényes egy csomó dologra és leginkább csak ideális környezetben működik jól. Ilyen meg kevés van. Beválhat a mérésnél, ha csak 10-20 cm mozgatod a mikrofont és 3 max. 5 pozíció elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#43759) Hohocali válasza gt4r4 (#43757) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nálam bemérés elején a Denon 7200 a szubot szólaltatja meg, és jelzi, ha nem 75dB körül van a szub hangereje (kéri, hogy állítsak rajta). Át lehet léptetni (figyelmen kívül hagyni). Ha rendben van a hangerő, akkor automatikusan továbblép, de én ilyenkor is meg szoktam állítani valamelyik gombbal, akkor a teszthangnál marad, amíg tovább nem léptetem (szeretem látni, mennyi az annyi). 75dB esetén -3dB körül lesz a vége.
Két szub már problémásabb, mert ha jól emlékszem egyesével szólaltatja meg őket, de együtt már sok lehet a kettő.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#43760) Hohocali válasza I'am Dony (#43758) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Én -6-8dB körül tenném a jó értéket, mert ha később manuálisan feljebb akarom állítani, vagy bekapcsolom a dyneq-t, akkor ne menjen 0dB fölé.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#43761) I'am Dony válasza Hohocali (#43759) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nálam is így fut le a setup. Amúgy nem tudtam 2 azonos eredményű mérést produkálni egy ismétlés során sem, azonos körülmények mellett.

(#43762) I'am Dony válasza Hohocali (#43760) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mások a körülmények. Nekem a -3 bevált. 6 v 8 + tól már nem tudtam elviselni. Nálam nagyon sok volt. EQ kat nem használok, nagyon nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#43763) BBéci válasza gt4r4 (#43753) üzenetére


BBéci
titán

Ne változtass az Audyssey által beállított távolságokon!!! :(
Erről már sokszor volt szó.

(#43762) I'am Dony
Pedig az automatikus önbemérés hatalmasat tud javítani a hangzáson, különösen egy akusztikailag vacak helyiségben. Szerintem balgaság nem kihasználni annak lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43764) gt4r4 válasza Hohocali (#43759) üzenetére


gt4r4
tag

Köszönöm a segítséget, akkor még játszani fogok vele, igazából lefutattam mind a 8 pozíciót, gondolván hogy így sokkal jobb lesz az eredmény. Amikor filmezek egy halgatási pozíció van, max 2-3 ha eldőlök.
Esetleg a fázisfordítás is segíthet? Most 0°-on van. Szeretnék mindenképpen jó hangképet kapni, amennyire ez lehetséges, de azt se szeretném ha a szubban maradna az a teljesítmény ami benne van, így újonnan is elképesztő, kis hangerőn is.

I'am Dony, zsoika
Neketek is köszönöm a segítséget, észrevételt. :)

#43763 BBéci
Nem változtattam, nekem ez a rész lehet kimaradt, viszont sejtettem hogy ezt nem szabad, csak furcsáltam hogy ennyire messzire rakta. :)

#43754 zsoika
Gondolom már ez a kábel is fényévekkel jobb lehet mint a gyári.. :F

(#43765) I'am Dony válasza BBéci (#43763) üzenetére


I'am Dony
őstag

Figyelmetlen voltál...
Egy szóval nem mondtam, hogy nem használom a bemérést. Biztos az EQ kevert meg. A dyn. volt említve.

[ Szerkesztve ]

(#43766) zsoika válasza I'am Dony (#43758) üzenetére


zsoika
addikt

"Az Audyssey egyebként úgy sz?r ahogy van." Én nem akartam így fogalmazni ,de ez a helyzet.

43763) BBéci: A mélynyomó manuális távolság változtatására gondoltam. Az 5.0 távolságát jól mérik az AVR-ek ,de a mélynyomóknál hibáznak. Nem véletlen hogy külön bemérő rendszereket tesznek manapság a profibb ládákba.

[ Szerkesztve ]

(#43767) Joshi válasza zsoika (#43766) üzenetére


Joshi
titán

Az Onkyonak valami saját megoldása van nem? Mert az nem volt olyan rossz. Most lecseréltem egy Marantz 7011-re, de eddig nem tűnik rossznak a bemért eredmény, habár sokat még nem moziztam.

(#43768) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok.

Össze szeretném kötni a PC-met és a tv-met is az erősítővel.

Úgy kössem, hogy BD-inbe dugom az erősítőn a számítógépből kijövő HDMI kábelt? Az erősítő HDMI outot pedig összekötöm a tv Arc hdmi csatlakozójával.

(#43769) zsoika válasza rayoliviero (#43768) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. :K

(#43770) Dorian válasza zsoika (#43766) üzenetére


Dorian
félisten

Audyssey nem szar, csak szarból nem tud várat építeni, mint ahogy másikak sem. Érdekes módon nálam mindig ugyanazt méri.

"mélynyomó manuális távolság változtatására gondoltam. Az 5.0 távolságát jól mérik az AVR-ek ,de a mélynyomóknál hibáznak"

Vagy ezerszer leírtuk már, hogy NEM hibáznak, ugyanis nem távolságot, hanem késleltetést mérnek. Mélynyomónál ez legalább két okból is lehet nagyobb az 5.0-nál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43771) rayoliviero válasza zsoika (#43769) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm. :R

(#43772) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A másik kérdés, hogy HDMI kábelből mindegy, hogy milyet veszek? Úgy értem, hogy az Arc működjön és True HD stb hangot vigye át.

Sajnos egyelőre csak egy fajtát tudok venni az Edigitalban. Ez van raktáron: Equip hdmi 2.0.

(#43773) MasterMark válasza rayoliviero (#43772) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#43774) sony309 válasza rayoliviero (#43772) üzenetére


sony309
őstag

Az avx-n lévő Jm Láb Chorus szettet láttad?

Kácsa HDMI kezdésnek?

S3x, hifi & rock and roll

(#43775) zsoika válasza rayoliviero (#43772) üzenetére


zsoika
addikt

Az ARC , HD hangoknak nincs nagy igénye ...egy sima High Speed kábel elég neki.
A fő kérdés inkább a kép amit át szeretnél küldeni...4K, HDR, 60Hz ilyesmi

(#43776) mpo válasza rayoliviero (#43772) üzenetére


mpo
veterán

Ez biztosan jó.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#43777) zsoika válasza Dorian (#43770) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor úgy fogalmazok hogy másik bemérő rendszer jobban megoldja. Természetes hogy nem csak az Audyssey hibája, hanem az akusztika ,de itt a belépőben 95%-nak nincs kezelt dedikált szobája és/vagy nappalija....ezért téved. A lényeg itt a belépőben tehát nem az hogy miért téved(illetve az is), de ingyen tud rajta javítani ha akar...persze ettől még az akusztika olyan amilyen és nem lesz szarból vár.

De bizony hibáznak és nem arra gondolok hogy nem cm-re pontosan annyira van a mélynyomó...hanem szxarul szól. Manuálisan érdemes belenyúlni és kísérletezni a távolsággal (5.0-t nem ,csak a mélynyomóval). Nincs vesztenivaló , meg kell jegyezni az értéket honnan indult vagy csinálni egy új mérést ha nagyon elállítja az ember.
Én úgy vettem észre hogy sztereón (amikor ment a sub is) furi volt a zene, összehasonlítva a pure audio ütemével....bárki kipróbálhatja otthon.

(#43778) #98221312 válasza zsoika (#43777) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tehát azt mondod, hogy az mélynyomó távolságát érdemes lehet pontosítani mérés után?
Egyébként nálam is jóval hátrább állítja, mint a valós távolság.

(#43779) BBéci válasza zsoika (#43777) üzenetére


BBéci
titán

Ha szarul szól a mélynyomó, azt nem a valósnál nagyobb távolságot beállító Audyssey okozza.
Aki belépő szinten van hifiben, pláne házimoziban, az ne állítgasson semmit fülre! Olyankor oda jutunk, hogy bekapcsolja a loudnesst és hasonlókat. Mint amikor tévén a dinamikus/kiemelt képmódot választják a műszerrel kalibrált helyett. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43780) zsoika válasza #98221312 (#43778) üzenetére


zsoika
addikt

Én azt mondom hogy érdemes kipróbálni, sokat javulhat a hang.
Az Onkyom AccuEQ-ja viszont tökéletesre mérte szerintem.....tehát nem minden esetben kell variálni.
Nem tudom jobban elmagyarázni, vagy kihallod hogy baj van ,vagy nem.
2.1 és 2.0 között váltogatva ha a 2.0 a pontosabb ritmusú akkor én már ugrok is a menübe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43781) Gombinyó


Gombinyó
őstag

2.1-et érdemes lehet 3.1-re bővíteni vagy hagyjam a francba és jövőre, ha megvan a lakás, akkor egészítsem ki 5.1re? Nem tudom mekkorát dobna az élményen egy center.

(#43782) Dorian válasza Gombinyó (#43781) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem várj és egyszerre bővíts.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43783) I'am Dony válasza Gombinyó (#43781) üzenetére


I'am Dony
őstag

Én nem sokat várnék. Ég és föld a különbség. Nekem sokkal jobban tetszett a 3.1

(#43784) gt4r4


gt4r4
tag

Azért volt ez nekem furcsa mert az elöző mélynyomóval jól belőtte.. Nyilván az újjal ég és föld a különbség, mind méretben, teljesítményben, hangban. Nem lehet az is az oka hogy még új? 1-2 órát ment mérés előtt. Persze a nem jó akusztika meg a megnövekedett teljesítmény is okozhatja, akusztikát is majd még megpróbálom alakítani, nyilván mérés lenne a legjobb.

(#43785) #98221312 válasza Dorian (#43770) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az biztos, hogy nagyon kényes mindenre.. kezdve az elhelyezéstől, az akusztikáig, a mérési pontok távolságára stb...
Nálam a távolsáot, illetve a "levels"-t általában ugyanúgy állítja, de még az EQ görbe is meg szokott egyezni..

[ Szerkesztve ]

(#43786) rayoliviero válasza sony309 (#43774) üzenetére


rayoliviero
veterán

A JBL szettet vettem 207-ért erősítővel, kábelekkel, egyelőre jó nekem. Az erősítő az jó, hangfalat meg majd cserélem.

(#43787) rayoliviero válasza zsoika (#43775) üzenetére


rayoliviero
veterán

Sima full HD a tv-m.

(#43788) zsoika válasza rayoliviero (#43787) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor high speed elég.

(#43789) mpo válasza rayoliviero (#43787) üzenetére


mpo
veterán

De majd lesz idő, amikor már nem kapsz FHD-t, érdemes jobb HDMI kábelt venni.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#43790) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy HD TV csatornának (mondjuk HBO HD, vagy Sport1 HD) kb milyen bit rate jele van?

Illetve ez mennyire függ a szolgáltatótól (UPC, Digi), valamint a csatornától? Van különbség az egyes csatornák között?

Köszi

(#43791) mpo válasza Pityke78 (#43790) üzenetére


mpo
veterán

Miután vita volt, egy fórumtárs megmérte, a DIGI a jobb.:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#43792) Pityke78 válasza mpo (#43791) üzenetére


Pityke78
őstag

De ha jól látom ezek nem HD csatorna mérések.
HD csatornákról nincs ilyen adat?

Amúgy lehet nagyon off és tudatlan kérdés, de ha adott egy full hd 1080p videó (1920 x 1080), akkor az adott 2.073.600 képpontnál milyen információk határozzák meg, hogy mennyi lesz az adott bit rate?

1 képponthoz hány bit-nyi információ tartozhat? Mert gondolom ezek után már csak a képfrissítési frekvencia határozhatja meg a bit rate-et. Vagy rosszul gondolom? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#43793) mpo válasza Pityke78 (#43792) üzenetére


mpo
veterán

Nagyon off.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#43794) rayoliviero válasza mpo (#43789) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, köszönöm.

(#43795) zsoika válasza mpo (#43789) üzenetére


zsoika
addikt

Nem venni gondoltam....azt hittem olyan kábelból már mindenkinek van otthon pár fölös db .

[ Szerkesztve ]

(#43796) mpo válasza zsoika (#43795) üzenetére


mpo
veterán

Pont HDMI kábelből nincs fölöslegem, de olyanokból sok van, amin már gondolkodnom kellene, hogy mire valók.
De ez segítene. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#43797) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A hangerő gomb nem működik a Pio sc 2022 most vásárolt erositomon.
A többi gomb igen, a volt tulaj szerint én állítok vmit be rosszul. Szerintem meg nem, mert a távirányítón levo led nem villan fel gombnyomásra.

(#43798) rayoliviero válasza rayoliviero (#43797) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ha már a távirányító hangerő gombja nem működik, akkor feltettem a Pioneer Remote appot, de sehogy sem akar csatlakozni az erősítőhöz. Az erősítő és router hálózati kábellel van ossszekotve, az internet rádió működik.

(#43799) calvin20


calvin20
tag

Sziasztok!
Vasaroltam egy Klipsch r-51m tipusu hangfal part a H/K AVR 132-es erositom melle. Optikaval van osszekotve az erosito a sz.geppel. Az erosito stereo modban van large hangfal beallitasokkal.

Lehet, hogy valamit meg be kellene allitanom? A hangfalak mely hang tekinteteben erotlennek tunnek. Persze nem varom, hogy ugy szoljon mint egy melynyomo de feltunoen keves a mely hang benne. Alapbol ilyen lenne vagy mi lehet a gond?

(#43800) #48613632 válasza rayoliviero (#43797) üzenetére


#48613632
törölt tag

Pioneer távok trükkösek. Mivel képesek több eszközt vezérelni, ezért van rajtuk egy üzemmód választó. Amennyiben jelenleg nem az erősítő vezérlésére van állítva, akkor bizonyos funkciók nem lesznek elérhetőek rajta. (És a piros LED sem villog)

tipp: REC/RECEIVER/AMP gomb megnyomása után próbáld újra, valamint a manual elolvasása is erősen javasolt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.