Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Formaster válasza mpo (#35999) üzenetére


Formaster
addikt

Köszönöm :R ilyennel találkoztam már, viszont amit néztem kissé eltolódik a faltól. Igaz drágább, de kifizetném darabjáért a 25€-t, ha nem jönne még rá 50 posta :F

(#36002) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

5.1-es rendszer vásárlást tervezem, egy 7.2-es erősítővel, mivel lesz két másik hangfa a fürdőszoba álmennyezetébe beépítve. Erősítő Yamaha lesz, viszont az 5.1-es rendszer esetén még erősen gondolkodom, hogy mely szetteket érdemes kipróbálni. Keret kb. 300e Ft lenne, mélynyomóval együtt. Annyira a keret nem fix, tehát ha kicsit többért lehet sokkal jobbat kapni az átgondolandó... A rendszert 30% házimozira használnám, 70%-ban ma zenék hallgatására, hangszeres zenét egyáltalán nem hallgatok.Egy L alakú amerikai konyhás nappaliba lesz a rendszer telepítve, ami összesen 30m2, ebből 20 a nappali, 10 a konyha.

Eddig az alábbi típusok jöttek szóba, amiket meg szeretnék hallgatni. Ha a fentiek alapján bármilyen ötletetetek / tapasztalatok lenne, osszátok meg kérlek! :-)

Jamo S809 : Itt az ár is szimpatikus, illetve a szett mérete is, mert nincs sok helyem, ez a szett mélynyomóstól kényelmesen beférne. Viszont kérdéses, hogy az S810-es SUB mennyire jó házimozihoz, mert azért jó lenne egy erős basszus. Esetleg ez a rendszer egy másik mélynyomóval?
JBL Arena 180: Árban is oké, teljesítménye is jónak tűnik...

(#36003) junkpod válasza zsoika (#35990) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egyre kevésbé értem miért szoba mérethez igazitjatok a szubláda teljesítményét. Miért nem a hallgatói pozícióban elért hang számít, miért kell a teljes szobát behangositani, ha én a kanapén ülök?

Box's don't touch!

(#36004) Quetz válasza junkpod (#36003) üzenetére


Quetz
őstag

A mélynyomó a hang azon tartományában dolgozik már, amit nem hallasz, hanem érzel. Ehhez viszont nyomás alá kell helyeznie az egész termet. Természetesen nem mindenki igényli a szó szerint mellbe verő hanghatásokat, nekik elég lehet egy gyengébb/kisebb mélynyomó is.
Nekem mindenesetre mérvadó élmény marad a Dunkirk IMAX-os prezentációja, még az eredeti kalibrált hangerőn. Azóta tudom, hogy nekem ilyen mozi kell :D

(#36005) Dorian válasza Quetz (#36004) üzenetére


Dorian
félisten

Te nem hallod a 120 Hz alatti hangokat?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36006) L.L.


L.L.
senior tag

Használ esetleg valaki Vogels VLB 200 hangfal tartót? Meg tudná mérni az első perem magasságát, a felfekvő felülettől mérve? Sajnos másik fajtát nem találtam, ami elbírná a Kef C3 hangfalakat, viszont bután nézne ki, ha belógna az elől/alul lévő reflexnyílásba. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#36007) BBéci válasza Dorian (#36005) üzenetére


BBéci
titán

Így már sok mindent értek. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36008) Quetz válasza BBéci (#36007) üzenetére


Quetz
őstag

Miért, most már tudod, miért sugároz a mélyláda hátrafele is? ;]

(#36005) Dorian:Te nem hallod a 120 Hz alatti hangokat?

Kimaradt egy is, 20Hz környékén már a hallhatatlanság is kezdődik.

(#36009) VoidXs válasza Dorian (#36005) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha tökéletesen feszes subod van (ehhez legközelebb a Quetz által említett IMAX ládapár van), akkor az impulzusszerű, nagyobb ütéseket valóban nem hallod, mert lényegében egy sokk a fülednek. Természetesen a kitartott hangokat hallod, de az nagy hangerőn már rövidtávon is idegesítő, ez nem az LFE dolga.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36010) Gigi01 válasza Formaster (#35966) üzenetére


Gigi01
őstag

Melyiket vetted?Nekem is egy sub hiányzik a rendszerből,F.ngom sincs,milyet érdemes.(20nm-re)

(#36011) zsoika válasza L.L. (#36006) üzenetére


zsoika
addikt

Igen...2,5cm ,de ne aggódj lehet úgy is hogy a bútorral azonos bútorlapot körbe élzárózol, azt fogatod be és arra teszed pl. tüskével vagy
szoktak blu-tak ot is rakni. Nekem nem ment volna rá a szövet az elejére és féltem a hangszórokat a fiamtól.
[link]
A bútorlapnál jobb egy keményfa darab .

[ Szerkesztve ]

(#36012) Formaster válasza Gigi01 (#36010) üzenetére


Formaster
addikt

Végül a Klipsch R-12SWi lett, pusztán anyagi megfontolásból, mert 55% kedvezménnyel kaptam újonnan. Egyébként tesztekben sem végzett rossz helyen ezen a szinten, féláron nem tudom, hogy lett-e volna jobb alternatíva.

Szerk: Más, akkusztika/lakberendezés. Azzal a teli üveg fallal kezdenem kell valamit. Sötétítő függönyből létezik valami konkrét anyag, ami a célra leginkább alkalmas? Illetve gondolom jó lenne minél hullámosabbra hagyni. :R

[ Szerkesztve ]

(#36013) zsoika válasza Gigi01 (#36010) üzenetére


zsoika
addikt

Te szoktad olvasni a hozzászólásokat?
[link]

(#36014) zsoika válasza zsoika (#36013) üzenetére


zsoika
addikt

És itt van hozzá egy jó kábel ....ha elég a 2méter.
[link]

(#36015) L.L. válasza zsoika (#36011) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszönöm. :R

(#36016) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Belépő 4mm2 hangszóró vezetéket keresek, tudtok valahol jóárasítva? Kácsa vezetéken kívül, mi az ami még vállalható?

(#36017) zsoika válasza L.L. (#36015) üzenetére


zsoika
addikt

Esetleg ez még érdekes lehet számodra. [link]
Az az 1db silány kép és a szöveg nem sokat mond.
Kérdezz rá ha gondolod hogy milyen tartó ez és mik a méretei.

Bornie127: minek neked belépőbe 4-es? Attól még nem lesz jobb a hang hogy vastagabb....az csak egy a sokból tényető, ami kell a jó hanghoz. Messze vannak a hátsók?

[ Szerkesztve ]

(#36018) Gigi01 válasza zsoika (#36013) üzenetére


Gigi01
őstag

De,ezt pont láttam. :DDD Köszönöm! :R
Ráírtam az eladóra.

(#36019) Morris válasza zsoika (#36013) üzenetére


Morris
veterán

Mivel jobb ez mint egy jamo sub 210?

(#36020) zsoika válasza Morris (#36019) üzenetére


zsoika
addikt

Azt a Jamo-t még nem hallottam de én nem szeretem a lefelé sugárzósat, mert nehezebb beállítani (tapasztalatom szerint).
Taga tsw volt nálam egy darabig és tetszett a hangja. Neked oda a sarokba mondenképpen előre játszósat kéne venni. Illetve a Taga (újabb verziói) nem használ basszusreflex csövet csak kimarást ....így nincs portzaj.
De ha gondolod próbáld ki [link]

(#36021) Morris válasza zsoika (#36020) üzenetére


Morris
veterán

Már licitálok a taga-ra :D

Mármint, hogy előre mutasson a hangszóró vagy a reflex nyílás?

[ Szerkesztve ]

(#36022) zsoika válasza Morris (#36021) üzenetére


zsoika
addikt

A hangszóró.
Emlékeim szerint a ti nappalitok több mint 20nm. Oda a tsw 120 kevéske szerintem , inkább a 200 vagy a 120-ból 2db. Egyébként szokott lenni fehér belőle ...nem volna jobb, abban az enteriőrben?

Szerk. Annyi pénzt megér a taga ...legfeljebb átfóliázod és ha kevésnek érzed akkor bukó nélkül el tudod adni.

[ Szerkesztve ]

(#36023) Morris válasza zsoika (#36022) üzenetére


Morris
veterán

21nm

A frontok is kegyetlenül tudják tolni a basszust. Ha ez annál jobb, akkor jó lesz, nem?

[ Szerkesztve ]

(#36024) zsoika válasza Morris (#36023) üzenetére


zsoika
addikt

Jaaa 21...akkor okés.

(#36025) Formaster válasza #45250816 (#35989) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, megtaláltam az IsoTek anyagot. :R Kérdésem, hogy a front oszlopokat, amikben mély is van, large-ra rakjam és menjen az egész rendszer egyszerre, vagy large-ra és játszam le külön a subon is meg a frontokon is, vagy menjen small-on az egészen egyben?

Illetve még a hangerő kérdéses, gondolom amit még elviselnek a "falak" ;] A pénteket leegyeztettem, a hepciás nő délelőtt dolgozik, a többi meg tesz rá magasból, vagy dolgozik :R

(#36026) #45250816 válasza Formaster (#36025) üzenetére


#45250816
törölt tag

A large-t kis hangfalak esetén használjuk, a small-t pedig nagyoknál, az utolsó rész, a rejuvenation pedig már bejáratott, de régóta nem használt hangszórókra van.

Ezek alapján a small ajánlott neked, bár a hátsók lehet a large kategóriája inkább.

Én csak annyit tudok mondani neked, hogy én annak idején biztosra mentem, így egyszerűen csak lejátszottam a rendszeremen ezt az 1 órás anyagot, úgy hogy kiküldtem az összes csatornára, és azonos decibelt állítottam be mindegyik hangszóróra, nekem flac-ben van meg az egész, ha jól értelmezem te meg letöltötted az egész lemezt.

(#36027) roland198905


roland198905
csendes tag

Sziasztok ,

Tegnap mar kaptam ajanlast 5.1 szettre,
de azt szeretnem meg kerdezni , hogy 20m2 re JBL arena 170 szettet ajanlanatok ?
csak mozira....

Koszonom

(#36028) #45250816 válasza roland198905 (#36027) üzenetére


#45250816
törölt tag

Jó, de én a helyedben vennék egy Polk Audio T50 5.0-ás szettet, használtan mondjuk meg egy Taga mélyládát, és véleményem szerint előrébb vagy. Valamiért engem a JBL hangzása sosem nyűgözött le sajnos (talán JBL-t hallottam legtöbbet eddig), de lehet azért, mert egyszerűen nem szimpatikus már a neve sem.

[ Szerkesztve ]

(#36029) sinci01 válasza #45250816 (#36026) üzenetére


sinci01
aktív tag

Biztosan így gondoltad?? :N
large=nagy
small=kicsi

(#36030) #45250816 válasza sinci01 (#36029) üzenetére


#45250816
törölt tag

Köszönöm a javítást, jobb lesz ha elteszem magam holnapra. :D

(#36031) MasterMark válasza #45250816 (#36030) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk pont nincs hozzá köze, hogy mekkora a hangfal.

Switch Tax

(#36032) smiti


smiti
addikt

Jó reggelt!

A Taga hangfalakról mi a véleményetek? Konkrétan most a TAV 606 5.0 érdekelne, milyen ár érték viszonyt képvisel? Persze legfőképpen a hangzása lenne a fontos. Jobb-e mint az előző Yamaha szettem? ( Yamaha NS-50F + NS-P60 ) Ami most van nálam kölcsönben Magnat Victory 80 már az is jobb....
Az erősítő az a Marantz SR6007.

(#36033) junkpod válasza #45250816 (#36026) üzenetére


junkpod
nagyúr

"A large-t kis hangfalak esetén használjuk, a small-t pedig nagyoknál"
Itt érzek némi zavart az erőben.
MasterMark +1

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#36034) ctrlaltdel13 válasza #45250816 (#36026) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ennek azért olvass utána,semmi köze a hangfalak méretének ahhoz hogy small vagy large állást használsz.

(#36035) Formaster válasza #45250816 (#36026) üzenetére


Formaster
addikt

APE formátum. :R Értem, igazából sejtettem, hogy nekem a large beállítás kell, mivel a frontokban van mély is. Viszont a kérdésem az, hogy ha large-ra rakom, akkor az erősítő nem hangolja össze a frontban levő mélyet a sub-al? Arra gondolok, hogy a subra csak olyan mélyet küld, amit még a front is ki bír tolni magából :R És ha jól értelmezem, akkor mindezt sztereóban kellene toljam?

[ Szerkesztve ]

(#36036) ctrlaltdel13 válasza Formaster (#36035) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezt a hsz-t vagy kérdést írd már le magyarul.
Nem tudom értelmezni,mit is akarsz.

(#36037) Formaster válasza ctrlaltdel13 (#36036) üzenetére


Formaster
addikt

:U Bocs, még korán van, félre beszéltem. Maradjunk a lényegnél, szóval az anyagot sztereóban játszom le igaz?

(#36038) ctrlaltdel13 válasza Formaster (#36037) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Igen.
De én az avr beállításaid nem értem,hogy azzal mit és hogyan akarsz megszólaltatni.

(#36039) Morris válasza ctrlaltdel13 (#36038) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem az érdekli, hogy ha a frontokat large-ra teszi, akkor az erősítő ad e rá mélyet, amellett, hogy a sub is be van kötve.
Engem zsoika úgy tanított, hogy a nagy álló frontokat smallra rakjam ha be van kötve a sub. Így a mélyet maga a sub és annak erősítője intézi.
A frontok és az avr tehermentesül.

[ Szerkesztve ]

(#36040) Formaster válasza ctrlaltdel13 (#36038) üzenetére


Formaster
addikt

Ott nyomok egy restoret, sztereó módba rakom és a frontokat large-on hagyom, sub bekapcsolva. A kérdés hülyeség volt, közben rájöttem, hogy ha large-on van, akkor sem fog levágni a sub erejéből. Erre céloztam...

Morris: igen, ez világos, de ha a bejárató lemezt nézzük, annak az erejéig érdemes lehet large-on hagyni, mert a frontokban van 1-1 200-as mély hangszóró :R

[ Szerkesztve ]

(#36041) ctrlaltdel13 válasza Morris (#36039) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Persze hogy ad rá,az avr vágási freki feletti tartományt.

[ Szerkesztve ]

(#36042) ctrlaltdel13 válasza Formaster (#36040) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Akkor hogy tisztán lássunk.
Zenénél is használni akarod a szubot,ugye?
Ha large-on hagyon akkor megkapja a front és a szub is a mélyeket,ezzel az a baj hogy kioltások keletkezhetnek.
Hiába van böhöm mélyed a frontokba, nem tudni milyen hangnyomás eséssel szólaltaja meg a pl 80hz alatti hangokat.
Ezzel kínzod az avr-t.
Vagy szub nélkül zenélsz large-on.
Vagy szubbal de small-on 80-as vágással,szvsz. Esetleg ha jók a front mélyei 60hz-ig leviheted a vágást.
Ezt tapasztald ki.
Mindez szvsz.

(#36043) Formaster válasza ctrlaltdel13 (#36042) üzenetére


Formaster
addikt

Félre értesz, 24/7-ben small beállítás lesz, ahogy a "nagykönyv" írja. Az Isotek bejárató lemez erejéig akarom Large-ra rakni, hogy a front mélyek is megkapják. Utána mindem vissza smallra.

(#36044) ctrlaltdel13 válasza Formaster (#36043) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Értelek.
Ezen nem kellett volna ennyit agonizálni. :)

(#36045) Formaster válasza ctrlaltdel13 (#36044) üzenetére


Formaster
addikt

Azér az erős kifejezés ;] főleg, hogy te értettél félre egy 1x-ű kérdést :R

(#36046) #45250816 válasza ctrlaltdel13 (#36034) üzenetére


#45250816
törölt tag

Itt most magára a lemezre gondoltam, hogy melyik track-et játssza le, tehát hogy tiszta legyen:

1. Optimising and demagnitising small systems [30:20]
2. Optimising and demagnitising large systems (incl. sub woofer) [30:05]
3. Rejuvenation (rapid refresher) [5:01]

Amikor ezekről beszéltem, én egész végig a lemezre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#36047) ctrlaltdel13 válasza Formaster (#36045) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Igen én értettem félre :R
Agonizál szleng jelentése: hosszasan rágódik töpreng valamin,mielőtt döntést hozna.

(#36048) Formaster


Formaster
addikt

Akusztikai függöny: németben találtam 30-130€ között méterér ;] Tekintve, hogy 6 méteres az üvegfal, amire hajtogatva 10-12 méter elmenne, még a 30€-t is drágálom. Annál 260g/nm-t írnak súlynak. Esetleg van vkinek tapasztalata, hogy ez ennyiért drága-e, vagy ki lehet váltani valamivel? Mondjuk ez dedikált akusztikai függöny, kérdés, ha valmi mezeit veszek 15-20€-ért ér-e egyáltalán vmit. :F

(#36049) Dorian válasza Formaster (#36048) üzenetére


Dorian
félisten

Nem ész nélkül kell függönyözni, oda, és annyit kell tenni, amennyi szükséges.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36050) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#36049) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

És azt ki mondja meg?
Nállam se mondta meg laci hogy milyet és mennyit, csak azt hogy a mostanit cseréljem vastagabra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.