Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) #98221312 válasza Beni2360 (#31999) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igaz, hogy kell az egység, és törekedni is kell rá...

Viszont: Bár ez egyéni vélemény, de úgy vettem észre, hogy egy 5.1 rendszernél a center fogja legjobban megmutatni a hibákat...
Számomra az a center aminek kielégítő a hangja 150-200k.
Nemrég kipróbáltam a frontokhoz, illetve sr-hoz tartozó centert, és habár valóban egységes volt, de 10 percnél tovább nem bírtam hallgatni, akkora különbség mutatkozott meg a B&W javára...

[ Szerkesztve ]

(#32002) r4z


r4z
nagyúr

Koszonom a valaszokat!

A frontjaim kb 2.5 meterre vannak egymastol, ennel tavolabb a jo akusztika felaldozasa nelkul nem tudom oket rakni. A fantomcenter zenehallgatasnal egyertelmuen megvan, bar teny, hogy szuk a kozepvonal. Subra nincs szukseg, a frontokat (ELAC FS 57.2) meg kicsit vissza is kellett fognom a reflexnyilasok szukitesevel, mert sok volt a mely

Akkor szep lassan osszevadaszgatom a frontokhoz illo tobbi darabot (BS 5x.2 es CC 5x.2) is.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32003) BBéci válasza r4z (#32002) üzenetére


BBéci
titán

Bármilyenek a frontsugárzók, házimozihoz kötelező a szubláda!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32004) I'am Dony válasza r4z (#32002) üzenetére


I'am Dony
őstag

"Subra nincs szükség... "
Én is ezt hittem és óriásit tévedtem. Hiába vannak nagyon jó frontjaid, szub nélkül sosem lesz az igazi.

(#32005) BBéci válasza I'am Dony (#32004) üzenetére


BBéci
titán

Árkategóriájában valóban nagyon jó az ELAC FS 57.2, de ahhoz képest, hogy állódoboz, a mélytartománya nem kiemelkedő.
A grafikonon az eggyel nagyobb modell, az 58.2 frekvencia-átvitele látható, 60 és 50 Hz között meredeken zuhan, konkrétan 12 dB-t. [link]
Pedig annak nem 14,5, hanem 17,5 centisek a hangszórói.
Mélyláda nélkül lepkepuki, ha házimozira használják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32006) r4z válasza BBéci (#32005) üzenetére


r4z
nagyúr

Az akusztika rasegit. Annal a tavolsagnal, ahol ulok, pont nagyon felerosodik a mely. De majd meglatom ugyis, legfeljebb keresek hozza subot is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32007) BBéci válasza r4z (#32006) üzenetére


BBéci
titán

Alighanem a 80 Hz környéki tartomány túl erős, erre is van utalás a mérések kommentárjában.

Ezen is segítene egy szubláda rendszerbe illesztése.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32008) Quetz válasza r4z (#32006) üzenetére


Quetz
őstag

Az álló hangfalak többsége nem megy 40Hz alá, vagy ha le is megy, akkor külön végfok kell hozzájuk. Ez a végfok adott az aktív mélynyomó esetében. Ráadásul a mélyládát elméletileg elhelyezheted akusztikailag ideális pozícióba, a frontokat meg előre, a kép két oldalára.

(#32009) Dorian válasza r4z (#31998) üzenetére


Dorian
félisten

Sztereóról bővítésnél ha egy fő néző pozíció van, akkor elsőnek a surroundokat venném meg. A center minősége igen fontos a teljes 5.1-ben és igen sokat szól mozin, de a sokpontegy-élményhez ideiglenes építkezés alatt többet tud hozzátenni a surround.

Ok, hogy a hallgatási pozícióban felerősödik a mély, de ugyanakkor a kiemelt (vagy más esetben kioltott) frekvenciákon a torzítás is durván felerősödik, így nem az igazi. A jó megoldás az akusztika kezelése és szub rendszerbe állítása.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32010) zsoika


zsoika
addikt

Ha v.ki panelba keres belépő 5.1-es szettet akkor ajánlom figyelmébe!
[link]

(#32011) BBéci válasza zsoika (#32010) üzenetére


BBéci
titán

A röhögős arcocskát lehagytad a mondat végéről. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32012) titanium_100


titanium_100
tag

FIGYELEM! Érdekes kérdés.

Szerintetek melyik jobb szett? Online sok ilyen szett ajánlat van.

1. Denon x1400 + Dali Spektor 6 5.0

https://www.extremeaudio.hu/denon-avr-x1400h-72-hazimozi-erosito-dali-spektor-61vokal-50-as-hangfal-szett

2. Denon AVR-X540BT + Dali Spektor 6 + 1 + Vokal

http://www.netdepo.hu/hazimozi/akcios-hazimozi-csomag/denon-avr-x540bt-+-dali-spektor-6-+-1-+-vokal-hazimozi-rendszer

A Denon erősítő típusa más. Mielőtt mindenki rávágja, hogy a drágább a jobb:
Ha mind a kettő erősítő tudja ugyan azokat a dekódolásokat attól még lehet minőségbeli eltérés egyazon hangfallal?

Vagy jobban járok ha ezek helyett egy THX szettet veszek?

https://homemovie.hu/termek/onkyo-ht-s9800thx-7-1-hazimozi-rendszer-2/

Köszi a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#32013) T_Stark válasza titanium_100 (#32012) üzenetére


T_Stark
őstag

Nincs ebben semmi érdekes, itt pont egyértelmű, hogy a drágább a jobb.
A Spektor szetthez még az X1400 is határeset, szerintem. X2400 sem lenne túlzás mellé, de az 540 tuti kevés.

(#32014) Nemir Ombe válasza titanium_100 (#32012) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Annyira azért nem érdekes a kérdés, de ha "fussa rá", akkor az 1400+Spektor 6-ot vedd.

Az 540 se rossz, de a sorozat legalja (mint pl. szuzukiból a "0.9 fapad" vagy pizzából a "margarita light" :D ) az egyel jobb sose baj .... azt a THX-es csodát meg én nem erölteném.... ;)

(.... bakker, de lassan írok :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#32015) titanium_100 válasza Nemir Ombe (#32014) üzenetére


titanium_100
tag

Érdekes kérdés.... legalábbis számomra :)
THX nem olyan nagy szám azt mondjátok?

Nekem csak egy kis 2.1-es logitech-em van ami THX-es de valami nagyon király hangja van filmeknél, ezért gondoltam, hogy jobb lehet filmekre.

Mélynyomót mit tudtok ajánlani? (kb 50-100 között)

(#32016) Nemir Ombe válasza titanium_100 (#32015) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezekben a kategóriákban (de sokszor még feljebb se) semmit nem jelent az a 3 betű csak könnyebb eladni vele a cuccot .... :D

Sub-ból meg keress pl. Taga Tsw-90-et vagy 120-at, az árukért (és kb. 20nm környékéig) teljesen jók.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#32017) titanium_100 válasza Nemir Ombe (#32016) üzenetére


titanium_100
tag

Értem, köszi!

Amúgy a mélyládákhoz / hangfalakhoz mindig adnak membránvédő ilyen négyzetes izét? Mert a képeken mindig látszik minden membrán.

(#32018) zsoika válasza BBéci (#32011) üzenetére


zsoika
addikt

Egy 12m2 szobába és kis költségvetéssel, egy kis alkuval simán megvenném. Csapnék hozzá egy 10-15eFt -os régebbi erősítőt optikával és kész. Egy 100eFt-os egybeszett szintjét simán hozná 30eFt-ból. Szerintem.

(#32019) Nemir Ombe válasza titanium_100 (#32017) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A legtöbbször adnak olyan "izét", amit írtam, azokhoz biztos .... ;)

Hmm ....

(#32020) BBéci válasza zsoika (#32018) üzenetére


BBéci
titán

Ha ismered és elfogadhatónak minősíted a hangját, akkor talán, de miért panelba? Oda csak a legolcsóbb illik?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32021) Nemir Ombe válasza zsoika (#32018) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

zsoika:
Az utolsó mondatoddal egyet tudok érteni, no nem azért mintha azok a 100.000-es egybeszettek annyira jók lennék, hogy nehéz őket hangban utolérni .... :D De ha valaki "diyerkedni" akar, akkor már csak a ribbonok miatt megérheti a cucc .... ;)

Hmm ....

(#32022) zsoika válasza BBéci (#32020) üzenetére


zsoika
addikt

Jogos! Nem tudom....az ilyen szett láttán egy kisebb panel szoba ugrik be azonnal, ezért írtam azt. Gondolom azért mert ott vannak jellemzően ilyesmi (kisebb) szobák és költségvetés+a szomszédokkal való békesség miatt.

(#32023) zsoika válasza Nemir Ombe (#32021) üzenetére


zsoika
addikt

Sokszor éri az a kritika ezt a topikot, hogy "belépő" helyett haladó szetteket ajánlunk. Gondoltam hogy ha találok v.mit szörfölés közben amit megvételre jónak tartok az legalsó szegmensből,(pl: jó árban van) be fogom tenni ide. Más topikokban olvasgatva nekem is jól esik (vagy esne) ha a szöveges tartalom mellett, lenne egy-egy link példának.

(#32024) Nemir Ombe válasza zsoika (#32023) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Minden rosszindulat és lenézés nélkül írtam a korábbi hsz-t .... még a "diyer" részt is komolyan gondoltam, mert tényleg jók (sőt nem is értem a Philips, hogy rakta ilyen szettekbe) azok a magasak .... a "linkelős kezdeményezés" is teljesen jó, ne add fel .... ;)

Hmm ....

(#32025) johnywalker válasza zsoika (#32023) üzenetére


johnywalker
őstag

Ezek akkor is kutyafülék! Főleg mivel Philips a gyártójuk...Többet nem tudok hozzátenni!Ezt akarják neked finoman elmondani.... :K

[ Szerkesztve ]

(#32026) zsoika válasza Nemir Ombe (#32024) üzenetére


zsoika
addikt

"Minden rosszindulat és lenézés nélkül írtam" Nem is úgy olvastam...csak leírtam mi jár a fejemben :) :)

johnywalker: Kicsit olvashatnál a Philips-ről ...nem olyan rosszak mint gondolod. Vagy hallgass meg egyet!

[ Szerkesztve ]

(#32027) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!
Szeretnék házimozi erősítőt venni a nappaliba, a jelenlegi 12 éves samsung házimozi kiváltására, amivel jelenleg a füles kimeneten keresztül erősítem fel a TV-t. Ebből induljunk ki :D

5.1 rendszer van kiépítve a házban, a jelenlegi samsung hangszórói nekem egyelőre megfelelnek, idővel majd persze cserélem őket. Kisbaba mellett nem fog üvölteni a házimozi, de normál hangerő mellett igénylem a filmekben a térhangot (főleg DTS, mkv filmekből), ill. zenét is hallgatnánk az erősítőről.
Mindenképpen használtan keresek, 40-50 ezer Ft lenne a plafon. Amit szeretnék, hogy legen rajta optikai bemenet, még jobb, ha HDMI.

Jó vétel lehet egy Harman/Kardon AVR-247 40 ezerért? Ha esetleg más modelleket tudnátok ajánlani, megköszönném.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#32028) hcs57 válasza titanium_100 (#32012) üzenetére


hcs57
őstag

Ha itt veszed, akkor olcsóbb [link]

A termék ára: 454.980 Ft helyett 341.990 Ft /szett
Az akció időtartama: 2018. 05. 01. - 2018. 05. 31. vagy amíg a készlet tart! -25%

Ingyenes kiszállítás!
5 % Törzsvásárlói kedvezmény új regisztráció és hírlevélre feliratkozás esetén!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32029) r4z


r4z
nagyúr

Meg egy kerdesem lenne. Nem szivesen cserelnem le a jo oreg Arcamomat egy hasonlo hangzasu HDMI-s modellre, mert kb rakolthetnem a teljes rendszerem arat az AVR cserejere. Van erezheto hangminosegbeli kulonbseg a DTS-HD dekodolasanal a kovetkezo ket eset kozott?

1. TV dekodol PCM formatumba, az erosito ezt a PCM-et kapja forraskent
2. TV nem dekodol, az erosito DTS-HD forrast kap es dekodolja azt

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32030) zsoika válasza r4z (#32029) üzenetére


zsoika
addikt

Ha TV a lejátszó nem lesz HD hangod az erősítőn ,csak dts core.
ARC szabvány csak optikával egyező formátumot tud.

(#32031) r4z válasza zsoika (#32030) üzenetére


r4z
nagyúr

Miert? Az a resze a dolognak megvan, hogy a DTS-HD streambol csak a sima DTS savot dolgozza fel a mostani erositom, ha a bitstreamet kapja meg. De ha sima PCM-re dekodolja a TV a teljes DTS-HD streamet, akkor elvileg nem kene vesztesegnek lennie.

Kozvetlenul a TV-n jatszanam le a fajlt, csak ez a ket komponens van a rendszerben. A digitalis kimenet a TV-n koax.

Lehet, hogy nem volt egyertelmu, de a fenti ket eset DTS-HD kompatibilis erosito eseteben ertendo.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32032) zsoika válasza r4z (#32031) üzenetére


zsoika
addikt

Mert a HD hang csak HDMI-n megy át. PCM be szerintem meg lekeveri sztereóra.

(#32033) r4z válasza zsoika (#32032) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez a reszlet hianyzott, nem tudtam, hogy az S/PDIF csak sztereo PCM-re kepes.

Akkor viszont egyelore lemondok a sokpontegyrol, mert egy lejatszo + processzor kombo vagy egy uj erosito is kellene hozza, ami +100k also hangon.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32034) BBéci válasza r4z (#32033) üzenetére


BBéci
titán

Szegény Arcam, be kell érnie a TV-ből érkező, pocsék minőségű jellel. Arra a felhasználásra kár volt Arcamot venni! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32035) r4z válasza BBéci (#32034) üzenetére


r4z
nagyúr

Eredetileg zenelni vettem sztereohoz, es ha mar ugyis egesz jo benne a DAC, valamint tud bi-ampot, nekem abszolut megerte. A TV-bol pedig filmeknel (egyelore) S/PDIF-en kapja a sztereo PCM hangot, ugy azert csak nem lesz olyan rossz :) Holnap megyek az UHD TV-ert, ami a forraskeszulek lesz.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32036) boroskarcsi válasza BBéci (#32034) üzenetére


boroskarcsi
tag

+1 :R
de mint írta is, 'jó öreg Arcam.."
nincs mese, a HD hangokhoz kell a hdmi.

(#32037) BBéci válasza r4z (#32035) üzenetére


BBéci
titán

A tévék beépített lejátszóinak kép- és hangminősége vacak, ezt mindenki tudja, aki használt normális médialejátszót. Teljesen mindegy hogy régi vagy új TV.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32038) BBéci válasza boroskarcsi (#32036) üzenetére


BBéci
titán

Inkább egy jó öreg Arcam, mint egy új, vagy 2-3 éves akármi, amit most meg lehet venni 100-150000 forintért. Például az AVR300 újonnan 2200 euróba került. Annak a hangminőségét ma sem adják olcsóbban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32039) r4z


r4z
nagyúr

Mit javasoltok, hogyan oldjam meg a lejatszast a jovoben koltseghatekony modon? 2160p HEVC es DTS-HD lejatszas a cel, erositot nem cserelnek (meg akkor se, ha csak egy AVR 250-rol van szo).

Analog 5.1/7.1 kimenetes halozati vagy USB-s BD lejatszo milyen aron van? Abszolut nem vagyok ezekben otthon.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32040) zsoika válasza r4z (#32039) üzenetére


zsoika
addikt

Ha a sztereó zene fontos számodra és a mozi másodlagos akkor akár meg is tarthatod és a TV lehet lejátszó. A magyar szinkronok döntő többsége csak DD, AC3.....oda pedig elég az optika/koax.
Ha eredeti nyelven, jó minőségben( HD hang) szrretnél mozizni akkor bizony kell egy MP + HDMI-s AVR.

Olcsó MP topik
10eFt körül már kapni használhatót ...igaz mókolni kell vele (LE)

[ Szerkesztve ]

(#32041) r4z válasza zsoika (#32040) üzenetére


r4z
nagyúr

Eredeti nyelven nezek mindent. Akkor egyelore marad a sztereo, valamint a TV, mint lejatszo. Szerencsere csak dekodolnia kell a hangot majd, szoval talan igy is minosegi elorelepes lesz a hang a veszteseges formatumokhoz kepest. Erositore pedig elkezdek gyujtogetni.

Koszi a segitseget urak :R

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32042) zsoika válasza r4z (#32041) üzenetére


zsoika
addikt

Ha használt is jó akkor itt egy Denon. Alkuval jó vétel lehet.
Távi az nincs hozzá ,de appról lehet vezérelni és tanítható távik is vannak a világon.....ja és MP-re is gyűjts, mert analógban az sem lesz olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#32043) r4z válasza zsoika (#32042) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez a Denon biztato! Ahogy nezem, ezen van pre-out is, szoval szukseg eseten tudom hasznalni az Arcamot vegfokkent. Emiatt kellett volna az analog kimenet egyebkent, de igy redundans. Lehet le is csapok ra :R

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32044) BBéci válasza r4z (#32043) üzenetére


BBéci
titán

A lejátszás és a dekódolás ugyanúgy lehet jó és rossz minőségű, nint a D/A konverzió.
Az Arcam AVR250 jobb, vagy minimum ugyanolyan hangminőségű DTS-sel, mint a Denon AVR-3313 DTS-HD Master Audióval.
Olyan lejátszót kellene venned, ami kiváló minőségben ad ki S/P-DIF formában hangot.
A tévéből kijövő vacak jellel egy Arcam AVR850 sem tud csodát tenni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32045) balage25 válasza BBéci (#32044) üzenetére


balage25
senior tag

A TV lejatszojaval hang szempontjabol mi lehet a problema bitstream eseten?

(#32046) zsoika válasza r4z (#32043) üzenetére


zsoika
addikt

A "horgászok öröme" oldalon hirdetett cuccokkal azért jó vigyázni....személyes átvétel és próba javasolt(nincs értékelés)

Azzal érdemes számolnod hogy a bemérő mikrofon sincs meg neki,de azt lehet kapni 5eFt körül az Ebay-en.
Ezért mondtam hogy ezeket le kell alkudni.

[ Szerkesztve ]

(#32047) BBéci válasza balage25 (#32045) üzenetére


BBéci
titán

Nincs probléma, csupán a hangminősége nem éri el egy dedikált, külső lejátszóét. Sokan hiszik azt, hogy nincs különbség, mert bitstream, de ez brutálisan nagy tévedés.
Például ugyanannak a filmnek a hangja bitstream HDMI-n rosszabb Dune Base 3.0-ból, mint Arcam UDP411-ből, Cambridge Audio CXU-ból, ezeket konkrétan összehasonlítottam.
Dorian írta nemrég, hogy nagyon szereti Dune-jét, de sírhatnékja támad, amikor azt kapcsolja be HTPC-je után, akkora a hangminőségbeli különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32048) Lacielvtárs válasza BBéci (#32047) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, nálam is volt egy Úriember akivel kipróbáltuk a tv-n történő lejátszást, optikán, és meglepő volt a különbség.
a tvből "kijövő" hangminőséget még egy párezres "kínai box" is kényelmesen lekörözi :K
... nem is beszélve a többi playerről amit felsoroltál.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#32049) migabi24 válasza Lacielvtárs (#32048) üzenetére


migabi24
nagyúr

Asszem én voltam az a hitetlen😂 nemrég itthon is kipróbáltam, a Marantz NA8005 médialejátszóval, amit régen jónak tartottam most hallgathatatlannak minősítettem, ennyi csupán a külömbség, mostmár mindent elhiszek amiket Béci mond, mert volt alkalmam megtapasztalni, a tápkábel téma a másik amibe nem hittem, most ott tartok, hogy azzal értem el itthon a legnagyobb előrrelépést😊

(#32050) Lacielvtárs válasza migabi24 (#32049) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

úgy biza' te voltál aki ezt művelte :D
és igaz amit itt a nagyok, "öregek" ;] mondanak...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.