Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) aram01 válasza Dorian (#9000) üzenetére


aram01
nagyúr

végül is, ez is igaz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9002) croma84 válasza Nemir Ombe (#8981) üzenetére


croma84
csendes tag

Köszi, nem hangzik rosszul a Marantz, remélem azért van még belőle készleten, nem csak szívet fájdítani maradt kint a webáruházban :)
Hamarosan kiderül...

(#9003) BBéci válasza #98221312 (#8985) üzenetére


BBéci
titán

"Egy adott sub ugyanúgy szól egy millás erősítőn mint egy százezresen."

Hú, ez nagyon nagy tévedés! :(

A szubláda azt szólaltatja meg, amit az erősítőtől kap. Ha az a jel nem kellően jó minőségű, milliós szubláda sem tud rajta javítani. Nyilván ennek a fordítottja is igaz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9004) #98221312 válasza BBéci (#9003) üzenetére


#98221312
törölt tag

Azt hittem teljes mértékben a sub erősíti ki a jelet, és így az nem függ az erősítőtöl, de akkor most már ezt is tudom.:) Akkor ezek szerint már egy közép kategóriás erősítő is jobb mély jelet ad mint egy belépő? Vagy csak felső szinteken mutatkozik különmbség?

[ Szerkesztve ]

(#9005) Dorian válasza #98221312 (#9004) üzenetére


Dorian
félisten

A különbség a bemenő jel minőségében van. Ez a különbség kicsi, nagyságrend(ekk)el kisebb, mint ami a különböző subok közt van, de van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9006) Nemir Ombe válasza #98221312 (#9004) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem csak a “mély jel minőségéről” van szó,hanem a komolyabb (néha már a középkategóriában is előforduló) avr-ek már normálisan “bemérik” a sub-ot is és igy a sub-ra az elhelyezésnek/akusztikának (leg)megfelelő(bb) jel érkezik.

Minél jobb minőséget kévisel a “forrás” (jelen esetben az avr sub kimenete) és minél jobb bemérőrendszerrel rendelkezik,annál jobb lesz a sub hangja,de ezt természetesen az adott sub minősége/határai is korlátozzák. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9007) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

Már régóta agyalok a házimozi-erősítőm lecserélésén. Jelenleg egy Yamaha RX-V371-et használok, két NS-555, egy NS-444 és egy YST-SW215 van rákötve (az NS-333-ak jelenleg nincsenek még felrakva, bekötve, a szoba egyébként 20nm).
Alapvetően elég a mostani AVR is, de sok újfajta feature-t hiányolok, amik igazán hasznosak lennének számomra: grafikus UI, DLNA, AirPlay, Spotify, stb.
Alapvetően maradnék a Yamaha-nál, mert nagyon szeretem a hangzását, és szerintem egy újabb verzió is passzolna a rendszerbe.
ExtreamAudio-nál most durva leárazások vannak, amiket néztem:
RX-V481
RX-V679
RX-A550

A 481-et nem nagyon érzem előrelépésnek (teljesítményben) a 371-hez képest, bár sok új hálózati okossággal felvértezték. Az A550 ugyan az AVENTAGE sorozat tagja, de teljesítményben kb. a 481 szintjén van, és hiába a valódi alu előlap és a középső láb, valahogy mindent figyelembe vége mégis az 679-est tartom best buy-nak a három közül.
Szerintetek is a RX-V679 éri meg a legjobban ezek közül? Vagy mégis inkább az RX-A550?

Előre is köszi a tanácsokat. :R

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9008) Kerio válasza Kerio (#8980) üzenetére


Kerio
őstag

Ma vettem is egy ilyen JBL Cinema 1510-et. De már vissza is vittem. Hibás volt az erősítő. Nem működött a "front left" kimenete.. :Y

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9009) tylerddd válasza Zanik (#9007) üzenetére


tylerddd
veterán

A 679-nek ritka jó hangja van, whathifin pl. benne van a top5 jelenleg legjobb erősítő között, természetesen a saját árkategóriájában. Az extremaudionál viszont Győrben van csak ennyiért az 550 és a 679, nyitási akció miatt, csak személyes vásárlás esetén. Persze ha pont győri vagy, esetleg el tudsz oda menni ... Én 681-et akarok majd, de a 679 is nagyon jó, azt sem vetettem el teljesen.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9010) Zanik válasza tylerddd (#9009) üzenetére


Zanik
addikt

Itt lakom Győrtől 45km-re, szóval nem lenne gond, sőt, pont kapóra jön a nyitási akció!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9011) Nemir Ombe válasza Zanik (#9010) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A linkeltek közül a 679 éri meg a legjobban,Avantage-t 7xx alatt tök felesleges venni (alatta csak marketing az elnevezés),de igazából ott is a “4 számjegyüek” az igazi “feljebblépés” a nagyobb RX-V-khez képest. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9012) #98221312 válasza Nemir Ombe (#9006) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tényleg...az új sub-al nem is csináltam bemérést.

(#9013) Ragadozó válasza #98221312 (#9004) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A forrás is nagyon fontos...nem csak az erősítés...;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9014) BBéci válasza Ragadozó (#9013) üzenetére


BBéci
titán

Bizony, jó példák erre az előfok/processzorok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9015) lajthabalazs válasza Ragadozó (#9013) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Azért a mélytartományban az észlelhető hibák jelentős része a szobaakusztikából és a hangsugárzóból ered. Meg a végfok torzításmentesen leadott teljesítményénél magasabb felhasználói igényekből.

(#9016) #98221312 válasza BBéci (#9014) üzenetére


#98221312
törölt tag

Megcsináltam a bemérést az új sub-al. Teljesen megváltoztatta az intezitását.

(#9017) Mulholland


Mulholland
tag

Hangszóró kábeleket szeretnék venni. A lélektani határ nálam 6000 Ft/m
Eddig inakustik kábeleim voltak. Lenne tipp hogy mi az ami "kellemes előrelépést" okozhatna az Inakustik-ok hoz képest?

A hangfalak Monitor Audio G10 gold és egy Anthem MRX500 erősítő

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#9018) Dorian válasza Mulholland (#9017) üzenetére


Dorian
félisten

VDC Hifi-széria, 4mm

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9019) tylerddd válasza Norbi 72 (#8967) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi az ajánlást! Megboltoltam a hangfalakat, korrekt üzlet volt!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9020) Nemir Ombe válasza Mulholland (#9017) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ajánlom figyelmedbe pl. ezt [link] kb. belefér a "lélektani határodba", viszont minőségben annál feljebb van. ;)

Hmm ....

(#9021) Norbi 72 válasza tylerddd (#9019) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nincs mit! :K

Ha látok centert,szólok!

(#9022) tylerddd válasza Norbi 72 (#9021) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9023) Norbi 72 válasza tylerddd (#9022) üzenetére


Norbi 72
veterán

De ha nem lesz,az új ára sem vészes,szvsz.

(#9024) tylerddd válasza Norbi 72 (#9023) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, tudom. Lélekben egyébként is bolti árra készültem a teljes rendszer esetében :)

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9025) Mulholland válasza Dorian (#9018) üzenetére


Mulholland
tag

köszönöm az ajánlást

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#9026) Mulholland válasza Nemir Ombe (#9020) üzenetére


Mulholland
tag

köszönöm az ajánlást ez szimpatikusnak tűnik :) Bár mondjuk szép áresés 90 euro-ról 20-ra :)

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#9027) Nemir Ombe válasza Mulholland (#9026) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kifutó típus és tőlünk nyugatabbra ilyenkor nem sz@roznak az árral, csak fogyjon, mert jön az új!! Ez a "fogyasztói társadalom" működése. :D

A "hangja" meg inkább a régi árhoz közelít, mint a jelenlegihez, ne tévesszen meg a jelenlegi árcédula. ;)

Hmm ....

(#9028) Mulholland válasza Nemir Ombe (#9027) üzenetére


Mulholland
tag

:C :D

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#9029) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Adott egy 20nm-es szoba. Ide szeretnék egy 5.1-es hangrendszert. Természetesen házimozinak kellene. De sokat hallgatnék rajta zenét is.
Ezt a szettet néztem ki: HARMAN KARDON AVR-161S + HKTS 9
Valakinek van-e véleménye esetleg?
A keret max 180k.

Előre is köszönöm!

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9030) Nemir Ombe válasza Kerio (#9029) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Háttérzenéhez ok,de ”elmélyült,komolyabb zenehallgatásra” nem alkalmas.

Az áráért jó “mozira”, ami egy kicsit “jobb” lenne,közel a duplájába kerülne. 20nm-re elég lehet,ha nincsenek túl nagy elvárásaid.

Hmm ....

(#9031) Kerio válasza Nemir Ombe (#9030) üzenetére


Kerio
őstag

Köszönöm!

Valóban csak háttérzenének kell. Akkor ezt választom.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9032) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sziasztok! Vettem egy Yamaha RX V340 RDS erősítőt, amihez tartozik 2 Samsung front és 2 SAL háttérsugárzó. A center és a mélynyomó eredeti Yamaha. A szobám, ahol használom, 20 nm alatti, gondolom ez az összeállítás nem is nagyon volna elég nagyobb helységbe.
Mennyire jó ez a gép ma, hogy lehetne kihozni belőle a legtöbbet? A segítséget előre is köszönöm!

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#9033) Nemir Ombe válasza Forestjo (#9032) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez egy “belépő” AVR jópár évvel ezelőttről,rákötöd a dobozokat és hallgatod kb. ez a maximum ami “kihozható belőle”.

Nem tudom pontosan milyen Samsung Yamaha és Sal dobozok vannak hozzá,de egy “normálisabb” és “egyforma” dobozszett javithat a hangján.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9034) Zanik


Zanik
addikt

Sajnos a Yamaha RX-V679 beszerzését egy időre el kellett halasztanom. Sebaj, majd jövőre veszek egy 681-et! :))

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9035) Tadik


Tadik
csendes újonc

Kedves fórumozók!

Segítséget kérnék az alábbi eldöntésében:

Van egy házimozi rádióerősítő, amelyik képes USB csatlakozáson keresztül, pl. pendrive-ról FLAC formátumú zenét lejátszani, ill. van egy házimozi rádióerősítő, ami nem tud USB-én keresztűl FLAC formátumot lejátszani, de csatlakoztatva van hozzá egy Blu-ray lejátszó és annak az USB csatlakozása tud FLAC-et, viszont PCM jelként továbbítja (ha jól tudom) az erősítő felé a FLAC-et.

A kérdés az. hogy van e jelentős különbség a kettő között, a FLAC lejátszás minőségében a 2 változat között vagy nem igazán?

Amúgy konkrétan az alábbi készülékekről lenne szó:

Denon AVR-X520BT aminek van USB-je és tud FLAC-et lejátszani.

Onkyo TX-SR343 erősítő (nincs USB bemenete, ami zene lejátszást tenne lehetővé) + Panasonic DMP-BDT180 Blu-Ray lejátszó (FLAC képes).

Természetesen filmnézés az elsődleges, de sok zenei anyagom FLAC formátumban van, ezért szeretném mindkét célra használni.

Melyik a jobb választás, ha FLAC-et is akarok hallgatni, illetve jelentős lehet e a különbség minőségben?

A véleményeknek nagyon örülnék, mert gyorsan döntenem kellene.

Köszönöm előre is!

Üdv.

(#9036) Forestjo válasza Nemir Ombe (#9033) üzenetére


Forestjo
senior tag

Köszi a választ! A hátteret két SAL 2200S, vagy valami ehhez teljesen hasonló adja (mert láttam a neten más számozásút is, ami tök ugyanígy néz ki, de a dobozokon semmi jelölés, vagy szám nincs).
A Samsungok PS-C330-asok.

A saját mélynyomó: SW-P130 , a center pedig NX C130.

Viszont van egy kis gond. Bizonyos, nem túl erős hangerőnél fogja magát és kikapcsol és ugyanazzal a zenével csak alacsonyabb hangerőn hajlandó bekapcsolva maradni. Főleg a nagyobb basszussal szóló zenéket nem szereti, pl. most az Enigmát hallgattam, és egész alacsony hangerőt nem viselte el. Mi az oka ennek?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#9037) #98221312 válasza Tadik (#9035) üzenetére


#98221312
törölt tag

Lehet, hogy nem értem a kérdést, de a Denon-ra is rá tudod kötni a bd lejátszót, minek a másik erősítő?

(#9038) Tadik válasza #98221312 (#9037) üzenetére


Tadik
csendes újonc

Bocs, igazad van rá lehet kötni. A helyzet az hogy az Onkyo és a Panasonic párosítás megvan és azért tettem föl a kérdést, mert lenne lehetőség kicserélni az Onkyo-t a Denonra (X520BT), ami alapból rendelkezik USB csatlakozóval és tud FLAC-et.

Amikor megvásároltam az Onkyo-t úgy tudtam, hogy a hátul lévő USB csatlakozója is képes fogadni mobil adathordozót, és FLAC-et lejátszani, de mostanra kiderült, hogy az csak áramforrásként szolgál médialejátszók számára.

Elvileg lenne lehetőségem egy cserére a szaküzletben, de nem tudom, hogy egetverő lesz e a különbség az Onkyo+Panasonic pároshoz képest vagy nem éri meg a cserét.

A különbségeket korábban írtam.

(#9039) Nemir Ombe válasza Forestjo (#9036) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Valószinüleg valamelyik (vagy mindegyik) doboz impedanciája alacsony.

Ha 5 db van rákötve ajánlott mindegyiknek 8 (de minimum 6) ohmosnak lennie.

Igy előbb-utóbb valamelyik dobozt vagy az erősitőt ki fogod nyirni,legjobb esetben lekapcsolgat a védelem, mint most. Megoldás: dobozok cseréje.

Tadik;
Ha kell az avr-re az usb vedd meg az 520-at,ha nem,mert elég a bd játszón, akkor az Onkyo,kb ennyi a (lényegi) különbség közöttük. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#9040) Tadik válasza Nemir Ombe (#9039) üzenetére


Tadik
csendes újonc

Ha jól értelmezem a válaszodat, akkor tökmindegy, hogy a Denon saját USB-én vagy a Blu-Ray-en keresztül az Onkyo-al jatszom le a FLAC-et, tehát nem venném észre a különbséget a lejátszott hanganyagban.

Őszintén ettől félek én is, hogy a csere nem hozna minőségbeli változást.

Köszi!

(#9041) #98221312 válasza Tadik (#9040) üzenetére


#98221312
törölt tag

X520 egy nagyon jó erősítő a maga belépő kategóriájában, de természetesen a rákötött hangfalak is befojásolják ezt.

(#9042) Nemir Ombe válasza Tadik (#9040) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jól látod,minőségben semmi változást nem hozna,max. “hangkrakterben” (több-kevesebb magas,közép vagy mély) az erősítő gyártójától függően,ami teljesen ízlés kérdése.

1 kategóriával feljebb (Denon 2xxx,Onkyo 6xx) lenne “minőségi a változás”. ;)

Hmm ....

(#9043) BBéci válasza Tadik (#9040) üzenetére


BBéci
titán

Mindkét erősítő belépő kategóriás, egyiket sem minőségi sztereó zene hallgatására tervezték. Van némi tapasztalatom a témában, de csak tippelni tudnám, melyik felállásnak jobb a hangja, annak meg nincs sok haszna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9044) Norbi 72 válasza Tadik (#9038) üzenetére


Norbi 72
veterán

Amikor megvásároltam az Onkyo-t úgy tudtam, hogy a hátul lévő USB csatlakozója is képes fogadni mobil adathordozót, és FLAC-et lejátszani, de mostanra kiderült, hogy az csak áramforrásként szolgál médialejátszók számára.

Pedig a honlapon írják is:

USB Port (Rear) for Powering Media Streaming Sticks (5 V, 1 A)

(#9045) BBéci válasza Norbi 72 (#9044) üzenetére


BBéci
titán

Ugyan már! Nem divat előbb tájékozódni és utána költekezni, az snassz. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9046) Norbi 72 válasza BBéci (#9045) üzenetére


Norbi 72
veterán

Na igen... :N

(#9047) tylerddd válasza Nemir Ombe (#9039) üzenetére


tylerddd
veterán

Valami laikusoknak is érthető leírás elérhető-e neten hangfalak, erősítők impedanciájáról? Mit mire szabad kötni meg hasonlók?! :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#9048) Nemir Ombe válasza tylerddd (#9047) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Általában ez a “leirás” ott van az erősítők és a dobozok hátulján.

Az erősítőn van 2 határérték (pl. 6-16 vagy 8-16 Ohm) a kétérték között kell (ajánlott) lenni a rákötött dobozoknak. ;)

Hmm ....

(#9049) Tadik válasza Norbi 72 (#9044) üzenetére


Tadik
csendes újonc

Üdv.

Az tévesztett meg, hogy forgalmazó honlapján (ahol vettem az erősítőt) a paraméterek között ott szerepelt, hogy USB csatlakozó, mely képes hordozható adathordozóról lejátszani. Igaz a címlapon a rövid leírásban szerepelt, hogy USB tápellátásra, de én a részletes adatok fülre kattintottam és ott egyértelműen szerepelt, hogy képes lejátszani USB-ről, így elhittem. Felhívtam az üzletet és fentiek alapján (mivel sztem. megtévesztő volt a hirdetés) lehet kicserélik a készüléket (ez egy piros pont nekik úgy gondolom). Persze tdom. hogy ezek a belépő szintű készülékek nem igazán zenére valók, de nekem megfelel, csak azt nem tudtam eldönteni, hogy lehet e különbség ha közvetlenül tudok csatlakoztatni az erősítőre egy adathordozót vagy egy közbeiktatott készüléken keresztül játszom le a FLAC-et. A véleményekre azért voltam kíváncsi, mert ha nem muszáj nem akarok a cserével bajlódni. Amúgy egy ismerősöm, mivel a Denon x520BT és az Onkyo TX-SR343 paraméterei hasonlóak voltak, azt mondta ebben a kategóriában az Onkyo a jobb választás (filmnézésre). Szerintetek?

(#9050) Zsmester89 válasza Tadik (#9049) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szerintem adott ársávban nem sok lényegi különbséget talál az ember, így azt veszi ami jobban tetszik, kevesebb a feltárt hibák száma. Pl. én Denont vettem, mert az Onkyonál volt valami hdmi csatlakozó leválás (ha jól emlékszem a hdmi volt), ami nem hiányzott, még ha 1000-ből egynél is jött elő.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.