Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Ance válasza Lagolit (#28999) üzenetére


Ance
őstag

Ezek eléggé jól szólnak és szépen felrakható a falra. Van olcsóbb és drágább változata is, de azokat nem tudom hogyan szólnak. Ezt hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#29002) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

A Klipsch Reference R-10SWi mélynyomóról mi a véleményetek? Most egész jó áron van a csatolt linken. Illetve a vezetéknélküli megoldások precízek és megbízhatóak, vagy annyira még nem kiforrott a technológia?

(#29003) MCGaiwer válasza Stehe (#29002) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Szia, erről valószínűleg nem lesz túl sok jó vélemény. A kör alakó hátsó nyílás hajlamos huppogni, a vezeték nélküli megoldás meg nem a legjobb.

Nekem RP-112SW van, ezzel kifejezetten meg vagyok elégedve, bár zenére nem használom.

Én ebből a sorozatból való 10-esnél kisebb klipschet nem ajánlanék (R-110SW), bár az egy 100-assal drágább a linkeltnél.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#29004) markussandor válasza MCGaiwer (#29003) üzenetére


markussandor
senior tag

a "vezeték nélküliség" csupán opció, van rendes bemenete

(#29005) VoidXs válasza Stehe (#29002) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Rengeteg panasz van a vezeték nélküli Klipsch-ekre, még az ő oldalukra is írtak ilyen véleményt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#29006) Stehe válasza VoidXs (#29005) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a gyors válaszokat, akkor nem ő lesz a kiválasztott. Lehet nem ok nélkül akciózzák...

(#29007) #46129152 válasza MasterMark (#28998) üzenetére


#46129152
törölt tag

Tényleg nem nekem jött, nem is értettem nagyon, de figyelmetlen voltam.....
Nem is vagyok nagyon ARC fun, ... Akkor a tv-t csak a hang miatt összekötöm az optikaival, és akkor a HM kimeneti HDMI-t egy sima, nem ARC tv bemenetre dugom.
Így a PC-ről jövő hang közvetlenül az erősítőbe megy, így megmarad a hangminőség.
A tv-műsor hangminősége meg az optikai kábelen nem romlik.
Jól gondolom?

(#29008) MasterMark válasza #46129152 (#29007) üzenetére


MasterMark
titán

Nem romlik semmi, de miért olyan nehéz beállítani az ARC-t? Persze ugyanaz optikaival is...

Switch Tax

(#29009) #46129152 válasza MasterMark (#29008) üzenetére


#46129152
törölt tag

Valamit nem csinálok jól. Minden össze van dugva rendesen, de a tvből nem jön vissza a hang. Majd még próbálkozom, de nincs semmi bajom az optikaival sem. Vettem egy jobb minőségűt,mikor a HM vettem.
Végül is más többletfunkciója nincs az ARC-nak,mint hogy egy távirányítóval kikapcsol mindent. Legalábbis nálam-

(#29010) MasterMark válasza #46129152 (#29009) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, az ARC a hangot viszi vissza, nincs köze a táviránytós akármihez. Az a CEC...

Switch Tax

(#29011) #46129152 válasza MasterMark (#29010) üzenetére


#46129152
törölt tag

Na jól van már.... Addig míg nem volt ARC-on keresztül összedugva,addig nem kapcsolta ki a tv-t is a HM távirányítója. De nekem nincs is szükségem rá. :-)

(#29012) SVLaller válasza #46129152 (#29011) üzenetére


SVLaller
senior tag

ha csak ennyi a gond ezt a funkciót ki tudod kapcsolni a tv menüjében. Valami táp szinkronizálás a neve az én tévémben legalábbis.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#29013) #46129152 válasza SVLaller (#29012) üzenetére


#46129152
törölt tag

Szerintem majd az itteni javaslatok alapján resetelek mindent( azért a Win10-et nem telepítem újra...) és elkezdem összedugni,beállítani,bemérni, berúgni! :-)
Majd ha elakadok,megint jövök! :-)

(#29014) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Egy Sony DAV-DZ300-as házimozit szereztem be használtan. Sajnos a mélyláda és a centerhangszóró kivételével már nem eredeti kábelvégek voltak a hangszórókhoz, így rákötéskor csak találomra tudtam rácsatlakoztatni a többi hangszórót. Szólt is rendesen, aztán egyszer csak magától kikapcsolt, és kiírta: protect unplug, majd mielőtt ki áramtalaníti tudtam volna egy pukkanás és némi füst jelent meg. A használati útmutató szerint ilyenkor:

A „PROTECT” és az „UNPLUG” kijelzés felváltva megjelenik a kijelzőn. Azonnal húzza ki a hálózati csatlakozóvezetéket, és ellenőrizze az alábbiakat:
• A hangsugárzó + és – vezetékei nincsenek felcserélve?
• Az előírt típusú hangsugárzókat használja?
• Nem takarja el valami a készülék szellőzőnyílásait?
A fentiek ellenőrzése és a hiba okának megszüntetése után csatlakoztassa a hálózati vezetéket és kapcsolja be a készüléket. Ha a jelző továbbra is villog, illetve ha a hiba forrását nem sikerült megtalálni a fenti ellenőrzések
végrehajtásával, keresse fel a vásárlás helyét.

Egyelőre be sem merem kapcsolni (valószínűleg nem is működne). Hogyan tudom kideríteni, melyik a hangszóróvezetékek + vagy - ága? A többi, a fentiekben leírt hiba kizárható.

Esetleg tudtok olyan helyet, ahol meg tudnák nézni, javítani?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#29015) BBéci válasza fa4hu (#29014) üzenetére


BBéci
titán

A vezetékeken biztosan van valami jelölés, ami megkülönbözteti a két eret egymástól. Ettől kezdve csak annyi a teendőd, hogy amelyik a hangdobozkán a pirosba van dugva, az a másik végén is pirossal találkozzon. Ugyanez vonatkozik a feketékre.
Sajnos a pukkanás és a füst nagy valószínűséggel arra utal, hogy valami tönkrement a készülékben, azt az alkatrészt cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29016) fa4hu válasza BBéci (#29015) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi a választ! Sajnos a vezetékeken csak a végükön volt jelölés, de mivel azokat levágták már korábban, nem voltak fellelhetők, végig ugyanolyan színű mindkét vezeték, semmi extra jel nincs rajtuk. :((

(#29017) BBéci válasza fa4hu (#29016) üzenetére


BBéci
titán

Akkor cseréld ki a vezetékeket valami normálisra, vagy egy multiméterrel, ha nincs akkor elemmel, izzólámpával meg tudod állapítani, melyik elejéhez melyik végződés tatozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29018) zsoika válasza fa4hu (#29016) üzenetére


zsoika
addikt

Attól hogy a hsz vezetéket esetleg fordítva kötötted be nem fog elfüstölni!
Amikor meghozta a posta és kibontottad hagytál neki min.2órát hogy akklimatizálódjon?
A hidegből bevtéve, lecsapódik a pára ....ez okozhat zárlatot. Vagy összeért a két ér és elszállt a végfok. Írtad hogy a gyári csatlakozó le lett vágva. Most mi védi a véletlen összeéréstől?

[ Szerkesztve ]

(#29019) WaterWave


WaterWave
veterán

Sziasztok...

Egy kérdésem lenne...

Adott egy ps4 pro konzol, és adott egy Onkyo 818 as házimozi erősítő...
Kérdésem annyi, hogy ps4 pro.t összekötöm hdmi kábellel az onkyo-val, és onkyo meg hdmi kábellel a 4k-tv-re akkor átmegy-e a 4k-s jel az erősítőn keresztül?
Attól félek, hogy nem, ezért fontos lenne tudni, mert 4k tv készülék vásárlás elött állok...

Ha átmegy szuper, ha nem megy át, hogy lehetne megoldani, hogy ezen a házimozi erősítőn átmenjen a 4k-s jel?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#29020) Lacielvtárs válasza WaterWave (#29019) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem az az avr tudja a 4kt, szóval az elmeleted működni fog...

[link]
Most hogy olvasom, képes felskalazni, de elvileg 1.4es hdmi van rajta, ami nem biztos bogy atengedi, csak fel tudja skalazni :K
Remélem a többiek biztosabbat mondanak, mert én nem élek-halok a 4k felbontasert :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29021) Beni2360 válasza WaterWave (#29019) üzenetére


Beni2360
félisten

Erről van szó? akkor igen.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29022) WaterWave válasza Beni2360 (#29021) üzenetére


WaterWave
veterán

Igen erről van szó. Felkonvertálni tudja csak, hisz nem 2.0 szabvány van rajta, hanem 1.4-es...
Nekem az lenne fontos, hogy a 4k jel átmenjen rajta, a tv felé...
Lecserélni nem akarom, mert hangzásilag tökéletes...

Akkor tuti?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#29023) zsoika válasza WaterWave (#29022) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem csak 30Hz-ig megy át...neked meg 60Hz kéne, de nem tuti.
Ha nem megy át akkor a TV-re kötöd és onnan optikával a 818-ba.

(#29024) WaterWave válasza zsoika (#29023) üzenetére


WaterWave
veterán

Én is ettől félek, hogy optikai kábelezni kell... mert ha ezt kell akkor nem cserélek tv-t

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#29025) eddhunter


eddhunter
tag

[Erre] esetleg valaki? :B

(#29026) fa4hu válasza zsoika (#29018) üzenetére


fa4hu
őstag

Eredetileg sem volt rajta semmiféle speciális csatlakozó a hangfal felől, csak sima bedugós-becsiptetős (a pontos megnevezését nem tudom). Nem tud összeérni elvileg, mert a lecsupaszolt vezetékszakasz teljesen be van dugva, kinn csak csupaszolatlan van. A szállítás után közel egy napig volt a szobában (nem volt időm foglalkozni vele).

Ezek szerint végfokcserével valószínűleg javítható? Esetleg tudsz ajánlani helyet, ahol megcsinálnák?

(#29027) zsoika válasza WaterWave (#29024) üzenetére


zsoika
addikt

Csak az optika miatt nem cserélsz? Inkább fhd képpel játszol a 4K helyett!? Érdekes.

fa4hu: Akkor mindent jól csináltál és bármi más is lehet a baj nem csak a végfok. Szét kéne szedni és látni fogod mi égett szét, mert kormos lesz .
Fotózd le és az elektrotanya fórumon segítenek....akár kapcsolási rajzot is adnak.

[ Szerkesztve ]

(#29028) WaterWave válasza zsoika (#29027) üzenetére


WaterWave
veterán

nah de hogy? hdmi-vel összekötöm a konzolt a tv-vel, és akkor tv ből meg optikai kábel az erősítőbe? hogy megy át a hang? nem vágom

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#29029) Lacielvtárs válasza WaterWave (#29028) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát az optikai kábelen fog atmenni a hang, persze nem a HD hangok, de a dolby és dts át fog menni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29030) WaterWave válasza Lacielvtárs (#29029) üzenetére


WaterWave
veterán

jó de mondjuk egy dolby trueHD hanggal mit kezdjek? mert ha esetleg filmet néznék és angol nyelvvel, akkor hogy viszed át az optikán a hd hangot? mert kb sehogy

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#29031) Lacielvtárs válasza WaterWave (#29030) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez esetben sehogy, jól látod...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29032) zsoika válasza WaterWave (#29030) üzenetére


zsoika
addikt

A film 24p-ben van ...tehát azt tudod HDMI-n nézni és menni fog a HD hang is

[ Szerkesztve ]

(#29033) WaterWave válasza zsoika (#29032) üzenetére


WaterWave
veterán

és akkor szerinted azon az erősítőn a 4k jel ugy megy át, hogy van hang, de kép nincs?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#29034) Beni2360 válasza WaterWave (#29033) üzenetére


Beni2360
félisten

zsoika leírta, hogy 4K 30 Hz-ig átmegy.. Szerintem csak 30Hz-ig megy át

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29035) zsoika válasza WaterWave (#29033) üzenetére


zsoika
addikt

Figyu. 515-öm volt de csak fhd tv-vel használtam.
A többi spekuláció részemről.
Szerintem ha 4k filmet akarsz rajta átküldeni HDMI-n az menni fog (kép+hang).... mert az 24p(Hz), de ha játékot 60Hz az nem.
Azt optikai kábellel tudod megoldani a hangot, de az nem hD hang.

[ Szerkesztve ]

(#29036) zsoika válasza zsoika (#29035) üzenetére


zsoika
addikt

Nincs ismerősöd akinek van 4k-s tvje tesztelni?

(#29037) VoidXs válasza zsoika (#29036) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sok FHD TV is alkalmas tesztelni, ami befogad 4K jelet leskálázásra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#29038) WaterWave válasza zsoika (#29035) üzenetére


WaterWave
veterán

Meglátjuk, holnap kiderül... ha nem, akkor huszárvágással megoldom és lecserélem egy 838-ra... ott már nincs kérdés :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#29039) zsoika válasza WaterWave (#29038) üzenetére


zsoika
addikt

Annak amúgy is jobb a hangja ....gondolom én.
Volt 535-öm is és annak jobban tetszett a hangja mint a 515.....minden másban meg az 515 volt a jobb. Persze kivéve a HDMI protokolt.

[ Szerkesztve ]

(#29040) WaterWave válasza zsoika (#29039) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem jobb sajnos... Dolby volume is ugrik... Sok mindenben másabb

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#29041) zsoika válasza WaterWave (#29040) üzenetére


zsoika
addikt

"Nem jobb sajnos" A 838 hangjára mondod?

[ Szerkesztve ]

(#29042) Norberto666


Norberto666
tag

Udv mindenkinek!

Max 35 000 ft-ig tudnátok ajánlani tápkábeleket?
Yamaha rxv1500 kellene.

[ Szerkesztve ]

(#29043) mettek válasza Norberto666 (#29042) üzenetére


mettek
addikt

A streamaudionál kapható Pangea ac14se pl elég jó ár érték aránnyal bír. Kifejezetten erősítőkhöz.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#29044) BBéci válasza mettek (#29043) üzenetére


BBéci
titán

Kipróbáltad otthon, saját rendszeredben, több másikhoz vakteszttel hasonlítva?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29045) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Picit off, lehet sorry.

Szóval az új Focal Chorus szett miatt nagyon elgondolkodtam, hogy meghallgatnám egy jó fajta vason, hogy mit is tudhat zenén, az x3300 után. Persze ez is megmarad :)

Olyan sztereo vas kellene aminek van hálózati csatija is és jó lenne sub pre out is. Az árat ha nagyon muszály max 150ig lőném be, de a lehető legkevesebbet költeném. Ki mit ajánlana?

[ Szerkesztve ]

(#29046) zsoika válasza I'am Dony (#29045) üzenetére


zsoika
addikt

Pl.

(#29047) I'am Dony válasza zsoika (#29046) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi elolvastam. Te hallgattad már valahol? A bemutató alapján tök őszintén mondom semmivel nem vagyok okosabb. Esetleg CA, Marantz, Denon vonalon ötlet?

(#29048) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Erről az erősítőről tud valaki véleményt mondani? Denon AVR-X1400H
Milyen hangfalak ajánlottak hozzá?

4×4-es szobába kellene, mondhatni trapéz kialakítású mivel félig padlásszoba (eltolt szintes házban) LG 55 UH668V Led tévéhez.

Az összefoglaló elején a "Kérdésedet hasonló módon tedd fel:" szerint:
Új erősítőt szeretnék, mivel az előző meglehetősen régi.
Hogy, hány hangsugárzót szeretnék az attól függ, hogy a dolby atmost mennyivel ajánlatos kiaknázni.
Ez egyébként érdekes, mert ahol hangfalszettel árulják az erősítőt, ott "csak" 5 db hangsugárzó van, a sub és a + 2 hangszóró ami tudtommal oldalt helyezkedik el, az hiányzik.

A sub, és a kábelezést nem tudom mivel még csak érdeklődöm mi mivel ajánlott.
Ha lehet szeretném úgy megoldani, hogy vagy PC-vel összekötni valahogy, vagy USB Pendriveról lejátszani a zenét, vagy filmet.
Régen foglalkoztam már HI-fivel, így bocs ha valahol hülyeséget írtam :R
Köszönöm előre is a választ! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#29049) BBéci válasza I'am Dony (#29045) üzenetére


BBéci
titán

"Olyan sztereo vas kellene aminek van hálózati csatija is és jó lenne sub pre out is. "
Ezek miért fontosak?
Elárulom, egy 150000 forintos sztereó erősítővel még messze leszel attól, amit a hangdobozaid megkívánnak. Hacsak nem használtat veszel, ami újonnan legalább a duplájába került.

Muszály - muszáj. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29050) Lacielvtárs válasza I'am Dony (#29047) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én a cambridge audio sztereó erősítőit abszolúte merem ajánlani :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.