Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) LordAxwell válasza Dorian (#4000) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Értem, 2 méteres a Sub kábelem így csak kis területen tudom próbálgatni, remélem jó lesz.
Bekapcsolt állapotban hang lejátszása mellett rakosgassam a mélynyomót és hallgassam hol jó? Mondjuk az a baj, elég nagy.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#4002) Dorian válasza LordAxwell (#4001) üzenetére


Dorian
félisten

Miért kéne lejátszás alatt, bekapcsolva rakosgatni? Ha egy kikapcs-átpakolás-bekapcs idő miatt nem hallasz különbséget, akkor az számodra nem mérvadó különbség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4003) LordAxwell válasza Dorian (#4002) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Ja értem, igaz. Szerintem most jó helyen van, ahonnan nézem, ott tiszták és ütősek a mélyek.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#4004) illex1


illex1
csendes tag

Sziasztok!
Moziszoba épitésben vagyok, a kép készen van, most jön a hang. Nem túl nagy a szoba, kb 14-15m2. Kinéztem három avr-t:
Pioneer VSX1130
Denon X3100
Yamaha RX-W 679
Melyiket ajánlanatok? A hangfalakkal teljesen tanácstalan vagyok, ebben kérném a segítségeteket. Amit fontos tudni, kanapé mögött 30 centi hely van. Amennyire utánna tudtam járni, ide javasolják a dipol hangfalakat oldalra felszerelve. Itt körülbelül 1-1 méter van mindkét oldalon. Ami gondolom még lényeges az 5.0-ra 250 max 300 ezrem van! Az erősítön kivül. Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#4005) BBéci válasza rayoliviero (#3991) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt nem ismerem a JBL 150P-t, másrészt szerintem a lehető legrosszabb konstrukció a lefelé néző membrán hátrafelé reflexnyílással. Terjengős, döngős basszust eredményez, mocskos nehezen lehet belőle rendes hangot kihozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4006) Biga123


Biga123
addikt

Sziasztok

HK AVR-151S, HK AVR-161S mennyire lehet jó választás ?
Megakadt a szemem a tömegén (4.6 kg) nem kevés az ?
Tudom erősítőt nem súlyra vesz az ember , de mégis jobb érzés ha van benne anyag.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4007) BBéci válasza Biga123 (#4006) üzenetére


BBéci
titán

Egyiket sem szoktuk ajánlani, de hallgasd meg, és ha tetszik, ne törődj a mi véleményünkkel. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4008) Zotya75


Zotya75
csendes tag

Senki? #3899

Üdv. Zotya.

(#4009) Dorian válasza Zotya75 (#3899) üzenetére


Dorian
félisten

Rákötheted, csak legyen helye az erősítőnek szellőzni. Az impedancia amúgy sem állandó érték, hanem frekvenciafüggő. Mélyeknél megy a legalacsonyabbra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4010) Biga123 válasza BBéci (#4007) üzenetére


Biga123
addikt

Sajna meghallgatni nincs lehetősgem. 171s esetleg ,vagy alapból ez a széria kerülendő vagy a Harman nem ajánlott?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4011) Zotya75 válasza Dorian (#4009) üzenetére


Zotya75
csendes tag

Köszi.

Üdv. Zotya.

(#4012) Steven


Steven
addikt

Segítségeteket kérném : adott egy erősítő Pioneer VSX-329 és2db jamo hangszóró

Eddig egy onky ersítőre volt rá kötve a hangfal és szerintem több volt benne a mély...

Nah most annyi hogy több mélyet szeretnék elő varázsolni ezekből a hangfalakból.

Találtam egy olyan beállítást az erősítőn hogy x.over 100mhz , nem tudom , hogy jó helyen kutakodom ha igen akkor itt mit állítsak:)

más:

Adott egy 35nm es szoba és a fenti eszközök, ha vennék egy subwoofert és rászánom magam mert elgurul a gyógyszer. Épp keretek között mondjuk 60-70k ig milyen mély nyomot vegyek , ha nem vágyom én csodára és white fülű sem vagyok....

Mondjuk egy ilyen [link] elég lenne e nekem vagy ez már sok vagy akár kevés. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#4013) BBéci válasza Biga123 (#4010) üzenetére


BBéci
titán

Inkább Yamaha vagy Denon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4014) Sz_Imre válasza Steven (#4012) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

A x.over 80hz állítsd, és a eq-t kapcsold ki, bár ez a erősítő nem egy bajnok sajnos. A többibe nem tudok segíteni.

(#4015) Steven válasza Sz_Imre (#4014) üzenetére


Steven
addikt

Hát bal fülemre szarul hallok még, a határon mozog hogy nem vagyok nagyot halló (mellette motorozom ami nem tesz jót neki főleg nyitott dob mellett )

Úgy , hogy ami nekem kell az az érzés amit mondjuk egy kis basszus ad... az, hogy mennyire szól tisztán meg szépen én meg nem tudom állapítani...

Van egy ismerősöm akinek 2 db hangfala csak 15 misi valami B&W megmutatta ,hogy háta érzem különbséget ... amit le vettem hogy kurva drága kurva nehéz két ember kell hogy meg emelje... :D

szvl én nem én vagyok a hangzás Picassoja az tuti:)

Onkyot is azért cseréltem mert boxot meg a tvt nem tudtam rákötni ezen végre van optikai bemenet azon nem volt.

Na de köszi a helpet!
:R

még annyi mint én tök laikus a hangfal mennyire fos vagy jó mit tud ez mit kell nézni? ;]

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#4016) jeni válasza Steven (#4015) üzenetére


jeni
félisten

nem lettél nagyothalló,csak hallássérült. :(

(#4017) Steven válasza jeni (#4016) üzenetére


Steven
addikt

köszi tök mindegy ... a lényeg hogy egyik fülemre szarul hallok, amúgy ez az úszás miatt van .. egyszer begyulladt a fülem durván 1 hónap kórházba járás kezelésre . majdnem felvágták a fél arcomat ... "vicces volt"

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#4018) liszi70 válasza Steven (#4015) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mellette motorozom ami nem tesz jót neki főleg nyitott dob mellett"

Ha már fontos a teljesítmény (vagy a vagány hang :F ) miatt a nyitott dob, akkor megfelelő minőségű FÜLDUGÓ! Az amúgy is csökevényes emberi hallásodat ne rontsd tovább, ha nem muszáj. :)

[ Szerkesztve ]

(#4019) rayoliviero válasza BBéci (#4005) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, köszönöm.

(#4020) Biga123 válasza BBéci (#4013) üzenetére


Biga123
addikt

Hát végülis ez is elég szimpi : YAMAHA HTR-4068.
Csak valami nem túl elrugaszkodott árú szett is kéne hozzá.
(Van itthon egy régi ozaki 5.1 ből visszamaradt szett mély nélkül kinyitottam az 1 ik hátsót 4 ohm 5 W :) méretes mágnessel , de legalább fadobozos mind . amik meg vannak 60K környékén azok műanyagok :/ nem tudom számít e mert akkor csak sub ot kellene vennem mert ezek csak porosodnak.)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4021) BBéci válasza Biga123 (#4020) üzenetére


BBéci
titán

A fadoboz semmire nem garancia és hallottam már műanyag hangdobozból baromi jó hangot, például KEF, Bose szettek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4022) SzlobiG válasza ubid (#3994) üzenetére


SzlobiG
félisten

Onyko sokkal jobban jársz, várj kicsit inkább és rendes cuccod lesz.

(#4023) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Vettem egy Nvidia videókártyát, eddig az integráltat használtam a PC-ben.

A PC össze van kötve az erősítővel HDMI kábellel, a tv szintén HDMI kábellel az erősítővel, a monitor DVI kábellel a videókártáyával. Tehát a videókártyában van egy DVI kábel a monitornak és egy HDMI a tv-nek.

Az Nvidia kártyával most csak úgy volt DTS, True HD stb. hang, ha a tv is be volt kapcsolva, monitor nem elég ahhoz. Stereo hang érdekes módon működött. Ha zenét akarok hallgatni, pl TrueHD-t, azért nem akarom bekapcsolni a tv-t.

Integrálttal eddig nem volt ilyen gond, ha a tv ki volt kapcsolva, függetlenül működött, volt hang mindig. Pedig az is ugyanígy volt összekötve.

Rájöttem, hogy a HDMI passthrough-ot kellett bekapcsolnom az erősítő menüjében, így most már akkor is van TrueHD, DTS stb. hang, ha csak a monitor van bekapcsolva, a tv pedig lehet kikapcsolva.

A HDMI led világít így az erősítőn, ha megy a számítógép, ha leállítom, akkor kialszik.

Integrálttal videókártyával miért nem kellett ez a HDMI passthrough?

Akkor használhatom így, bekapcsolva hagyhatom a passthroughot? Az nem baj, ha a számítógépet ki-be kapcsolgatom, kinyomom leállítás után az elosztót, áramot. Az nem baj az erősítőnek?

Bocs az amatőr kérdésekért. :D

(#4024) Sz_Imre válasza rayoliviero (#4023) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Neked hogy sikerül így beállítani, mert amikor én bekötöttem a dvi akkor a hdmi-t nem tudtam alapértelmezettre rakni, bár lehet user problem volt. Kiterjesztettként használod vagy hogyan? Mert én is így akarom megoldani, de annyival különb hogy nekem nincs tv, csak monitor és azt akarom hogy monitoron jelenjen meg minden.

(#4025) Johnny198612 válasza Johnny198612 (#3993) üzenetére


Johnny198612
tag

Mivel nem válaszoltok, ugy ítélem meg, h a JBL 100as subot nem sokra tartjatok. Mivel közben mar mas is kérdezte ezt. Talan a Polk sem a legjobb választás, de inkabb arra gyűjtök tovabb.

Specifikacioban is ugy tunik alacsonyabb a mély frekvencia sáv a Polknal.

Abszolút kommersz felhasznalok nyilatkoztak eddig jokat a JBL subrol. Illetve av-onlineos tesztbol jott le nekem, h az arena set kiemelkedő része a sub.. Persze "ezert az árért".

Kar h a JBL 250p megint 110 ezer.. Miert lehetett majdnem fel evig kb. féláron kapni? Tengerbe borult csomagot halasztak ki? 😃

(#4026) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Nem találtam jobb topicot. :U
A sub-hoz milyen közel lehet tenni egy routert hogy a mágnes ne tegyen kárt a routerben?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4027) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Heco Alave 500 frontjaim vannak. Milyen kábeleket érdemes hozzá venni? Van Damme kábeleket nézegettem, Black, Blue és Hifi series. Ezek között mekkora különbség van, továbbá milyen rendszeren lehet kihallani? A frontokhoz és a centerhez 2x2,5mm-est tervezek vásárolni a hátsókhoz viszont 2x1,5mm-est. Ebben szerintetek van ráció?

(#4028) windlord válasza Toninho13 (#4027) üzenetére


windlord
őstag

VD -ből az ajánlás itt a HiFi series.
Én a JBL ES80 -akhoz 2*4mm vastagot vettem, centernek 2*.2,5mm

Hallottam különbséget.
Igaz előtte sima, olcsó OFC madzag volt...

(#4029) rayoliviero válasza Sz_Imre (#4024) üzenetére


rayoliviero
veterán

En kiterjesztettkent hasznalom. Tv-re van kiterjesztve. Windowsban pedig bealliottam, hogy a monitor legyen az elsodleges kepernyo. Ha ranyomok mindig az azonositasra Win alatt, akkor a TV-hez irja amugy az 1-est, monitorhoz a kettest.

(#4030) Sz_Imre válasza rayoliviero (#4029) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Köszönöm a válaszodat.

Még egy kérdést, akkor nálad engedte, hogy a erősítő legyen az alapértelmezett hang, de mikor én próbálkoztam akkor hiába állítottam volna nem engedte. Bár lehet elnéztem valamit. Kell valamit még beállítani azon kívül hogy alapértelmezettre rakom a kimenetet?
A megjelenítésnél hol jelennek meg az alkalmazások? Mert ha pl. kiterjesztett lenne és a másodikon lenne, az elég pech volna, ezért akarnám hogy minden a monitoron jelenjen meg.

[ Szerkesztve ]

(#4031) rayoliviero válasza Sz_Imre (#4030) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kiterjesztettnel minden a monitoron jelenik meg, a tv-n, ahova ki van terjesztve, csak az asztal hatterkepe, oda csak athuzni szoktam a filmet (megnyitott medialejatszo programot), amikor nezem.

A regi integralt videokartyaval nem volt bekapcsolva a HDMI passthrough, csak akkor tette alapertelmezett hangnak a HDMI-t, amikor bekapcsoltam az erositot. Addig nincs csatlakoztatva allapotban volt.

De most, hogy vettem videokartyat, igy csak ugy mukodik az egesz, ha be van kapcsolva a passthrough, igy viszont alapertelmezett a HDMI egyfolytaban, meg az erosito kikapcsolt allapotaban is, ugye a passthrough miatt. A passthroughoz pedig BD-re kellett beallitanom, mert nalam a szamitogep=BD, az erositon a BD HDMI-be van dugva a PC vidokartyabol kijovo HDMI kabel.

Meg azt megjegyeznem, hogy elofordult, hogy nem akarta alapertelmezettkent megjeleniteni a HDMI hangot a Windows, az erosito ki-be kapcsolgatasa utan jott helyre, azota jo.

(#4032) BBéci válasza Johnny198612 (#4025) üzenetére


BBéci
titán

Ne foglalkozz a specifikációval, annak alapján sok csúcsminőségű szubládát a kutya sem venne meg, míg a gátlástalanul hazudó gyártókét vinnék, mint a cukrot.

(#4028) windlord
Szegény center mit vétett, hogy nem kapott ugyanolyan kábelt, mint a frontok?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4033) rayoliviero válasza rayoliviero (#4031) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mast en nem allitottam.

Az idegesito, ha kikapcsol a monitor, keszenleti modba lep, amikor zenet hallgatok, akkor elmegy a hang is, vagyis nem szol a zene. Sajnos nem lehet ugy beallitani, hogy akkor is szoljon, ha a monitor standby modba lep, de ez az integralt videokartyaval is igy volt. Azt tudom, hogy a Wint ugy allitom be, hogy a monitor soha ne kapcsoljon ki. De akkor neg foloslegesen megy, zenehez nem kell.

Szerk: Szivesen.

[ Szerkesztve ]

(#4034) Sz_Imre válasza rayoliviero (#4033) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Rendben, köszönöm a válaszodat sokat segítettél. :R

(#4035) BBéci válasza rayoliviero (#4033) üzenetére


BBéci
titán

Az ilyenek miatt használok CD-játszót, Blu-ray lejátszót és médialejátszót. Nem akarom bonyolítani az életemet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4036) windlord válasza BBéci (#4032) üzenetére


windlord
őstag

Ez lett ajánlva, itt.
Frontoknak mehet a vastagabb 4es, centernek elég a 2.5mm.

Bajt jelenthet?

(#4037) BBéci válasza windlord (#4036) üzenetére


BBéci
titán

Bajt nem, de botorság más kábelt használni centernek, mint frontnak. Az kétségtelen, hogy belépő szinten majdnem tök mindegy, de nem akkora plusz költség, hogy ne érné meg egyforma kábelekkel csatlakoztatni a hangdobozokat. Általában 1 méteres darabról van szó.
Tesztek tömkelege bizonyítja, hogy ugyanannak a gyártónak az azonos márkájú, de különböző vastagságú kábelei másképp befolyásolják a hangot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4038) windlord válasza BBéci (#4037) üzenetére


windlord
őstag

Pontosan igazad van, az esetemben egy méter kábelről beszélünk és kb. 600huf -ról.
Most nem örülök!

[ Szerkesztve ]

(#4039) BBéci válasza windlord (#4038) üzenetére


BBéci
titán

Legközelebb alaposabban nézz utána, kire hallgatsz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4040) patow


patow
senior tag

Sziasztok a Jamos 626 ról tudnátok valamit mondani ,ajánlott ?

(#4041) Nemir Ombe válasza patow (#4040) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

..... hát hogy is fogalmazzak finoman ..... inkább bármi mást (persze ezt csak képletesen írtam) .... közel annyi pénzért, mint a Jamo új ára, már kapsz pl. Castle szettet is ......

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4042) patow válasza Nemir Ombe (#4041) üzenetére


patow
senior tag

Én tegnap hallgattam egy jbl 170 mellet és jobban tetszett mint a jbl de csak rövid időm volt rá és azért kérdeztem, és szettben 10 k a különbség

(#4043) Nemir Ombe válasza patow (#4042) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

..... hát az a JBL sem a minőségéről "híres", de olcsó ..... ebben a(z) (ár)kategóriában ne nagyon keress minőségi különbségeket, mert nem nagyon vannak, inkább csak "karakter" különbségek vannak, az meg ízlés dolga ....

(írhatnám azt is, hogy vedd azt amelyik tetszik vagy amelyik olcsóbb és akkor felesleges a "melyik lehet a jobb" kérdés is ....)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4044) patow válasza Nemir Ombe (#4043) üzenetére


patow
senior tag

Kösz de hát ugye ebben a topik ban a belépő szintről beszélgetünk

(#4045) Nemir Ombe válasza patow (#4044) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... igy van,azért írtam,hogy vedd azt amelyik hangja neked tetszik,minőségbeli különbség nem nagyon van ebben a kategóriában .... ha “minőségibb” hangot szeretnél,írtam korában rá alternativát..... de a legfontosabb: neked személy szerint melyik tetszik.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4046) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Egy kis tanácsra lenne szükségem. Minap vásároltam egy gyönyörű Jamo Cornet 145 hangfalpárt, amit háttérsugárzóként szeretnék használni,. A kanapé a hátsó falon van előbbre nem lehet húzni a két oldalán lennének a dobozok amelyek méretei jelenleg fejfájást okoznak, hisz élőbe elég nagyok.

Nos szívem szerint álló állványra helyezném őket (ez abban is segítene ha néha a szoba közepén mozizok a kanapé helyett, így könnyedén fordítható lenne a cucc a szoba közepe fele).

Másik opció ez a Vogel fali tartó [link] , de kicsit tartok tőle, hogy hülyén mutatna rajt a 2 nagyobb darab doboz (Magasság: 32cm / szél: 18 cm / mélység: 24 cm / súly 4,5 kg) vagy más is használ ilyen tartót ekkora dobozoknak ?

Harmadik opció egy ilyesmi fali tartó [link] ez úgy mondván az előző 2 ötvözete.

Vagy 21 m2-re ilyen elrendezés esetén (kanapé a falnál) nem is kellene ekkora háttér és adjam tovább őket és szerezzek valami kisebbet ?

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#4047) patow


patow
senior tag

Az nem árt az av -nek ha nincs rákötve háttér vagy éppen center sugárzó és közben üzemel,vagy kel olyankor valamin állítani?

(#4048) Csabroncka válasza patow (#4047) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem árt!

Az AVR menüben megadhatóak az aktív hangfalak.

"in medias res"

(#4049) patow válasza Csabroncka (#4048) üzenetére


patow
senior tag

Kösz, de nem emlékszem hogy a yamahában lehet ilyen opció

(#4050) windlord válasza patow (#4049) üzenetére


windlord
őstag

biztos, hogy van!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.