Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) BBéci válasza Carasc0 (#43348) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára furcsa, de nem vagyok képes felfogni, miért annyira fontos a HDMI 2.1? Saját rendszerem HDMI 1.4 csatlakozókkal rendelkezik és semmiféle hátrányát nem tapasztalom. Dupla HDMI kimenetes lejátszót kell használni.

(#43347) Bici
A házimozi 5.1; 7.1 vagy ezeknél több csatornás, tehát a 2+2 kevés.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43352) Carasc0 válasza BBéci (#43351) üzenetére


Carasc0
őstag

Értem!

Meggyőztél! Úgy is érdemes megvenni a 696-ot hogy nem igen látok róla még tesztet?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#43353) BBéci válasza Carasc0 (#43352) üzenetére


BBéci
titán

Szerény véleményem szerint nem érdemes, de csak a saját fejemmel tudok gondolkozni. Ugyanannyi pénzért olyan használt erősítőt tudnál venni, aminek a hangminősége drámaian jobb. Mindig a legújabb a létező legrosszabb vétel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43354) Bici válasza BBéci (#43351) üzenetére


Bici
félisten

Értem, kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43355) sejt


sejt
tag

Sziasztok. Kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy 5.1es számítógépes hangfalszett

és egy tv
Azt esetleg meg tudja mondani valaki, hogy mit kellene közéjük rakni, hogy valami féle térhangzást kapjunk.
Előre is köszönöm.

Guild Wars 2 Desolation

(#43356) zsoika válasza sejt (#43355) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Egy ilyesmi D/A konverter.

(#43357) sejt válasza zsoika (#43356) üzenetére


sejt
tag

Tehát, ha veszek egy ilyet és a tvvel összekötöm optikai kábellel, akkor az elvileg müködik.
Köszönöm

Guild Wars 2 Desolation

(#43358) zsoika válasza sejt (#43357) üzenetére


zsoika
addikt

Igen, de nem attól lesz térhangzás hogy 5+1 sugárzóból szól a hang. Igazi házimozi hangzást nem szabad várnod tőle és azt hogy megéri e neked ennyit költeni rá, majd eldöntöd.

[ Szerkesztve ]

(#43359) #98221312 válasza zsoika (#43358) üzenetére


#98221312
törölt tag

Érdekes dolog ez térhangzás..

Nemrégiben egy külföldi fórumon olvastam, hogy akkor megfelelő a térhatás, ha a sourrondok egybeolvadnak a front szekcióval, vagyis a hátsó hangdobozokat ne lehessen külön érzékelni, csak egyfajta jelenlétérzetként funkcionáljanak.

Sokáig kerestem miként lehetne ezt megvalósítani, mivel személy szerint soha nem szerettem a harsány elkülönülő sourrond effekteket (többek között, ezért használom sűrűn a Direct funkciót), és a megoldást a háttérsugárzók hallgatói pozíció fölé kb 1 méterrel történő elhelyezése jelentette.
Szerintem érdemes ezzel próbálkozni, aztán igény szerint beállítani, nálam sokat hozott... :K

Tudom, hogy nem kifejezetten erre vonatkozott a válaszod, csak a térhatás feljött szóba, aztán azért írtam le a tapasztalatom.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43360) arcitec válasza #98221312 (#43359) üzenetére


arcitec
addikt

Mert ha itt írja valaki az mit is jelentene? Bulshit. Mindent megfelelően kell értelmezni, hangzásilag egyfajta hangdoboz típust azt személy szerint érthetek rajta, na de egy térbeli "zaj" már hogy mosódna bele a frontokba.
Összképileg lehet, hangszínben stb...ha a hátam mögött kopognak azt nem elölről hallom és ez - nekem - így van jól....

(#43361) #98221312 válasza arcitec (#43360) üzenetére


#98221312
törölt tag

Lehet nem fogalmaztam jól (elnézést), szerintem azért érthető volt a lényeg.. ;)
Természetesen ha egy jelentnél kifejezetten hátulról jön mondjuk a "kopogás", azt egyértelműen el tudod különíteni..

" Mert ha itt írja valaki az mit is jelentene? Bulshit. Mindent megfelelően kell értelmezni"

Ezt most nem igazán értem...

(#43362) arcitec válasza #98221312 (#43361) üzenetére


arcitec
addikt

Csak mert, nyugaton is keleten kél a nap ... :D

[ Szerkesztve ]

(#43363) #48613632 válasza arcitec (#43360) üzenetére


#48613632
törölt tag

Gondolom ambiens környezeti zajokra értette, pl erdei háttérzajok, eső, vihar, városi forgalom zaja, vagy hasonlók.

(#43364) arcitec válasza #48613632 (#43363) üzenetére


arcitec
addikt

Igen valóban, na de ez egy jó rendszeren nyilvánvaló .. :U Alap házimozi paraméter, egyébiránt csak utánzat az egész ...

[ Szerkesztve ]

(#43365) zsoika válasza #98221312 (#43359) üzenetére


zsoika
addikt

"a megoldást a háttérsugárzók hallgatói pozíció fölé kb 1 méterrel történő elhelyezése jelentette."
Na ez is érdekes....nálam 60cm -el van feljebb ,de kipróbáltam és sokkal jobban tetszik 30cm -en. Persze ez függ a sugárzók-hallgatási poz. távolságától is (1,5m).
Ma megjöttek az "Atmos" sugárzóim és ha tudom akkor holnap be is szerelem őket. A hátsókat ekkor meg teljesen hallgató pozícióba kell letenni.

[ Szerkesztve ]

(#43366) mpo válasza zsoika (#43365) üzenetére


mpo
veterán

Van betárazva Dolby Atmos és DTS:X filmed?
A múltkor ezért szereztem be az Évszakok c. filmet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#43367) Mike 32


Mike 32
aktív tag

Erre valaki tudna segiteni ? :R :R
[link]

Kerti butorok eladók, 3D munkáin https://www.deviantart.com/mikewhite71

(#43368) sejt válasza #98221312 (#43359) üzenetére


sejt
tag

Szia. Bocs az amatőr kérdésért, de ha ilyet veszek jó sok pénzért, akkor van esély arra, hogy ha valami 5.1es hangsávú filmet nézek akkor azt is halljam, HDMI bemenet miatt?

Guild Wars 2 Desolation

(#43369) Beni2360 válasza sejt (#43368) üzenetére


Beni2360
félisten

Kínából féláron megkapod.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43370) sejt válasza Beni2360 (#43369) üzenetére


sejt
tag

Bocsáss meg nekem, de ez akkor most igen volt a kérdésemre? Köszönöm

Guild Wars 2 Desolation

(#43371) #48613632 válasza Beni2360 (#43369) üzenetére


#48613632
törölt tag

Két darab értékelést kapott, egy 2 csillagost, és egy 3 csillagost. Mindkét vásárló megjegyezte, hogy nem tudja a kapcsolót 5.1 állásba tenni, mert a vágat nem elég széles hozzá. Miután szétszedték, és reszeltek rajta, működött.
A másik "dorobotka file" megjegyzést, azt nem pontosan értem, de a lényeg, hogy enélkül nincs 5.1
Ilyesmikre azért nem árt felkészülni, ha az ember Kínából rendel, olcsót.

(#43372) Beni2360 válasza #48613632 (#43371) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ez csak egy db volt a választhatók közt.
Amit linkeltek ugyanolyan Kínai gyártmány szvsz.
sejt: szerintem igen mivel arra gyártották. Keressél még rá és olvasd a hsz-ket.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43373) Beni2360 válasza Beni2360 (#43372) üzenetére


Beni2360
félisten

A 2. link NEM hdmi-s

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43374) zsoika válasza sejt (#43370) üzenetére


zsoika
addikt

Nem lennél előrébb, csak még több pénzt égetnél el a majdnem semmiért. Az optikai d/a konverter árát is sajnálnám arra az 5.1 szettre ....nem hogy ezt a hdmi-st. Ha nem akarsz komplett 5.1 szettet cserélni akkor az optikai d/a -t vedd!
Tehát nem a konverterek miatt nem lesz térhatás, hanem az 5.1 szett a gyenge láncszem.

[ Szerkesztve ]

(#43375) 0xY


0xY
tag

Sziasztok!

Lenne egy teljesen amatőr kérdésem subwoofer ügyben. Vettem egy Dali E-12F mélyládát és nem tudom, hogy mivel járok jobban, ha LFE, vagy Line -ra kötöm. Mindenhol mást olvasok, a mindegytől kezdve "csakLFE"-ig :)
Jelenleg olyan kábelem van, aminek két vége van, az előző mélyládán csak Line csatlakozó volt.

1, jó a Line-ra kötve?
2, vegyek új kábelt, aminek egy csatlakozója van a mélyláda végén és menjen LFE-re?
3, a jelenlegi kábelt is lehet LFE-re kötni és a másik vég szabadon lóg?

Bocs a full amatőr kérdésért...
Köszi előre is!

(#43376) zsoika válasza 0xY (#43375) üzenetére


zsoika
addikt

Szia.
Az 1. estben hangosabban fog szólni adott hangerőn, de hamarabb torzítani.
Ilyenkor a ládán lévő crossover potit tekerd a maximumra.

A 2. Az első eset fordítottja. A potmétert meg tök mindegy hová tekerted, mert kikerüli a szűrőt.

A 3. Pedig attól függően hogy hová dugod azt az eggyet....az 1. kivitelezése ,de nem lesz hangosabb , ilketve a 2. kivitelezése y kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#43377) #09634560 válasza sejt (#43368) üzenetére


#09634560
törölt tag

Önmagában Nem!
Csakis abban az esetben ha a lejátszód tud dekódolni és 5.1 PCM-ben kiküldeni az adatokat. Tehát csak HDMI ARC kimeneten működne, amennyiben a tévéden engedélyezed az ARC-t és a kimenetet tudod PCM-re állitani. Ami egy másik lejátszó szoftverrel pl. Kodival lehetséges.

(#43378) #09634560 válasza Mike 32 (#43336) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csak tippelni tudunk: a szabálytalan ki-be dugdosás tehát működő bármelyik készülék mellett ki-bedugott készülék okoz ilyen problémákat, néha nem is azonnal. Ami a használatikban legtöbbször bele 9is van írva. Egyébként ajánlottak a Marantz receiverek.

(#43379) #09634560 válasza #09634560 (#43377) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ja és hiába kötöd rá: csak vonali kimenetet ad le, kell erősitő is hozzá!
ez olcsóbb jhobb és e célra tökéletesnek mondható.

(#43380) 0xY válasza zsoika (#43376) üzenetére


0xY
tag

Köszi a gyors választ! Mit javasolsz, melyik megoldás legyen? Én arra hajlok, hogy az egyik vége megy az LFE-be, ha nem gond, hogy a másik szabadon lóg az Y kábelnek.

(#43381) zsoika válasza 0xY (#43380) üzenetére


zsoika
addikt

Mind a 3 jó, de akkor legyen a 3.
Én a nem használt RCA dugót szigetelném a biztosság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#43382) 0xY válasza zsoika (#43381) üzenetére


0xY
tag

rendben, köszönöm szépen!

(#43383) BBéci válasza #98221312 (#43361) üzenetére


BBéci
titán

Teljesen jól fogalmaztál, pontosan egyezik a meglátásunk.

(#43380) 0xY
De bizony gond, mert úgy csak a kábel keresztmetszetének a fele fog hasznos áramot vezetni. Vagyis elfelezed az erősítőből kimenő jelet.
Megoldás: vegyél egy normális kábelt, az a szubláda nem csak megérdemli, hanem megköveteli!

(#43377) Sanci38
A tévék PCM kimenete maximum sztereó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43384) I'am Dony válasza BBéci (#43383) üzenetére


I'am Dony
őstag

De bizony gond, mert úgy csak a kábel keresztmetszetének a fele fog hasznos áramot vezetni. Vagyis elfelezed az erősítőből kimenő jelet.

Van baj... :N :Y

(#43385) zsoika válasza BBéci (#43383) üzenetére


zsoika
addikt

"a kábel keresztmetszetének a fele fog hasznos áramot vezetni." Dehogy...az y ág ugyan olyan vastag anyagból készült mint a gerincvezeték. Az y ág megduplázza a keresztmetszetet, de attól a gerinc még szimpla.

(#43386) arcitec válasza zsoika (#43385) üzenetére


arcitec
addikt

No meg fizika,elektrotechnika , villamosságtan stb ..;]

[ Szerkesztve ]

(#43387) #48613632 válasza zsoika (#43385) üzenetére


#48613632
törölt tag

A lényeg az lenne, hogy nincs rajta fogyasztó

(#43388) #09634560 válasza BBéci (#43383) üzenetére


#09634560
törölt tag

E-ARC-n se képes 5.1 LPCM-re?
Lényeg: használhatatlan, nem tartalmaz dekódert.

(#43389) BBéci válasza zsoika (#43385) üzenetére


BBéci
titán

Megmérted, szétbontottad?

(#43384) I'am Dony
Az a lényeg, hogy nem ajánlott az Y használata, ha van LFE bemenet.
Fordítva gondolkoztam, amikor az Y az erősítő felőli oldalon van, akkor osztódik a jel erőssége.

(#43388) Sanci38
Még nem kísérleteztem eARC-s tévével, de kétlem, hogy amiatt más dekódert tennének beléjük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43390) #09634560 válasza sejt (#43368) üzenetére


#09634560
törölt tag

mert ugye nem ott a gond hogy nem ismeri fel se az hogy a tévé ne kódolná ki, tehát a tévé lejátszója tartalmaz dekódert,..az LPCM 7.1 is kijön hdmi 1.1 óta.. hanem az ARC kódolatlan, nem pedg kikódolt bitfolyamra van kitalálva.. se a hdmi ARC funkciója sincs erre felkészítve higy sztereónál többcsatornás pcm-et tudjon..
ja és ha megvan: kell többcsatrnás erősitő is.... tehát n rendeld meg, maradj a Yamahánál -vagy bármely ismert típusnál,.. ne auna vagy clatronic vagy hasonlókban gondolkozz, pionner Onkyo,denon, sony..

[ Szerkesztve ]

(#43391) zsoika válasza mpo (#43366) üzenetére


zsoika
addikt

A 838 csak Atmost tud szerintem DTS X-et nem és úgy emlékszem talán van egy Atmos-os hangsávú filmem...majd szétnézek.
Holnapra kész lesz tesztelésre.

Egyelőre gumipókkal rögzítettem ,amíg ki nem találom a pontos helyét. Nem tudom eldönteni hogy keresztben ,vagy hosszában lenne e jobb.
Persze egy korrekt felfogatást is ki kéne találni, de addig megteszi. Vettem négy polctartót az OBI -ban ,de nem vagyok meggyőződve arról hogy az lesz a jó megoldás.

(#43392) 0xY válasza BBéci (#43383) üzenetére


0xY
tag

egyelőre hagytam LINE-ra kötve, ez így rosszabb, mintha vennék egy másik kábelt? Amennyiben igen, akkor természetesen veszek, ezen ne múljon a hangminőség..

(#43393) I'am Dony válasza 0xY (#43392) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nyugodtan használhatod az LFE csat. is. Semmivel sem lesz rosszabb. Másik kábel is felesleges.

(#43394) zsoika válasza I'am Dony (#43393) üzenetére


zsoika
addikt

+1

Ha zavarja a használaton kívüli csati és van fölös pénze akkor mehet a csere is.

(#43395) 0xY válasza I'am Dony (#43393) üzenetére


0xY
tag

ok, átdugom akkor, hülye kérdés, de gondolom mindegy, hogy az Y melyik végét.. :) :)

(#43396) Joshi válasza BBéci (#43351) üzenetére


Joshi
titán

"Bizonyára furcsa, de nem vagyok képes felfogni, miért annyira fontos a HDMI 2.1? Saját rendszerem HDMI 1.4 csatlakozókkal rendelkezik és semmiféle hátrányát nem tapasztalom."
És akkor miért pont HDMI 1.4-es erősítőd van? Miért nem HDMI 1.1-es? Ja várj csak, mert azon nem ment a 3D + a HD hangok stb. Igen, ezt nevezik fejlődésnek. Ami régen jó volt az ma már nem üti meg a mércét. Teccik érteni? ;]

ui.: remélem most nem azzal jössz hogy neked nem kell a 4K HDR, VRR, eARC stb, mert viszont van akinek még akár kellhet is. :D És nem utolsó sorban eladásnál is jól jöhet az újabb ficsörök.

[ Szerkesztve ]

(#43397) Joshi válasza Joshi (#43396) üzenetére


Joshi
titán

A te elképzelésed alapján az AV erősítőkre innentől fogva tök fölösleges 10db HDMI bemenet.
A lényeg, hogy az erősítőnél fontos funkció a HDMI HUD, azaz minél több eszközt lehessen csatlakoztatni anélkül, hogy trükközni kelljen hogy működjenek a ficsörök. A másik dolog meg az, hogy anno a HD hang se működött csak bizonyos HDMI verzió fölött, de ez a jövőben is így lesz. Ha csak a hangzásról beszélünk, simán jöhetnek olyan fejlesztések, amik magasabb sávszélességet igényelnek amit már nem hogy a HDMI 1.4, de a 2.0-se tud hozni.

ui.: múltkor árultak az AVX-en egy valamilyen 8000-es Marantzot garival, az új ára 1,2 milla volt és 600-ért árulták. Csak azért nem vettem meg, mert nem HDMI 2.1-es volt.

[ Szerkesztve ]

(#43398) BBéci válasza Joshi (#43396) üzenetére


BBéci
titán

Egy valóban jó minőségű hangrendszer meg tudja mutatni a HD hangsávokban rejlő pluszt, azért kell a HDMI 1.4. Viszont ugyanezt a hangdobozszettet és végfokot Atmossal bővítve az előrelépés minimális. Ezt több rendszert megvizsgálva tapasztaltam.
Valamint még azért van HDMI 1.4-es erősítőm, mert azok, amelyek régebbi szabványúak, azok túl öregek, több kockázat bújik meg bennük.
Az általad idézett mondatban az is benne rejlik, hogy dupla kimenetes lejátszót használva az UHD, HDR és a többi hasonló megjeleníthető, azokról nem kell lemondani, tehát tök felesleges az erősítőn a HDMI 2.1.
Sokan egy adott pénzösszegből inkább beérik a gyengébb hangminőséggel, csak álljanak rendelkezésre az összes "ficsörök". Csak sajnálni tudom őket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43399) Carasc0 válasza BBéci (#43398) üzenetére


Carasc0
őstag

Akkor az miért van, hogy nekem van egy Onkyo TX-NR626 erősítőm és a PS4 PRO-m. Hiába kötöm össze HDMI 2.0 kábellel, az erősítő nem tudja átvinni a 4k jelet. Lehet akkor csak beállítás hiba? Kapcsoltam én neki 4k passtrough-t is, de nem vitte át. Wiki szerint az 1.4 is tudja a 4k jelet.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#43400) BBéci válasza Carasc0 (#43399) üzenetére


BBéci
titán

Először: nem létezik 2.0 jelzésű HDMI kábel, amire azt írják, az kamu, átverés.
Másodszor: az erősítőd 4K képessége - ha jól tudom - maximum 30 fps-ig terjed, ha magasabb, akkor nem engedi át. Ez vonatkozik az 1.4 interfészre is.
Próbáld meg picit butítani az erősítőbe küldött jelet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.