Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) johnny82 válasza Zigi (#42645) üzenetére


johnny82
őstag

Na megrendeltem ezt a Hama-t. Ennek tuti jónak kell lennie. Köszi!

(#42652) arcitec válasza johnny82 (#42651) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt hogy találtad meg .. Ezerszer inkább ezt: [link] és még jóval olcsóbb is .. Vagy ha belefér : [link] :U

(#42653) Zigi válasza johnny82 (#42651) üzenetére


Zigi
senior tag

Ezt a fajtát már próbáltam 3m-esben és ez tudta a 4k 60Hz 10bit HDR-t. A régi csomagoláson 'csak' az 5*-os jelölés volt(a 3m-es kábelen, a 1,5m már akkor is premium volt. ), majd írd már le hogy a premium jelölés rajta volt -e.

(#42654) Flowtation válasza arcitec (#42652) üzenetére


Flowtation
őstag

Az első linkeden az a kábel mini hdmi csatlakozós, csak, hogy meg ne zavarja a kollégát...

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#42655) gab1ka válasza Flowtation (#42650) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nagyon köszi, erre lettem volna kíváncsi :)

(#42656) johnny82 válasza arcitec (#42652) üzenetére


johnny82
őstag

A második linknél nem írja a hdr támogatást.

(#42657) arcitec válasza johnny82 (#42656) üzenetére


arcitec
addikt

Nem is tudják,egyik sem,csak a "drágák"... Jogos, de Hamát akkor sem vennék ...

(#42658) blakey válasza arcitec (#42657) üzenetére


blakey
titán

Jogos, de Hamát akkor sem vennék ... - jajj, nincs velük semmi baj, rá van írva, hogy mire képesek. Hibátlanul teljesítik is azt. Nem márkát kell venni hanem jót, mindegy, hogy Hama, Audioquest, Inakustik, stb. A a Kácsa kábel sem egy nagy szám.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42659) Daywalker válasza blakey (#42658) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, én azóta nem veszek hama kábelt, hogy régen sosem sikerült jót vennem, hamar eltörtek, az egyik összeszedett minden zajt és sípolt, a másik súgott, szóval mindig a legalja minőséget hozták.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42660) blakey válasza Daywalker (#42659) üzenetére


blakey
titán

Sz@r bárhol előfordul, tulajdonképpen nekem alig van Hama kábelem, de eddig nem volt gondom. Nem tudom, hogy a legolcsóbbak milyenek, de vannak sejtéseim. Legalja minőséget bármelyik gyártó képes előállítani, persze ha valóban a legallját gyártja és nem 20e/m-ről indul nála az alsó kategória. Soha nem a márkát nézem, hanem, hogy jó-e vagy sem. Sz@rt én sem veszek, mert az nem fog működni.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42661) johnny82 válasza arcitec (#42657) üzenetére


johnny82
őstag

Na ha működik örülök, ha nem, visszaküldöm és akkor kénytelen leszek drágábbat venni. De nem szívesen költenék 2 db 3m-es kábelra több tízezret. :B

(#42662) BBéci válasza arcitec (#42657) üzenetére


BBéci
titán

Pedig vannak jók a Hama kábelek között is, próbáltam néhányat. Ezzel biztosan nem nyúl mellé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42663) Daywalker válasza blakey (#42660) üzenetére


Daywalker
addikt

Köszi, de én maradok az audioquestnél...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42664) mpo válasza johnny82 (#42661) üzenetére


mpo
veterán

November óta azt használom, amit BBéci is linkelt, ugyanaz mint a tiéd, de 1,5 m-es.

Ha érted, akkor már elavult.

(#42665) zsoika válasza Daywalker (#42659) üzenetére


zsoika
addikt

Hdmi ből nyugodtan megveheted , vagy telefonhoz kábelt ,de analóg hangfalkábelei szarok.

(#42666) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

25m2-re, újonnan 175-ért, H/K HKTS 16(73e) + 171S(102e) erősítő megéri?
Ilyen árkategóriában mit ajánlotok?

Köszi,
pac

[ Szerkesztve ]

(#42667) zsoika válasza pacman789 (#42666) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Max 20nm re elég de 25-re kevés.

(#42668) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

HDMI madzagnak én ezt a [link] kábelt használom kép illetve ebből a fajtából további még egy darabot a hang továbbítására...

(#42669) pacman789 válasza zsoika (#42667) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi, pontosan 22nm, csak rosszul tudtam az egyik méretet:)
Kicsit olvastam vissza a fórumon, és írtatok hogy ez egy jó erősítő: Denon AVR-X1500H, esetleg célszerű lenne ilyennel indulni? Mert akkor van lehetőség hangfalak cserével feljebb lépni, ha szükséges. Ez 130 lenne szóval, kb 30 ezerrel drágább, de lehet jó lenne hosszútávon is. Vagy felesleges előre megvenni? Dolby Atmos nem hangzik rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#42670) mettek válasza pacman789 (#42669) üzenetére


mettek
addikt

Atmost engedd el. Legyen egy jo minőségű 5.1-ed. Hangfalszettet keresgélj avx-en használtan.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#42671) Daywalker válasza pacman789 (#42669) üzenetére


Daywalker
addikt

130-bol használtan egy kategóriával magasabb erősítőt is tudsz venni, akár garival.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42672) zsoika válasza pacman789 (#42669) üzenetére


zsoika
addikt

A HK 171 nem rossz belépő erősítő, de kicsit elavult a szolgáltatások terén...persze sokan(köztük én is) nem is azért veszik hogy még kávét is főzzön. :DDD Az erősítőknél nekem a hangja a legfontosabb és a szolgáltatások másodlagosak, de embere válogatja.
A DenonX1500 egy korszerű, minőségi és értékálóbb darab. Kezdésre tökéletes, de nézhetsz más gyártó belépő erősítőjét is ...kb. ua. kapod más köntösben és eltérő hanggal.
Hangfalszettnek én meghallgatnám "Csak ma 65k!!!" ezt
...zárt 30-as mélyláda és ha 2db polcost felteszel a plafonra , akár még az Atmost is kipróbálhatod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#42673) johnny82 válasza BBéci (#42662) üzenetére


johnny82
őstag

Remélem a 3m-es is jó lesz.

+42668 Rumcsaka: ez a kábel nagyon jónak tűnik és nem is olyan drága. Végre itt írják a 4K 60Hz hdr támogatást.

(#42674) pacman789 válasza zsoika (#42672) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi szépen a választ.
Kicsit félek a használt hangfalaktól, mert nem tudom mit kell rajta nézni/ tesztelni, hogy minden rendbe van e vele.
De lehet ha tudnám mit kell hallgatni, akkor sem venném észre max az esztétikai hibákat. :/

(#42675) pacman789 válasza pacman789 (#42674) üzenetére


pacman789
aktív tag

Még azt nézem, hogy ezt utoljára 2010-ben forgalmazták, azaz ez majdnem 10 éves.

(#42676) zsoika válasza pacman789 (#42675) üzenetére


zsoika
addikt

Vedd fel a kapcsolatot az eladóval. Most vette újként az Onkyo RZ810-est és azzal együtt adták...tehát a szett is elvileg új (ha jól értettem).

(#42677) BBéci válasza pacman789 (#42675) üzenetére


BBéci
titán

10 év az nem kor, legalább be van járatva. 10 perc alatt tönkre lehet tenni egy hangszórót/hangdobozt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42678) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Sziasztok. Van egy kis anomáliám :) Adott egy lg b8 oled amivel halozatról nézem a filmeket. Ez össze van kötve hdmi arc n egy denon avr 2400 as erősítővel. Ugyebár ennek nem kéne átvinni az atmos hangot. Eddig csak akadozva ment át rajta ez a hang. De most valami úton módón tökéletesen átviszi. Ez mitől lehet? Nem allítottam semmi, nem cseréltem semmilyen kábelt. Valami frissítés miatt lehet?

(#42679) zsoika válasza Benyaking (#42678) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. ARC-n Atmos....érdekes?!

(#42680) BBéci válasza zsoika (#42679) üzenetére


BBéci
titán

eARC-n megy, de ahhoz a tévének és az erősítőnek is kapnia kell frissítést. Tudtommal csak az x500 típusszámú Denonok kaptak olyat.
Találtam egy leírást az X3400/4400/6400-ról, amik szintén felruházhatók eARC tudással.

Ettől függetlenül, még belépő szinten is elfogadhatatlannak tartom a tévékbe épített lejátszók használatát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42681) Benyaking válasza zsoika (#42679) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Igen. Ami eddig akadt az megy. Erősítő is kiírja az atmost. Pl a gyari bemutató videók. Meg eddig a punisher 2. Évada amit próbáltam.

(#42682) Benyaking válasza BBéci (#42680) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Nem tudom ez hogy lehet de eddig nekem se volt jó mint ahogy a papírforma írja. Par napja viszont jó. Én semmit nem csináltam pedig vele.

Mi baj velük? Így a legszebb a kép nem? Engem csak az zavar hogy sok hangot nem támogat. Az atmost is csak netflixes tartalomnál...

[ Szerkesztve ]

(#42683) Beni2360 válasza Benyaking (#42682) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi a baj velük? Hát pont az is amit a 2.sorbsn leírtál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42684) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a mozikban milyen márkájú hangfalakt használnak? Akár Imax vagy sima moziban?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#42685) Osynho válasza Benyaking (#42682) üzenetére


Osynho
addikt

Amennyiben a tv lejátszójával lenne a legszebb a kép, nem sok értelme lenne a (sokszor elég drága) média lejátszóknak.

(#42686) BBéci válasza Vhiktor (#42684) üzenetére


BBéci
titán

Például JBL-eket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42687) Vhiktor válasza BBéci (#42686) üzenetére


Vhiktor
veterán

Arányaiban véve a JBL jó minőséget gyárt? Javítással foglalkozó emberkéktől nem feltétlenül hallottam jókat róluk.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#42688) Daywalker válasza Vhiktor (#42687) üzenetére


Daywalker
addikt

Ne keverd össze az otthoni és a pro felhasználásra vonatkozó eszközöket, ilyen téren nem lehet párhuzamot vonni. Tehát attól, hogy egy gyártónak jók a mozis hangfalai, még nem biztos, hogy jó a házimoziban és fordítva.
Amúgy mostanság divat mindent fikázni, hogy a régi jobb volt stb... Persze, de régen sem volt olcsó. Ha hajlandó vagy most is a zsebedbe nyúlni, akkor most is jót kapsz. A konzumer cuccokon mindig van spórolás.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42689) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

A hangprojektoromat szeretném összekötni PC vel milyen módon tehetem?

A hangprojektoron van HDMI OUT-és IN és optikai csatlakozó.

Viszont úgy szeretném hogy....

PC---- összekötni hangprojektor és TV vel egyszerre, hogy a tv adja a képet és a hangot is a pcről, de ki tudjam választani azt is, hogy simán a tv ki van kapcsolva és a hangprojektoron szóljon a pc hang.
A pc-n nincs optikai csatlakozó.

Valaki akinek így van összekötve segítene, hogy is lehetne megoldani?

(#42690) BBéci válasza apple87 (#42689) üzenetére


BBéci
titán

Magától értetődő: PC-ből HDMI a hangeszközbe (gondolom soundbar és nem hangprojektor), onnan szintén HDMI a tévébe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42691) apple87 válasza BBéci (#42690) üzenetére


apple87
senior tag

Akkor két hdmi kábel kell a pc ből a hangprojektorba? Egyel szeretném megoldani... így is 10m re van a tv a pctől. A hangprojektorba van egy ( hdmi out tv )meg egy (hdmi in )

[ Szerkesztve ]

(#42692) BBéci válasza apple87 (#42691) üzenetére


BBéci
titán

Világosan leírtam, próbáld meg értelmezni! Az "onnan" a hangkeltő szerkezetre vonatkozik, nem a PC-re.
Mellékesen kérdezem, pontosan milyen készülékről van szó?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42693) apple87 válasza BBéci (#42692) üzenetére


apple87
senior tag

Értem amit írtál.

samsung n450

(#42694) apple87 válasza BBéci (#42692) üzenetére


apple87
senior tag

Ha pc ből bedugom a hangprojektorba a hdmi-t, és a hangprojektorból egy másik hdmi a tvbe akkor nem adja a pc képét a tv.

(#42695) BBéci válasza apple87 (#42694) üzenetére


BBéci
titán

Átnéztem a hangrúd (nem hangprojektor!!!) leírását, át kellene engednie a képet. Ha nem teszi, akkor hibás a készülék, vagy valamelyik kábel.

Sajnos a magyar forgalmazók, kereskedők egy kalap alá veszik a soundbar-okat és a soundprojektor-okat, mindent hangprojektornak neveznek, pedig jelentős működésbeli különbség van köztük. Konkrétan mocskosul átverik a népet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42696) csizo


csizo
tag

Sziasztok!Szeretnék egy hálózati tápelosztót ami a befér a médiaszekrényembe.A Taga Harmony PF-2000 a kiszemelt áldozat.Van valakinek tapasztalata esetleg ezzel a készülékkel kapcsolatba?Vélemény róla?Megéri a 75e ft-ot,vagy keressek inkább másikat?100e lenne a keret.

(#42697) Zigi válasza apple87 (#42694) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia. Milyen felbontást akarsz rajta keresztül engedni?

(#42698) apple87 válasza Zigi (#42697) üzenetére


apple87
senior tag

Tv full hd

(#42699) apple87


apple87
senior tag

Hová érdemes dugni a pc-n a hdmi-t ?
A videokartyaba vagy az alaplapba?

(#42700) apple87 válasza BBéci (#42695) üzenetére


apple87
senior tag

Kipróbáltam ahogy mondtad.

Csak akkor szól a hangprojektor mikor a tv be van kapcsolva és pc képét átviszem rá, akkor tudom kiválasztani a hangnál hogy samsungtv.

De én úgy is szeretném hogy szimplán hangprojektoron szóljon a zene, viszont ha a tvt kikapcsolom akkor a pc-n nem tudom kiválasztani hogy hangprojektoron szóljon a zene.

Mit csináljak másképp ?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.