Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Zigi válasza BBéci (#40000) üzenetére


Zigi
senior tag

Nézd, ha a BT hangszóró a mérce bármit el tudok képzelni. Még azt is ,hogy olyan hangot keres amit a heco soha nem lesz képes produkálni.

(#40002) smiti válasza mpo (#39983) üzenetére


smiti
addikt

Mit is ellenőrizzek?

Több boltban is megtaláltam ezt a szettet ezen az akciós áron. Minőségre egyébként elmegy ebben a kategóriában? Nem mély szegény? :U

(#40003) mpo válasza smiti (#40002) üzenetére


mpo
veterán

Hogy jól írtam-e reggel a JAMO S 809 front és 5.0 árait.

Ha érted, akkor már elavult.

(#40004) Barthezz2 válasza zsoika (#38948) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szia!

Tudom, régebbi hsz..
Kicsit kifejtenéd, hogy a 2-es(Onkyo HT-S3800) miért van kizárva?
Most gondolkodom én is egy házimozi szett vásárlásán, és mivel nem szeretnék nagyot, meg sokat költeni sem rá én is ezt néztem ki.

Jelenleg egy ilyen van a PC-hez kötve. Filmek és PC játék terén engem kiszolgált 7-8 évig kb(jó zenére meg van füles meg dac, de el hallgattam ezen is). Ezt leváltani sem ajánlott?

A lényeg nekem, hogy kicsi legyen, mert kevés a hely, és hogy digitális legyen(tehát ilyen PC-s 5.1-ek analóg csatlakozókkal kizárva). A normálisabb PC szettek, amiken van optikai bemenet sem sokkal olcsóbbak és akkor ez már jobb lenne, mert egy soron mehetne rá a PC, a satelit box, meg BT-n még a telefon is.

A fent linkelthez nyernék vele, vagy úgy is hanyagoljam inkább?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#40005) Fr3eWar válasza Barthezz2 (#40004) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én használtam ilyen belépő szetteket. Kezdő lépésnek szerintem nem rossz, messze jobb mint az LG/samsung stb DVD/Blu-ray lejátszós 5.1-ek.
És elfogadható bukóval ki lehet szállni belőlük 3-4-5 év múlva is.

(#40006) Barthezz2 válasza Fr3eWar (#40005) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jelenleginél én sem hiszem, hogy rosszabb lenne, de kíváncsi vagyok miért írta rá, hogy ki van zárva.

Most még tovább nézelődve ebből az árból ezt hoztam ki gyorsan még:

Jobb?

Everybody lies.

(#40007) zsoika válasza Barthezz2 (#40004) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Pc -s szett helyett oké lehet, de házimozinak erősen korlátozottnak tartom.

(#40008) Barthezz2 válasza zsoika (#40007) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

(#40006) esetleg? Vagy az sem jobb?

Everybody lies.

(#40009) zsoika válasza Barthezz2 (#40008) üzenetére


zsoika
addikt

Detto.
Figyelj ,én abból indultam ki hogy nekem 2db Onkyo tx nr 5x5 sem volt elég hangban, azok annyival vannak lejjebb hogy kb. "örüljünk hogy megszólal" .....természetesen házimozira.
Amit te felvázoltál arra elég lehet, de kicsivel többért már belépő vehető.
A harman hkts jó 5let.

Kis alkuval bomba vétel lehet(de így sem rossz) ha közelben laksz [link]
Erősítőből ha használt is játszik akkor 60eFt körül keress egy belépő pl. Onkyo 535 -öst.

[ Szerkesztve ]

(#40010) Beni2360 válasza #42044160 (#39954) üzenetére


Beni2360
félisten

Akciókat szeretjük jobban, de itt sem a düvörgés hangerővel....

Ezek alapján az Onkyo? - NEM, éppen ezért cseréltem le az ONKYO-t DANON X2500H-ra.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40011) BBéci válasza Beni2360 (#40010) üzenetére


BBéci
titán

Lemaradt egy betű: Danone! :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40012) Beni2360 válasza BBéci (#40011) üzenetére


Beni2360
félisten

Ja és Francia és nem 2500 hanem csak 2400. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40013) Barthezz2 válasza zsoika (#40009) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Értem én, amit mondasz, csak az a baj, ha feljebb lépek erősítő terén, meg feljebb lépek hangfalszett terén egyet, akkor ott tartok, hogy 140-150k helyett 300-nál járunk. Annyit meg nem szeretnék jelenleg erre költeni. Használtat nem akarok. Lehet hülye szokás, de ez van :)

Annyi még beleférne talán, hogy a X250BT helyett mondjuk 550BT a HKTS 5-el,
vagy marad az X250BT és mellé egy HKTS 9.

Így 150-ből meglenne. Kérdés, jelent-e annyit vagy ezek közül tökmindegy és ha igen melyikből érdemes a jobbat?

Elhiszem, hogy neked ez kevés, biztos sokan másoknak is, de azért vedd figyelembe hogy nálam egy 20k-s analog 5.1-et váltana. :)

Everybody lies.

(#40014) #42044160 válasza Formaster (#39986) üzenetére


#42044160
törölt tag

Kiderült, hogy mi okozza a sötétedést?

(#40015) Formaster válasza #42044160 (#40014) üzenetére


Formaster
addikt

Még nem, este tudom megnézni, ha lefekszik a család. A banán dugó meglett, ki kell húzni a takaró sapkát, csak máshogy, mint más készülékeken. Amúgy nem vészes a sötétedés.

(#40016) #42044160 válasza Beni2360 (#40010) üzenetére


#42044160
törölt tag

Igen, a Dynamic Volume nagyon jó dolog.
De lehet még az is, hogy az X2500 helyett Yamaha 685 lesz.
Ez utóbbiról kevesebb panaszt olvasok külföldi oldalakról egyaránt, mint a társaról.
Itt megkérdezem, hogy kinek van róla tapasztalata, még nem kaptam választ.

(#40017) Dorian válasza #42044160 (#40016) üzenetére


Dorian
félisten

Dynamic Volumeben mi jó van?
Szétcseszi a hangot teljesen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40018) #42044160 válasza Dorian (#40017) üzenetére


#42044160
törölt tag

Nekem abban volt jó, hogy nem robbant ki a panel ablaka a mélynyomó által azon a hangerőn, ahol a beszédet tisztán értettük.

*egyes letöltött anyagoknál.

[ Szerkesztve ]

(#40019) BBéci válasza #42044160 (#40018) üzenetére


BBéci
titán

Magyar szinkronos, vagy eredeti hangsáv esetén halk a párbeszéd?
Megjegyzem, inkább be sem kapcsolnám az erősítőt, mintsem Dynamic Volume-mal kelljen filmet nézni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40020) #42044160 válasza BBéci (#40019) üzenetére


#42044160
törölt tag

Teljesen mindegy, más felhasználók vagyunk, más igényekkel és eszközökkel.
Nekem tetszett ez a feature, vele adta kellemesen teltre a hangot a Quintet szett.
Anno kifejezetten ezért az opcióért választottam a Denont és nem a hangjáért.
Sosem volt nagy álló hangfalam, a lakás és közeg jellegéből adódóan nem is lesz, míg el nem költözünk családi házba.
Te nem kapcsolód be inkább az erősítőt DV nélkül, én meg azzal nem. Nagyon kevés volt nélküle a dinamika a polcsugárzókkal.
Kevesebb lennék? Süketebb? Nem hiszem, mást kedvelünk, mást keresünk, másra van igényünk és legfőképp pénzünk.
Érzem, hogy butaságot kérdeztem, hogy milyen erősítőt javasoltok, mert pont most írtam le, hogy miért nincs jobb erősítő.
A Denon valakinek jó, másnak az Onkyo, egyes tesztek a Sonyt dicsőítik, a Yamaha meg szépen "csak" hozza azt, amit kell.
Mindenkinek megvan a maga véleménye, amit úgy érzek, illik tiszteletben tartani.
Ha nekem tetszik a DV, akkor hagyd rám, ahogy én sem mondom Neked, hogy anélkül tök béna hallgatni.
Ha valaki véleményt kér, igyekezzünk segíteni, ne fikázni. Képzeljétek, nekem is megfelelő a hálószobába a Harman 151, a HKTS 5 szettel. Nem volt az egész cucc 130e Ft.
Boldog vagyok vele, még akkor is, ha visszaolvasva az 5-ös szett csak arra jó, hogy csörömpöljön.
Úgy látom, a topic címe a belépő szint, ennek megfelelő az igényem is, és ebből a csomagból kérdezek, várok segítséget.

Uff, én szóltam, béke veletek.

[ Szerkesztve ]

(#40021) paolinho


paolinho
őstag

Egy kis káoszba keveredtem a TV, a Set-Top-Boc, és az erősítő összekötése kapcsán. Sajnos nem vagyok nagyon rofi, ezért kérnék egy kis segítséget.
Adott egy LG 50UK70PLC tip. TV, egy Pioneer VSX-921 tip. erősítő, és egy PACE tip. set-top-box.
Miként kell ezt úgy összekötni, hogy a TV-be csatlakoztatott USB film is hallgatható legyen az erősítőn keresztül.

Előre is köszi a segítséget!

(#40022) Daywalker válasza #42044160 (#40020) üzenetére


Daywalker
addikt

Onkyonal is van dialog control funkció amugy, ami felhuzza a halk beszédhangot.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40023) zsoika válasza Barthezz2 (#40013) üzenetére


zsoika
addikt

Én el tudom fogadni az igényedet csak meg szeretnélek óvni egy csalódástól és új terméknél az tuti bukó agyagilag.....hacsak nem élsz az elállás jógával és visszaküldöd(netes rendelésnél).
Ahogy írod mire van szükséges jó lesz.

A hkts 5 és 9 5.0 része tök egyforma szerintem csak a sub 100W helyett 200W a 9-nél teljesítményű és fényes kabinetű......de ennek nézz útánna.
A helyiség mérete (m3) határozza meg hogy mekkora mélynyomó kell. Kicsi szobába(12m2) 5 , nagyobba a 9-et venném.

[ Szerkesztve ]

(#40024) Beni2360 válasza paolinho (#40021) üzenetére


Beni2360
félisten

A TV-ből kijövő toslink csatit kösd össze az avrrel

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#40025) #42044160 válasza Daywalker (#40022) üzenetére


#42044160
törölt tag

A Denonnál ez nem a beszédet húzta fel, hanem a sokkal erősebb hangokat (robbanás, vagy tv reklám) vágta le.
Sajnos 2018 év végi hozzászólásokban olvastam még HDMI problémát (többet is), még a "jobb" 686 típusnál is.
Persze ez lutri, de amilyen szerencsém van, tuti olyat húzok... :DD

(#40026) Daywalker válasza #42044160 (#40025) üzenetére


Daywalker
addikt

Az meg a late night mode... :)
HDMI board hiba sajnos a Denonnal is van. Mivel nem tudjuk az eladásokat, így nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy ebből vagy abból a márkából van hibás. Látod, valakinek ugyanúgy kifagy a denon, büdös stb :)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40027) paolinho válasza Beni2360 (#40024) üzenetére


paolinho
őstag

Ergo, koax kábel a set-top-box-ba, onnan HDMI a TV-be, és onnan egy másik HDMI az erősítőbe?

[ Szerkesztve ]

(#40028) #42044160 válasza Daywalker (#40026) üzenetére


#42044160
törölt tag

Ez így van, minden szériában lehet hibás darab, ezt tapasztalom én is a munkavégzésem során.
Nekiugrok a Yamahának (685), ilyenem még nem volt, majd beszámolok, ha lesz tapasztalat.

(#40029) #09634560 válasza paolinho (#40021) üzenetére


#09634560
törölt tag

Set top boxból HDMI aaaz erősitőbe.
Az errősitőt és a tévét 2 vezetékkel kell kötnöd:
egy HDMI out a pióbol a tévébe
és egy optikai a tévéből a pioneerba

Ha set top boxot nézed akkor az adott HDMI bementre kapcsolsz a pión:
Ha USB megy a tévéről akkor az optikai bementre kapcsolod a piót.
Minden más keverc és minőség illl. adatvesztést eredményezhet.

(#40030) Daywalker válasza paolinho (#40027) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem. Koax a set top boxba, hdmi-vel az avr-be, avr pedig a main hdmi-n keresztül összekotni az TV hdmi arc csatlakozójával. A tévén be kell állítani ezután, hogy hova menjen a hang, ha automatan nem érzékelné (minden tévé más, nekem sajnos csak cec-el együtt megy az arc).

Sanci38: minek az spdif külön? Nem próbáltam usb-vel, azért kérdezem, de nekem a tévés YouTube simán atmegy arc-on is. Az USB sem hinném, hogy másképp lenne, de javíts ki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40031) mpo válasza paolinho (#40021) üzenetére


mpo
veterán

Ha az erősítő és a tv is rendelkezik HDMI-ARC tudással és jó a HDMI kábel, akkor nem kell optikai kábel.
A tévén át kell a hangszórókat állítani, hogy ne a sajátja legyen.

Közben Daywalker leírta.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#40032) #09634560 válasza Daywalker (#40030) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igazad lehet.. arc még jobb és adná magát.. Akkor viszont nem értem miért nem megy usb-n :F (valószinű a kábel nem alkalmas 1.4-re ami az ARC elengedhetetlen feltétele)

(#40033) Daywalker válasza #09634560 (#40032) üzenetére


Daywalker
addikt

Passz. Mondjuk egy spdif összeköttetés nem árt :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40034) Barthezz2 válasza zsoika (#40023) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha tehetném már rég lenne itthon egy komolyabb cucc álló hangfalakkal, meg minden egyébbel, de egyrészt nem tudom kihasználni, másrészt helyem sincs(12m2) hozzá. Na meg nem szeretnék ennyit költeni rá.

Nem vagyok igénytelen hangzás terén, a hordozható audio cuccom kb többe van, mint amit erre most költeni szeretnék, de valahogy eddig is elég volt a jelenlegi filmek terén, így szerintem egy ilyen nagyon-nagyon kezdő cucc sem okozna csalódást.

Tudom, akkor minek kérdezek.. Csak azért szar és szar közt is lehet különbség, és gondoltam akkor a kevésbé rosszat válasszam inkább.

A jelenlegi viszont már nagyon a végét járja, üresjáratban búg, a cérnaszál kábel fix, és már a végét járja, készenlét módja nincs, a főkapcsoló már nem működik, nameg a windows latency-s baromsága miatt van, hogy egy film alatt 10x kezd pattogni a hang.

Na ezt mind megoldaná egy ilyen alap cucc, a jelenleginél rosszabb hangzása csak nem lenne és még mindig többre és sokoldalúbbra tartok egy ilyen cuccot, mint egy 100k-s logitech vagy hasonszőrű PC-s szettet. Max esetleg egy ilyen, ebben az árban, de ez se biztos, hogy jobban szól, plusz only PC lenne akkor.

Everybody lies.

(#40035) #09634560 válasza Daywalker (#40033) üzenetére


#09634560
törölt tag

lehet.. biztos ami biztos alapon.. bár müködő ARC esetén felesleges, de az simán viszi az usb-t, ha a hdmi kábel megfelelő..

(#40036) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Pioneer erősítő vsx 933,ha filmet nézek akkor működik a mélyláda, az összes többi esetben nem.
Legyen az YouTube vagy éppen tv műsor, mi lehet az oka?
Valamint egy setop boxot hdmi kabelel osszekotottem az erősítővel, majd az erősítő kimenete a tvre és nem megy át a jel, bekspcsolt állapotban sem, mi lehet a gond?
Segítő válaszokat előre is köszönöm

(#40037) Formaster válasza #42044160 (#40020) üzenetére


Formaster
addikt

Na igen, a Dinamic Volume miatt én is megkaptam a lecseszést, majd kikapcsoltam és az első filmnél lejött a szomszéd. Bekapcsolva folytattam a filmet és érdekes módon annyi változott, hogy nem robbant ki az ablak, mégis elég telt mélyek jöttek, amik igazából a beszédhangal (magyar szinkron) arányosak lettek, semmi sem lett laposabb tőle. Mondjuk ezt nem Denonban próbáltam, mert az előzőben nem volt, hanem MPC-BE-n keresztül volt beállítva. Kíváncsi vagyok a Denon miként kezeli ezt.

(#40038) mpo válasza espi38 (#40036) üzenetére


mpo
veterán

Az elsőre az a tippem, hogy a film 5.1, ahol az egy a mélyládára vonatkozik.
A Youtube meg a tv sztereóban szól 2.0-ban és ott nincs hang ami a méyládára menne.

A tévén vagy a One connect boxon a HDMI-ARC bemenetet kell keresni.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#40039) Daywalker válasza espi38 (#40036) üzenetére


Daywalker
addikt

Ahogy mpo írta, a forrás sztereó, alapból nem kapcsol mélyládát ilyenkor. Nem tudom a pio esetén hogy van, de mind a harman, mind az onkyo esetén is a sztereó gombot kell/kellett nyomogatni, amíg átvált olyan sztereó módra, ahol 2.1 van. A kijelzon lévő kis hangfal piktogramok is jelzik, hogy mely hangfalak aktívak éppen.
Mod:ahogy nézem kb ugyanaz a kijelzo meg a tavkapcs is mint az onkyo-e, így a stereo gombot nyomkodd.
A tévére meg azt mondom, hogy a pio main kimenetét kell összekotni a tv arc csatlakozójával. Nem írtad milyen tv, de további lépésekre lehet szükség, hogy működjön... Pananal a Viera linket kellett bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40040) BBéci válasza Formaster (#40037) üzenetére


BBéci
titán

Az eredeti hangsávokkal ritkán van ilyen probléma. Még tévéműsorok nézésekor is azt választom, ha van rá lehetőség. Szinkronhoz valóban felesleges drága házimozi rendszert venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40041) Daywalker válasza BBéci (#40040) üzenetére


Daywalker
addikt

Uh a magyar hangsavok nagyrészt borzasztó minőségűek. Kivételek azért akadnak, a magyar DTS-HD MA sávok már egészen tűrhetőek, de a beszéd még gyakran ott is halkabb egy picit. Amúgy épp nemrég akadt kezembe a jurassic park című remekmű, amin angol DTS-HD MA van, míg a magyar sima DTS. Gyalázatos az utóbbi, sőt kritikán aluli... Tompa, 0 dinamika stb... Tudom-tudom az még bőven 90-es évek eleje...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40042) zsoika válasza Barthezz2 (#40034) üzenetére


zsoika
addikt

Nem kell mentegetőznöd, jól látod a dolgokat.
"Csak azért szar és szar közt is lehet különbség"
"sokoldalúbbra tartok egy ilyen cuccot, mint egy 100k-s logitech vagy hasonszőrű PC-s szettet."

3db kis szatelit sugárzós szettem volt...igaz nem ilyen kicsik(Sony Pascal 835, hkts16, hkts60).

Azokra az erősítőkre holnap tudok ránézni mit is kínálnak szolgáltatás terén.
Te nézted? Megfelel amit kínálnak?

[ Szerkesztve ]

(#40043) espi38 válasza Daywalker (#40039) üzenetére


espi38
őstag

Az erősítő kijelzője azt jelzi, hogy mindegyik hangszóró szól, a hátsó is és azok valóban szólnak.
Az nem lehet, hogy sztereó vagy akár milyen módban a mélyládát nem lehet megszolaltattni?

(#40044) BBéci válasza Daywalker (#40041) üzenetére


BBéci
titán

Akkor sem választanám a szinkront, ha jobb minőségű lenne, mint az eredeti. Egy színész a hangjával éppen úgy eljátssza a megformált karaktert, mint a testével, mimikájával.
Már írtam, hogy számomra olyan megerőszakolás, mintha Beyonce koncertfilmet Radics Gigi szinkronjával kellene hallgatni. Gigit jobban kedvelem, mint Beyonce-t, de akkor is durva lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40045) Daywalker válasza espi38 (#40043) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem, nem lehet. Ha mind aktív, akkor valami trágya szimulált 5.1 van éppen beállítva. Nyomkodd a sztereó gombot és válogatni fogja. De végig kéne menned a beállításokon. 5.1 hangfalkioaztas jól be van állítva? Vagasi frekvenciák be vannak állítva jól? Csak mert ha a két front nem full sávon van, akkor 2.1 "sztereóban" (csak hogy értsd) annak megfelelően vágja le a frontokrol a frekiket és küldi a subra. Esetleg a hangerőt a subon caekkoltad, nem csak halkabb a láda szeteron valamiért?

BBéci: azért a zene kicsit mas. Már csak azért is,mert a legtöbb amerikai slágernek olyan rohadt bárgyú a dalszövege, hogy kimenekül az ember a világból, ha odafigyel rá egy kicsit - és nem csak a ritmus miatt hallgatja. Én nem vagyok ennyire a szinkron ellen, kifejezetten szeretem a jól szinkronizált filmeket...és van egy pár, amiben a poénok jobban ütnek magyarul, vagy épp csak fos az eredeti színész hangja. De ezen nem fogunk összeveszni, mindenki mást szeret, addig nincs baj, amíg lehet válogatni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#40046) paolinho válasza #09634560 (#40029) üzenetére


paolinho
őstag

Daywalker, mpo: mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

(#40047) Barthezz2 válasza zsoika (#40042) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Olvastam leírásokat meg specifikációkat, nincsenek túl extra igényeim, ami kell azt hozza mindegyik.

Ahogy nézem a két denon közt annyi a difi, hogy a nagytesó 2 sub kimenetet kapott. Aztán lehet van más is, de így elsőre ennyit vettem észre.

Az onkyo nagyjából ugyan ez, ott passzív a sub, de az úgy is szettben van, adják hozzá ami kell.

De valaki hozzáértőbb biztosan jobban meg tudja mondani. Ha lesz időd megnézni, megköszönöm. :R

Bár lehet délelőtt kisakkozom és megrendelem az egyiket és akkor nem fárasztlak vele Téged, meg mást sem :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#40048) I'am Dony válasza espi38 (#40036) üzenetére


I'am Dony
őstag

Állítsd be a menüben a hangszórókat és a vágási frekvenciákat. Mivel valószínűleg "large" beállítás van a front hangszóróknál...

(#40049) #09634560 válasza espi38 (#40036) üzenetére


#09634560
törölt tag

Valamint egy setop boxot hdmi kabelel osszekotottem az erősítővel, majd az erősítő kimenete a tvre és nem megy át a jel, bekspcsolt állapotban sem, mi lehet a gond?
meg kell nézned hogy az adott bemenet HDMI-re van állitva vagy optikai/koax-ra
De ha a set top box-nak van optikai/koax kimenete, elegendő a HDMI-t közvetlen a tévére, és a STB-t koax/optikain csatlakoztatn a pőioneerhezi (kivéve h.X.265 de az Magyarországon csak műhold vevőként, nem stb-ként üzemel) Ugyanis ugyse megy se nagy bitráta (főleg QAM64-nél nagyobb tömörítést használó) se pedig HD hang.

(#40050) qqzs


qqzs
őstag

Magnat Monitor Supreme Sub 302A rol nem talalok kulfoldi tesztet csak magyar talalatok jonnek mintha magyar piacra gyartanak.
16Hz tenyleg megvan? Es mit tud ez amit mas nem alig talalok meg 20ast is

Eladó: GTS450

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.