Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) BBéci válasza Janaboy (#10999) üzenetére


BBéci
titán

Minél alacsonyabb kategóriás egy erősítő, annál kevésbé szereti az alacsony impedanciájú hangdobozokat. Ráadásul, amit megadnak, az csak a névleges, mert frekvencia-függő. Tehát egy névleg 8 ohmos hangdoboz minimuma lehet 4 körüli, vagy az alá is lemehet.
Kerülném, kukáznám a 3 ohmosokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11002) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Sony 43W755c tv-m, és annak a hangját szeretném egy régi hifin hallgatni sztereóban.
A baj az hogy a Hifin csak rca analóg bemenet van, de a tv-én meg csak digitális kimenet (optikai, hdmi).
Tudnátok valami nem túl drága D/A konvertert ajánlani ami átalakítaná nekem a hangot.
A lényeg ha dolby digital, vagy DTS filmet nézek azt is le tudja sztereóra keverni.
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#11003) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

hát Uraim, ez a világ, mindig meg tud lepni, íme a szub kábel, majdnem egy kiló, és vastagabb mint az ujjam :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11004) szpali válasza Lacielvtárs (#11003) üzenetére


szpali
addikt

vaó :Y
jó vékony ujjad lehet :DD

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#11005) Lacielvtárs válasza szpali (#11004) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem az újaim a vékonyak, hanem a kábel a vastag.
akartam csinálni fotót a méretről viszonyításként, DE most inkább hagyom, hanem élvezem a mély hangot amit kaptam.
semmit nem állítottam, egyszerűen csak kicseréltem a kábelt, és mondom ellenőrzöm kap e jelet, és a teszt hangra mentem az erősítő menüben, és olyan dinamikus mély fogadott, hogy össze kócolta a hajam, és majd hanyatt estem, és nem volt semmilyen dübörgés, zuhogás, úgy mint a reflexes esetén
tudtam hogy valami változni fog, de hogy ekkora változás lesz, álmomban sem mertem gondolni.

én magam a kezdő hívő szintről feljebb rakom magam a haladó hívő szintre.
Uraim, már tudom hogy Ti mit éreztek és mit tudtok, de elismerés jár nektek!
nem győzőm elégszer leírni, hogy a jó házimozihoz pénz kell, sok sok pénz...
én magam is költöm a költhetőt, de durva hogy nem tudok megállni a lejtőn ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11006) MasterMark válasza Lacielvtárs (#11005) üzenetére


MasterMark
titán

A dübörgést kifejezetten negatív jelzőként használjuk egyébként. :D

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11007) Lacielvtárs válasza MasterMark (#11006) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, akkor javítom, vagy ez a hsz törölhető, mert hála a PH-nak még volt időm a másikat szerkeszteni

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11008) Janaboy válasza BBéci (#11001) üzenetére


Janaboy
veterán

Ebben egyetertunk, ambar nem fogjak kukazni sajnos es tovabbra is ezen az uton mennek tovabb.
Itt mar az kerdes h ez a Pio h viseli ezt vagy maradjanak az Onkyonal!?

Janaboy

(#11009) Nemir Ombe válasza Janaboy (#11008) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem mindegy melyiket veszed a végeredmény kb. ugyanaz lesz -> erősítőben lekapcsolgat a védelem közepes vagy nagyobb hangerőn (idegesítő) -> a dobozok torzan szólnak, füstölnek, elhallgatnak -> az AVR is "megsínyli" a tönkrement dobozokat, lehet szervizbe vinni (ha garis talán ingyen megcsinálják, ha nem kuka vagy drága) -> új dobozok (és rosszabb esetben új AVR) vásárlása ..... persze lehet "spórolni", de valószínűbb, hogy az lesz a drágább végül .... ;)

Hmm ....

(#11010) Sn00k


Sn00k
veterán

Egy, ilyen tv mellé: Sony Bravia KDL-65W857C
szerintetek mennyire jó választás ez:[link]

3njoy the Lif3

(#11011) Nemir Ombe válasza Sn00k (#11010) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezen az áron jobb választás, mint sok más .... de mi köze a TV-hez....!!?? ;)

Hmm ....

(#11012) BBéci válasza Nemir Ombe (#11011) üzenetére


BBéci
titán

Nagy képhez nagy hang kellene, vagy ki tudja, miért említette.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11013) windlord válasza Lacielvtárs (#11003) üzenetére


windlord
őstag

Kit tisztelhetunk benne?

(#11014) Lacielvtárs válasza windlord (#11013) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

erről van szó, OEHLBACH NF214 SUB KÁBEL
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11015) Sn00k válasza Nemir Ombe (#11011) üzenetére


Sn00k
veterán

Azt nem tudom gondoltam számít valamit ha leírom. De a lényeg akkor , hogy jó választás... köszi!! :DDD

3njoy the Lif3

(#11016) Nemir Ombe válasza Sn00k (#11015) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Annyi, hogy ha nem kell 7 csatorna (az 5.1-es hsz-khoz) akkor válaszd a 161-es AVR-t, hangban "egykutya", árban valamivel olcsóbb .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#11017) Sn00k válasza Nemir Ombe (#11016) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi már megrendeltem, gondolom pénzbe nagy eltérés nincs köztük.

3njoy the Lif3

(#11018) Nemir Ombe válasza Sn00k (#11017) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

kb. 20-30.000 .... de "nem úr, aki nem pazal" ..... ;)

(de a maradék 2 csatornához még tudsz venni +2 hsz-t, nagy TV-hez "nagyobb hang jár .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#11019) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#11003) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vastagabb?

Nehezen hiszem,ha vagy akkora,mint én... ;] :DDD

Ezt már vastagnak mondanám,nem is drága,kipróbálnám. :)

Miközben keresgéltem a neten,találtam egy szimpi lemezjátszót.Szerintem Optimus fővezér tervezte. :D

[ Szerkesztve ]

(#11020) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#11019) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát a kisujjamnál tuti vastagabb ;]

amúgy a kis cantonomból olyan dinamikát hozott elő, ami még soha nem hallottam.
Párbeszéd köztem és az eladó között:
Én: "megdobbant a szívem, és nem a mély miatt, mi a sz@rt csináltál a cantonnal :U
ezek a mély hangok eddig hol voltak?"

Eladó:
"Szerintem bennemaradt a subkábelben a Pio LX és a Canton 1200R közötti jel és most jött ki belőle"

én mondom, hogy mindenben igazatok van, és jövök felfelé én is mint a talajvíz, és olyan élményekkel leszek gazdagabb, amiket muszáj cikkbe ölteni :K

a linkelt kábeled meg olyan mint az ugrókötél :C
a lemezjátszóra meg rákérdezek Optimusznál

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11021) sys58260


sys58260
csendes tag

Sziasztok!
Jó tanácsokra lenne szükségem.
Hangfal vásárlás előtt állok.
Két 5.1 hangfalszett között kellene döntést hoznom.
Eltax Idaho, vagy Monaudio Minimum?
Esetleg valakinek személyes tapasztalata a fent írt cuccokról?
Várom a tanácsokat.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#11022) dave118


dave118
senior tag

Sziasztok!

Az erősítőm surround és center csatlakozóiba "nem fér be" a hangszóró kábel teljes keresztmetszetében, ezt valami csatlakozóval kellene megoldani? Egyelőre a felét visszahajtottam és a jó öreg szigszallaggal izoláltam, nehogy összeérjenek, de ezt elég kókány megoldásnak érzem. Tudom, hogy belépő az erősítő, de egyelőre ez lesz, ti hogy oldanátok meg?

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#11023) Nemir Ombe válasza dave118 (#11022) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vegyél vékonyabb kábelt ..... ;)

Hmm ....

(#11024) arcitec válasza dave118 (#11022) üzenetére


arcitec
addikt

Összesodorsz belőle annyit ami még pont befér, a maradékot meg lecsíped, pl egy oldalcsípőfogóval, oszt annyi.Nem kell ezen annyit agyalni ...

[ Szerkesztve ]

(#11025) windlord válasza dave118 (#11022) üzenetére


windlord
őstag

Vagy mint javasoltak a vekonyabb kabel vagy a csipkedes.
Csatlakozot erre a celra szerintem nem fogsz talalni..

(#11026) szpali válasza dave118 (#11022) üzenetére


szpali
addikt

Én is így jártam a Denon X520BT-vel
blankolás után még lenyestem egy keveset a réz szálakból, hogy beférjen :(

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#11027) dave118 válasza Nemir Ombe (#11023) üzenetére


dave118
senior tag

+(#11024) arcitec
+(#11025) windlord

Kösz! Külön nem fogok vékonyabb kábelt venni, mert ha később kerül egy komolyabb AVR a helyére akkor mit kezdek a vékonnyal? A lecsípés meg már mindegy, akkor marad a "kókány" :D

... Ami ami, az az.

(#11028) felon


felon
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Házimozira szeretnék venni egy hangfal szettet ami egy Yamaha RX-V581-el lenne meghajtva. Jamo S626 HCS 5.0-val szemeztem eddig, ideiglenesen mélysugárzó nélkül használnám. Ezt akciós áron 150.000 Ft-ért megvettem volna, de jelenleg ennyiért már nem beszerezhető. 190.000 Ft-ért nem tudom hogy megérné e.

200.0000 Ft-os ár-ig milyen szettet tudnátok ajánlani, mélyládával együtt, esetleg használtan?

(#11029) Nemir Ombe válasza felon (#11028) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nincs "kőbevésve", de sokan sokszor leírták már, hogy az AVR (új) árának a dupláját ajánlott költeni (a dobozok új árát nézve) 5.0-ra + még a sub .....

Úgyhogy szerintem újban minimum ezek [link] [link] [link] [link] használtban meg pl. ez [link] jó lett volna (de ahogy nézem elkelt), az ilyen árban lévő Jamo/Wharfedale/Taga/stb dobozoktól gyengébb hangot fogsz kapni ugyanannyi pénzért, de természetesen olyat vegyél ami neked tetszik ..... ;)

Hmm ....

(#11030) felon válasza Nemir Ombe (#11029) üzenetére


felon
tag

Köszönöm az ajánlásokat, ezt a Canton-t megvettem volna, nagyon tetszik. :-/
Castle Knight esztétikailag nem tetszik, szeretném ha a szoba dísze is lenne. :)

És egy komolyabb Jamo szettről mi a véleményed? pld: Jamo C95 Ez elég szép leárazást kapott.

(#11031) Nemir Ombe válasza felon (#11030) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. ennyiért mát megkapod a Canton (GLE) szettet újban, ami hasonló "szép leárazást kapott" ..... de mint írtam nekem mindegy, döntsd el, hogy az esztétikai szerepe vagy a hangja fontosabb .... (ha mindkettő fontos az "drágább kategória" ... ;) )

Hmm ....

(#11032) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#11029) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tényleg. Ez is milyen igaz. Épp ossze számoltam az eddigi egyenleget, es mar meg is haladom az erősítőm árának nemhogy a dupláját, lassan beerem a triplájat :D
Minden elköltött Deák Ferenc, megerte.
Ezt az iratlan szabályt, tizenegyedik parancsolatkent, erdemes lenne kőbe vesni, szerintem is... :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11033) balu999


balu999
tag

Sziasztok

Tanácsot kérnék. Van egy pc-m nem mai darab kb. 4 éves. Integrált hangkártya van az alaplapban 3 csatlakozóval: Hang ki-be menet, mikrofon.
Van egy kb. 10+ éves Sanyo 5.1-es házi mozim. Már egy ideje használom pc-re kötve de még nem jöttem rá, hogy kössem ki a pc-t 5.1-re. Jelenleg egy jack-rca kábellel van rákötve a házimozi erősítőjére a pc és így stereóban szól. Hogy tudnám rákötni 5.1-re a pc-t a házimozira?

Üdv
Balu

(#11034) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#11032) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezért kell(ene) a következő lépésnek az AVR csere egy drágábbra, hogy meglegyen az az "1:2-es arány" ..... :D

Hmm ....

(#11035) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#11034) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Dolgozok, sokat melózok azon hogy AVR csereljek... De most már Atmos alá nem fogok menni, es vagy onkyo 1xxx vagy a pio Pioneer SC-LX78 vagy valami hasonló lesz a következő.
Csak nehogy az erősítő csere után meg a mostani hangdobozok, legyenek 'kicsik' :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11036) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#11035) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pont ezt akartam írni, vigyázz ha "túl jót" veszel, akkor megint jöhet a dobozcsere.... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#11037) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#11036) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ha majd odajutok akkor jövök úgyis kérdezni.
Amugy az onkyo 8xx vagy 9xx sorozat...
Azt nekem nem volna érdemes?
Az is csak szolgáltatásban tobb?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11038) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#11037) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az "RZ"-s 800, 900 jó lett.... pl. a 900 most ráadásul "nagyonakciós" a határon túl.... ;)

Itthon: [link] kint: [link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#11039) kelly7


kelly7
aktív tag

Ha 50-50% zene és filmezésre használom a hangfalaimat, akkor milyen aktív mély sugárzó az ajánlott? Aminek a padló felé néz a hangsugárzó, vagy inkább az előre néző? Úgy alapjában a két fajta között mi a legnagyobb különbség?

(#11040) Nemir Ombe válasza kelly7 (#11039) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vegyél pl. egy ilyet [link] és egyből megoldódik ez a kérdés ..... ;)

Hmm ....

(#11041) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

Elkezdett döglődni a Denon 3808-am. :((( Először előadta, hogy sztereóban a jobb oldal nem szólt, a hangerő drasztikus növelésére életre kelt, vagy ha kikapcsoltam, majd be. Aztán néha a DD, DTS hangsávok teljesen szétesnek, halkan szól az egész, hiányoznak részletek. Nemrég pedig a jobb háttér némult el végleg. Mi lehet a gond? Győrben ismertek egy jó szakit, aki ránézne?

[ Szerkesztve ]

(#11042) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#11038) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az igen, az tényleg jo áron van. :Y
Gondolom hasznaltban ilyet nem tudok beszerezni, mert akinek van, nem adja el...

Plusz egy, a mindenféle néző membranos Cantonnak :K
Az a földi halandó hívők próféta tanonca :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11043) arcitec válasza Nemir Ombe (#11038) üzenetére


arcitec
addikt

Abszolút igazad van( úgy általában majd mindig :) ), de csak az az 1 szem annyi és csak az az 1 ezüst ...Nekem azért ez gyanús .... pl Lehet egy visszaküldött példány, ki tudja .. Nem tömeg mennyiségben ennyi az ára, ez lenne a mondandóm lényege ...

[ Szerkesztve ]

(#11044) Nemir Ombe válasza arcitec (#11043) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Abban igazad van, hogy csak ezüstben olcsóbb, a fekete valóban drágább [link] :D , de abban nincs igazad, hogy visszaküldött vagy nem új darab lenne .... drága kis országunk határain túl, majd' mindenhol közel ennyi [link] ..... ;)

Hmm ....

(#11045) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Megjött az ebay-ről a Denon AVR 1909 -hez a bemérő mikrofonom.
Csináltam is egy bemérést de elég érdekes értékeket hozott. Tudnátok segíteni?
Először is a centerre és a jobb surroundra rossz fázist írt pedig az erősítőben és a h.szórónál is polaritáshelyesen volt bekötve. Megcseréltem mind a 2t és úgy továbbment. Miért?
A távolságokat jól mérte, viszont a SUB ra több mint 6m írt ...holott a center mellett/elött volt(kb 3m a helyes). Miért?
A frekvenciákat F:250 C:150 S:120 SUB:200 at mért. Smallba van állítva az összes h.szóró és csak LFE-be. Jó ez így?
Köszönöm

(#11046) Dorian válasza Osynho (#11041) üzenetére


Dorian
félisten

Valszeg dts chip hiba, esélyes az is, h ne lesz gazdaságos a javítás. Csomó ilyen 3808-rót tudok - közte az enyém - és mind mostanában kezdtek ugyanígy döglődni. Akár vmilyen következtetést is levonhatnék...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11047) Osynho válasza Dorian (#11046) üzenetére


Osynho
addikt

Ez a chip felelős sztereó hang esetén a jobb oldal, vagy a vitruális 5.1-es hangzások megszólaltatásáért is? Mert a jobb hátsó sehogy se akar megszólalni, még akkor se, ha végignyomom rajta a beállításokban a teszthangot. A nem gazdaságos mit jelent? Nem vagyok boldog...

(#11048) sys58260 válasza sys58260 (#11021) üzenetére


sys58260
csendes tag

Senki nem tud segíteni a témában?

(#11049) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Van egy pár Quadral hangfalam, melyben ilyen magassugárzó van.
Sajnos mind a 2 rossz.
Viszont az adatai alapján milyennel tudnám pótolni?
Átmérő: 86mm
Beépítési lyuk: 52mm (4 lyuk)
Furat távolság átlóban: 72mm
Ellenállás: 7 Ohm
Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#11050) balu999 válasza balu999 (#11033) üzenetére


balu999
tag

Ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.