Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) tomriddle74 válasza BBéci (#33999) üzenetére


tomriddle74
tag

Én is zártban gondolkodtam először, de jókat olvastam róla. Mindenképp meghallgatom. Az elhelyezése valószínűleg tényleg macera lesz, de ezt a részét talán még élvezném is - amennyiben beruházok egyre - de még nem döntöttem. Nem tudom, reflexes ládánál müködik-e, hogy a hallgatói pozicióba teszem a ládát és elkezdem keresni a helyét.

(#34002) tomriddle74 válasza Quetz (#34000) üzenetére


tomriddle74
tag

5.5mx5m majdem négyzet alap. A tv falon és vele szemben semmilyen nyílászáró. Szemből nézve a tv falat balra kb egy méterre bejárati ajtó mellette ablakok, jobb oldali fal szintén teli. Bútorzat a falak mellett minden alacsony. 80 cm felett üresek a falak.

[ Szerkesztve ]

(#34003) MasterMark válasza tomriddle74 (#34002) üzenetére


MasterMark
titán

Belmagasság is kellene, mert szubot légköbméterre szokták méretezni. (Tehát ha egyben van a konyhával és nincs fal, akkor az is beleszámít, mivel azt a levegőt is mozgatnia kell a szubnak.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#34004) tomriddle74 válasza MasterMark (#34003) üzenetére


tomriddle74
tag

Szabvány a magasság, azért nem írtam. 2.60m
Különálló helység, nincs egybe nyitva semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#34005) Dorian válasza tomriddle74 (#34004) üzenetére


Dorian
félisten

Mégis melyik szabványban szerepel a belmagasság?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34006) BBéci válasza tomriddle74 (#34001) üzenetére


BBéci
titán

Az optimális hely megtalálásának módszere független a szubláda konstrukciójától.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34007) tomriddle74 válasza Dorian (#34005) üzenetére


tomriddle74
tag

Régen minden panel cca 265 volt. Illetve ahogy sikerült. Ma is a 2.55-2.65 közötti értéket tartjuk a normál belmagasságnak. Jó sok ilyet újítottam fel.

(#34008) tomriddle74 válasza BBéci (#34006) üzenetére


tomriddle74
tag

Ok. Ezt gondoltam, de jobb a megerősítés.

(#34009) Dorian válasza tomriddle74 (#34007) üzenetére


Dorian
félisten

Sehol nem írtad, h panelről van szó.
A 260 a még elviselhető minimális belmagasság, de aki teheti nagyobbat épít.

Sajnos a négyzet alakú alaprajz ráadásul az oldalhossz felével egyező belmagassággal a lehető legrosszabb akusztika szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34010) tomriddle74 válasza Dorian (#34009) üzenetére


tomriddle74
tag

Azért nem írtam, mert családi ház és nem panel. Egyszerűen csak hagyományos - ne legyen akkor szabvány - 2.60 belmagas. A panelt csak példának hoztam fel. De visszatérve a mélynyomóra, 71.5 légköbmétert kell ezek szerint megmozgatnia. A szoba egyébként még alakítgatva lesz, polcok kerülnek a falra lemezeknek, falitartón lesz három lemezjátszó, és még pár komód bekerül. Padlószőnyeg lesz a parketta helyett és habtapéta a falakra a festés helyett.

(#34011) Quetz válasza tomriddle74 (#34010) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem oda kevés lesz az a Qube. Én inkább az SVS SB1000-t választanám, mert 45 napig hallgathatod és ha nem tetszik, akkor visszakérheted az árát. Lehetőséged van egy éven belül nagyobbra (drágábbra) cserélned ráfizetéssel, és 2 helyett 5 év garanciát kapsz.

(#34012) tomriddle74 válasza Quetz (#34011) üzenetére


tomriddle74
tag

Nade hol, vagy kitől?

(#34013) Steady74 válasza tomriddle74 (#34012) üzenetére


Steady74
addikt

(#34014) tomriddle74 válasza Steady74 (#34013) üzenetére


tomriddle74
tag

Thx. :)

(#34015) BBéci válasza Quetz (#34011) üzenetére


BBéci
titán

Úgy gondolom, elhibázott az ötleted.
A nappalim/moziszobám 22 négyzetméteres, igencsak kevésnek tűnt az SB-1000. Volt nálam azon kívül PB-1000, PB-2000, SB-2000, NSD-12, SB-3000 Ultra, SB-4000, van némi összehasonlítási alapom.
Te melyikeket próbáltad, használtad?

Abban egyetértünk, hogy inkább SVS szubláda, mint quadral, de én az SB-2000-re szavazok.

(#34013) Steady74
Ez a kettő hogyan jön össze?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34016) Steady74 válasza BBéci (#34015) üzenetére


Steady74
addikt

Sehogy, ez a lényeg. Fürdőkádban, barna meggysört iszogattam, és 5 mp alatt megvolt a szükséges oldal, ilyenkor nem értem, mások miért nem tudják használni a google-t? A kettő dolog kapcsolata számomra annyira messze van egymástól, mint a művésznő a subládáktól, innen az ötlet.

(#34017) BBéci válasza Steady74 (#34016) üzenetére


BBéci
titán

Abban egyetértünk, hogy döbbenet, amikor valaki megkérdezi, honnan, kitől vegyen SVS szubládát, vagy bármi mást, aminek van hazai importőre, disztribútora és egy halom viszonteladója.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34018) Quetz válasza BBéci (#34015) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem a legoptimálisabb választ adtam, amit ebben a helyzetben adni lehetett. Abból indultam ki, hogy 165k-ért kerestek mélynyomót, és nem biztos, hogy belefér 260-ért az sb2000, de lehet hogy a 190k-s sb1000 sem . Mindenesetre az SVS egyedülálló abban a tekintetben, hogy megveszed a 190-ért az SB1000-t, egy éven belül upgradelhetsz SB2000-re 70k-ért. Nem kell egy összegben kifizetned, van időd gyűjtögetni és közben van mélynyomód is. Hát ezért mondtam sb1000-t

A másik kérdésedre válaszolva sb vagy pb 16 ultrát nyúztunk az importőrnél, sajnos nem emlékszem melyiket a kettő közül.

(#34019) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Olyan kérdésem lenne, hogy az aktív mélyládán a Low Pass Filtert In vagy Out állásban kell használni? Az erősítő amiről a jelet kapja egy Pioneer Vsx Lx 302. Az erősítő menüjében erre vonatkozó beállítást nem találtam...

Köszönöm!

(#34020) Gtaati válasza Gtaati (#34019) üzenetére


Gtaati
őstag

Illetve meg olyat tapasztaltam, hogy alacsony hangeron vagy ha nincs mely hang huzamosabb ideig a filmben, akkor a melylada auto beallitas mellett lekapcsol, ez igy helyen valo vagy hasznaljam auto helyett on bekapcsolt allapotban es nincs vele gond?

Koszonom!

(#34021) szpali válasza Lacielvtárs (#33894) üzenetére


szpali
addikt

Futottam egy kört a whitewood színű fóliával is. Ez már sokkal jobban tetszik, mint a sima fehér a kicsiken.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#34022) tomriddle74 válasza BBéci (#34015) üzenetére


tomriddle74
tag

Nem akartam ekkora vitát gerjeszteni ezzel. Pusztán azért kérdeztem, hogy kitől, mert számomra ismeretlen márka az SVS. Megelégedtem volna egy olyan válasszal is, hogy "forgalmazzák itthon, van márkabolt is" vagy valami ehhez hasonló.

Sehol nem írtam, hogy 160 a keret. Azért hoztam fel példának a Cube10-et, mert arról azt gondoltam, hogy jó lehet. De mint írtam is, nem döntöttem el még. Minden esetre is, meg fogom hallgatni mind a két márkát. Aztán majd lesz valami.

(#34023) Gtaati válasza szpali (#34021) üzenetére


Gtaati
őstag

Szep, jol nez ki nagyon, jo ez az osszeallitas!!

(#34024) Lacielvtárs válasza szpali (#34021) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejha, gratula, nekem tetszik :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#34025) #47451392


#47451392
törölt tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A Samsung TV-men található optikai, és HDMI arc kimenet. Szeretném rákötni a házimozimat, amely különálló aktív párokból áll. Mindegyiken analóg bemenet található. Addig megvan, hogy veszek egy optikai - analóg átalakítót kínából, de azzal nem tudok hangerőt állítani, maximum a rajta levő potival. Viszont én mindenképp szeretném, ha egy távirányítóval tudnám állítani a hangerőt (A TV-n nem lehet, mert a kimenet ugye digitális). Milyen megodások léteznek? Esetleg léteznek olyan házimozi fejegyégek, amelyekben nincs erősítő? :))

(#34026) tamasgal


tamasgal
senior tag

Én egy zárt KEF 25cm-es ládát használok lakótelepi panel nagyszobába és el nem tudom képzelni, hogy milyen hangerőn moziztok amihez ilyen SVS ládákat ajánlgatok ekkora helyiségekbe. Amit ez tud itt az már bőven zavaró...

(#34027) Quetz válasza tamasgal (#34026) üzenetére


Quetz
őstag

Nálam a filmek, ha a család nincs otthon akkor -10 és 0 között szólnak. Ehhez egy dual membrános (13.8") Arendal Sub2 szolgáltatja a mélyeket. Sajnos jelenleg nem tudok elhelyezni egy másodikat :O

(#34028) motoroskanál válasza BBéci (#34015) üzenetére


motoroskanál
tag

Az SB-3000 Ultrát honnan szerezted?

(#34029) gboszi


gboszi
senior tag

Üdv. Van egy Wharfedale VR10-es subom, s újabban nem megy rajta az auto kikapcs. Erősítő oldalról is kereshetem a hibát, vagy tuti, hogy a mélynyomo? Tudok tenni valamit, vagy szerviz? :F
Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#34030) Gtaati válasza gboszi (#34029) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Én mostanában pont az ellenkezőjét tapasztalom, hogy nezek filmet es ha kicsit hosszabb ideig csak beszed hang van, es a láda auto állásban, akkor lekapcsol keszenletben, vagy ha nagyon halkan hallgatok zenét, akkor szintén előfordult már. Ha átkapcsolom on-ra akkor megy minden gond nélkül. Kérdeztem már itt fentebb, de még nem kaptam választ. Erősítő oldalról nem találtam beállítást, ami ezt befolyásolhatná....

(#34031) BBéci válasza Quetz (#34018) üzenetére


BBéci
titán

Tehát hallottál egyféle SVS-t, azt sem tudod pontosan, hogy melyiket. Nos, ezek alapján nem biztos, hogy hallgatnék a tanácsodra.
Nálam majdnem mindegyik volt, cső is, csak a 16 colosak nem, mert azokhoz nagyobb szoba kell, mint az enyém.
Ha kevés pénz áll rendelkezésre, akkor inkább PB-1000, mert annak legalább jelentős a hangnyomása, szemben az SB-1000-rel, amit csakis 20 négyzetméternél kisebb szobába ajánlok.

(#34022) tomriddle74
Ez nem vita, hanem eszmecsere.
Nem én írtam, hittem, hogy 165000 Ft a keret.
Jó lenne, ha kicsit beleásnád magad a témába, mert az SVS az egyik legnagyobb és legismertebb mélyláda gyártó! Mint a REL, Sunfire, Velodyne és mások.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34032) BBéci válasza motoroskanál (#34028) üzenetére


BBéci
titán

A kérdésed jogos, sajtóhiba esete forog fenn, valójában SB13-Ultra volt nálam. :B

(#34030) Gtaati
Teljesen normális ha lekapcsol, amikor bizonyos ideig nem kap megszólaltatandó jelet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34033) Gtaati válasza BBéci (#34032) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm, erre is gondoltam, csak először furcsálltam, mivel azt hittem ha megy a hm. erősítő akkor a láda is mindig, de ezek szerint tévedtem és csak akkor ha van megszólaltatni kivánt hang.

(#34034) Quetz válasza tomriddle74 (#34022) üzenetére


Quetz
őstag

Az mindjárt más, ha nincs keret ;]
Akkor az Arendal Sub 3-t tudnám javasolni. Hajtható zárt és reflexes konfigurációban is. A párodnak pedig elég azt mondani, hogy Drágám, erre aztán rárakhatod a vázát :D.

(#34035) nubreed


nubreed
veterán

Lehet, hogy ehhez a kérdéshez nem ez a jó topic, de milyen az rca képes hdmi kimenet? És honnan lehet tudni, hogy adott erősítőn tud e ilyet a hdmi out?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34036) VoidXs válasza nubreed (#34035) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Aktívan lehet csak HDMI-ből RCA-t csinálni, így minden kimenet kompatibilis, viszont nagyon erősen ellenjavallott, hogy ilyesmit használj.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#34037) MasterMark válasza VoidXs (#34036) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem ARC-re gondolt.

Switch Tax

(#34038) VoidXs válasza MasterMark (#34037) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az mondjuk lehet. :D Arra viszont rá van írva, ha ARC-képes.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#34039) nubreed válasza MasterMark (#34037) üzenetére


nubreed
veterán

Árulok egy régebbi erősítőt és volt egy ilyen kérdés, hogy RCA képes e. Eszembe se jutott az ARC. De most, hogy mondod, lehet, hogy valójában ezt akarták tudni, hogy ARC képes e. Csodálkoztam is az eredeti kérdésen, köszi a tippet :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34040) mettek


mettek
addikt

Sziasztok.

Rég jártam itt aminek az oka hogy felszámoltam a hazimozi rendszert. Megosztanám a kis kálváriám. A végső rendszer egy Quadral Ascent front/center, Quadral Phase 16 háttér, Elac sub 2070, Primare spa23 volt.

Sajnos a Yamaha 3050 erősítőmet lecseréltem egy használt primare-ra amin 2 hét után elment qz egyik hdmi kimenet. Ezután olyannyira elkeseredtem hogy átértékeltem az egész mozizást, kihasználtságát, a beleölt pénzt plusz amit buktam rajta főleg a primare miatt. Vegül arra jutottam hogy felszámolom az egészet, csak a projektor maradt meg.

A hangot most egy belepő Samsung 550 hangprojektor szolgáltatja ha filmet nézünk ritkán (mert ugy döntöttem inkább moziba megyünk a jobb filmekért). A hangproji nyilván nem egy minőségi mozi de azt mondom hogy nem sírok a régi cucc után, teljesen elég és kellően hatásvadász a hangja egy egy filmnézéshez.

Szóval aki azt mondja hogy helyhiány vagy amyagiak miatt nem tud mozit építeni az nyugodtan ugorjon bele egy jobb hangprojektorba, elégedett lesz.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#34041) BBéci válasza mettek (#34040) üzenetére


BBéci
titán

"nyugodtan ugorjon bele egy jobb hangprojektorba, elégedett lesz"
Vagy nem.

Volt nálam egy 200000 forintos Samsung soundbar, büntetett a hangja.
Ha Te egy napon tudod említeni a korábbi rendszeredet, benne az egyik legjobb hangú, 1,2 millió forintos erősítővel, és a mostani izét, akkor ott nagy bajok lehettek és lehetnek. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34042) tomriddle74 válasza BBéci (#34031) üzenetére


tomriddle74
tag

Épp azt próbálom tenni. Beleásni magam a témába. Leírtál pár márkát, utána olvasok és igyekszem meghallgatni amit lehet. Aztán majd választok.
Tudom, hogy nem te írtad hogy mennyi keret, csak egy hozzászólásba szedtem amit le akartam írni.
Mind1. Köszönöm a segítséget.

(#34043) tomriddle74 válasza Quetz (#34034) üzenetére


tomriddle74
tag

Párom nincs. Szeretőm van. De ez eléggé off. Azt sem mondtam, hogy nincs keret, és maradnék az ésszerűség határain belül, de ha már téma, megengedhetek magamnak egy drágább modelt is, de mint írtam, olyat szeretnék amit szeretni fogok és nem olyat aminek az árcéduláját kitehetem keretbe a falra, hogy mindenki lássa.

(#34044) Quetz válasza tomriddle74 (#34043) üzenetére


Quetz
őstag

Mi itt csak annyira tudunk pontos választ adni, amennyire pontos a kérdés. Ha megmondod, hogy milyen ár tartományban szeretnél valamit, akkor arra fogsz ajánlást kapni, vagy esetleg azt a választ, hogy ez nem megoldható.
Én pl. 80/20 szabály alapján szeretek választani, 20% áron 80% minőség (a maradég 20% minőségért 80% árat kellene fizetni). Az ésszerűség pedig azt diktálta, hogy ha már nagyobb összeget tervezek elkölteni, akkor itthon próbálhassam ki amit meg akarok venni. Ezzel elég gyorsan rövidre zártam a lehetőségeket:
- SVS: Drágább, mint az Arendal hasonló kategóriájú modelljei, nincs dual membrános modelljük.
- PSA Audio: Amerikai izom, az SVS egyik alapítójának a cége. Ezt vettem volna, de megszakadt a kapcsolatom az angol importőrrel.
- XTZ: Arendalhoz hasonló árak, rövidebb garancia, nekem kellett volna intézni az esetleges visszaküldést.
Elac: Nekik is van dual membrános modelljük, amikor vásárolni akartam, akkor túlárazott volt az Arendalhoz képest. Nincs otthoni kipróbálási lehetőség.
- Arendal: Ez lett a befutó, 99 eurót kockáztattam, ennyi a visszaküldés maximális díja, amit a gyártó intéz. Van majd 300 oldalnyi angol fórumos topic, ahol nem nagyon hallani csalódott felhasználóról.

A magyar valóság pedig az, hogy elmész pár forgalmazóhoz, kapsz lehetőséget 30-90 percig hallgatni valamit, ez alapján kell eldöntened, hogy kiadsz-e 200-500k forintot. Hát, szerintem a fentiekhez képest elég siralmas opció. A nyugati ID cégek ehhez képest mérföldekkel előbbre járnak.

(#34045) #98221312 válasza mettek (#34040) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Szóval aki azt mondja hogy helyhiány vagy amyagiak miatt nem tud mozit építeni az nyugodtan ugorjon bele egy jobb hangprojektorba, elégedett lesz."

Ezt most tényleg komolyan gondolod??

(#34046) BBéci válasza #98221312 (#34045) üzenetére


BBéci
titán

Trollkodással felérő mondat. :((
De mint véleményt, el kell fogadnunk. Talán sosem volt normálisan elhelyezve és beállítva a rendszere. Nem csak SPA23-nak, RX-A3050-nek is örülne az itteni társaság többsége. Nem csak belépő szinten, haladóban is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34047) mettek válasza BBéci (#34046) üzenetére


mettek
addikt

Mocskos jol szolt a rendszerem de valóban nem dedikált moziszobában hanem átlag nappaliban. Emiatt sose tudta volna a maximumát nyújtani. Plusz havi,kéthavi 1 értelmes filmért kezdtem feleslegesnek érezni, arra jó egy hangprojektor is és inkább eljárok moziba ami tőlünk 5 perc.

Ár érték arányban sztem bőven jó egy hangprojektor, legalábbis én elégedetten használom és nem áll benne 1 millió forint.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#34048) MasterMark


MasterMark
titán

A hangprojektor nem egyenlő a soundbar-ral.

Switch Tax

(#34049) tomriddle74 válasza Quetz (#34044) üzenetére


tomriddle74
tag

Én most Hamburgban vagyok. Jelenleg több időt töltök itt mint otthon. Ez az állapot még kitart pár hónapig. Ezért nem kapkodom. Viszont a hangfalaimat is itt hallottam először. Akkor zúgtam beléjük. Aztán már otthon vettem meg. Most is ez lesz. Neki indulok és elkezdek itt tesztelgetni a lehetőségekhez képest és otthon megvenni és rendszerbe illeszteni a kiválasztotat. Amit most írtál, számomra nagyon informatív volt, ezt külön köszönöm.

(#34050) tomriddle74 válasza Quetz (#34044) üzenetére


tomriddle74
tag

Egyébként árban 1K € környékén húztam meg a határt. Mondjuk 350K forintban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.