Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) jambiyya válasza dav615 (#61000) üzenetére


jambiyya
őstag

AMennyiben a hátsó hangszórók elhelyezése "kétséges" és a költségplafon is alacsonyan van, jó megoldás lehet egy soundbar, vagy egy stereo rendszer.
Egyberendszer és kukázot hangfalak szerintem felejtősek.

(#61002) NoX


NoX
senior tag

Vettem egy ilyen házimozi szettet:
Yamaha RX-V4A + Monitor Audio MASS 5.1 (2G) házimozi szett

A problémám vele, hogy a mélyet alig hallani, egyszerűen mintha be sem lenne kapcsolva. TV adásoknál meg még annyira sem, de természetesen próbáltam Netflix-szel, zenékkel és 4K kölcsönzött lemezekkel is.
Én dübörgő basszusokhoz vagyok hozzászokva, ennél még a 2.1-es LG SH5 soundbar-om is több mélyet adott.
Átvittem egy haverhoz, akinek talán eggyel korábbi Yamaha erősítője van, és ott sem igazán tudott megszólalni. A beállítások majdnem ugyan azok voltak, mint nekem.
Az ő mélynyomója (Harman Kardon HKTS 16 BQ 5.1) pedig dübörgött rendesen. Igaz az a mélynyomó 200W-os erősítővel rendelkezik, míg a Monitor Audio "csak" 120W-tal.

Akkor kezdem el érezni a mélyet, ha a mélynyomó hangerejét 65-75%-ra rakom hátul, az erősítőn pedig +10.0dB-t adok neki, ami a maximum. Ekkor van olyan hangja, mint ismerős mélynyomójának alapból. De akkor innentől nem nagyon van feljebb nálam. Ez normális? :F

Minden eszköz az erősítőbe van dugva, és onnan egy minőségi kábel megy a TV eARC-jába. A TV-n be van kapcsolva az eARC és a hang áteresztés.

Mi lehet a bibi? Süket még nem vagyok :)
A két mélynyomó különbség hangerőben egyértelmű volt ugyan azokkal a beállításokkal ugyan azon az erősítőn.

Beállításaim:

Mélynyomón:
- Power On
- Phase 0
- EQ Movie
- Crossover 150Hz (max)
- Volume 50-60%
- Input LFE (minőségi sub kábellel)

Erősítőn: YPAO hangoptimalizálás után
Configuration:
- Subwoofer Use
- Front Small
- Center Small
- Surround Small
- Crossover 120Hz
- Subwoofer Phase Normal
- Extra Bass Off
- Virtual CINEMA FRONT Off

Distance:
Front L 2,95m
Front R 3,00m
Center 2,75m
Surround L 1,20m
Surround R 1,30m
Subwoofer 4,10m

Level:
Front L 0.0dB
Front R -2.0dB
Center +0.5dB
Surround L +0,5dB
Surround R +1,0dB
Subwoofer +2,0dB

Equalizer
EQ Select Off

Többet vártam volna ettől a szettől, így most egy kicsit el vagyok szomorodva. :( Harmatgyenge, mély nélküli élmény.
Az erősítőn a legújabb firmware van: 1.31 (még nem is listázza az oldal)
18nm-es nappali, plusz 5nm-es konyha oldalirányban.

[ Szerkesztve ]

(#61003) VoidXs válasza NoX (#61002) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha a subot EQ (YPAO) nélkül járatod, akkor jön ki belőle a legnagyobb teljesítmény, bőgni fog rendesen. Ez viszont az általános hangminőség kárára megy. Úgy tudod még középútként átverni a kalibrálót, hogy utána cserelsz a subon EQ presetet, előtte a flat-nek megfelelőn hagyod. Ha a 120 Hz crossoverrel elindulsz lefelé, akkor a teljesítmény is a subnak kedvezően oszlik meg, ez még valamennyit segít a célod elérésében, bár csak minimálisan, a fő fegyver a bemérés átverése.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61004) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Ez az erősitő tudja a doly atmos-t ? Sehol nem látom hogy írnák de 9.2 csatornás de nem vagyok jártas nagyon a formátumokban. Pioneer SC-LX57

(#61005) mpo válasza lajosx (#61004) üzenetére


mpo
veterán

A gyártói specifikációt kell nézni, nem a webshopok leírását.
Nem tudja a Dolby Atmost.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61006) jambiyya válasza NoX (#61002) üzenetére


jambiyya
őstag

Volt ilyen H/K-m, 25cm-es nyitott láda, míg a tiéd 20cm-es zárt. Más karakter.

(#61007) NoX válasza VoidXs (#61003) üzenetére


NoX
senior tag

Kalibrálás nélkül sem volt jobb hangja a mélynyomónak, kb. ugyan olyan erőtlen volt, mint utána. Többször állítottam vissza az erősítőt gyári beállításokra, mert nem hittem el.

A mélynyomón a következő EQ-k vannak:
- Music
- Movie
- Impact

Pontosan hogyan verjem át a bemérést? Ezt tudnád nekem részletezni?
A Level-t akkor nem is kéne állítanom az erősítőn? De akkor hogy lesz hangosabb?
Az erősítőn az EQ-n mit állítsak és mikor?
Köszi!

(#61008) Dorian válasza NoX (#61002) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos, hogy a "dübörgés" lenne az áhított cél?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61009) NoX válasza jambiyya (#61006) üzenetére


NoX
senior tag

Lehet kevered valamivel, mert mindkettő 200mm-es és zárt.
Az, hogy máshogy hangzanak, azt aláírom. +10.0dB után, miután megjött az enyémnek is a hangja, ismerősöm szerint szebb mélyeket produkált. A H/K dübörgősebb, a Monitor Audio mélyről jövő alattomos.

(#61010) NoX válasza Dorian (#61008) üzenetére


NoX
senior tag

Hát, lehet laikusként ezt várom el egy mélynyomótól, de minimum legyen hangja, mert most egyáltalán nincs a +10dB level nélkül. De tényleg, mintha be sem lenne kapcsolva, pedig 50-60%-on van a hangerő a hátulján. Lehet ez hibás? Hogy hiányzik 25%, mert rossz kezdőértéken tették be a potmétert? :)

(#61011) Hattori1986 válasza NoX (#61010) üzenetére


Hattori1986
újonc

Helo!

Nem lehet, hogy egy kioltásban ülsz??
A helyiség más részén is halk?, vagy csak egy adott helyen?

(#61012) Smiley válasza NoX (#61010) üzenetére


Smiley
őstag

Egy jo beallitott sub-ot onnan ismersz fel, hogy eszre se veszed ha be van kotve es mukodik... egy rosszat meg onnan, hogy elnyom minden mast.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#61013) NoX válasza Hattori1986 (#61011) üzenetére


NoX
senior tag

Közvetlen közelében is halk, illetve havernál tesztnél egymás mellett volt az övével és egyértelmű volt, hogy az enyém sokkal halkabb, szegényebb alapból.
Próbáltam itthon rakosgatni ide-oda, még a kanapé mögé is a sarokba. Mivel nem nagyon jön ki belőle hang, így mind1 volt hova teszem.

Valószínűleg a végleges helyén kicsit ki fog oltódni, mert a folyosóról jőve a nappaliba sokkal jobban hallani, mint ahol ülök a TV előtt. De ez már a 75%-os hangerőn és +10dB-el, ami miatt aggódok.

(#61014) mpo válasza Smiley (#61012) üzenetére


mpo
veterán

Igazad van.
Ha a Tenet c. filmet nézed, akkor meg kétségeid támadnak. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#61015) jambiyya válasza NoX (#61009) üzenetére


jambiyya
őstag

Valóban, nekem HKTS11 volt.
Ennek ellenére lehetséges, hogy más szempontok alapján építették/hangolták a két subot, illetve a szoba akusztikája is más. Próbáld mozgatni, forgatni, sokaknál segített.
Ízlések ugye, de én pont a mélyről jövőt szeretem a dübörgéssel szemben. :)

szerk: látom megvoltak ezek. A sub biztos hibátlan? Nem tudsz elmenni vhova meghallgatni egy ugyanolyat, esetleg viszed a tiédet is. Extreme-hez pl?

[ Szerkesztve ]

(#61016) gab1ka válasza NoX (#61013) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Hogy maradéktalanul tiszta képet kaphass arról hogy mi is a helyzet, lehet érdemes lenne akár csak az AVR mikrofonjával is, de egy SPL görbét megnézni a REW-ben pc-n/laptopon, ott kibukna egyből ha komoly gond van.Emellett egyáltalán nem lehetetlen hogy egyszerűen hibás a cucc.

(#61017) lajosx válasza mpo (#61005) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm :R

(#61018) BBéci válasza NoX (#61013) üzenetére


BBéci
titán

Három hétig használtam olyan MASS szettet, semmiféle basszushiányt nem tapasztaltam. Vagy a tiéd hibás, vagy a beállításokkal van baj, vagy az igényeiddel. Valamint ezek bármiféle kombinációja lehetséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61019) mikrofon válasza mpo (#61014) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez lehet megoldás @NoX1 problémájára is. Nézze meg ezt a filmet, esetleg ajánljatok konkrét részt. Nincs előttem, így nem tudom konkrétan hányadik perctől kellene nézni-e. De a John Wick 3. részében, amikor a szállodában védekeznek, és a recepciós a shotgun-nal rohangászik, az is jó erre. Ha itt nincs mély, akkor vagy a beállítás vagy a sub a rossz. Ezt pedig szerintem, úgy lehetne tesztelni, hogy valakitől kölcsönkér egy SUB-ot. Be dugja a saját AVR-SUB kimenetébe. Ha az sem szól akkor az AVR-rel vagy a beállítással van baj. Ha az rendesen szól akkor a Saját SUB-bal. Legalábbis én ezeket tenném meg mielőtt visszaküldöm.....

Szerintem még csak mérni sem kell, mert ha ebben a két jelenetben nincs mély, akkor valami rossz....
De amúgy tökéletesebb eredményt akkor kap ha betartja @gab1ka mérési javaslatát....

[ Szerkesztve ]

(#61020) NoX válasza mikrofon (#61019) üzenetére


NoX
senior tag

Az már megvolt, hogy kipróbáltam másik mélyládával. Az enyémet vittem el egy haverhoz, és ott teszteltük. Ugyan azokkal a beállításokkal (csak átdugtuk a kábelt) az enyém az övéhez képest szinte néma volt. Egyedül az +10dB segített, amit az erősítőn ráküldtem.
Megpróbálom majd fordítva is, hogy az övét hozom el hozzám.

Igen, azt szeretném először kinyomozni, hogy van-e valami gond a beállításaimmal, amit itt írtam: #61002

Ez már a második MASS mélyládám, mert az előző hibás volt. Mielőtt visszaviszem és hülyének néznek, vagy engem okolnak, szeretnék utánajárni alaposan, mi van itt.

Megnézem ma ezt a REW-es mérést is.

(#61021) mikrofon válasza NoX (#61020) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor vagy nagyon peches vagy vagy az AVR-eddel van valami....

(#61022) mpo válasza NoX (#61020) üzenetére


mpo
veterán

Amikor az ajánlott 12 óra (ami 50%) állásban mértem, akkor -12 dB volt,ennyit bírt visszavenni az AVR, visszatekertem 30%-ra hátul és -6 dB lett az új mérés után a Klipsch R-120SW.
Nálad +2 dB, tehát, próbáld meg följebb tekerni és mérj újra.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61023) BBéci válasza mpo (#61022) üzenetére


BBéci
titán

Nem biztos, hogy a szabályzó lineáris, ezért megtévesztő lehet a % érték.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61024) bnorci71 válasza gab1ka (#61016) üzenetére


bnorci71
addikt

erről a görbe mérésről van valahol valami összefoglaló/kezdőnek leírás?
csak kíváncsiságból érdekelne mikrofont ezért nem vennék, de ugye ahogy írod ha jó az erősítő bemérője akkor az adott :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#61025) gab1ka válasza bnorci71 (#61024) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem tudom hol találhatsz kezdőknek leírást, sajnos ezt szorgalmasan ki kell keresgélni youtube-on, google-val (REW tutorial stb ) Talán ezt [link] javasolnám elsőre, a videó második fele már a a filterek exportja is egyben, az irreleváns most . Az AVR mikrofonja megteszi, de inkább tájékoztató jelleggel érdemes tekinteni rá, pl a fenti esethez teljesen jó, de a komolyabb eq-záshoz és precízebb mérésekhez már sok az az 1-2db-s hibahatár is.

[ Szerkesztve ]

(#61026) mikrofon válasza bnorci71 (#61024) üzenetére


mikrofon
addikt

Egy ilyen mikrofon nem túl drága és EU-n belülről gyorsan itt van: Dayton Audio iMM-6 iDevice Calibrated Measurement Microphone [link]
Nekem bejött. Jól használható a rew-vel hobbi szinten és ugye sorozatszám alapján le lehet tölteni a kalibrációs fájlt a gyártói honlapról.

3.5mm TRRS headset jack csatlakozója van így laptopba egy ilyen hosszabbító kábellel egyből használható. PC esetén átalakító kell hogy a trrs jack-ből legyen két sztereó jack (mikrofon + line-out)...

[ Szerkesztve ]

(#61027) Morris


Morris
veterán

Szépen felemelték a 115sw árát. Már 239.000.
Pont ma reggel gondolkoztam, hogy megveszem 199-ért, erre bumm. Chocapic :(((

(#61028) sToOrm01umbb


sToOrm01umbb
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék elindulni egy fokkal komolyabb irányba, és építenék egy 5.1 rendszert, amit tudjon: DTS-HD MA-ig mindent, Bluetooth, optikai és 2db hdmi bemenet.
Nem túl zsúfolt (enyhe visszhang is van) kb 35 négyzetméteres nappaliba lenne felállítva, a hangerő nem kifejezetten fontos (lakás), inkább a dinamika és a tiszta hangzás.

Egyenlőre még teljesen laikus vagyok a témában használtban szeretnék elsősorban venni a keret: 150k ~, eddig amit kinéztem az egy Harman/Kardon BDS 577 volt HKTS 16 szett-el (sajnos ez kiesett), de ahogy néztem az összefoglalót az erősítő erősen túlárban lenne (ha a kiadáskori árát veszem figyelembe) , a hangfal szetthez képest.
Hátsó hangfalaknál fontos lenne a talp, mert másképp nem nagyon tudom hova tenni őket.

Ki milyen típusokat/fajtákat tudna tanácsolni?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#61029) Mikisys válasza BBéci (#60940) üzenetére


Mikisys
őstag

Elnézést kérek mindenkitől, de nekem nem tetszett a Grande-Utopia, a Dali kis dobozai sem nyertek nálam. - Na azok elég nagy végfokok, amikkel hajtották, lehet, hogy 94dB az érzékenysége az Utopiának, de ez nem jelent meg a hangzásában. Azért az árért már komplett mozit lehet építeni, valódi mozitermet és príma hangsugárzókkal! :K

Üdv!

(#61030) BBéci válasza Mikisys (#61029) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, a világ egyik legelismertebb hangdoboza neked nem tetszett. Sorolj néhányat, amik számodra jobb hangot adtak!
Ha szabadon válogathatnék, alighanem mások nyernének, nem a Grande Utopia. Egyrészt a mérete és az abból fakadó helyiség igénye miatt. De attól még etalonnak tekintem a hangját.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61031) Q válasza Morris (#61027) üzenetére


Q
senior tag

Jártam már így, csak egy centerrel. Felhívtam az üzletet, hogy a régi áron megvenném a dobozt. Megegyeztünk, két nap múlva már itthon hallgattam. (Egy győri üzlet volt.) Talán megér egy próbát.

(#61032) Ragadozó válasza BBéci (#61030) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Azért ne szívd mellre, nem mindenkinek tetszhet...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#61033) Tamoo válasza Morris (#61027) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(Most megint 200.)

(#61034) Morris válasza Q (#61031) üzenetére


Morris
veterán

Írtam nekik a hétvégén, de csak ma válaszoltak, hogy sajnos már nem február egyik csütörtöke van :DDD .
Szóval kicsit rugalmatlanok.
170-ért jobban ízlene azért :U

Mérgemben jól megnéztem a Ready player one-t. (TrueHD)
És jól el is bizonytalanodtam, hogy kell e nekem a 115. :DDD
Azét elég nagyot üt a 112 is. :)

[ Szerkesztve ]

(#61035) NoX válasza mpo (#61022) üzenetére


NoX
senior tag

75%-ra raktam a mélynyomót, mértem, -10.0dB-t állított be. Ez a max, amit mínuszba tud menni.
Hiányzik a mély. Van, de szerintem kevés. 0dB-re rakva valamelyest megjelenik.

(#61036) NoX válasza gab1ka (#61016) üzenetére


NoX
senior tag

Sajnos ezt nem sikerült megcsinálnom :(
Letöltöttem a programot, rádugtam a laptop-ra a Yamaha mikrofonját, kikötöttem a TV-re, indítanék bármilyen mérést, nem jön vissza jel a mikrofonból.
Ez egy kicsit magas nekem. Van valami hülyebiztos egyszerű módszer?

(#61037) VoidXs válasza Morris (#61034) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha van fogyasztásmérőd, azzal meg tudod mondani, hogy kell-e a nagyobb. Ha eléri az RMS teljesítmény felét, akkor jól jön a nagyobb, mert azt jelenti, hogy megütöd a torzítási pontot (hatékonyság ide vagy oda, itt kis különbség). Közel azonosan vannak hangolva és összeállítva, a nagyobb nem lesz lassabb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61038) LógaGéza válasza Gino20 (#60967) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm a tippet, néztem azt is, de szintúgy nem nagyon van raktáron sehol (Octogon Audionál az X2700H-ra is azt írták, hogy 1-3 munkanap, közben egy hónapon belül se biztos). Közben a Denonmarkaboltnál elvileg van raktáron X2700H, írtam nekik, hogy tudják-e tartani az 1-5 munkanapot, majd kiderül.

mikrofon
Köszönöm a válaszod, Yamaha azért lehetett volna jó, mert van egy RX-A3050 is a házban, és legalább nem kellett volna mégegyet betanulni :D Bár ha egyszer beállítom elvileg nem kell hozzányúlni csak a bemenetváltóhoz, és a hangerőhöz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#61039) Morris válasza VoidXs (#61037) üzenetére


Morris
veterán

Ezt kipróbálom. Köszi.

(#61040) mikrofon válasza NoX (#61036) üzenetére


mikrofon
addikt

A laptopon 4 pólusú Jack van a Yamaha mikrofonon kettő. Kicsi az esélye hogy egybe essen a 2 pólus a négy póluson a mikrofon két pólusával. Ez most jutott eszembe.

Viszont ezek szerint van mély szerintem mert a YPAO szerint csökkenteni is kell -10dB-t. Tehát ő hallja. Ez azt jelenti hogy neked nem jön be ez a típusú mely nyomó. A rendszer többi tagjával elégedett vagy akkor szerintem néz egy nagy használt aktív Bassreflex-es mélynyomót.
Illetve még egy dolgot tehetsz. Hogy megjegyzedba mostani állást a mélynyomódv erősítőjén. Vissza teszed oda ahol volt. Lefuttatod a mérést, majd vissza állítod ide amit megjegyeztél....

(#61041) mikrofon válasza LógaGéza (#61038) üzenetére


mikrofon
addikt

"Bár ha egyszer beállítom elvileg nem kell hozzányúlni csak a bemenetváltóhoz"
Ez annyira így van hogy az én avr távirányítómon van 4 scene gomb. Mindegyiket beállítottam, így nekem csak ezt a négy gombot kell nyomni a szerint hogy mit szeretnék:
Normál filmnézés
Éjszakai filmnézés
Zenehallgatás média player-ről
Zene hallgatás a beépített Spotify kliensről.

Na jó meg néha az options menüben ránézek hogy felismerte-e hangformátumot. Semmi mást nem nyomkodok....
Mondjuk erre járt hogy nincs egy dedikált gomb a távirányítón mert így mindig a menüben kell nyomkodni....

[ Szerkesztve ]

(#61042) Gino20 válasza LógaGéza (#61038) üzenetére


Gino20
őstag

Ha nem jönne össze az X2700, akkor Én itt vásároltam [link] ahol webshop szerint van készleten S960

(#61043) gab1ka válasza NoX (#61036) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Hogy a YPAO mikrofonja egyáltalán jó e és a linkelthez hasonló leírásoknál egyszerűbb van e azt nem tudom sajnos.A Denon mikrofonjáról tudom biztosan csak hogy jó, arról születtek összehasonlító mérések a profi mikrofonokhoz képest, bár szerintem kb ugyanaz lehet a többi avr mic-je is.

Ugyanakkor szerintem is egyszerűen arról van szó amit mikrofon is leírt.Az AVR bizony soknak érzékeli azt a 75%-ot, ezért veszi vissza, ergo elvileg rendben van ott a sub hangereje, szimplán te kevesled.Ha jól értettem korábban valami soundbar egybeszett hangjához hasonlítottad, amihez feltételezem nem volt AVR, azaz füllel lett belőve.Lehet hogy korábban eleve te voltál, vagy valaki más hasonló esettel, de szerintem korábbról hozzászoktál egy túltolt mélykiemeléshez és ezt hiányolod egy AVR-es bemérés után, amit megértek, nem csak te, sokan unalmasnak és kevésnek tartják a vízszintesen egyenes frekimenetet. Én is, nálam is kap +10db-t a sub a bemérés után.Vagy próbálkozz az AVR-en valamilyen dinamikus eq-val, amit nem tudom a Yamaha-kon hogy hívnak, már rég volt nálam ilyen avr, vagy ami még esélyesebb hogy szerezz be egy komolyabb subot ahol nagyobb tér van az ízlésedhez mérten beállítani.Nem tudom mekkora helyiségbe van most, eleve egy kis teljesítményű cucc, még most sem elég, pedig már a vége felé jár a tudásának szegény. Kerüld a szoba közepét mint hallgatói pozíciót, lehet hogy egy nullban ülsz, azon a nagyobb sub is csak alig segít, az ilyenek kiderítéséhez lenne jó löket egy mérés. (tegyél be valami basszusban erős zenét és sétálj a szemben lévő falhoz, ha ott megjön a mély akkor kb ez a helyzet)

(Amúgy egy gyors monitor audio mass issues keresés után a külföldi fórumok szerint hajlamos ennek a szett subjának az automata bekapcsolója megdögleni, simán lehet hogy már most sem 100% minden nálad)

(#61044) BBéci válasza Ragadozó (#61032) üzenetére


BBéci
titán

Kezdjük az alapokkal! Mitől jó egy hangdoboz, milyennek kell lennie ahhoz, hogy kiválónak minősítsük?
A válasz egyértelmű: a lehető leghitelesebben, valósághűen adja vissza a zenét. Az Utopia család tagjai, főként a Grande teljesíti ezeket a követelményeket. Van olyan hangdoboz, ami hangyányit még jobban teszi, de el sem tudom képzelni, mi miatt nem tetszik valakinek.
Ha azt írná, hogy neki például a Magico M6 jobban tetszik, azt elfogadnám. De így...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61045) Dorian válasza BBéci (#61044) üzenetére


Dorian
félisten

Az alapok azok, hogy az, h kinek mi tetszik, az szubjektív dolog, és vitathatatlan!
Egyébként ha jól tudom, ti is hangsúlyozottan szubjektív véleményt mondtok a kipróbálásra kapott hangfalakról.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61046) NoX válasza gab1ka (#61043) üzenetére


NoX
senior tag

Lehet, hogy a folyamatos dübörgéshez szoktam hozzá az előző soundbar-om okán, de itt a YPAO beállításai után tényleg nincsen mély. Zene, film, normális hangerőn, nem jelenik meg a mély. Kézrátétellel sem érezni. Egyértelműen a magasak dominálnak, és fájóak ahogy veszem fel a hangerőt. Nincs egyensúlyban. Furcsának tartom, hogy ez lenne a normális.
Írtam, hogy haverhoz átvíve, ugyan azokkal a beállításokkal hallgattuk meg az ő mélyét és egy átdugással az enyémet, és kb. néma az enyém az övéhez képest, ami hasonló felépítésű. Tudom nem lehet azonos, de az is zárt, az is 200mm-es, de akkor is brutális különbség volt ahogy átdugtuk a mélykábelt. Azzal a +10.0dB-el jött meg a hangja, amit rárakok erősítőn.

Raktam a sub-ot alapbeállításokkal a kanapé mögé is a sarokba, és ott sem éreztem semmit. Phase át lett billentve.

Ha azt mondod, hogy a kalibrálóval beállított +2.0dB-t az erősítőn felrakhatom +10.0dB-re (max.) és ez nem gond, akkor igazából ennyi. Ez nekem jó. Csak akkor ennél feljebb nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#61047) gab1ka válasza NoX (#61046) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Egészen biztos vagy benne hogy a sub be is van kapcsolva és működik is? Tudom ez most hülyén hangzik, de nem lehet hogy későn éled fel az auto on funkcióval? (hátul a kapcsoló) Rosszabb esetben be sem kapcsol, lásd amit feljebb írtam.Tedd always on-ra ideiglenesen.
Annyit megpróbálnék talán a helyedben, hogy az AVR-el készíttetnék egy bemérést, olyat, hogy -10 alá lője be a subot -3,-2,-1 stb (kicsit vedd le a ládán hátul a gaint pl ).Ez után pedig mehet a kézzel felcsavargatás a subon ameddig csak jólesik.Ha így sem tudsz kicsikarni belőle olyan hangot (inkább hangerőt) amivel elégedett lennél, akkor jó eséllyel egy komolyabb sub-ba kell majd invesztálnod mert ez egyszerűen kevés a te igényeidnek.Ebben nincs semmi rossz, nem valami erős kis kocka a spec szerint, te pedig szereted a mélyeket.

[ Szerkesztve ]

(#61048) VoidXs válasza Dorian (#61045) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az valóban szubjektív, hogy kinek mi tetszik, de ha az a kérdés, hogy mi a valós, akkor egyértelmű a helyzet: a hifi, így az Utopia nem erre való. Az arra való, hogy élvezd a zenét, a valóságra a pro felszerelések készülnek, és ezt a hifihez szokott emberek nem szeretik, sokan mások sem, ugyanis a valóság közel nem olyan szép, mint ezek a színezett, lassú, meleg hangok tudnak lenni. Már a felvétel szintjén mindent el kell rontani: a dob élőben nagyon tompa, amit phatteninggel javítunk, a vonós hangszerek brutálisan mélyek, még a hegedű is, ezért a magasaikat rendesen túltoljuk, sokszor 20-30 dB-vel is, és akkor csak a két leglátványosabb dolgot mondtam.

Az otthoni zenehallgatás sosem arra volt hivatott, hogy a valóságot adja vissza (erre a mozi való), hanem hogy minél jobban érezd magad, miközben hallgatod. Ettől még építhetsz olyan rendszert, ami a stúdióban keverteket pontosan adja vissza, de szerintem egyértelmű, hogy az nem az Utopia lesz. Soha egy hangmérnöknek nem volt cél, hogy ezeken a túlárazott hifis cuccokon jól szóljon (otthon sem ilyeneket használ legtöbbjük), hanem azokat tervezték arra, hogy a hifis füleknek megfeleljenek, egyes elemeiben ez a valóság (frekvenciamenet), másokban a szöges ellentéte (lecsengés).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61049) Quqesz válasza VoidXs (#61048) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez néha szerencse is, mert pl ha az öcsém hegedű gyakorlása 1x is elég volt élőben... ;] :DD
De igen, élőben egy hangszer hangja teljesen más, csak megközelíteni lehet hifi cuccokolla. Viszont az emberek nem mindég szeretik a nyers formátumot, szeretik a szinezettséget(lásd pl a fotózásnál is)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#61050) dajani


dajani
tag

Sziasztok.
Hangszóró kábel vásárlásnál mire kell oda figyelni?
Pl. Ez jó lehet?
"OXIGEN FREE" kábel sodrott belső erekkel és piros/fekete PVC szigeteléssel.Belső erek: 2 x (210 x 0,1 mm²) / 2 x 1,5 mm²

Belépő szintű házimozi esetén, eddig az erősítő van meg, egy Onkyo TX-SR508.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.