Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) ctrlaltdel13 válasza BorsóKorsodi (#46000) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem se műkszik telóról. :F

(#46002) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Akkor tudnátok ajánlani egy álló hangfalas szetet mély nyomóval úgy 100 e ig.
Am kis szobáról van szó kb 3*4 m és pc hez lenne xonar dgx optikával.

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#46003) BBéci válasza BorsóKorsodi (#46002) üzenetére


BBéci
titán

Akora szoba nem igényel álló frontsugárzókat, de ki sem jönne egy szett százból. Erősítővel mi a helyzet? Arra mennyit szánsz?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46004) BorsóKorsodi válasza BBéci (#46003) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Igazából hangfalakból is és erősítők ből is a minimum befektetést keresem.
Ha mondtok valami olcsobb szettet amit be lehet szerezni a használt piacon az is tökéletes lenne.

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#46005) DarkByte


DarkByte
addikt

Kíváncsiságból, mert nem vagyok túlzottan jártas milyen forrásokat érdemes áttúrni ehhez az infóhoz. A Monitor Audio MASS 5.1-ből az új 2G-s kiadás is jó vétel (a tűpárna hangszórós, vagy nem tudom hogyan mondjam :D), vagy csak a régebbi hatszögletűnek kinéző hangszórós?
Csak nézelődök még mindig, és próbálok képben maradni. Tetszik alapvetően, de most még nincs rá keret, bútorozás viszi el a tőkét egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#46006) #09634560 válasza BorsóKorsodi (#46004) üzenetére


#09634560
törölt tag

Fene gondolta hogy ekkorába kell :D abba elég a HKTS 16.
Újonnan ez. de van Yamaha és denon hasonló
Használt játszik?

[ Szerkesztve ]

(#46007) gjo


gjo
tag

Sziasztok, szóval vettem egy nagyon alap erősítőt, csak hogy legyen, ami a kérdésem,:
a tápjának is van hangja, de az még oké, csak közelről lehet hallani, ha odateszem a fülem, viszont ha a hangerő 0-ra van állítva, akkor a hangfalak teljesen csendben vannak, ha visznt nullától különböző bármilyen hangerőre van állítva, akkor sistergő alapzaj hallatszik a hangfalakból, hiába nem kap semmilyen bemenő jelet, ami engem zavar.
Ebben a kategóriában ez megszokott, vagy hibás a darab? Ez lenne:
[Akai AS009RA-558 erősítő]

(#46008) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. Nagyon sokat vívódtam mit vegyek miből de tipikus olcsón akarok jót. Ha ha . Tudom szinte lehetetlen de azért megpróbálom. Ezeket kinéztem. Magnat supreme 2002 frontnak . 202 háttérnek és arra gondoltam veszek 2 db ot fektetve centernek mert a supreme szériának vacak a centere szerintem. És 302 A sub. A szoba kb 24 nm 30 cm betonfal . Azért gondoltam a 2 sb 202 est centernek hogy a beszédhang mozi közben teltebb legyen. 11 és 13 cm es hangszóróval szerelt zárt centerek nagyon dobozhangúak. A 2002 és a 302 es páros pedig zenehalgatásnál is jónak tünik. A nagy kérdés milyen erősítőt vegyek ami 5.1 ben is es sztereóban is jól teljesít? Nem vagyok márka fan mindeggy milyen csak jó féle legyen és ne horror áron

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46009) BorsóKorsodi válasza #09634560 (#46006) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Persze jó a használt is.
Ez a onkyo is tetszik már. Jöhetne még pár hasonló tipp.

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#46010) csige791 válasza #09634560 (#45994) üzenetére


csige791
tag

De ez a Dolby Atmos-t tudja? (Amúgy nem tudom mennyire fontos ez, de a jövőre nézve lehet előbb utóbb fontos lesz)

(#46011) csige791 válasza Gombinyó (#45991) üzenetére


csige791
tag

De a Displayport ad hangot? (bocs totál hülye vagyok a témához)

(#46012) Gombinyó válasza csige791 (#46011) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen, átmegy rajta minden ugyanúgy, mint a hdmi-n. Nálam is ez a setup.

(#46013) BBéci válasza tothjani81 (#46008) üzenetére


BBéci
titán

"veszek 2 db ot fektetve centernek"
Na, ezt sürgősen verd ki a fejedből!
Amelyik házimozi erősítő sztereóban is "jól teljesít", az újonnan legalább 400000 Ft.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46014) dave118 válasza tothjani81 (#46008) üzenetére


dave118
senior tag

Ha a használt is játszik akkor AVR-ek közül a 2010-2013 körüli felső(közép)-kategóriás vasak elérhetőek a 100-200k közötti ársávban,néhány példa: Yamaha RX-A...., Pioneer Sc Lx.... stb. Sok a variáció kerettől függően. Ezek általában már (elfogadható szinten) sztereóra is alkalmas AVR-ek.

... Ami ami, az az.

(#46015) tothjani81 válasza BBéci (#46013) üzenetére


tothjani81
senior tag

Azért gondoltam mert 16 os mély van benne!

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46016) tothjani81 válasza dave118 (#46014) üzenetére


tothjani81
senior tag

Erősítőből jó a használt. De mire kell figyelni ha sztereóban is 5.1 ben is jól teljesítsen?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46017) BBéci válasza tothjani81 (#46015) üzenetére


BBéci
titán

Nem fogod tudni összehozni, mert az erősítőknek csak egy centersugárzó kimenete van.
Ugye nem azt akarod mondani, hogy hangdobozból nem felel meg a használt?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46018) dave118 válasza tothjani81 (#46016) üzenetére


dave118
senior tag

Neked semmire nem kell figyelni, olyan kategóriát kell választani ami elér egy bizonyos szintet. Egy bizonyos magasabb szintet. Esetleg ha olyan bemenetre lenne szükséged, pl. phono ami egyébként ezeken a magasabb kategóriás vasakon alap szokott lenni. Mit nevezel sztereózásnak, leginkább ez a kérdés.

Hangdobozból is nyugodtan vehetsz használtat, sőt!

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#46019) tothjani81 válasza BBéci (#46017) üzenetére


tothjani81
senior tag

Nem szeretnék használt hangfalat. Nagyon vigyázok a dolgaimra szerencsére mindenem karcmentes legyen az telefon vagy hangfal. Sajnos ezzel sokan nem így vannak és nem hiszem hogy találnék karcmentes hangfalakat. Nem fizetnék olyanért ami karcos vagy sérült. Az erősítő az másabb abból szoktam makulátlanokat látni. Azok nincsennek annyira kitéve sérüléseknek. Egy jó példa . Dolgoztam egy házban ahol egy régi Clarus hangfalrendszer volt igen komoly kivitelben leútött sarokkal virágokkal és ázásnyommal a tetején .
Szoval hangfalat mindenképp újat veszek. Centert akkor nézek valami nagyobbat. Esetleg valami javaslat centerre?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46020) tothjani81 válasza BBéci (#46017) üzenetére


tothjani81
senior tag

Sokat halgatok zenét sajnos Youton is de ezt inkább már hanyagolom spotify. Tidal. Leginkább Country néha pop rock

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46021) dave118 válasza tothjani81 (#46019) üzenetére


dave118
senior tag

Szerencsére nem vagy túl egyedi, mások is vigyáznak a dolgaikra, rengeteg makulátlan eladó hangdobozzal találkoztam már, de ahogy érzed, mindenki úgy csinálja ahogy akarja :)
Ha nézel is más centert, az mindenképp adott márkán belüli legyen, de lehetőleg típus is. Szerintem keress olyan szettet amely centersugárzója kielégíti az igényeidet.

... Ami ami, az az.

(#46022) Real_Necro válasza tothjani81 (#46019) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én használtan vettem az összes Dali Concept hangfalam és a sztereó erősítőm is. Az egyik fronton van is pici sérülés a sarkánál, egyébként kifogástalanok. Ugyanakkor nem értek egyet ezzel a gondolkodásmóddal.
Attól mert egy erősítőn kívül egyetlen karc sincs, honnan tudod, hogy pl nem hajtották e szanaszét egy szűk, rosszul szellőző helyre berakva, esetleg 80%-os páratartalom mellett, ne adj isten, kapott egy villámlásból is egy kis löketet...? Attól mert kívülről szép/nem szép, abszolút nem fogod tudni, hogy belül mennyire van vagy nincs rendben.

Kicsit lutri, hangfalakat ezért szokás meghallgatni vásárlás előtt, de pl egy használt erősítőnél is benne lehet a pakliban, hogy 1 hónap után kiszáll belőle a füst... ;)

Én pl a centerem teszt nélkül vettem, foxposttal küldték, tökéletes és sérülésmentes. Most szubon gondolkodom... aztán jöhet a hm erősítő/projektor...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46023) tothjani81 válasza Real_Necro (#46022) üzenetére


tothjani81
senior tag

Ha tehetem persze erősítőt is újat veszek de majd a keret adja mi fér bele

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46024) dave118 válasza tothjani81 (#46023) üzenetére


dave118
senior tag

Összesen mi a keret? Vagy még alakul? Ha újban gondolkozol és szeretnél sztereózni is akkor - eddigi tapasztalatok alapján- az itteni ajánlott minimum összeg nem lesz kicsi. Használtban gondolkodva drasztikusan lehet csökkenteni a költségeken és növelni a kategórián. Ezt pl. érdemes figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#46025) Dorian válasza Real_Necro (#46022) üzenetére


Dorian
félisten

Jó, hát mindenkinek más a mániája. Az övé, h karcmentes legyen, valakinek meg csak piros kell, stb.
Szerintem ezek nem kegytárgyak, hanem használati tárgyak, ennek megfelelően pont nem érdekel, ha lesz vmin egy karc. A tárgyak vannak értem, nem fordítva. Másnak meg ez a becsípődése, ez van, nekem is van sok más.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46026) tothjani81 válasza dave118 (#46024) üzenetére


tothjani81
senior tag

Hát ez jó kérdés .4 kilonál semmiképp nem több .

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46027) BBéci válasza Real_Necro (#46022) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

Viszont hangfalamat, erősítőmet, centeremet, mert mindegyik tárgyeset, aminek a jele t!

(#46026) tothjani81
Annyiból újonnan csak belépő kategóriájú rendszert tudsz venni, használtból viszont erős középkategóriásat, ami nagyságrenddel jobb hangminőséget ad.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46028) tothjani81 válasza BBéci (#46027) üzenetére


tothjani81
senior tag

Átgondolandó

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46032) makoss válasza tothjani81 (#46019) üzenetére


makoss
addikt

+1 (csak újat!)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46038) makoss válasza Morris (#46034) üzenetére


makoss
addikt

Természetesen.
Zsír újonnan vettük Debrecenből, 5.000.000Ft volt.
[link] És neked? :D

(#46035) BBéci: Semmit nem veszek használtan. ;)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46039) Morris válasza makoss (#46038) üzenetére


Morris
veterán

Csak azért kérdeztem, mert anno én is tartottam a használt hangfalaktól és erősítőtől. De kár volt. Sikerült makulátlan szettet szereznem.

(#46041) makoss válasza Morris (#46039) üzenetére


makoss
addikt

Akkor szerencséd volt.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46044) makoss válasza zsoika (#46043) üzenetére


makoss
addikt

Jó kis autó, rengeteg extra van benne, tolatóradar, tolatókamera, esőérzékelős ablaktörlő, ülésmagasságállítás, motorikusan mozgatható tükrök, auto / manuális klíma stb.... de, hogy jön ez a házimozihoz? :P
Egyébként lehet megint megszívom, mert október elejére lesz meg a pénz a hifire, de addigra már lehet nem az lesz amit én szeretnék, mivel minden évben új Denont hoznak ki, akkorra meg a boltok is átállnak az 1600H erősítőre, az meg nyitóáron lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46047) zsoika válasza BorsóKorsodi (#46009) üzenetére


zsoika
addikt

Féláron
[link]
Lehet még garis is és ha nem jön be nincs bukó.

[ Szerkesztve ]

(#46048) zsoika


zsoika
addikt

Ha v.ki utálja a távikat jó vétel lehet.
[link]
Mikrofont lehet kapni pl. Az ebayen is

[ Szerkesztve ]

(#46049) #09634560 válasza zsoika (#46047) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1.
zsoika: ez is..

[ Szerkesztve ]

(#46050) #09634560 válasza zsoika (#46048) üzenetére


#09634560
törölt tag

távot ki lehet mobil appal váltani

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.