Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) hackeeeee válasza hackeeeee (#22391) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, bepakoltam a 2 xilence-t. Nem sokat, de mindenképp számít, mert full forró levegőt termel kifelé játék közben. Egyik a vga mögött van, a másik meg "előtte" Mindenképp bennmaradnak. :)

A rögzítés kicsit érdekes lett, a hátlapi takarók csavarja, plusz kötegelő, dehát ez van. :D

Véleményem szubjektív...

(#22402) Grózi válasza Th3Ac3 (#22397) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elhinnéd,ha átnézted volna az Összefoglalót...És szerintem dqdb-t minimum egy köszönet megilleti.Most már tudod,hogy 3 és 4 pin-s ventit is vehetsz,már csak egy árkeret+méret kellene.
(#22399) VisormailEgyiket sem ajánlom és ennyiért ne várj csodát+ a gyári adat semmit se ér.2500FT-ért kapsz Be Quiet Pure Wings 2-t és az klasszisokkal jobb.Vagy ennyiért ott a Xilence Red Wing 120+
Cooltek CT-Silent 120 és a pwm-s változatuk is.
(#22400) MasterMarkRossz topic,érdeklődj a Milyen cpu hűtőt vegyek? topicban.
(#22401) hackeeeee
"Nem sokat, de mindenképp számít"-Ez pontosan hány fokot jelent? :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22403) hackeeeee válasza Grózi (#22402) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel lementem fullHD-ra, annyira nem mérvadó, de overwatch alatt 73-75 fok helyett 69-70 fok körül stagnál a gpu.

Véleményem szubjektív...

(#22404) Grózi válasza hackeeeee (#22403) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Próbáld ki úgy,hogy kikapcsolod a 2 ventit-na az lesz a mérvadó adat!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22405) MasterMark válasza Grózi (#22402) üzenetére


MasterMark
titán

Voltam már ott, csak kíváncsi vagyok ti mit gondoltok róla.

Switch Tax

(#22406) hackeeeee válasza Grózi (#22404) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt majd egy másik nap, most bepakoltam a helyére a vasat, és nem olyan egyszerű hozzáférni. :)

Véleményem szubjektív...

(#22407) matrayg


matrayg
csendes tag

Sziasztok!

Létezik olyan előlapi ventilátor szabályzó aminek az adott ágán a bemenet és a kimenet is PWM? Elég sokat végignéztem és eddig csak olyat láttam, ami egy molexből kapja a tápot és onnan osztja le PWM-ekre.

Előre is köszönöm!

(#22408) hackeeeee válasza matrayg (#22407) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor gondolom nem "tekerőset" keresel, hanem olyat, ami auto-n szabályoz.

Mihelyst manuálisan állítod őket, onnantól nincs sok értelme a pwm-nek. (szerintem)

Véleményem szubjektív...

(#22409) matrayg válasza hackeeeee (#22408) üzenetére


matrayg
csendes tag

Leírom az alapállapotot és, hogy mi lenne a célom: adott egy Fujitsu Celsius R670-2. 7 darab venti van benne: 4db 12 centis, egy 8-as egy 7-es és egy 10-es a tápban. Ezek közül szeretnék három 12-est lelassítani, mert bár egyátalán nem hangos a gép, de azért tök csöndben hallani. A probláma viszont az, hogy nem lehet kikapcsolni a venti figyelést, illetve ki lehet, de akkor az összes ventit maxon járatja. Ezért gondoltam, hogy ha létezne olyan ventiszabályzó amit gyakorlatilag csak közbeiktatok az alaplap ás a venti közé akkor megoldaná a gondom. Vagy csak annyi történne, hogy kompenzálná az alaplap a csökkent fordulatszámot és szabályzóval is ugyanúgy pörögne? Egyáltalán az alaplap figyeli a tényleges fordulatszámot vagy csak annyit tud, hogy adott hőfokon adott fodulaton kéne forgatni a ventilátort?

(#22410) Marmonkanna


Marmonkanna
tag

üdv!
egy amatőr kérdés:
létezik olyan venti (pwm?), ami képes teljesen is megállni?
a ház elejébe szeretnék egyet, de csak olyankor kéne felpörögnie, amikor játszom (a gtx 970 felfűti a hdd-met). megoldható ez előlapi panel nélkül?

(#22411) dqdb válasza Marmonkanna (#22410) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nem ventilátor, hanem szabályozás, azaz alaplap kérdése. Több ASUS, Gigabyte és MSI modell is képes erre (általában közép- és felsőkategóriában).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22412) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Cseréltem a 4pin Noiseblocker eLoop B12-P ventiket 3pin B12-3 légkavarókra.
Szerintem nincs ezektől jobb venti!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22413) Frenky89 válasza flymi (#22412) üzenetére


Frenky89
őstag

Mi baj volt a PWM-esekkel?

(#22414) Marmonkanna válasza dqdb (#22411) üzenetére


Marmonkanna
tag

asus h97 pro lapom van.
eddig csak a meglévő házventikkel próbáltam (3 pin), de azok bizonyos rpm alá nem mentek.
tehát ezt bármelyik pwm-es meg tudja csinálni?

(#22415) Apone33


Apone33
őstag

Üdv!

Rendeltem egy corsair H110i gt vízhűtést. A kérdésem az lenne, hogy a gyári 14cm-es ventiket helyettesíthetem az Aerocool ds be ventikkel? Nem sok jót olvastam a gyári ventikről, a ház tetején lenne a radi, arra tenném a kettő db aerocool ventit, ha persze jó lenne hozzá a hűtés szempontjából. :R

Play Hard!!!

(#22416) flymi válasza Frenky89 (#22413) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Semmi. :)
Maradt PWM-es is, ez jó lesz majd bordára, a 3pin-esek meg mennek ház ventinek.
Egyszerűen nem tudok ezeknél jobb konstrukciót, talán csak a Noctua IsdustrialPPC ventik tudnák űberelni (dizájnt kivéve), egyszer kipróbálnék egy olyat is.

Nincs túl sok összehasonlítási alapom (CM, Scythe, Noctua, NB, Zalman, Delta, AC...) , nagyon sok venti van, amiket még kipróbálnék (Akasa, AeroCool DS, BeQuiet, Nanoxia, TT...).

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22417) Frenky89 válasza flymi (#22416) üzenetére


Frenky89
őstag

Oh, oké, azt hittem volt valami PWM specifikus dolog, ami miatt váltottál. (Pont ilyeneket tervezek beszerezni.)

[ Szerkesztve ]

(#22418) flymi válasza Frenky89 (#22417) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja, semmi ilyesmi. Tökéletesen működik mind.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22419) tpeter77 válasza Grózi (#22348) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Tegnap beszereltem a céges gépbe a 92mm-es Nanoxia Deep Silence PWM 1400-as ventit hátra.
Gumis rögzítővel szereltem. Nos, maga a venti közelről kicsit kerregősen pörög, de a gumi talpnak hála, ez nem jön át és most végre csend van.
A gyári hátsó hűtő csapágya morogni kezdett, a venti rázkódva pörgött kissé, és csodásan felhangosította a ház ezt a zajt.
De most csend van. kösz a tippet, akik ezt a hűtőt ajánlották.

viszont az otthoni gépbe nem ezt veszem, hanem az N-BASE Silent Wind 8 cooler 1400rpm ventit, ezt saját fülemmel hallottam (azaz nem hallottam semmit, olyan csendben forog) amikor a munkatársamnak ilyet vettem 1-2 hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#22420) draco31


draco31
veterán

Úgy tűnik szerencsém volt a Sharkoon 8 és 4cm-es silent ventikkel. 1300 környékén pörögnek, és semmi hangot nem hallok.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22421) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kérdés..

Szabályzásnál, ha a fan speed perrcetage-et minél magasabbra állítom, annál többet ad a ventinek?

Véleményem szubjektív...

(#22422) radi8tor válasza hackeeeee (#22421) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen. De ez elég egyértelmű. ;)

⭐ Stella

(#22423) Ezüstpenge


Ezüstpenge
csendes újonc

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok-e nekem mondani 20 cm-nél nagyobb rendszerhűtőt ajánlani és ha igen, akkor hol? Láttam egy helyen 23 centiset is, de ha van még attól is nagyobb, akkor az nagyon érdekelne, hogy milyen paraméterekkel rendelkezik és hol lehet kapni. Esetleg valakinek van bontásból eladó, vagy visszamaradt Aerocool s9 Pro baloldali oldallapja, működő 40 centis ventivel rajta? Mert az is nagyon érdekelne. Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#22424) abridabri válasza Ezüstpenge (#22423) üzenetére


abridabri
veterán

Ezt a 36cm es ventit talaltam : [Rexflo Jumbo Silent]
De az itthon kaphatok kozul a legnagyobb az a Bitfenix Spectre(pro) 23cm

(#22425) tpeter77 válasza Ezüstpenge (#22423) üzenetére


tpeter77
addikt

úristen, mihez kell ekkora nagy venti? Én a szobát szoktam ekkorákkal hűteni :)

(#22426) Grózi válasza matrayg (#22409) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt úgy tudnád kivitelezni,hogy külön aljzatról vezérelnéd a 12-s aljzatokat vagy egy előlapi ventiszabályzóval.
(#22414) MarmonkannaBármelyik nem és ha a lapod a jelek szerint nem tudja ezt a funkciót,akkor semmilyen ventivel nem fog sikerülni.
(#22415) Apone33Azok a ventik tényleg egy kalap...A DS nem kifejezetten radira való venti,inkább az Akasa Apache-t vagy az eLoop-t ajánlanám-de a DS-l is ezekhez képest maximum 3-4 fokot buksz.
(#22416) flymi Hát igen,abszolút felső kategória.A "hangját" csak az Aerocool DS közelíti meg,viszont az eLoop statikus nyomásban jobb.
(#22419) rokafiu77Nem szabadna kerregnie,vagy hibás vagy nagyon alacsony feszültségen járatod.Mennyin megy?
(#22423) EzüstpengeA Bitfenix Spectre van 230mm-ben,de sok jót nem tudok róla mondani+ a Yate Loon gyárt alacsony fordulatú 230-sokat,ezekkel viszont nincs tapasztalatom.Igazából jól kíválthatók ezek a méretek 2db 140-s ventivel,sokkal nagyobb légszállítást produkálnak és nagyobb a választék is.
Elnézést mindenkitől a 3 napos kiesésért,mostantól megint elérhető vagyok!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22427) abridabri válasza Grózi (#22426) üzenetére


abridabri
veterán

En is gondolkoztam mar hogy ki kene probalni a Spectre pro 230at. Ezzel van tapasztalatod vagy a pro nelkuli verzioval ?
video alapjan jonak tunik

(#22428) Grózi válasza abridabri (#22427) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Pro-val és sok mindennek nevezném,csak halknak nem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22429) TomiLi válasza Grózi (#22426) üzenetére


TomiLi
addikt

(#22423) EzüstpengeA Bitfenix Spectre van 230mm-ben,de sok jót nem tudok róla mondani+ a Yate Loon gyárt alacsony fordulatú 230-sokat,ezekkel viszont nincs tapasztalatom.Igazából jól kíválthatók ezek a méretek 2db 140-s ventivel,sokkal nagyobb légszállítást produkálnak és nagyobb a választék is.

Érdekelne, hogy a 180-as ventikről is hasonlóan vélekedsz? Köszönöm! :R

Bogyorisz

(#22430) Apone33 válasza Grózi (#22426) üzenetére


Apone33
őstag

Köszi, 12cm-es van az akasa-ból, akkor rendelek hozzá 2db 14cm-est.

Play Hard!!!

(#22431) Grózi válasza TomiLi (#22429) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha ki tudod váltani 2db 120-s vagy 140-s ventivel,akkor mindenképp jobban jársz.Viszont ebben a méretben egy kicsivel nagyobb a választék mint 230-ban.És az se mindegy mire akarod használni,mert ha mondjuk radi átfújásra úgy hogy kell a teljesítmény(nem egy Mora-ra van kötve mondjuk egy 970+4690 kombó,ahol csak "legyezni" kell a levegőt),akkor hatványozottan igaz-a nagy ventik házszellőztetésre vannak kitalálva,nem statikus nyomásra.
(#22430) Apone33Nincs mit! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22432) TomiLi válasza Grózi (#22431) üzenetére


TomiLi
addikt

Ház szellőztetés lenne a cél, nem radiátorra. Akkor ezek szerint jobb a 2x120/140?
Gondolom akkor még rosszabb a helyzet, ha az ember nem max. fordulaton járatja a nagy ventilátorokat.
Nagy fordulaton - iszonyat zaj mellett - nagyon jó a légszállításuk a 180mm-eseknek (vagy nagyobbaknak), de alacsony fordulaton (ha a "hangtalanság a cél), hatékonyabb a két darab 120/140mm-es ventilátor
Köszönöm! :R

Bogyorisz

(#22433) Grózi válasza TomiLi (#22432) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pontosan,én 2 db 140-sre szavaznék!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22434) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Adott a Gigabyte GA-H81M-S2H lapom. Két csati van rajta, ha jól olvastam akkor ez csak sima pwm. Tehát 3 pines ventit nem tudok vele feszültség alapon szabályozni.

(#22435) dqdb válasza hegegabi80 (#22434) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jól olvastad, mindkét csatlakozó szigorúan csak PWM-es.

Marmonkanna: az alaplapod tudja a lekapcsolást mind DC, mind PWM szabályozás esetén is:

És ahogyan írtam korábban, ez a feature független a konkrét ventilátortól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22436) Grózi válasza dqdb (#22435) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor csak simán nem kapcsolta be a funkciót.Ezért is érdemes átolvasni a user manual-t..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22437) AddyKing


AddyKing
tag

Kellemes napot Mindenkinek! :D

Asus M5A99FX Pro 2.0-hoz keresnék megfelelő házventilátorokat.

Mostani kuckómat NZXT H630-ra cserélném.

A coolerek fentre, illetve hátra és előre kerülnének.

140mm-es hűtőegységekre gondoltam. :B

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#22438) tpeter77 válasza Grózi (#22426) üzenetére


tpeter77
addikt

Hp 8300 cmt alaplap kezeli a ventiket, elb..ott a menüje, tudod h ezt lehet e rajta állitani?
vagy vmi program ami a venti fordszámát és feszültségét méri?

[ Szerkesztve ]

(#22439) dqdb válasza AddyKing (#22437) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPU_FAN: hibrid szabályozás
CPU_OPT: hibrid szabályozás
CHA_FANx: feszültségalapú szabályozás

Ezek alapján inkább 3 pines ventilátorokat nézzél a téma-összefoglalóban (a másik, szerintem kevésbé szerencsés megoldás, hogy a CPU_OPT-ról splitterrel 4 pines ventilátorokat hajtasz).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22440) AddyKing válasza dqdb (#22439) üzenetére


AddyKing
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)

(#22441) Grózi válasza AddyKing (#22437) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence 1400 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 140
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3
(#22438) rokafiu77
Ha teszel fel pár screenshoot-t,megpróbálok segíteni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22442) tpeter77 válasza Grózi (#22441) üzenetére


tpeter77
addikt

biosról csináljak fotókat?

(#22443) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!

Van egy sima egyszerű tekerős fan controllerem egy molex és 3db 3 pines csatival.
Ráköthetek 3 különféle ventit (más méret/rpm) ?

Köszi!

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#22444) AddyKing válasza Grózi (#22441) üzenetére


AddyKing
tag

Nagyon szépen köszönöm Neked is! :)

(#22445) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Házventiket szeretnék majd egy Fractal Desine Define S házba. Halk házat szeretnék, néha megy a jelenlegi gépem is éjszaka közvetlenül az ágyam mellett. Nem kell led, nincsen semmi extra elvárás, csak a venti halk, minőségi, és tartós legyen.
Jelenleg Noctua-t használok, nagyon szeretem őket.
Noctua NF-P14S-t néztem ki új ventiknek. Helyette mit ajánlanátok, vagy mehet Ő? Van egy Zalman ventiszabályzóm, ami 4 ventit tud fokozatmentesen szabályozni, vagyis nem kell a PWM egyáltalán.

(#22446) Grózi válasza tpeter77 (#22442) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,az állítási lehetőségekről-ne az egész bios-ról!
(#22443) Zola01 Igen,csak nézz utána a vezérlő működési feszültségtartományának(pl:5-12V,tehát 5 V a minimum és 12 a max.) és hogy az adott ventik ezt tolerálják-e.(nem mondjuk csak 9V-n indul el a venti)
(#22444) AddyKing Nincs mit!
(#22445) laci06 A Noctua nagyon jó,de még pár alternatíva:
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3
Véleményem szerint mindkét venti jobb nála.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22447) matrayg válasza Grózi (#22426) üzenetére


matrayg
csendes tag

Igen, csak ha ezt így teszem, akkor hisztizik a gép, mert csak akkor nem dob hibaüzenetet, ha az összes venti rá van dugva az alaplapra.

(#22448) Grózi válasza matrayg (#22447) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ki kell kapcsolni a figyelmeztetést a biosban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22449) matrayg válasza Grózi (#22448) üzenetére


matrayg
csendes tag

Sajnos nem lehet: "A probláma viszont az, hogy nem lehet kikapcsolni a venti figyelést, illetve ki lehet, de akkor az összes ventit maxon járatja."

(#22450) tpeter77 válasza Grózi (#22446) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

csak a ventik sebességét lehet állítani, de ez egyszerre növeli az összes venti fordulatszámát!
Táp, cpu, fan - mindhármat egyszerre viszi. Manuálisan állítható 6 lépcsőben a ventik fordulatszáma.
Nem találok megfelelő programot HP laphoz, amivel a ventik ford.számát és fesz. értékeit lehetne figyelni.
Aida64, cpuid HW monitor - ezek semmit sem tudtak mondani az alaplapra dugott ventikről.
Mi mással próbálkozhatok még?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.