Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) Grózi válasza Devilstudio (#22949) üzenetére


Grózi
Topikgazda

2 Akasa vagy eLoop vagy Noctua pushban(átfújja a radit,ha úgy tetszik tolja) bőven elég,kompaktra fölös a push-pull,annak vastag radis(60mm) épített víznél van értelme.
(#22950) Shaza
A gyári Asrock progi,SpeedFan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22952) RazoR


RazoR
veterán

Semmi sem változott a 2 Viper R-el.... :((( Nem tudom, hogy túl meleg van azért és jobban befűti a 85 fokos vga a procit, vagy mi lehet...

[ Szerkesztve ]

(#22953) abridabri válasza RazoR (#22952) üzenetére


abridabri
veterán

Meg mindig 85 fok a VGA ? Akkor ezek szerint nem probaltad ki az oldalso ventiket...

(#22954) Zalanius válasza Shaza (#22947) üzenetére


Zalanius
tag

Phanteks pwm hub: ha 0 rpm-eket látsz, meg kellene nézni, miket és milyen elrendezésben dugtál rá a hubra. Az biztos, hogy a jobb alsó pozícióban levő FAN1-es tüske ne maradjon üresen, mert ezt fogja "olvasni". A jobboldali 4-est kösd össze az alaplapi CPU_FAN-nal, a baloldali "sata power" meg lehúzandó ilyenkor. (Nekem is voltak kalandjaim es Asrock lap jóvoltából, de egyértelmű, jó megoldás itt nincs, mert a lappal is van valami defekt.)

--= Zalán =--

(#22955) Grózi válasza RazoR (#22952) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Valószínűleg a vga irgalmatlan hője nem segít..100%-s fordulaton,mondjuk stresszteszt alatt sem változtak a hőfokok?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22956) Shaza válasza Zalanius (#22954) üzenetére


Shaza
senior tag

A jobb alsón gyárilag rajta volt a hátsó venti,a satára nincs rádugva semmi.
Kipróbáltam hogy csak a két Phanteks van rádugva ,a proci venti és a másik házventi külön tüskén volt.
Az Asrock progi külön mutatta őket ,de nem az igazi.
Mindegy nemsokára veszek egy Asus lapot aztán majd meglátjuk.

(#22957) s912 válasza RazoR (#22952) üzenetére


s912
aktív tag

ha a szobában is meleg van, sajnos hideg levegő nem lesz :(
mindenesetre az a 85 fok az irgalmatlanul sok

(#22958) RazoR válasza Grózi (#22955) üzenetére


RazoR
veterán

Tesztet nem próbáltam, csak játékot. Sajnos nincs sok időm mostanában ilyesmire, pedig le kéne tesztelni rendesen...

s912- R9 290-ájemdé power

[ Szerkesztve ]

(#22959) Grózi válasza RazoR (#22958) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És mekkora fordulaton forogtak a Viper r-k játék alatt?
Igen,sajna az ájemdé erről híres,de télen legalább spórolsz a fűtésszámlán! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22960) RazoR válasza Grózi (#22959) üzenetére


RazoR
veterán

Mivel sajnos csak bios-ból tudom vezérelni úgy lőttem be, hogy idle-ben 45%-on mennek, így alig van hangjuk és 28-32 fokos a proci (26-28 fokos szobában), ha 45 fok főlé megy a cpu akkor 85%-on mennek (na itt már van hangjuk rendesen de fülesben nem hallom), így játék közben a húzott fx megáll 55 fokon. Na de eddig is ennyi volt a régi ventikkel.... (kicsit úgy érzem, hogy kidobtam az ablakon 13k-t)

(#22961) s912 válasza RazoR (#22960) üzenetére


s912
aktív tag

kezdek én is ettől tartani.. mármint rendeltem ventiket, még nincs meg, de félő, hogy hiába a hiper-szuper ventik, ha nem tudnak honnan hideg levegőt "előállítani" :(

(#22962) RazoR válasza s912 (#22961) üzenetére


RazoR
veterán

Igen valószínüleg nálam sem a ventikkel van a gond, mert legelső indításnál játék közben mikor normálisabb idő volt, simán 10 fokot nyertem a procinál a viperekkel, de most hogy megint nagyon meleg van nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.

(#22963) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Tudnátok olyan 12cm-es slim ventilátort ajánlani, ami 4pin PWM-es, és maximum 13mm vastag?
Vagy esetleg erről vélemény?
Egy Rx480+ Alpenföhn Heidi-re kellene, egy ilyen átalakítóval.
Erre a célra szerintetek megfelelne ez a venti?
Más 12cm-est, 13mm vastagságban nem találtam eddig. (fontos lenne , hogy a vga+ borda + venti ne lépje túl a 62 mm vastagságot)
A választ, segítséget előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#22964) s912 válasza RazoR (#22962) üzenetére


s912
aktív tag

ideiglenes megoldásként levettem az oldallapot és az asztali ventilátorral "hűtőttem" a VGA-t :)

hidegvizes ruhát kell lógatni a beszívó ventik elé :DD

(#22965) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Az új 420/54-es radimra szeretnék 14 cm-es ventiket. Tudnátok ajánlani itthon is beszerezhető darabokat.
3000-3500/db áron?

Tudom alacsony a keret, de csak van ebben az árkategóriában is valami. :)

Köszi előre is! :R

(#22966) Grózi válasza RazoR (#22962) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyan csoda ventit még nem találtak ki sajnos ami lehűti az átmenő levegőt..De írod is,hogy 10 fokot nyertél a Viperekkel hűvösebb időben,szerintem ez el is mond mindent-nem volt kidobott pénz és 55 fok játék alatt szerintem teljesen jó,ha ennél kevesebbet akarsz oda már komoly épített víz(100K+) szükséges.
(#22963) Pöttön
Ez így nem lesz túl acélos,egy ilyen bordát slim ventivel átfújni nem egyszerű+csendes se lesz.Én a helyedben mindenképp normál(25mm vastag) 120-s ventit használnék-még ha házcserével is jár.Hogy-hogy nem fér el normál ventivel?
(#22965) Daffchy
54 mm vastag radira komoly statikus nyomással rendelkező venti kell,ami nem olcsó.Az árkeret nagyon karcsú,a legolcsóbb amit ajánlani merek az a Alpehföhn Wing Boost 2 140 3800-ért: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22967) RazoR válasza Grózi (#22966) üzenetére


RazoR
veterán

A hiba forrása valószínüleg a vga-ből áradó hő lesz. Délután megnézem úgy ahogy javasoltátok, megfordítom a 2 oldallapi ventit, meg lehet lejjebb rakom a vga-t egy másik pci slotba, hogy ne legyen olyan közel a cpu-hoz.

(#22968) Grózi válasza RazoR (#22967) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Majd számolj be a hőfokokról!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22969) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok, 3x 14 cm- NAGYON HALK ledes ventilátor kellene nekem, ami jó légszállító, és tényleg halk !!
meg 2x 12cm szintén ugyan ilyen tulajdonsággal .

Mit tudnátok ajánlani ?

szín , zöld v piros

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#22970) Grózi válasza trufa12 (#22969) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha nagyon halk kell és led-s,akkor az Aerocool DS mindkét méretben 3 pinben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22971) RazoR válasza Grózi (#22968) üzenetére


RazoR
veterán

Úgy lesz! Ebből magamat ismerve előbb-utóbb úgyis víz lesz....

(#22972) trufa12 válasza RazoR (#22971) üzenetére


trufa12
addikt

A hiba 1 a ház 2 a vga,
volt ilyen házam, irdatlanul és indokolatlanul melegedett benne a config... le cseréltem megszűnt az anomália...
a 290 ,meg eléggé forró fejű...

szóval nem biztos hogy egy drága vízhűtés a megoldás, ha tudsz olcsón jó házat nézni tedd azt . Ha jól kitudnál jönni egy vga cseréből azt is meglépheted . Szerintem először ilyen irányba nézelődj

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#22973) Pöttön válasza Grózi (#22966) üzenetére


Pöttön
őstag

És ha hagynám a vga bordázást a fenébe, és vennék egy ilyen vga-t, amit viszont közvetlen fújna egy 12 cm-es Noise Blocker eLoop PS friss levegővel, az jobb megoldás lenne?
Magyarán melyikkel járnékszerinted jobban, egy szabvány 2 slot vastagságú vgaval + egy szabvány 25mm vastag minőségi ventivel, vagy egy 2slot-nál vastagabb bordával ellátott vga + a lehetőségekhez képest viszonylag jónak mondható slim ventivel? :F

Egy kimondottan kicsi, viszont viszonylag erős gépet építek, amit szeretnék a lehetőségekhez képest a lehető leghalkabbra kihozni. A háznak a vga korlátja adja a 17cm-es max vga hosszt, és a max 60mm vastagságot.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#22974) trufa12 válasza RazoR (#22905) üzenetére


trufa12
addikt

Neked beváltak ezek a lepa ventik? van itthon belőlük pár darab de szerintem nagyon hangosak ..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#22975) RazoR válasza Grózi (#22968) üzenetére


RazoR
veterán

Megfordítottam a ventiket, VGA 92 fok cpu maradt 55.... :W Nem őszinte a mosolyom! :((( Ha lejjebb tenném a vga-t az sem lenne jobb, mert akkor közvetlenül a táp fölött lenne és azért fulladna meg! Kezd teli lenni a tököm!

[ Szerkesztve ]

(#22976) RazoR válasza trufa12 (#22974) üzenetére


RazoR
veterán

Mindkét kérdésedet megválaszolva, az összes létező helyen van venti (9 darab) úgyhogy nem hiszem, hogy megszorulna a levegő a házban, bár ki tudja...
Lehet, hogy vga csere lesz belőle, de korlátozott keretek miatt csak egy 980 férne bele.

A ventik: engem nem zavar a hangjuk, bár nem mondanám őket hangosnak. nagy fordulaton megjön a zaj, de melyik ventinek nem. Főleg azért cseréltem le a régieket mert ahány venti annyi féle volt és 3 pinsek, most minden ventim pwm-es.

[ Szerkesztve ]

(#22977) Pöttön


Pöttön
őstag

A másik kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes lehet a vízhűtés radira +1 12cm-es ventit tenni?
Sajnos a 2db 25mm vastag + a 27mm vastag radiátor közrefogva, nem fér el, mert az alsó venti annyira ki emeli a radiátort,hogy a vízhűtés csöveknek a töve annyira fent lesz már, hogy nem tud kellő ívben görbülni, és már már törés veszélyes lenne.
Ezért a kérdésem inkább az lenne, hogy szerintetek lenne e értelme egy Noise Blocker eLoop PS, és egy Akasa AK-FN078 Slimline PWM-et párosba hajtani, egy 4pin y kábellel?

Vagy inkább a radiátoron maradjon 1db eLoop, és a háznak a szellőző ablakára szereljek egy másik eLoop-ot, így két eLoop lenne közvetlen egymás fölött, és közvetlen friss levegőt tudna fújni az egyik a másikra.

Szerintetek melyik lenne a jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#22978) Grózi válasza Pöttön (#22973) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez a tipikus melyik kezem harapjam meg kérdés-de véleményem szerint a 970-l jobban jönnél ki,alapba kevésbé melegszik.Ha elfér valahol egy 120-s kompakt,akkor még egy ilyet számításba vennék a helyedben(van több gyártótól is már): [link]
(#22975) RazoR8402Marad a vga/ház csere,én az előbbivel kezdeném,ahogy tárgyaltuk NV fronton.
(#22974) trufa12Hát 1200 rpm felett már van szélzaj,mint minden nagy légszállítású ventinél..
(#22977) PöttönMilyen vízhűtés? milyen ház? Y kábelra csak 2db teljesen azonos ventit tegyél!!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22979) Pöttön válasza Grózi (#22978) üzenetére


Pöttön
őstag

Jelenleg még egy Enermax Liqmax II 120s, de majd cserélve lesz egy másik 1x12cm radis megoldásra, aminek a cpu blokkja vékonyabb.
A ház meg egy Fractal Design Node 202, egy kis módosítással.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#22980) RazoR válasza Grózi (#22978) üzenetére


RazoR
veterán

Az lesz! Kicsit játszottam biosban a vezérléssel és most megáll a proci 47 fokon ami jó! Rámegyek a vga cserére...

(#22981) seniman válasza Pöttön (#22979) üzenetére


seniman
addikt

27mm-es radira tök fölösleges a push-pull. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#22982) Daffchy válasza Grózi (#22966) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm az ajánlást! :R

Egyébként a Be Quiet PureWings 2 140 az szóba jöhet?

A push-pull megoldás egyébként mennyit dob a teljesítményen?
Megéri a plusz pénzt vagy minimális a hőfok csökkenése?

A már említett 420-as radira push-pull, egy 280/60-as (50 mm lehet a magvastagság) pedig szimpla push felállásban kerülne venti. Vagy elég mindkettőre push meet úgy sem dobna kb semmit? :F

(#22983) seniman válasza Daffchy (#22982) üzenetére


seniman
addikt

Push-pullban több ventivel kisebb fordulaton lehet üzemeltetni őket. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#22984) Daffchy válasza seniman (#22983) üzenetére


Daffchy
őstag

Engem az alacsony fordulat annyira nem izgat. :)
Ne legyen hajszárító persze, de a jobb hőfok jobban érdekel.

Ha magasabb fordulaton ér annyit a szimpla venti akkor inkább megspórolnám azt a pénzt. :R

(#22985) Grózi válasza Pöttön (#22979) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ja,persze-hiszen még neked linkeltem a Kompakt topicban valamelyik Korszar blokkvastagságát-bocsánat öregszem... :D Egyetértek senimannal,arra felesleges a push-pull.Ebben a házban ilyen hardverekkel azért csoda jó hőfokokat ne várj,talán a 970+PS kombó tűnik a legjobbnak.
(#22982) Daffchy
A BQ baromi jó házhűtő,de vastag radin csúnyán elvérzik hiszen alacsony statikus nyomással rendelkezik.
A 3770K OC+290 tud rendesen fűteni,de azért a két vastag radi elegendő hőleadó felület.Én a helyedben beérném a sima push-al,viszont oda jó venti kell aminek ára van-Akasa apache vagy NoiseBlocker eLoop.
Viszont ezekből az 5 db nem kerül többe mint 10 átlag venti(2500-3500FT),tört annyi zaj mellett(evidens,a ventik mennyiségével a zaj hatványozódik) hűtené a rendszered.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22986) Daffchy válasza Grózi (#22985) üzenetére


Daffchy
őstag

Bizony tudnak fűteni... :))

Átgondolom az eLoop-t, lehet inkább rászánom magam arra...

Köszönöm Uraim a segítséget! :R :R :R

(#22987) Underhun


Underhun
csendes tag

Ehhez a géphez jó ez a ház?
https://www.pcx.hu/termek/kolink-aviator-cakl005-feher-szamitogep-haz-523276

(#22988) Grózi válasza Underhun (#22987) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen géphez?
Jó topicban vagy?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22989) s912


s912
aktív tag

Beszereltem az akasa-kat..

CPU (persze terhelés alatt) kb. 7-8 fokot hűlt.

VGA-t áttettem a középső slot-ba. Így most majdnem közvetlenül az SSD fölött van. Lehet visszateszem idővel, egyenlőre tesztelem. Viszont 60-61 fok alá nem megy, tehát itt is nyertem 5-6 fokot (eddig levett oldallap esetén volt 65-66 fokos a VGA).

:)

szerk.: 28-29 fok van a szobában.

[ Szerkesztve ]

(#22990) Grózi válasza s912 (#22989) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor beváltotta a reményeket,főleg hogy most meleg van a szobában,nem?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22991) mbazsi


mbazsi
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a topikot, és pár napja úgy döntöttem 3 db Lepa bol quiet ([link]) ventivel bővítem a házat. A 3-ból 2 db érdekes zajt produkál, mintha valami hozzáérne a lapáthoz, és súrlódna. Többször igazgattam a kábelt, és nem tapasztaltam arra utaló jelet, hogy ez lenne a gond, de a hang megvan. Le is videóztam ([link])
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj? Tudom orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#22992) Grózi válasza mbazsi (#22991) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Miről vezérled?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22993) mbazsi válasza Grózi (#22992) üzenetére


mbazsi
tag

Asrock B85M alaplap 4 pines Chassis Fan connector csatijáról.

[ Szerkesztve ]

(#22994) shteer válasza mbazsi (#22991) üzenetére


shteer
titán

Nincs túlfeszítve a keret becsavarozva?

..szerintem jónak tűnik

(#22995) mbazsi válasza shteer (#22994) üzenetére


mbazsi
tag

Nincs, a videón látszik, hogy önmagában, az asztalra téve is produkálja

(#22996) Grózi válasza mbazsi (#22993) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az pedig jó.Gyárilag a keret hátuljából nem jött ki a vezeték és nem azt éri el?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22997) mbazsi válasza Grózi (#22996) üzenetére


mbazsi
tag

Én is erre gyanakodtam, de egy 3-4 mm van a lapát és a vezetékek között. Én nem tartom valószínűnek. Aztán megpróbáltam amennyire tudtam működés közben is igazgatni, hátha mégis, de nem változott semmi. És 3-ból 2 ezt csinálja. Csak belenyúltam és peches vagyok?

(#22998) Grózi válasza mbazsi (#22997) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Garanciába vissza kell küldeni és cserélik-van ilyen,rossz széria.Talán te vagy a második ember akinél ez előfordult.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22999) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
Van egy vga csati nélküli régebbi, talán 300-as fsp tápom.
Szeretnék ennek a táp molex csatijairól minél több (régebbi 478-as) hũtõt egyszerre üzemeltetni. Hogy tudnám ezt megoldani?
Venti elosztó? Esetleg több ventivezérlõ egymás mellett és arra egyenként rádugni a 3pin kábeleket?
Van egy 8-as pwm-es elosztóm is, a végén molex csatlkozóval. Erre rádughatok több különbözö 4-pin ventit is és ha igen, akkor ezek is max fordulaton fognak járni, lévén nincs mi szabályozza?
Nem lesz köré gép építve, csak cpu hũtõket szeretnék róla üzemelni. Tudom elég beteg.
Elõre is kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23000) abridabri válasza flymi (#22999) üzenetére


abridabri
veterán

Csak nem te is ilyet akarsz csinalni ?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.