Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) Grózi válasza tixem (#21750) üzenetére


Grózi
Topikgazda

a kettő közül egyértelműen az Alpenfoehn jobb bordára-a BQ házhütőnek kíváló,még az Akasa Apache blacket ajánlom a figyelmedbe.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21752) tixem válasza Grózi (#21751) üzenetére


tixem
addikt

Még egy versenyzőre akadtam: [link]. Szimpi, hogy levehetőek a lapátok, így sokkal egyszerűbb a tisztítása.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#21753) Grózi válasza tixem (#21752) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az általam javasolt kettő más liga-ne érts félre,nem rossz venti,de halkságban nem veheti fel velük a versenyt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21754) tixem válasza Grózi (#21753) üzenetére


tixem
addikt

Értem, köszi. Csak fura volt, hogy nem sok tesztben láttam eddig. Marad akkor a WB2 :R már csak be kell valahonnan szerezni :D Merlin és bluechip kicsit messze van tőlem.

más: cserés lesz az egyik 80-as ventim is, ezt néztem (zalman z11 oldalsó venti helyére)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#21755) Grózi válasza tixem (#21754) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Be Quiet Pure Wings 2 80mm ;) -ha jót akarsz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21756) bifidus57


bifidus57
tag

COOLERMASTER NSE-300-KKN1 házba extra ventilátort milyet tudnátok ajánlani és hova?

Az lenne a lényeg, hogy sem a merevlemezek, sem az egyéb alkatelemek (pl. alaplap) ne melegedjenek jelentősen.

i5-4400 proci lesz benne, külön VGA kártya nélkül, kb. 4 db merevlemezzel, hétköznapi célokra. Játék nem lesz.

(#21757) Bnorbu válasza bifidus57 (#21756) üzenetére


Bnorbu
tag

Hogy segíthessünk szükség van az alaplapod pontos típusára és a pontos keretre amit rászánnál.

(#21758) bifidus57 válasza Bnorbu (#21757) üzenetére


bifidus57
tag

Az alaplap:
GIGABYTE GA-B85M-D3H

(#21759) _ocsisajt válasza Grózi (#21755) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Köszi mindent, már bent van a lepa cooler a gépben :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#21760) Grózi válasza bifidus57 (#21756) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kezdésnek a gyári ventiket dobd ki ha csendet akarsz-ritka irritáló hangjuk van.Az alaplapodon a sys_fan-ok feszültségalapon szabályoznak,tehát 3 pin-s ventikre lesz szükséged.
Én előre tennék 2 db és hátra 1 db Be Quiet Pure Wings 2-t a helyedben-ezeket a 3 db sys_fan aljzatról pont tudod szabályozni és a 3 db 7800FT.
(#21759) _ocsisajt Nincs mit,remélem tetszik és használd egészséggel!! :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21761) ricinus13


ricinus13
senior tag

Sziasztok!

6k-ig melyik a lehető leghalkabb 120-as de inkább 140-es 3 pines venti? Egy porszűrő lenne előtte, egy Define R4-es házban(láttam a felettem lévő hasonló kérdést, de nálam a hang a fontos).

(#21762) Grózi válasza ricinus13 (#21761) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Aerocool Dead Silence(ledes,3 válaszható szín) 120 és 140mm
Noiseblocker E-Loop B12 széria (2-s is elég),a 140-s kiesik az árkeretedből.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21763) ricinus13 válasza Grózi (#21762) üzenetére


ricinus13
senior tag

Köszi, ebből a Dead Silence-ből a Black Edition is ledes? Jobb lenne ha nem lenne. Illetve mondjuk egy E-Loop 14-2 megéri a felárat? Hajladó vagyok egy pizza árát még rádobni ha megéri.

(#21764) Narakh


Narakh
senior tag

Csak érdekességképp: a 12-es Xilence Red Wingek még most is számítanak akkora ár-érték bajnoknak, hogy ha valamikor feldobják a pacskert, ugyanolyat akarjak venni?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#21765) Grózi válasza ricinus13 (#21763) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,tudtommal az is ledes.Mindkettő kiváló venti és nincs köztük akkora különbség-én az eLoop-t venném,de amelyik neked szimpatikus.
(#21764) NarakhTisztázzuk le,a Xilence belépőszint-annyi pénzért megéri,viszont ne legyenek hatalmas elvárásaid.Véleményem szerint a jelenlegi ár/érték bajnok a BQ Pure Wings 2 a maga 2600FT-s árával.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21766) ricinus13 válasza Grózi (#21765) üzenetére


ricinus13
senior tag

Közben a honlapon megtaláltam hogy a feketében nincs led úgyhogy egyre jobban hangzik. Köszi a segítséget, még alszom rá néhányat hogy melyik legyen.

(#21767) Grózi válasza ricinus13 (#21766) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na ezzel nekem is újat mondtál-a másik 3 szín járt nálam és azok led-sek!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21768) ricinus13 válasza Grózi (#21767) üzenetére


ricinus13
senior tag

[link] az utolsó kép alján "All DS fan series: Black fan w/o LED..."

Remélem sikerült a link telefonról.

[ Szerkesztve ]

(#21769) Narakh válasza Grózi (#21765) üzenetére


Narakh
senior tag

Persze, értem én, de azért az ezer forintért tényleg nem tűnik rossz cuccnak (ShellKretor ajánlotta nagyon, mikor a házamat vettem).

Van a Pure Wings 2 annyival csendesebb - leszabályozva -, hogy adott esetben megérje váltani?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#21770) Grózi válasza ricinus13 (#21768) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyártói leírás alapján igazad van-be is írom az Összefoglalóba ha megvetted és tényleg nem led-s! :R
(#21769) NarakhLeszabályozva halk,viszont 65-70%-s fordulattól a BQ sokkal csendesebb.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21771) Narakh válasza Grózi (#21770) üzenetére


Narakh
senior tag

1500-as fordulaton halkabb, mint a Xilence 1300-on?

(nem kötekedésből, komolyan kíváncsi vagyok)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#21772) Grózi válasza Narakh (#21771) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen és több levegőt is szállít.De már 1000 rpm is nagy különbség van hang terén.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21773) Narakh válasza Grózi (#21772) üzenetére


Narakh
senior tag

A végén még megdumálsz.

(na persze még kiderül, mit produkál a két Xilence lenyugtatva)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#21774) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
COOLERMASTER Hyper 212 Plus toronyra keresek ventilátort [link] plusz még egyet ugyan ebben a méretben a házba.
Van valami "olcsó" halk elfogadható teljesítményű amit tudtok ajánlani?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21775) Grózi válasza SirKero (#21774) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Attól függ mit tudsz vezérelni és mi az az olcsó..Tehát 120mm,gondolom a toronyra 4 pin kell-de a házventi 3 vagy 4 pin?És mondj egy árkeretet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21776) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Tudtok javasolni ház szellőztetéséhez 12cm-es ventit 3pin-es csatival (összesen 4-6db kerülne a gépbe) ami hatékonyabb mint a Coolink Swif2 1200?

Nem feltètlen a világ legjobb és egyben legdrágább ventije kellene nekem, csak ami hűtésiteljesítményben jobb, de nem hangosabb mint a mostani Coolink-ek.

Előlapi ventiszabályzóra kötném ami ha minden igaz és az emlékezetem nem csal akkor 5-12v között tudja adni a kakaót amennyire tekerem a potmétert a szabályzón.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21777) Grózi válasza Puma K (#21776) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 120
Aerocool Dead Silence(ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker E-Loop B12 széria

Bármelyik jobb,természetesen ahogy az áruk emelkedik,úgy az érték is amit kapsz a pénzedért.Mondjuk én vezérlőre kötve,ha olcsón akarnám megúszni akkor a BQ-t választanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21778) SirKero válasza Grózi (#21775) üzenetére


SirKero
őstag

Az alaplapon 3 db. négy pines venti csatlakozó van ( GA-B85-HD3-A ) tehát mind a kettő 4 pines legyen.
Elsőre kb. 1500-2000 HUF/db lenne a keret.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21779) dqdb válasza SirKero (#21778) üzenetére


dqdb
nagyúr

Abból a háromból csak a CPU_FAN tényleg PWM-es, arra 4 pines ventilátor kell, a két SYS_FAN-re a 4 pines csatlakozó ellenére 3 pines ventilátor kell. A harmadik, 3 pines SYS_FAN pedig nem képes szabályozásra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21780) MasterMark


MasterMark
titán

10 centis PWM-es ventit tudtok? 92mm-es felfogatással.

Switch Tax

(#21781) SirKero válasza dqdb (#21779) üzenetére


SirKero
őstag

A házhűtő lehet akkor 3 pines mert a ház előlapján van fordulatszám szabályzó ( aerocool rs-9 )

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21782) Puma K válasza Grózi (#21777) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm!

Amiket javasoltál azok közül vízhűtés radiátoraira is lehetne tenni a későbbiekben?
Tudnának kellő levegőt megmozgatni push vagy pull felállásban?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21783) Grózi válasza SirKero (#21778) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ennyi pénzért csodát ne várj,előre mondom.Ennyiért csak a Xilence Red Wing és a Cooltek CT-Silent van,mindkettő létezik 3 és 4 pin-ben is.Ha tényleg jót akarsz,akkor házhütőnek a BQ Pure Wings 2,a cpu-ra pedig Alpenfoehn Wing-Boost 2-Lepa Bol.Quiet-Akasa Apache.
(#21780) MasterMark Én a helyedben ezek közül választanék(tudom hogy 92mm-ek):
Coolink SWiF2-92P,Nanoxia Deep Silence PWM 92- 1400,be quiet! Shadow Wings PWM 92 mm
(#21782) Puma K Milyen vastag radi?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21784) Puma K válasza Grózi (#21783) üzenetére


Puma K
veterán

60mm

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21785) Grózi válasza Puma K (#21784) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek közül csak az eLoop megfelelő 60mm-s radi átfújására.4 pinben még az Akasa Apache lenne jó neked,házhűtésre és radira is.Viszont az Apache nagyon nem szereti a feszültségalapú vezérlést...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21786) Puma K válasza Grózi (#21785) üzenetére


Puma K
veterán

Mármint 3pin-re gondolsz nem?

Mert első körben is azok iránt a ventik felől érdeklődtem amik 3pin-esek.

Az mit jelent, hogy nem szereti a fesz alapú vezérlést?
Milyen egyéb módon lehet még ventit vezérelni?
Bizonyos ventik motorja nem szereti a feszültségváltozásokat?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21787) MasterMark válasza Grózi (#21783) üzenetére


MasterMark
titán

Vagyis 10 centis nem nagyon van, jól gondolom?

Switch Tax

(#21788) Grózi válasza Puma K (#21786) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Félreértettél,a 3 pin-s ajánlottak közül jó neked az eLoop radira is+ megjegyeztem,ha tudnál pwm-s aljzatról vezérelni akkor jó lenne az Apache is.Viszont az Apache(és még pár pwm-s venti) nem szereti ha feszültségalapon(3 pin-s aljzat,vezérlő) szabályozzák,kattogó motorhanggal szokta "díjazni".
(#21787) MasterMark 92 mm-s furattal nincs választék és amúgy is kicsi a választék 100-s ventiből.92 mm-ből amiket ajánlottam,azokat nyugodtan választhatod.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21789) MasterMark válasza Grózi (#21788) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. A SWiF2-t ismerem, azt is néztem ki a Noctua NF-B9 mellett, csak gondoltam létezik valami 10 centis ami jobb lehet.

Switch Tax

(#21790) Puma K válasza Grózi (#21788) üzenetére


Puma K
veterán

Ja hogy ja!
Értem.

Végül is ha veszek-csinálok 4pin --> 4-6db 4pin-es elosztókábelt akkor tudom vezérelni mindegyik ventit alaplapról is vagy akár az tudja magának hőmérséklet szerint.

Köszönöm a javaslatokat és az infókat!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21791) SirKero válasza Grózi (#21783) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21792) dqdb válasza Puma K (#21790) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem terhelhetőek 2 amperrel az alaplapi csatlakozók (valószínűleg nem, ha mégis igen, akkor ezt a kézikönyvben biztosan kihangsúlyozzák), akkor ennyifelé történő osztáshoz mindenképpen külön tápellátású splittert vegyél.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21793) Puma K válasza dqdb (#21792) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm a kiegészítést!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21794) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek a közeljövőben venni egy Fractal Define R5 házat és az lenne a kérdésem, hogy érdesem-e a gyári Fractal ventiket lecserélni Be Quiet Pure Wings-re. 3darab 140mm-est gondoltam bele, kettő előre egy pedig hátra, rákötve a ház szabályzójára, 7V-on járatva.
Igazából nagy hőtermelő cucc nincs a gépben, egy i5 4570 procim van amit egy Scythe Ninja 3 hűt (ezt lehet passzívan fogom használni, mivel a régi FD Core 3000 házban is így volt), illetve egy Giga GTX970 G1, tehát szerintem nagy szélvihar nem fog kelleni ezek hűtésére.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#21795) abridabri válasza bogarfx (#21794) üzenetére


abridabri
veterán

7V on siman jok a gyari Fractal ventik, nekem is van 2db es tok jok.

(#21796) ricinus13 válasza abridabri (#21795) üzenetére


ricinus13
senior tag

+1, egyelőre nálam is marad a gyári venti az R4-ben.

(#21797) Anubris válasza Grózi (#21788) üzenetére


Anubris
őstag

És azt nem tudod, hogy az Akasa Apache, Alpenföhn wing boost 2, Y 2 pin-es csatlakozójára kötve hogy bírja?

Nekem most P/P-ben kettő Push-ban az alaplapra van kötve, kettő meg egy-egy Wing Boostra. Korábban a Wing Boostra Pull-ban a házhoz tartozó gyári Corsair ventik voltak csatlakoztatva és úgy tapasztalom, hogy a CPU hőfokok jobbak lettek,viszont hangosabb is a gép így. Csak azt nem tudom, hogy az Akasa-val van-e gond, vagy pedig egyszerűen azok a Corsair ventik, voltak ennyire halkak.

(#21798) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Van egy Sharkoon Vaya házam, ebben pedig hátul egy AC F12 Pro. Mennyi javulást lehetne elérni a hűtésben, ha pl. az első gyári ventilátort cserélném? Illetve a hátsó mennyire számít jónak? Évekkel ezelőtt, amikor vette ez volt az ajánlott, de azóta sehol nem látok AC-ket. Ennyire romlottak, vagy csak a többi venti ennyivel jobb náluk? Az számít, ha pl az első és a hátsó eltér a fordulatszámban, vagy a CFM-ben? Ház ventilátornak a 3 pines a jobb?
Illetve (elméleti síkon), ha a processzor hűtőmre szeretnék még egy ventilátort, de az alaplapon csak 1 db 4pines cpu fan hely van, akkor gondolom egy Y elosztóval meg lehet oldani a dolgot, 2 ugyanolyan ventilátor esetében. Ilyenkor kell még valamit mókolni, vagy az elosztó kábel már gyárilag úgy van bekötve, hogy jó legyen? Konkrétan az érdekel, hogy a 4 pin közül ami a visszajelzést továbbítja, az gondolom csak az egyik ventiről veszi a jelet, és amit az alaplap küld a ventinek, az van duplázva? Vagy be van kötve mind a 4 kábel mindkét ventinek, és ez nem okozhat kárt?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#21800) tejmaffia123


tejmaffia123
tag

Szevasztok ! Ár érték arányban melyik a legjobb választás ?

120mm 3pin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.