Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) izomhod válasza GoTReX (#14896) üzenetére


izomhod
senior tag

nem csak szép a hangszered, hanem jó is!

ha visszaolvasol 10-20-30 hsz-t, találsz hasznos linkeket a tanuláshoz, illetve tanát vs internet-ről tanulás mellett illetve ellen is vannak érvelések

csemegézz egy kicsit, aztán jöhetnek a kérdések:)

Andriodos telóra van Guitar tuner, hasznos tud lenni

e a d g h e a hat húr fentről lefele haladva, ezeket kell belőni, és nem elszakítani;)

[ Szerkesztve ]

(#14902) GoTReX válasza izomhod (#14901) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm,jól esik ezt hallani:) Reméltem,hogy kezdőként nem bökök egy olyan típusra ,amiről le fognak beszélni,és helyette ajánlanak egy négyszer drágábbat :) Alternatívaként még ez volt [link] ,ezért is kérdeztem az Akusztikus Vs Klasszikus dolgot. Ez egy kicsivel olcsóbb,de lehet nem érdemes pár ezer forinton fennakadni,lévén hogy időtálló dologról beszélünk.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14903) Bobrooney válasza GoTReX (#14902) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szerintem próbálj ki 1-2-t nem gond ha semmit nem tudsz rajta, ha normális az eladó tud segíteni rendesen. Nekem pl a nylon húrok nem tettszenek. Szeretem ha cseng a húr :)
Meg youtuben találsz róluk videókat. Cort AD 810 és ez magyar :))

(#14904) alienpapa válasza GoTReX (#14900) üzenetére


alienpapa
senior tag

Majd nemsoká jön Szten Márs és elmond neked minden lényeges dolgot! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#14905) atidzsiforc válasza GoTReX (#14900) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Amelyiknek jobban tetszik a hangja.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#14906) sza.sa válasza GoTReX (#14896) üzenetére


sza.sa
tag

Szia GoTReX!

Esetleg kecskeméti vagy? (az ezeneboltból gondoltam erre...)

sza.sa

(#14907) GoTReX válasza Bobrooney (#14903) üzenetére


GoTReX
őstag

Uhhh,így még komolyabb a fekete ;)

Nem vagyok kecskeméti,gödöllői vagyok:) Azt dobta ki a kereső Sza.sa,de népszerű típus szerintem,találhatok máshol is:)

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14908) sza.sa válasza GoTReX (#14900) üzenetére


sza.sa
tag

Amúgy én nylon húrossal kezdtem, de kicsi volt hozzá a kezem, és átnyergeltem elektromosra... :)
Van hogy éjszaka még ez is hangos, pedig még be se dugom az erősítőbe...

Cortot tuti találsz sok helyen :)

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#14909) GoTReX válasza sza.sa (#14908) üzenetére


GoTReX
őstag

Remélem:) Ahogy láttam a videóban magasfényű lakkozással van:) Van még a Csodahangszer amiben a netshop szerint van még.:) E-Zene árai jobbak így első blikkre. ED...Bk...Stb...Csak a festésben látok eltérést,jó lenne ha kapna egy fantázianevet,és nem egy kódsort:P

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14910) M3aN válasza GoTReX (#14900) üzenetére


M3aN
senior tag

SZVSZ:
Én is nylon húrossal, tehát klasszikussal kezdtem, és még a mai napig játszok rajta. Vannak zenék amik ezen szólnak szépen a hangzása miatt, valamint a nylon kedvező tulajdonsága hogy kevésbé fáj tőle az ujjad.
Míg az ujjperceid végei nem fognak "megkeményedni", nem fogsz tudni szépen lefogni egy akkordot hosszabb ideig, illetve sokat fog fájni.

(#14911) Bobrooney válasza M3aN (#14910) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Elég hamar hozzászokik az ujjperc szerintem, első 1-2 hét kellemetlen, de a "vágy" meg hajtja az embert, hogy játsszon rajta.
Ha meg már nagyon fájnak az ujjaid, játszd pl a Metallica - Nothing Else Matters-t :DDD

(#14912) GoTReX válasza Bobrooney (#14911) üzenetére


GoTReX
őstag

M3an,Bob.:Érdekes de nem a zúzósabb Rock iránti rajongás miatt fogant a gondolat,hogy elkezdjem:) Nem vagyok egy Western rajongó,de mostanában ami úgy megfogott az néhány track a mostani Django albumról.Mondjuk a Main Theme az 1966-os eredetiből van:)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14913) Bobrooney válasza GoTReX (#14912) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Az a szám nem zúzós és az első pár másodperchez nem kell lefogni semmit, csak az üres húrokat pengetni :))

(#14914) sza.sa válasza GoTReX (#14909) üzenetére


sza.sa
tag

Azért vannak az e-zenénél is jobb árak:
Cort AD810

Én már rendeltem tőlük elég sok értékben, minden okés volt.

ui.: most látom amit kinéztél, spec kiadás, én meg simákat linkeltem.. De akár egy emailt megérhet, hátha be tudják szerezni.

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#14915) GoTReX válasza sza.sa (#14914) üzenetére


GoTReX
őstag

Magasfényű Cort AD810-BK (black) .Látni azért több helyen,de pl. Tajti Musicnál van még,és az Pesten van legalább:) Azonos áron. Kecskemét nekem azért kicsit kiesik.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14916) sza.sa válasza GoTReX (#14915) üzenetére


sza.sa
tag

Amúgy sincs Kecskeméten raktáron, csak rendelhető.

sza.sa

(#14917) Bobrooney válasza GoTReX (#14915) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha lejössz Győrbe akkor, elmegyek veled szívesen, kipróbálni :))

(#14918) GoTReX válasza Bobrooney (#14917) üzenetére


GoTReX
őstag

Anno járogattam egy csajhoz oda,nem a szomszéd az nekem:P Pesti Tajti-Music lesz szerintem majd a bolt,Keletiből szerintem nem is olyan messze:) Nézegettem tokokat,olyan 5800 kb...Érdemes ilyenkor húrokat,egyéb kiegeket beszerezni előregondolva?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14919) izomhod válasza GoTReX (#14918) üzenetére


izomhod
senior tag

húrt igen

főleg olyat, amiben 2-2 db vékony e és h van:)

(#14920) GoTReX válasza izomhod (#14919) üzenetére


GoTReX
őstag

Na látom nőlnek a járulékos költségek:P:D

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14921) Bobrooney válasza izomhod (#14919) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Eddíg még csak egyszer sikerült elszakítanom az e húrt. Én csinálok valamit rosszul? :DDD
Hangszerboltban is ajánlotta nagyon az eladó, de nem igazán láttam értelmét a +1 húros szettnek.

(#14922) izomhod válasza Bobrooney (#14921) üzenetére


izomhod
senior tag

majd egyszer szakad el egy szalonnasütésnél, vagy amikor este 8kor gyakorolsz mint a gép, a hajad fogod tépni, hogy nincs másik húr:)

a 2 plusz húr ára nem ver oda senkit

(#14923) Bobrooney válasza izomhod (#14922) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha nyekereg amikor hangolom, akkor mindig szerzek be másik szettet, v cserélem is. De olyan őrült sokat nem szoktam pengetni.

(#14924) GoTReX


GoTReX
őstag

Közben megpróbálom összeszedni az anyagot alapoktól.Sajna se a hangokkal ,se a lefogásokkal még elméletben sem vagyok tisztába.Ahogy látom a források megvannak a neten,csak valahogy fel kellene építeni hogy lássam a rendszert az egészben :F :) És hogy ne csak pislogjak mint a forma a Ravasz az agya és a két füstölgő puskacsőben: Szép-szép,de mire való? :F :D

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14925) M3aN válasza izomhod (#14922) üzenetére


M3aN
senior tag

Igen, szakadt már el nálam is szombat délután, aztán de örültem hogy volt +1 :D

(#14926) Bobrooney válasza M3aN (#14925) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Na mi van, fórumpukkasztó volt a téma? :DDD

(#14927) Szten Márs válasza alienpapa (#14904) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pont pár hozzászólással ezelőtt mondtam el mindent, ami most is feljött, ugyanazokat tudnám mondani.
A nylon vs fémhúr témát is érintettük (amúgy a klasszikus gitár talán nem akusztikus? :) ), meg a honnan szedjhetük össze ami kell az alapoktól témát is.

Persze, ha van bármi további kérdés, szívesen válaszolok. :K

[ Szerkesztve ]

(#14928) M3aN válasza Bobrooney (#14926) üzenetére


M3aN
senior tag

:))

(#14929) GoTReX


GoTReX
őstag

Eddig mindenre választ kaptam,éppen akkordok fogalmaival barátkozom egy magyar oldalról.Van 1-2 "gitársuli" stb magyar nyelvű PDF,lehet érdemes lenne leszedni párat,bár nemtudom milyen szinttől kezdi az anyagot.Amúgy köszönöm a türelmet,és a segítséget! ;) Van egy érzésem ,hogy nem lesz ez olyan könnyű...

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14930) madmike válasza GoTReX (#14929) üzenetére


madmike
őstag

Hasonló cipőben járok mint Te. Vasárnap vettem egy akusztikus gitárt. A Muszty-Dobay féle Új gitáriskolát ajánlom, szerintem egész emészthető, legalábbis egyelőre úgy érzem.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14931) GoTReX válasza madmike (#14930) üzenetére


GoTReX
őstag

Be szereztem PDF-ben még tegnap:) Érdekes ember lehet a szerző a nyelvezetből kiindulva :D Gitár nélkül én még csak átfutottam:) Hol tartasz?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14932) madmike válasza GoTReX (#14931) üzenetére


madmike
őstag

Én is meglepődtem a szövegen :D
Még csak az E-moll, A-moll résznél járok,mert tegnap nem volt időm elővenni, majd ma haladok tovább. Aztán nem kizárt,hogy a Justinguitarral is megpróbálkozom. Nagyon tetszenek a videós oktatások rajta.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14933) GoTReX válasza madmike (#14932) üzenetére


GoTReX
őstag

Mennyire vagy kezdő amúgy a témában?:) Van valami kötődésed,vagy zenei "előképzettséged"?:) Ma énis átfutok pár anyagot,de nálam nincs még meg fizikailag a gitár így kicsit faltenisz a dolog:P

A többiektől kérdeznék még egy nagyon kezdő kérdést: Találtam helyben 2 hangszerboltot is,ami nagyon meglepett.A gond inkább az ,hogy nem találtam meg ezt a típust.Az egyiknek nincs oldala,a másik meg nem ír árakat...Az oldallal rendelkező boltnak van 2 típusa ami még szimpatikus,de annyira azért nem mint az eredeti ötlet.
1. MSA CW170L:Balkezes western gitár,Fekete szín,4/4-es modell

2.Stagg SW201 BK,Western gitár,Fekete szín,4/4-es modell

Becsomagolják valamilyen szinten,miután megveszi az ember? Hülye kérdés,de feleslegesnek tartok 6-8 ezerért tokot venni,csak hogy hazafele ne karcolódjon szét. :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14934) izomhod


izomhod
senior tag

én a kezdőknek inkább ezt ajánlom:
[link]

nem sok, ezt be kell vágni a-z -ig, alapnak elég nagyjából

dobozban szállítják a boltokba is, vagy ha mégsem, akkor adnak, tuti van nekik

[ Szerkesztve ]

(#14935) Noddy válasza GoTReX (#14933) üzenetére


Noddy
senior tag

Dobozban kellene, hogy adják.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14936) GoTReX válasza Noddy (#14935) üzenetére


GoTReX
őstag

Kösz a gyors választ,ebben nem voltam biztos:)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14937) madmike válasza GoTReX (#14933) üzenetére


madmike
őstag

Abszolút kezdő vagyok, sose tanultam zenélni. Általános 1-4 ének óra az összes, de azt meg elbohóckodtuk :) De én csak a saját szórakoztatásomra szeretnék megtanulni gitározni, nincsenek vele komoly céljaim.

Miután most vettem a gitárt, próbáltam rendesen utánanézni milyet is érdemes, az MSA és a Stagg gitárokról nem sok jót olvastam se itt, se máshol. Ha szűkös a keret (nálam is az volt) miért nem nézel használtat? Én egy Fender dg-5-öt vettem tokkal, hangolóval 17ért, de kifoghatsz egy Cort AD810et is 20alatt.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14938) GoTReX válasza madmike (#14937) üzenetére


GoTReX
őstag

Majd szétnézek,de nem szeretnék használtat venni:S Nem a gitárt tartom drágának,hanem jogsi előtt állok,és az igencsak zsebbenyúlós lesz. :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14939) izomhod válasza GoTReX (#14933) üzenetére


izomhod
senior tag

az msa nem tudom mi lehet, staggról már hallottam, de nem tudom érdemes-e venni

csekkold ezt használt

[új cort] - ez 26.900, de sok vacakolástól megkímélheti magát az ember, mert a gyengébb gitároknak majd (nem törvényszerű) letörhet a hangolókulcsa, rosszak az illesztések, zörög, nem tartja a hangolást, ezeknek a javítása, kiküszöbölése is ezresekbe kerülhet + idő

mondjuk ez a cort sem egy atomhiperszuper gitár, de minőségibb, mint amit mutattás stagg és msa. bár lehet azokból is kifogsz egy jót.

ja, te balkezes vagy?

(#14940) GoTReX válasza izomhod (#14939) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm:) Nem ,jobb.Hmm szerintem marad az eredeti,max utazok egy kicsit.De ha már az elején kompromisszumokat kötök,és olyan veszek ami már eleve nem tetszik,nem a legjobb kezdet :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14941) toth_janika válasza izomhod (#14934) üzenetére


toth_janika
őstag

Lehet én vagyok a béna, nincs kizárva, sőt... De én ettől az oldaltól agyérgörcsöt kaptam... Sztem egyáltalán nem való kezdőnek. Pl.:
'Az európai temperált hangrendszerben 12 hang van, ehhez zeneelméletileg és szólótechnikailag 7 alapskála tartozik"
De hogy mi az a "temperált hangrendszer", mi a 12 hang, arról egy szó sincs csak egy link, ami egy másik kb Révai nagylexikon méretű oldalra navigál...
Sztem ezt nem lehet épésszel végignézni :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#14942) GoTReX válasza toth_janika (#14941) üzenetére


GoTReX
őstag

Akkor már ketten vagyunk :D

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14943) izomhod válasza toth_janika (#14941) üzenetére


izomhod
senior tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, azt csak viccnek írtam!

ugye milyen agyfájdító?

elkezdem olvasni, és rájövök, hogy tudom a 3. bundig a hangokat, meg az E húrt a 12. bundig, meg a 7 dúr-moll akkordpárt, és tök jól megvagyok vele:)

én a Muszty-Dobayt kölcsönkaptam anno, az klafa könyv, azt olvasgassátok inkább ti is, aztán lehet majd haladni :)

[ Szerkesztve ]

(#14944) toth_janika válasza izomhod (#14943) üzenetére


toth_janika
őstag

Uh... ok... akkor nem én vagyok a GYP-s :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#14945) GoTReX válasza toth_janika (#14944) üzenetére


GoTReX
őstag

Ez a könyv valahogy tényleg ésszerűbben magyaráz,bár vannak benne így is érdekességek a "hippipárostól":D
Tehát a tabulatúra-kottában,mint a matek.A 6 vonal betűvel jelölve E1,H,G,D,A,E6 mint a koordinátarendszerben az Y tengely,a rajta fekvő számok pedig az X tengely bundok számaival,és a kettő metszéspontja az adott hang.Nekem így állt össze a kép. :)

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14946) izomhod válasza GoTReX (#14945) üzenetére


izomhod
senior tag

így van

azt meg tudod mondani, hogy akkor ezek milyen hangok? az első 5-öt mondjuk. nem mind egész hang

[link]

day tripper

(#14947) GoTReX válasza izomhod (#14946) üzenetére


GoTReX
őstag

Nem.Ez nekem még káosz.A könyv is hirtelen beledob a kotta világába,és olyat kér amit előtte nem is említett :F G,H,E1,G. Ennyi egyenlőre... :B

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#14948) Eastman válasza GoTReX (#14945) üzenetére


Eastman
őstag

:)

Ennyi. Az a szép a zenében, hogy miután a „matekon” átrágtad magad, bemagoltad, jössz Te a képletbe és onnantól már csak Te vagy. Kibontod, kifejezed a zenével magad.

Csak azt kell megjegyezni, hogy hova nem nyúlhatsz. Minden más amit fogsz, jól hangzik majd...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14949) madmike válasza Eastman (#14948) üzenetére


madmike
őstag

Ezt szépen megfogalmatad :)
Remélem nekem is sikerül majd kibontakoznom :)
Erősen gondolkozok rajta, hogy amikor már biztosan le tudom fogni az alap akkordokat, akkor felkeresek egy tanárt néhány óra erejéig.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14950) izomhod válasza GoTReX (#14947) üzenetére


izomhod
senior tag

hú, nem ezt akartam linkelni, de C E G C az első 4 hang

na de nem zavarlak bele, olvasgass csak

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.