Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) izomhod válasza nesa (#15749) üzenetére


izomhod
senior tag

nagy buli volt, olyan surround volt a Puskásban, ilyet még nem is hallottam.

a színpad, a fal keresztben volt vagy 70 méter, magasságra is megvolt vagy 12-15
olyan volt, mint egy nagyon szélesvásznű mozi, egyszerre volt szájbarágó és elgondolkodtató

(#15752) sajtee válasza McCann (#15750) üzenetére


sajtee
senior tag

Szeretem a csöves hangot, de ez picit drága lenne.. :) Azért gondoltam a Frontman 212-re, mert 100W-os, 2x12" hangszóró, 3 csatorna, lábkapcsoló és sokan mondják, hogy jó. Csak "kezdésnek" kell, ha már tudok gitározni (...), úgyis eladom, és lecserélem jobbra :)

(#15753) McCann válasza sajtee (#15752) üzenetére


McCann
tag

Persze, vágom :)

Nekem a Marci előtt Behringer kombóm volt, az is hasonló paraméterekkel rendelkezett, mint a Frontman.
Nincs ezekkel semmi baj, mikor mélyebbre merülsz a gitározásba, úgyis kialakul, hogy merre vezet az utad, mi kell a te soundodhoz :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#15754) sajtee válasza McCann (#15753) üzenetére


sajtee
senior tag

Idén már nem iratkoztam be Szabolcshoz (a volt tanárom). Talán hiba volt. Most szeretném egy darabig magam taposni az utam, aztán, ha elakadok, őt bármikor elérem. Úgy érzem, nagyon sokat tanított nekem, egyszerűen már benne van a kezemben, amit tudok. Szóval, most jöhetnek az új, bonyolultabb dolgok. Mikor éjszaka nem tudok aludni és eszembe jut valami, gyorsan felkapom a gitárt, és telefonra rögzítek egy-egy riffet. Ma meghallgattam párat közülük. Van néhány kuka, de találtam köztük 4-5 egész jót, amik még konkrétan illenek is egymáshoz, tehát nagyjából már megírtam 1-2 leendőbeli "zenémet", szóló csak egyhez van, amit nem találok.. :W
Nagyon sokat kell még tanulnom, de ebben a pár hónapban azt hiszem... Talán nem is tanultam többet, mint az első fél évben, de sokkal jobban érzem a gitárt, és könnyebben megy minden :K

(#15755) McCann válasza sajtee (#15754) üzenetére


McCann
tag

Ha be tudsz ruházni egy looper pedálra, vagy a gépen tudsz rögzíteni több sávot valami recorderben, az is tud dobni a dolgon nagyon sokat, hogy a saját akkordjaidra próbálsz szólózni :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#15756) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Megjott az uj peklapatom!! :C

Csinaltam vele egy gyors demot beallitas utan. [link]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#15757) Plazmacucci válasza atidzsiforc (#15756) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R beteg!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15758) izomhod válasza atidzsiforc (#15756) üzenetére


izomhod
senior tag

aztamindenit neki!
elég kemény balta, nekem 2 gitáromon van ennyi húr :D

milyen érzés, átéred a nyakat?

(#15759) atidzsiforc válasza izomhod (#15758) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Igen aterem. Szep vekony D-profil (elso bundnal mindossze 20mm), ugyhogy nem terheli a csuklomat, meg a huvelykujjamat jatek kozben. Szelessegre meg kb olyan, mint az 5 huros squier precision bass-em.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#15760) izomhod


izomhod
senior tag

ja ha már basszusgitár, eladó a preckóm!

SD hangszedőkkel szerelve, fórumon belül hetvenért odaadom szívesen, ha valakinek megtetszik
[link]

(#15761) Eastman válasza izomhod (#15760) üzenetére


Eastman
őstag

Szép!

Mi a terv? Mit veszel, miután „mindent” eladtál? :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15762) izomhod válasza Eastman (#15761) üzenetére


izomhod
senior tag

már megvan, mutattam szerintem, egy kék p+j cimar, most épp nincs képem róla

(#15763) McCann válasza atidzsiforc (#15756) üzenetére


McCann
tag

Úristnnnnn, 8 húr... :Y

Respect! :R

Nekem a 6 is sok néha :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#15764) Hegasus


Hegasus
senior tag

Sziasztok!
szeretnék elkezdeni gitározni a magam és esetleg mások szórakoztatására. (tehát semmi verseny, meg koncertek) Persze alapokat megtanulnék, de igazából csak egy-két számot tanulnék meg.
Szóval csak akusztikus gitár érdekelne, abból melyiket ajánljátok (max 20.000 Ft, akár használt is). Nem kell világelső hangzásúnak lennie, meg márkásnak, de azért szóljon valahogy. Műanyag, vagy fém húros lenne jobb?

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#15765) izomhod válasza Hegasus (#15764) üzenetére


izomhod
senior tag

szia!

ismét egy újabb ember, ennek örülünk;)
a 20e ft már nem gagyi kategória, ott lehet normális gitárokat kifogni.

cort ad810 vagy fender cd60-as szokott kijönni a végén, ezek fémhúrosak, és 20 fölött van az áruk újonnan
azt hogy fém- vagy nylonhúr hangzásvilága tetszik-e jobban, azt neked kell eldönteni

a fémhúros kicsit jobban igénybe veszi az ember ujjbegyeit az elején, de ha 9-10es vastagságú húrokat választasz, akkor sima ügy.
ilyenkor meg szokott fordulni itt egy mondat, valami ilyesmi, hogy "5-7 éves kislányok tanulnak fémhúroson, szóval ez ne tartson vissza."
de ha a klasszukus gitár hangja tetszik jobban, akkor nylonhúros a te gitárod;)

kérdés, hogy új, vagy jöhet használt is?

10 és 30e ft közötti használt akusztikusokat találsz pl itt

üdv

[ Szerkesztve ]

(#15766) Bencsizy válasza Hegasus (#15764) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hallgass meg egy nylon meg egy fémhúrost is, és döntsd el, hogy melyik hangja tetszik jobban. A fémhúrosnak csilingelőbb, fényesebb hangja van.
20000 Ft-ért nem érdemes sztem venni, mert annyiért igazából olyat nem kapsz, amivel normálisan tudsz tanulni. Értsd: vmi nem stimmel a gitárral, pl nem jó az oktáv, akkor hiába csűröd-csavarod, mindig is hamisan fog szólni. Esetleg magas húrmagasság és szintén csak szenvedést okoz.

25-30 körül nézegess (már ha újat szeretnél),
Szerintem ez pl nem rossz egy kezdőnek:
[link]

De várd meg a többiek véleményét is, minél többet tudsz, annál jobb, valszeg ők is tudnak olyan gitárt mondani, amiről én ne tudok és meg is éri. :)

(#15767) BluEyes válasza Hegasus (#15764) üzenetére


BluEyes
őstag

A fém-nylon kérdést máshogyan közelítsük meg, mert alapesetben itt nem csak a húr anyaga, hanem a hozzá tartozó gitár konstrukciója is különbözik.
Nylon húr - klasszikus gitár - széles, vaskos nyak
Fém húr - western gitár - karcsú, kényelmes nyak

A képen jól látszik a különbség. Általánosságban el lehet mondani, hogy ha valaki "gitározni" akar, akkor a western típusú fémhúrosra gondol, még ha pontosan nem is tudja ezt. :)
A klasszikus gitárt akkor lehet ajánlani vételre, ha konkrétan klasszikus darabokat kívánunk tanulgatni, tábortűz-gitározáshoz a western típusok a megfelelőbbek.
A húrok anyaga amúgy tipikusan a kezdők problémázása, 1-2 hét után elfelejtődik a dolog, és mindenki rájön, hogy a fém húrral sincs semmi probléma.
A fémhúros (western) gitárokra nyugodtan lehet ám nylon készletet is felrakni, teljesen rendben van az úgy. Fordítva - klasszikusra fémet - nem szerencsés. Szóval egy kényelmes fémhúrost válasszál, aztán olyan húrt raksz rá, amihez éppen kedved támad.

Íme a nylon húros fémhúros

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#15768) Hegasus


Hegasus
senior tag

izomhod, Bencsizy, BluEyes köszönöm a válaszokat! közel minden kérdésemre kaptam választ! :R

még azt is megkérdezném, hogy melyik tartósabb a fém vagy a nylon? nem feltétlenül a nyúzásra gondolok, hogy minél jobban feszítem, és melyik szakad el előbb, hanem hogy idővel, melyik kezd megereszkedni, aztán egyre többször kell hangolni. (persze ez nem probléma, ha hangolgatni kell)
meg esetleg tudtok valami jó androidos alkalmazást gitár tanulásra és hangolásra? :DDD
van egy ilyen könyvem régről, ez is megfelel a célnak?
ez meg ez tetszik is, valamelyik lesz ezek közül, és akkor ezekre lehet nylon-t is tenni.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#15769) izomhod válasza Hegasus (#15768) üzenetére


izomhod
senior tag

a Muszty-Dobay megfelel, sokan kezdik azzal

ezt az ereszkedés dolgot nem tudom, használattól függ, hogy mennyit nyúzod, meg mennyi dzsuva és izzadtság tapad a húrra. ha tisztogatod, akkor elég 2-3 havonta cserélni a húrokat (fém), de nekem van hogy 1 évig is rajta van (mondjuk az úgy is szól :) )
egy garnitúra húr 800 ft körül kezdődik.

(jótanács: MINDIG legyen otthon egy garnitúta plusz húr, mert ha este 8kor a legnagyobb gyakorlás közben elszakad, már nem kapsz sehol)

a marketen beírpod hogy guitar tuner és a legtöbbet letöltött/jóra értékeltet leszeded, jó lesz, én is egy olyat használok

[ Szerkesztve ]

(#15770) Hegasus válasza izomhod (#15769) üzenetére


Hegasus
senior tag

:R

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#15771) reményhal


reményhal
csendes tag

Sziasztok!
Talán tudtok segiteni.
Egyedül zenélgetek magamnak leginkább , és néha napján ( kb évente 3 ) összerakok számokat.Nehéz lenne behatárolni,de mindenesetben instrumentális ,szólózene féle,csak nem mindig a gitár a szóló, hanem néha a bass,néha zongora,esetleg effekt.A problémám a dob.Probáltam már stúdiós ismerőstől szerzett különféle dobhangokból,de az nagyon hosszú,és bonyodalmas, és az eredmény sem túl meggyőző.Próbáltam előre felvett témákat,ez jobb úgyan de pl 100 különféle bps-s sample -ből szerencsém van ha össze tudok rakni egy számra való témát.
Szóval ezt ti hogy oldjátok meg?Erre valami tanács?
Köszi!

(#15772) Plazmacucci válasza reményhal (#15771) üzenetére


Plazmacucci
félisten

dobos feljátssza fizetős stúdióban :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15773) reményhal válasza Plazmacucci (#15772) üzenetére


reményhal
csendes tag

:R
Valahogy sejtettem :D

(#15774) Plazmacucci válasza reményhal (#15773) üzenetére


Plazmacucci
félisten

amúgy otthon nyomi kis programokkal szenvedek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15775) atidzsiforc válasza reményhal (#15771) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ne elore megcsinalt loopokat hasznalj, hanem vagy vagd szet a mintakat hogy minden dobot kulon meg tudj szolaltatni es sajat beateket kesziteni belole, hogy osszeilljen a zeneddel tokeletesen. Mondjuk ez eleg gepiesen fog szolni.

Szerintem inkabb szerezz be valamilyen mididob szoftvert.

Pl.: Toontrack EZdrummer vagy Toontrack Superior Drummer (az utobbi ujabb es joval tobbet tud), Addictive drums, vagy FLstudio sajat dobszekvencerei, abban tobb is van alapbol, mar nem jut eszembe a nevuk. Cubaseben is van alapbol valami dobcucc. A midizesben az a jo amugy, ha a dobkotta meg van irva pl guitar proban, azt a midit felismerik ezek a progik es nem kell semmit ujraprogramozni, csak ki kell kovertalni aztan berakni es kesz. Legalabbis toontrack termekeknel mukodik, addictive drumsnal a regi verziok masfajta midi mapet hasznalnak, a tobbirol meg gozom nincs mertn em hasznaltam oket.

De akarhogy is csinalod, a dobprogramozas idoigenyes feladat lesz, ha normaslis minoseget akarsz elerni, meg olyan meneteket irni, amik valamilyen szinten emberinek hangzanak.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#15776) madgie válasza atidzsiforc (#15775) üzenetére


madgie
titán

...szom szórakozna ezzel, beütögetem több menetben a garageband-ben a tableten oszt csók :D

(#15777) Eastman válasza madgie (#15776) üzenetére


Eastman
őstag

Simán jó. :)

...pl. ez is.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15778) reményhal válasza atidzsiforc (#15775) üzenetére


reményhal
csendes tag

Köszönöm,rápillázok a progikra

(#15779) InHell válasza atidzsiforc (#15756) üzenetére


InHell
senior tag

Szép gitár, és elég állat hangja is van! Gratula! :Y

< béna duma helye >

(#15780) izomhod válasza reményhal (#15771) üzenetére


izomhod
senior tag

Fruity Loops FL Studio -t próbáld meg

(#15781) atidzsiforc válasza madgie (#15776) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Jo de ott meg a tableten van a hangsuly, az nem mindenkinek van. :D

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#15782) Enton


Enton
addikt

I used to get high for a living..

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#15783) izomhod


izomhod
senior tag

klafa kis strato, erre való igazán

blúzing

(#15784) izomhod


izomhod
senior tag

ez micsoda, láttatok már ilyet?

olyan hangja van, mint a citerának

[ Szerkesztve ]

(#15785) nesa válasza izomhod (#15784) üzenetére


nesa
veterán

Ir nepi hangszer lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15786) izomhod


izomhod
senior tag

LOL

(#15787) sajtee válasza izomhod (#15786) üzenetére


sajtee
senior tag

Múltkor mondták a tévében, hogy eltört az ujja, vagy faszom tudja, milye ÉS végig nyomta a számot! Példaértékű, csinálják utána.. meg a kva anyját csinálják utána.. :DDD
Melyik dobos is volt az, akinek eltört a karja és befejezte a koncertet?!

(#15788) albert8 válasza sajtee (#15787) üzenetére


albert8
addikt

Hogy a fenébe tört el az ujja? :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15789) izomhod válasza sajtee (#15787) üzenetére


izomhod
senior tag

Rick Allen :B

(#15790) sajtee válasza izomhod (#15789) üzenetére


sajtee
senior tag

Nem rá gondolok, neki csak egy karja van. :(

(#15791) izomhod válasza sajtee (#15790) üzenetére


izomhod
senior tag

sejtettem:)

az egyik haverom hirdet egy ilyen c 5z-t, ha érdekel valakit, szóljon

[ Szerkesztve ]

(#15792) nagyj74


nagyj74
senior tag

Sziasztok. Több éves gondolkodás után rávettem magam basszusgitár tanulásra. Vettem egy balkezes Samick Fairlane 1-t. Ismeri valaki ezt a basszusgitárt?

(#15793) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Ha tudtok valakit, akinek kellene egy basszusgitár erősítő, irányítsátok hozzám. :D Lett egy nagyobb vasam, így eladóvá vált az Ampeg PF-500-asom...

(#15794) izomhod


izomhod
senior tag

Duna Tv-n most Kultikon, Tátrai, Hobo, Bill kapitány, ilyesmi zenekarokról megy az adás ;)

(#15795) painkillerx


painkillerx
tag

hello, lenne egy gitar, ilyen bridge-el: KÉP

Szeretnem allitani a hurok magassagat, de nem latok ilyen kicsi imbuszos lyukakat ahol lehetne. A masik gitaromon mashogy nez ki, ott tudom allitani egy nagyon kicsi imbusz kulccsal.
Tudja valaki hogyan lehetne?

[ Szerkesztve ]

(#15796) izomhod


izomhod
senior tag

pénteken ingyenes Magyar Atom koncert a Népligetben!
[link]

szombaton pedig Üllői Fuck 25 éves buli!

[ Szerkesztve ]

(#15797) Printszkrín válasza painkillerx (#15795) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ezen csak két oldalt tudod állítani a magasságot.
Húronként nem. Nincs is rá szükség, mert a híd úgy van kialakítva, hogy kövesse a fogólap rádiuszát.
Feltéve, hogy nem lettek összecserélgetve a húrbabák.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#15798) atidzsiforc válasza painkillerx (#15795) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ahogy a kollega is irta, csak a ket oldalso csavarra tudod allitani, de azokkal si szep munkat lehet vegezni, ha a nyak is rendesen be van allitva. Haveromnak ugyanilyen van, ugy belottem neki, hogy a pengeto beakad a hurok ala a 24. bundnal. :D Persze egy picit zorog, de igy szereti.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#15799) Eastman válasza izomhod (#15794) üzenetére


Eastman
őstag

Néztem, jó volt. :K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15800) nesa válasza atidzsiforc (#15798) üzenetére


nesa
veterán

Mondjuk nem ez az idealis bealitas hogy zorog, az oktav se biztos hogy igy bealithato...
Engem kimondott irital ha zorog csorog a hur, meg ugye ha valahol megcsorog az a hangot is elcseszi...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.