Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) picur220 válasza ponti_ak (#6948) üzenetére


picur220
veterán

Majd bejáródik...

(#6952) celf válasza ponti_ak (#6948) üzenetére


celf
őstag

engem 350 vs 300 II erdekelne leginkabb.

(#6953) picur220 válasza celf (#6952) üzenetére


picur220
veterán

Nincs vkinek Sennheiser CX300-II-je? Akinek van, találkozhatna ponti_ak kollégával, és tesztelhetnék a 2 fülest...

(#6954) Balákka


Balákka
tag

hi all
valami "agybadugós" :D bocsi, szal in-ear fülhallgatót keresnék ami aránylag jól szól.
5000-nél többet semmiféleképpen nem adnék ki rá.
valamit tudnátok ajánlani?

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#6955) ponti_ak válasza Balákka (#6954) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia, palee kollégát keresd meg az aprók közt. Szeptembertől 'rendel'. .D

Ha valakit érdekel, az 1 napos cx350 Street II eladó lehet, 10k-ért vihető, steril állapotban, 2 év garival, dobozában.. .. a füldugaszok érintetlenek, a sajátommal próbáltam ki csak.. Eladás oka: valami komolyabbat szeretnék, igazán fullosat. U.Ears, vagy Shure.. neeem, nem nyertem a lottón, csak kiváncsi vagyok, mit tud egy igazán ütős IEM

[ Szerkesztve ]

(#6956) celf válasza ponti_ak (#6955) üzenetére


celf
őstag

akartam irni korabban, hogy miert nem veszel valami komolyabbat, de arra gondoltam, hogy biztos tudod hogy mit akarsz es nem veletlenul dontottel a cx350 II mellett :)
de ezekszerint csalodas volt a CX350 II. vagy leginkabb csak semmi extra.. ?

ps: az UE illetve Shure kozepkategorias IEMjeinek mindenkepp nezz utanna mielott megveszeed mert sok rosszat hallani roluk. UE ill shure IEMekbol a felso kategorias darabok szolnak igazan jol allitolag.
ettol fuggetlenul lehet h egy CX350-t siman lepipal barmelyik.
nekem UE Metro.Fi 150 van. az az olcso kategoria, de nem szol szarul egyaltlan. mondjuk nem is armature driver van benne, hanem csak a jooreg egyszeru dynamic. azzal azert nem olyan konnyu megbotlani.

[ Szerkesztve ]

(#6957) picur220 válasza Balákka (#6954) üzenetére


picur220
veterán

hát celf azt mondta régen, hogy a panasonic hje200 nagyon jó, és 5k alatt van. Nekem hje300 van, és nagyon jó, de majd lesz később sennheiserem...

(#6958) celf válasza picur220 (#6957) üzenetére


celf
őstag

azert ha lehet dragabbat/jobbat venni annal akkor inkabb azt.. gondolok itt a senhheiser cx300 II-re. mas nem jut eszembe. AKG-kban tul sok a treble sztem, a koss-ok bedugultan szolnak, sony-k ebben az arkategoriaban muanyagok, JVC-ket nem ismerem, de allitolag nem tul nagy eresztesek... mi van meg.. alig valami.
szoval cx300 II ala sztem senki ne adja.

[ Szerkesztve ]

(#6959) Chrassidis


Chrassidis
csendes tag

Sziasztok!

Fülhallgatót keresek, ezerrel, de nem boldogulok. :(((

Legyen zajszűrős (agybadugós), de ami nagyon fontos, hogy legyen rajta hangerőszabályzó. Ez mindenképpen fontos, mert PDA-hoz lesz, és éppen az a célja a fülesnek, hogy ne kelljen elővennem a gépet, ha hangerőt akarok állítani rajta (a gyári is hangerőszabályzós, de nem in ear, és elegem van abból, hogy max hangerőn kell hallgatnom a zenét buszon/villamoson) .

Lehetőleg legyen márkája is (Sennheiser, Panasonic).
Árkategória kb 8 db magyar ezres.

Előre is köszönöm a válaszokat, akár itt a fórumon, akár privátban.

Üdv:

Chrassidis

(#6960) ponti_ak válasza celf (#6956) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia celf,
Nekem a cx55-tel sem volt sok bajom (azon kívül hogy elhalkult. Na jó, néha kicsit nyomta a fülemet..). Mivel levásárolhattam az árát, az utódja ez lett, mert nem akartam sokat költeni, és végülis nem csalódtam, csak inkább, ahogy mondod: semmi extra.

De! Azóta amúgy elég sokat javult a hangja, főleg, miután ráraktam a nagy gumisapkát. A magasak és a mélyek is jobbak. Igen a magas tartománya határozottan jobb mint a cx55-nél.

A Future Sonic Atrio M5-ben gondolkodom egyébként elég erősen (a még jobb zajszűrés, kényelem, basszus miatt) de az 100Ł-ba kerül, és most nincs rá keret, úgyhogy szerintem mégiscsak marad ez a 350-es egy darabig még.

Ja, és a a kis tartó, amit adtak hozzá, pont méretes a Cowon G3-nak. :)

[ Szerkesztve ]

(#6961) picur220 válasza celf (#6958) üzenetére


picur220
veterán

Most a CX300-II a legjobb vétel 7k+postáért!:D Ergo most én is azt venném, de most jó a Pana, szóval megy még ez lejjebb is!:D

(#6962) picur220 válasza Chrassidis (#6959) üzenetére


picur220
veterán

8ért nem adnak rendes fülest, max vmi fos pioneert, de ott a CX500, ami hangerőszabis volt, nem tom van-e még ilyen.

(#6963) celf válasza picur220 (#6962) üzenetére


celf
őstag

azert arrol azt is mondtak, hogy nagyon sivit a magas benne, ha jol emlekszem.

(#6964) celf válasza ponti_ak (#6960) üzenetére


celf
őstag

na, zsyr :)

az atrio M5-rol is sok jot olvasni, igaz van roluk rossz velemeny is. de egy dolgot midenki mondott akinek volt: erositest igenyel.
szoval ha olyat vennel akkor tartsd majd azt is eszben, h kell hozza egy korrekt amp is :)
sztem ha £100 korul leszel koltekezesben akkor nem art megfontolni egy IE 7-et. esetleg klipsch-t (igy irjak? :D mindig eflelejtem :D)

[ Szerkesztve ]

(#6965) picur220 válasza celf (#6963) üzenetére


picur220
veterán

Nem tudom, még nem próbáltam.

(#6966) Chrassidis válasza picur220 (#6962) üzenetére


Chrassidis
csendes tag

Hm. És ha emeljük az árkategóriát?
Mondj kérlek pár, a kritériumaimnak megfelelő fülest.

Üdv:

Chrassidis

(#6967) ponti_ak válasza celf (#6964) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ok, majd figyelek rá. :) (Közben bicajra költöttem a pénzem, úgyhogy marad a 350 még egy darabig... :) )

(#6968) picur220 válasza Chrassidis (#6966) üzenetére


picur220
veterán

Hangerőszabályzósok nem nagyon vannak, legalábbis ritkák. De vannak jó, poti nélküli fülesek, amikkel tuti meg lennél elégedve, meg gyártanak külön hangerőpotit fülesekhet, meg headampokat. Jó fülesnek most ott van a CX300-II 7000 Ft-ért.Ehhez beszerzel egy headampot, vaterán biztos van Fiio E5, azon van hangerőpoti, aztán kész!
Konkrétan mihez is kellene a füles???
Megfelelne neked... talán. Ha vmi nem tetszik a hangba, akkor majd EQ-zol.

[ Szerkesztve ]

(#6969) ponti_ak válasza Chrassidis (#6966) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia,
Van ilyen IEM, pl, a Sennh. CX-400-II G4ME vagy a testvére, a Precision.

Vásárolni náluk érdemes. Árban kb.12-14k.

Sok sikert, :)
üdv: ponti

MOD: picur220 megelőzöttt, valóban, a cx500 és a cx500-Gaming is jó lehet neked.

[ Szerkesztve ]

(#6970) Chrassidis válasza ponti_ak (#6969) üzenetére


Chrassidis
csendes tag

Hali!

Jaja, a CX 500-ast én is néztem, de nagyon drága. Ebay-en 8k környékén lehet kapni, kérdés persze, hogy mennyire eredeti. :)

A 400-as is tetszetős, de a redtower-nél most nincs ilyen.
Náluk viszont van:

http://pcdonline.hu/shop_artdet.php?shop_id=2388&cikk=pcd_584750

Ez viszont annyira nem megnyerő:
Garancia
24 hónap szakszervizben

Ez vajon egyenlő a gyártói garanciával? :U

A válaszokat előre is köszi:

Chrassidis

(#6971) picur220 válasza Chrassidis (#6970) üzenetére


picur220
veterán

A bolti gari sosem egyenlő a gyártóival, mondhatni a boltival kitörölheted. Sztem Mo-n vedd meg a fülest, olcsóbb lesz, mint amcsiból a posta:D

(#6972) Chrassidis válasza picur220 (#6971) üzenetére


Chrassidis
csendes tag

Szia!

Köszi az infót, nemrég hívtam fel őket, a jó hír, hogy gyári garis, a rossz, hogy nagyon nincs készleten. :)

Köszönöm a segítséget, CX 400-as lesz. ;)

Üdv:

Chrassidis

(#6973) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Üdv!..
Tudom, hogy nme ez a megfelelő topik, de remélem akad aki tud segíteni..
Annyi lenen a problémám, hogy NET-ről letöltött .APE kiterjesztésű audiofájlokat szeretnék lejátszani, de sajna WinAMp nem tud velük mit kezdeni..
Milyen lejátszóprogi ajánlott hozzájuk?. :U
Köszönöm! :K

(#6974) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

megoldottam.. :)

(#6975) lilla08


lilla08
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sony A828-as mp3 lejátszóm, ami nagyon szépen szólt, de sajnos tönkre ment a fülhallgatója. Azt gyárilag kaptam, hozzá. Talán valamilyen „EX”. Tudtok olyan fülhallgatót ajánlani, ami ilyen (talán így kell írni) fülbe helyezhető, olyan a kábele, mint ennek volt, de ettől tartósabb és nem romlik el ilyen hamar, szóljon olyan jól, mint ahogyan ez szólt?
Maximálisan 20-22ezer forintot tudnék költeni rá.
Remélem, tudtok segíteni nekem.

Köszi, Lilla

(#6976) picur220 válasza lilla08 (#6975) üzenetére


picur220
veterán

Szia!
Sennheiser CX550-ll az egyik megoldás, sztem ez elég jó, vagy ott az IE6, ami már profi cucc, de ne tudom, kilóg-e a korlátból...

(#6977) celf válasza lilla08 (#6975) üzenetére


celf
őstag

cx550 II bizony jo lesz, sot, szebben fog szolni mint a szonnya.
de ha teheted sztem is IE 6 :)

amugy ez volt a tonkrement fulhallgato ami a kepen

lathato? mert akkor tudom hogy szolt, en is ilyet kaptam a sony 639-hez, es sztem egy sennheiser cx300 II is, de egy cx350 II mar tuti biztos, hogy jobb :R nem csak hangzasra, hanemstrapabirosagra is.

[ Szerkesztve ]

(#6978) lilla08


lilla08
csendes tag

Igen, ilyen fülhallgatóm van, volt. Köszönöm mindkettőtök segítségét. Utána kerestem a két fülhallgatónak a google-ben és volt egy két dolog, amit nem értettem. (Ne haragudjatok, ha hülyeségeket kérdezek, de nem értek hozzá.) Mit jelent az, hogy „átviteli tartomány: 10 Hz - 18.000 Hz” a másik fülhallgatónak mások az értékei, és van, ami 7 - 22.000 Hz-es. Ezek közül melyik a jobb érték, vagy ez pontosan mit is jelent? Jah igen, még egy kérdésem lenne. A jobb fülhallgatók csak ilyen Y-on vagy milyen kábellel rendelkeznek? (Mert szerintem a nyakon át tevős kényelmesebb, vagy legalábbis ehhez vagyok jobban hozzászokva.)

(#6979) ponti_ak válasza lilla08 (#6978) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ez az elméleti hang-átviteli képesség, csak az egyik jellemző. Sok jó vélemény többet ér, mint a puszta adatok (amik többnyire a marketing-osztály létszámával egyenes arányban nőnek..)

A j-kábel (aszimmetrikus) jó, de megfelel az elterjedtebb y-típus (sszim.) is, ha van hozzá csipesz.

üdv :)

(#6980) vili13 válasza lilla08 (#6978) üzenetére


vili13
őstag

Az átviteli tartománnyal a fülhallgatóknak azt a képességét próbálják jellemezni, mennyire mély és magas hangok megszólaltatására képesek, egy alsó és felső határfrekvenciával megadva. Tekintve, hogy azt egyáltalán nem tudod meg ebből, hogy az adott fülhallgató hogyan viselkedik a megadott alsó és felső határ közt, az ilyen megadott értékek leginkább a vásárlók hülyítésére alkalmasak, és jobban teszed, ha nem foglalkozol ezekkel az "adatokkal".

(#6981) maszekember


maszekember
aktív tag

[OFF]Kicsit offos kérdés...bocs

FIIO E5-öt árulnak Magyarországon?[/OFF]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#6982) vili13 válasza maszekember (#6981) üzenetére


vili13
őstag

Nem igazán, így ha hozol kintről pár tucatot, szvsz el tudod adni! :D

(#6983) picur220 válasza maszekember (#6981) üzenetére


picur220
veterán

A vaterán van E3, és az a tag tud hozni E5-öt is. Legalábbis régen azt irta..

(#6984) vili13 válasza picur220 (#6983) üzenetére


vili13
őstag

Most nem írja.

(#6985) ponti_ak válasza maszekember (#6981) üzenetére


ponti_ak
addikt

Akár 1db-ot is megéri rendelni:
Én az E3-mast egy-másfél éve tőlük rendeltem, négy nap alatt megjött (előre kell fizetni). Ingyenes a szállítás.

(#6986) ku-cu válasza ponti_ak (#6985) üzenetére


ku-cu
tag

Azzal a négy nappal nagy szerencséd volt. Általában 10-12 nap alatt szoktak megjönni tőlük a cuccok...
Én a nyári "csúcsforgalomban" vettem tőlük egy E5-öt, 3 hét volt a szállítási idő! DE megjött, korrekt bolt!

[ Szerkesztve ]

(#6987) celf


celf
őstag

E1 es E7 is keszuloben van. [link]

(#6988) Salvador20 válasza ku-cu (#6986) üzenetére


Salvador20
őstag

egyébként nekem is kb ennyi idő alatt jött meg ebayról....
hétfőn megrendeltem, hétfő délután a paypal visszaigazolt és pénteken már hozta a postás (pk nélkül ;) )

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6989) Salvador20 válasza picur220 (#6983) üzenetére


Salvador20
őstag

nem is fog mostmár ő e5-öt,mert sok volt hibás és gariba kellett visszaküldeni Hong-Kongba, ismerem a srácot

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6990) 4nick8


4nick8
őstag

Az AIAIAI-t ismeri valaki? Eleg jol nez ki es jokat olvasok rola a kulfoldi forumokon.

http://www.aqua.hu/aiaiai-pipe-fulhallgato-cmyk-71915.html

(#6991) bwoay válasza 4nick8 (#6990) üzenetére


bwoay
nagyúr

attól függ, mit értünk elég jó alatt. de az árkategóriában megállhatja a helyét,
a design meg szerintem kiváló

a reviewkat olvasgatva nekem inkább az jön le, hogy az iPodok stock dugóját
leváltani tökéletes, és leginkább azok áradoznak róla, akik pontosan
erre használták. látszik, hogy a dánok iPodhoz is szánták, mert több típuson
van remote a kábelen, ami nyilván csak az Apple lejátszókkal működik.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6992) picur220 válasza celf (#6987) üzenetére


picur220
veterán

Az e1 egy LOD+AMP lesz egyben. Az ipodosoknak jól jöhet...

(#6993) celf válasza picur220 (#6992) üzenetére


celf
őstag

jaja ^^

(#6994) picur220


picur220
veterán

Volt ma egy haver, aki kipróbálta a Pana HJE-300-asomat, eddig mindig sima fülese volt, nem agybadugós. A gyerek eleve fordítva tette be a fülébe a fülest, bal-jobbat összekeverte. Aszongya hú, milyen mélye van ennek. Mondomm, akkor tedd be rendesen a fülest, jobbat jobb fülbe...
Betette, és lesett tátott szájjal, hogy bazd, ennek ilyen hangja van? Mennyi volt? Mondtam, hogy 6k, azt mondta, lehet, hogy vesz egyet...:D (tele van pénzzel a gyerek am...)

(#6995) celf válasza picur220 (#6994) üzenetére


celf
őstag

nekem anno volt egy kis fekete pana nem IEM fulhalgato, tokjo formatervezese volt, es a cd-playereimmel meg egy regi féltégla mp3lejatszoval eleg jol szolt. sokkal orgainikusabb volt a basszus, igaz, az izolacio hianya miatt sajnos gyengebb is volt.

(#6996) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.

Én is szeretnék venni egy fülhallgatót,csak nem tom milyet pontosan .

Ezt a kettőt néztem ki:
[link]
[link]

Aki ezek közűl,vagy esetleg ezeknél tudna ajánlani egy jobb fülhallgatót azt meköszönném.

(#6997) vili13 válasza pistabyte (#6996) üzenetére


vili13
őstag

Ezek FEJhallgatók (bár mikrofonnal már inkább headsetnek hívják), és elég ócskák. Inkább itt nézz körül: Milyen FEJhallgatót? (fülhallgatóknak külön topikja van)

(#6998) picur220 válasza pistabyte (#6996) üzenetére


picur220
veterán

Ezek nem fülesek, hanem fejesek, és egyik sem ér semmit. Mi az a Saitek? :F Nem egy nagy márka...:(

(#6999) fortune


fortune
tag

Sziasztok.Azt szeretném megtudni hogy milyen fülest érdemes venni az alábiak közül:
Sennheiser MX 95 VC Style II
Sennheiser CX 380 Sport II
Sennheiser CX 400-II Precision Black
A zene tipusát nem tudom megmondani mert általában azt hallgatom amihez épp kedvem van:).Amugy ha tudtok vkit akitől olcsobban megtudja szerezni ezeket a füleseket és persze eredetiek akkor megirnátok a nevét hogy hozzá forduljak.Elöre is köszi a segitséget.

(#7000) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Heló!
A sennheiseres topikban is írtam, most megteszem itt is.
20k körül kéne fülhallgató, eddig sennh. cx400 volt, annál csak jobb kéne. A cx550et néztem, de az egyik kolléga szerint az nem éri meg (cirka 18-20k). Van-e ötlet, hogy mi lehetne megfelelő, így 20 körül.
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.