Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) TomiLi válasza celf (#7048) üzenetére


TomiLi
addikt

Kb. ennyire vagyok otthon a témában! Elnézést hogy a gyp.-sek mezejére léptem és lealacsonyodtam hozzád és a hasonszőrű inteligens barátodhoz!
Mindig tanul valamit az ember! Nekem fej-, fülhallgató mindegy a fejemen van és nem hangszoró!
Csak így tovább fiúkák! Faszkorbácsot meg ajánlgasd a homi testvéreidnek!

Bogyorisz

(#7052) celf válasza TomiLi (#7051) üzenetére


celf
őstag

nem, kerem szepen itt egyszeru hanyagsagrol van szo, ne szepitsuk.
1evforumozas utan nem tudsz elolvasni egy topic cimet ? :N
vagy elovastad de a fejhallgato szo ertelmetlen kifejezes szamodra? van ful-, meg fejhallgato. most akkor miert is van kulon topik nekik?
a-a... nem hiszem, el hogy elolvastad a topic cimet.-->>
-->> lustasag-->> f@szkorbacs.
nem tolem kapod majd. tartunk par borrucis dominat az alagsorban, csak a magadfajta vetkezo userekre varnak...

ja. udv a gyepen :D

add: amugy csak, hogy megjobban felvigyem a pumpat: tudom, hogy meglepo, de ami a fejeden van az is hangszoro am. ok. nem vagy otthon a temaban. elnezve ;P

[ Szerkesztve ]

(#7053) TomiLi válasza celf (#7052) üzenetére


TomiLi
addikt

Szerintem itt fejezzük be! Az hogy nem olvastam el a címet legyen lustaság, hozzá nem értés...mittudomén... Viszont én mint laikus nem igazán tudok csak a webshopok alapján tájékozódni! Na ott aztán meg van össze-visszaság... (pedig ők nem egy éve fórumoznak!)Nem egy ilyen oldalon fülhallgató címszó alatt fejhallgatók vannak... Na most akkor én tévesen írtam ebbe a topikba és a helyett hogy segítene valaki egyből megy az alpári észosztás! Ájvé! :C

Bogyorisz

(#7054) celf válasza TomiLi (#7053) üzenetére


celf
őstag

tessek utannanezni az usb-s csatlakozokkal rendelkezo fulesek markajanak a honlapjan, ott valoszinu tobb infot fogsz roluk talalni mint itt.
amugy usb csatlakozo sztem olyasmihez kelleht, hogy egy fulesben bennevan a hangkartya+erosito.

(#7055) TomiLi válasza celf (#7054) üzenetére


TomiLi
addikt

Kutya futtában ennyit találtam róla.... :F

A PC analóg hangkártyájától függetlenül, tiszta digitális hangzást biztosíthat Mármint az USB csatlakozóval ellátott fülesek, fejhallgatók... mitomén....kérem kapcsolja ki
Másik fórumban írták, amit te is, hogy beépített hangkártyával rendelkeznek :C

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#7056) bwoay


bwoay
nagyúr

ti meg mi a frászt csináltok itt?

1. a topic címe tényleg azért ilyen szájbarágós, mert már mindenkinek tele lett a töke azzal, hogy minden héten 10 jóembert kellett útbaigazítani. Erre mindenki, MINDENKI ráunt már, így kértük a cím megváltoztatását. Szóval ha ingerült az útbaigazítás, annak ez a magyarázata, mondjuk valóban nem indokolja, de az elvárt türelem az ilyen esetek irányában csak annyira van meg, mint az elvárt figyelem és alaposság a másik részéről a topic címének elolvasásakor, és értelmezésének kísérletekor.
Különben régóta agyalok még egyértelműbb címen, amint kiötlöm,
meg fogom változtatni. Ugyanakkor az már mások részére lenne sértő,
ha azt írnánk ki:
Fülhallgató - tudod, amit a füledbe dugsz
Fejhallgató - tudod, amit a fejedre teszel.
Ráadásul ha ennek ellenére valaki mégis eltévedne, az nem tudom, mit kapna.
Őszintén szólva bele sem merek gondolni.

2. NEM osztogatunk faszkorbácsot. Egyikünk sem. Soha.
No cockwhip here.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7057) TomiLi válasza bwoay (#7056) üzenetére


TomiLi
addikt

Sorry! Már tisztábban látok, hogy meglátogattam mindkét topikot! :R Kapkoddtam tévedtem! No comment!

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#7058) celf válasza bwoay (#7056) üzenetére


celf
őstag

megjott a diri
ceaser mar megkapta a whip-et, keso ;]
nem. egyebkent meg csak vic voot. ceaser te se vedd komolyan. elnezest az alparisagert. amugy nem is borult ki a bili meg semmi ilyesmi. csak hat... peldat kell statualni, nincs mit tennni. ebbol tanul a nep :D

de legkozlebb csak kepet linkelek majd. genitalia nelkulit..
pl
de ez is megteszi lehet:
:C

don't take it seriously guys.....

(#7059) TomiLi válasza celf (#7058) üzenetére


TomiLi
addikt

Szar napom volt, amikor küldtem a választ! Plussz még figyelmetlen is voltam! :F
Nincs itt gáz ;) , csak néha sok már amikor mindenért lehurrogják az embert! Még ha jogos is.... :B
A kép is jó, de a szmájlik viszik a pálmát! :C

Bogyorisz

(#7060) doddencs


doddencs
senior tag

sziasztok

Tudnátok ajánlani nekem több tipust 5-7ezer forintos kategóriában? Visszaolvasva HJE300 ajánlós, ezen kívül ,ezzel kapcsolatban? Valamint, merre érdemes keresnem jó áron? :)

Ami nekem fontos: a vezeték lehetőleg bírja, ne törjön meg egyhamar; és ne essen ki a dugó a fülemből menet közben sem (séta persze). Emiatt előnyös agybadugósban gondolkodnom?

Amit hallgatnék rajta elsősorban: disco, trance.

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv.

(#7061) bwoay válasza celf (#7058) üzenetére


bwoay
nagyúr

de ugye az is megvan, hogy kifestőzésért is jár a saller... ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7062) celf válasza bwoay (#7061) üzenetére


celf
őstag

:D befejeztem.

(#7063) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Fülhallgatót szeretnék venni, max 3 ezer környékén. Agybadugós nem jó, csak sima.Eddig a HPM-64-et néztem ki , mert amúgy is SE telóhoz lenne, de lecsatlakoztatható , és önmagában is jól szólt. Ezt árulják külön? [link] Nagyon dícsérik a tesztben , és csak félig agybadugós.

(#7064) vili13 válasza Chosen (#7063) üzenetére


vili13
őstag

"Agybadugós nem jó, csak sima."

A valóságban ez pont fordítva szokott lenni, az "agybadugósok" ugyanis többnyire jók, a simák meg nagyon nem.

(#7065) Blindness


Blindness
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném fülhallgató választás terén. A céleszköz egy Ipod Classic (6. generáció, 120 GB). Legfontosabb, hogy in-ear kialakítású legyen. Léptető, hangerőszabályzó, meg nyakbaakasztós megoldás is pozitív, de ahogy észrevettem ezek erősen leszűkíti a lehetőségeket, a minőség kárára ez meg mégse menjen :) Felső határnak 30, maximum 35 ezret gondoltam, de ahogy látom 10-20 körül vannak ezek általában, vagy sokkal feljebb.

Amiben eddig gondolkoztam az a Sennheiser CXL 400 és a JBL Reference 220. Előbbi közelebb áll az elvárásokhoz, de nincs tapasztalatom a márkával, a JBL meg jó hangfalakt gyárt, de ez még nem jelenti, hogy a fülesük is az. Akinek van tapasztalata ezekkel kapcsoltban írjon. Illetve egyéb ajánlatokat is szívesen fogadok.

Confusion will be my epitaph...

(#7066) picur220 válasza Chosen (#7063) üzenetére


picur220
veterán

Az a félig agybadugós az nagyon szar, kényelmetlen mint állat. Én azt nem ajánlom, de nagyon nem. Sztem a legjobb, ha agybadugósat veszel, sokkal kényelmesebbek, és jobban is szólnak, mint a simák. Ott a HPM-77 (asszem az a neve), olcsó, és nagyjából jó is.

[ Szerkesztve ]

(#7067) picur220 válasza Blindness (#7065) üzenetére


picur220
veterán

A JBL szar, ne vedd meg. Inkább a Sennheiser CX550-II vagy IE7, bár az IE7 a határérték tetején mozog. Sztem a legjobb, ha nem léptetős, nem nyakbaakasztós és nem hangerőpotis fülest veszel, mert sokkal jobbat kapsz. A legjobb 35 körül az IE7, az egyszer biztos!:D

(#7068) doddencs válasza doddencs (#7060) üzenetére


doddencs
senior tag

nem érzem a pörgést a topicban :DDD

no mindegy. :)

(#7069) Blindness válasza picur220 (#7067) üzenetére


Blindness
csendes tag

Köszönöm a válaszod. Megfontolom az IE7-est, bár most 39 alatt nem találok. (Leszámítva az E-bay-t, ahol vagy egy tizessel olcsóbb, de azt ebben az árkategóriában nem merem megkockáztatni.)

Confusion will be my epitaph...

(#7070) picur220 válasza Blindness (#7069) üzenetére


picur220
veterán

Tényleg felkúszott az ára...
Ott van még az IE6 is, ami csak 24k. Arról sajnos nem tudunk semmit, de profi széria lévén biztos nem rossz...
doddencs: Neked CX300-II, ami most 7k+posta.

[ Szerkesztve ]

(#7071) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Sziasztok, gyors válasz kellene, a kérdés:

Sennheiser MM50 vagy Creative EP-830?

(#7072) picur220 válasza BloodyEddie (#7071) üzenetére


picur220
veterán

Röviden: egyikse!:DDD Az MM50 a CX300-hoz hasonlít leginkább. Én a mostani állás szerint cx300-II-t vennék, az a legolcsóbb és legjobb most egyben!

(#7073) Chosen válasza picur220 (#7066) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a választ, de mondtam , hogy agybadugós nem kell, nem jó, nem akarom, bátyámnak az van , engem zavar. Tehát ami sima, azok között van jobb a HPM-64-nél?

HPM-77 tényleg olcsó, csak duplája a max. keretemnek :DDD

(#7074) Slayer Valor válasza Slayer Valor (#7050) üzenetére


Slayer Valor
őstag

Valaki esetleg?:(

Amúgy nézegettem, hogy az MX 560 is elég népszerű, meg dicsérik... [amúgy 660 helyett 560at akartam írni:B] Az a baj, nem tudom [nem nagyon értek hozzájuk] melyik érné meg jobban. Van e valami lényeges változás a 2 között, hátrányok előnyök, stb.

Szerk.: Mégegy kérdés... 760-nál mi ez a hosszabbítós átalakítós akármi, avgy mi? Van jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#7075) celf válasza Chosen (#7073) üzenetére


celf
őstag

Yuin PK3
de nezd meg a tobbi yuin-t. van ami atalakithato IEM-rol eardbudra.
nem rossz.
ha tul draga akkor.... sok szerencset talalni olyat ami jo de olccso is (nem letezot)

[ Szerkesztve ]

(#7076) celf válasza Slayer Valor (#7074) üzenetére


celf
őstag

ezek manapsag nem nagyon popularisak. sztem ekves embernek van itt.

[ Szerkesztve ]

(#7077) dolbyman válasza doddencs (#7060) üzenetére


dolbyman
tag

én jó sokat kerestem a fenti típust. west end city-ben találtam a panashopban.
pénteken vettem (ja és eladó, mégis fejhalgatót szeretnék:-)
A vezeték nagyon biztató, mint a minőség is. sajna a hangja nekem, hmm érdekes, mondjuk a keresztfiam sennheiser-je se szól jobban pedig az 13-14 volt. inkább a konstrukció vet határt a hangnak. na ezért is maradnék tisztelettel a fejre rakható füles mellet. háromféle dugó van hozzá, valamelyik méret tuti jó mindenkinek, és esze ágában sincs kesni. Az enyém fehér vezetéken kék agybadugóval szerelt igazán modernes kinézete van.Ahol találtam, ott ilyen, illetve piros volt, bár ez inkább rózsaszínnek tűnt.

gyorsban összefoglalva ennyi.
A többit amit ebben az árkategóriában volt szerencsém meghalgatni nem nagyon ajánlanám jó szívvel. vagy nem volt benne mély, vagy szétesett a fejem a bántó magasaktól, vagy nem volt dinamika, vagy én vagyok válogatós :))

no de ez is csak egy vélemény, higyj a saját fülednek.

Bandi

(#7078) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Halihó,
Soksok kérdésem lenne. Guglit használtam ahol lehetett. ;)
Kapható-e Mo-on Razer Moray füles? Hol?
Megtudja-e valaki mondani, hogy mi a különbség az AKG fül- és fejhallgatóknál az általuk definiált 'hangminőségek' között? pl. stereo, performance, high performance, high def, stb.
Két árkategóriában kérnék típus ajánlatokat. (max 3E HUF és max 6E HUF).
Tudom, hogy ez fül és nem fejhallgató topik. De érdekelne, hogy egy azonos árkategóriájú fül és fejhallgató között milyen különbségek vannak? Nyílván nem a méretre gondolok.
Köszi

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7079) doddencs válasza dolbyman (#7077) üzenetére


doddencs
senior tag

pü.

[ Szerkesztve ]

(#7080) doddencs válasza doddencs (#7079) üzenetére


doddencs
senior tag

na pff. 2x is sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#7081) celf válasza fi:zi'k (#7078) üzenetére


celf
őstag

sajnos azt kell mondjam, hogy nagyo nehezen vonhato parhuzamba a fulhallgato-fejhallgato dolog, ffoleg igy arkategoriara lebontva leen nehez nem hulyeseget irni.

3-6ks arketogria is szerintem elegge nehezen kihozhato.
en nem vennek ilyen arban fulhallgatot.

szerk: nem azert mert sznob vagyok, hanem mert nincs jo termek ebben a arszegmensben.

[ Szerkesztve ]

(#7082) celf


celf
őstag

Klipsch Image S4 megrendelve. Kivancsivagyok nagyon.

(#7083) picur220 válasza celf (#7082) üzenetére


picur220
veterán

Várjuk a véleményed!

Még 1 ember, aki szerint a Panasonic HJE300 úgy szól, mint egy 10k+-os Sennheiser. :D Nem hiába, jó füles ez,és ott van a 3-6k árkategóriában!:D :K

(#7084) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Ti melyiket vennétek cx 300II vagy cx 400? Az előbbi olcsóbb, bár a bolt ahonnan rendelni lehet "noname", nemtudom mennyire megbízható. Esetleg vmi más ötlet 10e forint körül?
Fontos, hogy jól hangszigeteljen, mert doboláshoz használom főként.

(#7085) celf válasza SalvadorLynx (#7084) üzenetére


celf
őstag

metro.fi 100 - legalapabb UE volt amig nem volt kifutott szeria.
metro.fi 150 - ilyenem van, jo 40 ora burn-inel, jol szol. cx550 II szint.
metro.fi 200 - egy fokkal jobb elvileg, de sztem kicsit draga, foleg, hogy kifutott darab.
metro.fi 170 - uj modell, legalapabb.
metro.fi 220 - uj modell, majdnem ezt vettem, de vegul a klipsch lett, ki kell probalni azt is alapon.

[ Szerkesztve ]

(#7086) Slayer Valor válasza celf (#7076) üzenetére


Slayer Valor
őstag

És mit javasolnál? 5-6ezer Ft értékben... Olyan fülest szeretnék, ami azért elég hangos [zajmániás vagyok... illetve hangoszene mániás. De ne legyen zaj a fülemnek, szal ne recsegjen-ropogjon egyes hangoknál... (mellesleg az már nem izgat, hogy süket leszek xD)], és bír mindenféle zenét.

(#7087) picur220 válasza SalvadorLynx (#7084) üzenetére


picur220
veterán

Ha boltból rendeled, akkor az eredeti. Mellesleg a CX300-II 7k+postába kerül most, én azt venném.
Slayer Valor: Ilyen árban Panasonic HJE-300.

(#7088) fi:zi'k válasza celf (#7081) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szia,
Mondjuk a jellemzésnél olyasmire gondolok, hogy pl a 3E-es és/vagy 6E-es kategóriában az egyértelmű különbségek (méret,jobban 'szigetel', stb) mellett érdemi különbség van.
Azért megpróbálhatsz íni vmit, legfeljebb hülyeség lesz :C Köszi!

Szerintem a 3-6E-es kategóriában (is) lehet venni jó ár/érték arányú fülest.

Nem vagyok különösebben vájt fülű, de azért érzem a különbséget egy közepes és egy felső kategóriás füles/'fejes' között.
Ám a pénz nagy úr ;) Hidd el szívesebben vennék minőségi fül- vagy fejhallgatót.

Ellenben az AKG-s 'kategóriákra' még mindig kíváncsi vagyok. Valaki?

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7089) gizda válasza Chosen (#7063) üzenetére


gizda
senior tag

szerintem jó az a füles nekem is olyan van :K

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#7090) beneszilo


beneszilo
tag

sziasztok!
szerintetek ez hamis?[link]
ezt írja magáról az eladó:
Egyik legnagyobb AKG fülhallgató forgalmazó a Vatera piacterén!

Rendkívül kedvező áron (akár 3899Ft-ért) juthatsz felső kategóriás (akár 20.000Ft-os) német fülhallgatókhoz!

Jelenleg kapható:
- AKG K 330
- AKG K 315
- AKG K 321

Minden fülhallgatóra egy hetes cseregaranciát vállalunk!

(#7091) celf válasza beneszilo (#7090) üzenetére


celf
őstag

cseregartancia? vagyis lecserelheted egy masik hamisra? esetleg selejtre ?
miert is kellett lecserelni "aranyozott" jackre a csatlakozot?
ezt ki veszi be...

(#7092) beneszilo válasza celf (#7091) üzenetére


beneszilo
tag

megkérdeztem hogy eredeti-e, kaptam választ:
" Ez 1000% :) Csak eredeti dolgokat árulok! De hallani fogod rajta sztem :) 1 hét cseregarancia pedig mindent biztosít!"
a jacket azért cserélték mert gyári hibás volt
ha ez igaz akkor nagyon jó vételnek tűnik.
szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#7093) fi:zi'k válasza beneszilo (#7092) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szia,
Nem reklám, de itt is van PH-n.
[link]
[link]
Nekem is mozgatja a fantáziám, de tartok tőle.
Vajon mitől lehet ennyi 'cserélt jack-es' AKG füles? Tényleg ennyi selejttel dolgoznának?!

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7094) celf válasza fi:zi'k (#7093) üzenetére


celf
őstag

doboz meg semmi nincs hozza gonoldom.

hat vegytek eg, ha gondoljatok legkozelebb otthon vagyok hazaviszem a k330-at es osszehasonlitjuk.

(#7095) mcs


mcs
veterán

Elvileg most pénteken, vagy szombaton gyün a Pana HJE300. :)
Mivel a fekete kifutott, fehér lesz. :DDD

(#7096) beneszilo válasza fi:zi'k (#7093) üzenetére


beneszilo
tag

Köszi
Az apróhirdetésnél nagyon meg vannak vele elégedve és azt mondják hogy eredeti.

(#7097) fi:zi'k válasza beneszilo (#7096) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szia,
Ha megléped a vásárlást, akkor véleményezd mér kérlek az egész folyamatot.
Köszi!

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7098) fi:zi'k válasza celf (#7094) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szia,
Erre én is kíváncsi vagyok :K
Esetleg van tipped, hogy miért van ennyi 'jack-hibás' AKG füles?

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7099) vili13 válasza fi:zi'k (#7098) üzenetére


vili13
őstag

Elromlott a gyártósorban a jackdugó készítő automata, és mire észrevették, már több tonnát legyártottak hibás dugóval. Ezek cseréje nem lett volna gazdaságos, a teljes hibás sorozatot inkább alternatív csatornákon értékesítették! :DDD

(#7100) Telefunen válasza Chosen (#7073) üzenetére


Telefunen
őstag

Sony MDR-818 vagy 828. Nekem ezek sokkal jobban bejötettek, mint a sennheiser MX-ek, és mellesleg nem is drágák.

Mod: Az AKG K311P fülesem jackje (ami tutira eredeti volt, az aqua-ból) nem illeszkedett valami jól, szóval én akár el is tudom hinni, hogy ez valós probléma az AKG-nál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.