Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) #21346560


#21346560
törölt tag

Végre találtam egy jó kis fülhallgatót, ami pántos és nem esik le a fejemről amikor döcög a bicaj :D
sennheiser
Az agybadugóstól megfájdult a fülem, a fülreakaszthatós nem jött be mert bicajos szemüveggel együtt kényelmetlen, a sima fülbedugós meg mindig kipotyogott...
Persze ez egy egyszerű, olcsó modell, nem 15k meg ilyenek, de bicajra sztem pont jó, nem kell nagy minőség...

[ Szerkesztve ]

(#7852) vili13 válasza Lazarus911 (#7849) üzenetére


vili13
őstag

Szerintem a FiiO E5 (25$ körül) valószínűleg igen jó vétel, csak hát külföldről kell rendelni. Ha egyszerűbb beszerezni, állítólag a régebbi FiiO E3 sem rossz. Többet meg szvsz nem érdemes rászánni, hacsak nem veszel sokkal jobb fülest is.
Amúgy szerintem legjobb, ha azzal kezded, hogy első lépésben kihagyod az erősítőt, és meghallgatod a Fuze-t a cx530-nel, és ha tökéletesen elégedett vagy, nem bonyolítod a rendszert egy plusz erősítővel. Esetleg meg lehetne kérdezni pl. ponti_ak mestert, neki legalább Fuze, cx55, és FiiO E3 terén is vannak személyes tapasztalatai, szerintem érdemben tudna hozzászólni a kérdéshez! :U :)

szerk.:
Ja, ha már megvetted és OK, akkor minden renden. Az erősítő nem kizárólag a hangerőn segít, hanem pl. jobb basszust, nagyobb dinamikát, kevesebb zajt jelenthet, de ha nem kell, akkor ez mindegy... :)

[ Szerkesztve ]

(#7853) Lazarus911 válasza vili13 (#7852) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

úgy érzem hogy semmi kivetni való nincs a minőségben.. vannak mp3ak beli külömbségek nyilván mit hogy tudok letőlteni.. De szerintem a sanza fuze+cx350street2 nagyon jó párosítás
Szépen erősen szól; és dinamikusan.. Gitárzenéket hallgatok; nagyon elégedett vagyok; tényleg köszi a helpeket!!

(#7854) picur220 válasza Lazarus911 (#7853) üzenetére


picur220
veterán

Engem az idegesít, hogy néha kapok olyan mp3akat, amikben a fájlban ott van hogy 320as, közbe meg csak a 128as lett vissza kibontva, és tök gány az egész.

[ Szerkesztve ]

(#7855) gizda válasza picur220 (#7854) üzenetére


gizda
senior tag

aha van olyan de azt honnan vágod ?

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#7856) Lazarus911 válasza picur220 (#7854) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

tetszik ez a kifejezés:-DD "kapok"
:-DDDDD

Hát igen elég idegesítő tud lenni..
Én tegnap a artokkal szenvedtem; a sanzán; mert hiába adtam meg winampban neki nem ismerte fel csak felrakta a képek közé:-D

De kibaxtam vele!! A wmp úgy működik mint az itunes a sanzával.. leszedtem a mappástúl rendezett zenéket külön könyvtárba.. megadtam a wmpnek hogy ott van a zenék.. Szépen leszedegette az infókat.. a két három albumról összerakott albumot egybehúztam elrendeztem; és a csel!! Nem szinkronizáltam; kiléptem és visszamásoltam a frisített artokkkal:-D Hát nem vagyok király? .-DDDDDDD

(#7857) picur220 válasza gizda (#7855) üzenetére


picur220
veterán

Hangminőségből. Egyértelműen hallatszik...
Lazarus: persze hogy kapok, miért, te mire gondoltál? ;] Egyesek fajlt osztanak meg, ez olyan, mintha küldenék. Tehát kapok.:DDD

(#7858) aimettirlz válasza mgenya911 (#7843) üzenetére


aimettirlz
tag

sztem az egyik legjobb választást szedted ízekre :Y hát nem tudom talán még egy ilyet megpróbálni őrültség? :DD talán még AKG-t tudnék ajánlani foglalkozik itt phn egy két ember ezzel... :))5-6k körül tényleg jó minóségűt :))

® aimeTTi atticuS ™

(#7859) picur220 válasza aimettirlz (#7858) üzenetére


picur220
veterán

Azok jó minőségűek, nekem van is egy, de nem ajánlom. Kényelem szempontjából nem a legjobbak, bár még mindig jobb, mint egy nem-IEM jellegű füles. A PH!-s kollégáktól ha veszel, akkor sztem a K324P-t vedd. Nekem am K330 van.

(#7860) Lazarus911 válasza picur220 (#7857) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Mekkora!!!
ha falhoz állítanak majd; én is csak annyit mondok majd hogy .. kaptam:D

(#7861) celf válasza Lazarus911 (#7860) üzenetére


celf
őstag

feltortek a gepem es ramasoltak a hackerek. :K

(#7862) gizda válasza picur220 (#7857) üzenetére


gizda
senior tag

na ja :) el is felejtettem milyen topicban vok :D

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#7863) picur220 válasza Lazarus911 (#7860) üzenetére


picur220
veterán

Már miért állítanának falhoz? Nekem megvolt az eredeti lemez, és arról készítettem az mp3-as másolatokat. Az eredeti CD-k pedig megsemmisültek egy véletlen kézigránát-robbanás miatt!:DDD

(#7864) stratova


stratova
veterán

Üdv!

Nem szent grált csak egy normálisabb nem hallójáratba dugható fülest keresek SanDisk Sansa Clip megboldogult fülese helyére 10.000 alatt (a komplett lejátszó nem került ennyibe és a hozzáadott füles megfelelő volt). Mit javasoltok?

(#7865) harry


harry
veterán

Sziasztok, SonyEricsson HPM-70 fülesek közül úgy tudom több hamisítvány is létezik, egy oldalt találtam, ahol erről írnak: [link]. Ezen kívül mire kellene még figyelnem?

Avagy a speedshopban láttam csak zacsisat, az mennyire megbízható? Én régebben olyat vettem, és tényleg jó, de nem tudom, azóta változotak-e valamit az ilyen csomagolt cuccok...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7866) vili13 válasza stratova (#7864) üzenetére


vili13
őstag

A "normálisabb" és a "nem hallójáratba dugható" szinte kizárják egymást, különösen 10000 alatt. A Clip egyébként elég jó ahhoz, hogy sokan akár 10x drágább fülesekkel használják, szóval a lejátszó ára rossz viszonyítási alap. Ha viszont a gyári füles is megfelelő volt, szvsz szinte bármi az lehet, de a legjobb ebben a kategóriában a Yuin PK3.

(#7867) Bocaa


Bocaa
senior tag

Melyik AKG jobb?
K330P vs K324 vs K321 ?
árat ne számítsátok bele :F

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#7868) harry válasza harry (#7865) üzenetére


harry
veterán

[link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7869) picur220 válasza Bocaa (#7867) üzenetére


picur220
veterán

Sztem K324P. Nekem K330-am van, és mivel a K324p szinte ugyanaz, mint a CX300, így azt jobbnak találtam. A K324-nek jobbak a mélyei, ennyivel jobb a 330-nál. K321-et meg felejtsd el, ha jót akarsz!:D
harry, hallgattál már más IEM-et, vagy csak a HPM-70-et?

[ Szerkesztve ]

(#7870) harry válasza picur220 (#7869) üzenetére


harry
veterán

Mi azaz IEM? Amúgy azt hiszem nem, én HPM-70et használok már vagy 3 éve, mások fülese nem járt nálam... Ellenben én ezzel elégedett vagyok, és csak 2-3 ezer forint.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7871) Bocaa válasza picur220 (#7869) üzenetére


Bocaa
senior tag

ésmi az ami jobb a Cx300nál? és nem 15-200k :F

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#7872) picur220 válasza Bocaa (#7871) üzenetére


picur220
veterán

Hát 200k-ért csak UE custom.fi van:D
A CX300-nál már elég sok minden jobb. PL CX350 sokkal jobb. (nem tom most mennyi, 10-15k között) De ha nem tántorodsz el a külföldről rendeléstől, akkor ott az UE Metro.fi 170.
harry: Ha még csak HPM-70-et hallottál, akkor ne nagyon éltesd azt, oké, hogy meg vagy vele elégedve, de attól még vannak annál sokkal jobbak, ha meghallgatnád őket, csak ámulnál. Én hallottam már HPM-70-et, kicsit mélyláda-feeling:D
IEM: In ear monitor. A füles, ami olyan kialakítású mint mondjuk a HPM-70, az IEM. Képekben:
IEM:

sima:

[ Szerkesztve ]

(#7873) harry válasza picur220 (#7872) üzenetére


harry
veterán

Lehet, és biztos van jobb is, nem vitatom, na de az már nem kicsit drágább is... Ilyen ár-értékben meg szerintem legjobb, és nem érzem 'doboz' hangúnak, vagy hasonló.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7874) picur220 válasza harry (#7873) üzenetére


picur220
veterán

Én sem éreztem doboznak a Panasonicomat, amíg meg nem kaptam az AKG-mat:D Belehallgatnál egy másikba, ami jobb, aztán vissza a tiedbe, és meglátnád!:D

(#7875) harry válasza picur220 (#7874) üzenetére


harry
veterán

Hát, nem vitatom... De pont ezért nem szeretnék kipróbálni másikat, mert akkor meg bizonyára az tetszene :D no de az meg nekem kicsit drága... bár azért megkérdem, amiket említettél, milyen árkategória, gondolom 10e fölött?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7876) Bocaa válasza picur220 (#7872) üzenetére


Bocaa
senior tag

Most jöttek haza rokonok berlinből kérhettem volna tőlük egy UE metro.fi 170-et
Na mindegy. köszi :R

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#7877) foppa


foppa
tag

Valaki rendelt már az USA-ból fülhallgatót? Azért kérdezem, mert szeretnék rendelni egy Westone-t és érdekelne, hogy az rendelési áron kívül kb hány % jön még rá a vám meg az ÁFA miatt!

[ Szerkesztve ]

(#7878) adnoctum18 válasza foppa (#7877) üzenetére


adnoctum18
senior tag

100 dollár felett plusz 20% áfa és 8% vám jön a cuccra tudtommal, persze csak ha megfogják.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7879) beta


beta
aktív tag

Par napja beszereztem egy akg k309 fulest 2490ft-ert, csak ajanlani tudom mindenkinek aki olcson akar minosegi fulhallgatot venni.

(#7880) picur220 válasza beta (#7879) üzenetére


picur220
veterán

Én egy ugyanilyen külsejű, de nem tudom milyen típusú fülest hallgattam, és kegyetlen szar volt, én nem ajánlom!

(#7881) revezior


revezior
csendes tag

Sziasztok vettem e-bayról egy cx500-at az eladó kanadai nem kínai szal ezért is mertem megvenni meg rá is kérdeztem hogy eredeti-e azt mondta 100%-ban ma jött meg meghallgattam a basszus nagyon komoly a közép se rossz de a magas nagyon bántja a fülemet szerintetek van rá esély hogy kamu?? Ja és a fakeheadphones.com oldalán lévő fake or original képek alapján megvizsgáltam és hát nem tudom van olya kép ami alapján eredeti de van ami hamisnak tűnik szal télleg nem tudom.Esetleg valahol megtudom nézettni ahol 100%-ra megmonják hogy kamu-e?Egyébként 32$-ért vettem.
Ja és még 1 kérdés ugyanúgy e-bayen van 30$-ról induló UE Super.fi 4VI aukció csak hogy a termék kínából van.Van rá esély hogy még ezt is hamísítják?

[ Szerkesztve ]

(#7882) Solicidium válasza revezior (#7881) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hú, hát ennyiért mindkét fülhallgató esetén jó esély van rá, hogy nem eredeti, sőt azon csodálkoznék, ha az lenne. Kíváncsi lennék, ha meghallgatnám a cx500-at cx95-t referenciaként használva meghallanám-e hogy hamis-e (persze, ha az) annyira jól másolják már ezeket.

(#7883) celf válasza revezior (#7881) üzenetére


celf
őstag

cx500-rol sokan mondtak h banto magasai vannak.

(#7884) revezior


revezior
csendes tag

hát remélem hogy eredeti mert ha kamu akkor 16 dollárért is tudtam volna venni hong kongból de mondom a duplája pénzben és még kanadai csak nem kamu

(#7885) foppa


foppa
tag

A most kapható Shure SE530 fülhallgatókra mennyire jellemző még a kábelmegkeményedés és törés?

(#7886) picur220 válasza revezior (#7884) üzenetére


picur220
veterán

Ha nem életveszélyesen szar a hangja, vannak rendesen mélyek, szépen, tisztán, akkor valószínű hogy original.

(#7887) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Két hete vettem ebay-ről (Hong-Kong) egy AKG K324P fülest. A Sandisk Sansa Clip eredeti füleséhez képest fényévekkel jobb a hangja. Most egyetlen dolog zavar a hangjában. Az ének nagyon sok zenénél, mintha a háttérbe szorulna. Nem jelentősen de érezhetően.

Mitől lehet? Hamis? Rossz darabot fogtam ki? Frekimenet grafikont nem találtam. Lehet van pár hupi benne.
Esetleg egy Etymotic HF5 jobb lehet?

(#7888) SP!T válasza eddie1978 (#7887) üzenetére


SP!T
addikt

Ebayről? Soha... :( Én már 2-t próbáltam, de mindkettő hamis volt. Sony, Sennheiser egyaránt. DE! Nagyon jó hamisítványokat gyártanak.
Volt egy AKG-m, pont mint neked. PH-n vettem egy sráctól. Állította, hogy origi és hogy eladott x mennyiséget panasz nélkül. Utána olvastam és kamu volt. Megmutattam neki mi a különbség és belátta, de jófej volt és cserélte egy Sony-ra. Ő sem tudta, hogy hamis, nem tehet róla. Boltokba is simán bejuthat szerintem már sajnos... :( (Inkább nem mondom ki volt, mert nem mernétek üzletelni vele, pedig korrekt srác :) )
Hozzáteszem szépen szólt, de mégsem volt az igazi pl a mély. Hamarabb torzult.

Szóval nézd meg, hogy a füles kívülről fém házban van-e. Illetve az eredetin nem ugyan olyan vastagságú a típusjelzés karakterei. Sony EX szériánál a hamis példányokat onnan lehet általában felfedezni, hogy a fém rész barázdás.

Ilyen egy eredeti AKG K324P:

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#7889) Vgan


Vgan
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg valaki próbálta már a Philips SHE 9550 vagy a Pioneer SE-CL21M típusú fülest?
Szerintetek melyik a jobb választás?
Előre is köszönöm a segítséget.

Nem haragszom meg semmiért, csak ha felbosszantanak.

(#7890) eddie1978 válasza SP!T (#7888) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Őszintén megvallva 3200Ft-ért nem vártam csodát. Elsőre az illesztésnél a hatalmas rés volt gyanús. A balos mozog is az illesztésnél. A feliratok rendben vannak. Bár nem olyan határozott a vonalvastagságbeli különbség mint a képeden, illetve amiket én is néztem mielőtt megrendeltem.
képek

Az Etymotic hf5 szerinted jó választás egy Sandisk Sansa Clip mellé?

[ Szerkesztve ]

(#7891) Falconer


Falconer
aktív tag

HPM-75 tapasztalatok:

szombathelyi media marktban (!) vettünk öcsémnek egy HPM-75 fülest, és erősen gyanítom, hogy fake. Hétfőn visszük is vissza. A hangminősége egyszerűen kritikán aluli; a mélyek túl erősek és nem is tiszták, a középhangok el vannak mosva, teljesen fátyolosak, mintha pl az énekest beraknák egy műanyag fal mögé, a magasak szintén nem szólnak szépen.
Összehasonlításkén van nekem egy HPM-70, ami tuti eredeti, mert a telefonomhoz adták, és fényévekkel jobban szól. Szóval csak óvatosan a MediaMartkban és az egyéb nagyobb helyeken is!!!!

(#7892) Falconer válasza harry (#7875) üzenetére


Falconer
aktív tag

Nekem is HPM-70 van két éve, pár hónapja hallottam egy CX300-at... hiba volt :D Tényleg ég és föld szinte. Meg is rendeltem egy CX500at (ha már lúd, legyen kövér alapon) PHról egy megbízható sráctól, azt várom már nagyon.

(#7893) adnoctum18 válasza Falconer (#7891) üzenetére


adnoctum18
senior tag

:Y

Ez érdekes és egyben aggasztó, de nehezen hiszem el, hogy a MM-ban fake cuccot dobálnának. :F

Eddig minden CX-szériás fülesem az MM-ben vettem leárazás idején (CX-400-CX300). Soha nem volt semmi gond.
Nemrég vettem egy CX-300II-t ajándékba a Saturnban, úgy néz ki az is oké.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7894) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Tudna valaki véleményt mondani erről a fülesről? : Panasonic RP-HV094
Mennyire jó zenére?

(#7895) foppa


foppa
tag

Helló!
Nem tudja véletlenül valaki, hogy az új Shure SE530-as fülhallgatókra mennyire jellemző a kábel rossz minősége?

(#7896) vili13 válasza foppa (#7895) üzenetére


vili13
őstag

Az újakra már valószínűleg nem jellemző a rossz kábel. Az már több, mint 2 éve volt, hogy olyan kábellel gyártották az első e500/se530 szériákat, aminek a pvc szigeteléséből sok esetben az izzadság hamar kioldotta a lágyítószert, ami így megkeményedett és tört. A gyártó ezt akkoriban elismerte, a rosszakat cserélték, meg a gyártáshoz használt kábelt is. A régiek már jó eséllyel kifutottak, legfeljebb talán ebay-ről vehetsz gyanúsan olcsón. Az más kérdés, hogy eleve Kínában gyártják, csodát meg örök életet nem várnék tőle. Nem is értem, miért nem cserélhető a kábele, mint a triple.fi vagy az ie8 esetében. A legjobb kábele meg a legtöbbek szerint a Westone füleseknek van.

(#7897) Falconer válasza adnoctum18 (#7893) üzenetére


Falconer
aktív tag

MM-os fejlemények (érdemes elolvasni mindenkinek!!!!) :

Mai nap elvittem a hulladék HPM-75 fülest az óbudai StopShop MM-ba, elmondtam, hogy kritikán aluli a hangminősége. Vevőszolgálat készségesen visszavette, írt egy papírt, hogy levásárolhatom, vagy vehetek egy ugyanolyat. HPM-75 nem volt, viszont volt egy rakás HPM-70 leárazva 5k forintra.

A következő oldalon van egy eléggé hosszú írás arról, hogy mi a különbség az eredeti és a fake HPM fülesek közt Klikk (több fórumon vannak hasonló bejegyzések). Az MM-es HPM-70 headsetek csomagolása egy az egyben megegyezik a fenti oldalon látható bejlentett fake-ekkel (vannak fotók, ha kell feltöltöm!)
(Zárójelben megjegyzem nem vagyok szakértő, és nyílván nem 100% hogy amit árulnak kínai koppintás, de szerintem több mint valószínű. Mellesleg rádióban volt ma egy műsor, hogy nagy áruházláncok polcain is gyakran találhatóak hamis termékek.)

Na ezen felháborodva megyek vissza a vevőszolgálathoz, hogy nincsen HPM-75, viszont van HPM-70 ami minden bizonnyal kínai koppintás, úgyhogy pénzt vissza. Erre ők: pénzt nem tudnak visszaadni, de le lehet vásárolni, vagy beszéljem meg az illetékes eladóval a mobiltelefon elektronika részlegnél.... mondom ok... (koppintás ügyben nem tiltakozott)

Megyek a részleg eladóhoz. Elmondom mi a szitu, kiemelem, hogy az a rakás HPM-70 amit leárazva árulnak a netes fórumokon fellelhető információk alapján hamis, kínai koppintás, és valószínű a HPM-75ös is az, úgyhogy adja vissza a pénzt.

A pasas szeme nem rebbent!!!!! Meg sem próbált meggyőzni, hogy az ő beszállítójuk garantáltan eredeti termékeket hoz, vagy ilyesmi, semmi elenvetése nem volt! Ennyit szólt: "Aha..." És mint a gép nyomta rá a blokkra a pecsétet, a papírokra az aláírást, és a kézzel írta a szöveget, hogy "Pénzt vissza!!!". Mondta, hogy ezzel menjek a pénztárhoz, és visszakapom a 8ezer forintomat. így is lett...

Ezek alapján mindenki vonja le a tanulságot saját maga. Egy biztos, én többet egy fillért nem fogok semmilyen MediaMarktban elkölteni.

(#7898) celf válasza Falconer (#7897) üzenetére


celf
őstag

YO!

ezt tenyleg tanulsagos!

(#7899) picur220 válasza Falconer (#7897) üzenetére


picur220
veterán

Huh, b+ ezt nem gondoltam volna...
Ezek szerint az eladó is tudta, hogyhamis, vagy volt már más panaszkodó vevő is. Én a MM-ban a Panasonicomat vettem, az szépen szól még mindig, pedig májusi darab.

(#7900) Solicidium válasza picur220 (#7899) üzenetére


Solicidium
aktív tag

MM-ben amúgy sem érdemes vásárolni ilyen cuccokat szerintem már csak az ár kán sem (pl. senniknél alkalmazott majd 150%-os árrés a kiskerekhez képest....), max a fejhallgatókat meghallgatni, de az sem az igazi az erősítés és nyitottaknál a külső zaj miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.