Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) ftamas89 válasza picur220 (#7596) üzenetére


ftamas89
csendes tag

A google-ben természetesen kerestem, az az első :D Csak sajnos nem tudtam rájönni, milyen kulcsszó használatával tudnék a különböző oldalakon a fülesek leírásában szereplő "tartozék fülgumi szett" szavak mellett külön megvásárolható fülgumikra találatot kihozni :P

A mediamarkt viszont nem jutott eszembe, benézek, ha lesz alkalmam :) Köszönöm

:: prog is love, prog is life ::

(#7602) PonPon


PonPon
senior tag

Sziasztok!
azokhoz fordulnék akiknek már nagyobb tapasztalata van az in-ear fülesekkel kapcs.
Kényelemre mennék rá. UE superfi. 4-em de képtelen voltam elviselni alig fért bele a fülembe.
cx500-al szemezek...CNET en is a legkényelmesebb közé sorolják. Mik a tapasztalatok?

(#7603) farideni válasza ftamas89 (#7601) üzenetére


farideni
csendes tag

Szia! A Sennheiser CX fülgumiszettnek a cikkszáma: 517682! Elvileg meg kell találnod a MM-kben, illetve itt is! Ők a Magyarországi forgalmazó!

(#7604) picur220 válasza Neptunfű (#7599) üzenetére


picur220
veterán

Mi az, hogy EB, és miért ilyen szar?

(#7605) picur220 válasza PonPon (#7602) üzenetére


picur220
veterán

Elvileg a ház szinte ugyanolyan, mint a CX400-nak, az pedig elég kényelmes volt. De nekem eddig a egjobban a Panasonic HJE300 illeszkedett a fülembe, és a Sony HPM-75 illeszkedett még nagyon jól, ráadásul jól is szigetelt.(A hangja a Sonynak nem a legjobb, viszont a Panasonicnak árkategóriájában igen.)

(#7606) picur220 válasza Zull (#7600) üzenetére


picur220
veterán

10ezerért nem kapsz jó Sennheisert, az 15-nél kezdődik. (A CX 550-II-nél) Ha gondolod, azt megveheted, nem fogsz csalódni. Esetleg ha külföldről bevállalnál egy Ultimate Ears Metro.fi 170-et, akkor az is jöhetne, amazonon van sok jó, és a posta sem olyan magas.

(#7607) Neptunfű válasza picur220 (#7604) üzenetére


Neptunfű
tag

Hi!
Az EB az "extended Bass" :) na nekem minden kell csak nem óriási basszus :K
Szerintem megmaradok az SE420-as fülesnél. Utánaolvasva ezeknél a viszonylag új Shure füleseknél nem nagyon hamisítgatnak(az E4C-vel ellentétben), remélhetőleg nem fogok ki valami kamu példányt. Régebben az UE fi. 5 Pro is nagyon tetszett, de túl nagy órmótlan a formája, az egyik tesztben azt írják "kis répák állnak ki az ember füléből" :P
Bár még mindig futok pár kört, mert azért egy cserélhető kábeles füles azért jobb lenne ^^

as long as you don't choose everything remains possible

(#7608) Neptunfű


Neptunfű
tag

Hogy a rákba lehet az Amazon ennyire olcsó? pl ez 11ruppó? Hihetetlennek hangzik :) Na meg ott a q-jays ami 25k lenne lol, az is hihetetlen olcsó :F és az "új" cuccok között vannak. Kicsit hihetetlenek számomra :F

as long as you don't choose everything remains possible

(#7609) PonPon válasza picur220 (#7605) üzenetére


PonPon
senior tag

Köszi a gyors válasz!
olyan dilemmába vagyok...volt egy superfi 4.-em, most lecserélném egy cx500-ra, ami talán kényelmesebb erre leszóljátok:) meg hogy a metrifi 170is jobb...hát totál nem tudom most mi legyen :F

(#7610) Ptech válasza Neptunfű (#7608) üzenetére


Ptech
őstag

Nem olyan olcsó az. (52,39 + 4,39) * 297 ~ 16.800 Ft
Mondjuk még úgy is olcsóbb, mint itthon megvenni, ~20k. Csak az a kérdés, hogy amit kapsz, az eredeti-e, mert divat lett hamisítani az egész CX szériát.

(#7611) Neptunfű


Neptunfű
tag

Nahh meg is rendeltem a q-jays fülesem az Amazonról. A végösszeg 97pound lett.
Ha hibátlan és jó lesz akkor megérte :K Már alig várom, hogy megérkezzen :B
Miután kipróbáltam, majd leírom a tapasztalataimat ide, addig is üdv mindenkinek!

as long as you don't choose everything remains possible

(#7612) Neptunfű válasza Ptech (#7610) üzenetére


Neptunfű
tag

Hi!
Amikor linkeltem volt még egy 36fontos is de ezekszerint elvitték :) mondjuk nem csodálom...
13K ból házhozvitték az illetőnek, ha nem kamu akkor jól járt.

as long as you don't choose everything remains possible

(#7613) Ptech válasza Neptunfű (#7612) üzenetére


Ptech
őstag

Ja, annyiért tényleg nagyon jó áron volt.

(#7614) Ptech válasza PonPon (#7609) üzenetére


Ptech
őstag

Én épp most vettem egy új CX500-at, és agybadugóshoz képest tényleg kényelmes. mondjuk én a legkisebb dugasszal használom, de ezzel órákis is hordtam már, és nem lesz kényelmetlen.

(#7615) picur220 válasza PonPon (#7609) üzenetére


picur220
veterán

Én tudom, metrofi 170-es!

(#7616) PonPon válasza picur220 (#7615) üzenetére


PonPon
senior tag

...de a metrofi170 meg a superfi 4 nagyon hasonlónak néz ki...nem hinném hogy a kis tesó kényelmesebb :F vagy igen?!
így ránézésre:

[ Szerkesztve ]

(#7617) akimi17


akimi17
csendes tag

Helo, sziasztok! Utcai viseletre, mp3 lejátszóhoz v telefonhoz akarok fülest venni! Eddig e 3 között ingázok: Sennheiser cx300;HD202 valamint SkullCandy Titan! SZERINTETEK? :R

(#7618) Neptunfű válasza akimi17 (#7617) üzenetére


Neptunfű
tag

Szia!
A CX300 jó választás. Ha kevesebb basszus kell mint ami a cx300-nak van, akkor kereshetsz egy CX55-t is. A Skullcandy-ről eddig nem hallottam :) hamar rá is googléztam, érdekes, az sem lehet rossz.

as long as you don't choose everything remains possible

(#7619) Neptunfű válasza PonPon (#7616) üzenetére


Neptunfű
tag

Szia!
Esetleg ezt már kipróbáltad? Szerintem nagyon jó kis guide :K , ha megjön a jays-om én is kipróbálom és csinálok párat!
Ennél kényelmesebb megoldást nem nagyon tudok elképzelni és még a fülest sem kell lecserélned :)

as long as you don't choose everything remains possible

(#7620) akimi17 válasza Neptunfű (#7618) üzenetére


akimi17
csendes tag

Köszi!És az AKG K324p? Arról most olvasom,hogy ódákat zengenek, pl. hogy lazán veri a cx 300at... :F

(#7621) Neptunfű válasza akimi17 (#7620) üzenetére


Neptunfű
tag

Hmm az sem lehet rossz!
Szerintem ennél az árkategóriánál azt válaszd, amelyik neked jobban tetszik, olcsóbban hozzájutsz, több a gari rá, esetleg több kiegészítőt adnak hozzá.

as long as you don't choose everything remains possible

(#7622) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok!

Bő 1 éve annak, hogy megtört a Sony EX82-esem hosszabbító kábele a csatlakozásnál, azóta nem hallgatok az utcán zenét, már unom. Meg unom azt is, hogy eddigi füleseimre szánt pénz részben mindig kidobott volt, mert garancia után 1-2 hónappal, jó esetben rá fél évvel tönkremennek / recsegnek / megtörik a kábel és hasonlók.
Most új füles után nézek, In Ear jöhet csak szóba nálam, ami dominál:

- minőség (azért nem az 30.000 HUF+ kategória)
- garancia

Egyik fontosabb, mint a másik. Az EX82-mel meg voltam elégedve, külső zajokat szépen szűrte, hangja nagyon tetszett, de Sony volt és tönkrement. Úgy hallottam KOSS fülesekre nemzetközi élettartam garancia van, ez igaz lehet? Mert így befektetnék egy 20-ast, ha tudom, hogy baj van vele jön az új. BOSE Hungary-t megkerestem, ő náluk mennyi garancia van, még nem válaszoltak, tőlük a Triport In-Ear tetszik nagyon, s jókat hallottam mind a hangjáról, mind a hangszigeteléséről.

Szóval Ti mit tudtok mondani? Zenei stílus klasszikus, kevés diszkószerű, pop, minimális rap, szóval sokféle.

Szerk.: olvastam az utóbbi 100-150 hozzászólást, láttam miket javasoltok, de nem győzött meg mind. Az UE tetszik, de garancia hogy van annál megint csak?

[ Szerkesztve ]

(#7623) picur220 válasza akimi17 (#7617) üzenetére


picur220
veterán

A CX300 az egy IEM, a másik kettő meg fejhallgató. Én az IEMeket javaslom, de nem a CX300-at. Az aránylag drága. Helyette inkább egy Panasonic HJE300-at.
A K324p ugyanaz, mint a CX300, ugyanabban a gyárban gyártják, csak más van ráírva márkaként.

[ Szerkesztve ]

(#7624) Nagya21 válasza mhorvat (#7622) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem van Koss PLUGfülesem, személyre szóló örök gari van rá (a garanciajegyre felvitték az adataimat). Természetesen ha elvágod a madzagját arra nincs gari. :DD
Üdv Nagya
UI:Gyárban nagy zajban használom nekem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7625) celf válasza PonPon (#7616) üzenetére


celf
őstag

UE 170-220 bizony nem a legbajnokabb kenyelem szempontbol. de nem is rosszak.
de sztem nem a legjobb valasztas elso IEMünek. az IE 8-am is nyomta a fulemet eloszor, pedig nekem sem az volt az elso.

nemtunfu: q-jays-rol majd beszamolot mindenkepp. elso IEM ?

mondjuk most visszaolvastam, IE 7 is versenyben volt? ejjj :N

(#7626) Neptunfű válasza celf (#7625) üzenetére


Neptunfű
tag

Hi!
Jaja első IE-m lesz. Mondjuk párszor már hallgattam barátnőm CX300-át, nem zavart az agyba-dugós dolog :). Ami kicsit az a súrlódás amit a kábel okozott. A Jays-ről is írták, hogy nagyon hallani ezt a súrlódós zajt ha ruha alatt van a kábel, de a fül mögött vezetve kiküszöbölhető a probléma. Remélem a jövő héten már használni is tudom!
Az IE7 csak azért szerepelt, ha nem rendelnék külföldről, akkor az marad volna valamelyik hazai shop-ból :U
Ami kicsit elbizonytalanít az a kábel lesz, hogy nem cserélhető. A mostani is megtört a dugónál pedig nagyon vigyáztam rá. Mondjuk nem volt agyonerősítve a dugasznál...
Már csak egy új lejátszó kellene :B sajnos kevésnek tartom az 1gb-s Meizum 320Kbs mellett. Majd talán Miklós barátommal hozatok valamit Lappföldről ^^

as long as you don't choose everything remains possible

(#7627) footy


footy
addikt

Van valami trükkje annak hogy hogyan kell felrakni a szivacsot a fülhallgatóra?
Van erre valami leírás? Mert már trükközök vele egy fél órája de nem akarja az igazat, elszaggatni pedig nem szeretném

(#7628) mhorvat válasza Nagya21 (#7624) üzenetére


mhorvat
senior tag

És milyen a hangminősége? Tudnád viszonyítani más IE fülesekhez? Őszintén szólva lassacskán már tényleg csak a garancia fog nekem számítani, ez az élettartam garancia pedig igencsak kecsegtető (bár én egy 3 év garanciával is kibékülnék bármely gyártónál). Vagy veszek 5-7e-ért itt HardverAprón valami kompromisszumos fülest (mondjuk AKG K330 vagy Sennheiser CX500) és akkor nem érdekel annyira a garancia. :U

(#7629) vili13 válasza Neptunfű (#7626) üzenetére


vili13
őstag

A q-jays kábele állítólag kevlar erősítésű, elvileg sokat ki kell bírnia. Arra viszont felkészülhetsz, hogy sokkal mélyebbre kell dugni egy cx300-nál...

(#7630) Nagya21 válasza mhorvat (#7628) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Huh hasonlítani más fülesekhez?? Háát nemtom Én a Süket(télleg az papirom van róla :DD )
A Samu u-800 hoz kapott füleshez, meg a lányom Samu f-400 hoz kapott füleséhez hasonlítva ebben brutálisak a mélyek(szabályosan berezeg a fejed :C ),viszont a magasakkal bajban van, ha van EQ akkor nincs gond mert feltudod erősíteni, a középhangok viszont jók.
A füles szivacsát leszedtem, mert olajos kézzel nem egészséges tapicskolni, hogy a füledbe menjen, helyette egy darab vezetékszigetelésből csináltam tartócsövet, és egy szilikongumis füldugót kifurtam, azt húztam rá a csőre, így csak bedugom,kihúzom majdnem olyan mind az eredeti.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7631) Neptunfű válasza footy (#7627) üzenetére


Neptunfű
tag

Szia!
Esetleg próbáld meg egy parker tollbetétre ráhúzni, kicsit hagyni hogy táguljon, aztán gyorsan le és fel :) , vagy tedd le az asztalra, és nyomd össze palacsintára és próbáld úgy.

as long as you don't choose everything remains possible

(#7632) Neptunfű válasza vili13 (#7629) üzenetére


Neptunfű
tag

Dugnám én, csak jönne már meg xD Amúgy jó fél évet füldugóval aludtam a kolesban az idióta szomszédok miatt :(

as long as you don't choose everything remains possible

(#7633) footy válasza Neptunfű (#7631) üzenetére


footy
addikt

Ha kilapítom akkor mégjobban összeszűkül a lyuk ;)
Ha felmelegíteném esetleg?
Sennheiser MX 560 egyébként, ettől eltekintve nagyon elégedett vagyok vele ;]

(#7634) Neptunfű válasza footy (#7633) üzenetére


Neptunfű
tag

Jajj, te nem agyba-dugós szivacsot akarsz akkor rátenni :P azt hittem in ear füles azért írtam a tollbetétet lol, ezt benéztem :P

as long as you don't choose everything remains possible

(#7635) vili13 válasza footy (#7633) üzenetére


vili13
őstag

Oldalról óvatosan ráhúzod a szivacsot, és kész. A lyuk rajta tágulékonyabb, mint gondolnád - pár hónap után akár magától is leesik a fülesről.

(#7636) mhorvat válasza Nagya21 (#7630) üzenetére


mhorvat
senior tag

Érdekes megoldás. :U Erről a típusról ki mit tud: Koss KDX300.

Egyébként Ultimate Ears fülesekre véletlen nem terjed ki a Logitech 3 éves nemzetközi garanciája? :F

(#7637) Nagya21 válasza mhorvat (#7636) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Jól néz ki :) , de az ára nem semmi :((
Az enyém most hasonlóan néz ki:KDX100
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7638) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

apple ipod,iphone mellé melyiket ajánlanátok?sennheiser CX 550 STYLE II,CX 400-II Precision,ill ha annyival jobb talán az IE 6 válaszokat elöre is köszönöm.

(#7639) picur220 válasza bendeguz 76 (#7638) üzenetére


picur220
veterán

Az IE6 egy kategóriával fentebb van, és annyival job, amennyivel többe fáj. Sztem azt vedd.

(#7640) mhorvat válasza picur220 (#7639) üzenetére


mhorvat
senior tag

Jól látom, hogy az IE6-7-8 füleseket csak "fejjel lefelé" lehet a füledbe illeszteni, a kábelt a füled mögött vezetve, ugye? :(

(#7641) Neptunfű válasza mhorvat (#7640) üzenetére


Neptunfű
tag

Nem, csak van hozzá ilyen cucc amivel a füled mögött tudol elvezetni, megelőzve a súrlódásból adódó hangot.

Esetleg megfontolandó , egy kategóriával jobb és nem drágább mint nálunk az IE6 SŐT! Érdemes körbenézni amazonon! q-Jays is ez az árkategória mint nálunk az IE6 és hát nem egy kategória a kettő ;)

[ Szerkesztve ]

as long as you don't choose everything remains possible

(#7642) mhorvat válasza Neptunfű (#7641) üzenetére


mhorvat
senior tag

De ezen képből kiindulva nem tudod berakni a füledbe a képen ábrázolt iránnyal ellentétesen, mivel elég speciális alakja van annak a műanyag résznek. :F

[ Szerkesztve ]

(#7643) Neptunfű válasza mhorvat (#7642) üzenetére


Neptunfű
tag

Uhh igazad van! Még az IE6-ot csak csak. Basszus fel sem tűnt volna! Szar megfigyelő vagyok :N

as long as you don't choose everything remains possible

(#7644) bendeguz 76 válasza Neptunfű (#7641) üzenetére


bendeguz 76
tag

köszönöm ez nagyon jo ár :R testvérem ugy is jön haza londonbol 3hét mulva azt hiszem akkor rendeltetek vele egyet.

(#7645) mhorvat


mhorvat
senior tag

A Sennheiser CX500-asát tudná valaki hasonlítani egy Sony MDR-EX82, MDR-EX85, vagy MDR-EX90-hez? Hangzásvilágában természetesen. :K Remek kiindulási alap lenne számomra, mivel volt szerencsém mind a három Sony-hoz és elég meggyőzőek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#7646) picur220 válasza mhorvat (#7642) üzenetére


picur220
veterán

Idáig ez oké, csak azt nem értem, hogy ez miért okoz neked problémát?! Idegesít, hogy ott van vmi??

(#7647) mhorvat válasza picur220 (#7646) üzenetére


mhorvat
senior tag

Biztos meg tudnám szokni, csak eddig nem ilyenem volt, ezért gondoltam, hogy maradok a megszokottnál. De körbenéztem és rájöttem, a Sennheiser IE fülesei akármennyire is jók, az árai nem egy magyar egyetemista tárcájához vannak igazítva. :(

Viszont a #7645-re továbbra is várom a bátor jelentkezők válaszát! :K

(#7648) picur220 válasza mhorvat (#7647) üzenetére


picur220
veterán

Hát nem olcsóak, az tuti, ezért rendel mindenki kintől:D
Én inkább vmi armaturet vennékannyi pénzből...

(#7649) mhorvat válasza picur220 (#7648) üzenetére


mhorvat
senior tag

Persze, ez egyértelmű, de eBayen és Amazonon sincs 30.000 Ft alatt (ami relatíve nagyon jó ár, de abszolutértékét tekintve sok egy fülesért) egy IE 7-es mondjuk. A másik pedig, hogy hiába kapom meg féláron kint ugyanazt a terméket, ha semmi garanciám nincs rá. Azért egy 30K+ kategóriás bármilyen fülest már nem nagyon mernék schwarzba venni (én).

Most végül úgy néz ki, hogy egy AKG K340-es lesz bizniszelve HardverApróról. Nálam 7000 Ft még az az elvi határ, aminél, ha tönkremegy és nem tudom garanciáztatni, akkor morgok egyet, de meg nem bánom. Meg csak azt bánom, mikor a bőven 10K feletti Sony fülesek mennek tönkre kicsit több, mint 1 év után és viszlát garancia. :(((

Az azért kár, hogy ezeket a szóban forgó füleseket a Sony In-Ear-jeihez senki nem tudta hasonlítani, mert nekem az lenne a viszonyítási alap.

(#7650) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Sennheiser MX 55 vagy MX 360 vagy MX 460? Árban mind ~3 ezer körül van és ennyit is szánnék rá. Utcára, buszra használnám MEIZU mp3 lejátszómhoz. Mindenfajta zenét szeretek rocktól a popig, de főleg elektronikus zenét hallgatok. Esetleg másik márka/tipus ebben az árban? Bár őszintén egy sony/panasonic nem veheti fel a versenyt egy sennheiserrel:).

Köszi a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.