Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#10501) soldi3r


soldi3r
veterán

62HRC

E30 (oo=[][]=oo)

(#10502) kpityu2 válasza soldi3r (#10501) üzenetére


kpityu2
őstag

Csini. Hogy bírja a szerszám?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10503) zolikaDB válasza soldi3r (#10501) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bridgeport? ;]

(#10504) soldi3r válasza kpityu2 (#10502) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem panaszkodtak a sracok.

(#10503) zolikaDB, Kiani gyartmany, lehet azt kopiztak.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10505) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

A műhelyben már alakul az ünnepi hangulat.

;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10506) csiziktomi válasza Klaus Duran (#10505) üzenetére


csiziktomi
senior tag

:C

(#10507) SirTom válasza Klaus Duran (#10505) üzenetére


SirTom
tag

:R

Nincs más hátra mint előre

(#10508) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Hello!

Még a nyáron tettem fel a topickban egy kérdést, hogy szerintetek tudok-e Németországban CNC gépkezelői / programozói állást kapni. A legtöbben azt írtátok, hogy hiába a valódi német nyelvtudásom, kell több év tapasztalat itthon, hogy kint tudjak dolgozni. Szerencsére nem így volt, és még kezembe se volt a CNC gépkezelői OKJ -s bizonyítvány (még a szóbeli vizsga akkor hátra volt), már kaptam több ajánlatot Németországból.

Tehát augusztus óta (gyakorlatilag érettségi és technikusi után ez az első cég ahol dolgozok) itt dolgozok Németországban mint CNC eszterga gépkezelő (időközben kaptam egy helyről ajánlatot ahol programozni kellett volna, de inkább nem ugráltam egyik cégről a másikra).

Fizetéssel, lakással, kollégákkal elégedett vagyok (lekopogom).

Január végén megint lesz itt felvétel, ha valaki minimum B1 -es szinten beszéli a német nyelvet, akkor nyugodtan dobjon egy PM -et ha komolyan gondolja és szeretne itt dolgozni. Ami fontos, hogy a némettel ne legyen gondja (persze nem kell szinkron tolmács nyelvtudás, de a B1 -es szintet üsse meg a jelentkező).

Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

(#10509) csiben1 válasza ad4m1337 (#10508) üzenetére


csiben1
tag

Szia!
Ha publikus akkor kicsit mesélhetnél a fizuról, munkakörnyezetről, hogy hány órát dolgoztok egy hónapban, bánásmódról... stb :R

You can walk straight through hell with a smile

(#10510) ad4m1337 válasza csiben1 (#10509) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Fizetésről nem fogok itt nyilatkozni. Munkakörnyezet: Ordnung und Sauberkeit, ez a fő mottó, ezzel mindent leírtam :) Bánásmód :D Mire gondolsz? Kollégák mint írtam normálisak, segítőkészek.

De nem élménybeszámolóért írtam a topickba, aki komolyan gondolja és tud németül írjon egy pm -et és telefonon tudunk beszélni a részletekről.

(#10511) BÁ Nutrition válasza ad4m1337 (#10510) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mar meg is biztak munkakozvetitokent?

amugy nem azert kerdi h mennyi a fizu mert a zsebedben akar turkalni hanem h tudjon viszonyitani, ezer helyen kint van amugy hirdeteseknel mennyi a zsold.. az h gipsz jakab 426 neven valaki felregisztral vhova es mond vmit meg nem tesz semmit(nem maszik rad az nav szvsz) vannak 50-60e/oras allasok is szep szammal, meg 12ert is dolgozhatsz.

nyilvan ha megkaptad a papirt akkor nulla tapasztalattal jobb ha nem mesz el sehova programozni. ezert irtak anno h sok esely nincs mert amelyik fonoknek kis esze is van az nem vesz fel. multinal minden megtortenhet mondjuk.

ill gratula ;)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10512) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#10511) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

:N

Ha elég sóher a főnök akkor azt alkalmazza aki a legolcsóbban elvállalja.

És ennek mi munkások ittuk a levét. :O
Bár kolléga dühkitörésein jókat nevettem, mikor a program még a vasat se találta el. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10513) Doki85


Doki85
tag

addig jó amíg nem találja el :C

ÜDV: DOKI85

(#10514) Klaus Duran válasza Doki85 (#10513) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Volt mikor eltalálta.

"Semmi hasonlóság a rajzzal." ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10515) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10512) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen. 1995-től olyan 2004 körülig durván, elég jó zsoldok voltak azoknak, akik nagy tudással, de csekélyebb nyelvvel mentek ki. De ugye jó ideje látjuk a példát, h zúdul kifelé a "tömeg", újabb generáció jobban beszéli a nyelvet, és ha nem akar itthon se küzdeni, se semmit, meg sem próbálja, akkor kint eléggé képesek lenyomni az órabért, aztán ha kimegy a szakember, nehéz magát a bruttó 8-10 €-ból felküzdeni.

(#10516) ad4m1337 válasza zolikaDB (#10515) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

8-10€ bruttóért én se szívesen dolgoznék :N

(#10517) ad4m1337 válasza BÁ Nutrition (#10511) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

A pénzről részletesen beszélek bárkivel szívesen telefonon aki komolyan gondolja, de itt nyílt fórumon nem akarok. Illetve a NAV -hoz semmi közöm mivel Németországba adózok.

Mint korábban írtam, kaptam volna programozói állást is, viszont akkor kaptam a telefont miután már dolgoztam a jelenlegi cégemnél és nem akartam ugrálni. Beszéltem velük telefonon és megtanítottak volna, kiképeztek volna. Persze ehhez nyelvtudás kell. Tehát lehet 0 tapasztalattal is állást kapni, nem kell éveket előtte lehúzni Magyarországon.

De furcsálom, hogy még senki nem írt pm -et. Nincs semmi buktatója a dolognak, nem kell semmit befizetni, nem lopják el a szerveiteket, egyszerűen csak ki kell jönni és dolgozni egy nagy létszámú autóipari beszállító cégnek, telefonon mindent elmondok! Viszont német tudás kell!

(#10518) Klaus Duran válasza ad4m1337 (#10517) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Aki akart az már rég kiment, a maradék pedig angolt tanult/tanul.
Én is szívesen mennék külföldre, de. Kevés a tapasztalatom/tudásom, Angolt tanulom+érettségit most kezdtem, és sem Anglia, se Németország nem vonz igazán.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10519) Sanyaaa26 válasza Klaus Duran (#10518) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Én ha tehetném kimennék, sajnos a nyelvtudás hiánya tart vissza. Illetve kinti ismeretség hiánya, engem vonz a dolog, mivel nem mindegy hogy ugyanazért a munkáért töredéke fizetést kapok itthon. A felelősség igen nagy, meg nem fizetik.
Ebben az iparágban igen nagy pénzek mozognak, ezzel újat nem mondok, de a hazai fizetés szerintem finoman szólva is gusztustalan.
Mennyi az a kevés tapasztalat?
Érdekel ki mit tart kevésnek, nekem komoly 1.5 évem van, csak marón dolgozom, azon belül is siemens vezérlés, fanuc-on is el boldogulok, de nem a kedvencem.

(#10520) Klaus Duran válasza Sanyaaa26 (#10519) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Embertől függ hogy milyennek érzi a saját tudását. Én 3 éve dolgozok a jelenlegi cégnél CNC Eszterga, CNC vertikális/horizontnál marógépen, és Zeiss mérőgépen.

Én kevésnek érzem, a sajátomat, és ezért megyek másik céghez jövőre, hogy valamelyest megtudjam hogy milyen szinten áll a tudásom valójában.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10521) TGWH válasza ad4m1337 (#10517) üzenetére


TGWH
őstag

Nem akarok kint dolgozni, meg a németemen is csiszolni kéne :D meg sok a hülye hosszú szó :DDD legjobb, amikor a sok bodenbefestigungsplatte magyarul simán tartó1 vagy konzol4 néven szerepel :DDD nem szarakodtak :)
Persze a képzés az jól hangzik, meg úgy általában minden jobb kint, de inkább itt kezdünk neki a családalapításnak. Biztos nehezebb lesz.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10522) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Egy ehhez hasonló gépet szeretnék építeni:

Egyelőre még tervezgetés van, de pl nem tudom, hogy milyen teljesítményű léptetőmotorokat vegyek.
Alu profilokból áll majd a szerkezet, szóval nem lesz nehéz, de nem szeretném alul méretezni se.

Illetve nem tudom, hogy mi a neve azoknak a csigáknak amit a motor meghajt és hogy hol tudnám beszerezni őket.

Válaszaitokat előre is köszönöm. :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10523) Des1gnR válasza Des1gnR (#10522) üzenetére


Des1gnR
őstag

Menetes szár :) Nem is volt ez olyan nehéz :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10524) soldi3r válasza Des1gnR (#10522) üzenetére


soldi3r
veterán

Azt ne eroltesd, az nem pontos. Trapezmenetes orso, vagy golyos orso ami szoba johet.
A motorokat meretezni kell. Ha megvan a mozgatott tomeg, es a kivant sebesseg, akkor lehet motorokat nezni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#10525) Des1gnR válasza soldi3r (#10524) üzenetére


Des1gnR
őstag

Okés. Az építés csak januárba lesz...kimaradt Bosch profilokból akarom összehozni. :) Na akkor erre visszatérünk ;)

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10526) kpityu2 válasza Des1gnR (#10525) üzenetére


kpityu2
őstag

Hobbycnc

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10527) soldi3r válasza kpityu2 (#10526) üzenetére


soldi3r
veterán

Sajnos ott egyre rosszabb a kozosseg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10528) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Kellemes ünnepeket mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10529) lav1892


lav1892
csendes tag

Végre csináltak egy normális videot a gyárról:

[link]

Kellemes ünnepeket :)

(#10530) Klaus Duran válasza lav1892 (#10529) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Szép.

Én csak egy testvideót tudok mutatni. ami nem sikerült túl jól. :(
[link]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10531) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

[link]
en itt vagyok rabszolgasorban :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10532) Sanyaaa26 válasza BÁ Nutrition (#10531) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Az igen, le a kalappal, van felszereltség mindenhol rendesen, bezzeg nálunk, lejön úgy egy szerszám hogy még csak meg sincs mérve. Elviszik és megy a reménykedés hogy csak jó lesz, ja és úgy hogy a gépem szögben csal, nem is keveset, majd két tizedet. És minden szögben más a csalás, mert hát javíttatni drága, inkább megy a korrekciózás ezerrel, máshol is így megy ez?
Tavasszal biztos váltok munkahelyet, nekem elég a stresszből mikor felmegy ilyen gépre a milliós nyersanyag, és legyen jó.
Ha kell fúró csinálunk, jó múltkorában 750 hosszú 20-as fúró lett csinálva, 650 mélyre fúrtunk aluba, belső hűtés semmi.
Mert pénz lenne, de occóbb megcsinálni, aztán reménykedni hogy 500 mélyen nem törik bele a fúró.

(#10533) Sanyaaa26 válasza Sanyaaa26 (#10532) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Erre gondoltam:

[link]

(#10534) Klaus Duran válasza Sanyaaa26 (#10532) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ameddig meg tudjátok csinálni addig nem vesznek szerszámot.
10+ év után kapott most a kolléga egy kiesztergálót. De csak mert lassan haladt az egyik széria amit talán soha sem kell újra gyártani. (3000+ euró)

Ősszel visszajött egy széria ami 7+ évvel ezelőtt futott. Azt se tudta a technológus hogy hogyan és mivel volt rögzítve. Szerencséjükre kolléga emlékezett a testre + a leszorítókra is hogy melyek kellenek.

Nálunk általában így néz ki egyedi gyártásnál a munkadarab megfogás. "Rögzít munkadarabot simító készüléken."

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10535) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Kinéztem egy motort a maráshoz, de nem tudom, hogy fa és nyák megmunkáláshoz elég lenne-e a 300W-os motor.

Speed: 3000-12000r / min (12V-3000 switch, 24V-6000 switch, 36V-9000 switch, 48V-12000 rpm)

Ezt hogy szokás bekötni? Van olyan elektronika amit a Mach kezelni tud és tudom programból állítani a fordulatot? :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10536) soldi3r válasza Des1gnR (#10535) üzenetére


soldi3r
veterán

A kerdes, hogy mekkora maroval, milyen melysegben es milyen fat. Elmeletileg a forgacsilasi teljesitmeny maximum nehany Watt lehet.
En inkabb a valtoaramu, vizhuteses verziot valasztanam, frekivaltoval.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10537) Des1gnR válasza soldi3r (#10536) üzenetére


Des1gnR
őstag

90%-ban erre lenne használva: [link]
Fában is maximum 5mm mélyen marnék vagy fémbe gravíroznék.

Nézegettem a váltó motorokat freki váltóval, de sztm nekem nem éri meg ezekre a munkákra azt a többletet.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10538) soldi3r válasza Des1gnR (#10537) üzenetére


soldi3r
veterán

Nyakot marni boven eleg ekkora teljesitmeny, mondjuk a fordulat lehetne magasabb.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10539) zolikaDB válasza lav1892 (#10529) üzenetére


zolikaDB
veterán

Elég vegyesfelvágott a géppark, de az a pár Hurco nagyon csinos :DDD
Te min vagy?

(#10540) Des1gnR válasza soldi3r (#10538) üzenetére


Des1gnR
őstag

:R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#10541) lav1892 válasza zolikaDB (#10539) üzenetére


lav1892
csendes tag

egy Hurco vmx 24 en vagyok ultimax vezérlővel már 2 éve de kezdek kicsit ráunni mert már kiismertem a vezérlőt és jó lenne valami újat tanulni :)) 1:47 nél a bal oldali masina az enyém :)

(#10542) lav1892


lav1892
csendes tag

kollégák szórakoznak a makinoval :DD

[link]

(#10543) Danivagyok válasza lav1892 (#10542) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ez biza fasza!
Mint annyi más, ez is csak szemlélet kérdése. Pl az öregebb DMG-nél is pont ilyen kevés rezgéssel járt a szerszámcsere. Mármint, ha egy-két helységgel távolabbról szemléltük. De közelebbről nézve legalább viccesen kocogott a kávéscsésze az asztalon.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#10544) Klaus Duran válasza Danivagyok (#10543) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ennél csak az volt a jobb mikor az EC400-on martam a késtartó hornyot, és 8 méterrel arrébb a szögtapintóval nem tudtak mérni mert annyira remegett az egész. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10545) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10544) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pedig ha jol sejtem, az egy original USA Haas masina :D

(#10546) Klaus Duran válasza zolikaDB (#10545) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Biztos hogy jó, de nálunk semmi se tart örökké.
Tök mindegy hogy milyen gyártmány.

+
Ha valaki munkát keres Békéscsabán akkor Januárban biztos lesz felvétel. Vagy 6-an lépnek le. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10547) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10546) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nálunk is beindult ez a trend :)

(#10548) nchelp


nchelp
tag

Mit találtam? Igaz kerek 2 éves hamarosan Néhányra még emlékszem, tényleg passzol a dolog. Ma mi a helyzet?

nchelp

(#10549) blasko92 válasza nchelp (#10548) üzenetére


blasko92
őstag

Na a legelső annyira igaz, hogy rendesen fel is k.rtam rajta az agyam :((( :DDD Meg a jó csapatjátékos....

(#10550) csiben1


csiben1
tag

Még van a terhelhetőség is. :DDD Ha ilyet látnék és munkát keresnék, már csak elvből se adnám be az önéletrajzom. Ez kb annyit jelent, hogy szarrá dolgoztatnak :U

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.