Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#10151) golyani


golyani
addikt

Dolgozott már valaki tiszta nikkellel? Nagyon babrás? Vágóba mit érdemes?

(#10152) manoz


manoz
csendes tag

Sziasztok, segitseget szeretnek kerni. Par napja tisztitottak a gepet, amin dolgozom, szuro+teljes hutofolyadek csere. Azota nagyon apro szemu permetben "teriti" a hutovizet a gep, kisebb kod alakul ki a gep korul. A szaga sem tul kellemes es a torkomat is kaparja. Szoval jo lenne valami maszk, ami ezt megszuri. Sima pormaszk is megteszi vagy valami specibb kellene inkabb?

(#10153) zolikaDB válasza manoz (#10152) üzenetére


zolikaDB
veterán

Valamit ott elkúrtak, ha ez így működik (amennyiben nem a megmunkálás jellege miatt porzik). Ha ez így van, vissza kell hívni a tisztítós emberkét.

(#10154) kpityu2 válasza manoz (#10152) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem lehet, hogy felkavart valamit és beszorult a fúvókába?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10155) TGWH


TGWH
őstag

Nem tudom mi a gond, többen akármit megadnának egy olajködös hűtőrendszerért :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10156) manoz


manoz
csendes tag

Olyan, mintha a forgacsgyujto talca szelenel szivarogna kifele ez a finom kod. Kollega azt mondja, hogy parolog a viz, de annyira meleg azert nincs.
De ettol fuggetlenul is gondoltam ra, hogy jo lenne valami maszk, mert van, hogy par percenkent darabot kell cserelni, es nem egyszeru a rogzites, szoval gyakran kell szivni a gep belsejenek levegojet.

(#10157) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
Érdeklődnék a CNC-s téma iránt. Konkrétan egy lézer gravírozót szeretnék össze építeni. Alapja egy szép kis cnc mehanika annyi különbséggel hogy 2D elég lenne, de szeretnék valami univerzálisat építeni/venni:
Ami lehet lézervágó, maró, esetleg 3D nyomtató... Vannak ilyen tervek?

Üdv!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10158) TGWH válasza Flashback (#10157) üzenetére


TGWH
őstag

hobbicnc pont húú. Vagy hobbielektronika, ardunio-s rendszerre is rátolják, és most kapaszkodjanak meg a szaktársak, van aki papír vázból építi, és működik! :DDD :DDD :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10159) soldi3r válasza Flashback (#10157) üzenetére


soldi3r
veterán

Ilyen hasznalhato gep nincs. Teljesen mas a vaz. Illetve jo nagy kompromisszumokkal talan, de egyik feladatra sem lesz tokeletesen alkalmas.
Pl egy lezernek dinamikusabban kell mozognia es nincsenek forgacsolasi ellenerok.
A 3D nyomtato pedig szinten teljesen maskepp epul fel, lenyegesen magasabb Z-re van szukseg.

(#10158) TGWH, Igazabol barmibol lehet epitkezni, a kerdes az, hogy van e ertelme.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#10160) Flashback


Flashback
addikt

Közben találtam új lézergravírozó gépet 180-190K körül a UK-ből.
40W-os CO lézer.
Ennyiből otthon össze lehet építeni?
[link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10161) soldi3r válasza Flashback (#10160) üzenetére


soldi3r
veterán

Hasznalhatot? Nem. De ezt se neveznem annak.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10162) Flashback válasza soldi3r (#10161) üzenetére


Flashback
addikt

Mi lehet a gond vele? Sok videót lehet látni a működéséről.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10163) AntAngel


AntAngel
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy egy cnc megmunkálónkban 1.44-es floppy meghajtó van. Az idő múlásával nőttek a programok mérete is. Tudtok javasolni vmi megoldást a helyére ami több adatot tudna?
Köszönöm előre is.

(#10164) soldi3r válasza Flashback (#10162) üzenetére


soldi3r
veterán

Mukodni mukodni fog, a kerdes, hogy hogyan es meddig. Egy ilyenben is tobb fantazia van, mondjuk en alubol csinalnek keretet es ebayen lattam 5W-os lezer diodat $100 korul.

(#10163) AntAngel, USB? LAN?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#10165) bundilolo válasza AntAngel (#10163) üzenetére


bundilolo
tag

USB to Floppy Converter szinte ugyan ez csak nem lemezen adagolod a programokat. Létezik egy másik variáció, de ahhoz meg RS232 kellene. Ezekkel a régi gépekkel ilyen szempontból meg van lőve az ember. Milyen típusú gépről van szó?

(#10166) Trub


Trub
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy másoknál hogy megy ez.

Nálunk a cégnél van 2 cnc marógép. Mindkét gépen 20-as szerszámtár. A gépek különböző gombákat használnak, úgyhogy nem keverednek. A lényeg, hogy mindkét géphez csak az a 20-20 szerszámtartó van ami belefér a tárba :F Így mikor olyan szerszám kell ami épp nincs a tárban kivesznek egyet és kicserélik.

Sokszor van, hogy egy programon belül is megállnak, szerszámtartó gépből ki, szerszámtartóban szerszámcsere, raporterrel bemérés, majd folytat.

Ma rákerültem az egyikre és majd felrobbantam, hogy egy órát kell menedzselni a szerszámokat, hogy mindegyik beférjen. :W Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#10167) kpityu2 válasza Trub (#10166) üzenetére


kpityu2
őstag

Beszéljétek meg a programozóval, hogy ne hasraütésre válasszon szerszámot. Csináltok egy 20-as alapkészletet és arra programoztok.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10168) Trub válasza kpityu2 (#10167) üzenetére


Trub
tag

Én lennék a programozó :DDD Igazából erősen kétlem, hogy 20 helyre beférne minden fontosabb szerszám.

Eddig is mindig cserélgettek, de csak akkor szembesülök a kínnal, amikor személyesen rákerülök a gépre.
Ők már megszokták, nálam elszakad a cérna.

Csak azért hoztam fel, mert lehet beszélek a főnökséggel a szerszámtartók bővítésével kapcsolatban. De ha ez egy bevett gyakorlat, és sok helyen így működik, inkább nem tépem a számat.

[ Szerkesztve ]

(#10169) Klaus Duran válasza Trub (#10166) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Egyedi gyártás, széria, vagy visszatérő széria?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10170) Trub válasza Klaus Duran (#10169) üzenetére


Trub
tag

Egyedi gyártás. Ritka ha valamiből kettő kell.

(#10171) TGWH válasza Trub (#10170) üzenetére


TGWH
őstag

Szokjátok meg, vagy bővítsetek ha lehet :D
Esetleg vegyetek még csak befogókat, úgy viszonylag könnyebb, csak össze ne keverjétek :D persze így is be kell mérni, de ugye egy szerszámnak lehet több hosszkorrekciója is ;)
Mondjuk azt nem tudom, mennyire szokás magát a szerszámtárat kicserélni egy nagyobbra... az biztos, hogy nem olcsó :DDD
Ha meg gyakran jönnek új szerszámok, akkor tök mindegy, ígyis-úgyis be kell mérni... mondjuk én program közben biztos nem variálnék, ha nem muszáj, bár lehet, hogy sokszor úgy az egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10172) Klaus Duran válasza Trub (#10170) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Akkor marad a cumi. :(
Néha a 40-60 tár is kevés. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10173) TGWH válasza Klaus Duran (#10172) üzenetére


TGWH
őstag

A kisebbikhez van négy befogó és kész :DDD az egyik fix, az ötvenes lapkásat nem cserélgetjük, szerintem már bele is rohadt :DDD
Azt szeretem, amikor felszerszámozok, bemérem az egyik melót, mert sosem mondják meg három közül mi a fontos, aztán jönnek, pont mindig az első darab után, hogy hát a másik lenne a fontos :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10174) Klaus Duran válasza TGWH (#10173) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

:W
Mint aki nem hallót semmit dolgoznék tovább. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10175) Klaus Duran válasza Klaus Duran (#10174) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

fránya autójavítás :W hallott.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10176) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10172) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hurco 40-es tár, és 8-10 kint, de ez sokszor kevés.
A baj az, h ER32-es készlet 1db, ER16-os készlet 1db... És a 40-be is ha beteszem a lapkásokat, síkmarót, telibefúrót, 5db tokmányt, kiesztergálót, tasztert, Monoforce-ba simítót, akkor nem sok marad variálni...
A VMX64-be annó volt 40 bent, meg cirka 40 kint, így bent lehetett mindig állandóra egy garnitúra alulra (mert annyira nem koptak szarrá hamar), egy garnitúra menetalap keményfém belsőhűtéses, meg a szokásosak. Az nem volt gond, ha kint volt egy 8-as nagyoló, mert az nem kell mindig, de ha igen, ott volt befogóban, bemérve.
Volt egy 10-es VHM dörzsár egy hidróban. Mindig tükröt vitt és méretet. Kollega mondja, h cirka 4 éve változatlanul ugyanott van bent :DDD

(#10177) AntAngel válasza bundilolo (#10165) üzenetére


AntAngel
csendes tag

Hurco VMX Ultimax4 . Az usb converterrel az a baj hogy megmarad az 1.44MB korlát. LS 120-as meghajtó lenne jó usb-s változatban de nem találok. Persze az sem biztos hogy elfogadná a gép. :( A soros portban nem nagyon bízok. Vagy jó?

(#10178) zolikaDB válasza AntAngel (#10177) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha van annyi pénz, szólj és adok egy kontaktot, aki összekalapálja a hálózatot. Cirka negyed millió, ui kell hozzá egy eredeti ISA hálókártya a Hurcotol, amit szerintem Singlár nem ad nektek, hanem USA/München-ből fog érkezni.
Ezután egy magyar fickó megoldja.
Legalábbis mi így csináltuk - a magyar support nem vállalta a dolgot, a németnek meg 1000€ lett volna a kiszállás. Persze, lehet, h azóta változtak a dolgok.
Két megoldás volt addig is:
- szétvagdaltuk a progikat, és több floppyval húzkodtuk, illetve ha tudsz csinálni programhívást (M98-M99), akkor még kicsit könnyíthetsz is a dolgodon.
- azt hiszem, van a régebbi gépeken valami soros port/nyomtatóport (nem emlékszem), azt összekötöttünk egy PC-vel, amin futott egy nagyon alap, DOS-os progi, minden csak billentyűvel ment, semmi színes-szagos grafika, csak a fekete háttér meg betűk :D :D Nade, ez olyan lassú, mint 2 döglött tetű, 10-20MB progi = 40 perc. És nem ritkán állt le a kapcsolat, vagy szintaktikai hibát jelzett a progi a megmunkálón, ami amúgy jó volt még PC-n.

(#10179) cibere11


cibere11
tag

Üdv!
egy hónapos cnc munka után befejeztem pályafutásom...(kicsi pénz miatt...)
Most egyetemes esztergán tolom és olyan munkát kaptam hogy egy átmérő 500mm lánggal kivágott feneket(íves alkatrész(egyik oldala domború értelem szerűen a másik meg homorú :W ) 12mm vastag) kellene leátmérőznöm és gyököt csinálni rá. Fúrat nincs rajta. Na most én ezt hogy a pibe fogom meg?Köszönöm
:R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#10181) Klaus Duran válasza #37984512 (#10180) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Tudtommal nem lehet reklámozni a prohardver lapcsalád fórumain.

(------------------------------------------)

De hogy ne csak rinyáljak. Játékszerszám :W

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10182) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10181) üzenetére


zolikaDB
veterán

A mihaly.s te vagy?

(#10183) Klaus Duran válasza zolikaDB (#10182) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Igen

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10184) bundilolo válasza AntAngel (#10177) üzenetére


bundilolo
tag

Azért is mondtam, hogy szinte ugyan az. Valahol az is nagy segítség. A floppy meghajtót előbb, utóbb el is lehet dobni, főleg mondjuk ahol öntvénnyel dolgoznak. A soros port nem a leggyorsabb, de elvileg amit én is vettem már valamelyik cégnek ott hibátlanul üzemel. Gond nélkül lefutnak a CAM programok is, ott nincsen program méretbeli gond.

(#10185) blasko92 válasza Klaus Duran (#10181) üzenetére


blasko92
őstag

Tudok ugyan ilyen kepet loni :D Az en sorjazomnak is hianyzik a vege, es ugyan ilyen linoleum van az asztalon :D

En max az 50-es VDI-t rakom melle. Ez a kicsi mibe megy?

(#10186) soldi3r válasza Klaus Duran (#10181) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez mar hobby CNC :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#10187) nchelp válasza Trub (#10166) üzenetére


nchelp
tag

Nem, nagyon nem az... Nekem a robodrillre 14-es a táram, és van hozzá kb 30-35 befogóm.... A másik gépemen 30-as a tár, hardveres gondok miatt még mindig nem üzemkész, de már vettem hozzá kb 40 befogót, és ezek közt eddig egyetlen darab menetkiegyenlítő sincs, szóval nincs vége a dolognak.

Zoli, a lapkás cuccoknak extra fix veldonok fenntartva, és a fiókban 4X20-as ER32-es hüvelykészlet ficereg... én gyűlölöm, amikor meló közben mókerászni kell, mert valami nincs...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#10188) Klaus Duran válasza soldi3r (#10186) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

VDI40 alatt már hobbinak számít nálam. ;]
De most 2 hétig leáll a gyár és nem kell az olajat szagolnom. ;]
Pedig a héten takarították ki a gépeket, szép kék emulziót kaptunk. (soha többet nem lesz, nem volt más a vizeseknél)

A furatköszörű tartályában még egy döglött egeret is találtak. Jó vastagon olajsárral és kőporral mumifikálva. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10189) TGWH válasza nchelp (#10187) üzenetére


TGWH
őstag

Én nem vagyok kibékülve a menetkiegyenlítőkkel... sima állványos optimum egyet nem tör el, patronba fogva, a cnc meg 150 lyukanként eszi a menetfúrókat, nem is fúrjuk már ott...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10190) cibere11 válasza cibere11 (#10179) üzenetére


cibere11
tag

Valami a bajomra? :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#10191) kpityu2 válasza cibere11 (#10190) üzenetére


kpityu2
őstag

Ráhegesztesz egy csapot. Amit mondjuk nem lesz egyszerű nagyjából középre igazítani.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10192) nchelp válasza cibere11 (#10190) üzenetére


nchelp
tag

pálinka?... :C

nchelp

(#10193) Klaus Duran válasza nchelp (#10192) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Kicsit korai még. Majd ha legalább 10 év lesz mögötte.

Sehogy se akart beállni a furatköszörű, hívták a (legyen most Béla) Bélát. Odadülöngélt, kért egy kalapács és egy határozott mozdulattal odavert egyet neki. Ezredre egyenes lett. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10194) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10193) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jó jó, persze, de Béla ezekkel a gépekkel élt élettársi kapcsolatban az elmúlt 37 évben. NEm biztos, h odaengedném egy új MORI SEIKI NMV5000-hez, h komám, nézzél má' rá! :DDD

(#10195) Klaus Duran válasza zolikaDB (#10194) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

:C

CNC-hez nem ért, köszörűs a szakmája. De azt nagyon keni, csak ha nem ihat akkor kicsit morcos. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10196) Phülöp válasza Klaus Duran (#10195) üzenetére


Phülöp
addikt

Béla nekem is kollégám volt anno. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10197) TGWH


TGWH
őstag

Régen sok Béla dolgozott a gyárakban, mégis minden működött :D olyan gépeket hegesztettek össze, amik még 30 év után is működnek :DDD mindig tűrésen belül dolgoztak.
Most de előttem van a régi Csepel cnc, hogy mozgott a kannásbor a függőleges y tengely mentén :DDD
Egyszer-kétszer biztos volt baleset, mert konkrétan borszaga volt a hűtővíznek :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10198) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ez azért tiszteletet parancsoló: NCT Robax 5ax, 150 tonna

(#10199) Klaus Duran válasza Phülöp (#10196) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Szerintem mindenkinek van/volt "Béla" a kollégája. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10200) soldi3r válasza zolikaDB (#10198) üzenetére


soldi3r
veterán

Na ez nem kicsi. Nemreg nekem is volt szerencsem egy ilyenhez, pontosabban kettohoz. Meg egy hasonlo meretu eszterga is volt csarnokban, csak az nem ilyen latvanyos.

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.