Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#10101) Doki85 válasza zolikaDB (#10100) üzenetére


Doki85
tag

Kár hogy nincs személyes tapasztalatod egyikkel sem nem tudsz esetleg valakit akinek van?

ÜDV: DOKI85

(#10102) zolikaDB válasza Doki85 (#10101) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kaiser -> nchelp

(#10103) nchelp válasza Doki85 (#10099) üzenetére


nchelp
tag

Mekkora mélységekről beszélünk?

nchelp

(#10104) konwktor válasza Doki85 (#10099) üzenetére


konwktor
tag

Egyébként mi a problémád a D'Andrea-val? Én WNT mellett használom azt is és szerintem a WNT gyengébb.

(#10105) Doki85 válasza konwktor (#10104) üzenetére


Doki85
tag

43 mm-t dolgozik de kell 160 mm kinyúlás hogy hozzáférjek.

A D'Andrea ha egy kicsi a "szőrszálnál" vastagabbat fog akkor nem képes tartani a méretet... +kicsi a rögzítő csavar gyanítom ez az egész probléma okozója na meg rátették azt a 2 ezredes órát, de minek amikor 3-4 kör holtjáték kivétel után sem lehet beállítani csak optikai bemérőn...
egyébként nem gyűlölöm kicsit sem :W
A többi gépen wohlhaupter-eket használunk, de mivel olyan rég nem ment tőlük tönkre semmi és olyan rég nem is rendeltünk semmit.. így faszán lehúzták a beszállítói listáról és nem tudok rendelni... :W
egyébként nyugodt vagyok :))

majd beszámolok mi lett a vége
(na meg hajt a kíváncsiság ki mit használ mi vállt be)

[ Szerkesztve ]

ÜDV: DOKI85

(#10106) zolikaDB válasza Doki85 (#10105) üzenetére


zolikaDB
veterán

Majd alapít a főnid 1-2 céget pluszba az ilyen esetekre :DDD

(#10107) Klaus Duran válasza Doki85 (#10105) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Múlt héten esztergáltam ki életemben előszór. :B
Kiesztergálok 10-20+ évesek. Kolléga vigyázott rájuk rendesen mert másikat csesznek venni, lassan viszont nem ártana mert H7 még hozható velük, de lassan az 1 század lesz az elvárás.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10108) Phülöp válasza Doki85 (#10105) üzenetére


Phülöp
addikt

Szóval akkor neked egy fossá hajtott D'Andrea helyett kell alternatíva? Merthogy egy jó helyett nem kellene...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10109) nchelp válasza Phülöp (#10108) üzenetére


nchelp
tag

egen, én is arra gyanítok, hogy valami retardált ökör agyon-vissza feszegette a menetet a cuccban... Mindamellett Kaiser valóban sokkal merevebb volt ugyanazon a hosszon, és a lapkái sem olyan érzékenyek. Az olasszal az volt a legfőbb bajom, hogy egy 100 mély oszlopfuratban már képes volt 2-4 századot is kúpozni sima C45W-ben... Vagy ha nem, akkor az első és utolsó oszlopfurat közt volt már akár 3 század eltérés is.

nchelp

(#10110) zolikaDB válasza nchelp (#10109) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez egy olyan D'Andreanal is igaz, amit csak en hasznalok, 1 eves es igen keves furatot keszitett meg, illetve sosem koppant...

(#10111) nchelp válasza zolikaDB (#10110) üzenetére


nchelp
tag

Az ellenanyát valaha meghúztátok? Olyan még itt a lepukkant Komet fejen is volt... Furcsának találnám, ha dandráson még ma sem lenne ellenfeszítési lehetőség...

nchelp

(#10112) zolikaDB válasza nchelp (#10111) üzenetére


zolikaDB
veterán

A képen látható csavarokat húzom meg, miután beállítottam a méretet/nóniuszt. Normálisan, nem állat módjára megtépve, h reccsenjen, amikor oldom.
[link]
[link]

(#10113) nchelp válasza zolikaDB (#10112) üzenetére


nchelp
tag

a nóniusz nincs átvezetve a túloldalra inbuszvéggel? ez ugyanis elvileg osztott csavar kéne hogy legyen, kiállítható holtjátékkal... bár, ha csigaáttétel, akkor nem... Látszik, hogy utoljára magyar földön használtam...

nchelp

(#10114) zolikaDB válasza nchelp (#10113) üzenetére


zolikaDB
veterán

Dehogy van, ez ilyen :)

(#10115) #22145024


#22145024
törölt tag

Urak,

Masterwood CNC-hez van esetleg vkinek gépkönyve? Konkrétan a Masterwork nevű programjának a kezelése érdekelne.

(#10116) Locsi válasza zolikaDB (#10112) üzenetére


Locsi
senior tag

Ilyen van nekünk is, egyszerűen utálom, nem bírok vele két egyforma furatot esztergálni, de van a másik fajta, ezzel meg minden hibátlan.

(#10117) zolikaDB válasza Locsi (#10116) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mai kiesztergálás:
- 1mm van átmérőben a furatban, D63H7
- 3 tizedjével küldöm lefele szépen, S600 F100
- felület mint salamon töke
- utolsó fogás 0.16mm, feltekerte a forgácsot a lapka magára, úgy összeb.szta, sírtam...
- nade, ÚGYSEM vitt méretet, maradt benne 0.01mm átmérőben, azon meg nem bír mit tekerni, egy kis vágó üregelős fújkálóval jó is lett, bár nem gyönyörű...

Köszi, D'Andrea. Lehet még jobban kellett volna tolni. Fordulat elég volt neki, vékony szár volt kitolva nagyon szélre, meg 63 mélyen dolgozott a szerszám.

Locsi: ami a képen van, azzal az a bajom (volt másik cégnél), h nincs benne "durva beállítás", szóval ha középen hagyom, akkor mire kitekerem szélre, fél nap :D De gondolom, emiatt is stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#10118) Klaus Duran válasza Doki85 (#10105) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Körbekérdezösködtem. Van 1-2 D'andrea kicsi furatokhoz 9-18. De nagyokhoz régi Nikken van. Hasonló merev kialakítású. csak a mienken 45 fokban lehet állítani/tekerni a fejet. Ezeken a fejet(lapkafészek egy menetes csapon) kellet tekerni.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10119) Klaus Duran válasza Klaus Duran (#10118) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ilyen (vagy nagyon hasonló)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10120) nchelp válasza Klaus Duran (#10119) üzenetére


nchelp
tag

a kialakítás már jó, ezért masszívabb a kaiser is, mind a dandrás, de ezekért a ferde késekért szívesen átharapnám valakinek a torkát... Mert oszthatod vissza a ráállítást sin45°-kal, hogy tudd, kb mekkorát visz, és minden tekerésnél megváltozott a szerszámhossz is... a hagyományos horizontra jó, de CNC-n halálosan bosszantónak találtam

ilyent használtam a kondiákon, ennek osztott állítócsavarja van, kiszedhető a holtjáték. viszont a szárbefogás miatt a megmunkálási mélység erősen korlátozott, és nagyon szeret berezegni...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#10121) Klaus Duran válasza nchelp (#10120) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ez van, ezt kel szeretni. Bemérőn belövöm D-0,1 és ez után már nem változik sokat a hossza, 95% átmenő furatokat kell kiesztergálni.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10122) SirTom válasza Locsi (#10116) üzenetére


SirTom
tag

Ilyen van nekünk is, egyszerűen utálom, nem bírok vele két egyforma furatot esztergálni, de van a másik fajta, ezzel meg minden hibátlan."

Locsi, csak annyit mondok, ami rá is van írva: Made in Italy ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#10123) Klaus Duran válasza SirTom (#10122) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Made in Italy ;] A jó édes nénikéjét az Utimac-nak is. Nem tudtunk egy megrendelést teljesíteni erre többet nem is rendelnek a cégtől. De mint megtudtam ez nekem csak jó. ;]

Más.
És mi a tanulság? H6 tűrés esetén nem érdemes újra nitridálmi mivel bedagad vagy 5 száradott az anyag. És a barnítással is óvatosan kel bánni mivel a nemesített 30+HRC-s anyagot nehezen fogja a barnító lötty, és ennek hatására a barnítós ürge lesavazott belőle vagy 1 századot átmérőben. 0,013 a tűrés :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10124) soldi3r válasza Klaus Duran (#10123) üzenetére


soldi3r
veterán

Bedagad? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#10125) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok mit ajánlanátok:
-2es H22-es aluminium táblák(3000x2000)
-3-6mm átmérőjű szerszám

feltételeknél előtolásra?
A fordulatot csak potméterrel állítom (névlegesen 18.000 tud.. bár nem nagyon hiszem) kb 12.000 lehet most előtolásom 600 4es szerszámnál de nagyon sok a sorja... ezt szeretném kiküszöbölni.
Ha lejjebb vettem az előtolást kb 400ra akkor is sok a sorja. Feljebb nem állítanám.. én inkább a szerszámra tippelek, hogy nem elég jó. (nincs rajta bevonat)
Lényegében kérdésem ezek mellett, hogy tudok lehető legkevesebb sorjával dolgoznom? (jelen pillanatban picit vissza olvadva marad rajta..), vagy a szerszámmal lesz a baj? (ha igen mit ajánlotok rá?)

Bravo tools-tól vannak szerszámaink, sajnos nem vagyok rég a cégnél így egy katalógust még nem tudtam beszerezni.

Várom tippeteket/véleményeteket.

Ui.: Hűtésként levegőt használok ami kb 7bár.

szerk: természetesen egyélű szerszámról van szó

[ Szerkesztve ]

(#10126) Klaus Duran válasza soldi3r (#10124) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Megdagadt. Hibásan fogalmaztam, de a lényeg nem változik. Selejt

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10127) BÁ Nutrition válasza Riverboy (#10125) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

lassan tolod szerintem

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10128) zolikaDB válasza Riverboy (#10125) üzenetére


zolikaDB
veterán

Emulzio + 2-3 elu nem bevonatos polirozott szerszam. Vago: 400-1200, tolas 0.2-1. Persze atmero/ap/ae fuggvenye.

(#10129) kpityu2 válasza Klaus Duran (#10126) üzenetére


kpityu2
őstag

Nitridálásnál bele köll kalkulálni. Ez tudott.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#10130) Klaus Duran válasza kpityu2 (#10129) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Most meg nem mondom hogy nemesit vagy nitridálni küldte, az alapból 30HRC csapágházat a zseniális "játékkereskedő". De az biztos hogy +5 százados lett utána a furat.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10131) soldi3r válasza Klaus Duran (#10130) üzenetére


soldi3r
veterán

A nemesites csak hokezeles, ott nem nagyon kap egy plusz reteget az anyag.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10132) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. Tud valaki nekem segíteni solid edgebe ST7 ezt elkészíteni? Nem akar összejönni.
Tanuló verzióba csinálom

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#10133) Klaus Duran válasza soldi3r (#10131) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Akkor nemesíteni küldte. De nemesítésnél még minidig kisebb a deformáció mint cementálásnál. ;]
Az is közre játszhatott hogy vékony volt a falvastagság. Többet nem lesz ez a lényeg (szerencsére) ;]

Így is van elég cumi melóhelyen. Új munkahelyi beosztásom "Frauenarbeit"

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10134) soldi3r válasza Klaus Duran (#10133) üzenetére


soldi3r
veterán

Az enyem macgyver :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#10135) zolikaDB válasza soldi3r (#10134) üzenetére


zolikaDB
veterán

Minket ugy hivnak, h "nem fogok en nektek minden szarrol rajzot csinaltatni", "ha ezen mulik, kimegyek marot venni", "jo legyen!!!!".

(#10136) nesh_019 válasza nesh_019 (#10132) üzenetére


nesh_019
senior tag

Hogyan tudom bekapcsolni hogy zártprofilt megtudjam csinálni?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#10137) Klaus Duran válasza soldi3r (#10134) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Az is szép lehet.
Akit váltok a gépen azért még vigasztalt. Új ember a gépen és hozzá egy új technológus. Néha még a vasat se találja el. :W És a szerszámokat sem ismeri igazán. :O

3 hét túlórázás után már csak úgy hívjuk magunkat hogy Moribáró. :W

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10138) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10137) üzenetére


zolikaDB
veterán

WTF?
Az elmúlt 5 évben nem tudtam, h mi az a 8 óra... :U

(#10139) Klaus Duran válasza zolikaDB (#10138) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

De legalább halálra keresed magad.
Vagy nem?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10140) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10139) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagy nem. Közel 10 éve vagyok a szakma közelében (CNC előtt hagyományosokon dolgozgattam), "megjártam nyugatot" (:DDD), max 4 tengely (kézből), vízszintes/függőleges, 4 vezérlő, "szakmai nyelv" - plusz tolmácsolok is néha/ajánlatkérőt írok, egyedül én ismerem a műhely 4 megmunkálójából 3-nak a vezérlőjét, jelenleg pedig CAD/CAM, úgy, h senkinek nincs 1mm forgácsolási tapasztalata, akik jelenleg "rajzolnak/programoznak (? :Y ). Ja és senki nem szaladt hasraesve, h jajj, majd én, maj én hadd a 2200-as gépet PLÍZ.
A pofám sajnos mérsékelt méretű.

(#10141) Klaus Duran válasza Klaus Duran (#10139) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én is a "közkedvelt" gépet hajtom fél hónapja. És nem szívesen. :( De ez nem kívánságműsor.

Nálunk szerencsére remek technológusok/mérnökök vannak. Én most fogom még csak az érettségit kezdeni, de nekem is a cad/cam tudás a célom. És esetleg utána egy technológusi.

Büdös a munka. Megfogom a vasat és egyből szarszagú a kezem, ideje lenne vizet cserélni. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10142) BÁ Nutrition válasza soldi3r (#10134) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:DDD :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10143) Riverboy válasza nesh_019 (#10136) üzenetére


Riverboy
tag

Személy szerint nem nagyon értem a kérdést :D
bejelöltél egy kört de most azt akarod kihúzni vagy micsoda?

Saját CNC-s kérdésem: hogy miért volt annyi forgács alunál.. rém egyszerű... A cég által beraktározott "H22-es marós alu táblák" rohadtul nem h22-esek voltak... Problem solved :) (köszönöm aki segíteni szeretett volna)

(#10144) nesh_019 válasza Riverboy (#10143) üzenetére


nesh_019
senior tag

nem jeleni meg ott egy kis menüsor. zártprofilt akarok.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#10145) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Éljenek a mérőműszerek. :W
Csapatvezető szól hogy mindent dobjak el, mert mérni kell. (fő MEO-s szabadságon) Kolléga mérte, szerinte -0,03. Megmér +0,002 újramérve még mindig pluszos. Behozzák a mikrót és egy D14 kalibert. merendő furat. D14,2. A mikró meg -0,03 mutat. :W Naná hogy 12 kaliberhez lőtték be.

Máshol is ilyen rosszak a mérőműszerek, ha egyáltalán vannak?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10146) TGWH válasza Klaus Duran (#10145) üzenetére


TGWH
őstag

Főnök rányomja izomból, ott azért egy-két századot tud csalni :D
Amíg le nem dobja, addig jó minden :DDD
Én általában tudok úgy mérni, hogy pont rajz szerinti legyen :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10147) BÁ Nutrition válasza TGWH (#10146) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tudnek meselni a meresekrol... :W

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10148) Klaus Duran válasza TGWH (#10146) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Furatmikró.
Egyik kolléga sokszor inkább a saját TOLÓMÉRŐJÉT használja mert pontosabb némelyik mikrónál.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10149) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10145) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kb ilyen es/vagy rosszabb nalunk. Par honapja volt vagy 2 marék dugos idomszer, a 60-as evekbol, jelenleg senki nem tudja, hova lettek. Azok voltak az utolso mentsvarak.
Figyelj, van olyan, h furatmikro plusz idomszer, es az idomszerre az EGVILAGON SEMMI NINCS IRVA. Annyi, amennyit akarsz... Mert nekunk egy kanyi darab gyari idomszerunk nincs, mind helyben keszult...

(#10150) TGWH válasza Klaus Duran (#10148) üzenetére


TGWH
őstag

Ezzel nagyon sokáig nincs is semmi gond.
Gond az lehet, ha nekem is közöm lesz az alkatrészhez :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.