Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#10051) soldi3r válasza zolikaDB (#10050) üzenetére


soldi3r
veterán

Dassault nem jelent, Siemens szokas. Ettol fuggetlenul en meg a legalisat sem engedem csak ugy ki a netre.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10052) Klaus Duran válasza zolikaDB (#10039) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

MEO-ban egy ilyet bámulok. [link]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10053) TGWH válasza zolikaDB (#10050) üzenetére


TGWH
őstag

Nem megy az ki, majd én szabályzom :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10054) csiziktomi válasza zolikaDB (#10050) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Csak megjegyzés ,letiltod a tűzfallal,és kikapcsolod addig a netet DE EZ WAREZ NEM SZABAD ;]

(#10055) zolikaDB válasza csiziktomi (#10054) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ööö... "Van egy ceg, ahol igy hasznalnak egy szoftvert, ott az informatikus garantalta, h eleg letiltani a halokartyat is, es OK minden."
Igazabol engem nem erdekel, en legalisan hasznalom a szoftvereimet :)

[ Szerkesztve ]

(#10056) blasko92 válasza zolikaDB (#10055) üzenetére


blasko92
őstag

Az a helyzet, hogy nem véletlenül drágák ezek a szoftverek. Ha tényleg van mire megvenni, akkor visszahozza az ára többszörösét. Ezért is gáz, ha egy cég illegálisan használ pl. egy CAM szoftver, mivel bevételhez jut belőle. Érthető :)

(#10057) TGWH válasza blasko92 (#10056) üzenetére


TGWH
őstag

Hülyeség, hát akkor fél évvel később vehetne a vezetőség új bömbiket! :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10058) blasko92 válasza TGWH (#10057) üzenetére


blasko92
őstag

Ez nem kokaincsepészet..... Hosszú távú befektetés. És tudni kell mérlegelni, hogy megéri-e.

(#10059) TGWH válasza blasko92 (#10058) üzenetére


TGWH
őstag

Mert a magyar vállalkozók többsége arról híres, hogy tud mérlegelni :DDD érdekes mód máshol, aki nem ért hozzá annyira, vagy lemarad a versenyben, az tönkremegy... csak nálunk van az, hogy a tizedik vállalkozását is bedöntheti az ürge valamilyen úton-módon, no meg az árverseny itt azt jelenti, hogy valahogy megállapodik az ár egy bizonyos szinten, a szolgáltatók meg azon versenyeznek, hogy tudják lefaragni a költségeiket, hogy nagyobb hasznuk legyen :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10060) blasko92 válasza TGWH (#10059) üzenetére


blasko92
őstag

Ez így van, ahogy mondod. De szerencsére vannak normális magyar cégek is, ahol nem éhbérért melózhatunk :) Ott nem bömbire költik a nyereséget, hanem a cég fejlesztésére. Én legalábbis lekopogom, jó helyen melózok.

(#10061) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#10060) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en is :)
a termelesi vezeto szerintem szakszervezetis lehetett elozo helyen, most kibulizta hogy jovore plusz egy het szabit kapjunk. elozo huzasa ugye az volt hogy szabadsag alatt is kapok muszakpotlekot :B

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10062) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#10061) üzenetére


blasko92
őstag

De te angliaban melozol nem? :D Plusz egy het szabi? :Y Potlekkal? Na jolvanam :D

(#10063) TGWH válasza blasko92 (#10062) üzenetére


TGWH
őstag

Ott van pénz ilyenekre :D
Mondjuk én is jó helyen vagyok, ha úgy nézzük, mindenből másfélszer többet kap az ember, mint a lehúzós helyeken :D több szerszám, több gép, jó gépek, több szabadidő :DDD meg a bömbi is meglesz a vezetőségnek ha így haladunk :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10064) soldi3r válasza blasko92 (#10062) üzenetére


soldi3r
veterán

Azert ez ott sem gyakori.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10065) konwktor


konwktor
tag

naszóval.... :)
Tovább bonyolódik a gép vásárlás váratlanul beugrott a képbe a dmg egy korrekt árral :

Most ők vannak: [link]

[link]

[link]

Mind három gép eszterga funkcióval és x3000 mm -t tudd a dmg picit kevesebbet.

Valaki feljebb irta hogy a solid edge,edgecam páros mennyibe kerül kb vajon az nx mibe fájhat?esetleg egy solidworks,solidcam páros? :)

(#10066) nchelp válasza konwktor (#10065) üzenetére


nchelp
tag

nálam tuti a correa lenne a befutó.

nchelp

(#10067) zolikaDB válasza konwktor (#10065) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én is a Correát venném. Nálunk az összes DMG döglődik, a Gilde esztergát a gyári csapat nem volt képes 2-3 alkalom alatt tisztességesen összekalapálni... Egy éve, azt hiszem 6x voltak. Főorsócsapágy és némi elektronikai hiba okán. Egyműszakos gép, cirka 6 éves, egy ember hajtja.
Edgecam-ből a full-full verzió cirka 1.5m HUF.
Tavaly az NX-ből a nem full (de minek is, pl szerszámtervező modul és társai nem kellenek mindenkinek és mindig) valami 4m HUF.
Érdemes nagyon átgondolni, mert nap, mint nap kell majd nyomkodni, akkor rájön az ember hamar, h mi hiányzik és mi lenne jó.
Ezt pl én magam is látom a Solid Edge - NX párhuzam kapcsán.

(#10068) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok.

Szerintetek aluminium lapokat léghűtéssel mennyire lehet marni?
pontosabban: dekor cégnél vagyok 2es alu táblából marok ki logokat/betűket stb, kb 3-4-5mm méretű szerszámokkal.
MDF lapon van maga az alu lap és ha folyadékkal hűteném akkor megszívja magát az MDF lap és púpos lenne tehát nem lenne sík felületem, ezért szeretném levegővel hűteni a VORTEX rendszerre gondolok.
Flexibilis csővel van ellátva a gép utólagosan és abból olyan 8 bár levegő kitud jönni szerintetek ez elegendő lenne?
Mit tanácsoltok? (olyan megoldás is érdekel ami folyadékos és mondjuk pont elegendő mennyiséget nyom az alura de többlet nem fog menni az asztalra, persze ha van ilyen arány...)

(#10069) Csobiroll válasza Riverboy (#10068) üzenetére


Csobiroll
újonc

Szia. Az alut simán lehet megmunkálni léghűtéssel, csak olyan szerszám kell hozzá, bár én eddig csak 5mm átmérőjűben találkoztam olyannal ami nem keni fel az anyagot, persze lehet kisebb átmérőben is. Ezek mindegyike egyélű szerszám és elég magas fordulatot igényelnek. :) A 8 bár levegő simán elég, még sok is szerintem, én csak 0,8-at szoktam használni.

Amúgy hűtőfolyadéknak a denaturált szeszt ajánlanám, vagy ha a kollégák nem isszák meg akkor jó a tiszta etil is. :D Abból nem is kell olyan sok, pár csepp is elég és az a jó benne, hogy hamar elpárolog.

Remélem tudtam segíteni!

(#10070) Riverboy válasza Csobiroll (#10069) üzenetére


Riverboy
tag

Most denaturált szesz a hűtés viszont csak én kézileg ilyen "ablak törlős cifes cuccból" ami nem is volt eddig gond, csak most kaptam végre új mdf lapot meg kömadur lapokat így végre síkba van az asztal és az MDF lapot (ugye ez bútor lap kb) nem akarom áztatni a denszesszel mert akkor ugrana a friss sík asztalom...
ezt szeretném felváltani, csak nem tudom mennyire fontos a kenés, főleg azért gondolom mivel mindig teljes szerszám átmérővel megy az anyagba kb 400as előtolás és a gép maximum fordulata ami saccra olyan 3-3500 lehet. (ATT hobby cnc gép... elég amatőr ilyen téren de ez van amúgy a munkatere 3000x2000)

Ja és ha a denszeszt rákötném a levegős rendszerre azzal az a baj, hogy a tömítéseket megeszi és akkor kb havonta pakolhatnám be az új tömítést...

[ Szerkesztve ]

(#10071) TGWH válasza Riverboy (#10070) üzenetére


TGWH
őstag

Tedd le simán asztalra, amit bemérsz, majd 0,1-en végigmész. Nem fog hozzáérni az asztalhoz a szerszám, egy tizedet meg le tudsz sorjázni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10072) Riverboy válasza TGWH (#10071) üzenetére


Riverboy
tag

Az ennél a gépnél nem egyszerű...
Vákummal működik és az azstalba így, hogy síkba van (mármint az mondható rá) így van benne 0.1-0.2mm Z-be néha 2500x1500as kontúrokat kell marni örökkévalóság lenne azt le sorjázni :)
A levegőt holnap kipróbálom elég-e neki remélem nem lesz baja kenés nélkül...

(#10073) Csobiroll válasza Riverboy (#10072) üzenetére


Csobiroll
újonc

Hát ha csak 3500 fordulatot bír max. a gép akkor lehet, hogy nem lesz a legjobb. Mert hűtés nélküli szerszámoknak mindenképpen nagy fordulat kell. Maximum egy gyorsító fejet lehetne még beszerezni. Bár azoknak azért szép áruk van.

(#10074) soldi3r válasza Riverboy (#10070) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem kinai maromotor van rajta?

E30 (oo=[][]=oo)

(#10075) Riverboy


Riverboy
tag

Sajnos nem tudom milyen motor van rajta...
elvileg a gép valami 14.000-et kéne tudnia de nem hiszem hogy ennyit tud.. abból is kiindulva, hogy zártszelvényen áll a gép és a fordulatot nem tudom beállítani "számmal" hanem egy potméterem van hozzá és kész..
a gépről kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10076) soldi3r válasza Riverboy (#10075) üzenetére


soldi3r
veterán

Ranezesre egy egyfazisu kinai maromotor. Kell lennie egy frekivaltonak hozza. Azon be kell allitani a potival allithato frekvencia tartomanyt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10077) Riverboy válasza soldi3r (#10076) üzenetére


Riverboy
tag

Ezt a gépen kéne keresnem mert ott tuti nem lesz vagy inkább a vezérlőben (mach3)?

(#10078) soldi3r válasza Riverboy (#10077) üzenetére


soldi3r
veterán

Valahol a gepben kell lennie. Gondolom csak van rajta egy vezerlodoboz a tengelykartyaknak.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10079) Riverboy válasza soldi3r (#10078) üzenetére


Riverboy
tag

Hmm megnézem akkor hátha lesz valami.
Köszi

(#10080) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak, van itt olyan, aki a Solid Edge-t gyűri?

(#10081) Trub válasza zolikaDB (#10080) üzenetére


Trub
tag

Melóban mi azt használunk.

(#10082) zolikaDB válasza Trub (#10081) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ugyan csak alapszinten gyűröm, de felmerül jópár kérdés így is, illetve itt az első beadandó házi is, szeretném, h igényes legyen :)
Szeretnék egy rajzon koordinátaméretezést készíteni. Tehát egy bázistól az élekre rátenni a méretet, semmi extra, csak lehúzom a méretvonalat az éltől. Nade, nem engedi igazítani tetszőlegesen.... Arra már rájöttem, h jobb klikk, "Igazítás megszüntetése" segít valamit, meg a jobb klikk/Méretvonal/Kapcsolódásból pipa ki.
Kérdésem:
1, <- ezek automatizálhatóak? Mondjuk csinálok egy nagyobb szerszámot, rajta 200 furat, és nem akarom egyenként eljátszani ezt
2, a méretvonalakat "rendezni" szeretném, azt, h ne párhuzamos legyen az éllel, hanem úgy helyezkedjen el, "ott legyen megtörve", ahol én akarom
Ebből ki tudtam hozni ezt.
Én ezt szeretném: [link]
Előre is köszönöm!

(#10083) Trub válasza zolikaDB (#10082) üzenetére


Trub
tag

A méretezés nem automatizálható, bár ha lenne benne ilyen inkább káosz lenne.
De furatokra sokkal elegánsabb a furattáblázat, és gyorsabb is.

Törést ha jól emlékszem (itthon nincs SE) úgy tudsz belerakni, hogy lekattintod a méretet, és mielőtt leraknád tartod az ALT gombot, majd kattintasz (tartod) és elhúzod abba az irányba amerre a törést akarod. Majd felengeded az ALT gombot és lerakod a méretet.
Remélem erre gondoltál.

Bár szvsz az első jobban néz ki, csak 90°-al el kéne forgatni, hogy olvasható legyen a szöveg.

(#10084) zolikaDB válasza Trub (#10083) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom!
Reggel kiprobalom es majd irok, hogy sikerult!
Tablazatot a tureshatarok mutatasahoz hogy kell beszurni? Van ra parancs, vagy manualban kell bekarmolni? (mert meretvonalon sokfelekepp lehet a turest letenni, az tetszik is)

(#10085) Riverboy válasza zolikaDB (#10084) üzenetére


Riverboy
tag

Ha jól értettem ez is félig a probléma?
Hátha segít a videóm: [link]

(#10086) zolikaDB válasza Riverboy (#10085) üzenetére


zolikaDB
veterán

Inkább azt mondanám, h ez a főbbik probléma :)
Most az is előjött, h modellezésben az egérgörgő nagyít, kicsinyít. Rajznál nem.... Csak mozgat le-fel. Ezt kellene megoldani.
Azt hogy kell beállítani, h eleve így rakja le a méretvonalat, mint neked? Nyomom az Alt-ot + vonszolás (görgő benyomva ugye), de nem csinál semmit.

(#10087) soldi3r válasza zolikaDB (#10086) üzenetére


soldi3r
veterán

A legegyszerubb megoldas a problemakra EDGE -> WORKS :))

E30 (oo=[][]=oo)

(#10088) zolikaDB válasza soldi3r (#10087) üzenetére


zolikaDB
veterán

Oké, de az NCT-nél ezt oktatják, és ebben kell a házit is megcsinálnom. Plusz erre van licence, lopott software-rel most ha lehet, nem mókolnék ;]

(#10089) Riverboy válasza zolikaDB (#10088) üzenetére


Riverboy
tag

:D

Ki tanít, Gergő vagy Tibi én is ott végeztem májusba, versenyen is voltam ST-vel

[ Szerkesztve ]

(#10090) zolikaDB válasza Riverboy (#10089) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gergő tanít. Ebben tudsz segíteni?

(#10091) Trub válasza Riverboy (#10085) üzenetére


Trub
tag

Komoly, ST6-ban szerintem még nincs ilyen. De fogom használni :)

(#10092) zolikaDB válasza Trub (#10091) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én is tenném, de hogy?? :W Vagy ennyire vaksi vagyok, h nem látom?

(#10093) Riverboy válasza zolikaDB (#10090) üzenetére


Riverboy
tag

Engem is Gergő tanított.

A rajznál a nagyításos dolog nekem azzal olyan problémám volt hogy mikor betallóztam az nct sablont akkor amit elhelyeztem volna azt kezdte el nagyítani nem a képet olyankor jobb alul a "+" "-" jelre egyszer rákattolsz és észhez tér persze ha ez a probléma ha nem akkor kérlek írd le jobban.

Arra tippelek így első körbe, hogy nem rajz készítésbe próbálod a méreteket elhelyezni, ott én se tudom így megcsinálni ahogy a videóba is van.

(#10094) zolikaDB válasza Riverboy (#10093) üzenetére


zolikaDB
veterán

A rajzot a rajzkeszitesben csinalom, mi masban tennem??
Solid Edge gomb, Új, Rajz keszitese az aktualis modellrol. Vagy te mire gondolsz?

(#10095) zolikaDB válasza zolikaDB (#10094) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mellékelek akkor én is egy videót: [link]

(#10096) Riverboy válasza zolikaDB (#10094) üzenetére


Riverboy
tag

Erre gondoltam én is. Amit küldtem videót olyan füled van megvan azaz opció, csak nem tudom törni a méret vonalakat?

(#10097) zolikaDB válasza Riverboy (#10096) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem tudom, miért? Az otthoni, és a melós gépen is ugyanígy működik, nem tudom, törni... Megkérdezem az Enterprise Group-ot.

(#10098) zolikaDB válasza Riverboy (#10096) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nos, megoldottam az Enterprise segitsegevel.
Erdemes az Automatikus torest bekapcsolni, amin nalad be is van. A Stilusok alatt, nekem nem volt bepipalva.
De, egyenes vonalat is megtor: kijelolod a vonalat, ALT es kattintasz a vonalon egy pontra, onnantol kezdve huzhato.
Es a stilusok fulon minden ilyesmi globalisan szabalyozhato, betuktol, szinektol kezdve a felirat elhelyezkedeseeig minden. Szoval, kicsit eldugva, de megvan sok minden.

(#10099) Doki85


Doki85
tag

Napsütésben gazdag kellemes napot mindenkinek! :)

Érdeklődnék ki mit használ, mik a tapasztalatok, mit éri megvenni? Átmérő 60 as furat kiesztergálásához ha a folyamatbiztonság a cél. Tűrésem: +/-0.02 (anyag:42CrMo4)
Az alábbi márkát kérem meg se említsétek -->
D'Andrea

A tippeket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

ÜDV: DOKI85

(#10100) zolikaDB válasza Doki85 (#10099) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kaiser. WNT.
Gutes Spindelwerkzeug?
Én csak a D'Andreát ismerem. Ha lesz tapasztalat, mindenképp számolj be.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.