Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#10551) Petie


Petie
veterán

sziasztok :)
Rég jártam erre, először is boldog új évet kívánok :)

Kérdéssel fordulnék azokhoz, akik használnak laptopot cad-cam-ezésre :)
céget váltok 8 év után és szükségem lenne egy laptopra, de nem tudom, hogy a videókártya mennyire számít. a keret br 250ezer ft. ilyen áron quadro-s gépet nem fogok találni szerintem. ez a kategória i5, i7, 8gb ram és nvidia 920m, 940m.
két gépet találtam ami tetszik. egyikben 920m(4gb) van és ssd, másikban 940m(2gb) és hdd. sokat számíthat? azt tudom hogy az ssd felé húz a szívem :)

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#10552) zolikaDB válasza Petie (#10551) üzenetére


zolikaDB
veterán

- minimum 4 mag, akár i5, akár i7
- nem feltétlen kell quadro, volt nekem egy öregecske fx1800, de jó speckókkal, nem lettem tőle boldog, 6 évvel fiatalabb gtx sokkal erősebb cad-cam-re is
- ahhoz, h valaha elfogyjon 4gb, háát, nem tudom, az ilyen vga-k kicsit ámítás kategóriába esnek -> arra figyelj, h opengl legalább 4 legyen
- inkább ram és ssd
- minimum 8gb ram
- ssd-ből 128gb, bár picinykét szűkös lesz (ha van benne hdd hely és dvd író, akkor utóbbi helyére tegyél egy ssd-t a rendszernek, meg a cad-cam-nek)

Mod: ha böszme nagy összeállításokat kell majd készítened, akkor 1, nem laptop 2, asztaliból is durvább. Modellezni, progit generálni, rajzokat készíteni jó a laptop is, persze nem árt ha nagy a képernyő.

Ezzel mi a baj? -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#10553) Petie válasza zolikaDB (#10552) üzenetére


Petie
veterán

- igen ez megvan mind2 kiszemeltnél :)
- már a 920 is 4.5 opengl-es meglestem most :) csak nem tudom hogy mennyire lenne elég egy topsolidnak pl.
- igen ram 8 minimum. az jó lenne 16 is bele. ssd inkább. én is így látom. nagy sebesség többletet ad az.
- 240es az ssd amit néztem. az elég lenne. tárolás meg felhőben lenne szerintem. saját nas-on, illetve céges szerveren.

nagy összeállítás nem lesz, főleg cam, meg alkatrész felmodellezés és progi generálás ahogy mondod :) ha nagyobb dolog lenne akkor hazahozom az itthoni gépre akkor :D

neuronnal beszéltem már. cégem venné nekem, áfás számla kellene azért a br 250 a keret. jó lenne egy ilyen is igen :)

köszönöm az észrevételeket :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#10554) zolikaDB válasza Petie (#10553) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akasszatok valahonnan egy számlát, ez elég vad gép :DDD

(#10555) golyani


golyani
addikt

[link]

Én most ilyennel tolom a Topsolidot, csak 8GB rammal :D

(#10556) Klaus Duran válasza blasko92 (#10549) üzenetére


Klaus Duran
senior tag


;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10557) TGWH válasza Klaus Duran (#10556) üzenetére


TGWH
őstag

Ne is mondd, úgy kezdődött az év, hogy pont rágondoltam, mikor fognak hívni, azon a héten talán nem, akkor fel tudom dobni a padlásra a szigetelést. Másnap már csörgött a telefon :DDD ki akartam pucolni tavaly év végén legalább a két újabb gépet - a régieknek úgyis mindegy :D -, abból sem lett semmi. Így most még mindig olyan szaguk van, mint amikbe beleszrtak-hánytak :D
Drága nct egyik hibája, hogy a forgácskihordó motorja egy idő után letilt. Utána minden baja volt, tengelyek, táp, meg még vagy 4-5 hibaüzenet :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10558) Klaus Duran válasza TGWH (#10557) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Szagos gépünk nekünk is van volt. pedig az utóbbi 2 évben 2x kimosták, és 2 fajta szar lötty is volt benne.
Azt nagyon nem csipem hogy a víz tejfehér és be se látok a gépbe. :(

Első szombatot én is bent töltöttem, a másodikra már felmondtam. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10559) TGWH válasza Klaus Duran (#10558) üzenetére


TGWH
őstag

Na, megint új hely? :DDD
Nekünk nem tejesedik, csak szimplán le kéne cserélni a vizet. Igaz érzésre öntöm bele az olajat, semmi keverőszelep :D szerencsére a domestost eltettük a kolléga elől, így nem burogatja bele :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10560) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nem a legolcsobb, hanem az utana levo Rhenus tokeletesen bevalt, melle Mobil Vactra No2 szankeno.

(#10561) blasko92 válasza Klaus Duran (#10556) üzenetére


blasko92
őstag

Áhh :D Alig telt el 2 hét, de az idegrendszeremet megint kezdik szétcseszni :D

(#10562) lav1892


lav1892
csendes tag

Azt minek nevezik amikor elküldik facebookon a rajzot és telefonon diktálom a programot? :U ....mert egy 30 fokos letörést kell csinálni furatra és megáll a tudomány ha nem vagyok ott... :(((

(#10563) Klaus Duran válasza lav1892 (#10562) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nincs 30 fokos élletörő?
Nekem is csak a füzetben van leírva hozzá a macro, de még sose volt alkalmam használni. :(

Reszelővel? ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10564) TGWH válasza lav1892 (#10562) üzenetére


TGWH
őstag

Attól függ honnét nézed. Lehet alulfizetés tipikus esete, lehet főnökfiaittkellhogydolgozzon, meg még egy pár másik, amik nem jutnak eszembe.
Legalább esztergán?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10565) BÁ Nutrition válasza lav1892 (#10562) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szaktudasnak :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10566) blasko92 válasza lav1892 (#10562) üzenetére


blasko92
őstag

Látom nem csak én vagyok megáldva :C Azért az is gáz, amikor a 45 fokos letörést nem tudják kiszámolni, hogy mennyire kell csinálni ha átmérőben hagynak a darabra. De ez leginkább a cégeket minősíti.

(#10567) lav1892


lav1892
csendes tag

Marógépen kellett csinálni. 30 fokos letörővel csak nehezen lehetett hozzáférni ezért kellett léptetni...illetve kellett volna mert hiába magyaráztam valami nem volt jó a programban és inkább ráhagyta kolléga. Átrakta a szorítást és ment rá a 30 fokos letörő...egy fél délután és egy csomó ideg el lett használva ;]

(#10568) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10569) zolikaDB válasza Klaus Duran (#10568) üzenetére


zolikaDB
veterán

Neeee... Az NCT vezerlo csak korlatozottan alkalmas a Mark altal elvegezni kivant feladatok elvegzesere :)

(#10570) Phülöp válasza zolikaDB (#10569) üzenetére


Phülöp
addikt

:DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10571) xxxx.x


xxxx.x
tag

Sziasztok!

Elakadtam a fejforgatással. Remélem valaki tud segíteni, mivel a kollégám nem tudja jól elmagyarázni.
Amíg egy síkot billentek nincs semmi gond. A problémák a két sík billentéssel kezdődnek.

Sajnos a vezérlés (iTNC 530) nem tudja automatikusan forgatni a fejet. A forgatást PLC hívásokkal kell megoldani mindkét fél fejre "kézzel".

Valahogy így néz ki:

A gép Mecof Agile CS500, a forgatáshoz az EMCO MECOF V2AB szoftvert használjuk.

Pár kép a programról:




(#10572) Phülöp válasza xxxx.x (#10571) üzenetére


Phülöp
addikt

Véletlenül nem a Gyömrői úton dolgozol a Bosch mellett?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10573) xxxx.x válasza Phülöp (#10572) üzenetére


xxxx.x
tag

Nem.

Győrtől kb. 20 km-re

(#10574) Petie válasza zolikaDB (#10554) üzenetére


Petie
veterán

találtam végül egy Hp Elitebook 8760w-t jó áron :)
i7 4mag 8 szál, 16gb ram, 17.3as kijelző, quadro 3000m 2gb, 120ssd+500hdd, 221ért számlával

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#10575) zolikaDB válasza Petie (#10574) üzenetére


zolikaDB
veterán

Boven jo lesz! Milyen progira kell?

(#10576) Petie válasza zolikaDB (#10575) üzenetére


Petie
veterán

TopSolid

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#10577) Sanyaaa26 válasza xxxx.x (#10571) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Egy mecof-os kolléga, kicsi a világ :) Még én hittem azt hogy nagy gépen dolgozom, az enyém egy mecof performa, de ez siemens vezérlőre lett átalakítva.

(#10578) moho2


moho2
újonc

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni Tőletek.
CAD-CAM informatikus szakra járok és záró dolgozatra kellene készíteni egy olyan eszközt ami 5-10 darab (lehetőleg különböző) alkatrészből áll, amik marással és/vagy esztergálással elkészíthetőek.
De egyszerűen nem jut eszembe semmi és azt se tudom, hogy keressek rá ilyenekre, ami nem túl bonyolult és vizsga dolgozatnak el is fogadnák. :F :(
Nagyon örülnék, ha tudnátok néhány ötletet adni, hogy mégis miről írjak.
A válaszokat köszönöm és további jó időtöltést mindenkinek. :)

(#10579) Phülöp válasza moho2 (#10578) üzenetére


Phülöp
addikt

Satu örökzöld.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10580) zolikaDB válasza moho2 (#10578) üzenetére


zolikaDB
veterán

En utkozot csinaltam.
Milyen suli ez?

(#10581) moho2


moho2
újonc

Tényleg, satu eszembe nem jutott volna :)
Ez az ütköző is egész jó ötlet, de hol használják? Honnan jött az ötlet, hogy ezt csinálod? Esetleg tudnál erről valamilyen robbantott ábrát is küldeni? :)
Egyébként az Atalanta szakközépbe járok CAD-CAM informatikus esti OKJ-s képzésre.

(#10582) zolikaDB válasza moho2 (#10581) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ilyesmi: [link]
Valahol van hozza pdf-em, ranezek majd az asztali gepen.
Mivel tervezel?

(#10583) moho2 válasza zolikaDB (#10582) üzenetére


moho2
újonc

Köszi.
SolidWorks-t használunk meg műszaki rajzoláshoz ProgeCad-et.

(#10584) blasko92 válasza moho2 (#10578) üzenetére


blasko92
őstag

hidraulikus tokmány

(#10585) zolikaDB válasza moho2 (#10583) üzenetére


zolikaDB
veterán

Sosem hallottam meg errol a ProgeCAD-rol, de ahogy nezem van ingyenes verzioja iskolaknak es maganszemelyeknek.
Lehet ranezek :)

(#10586) Danivagyok válasza moho2 (#10583) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

WTF? Műszaki rajzhoz külön Progecad? Mondj már egy okot, hogy erre a SW miért nem jó. Mert én a szopatásfaktor növelésén kívül mást nem nagyon tudok elképzelni.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#10587) zolikaDB válasza Danivagyok (#10586) üzenetére


zolikaDB
veterán

Meg az NCT-nel is kepesek voltak 1 progival modelleztetni es rajzoltatni :)
Biztos a "sokrétű es valtozatos" tudas elsajatitasa a lenyeg.

(#10588) Phülöp válasza zolikaDB (#10587) üzenetére


Phülöp
addikt

Hollandiában gond nélkül használtuk az EdgeCam Part Modeler-t a modellezéshez. Nem ördögtől való az, ha együtt van a CAD és a CAM, de persze felhasználásfüggő.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10589) zolikaDB válasza Phülöp (#10588) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az Edgecam velemenyem szerint korlatozottan, de alkalmas dolgokra. Mas dolog, h en pl szerszamgyartasban nem nagyon tudom elkepzelni.
Az NX mar mas teszta, ott profi mind a CAD, mind a CAM.
De egy SW vagy SE bosegesen jo modellezni es rajzolni, en ezek melle AutoCad-et nem hasznalok.

NCG cam-re es Creo-ra lennek kivancsi amugy.

[ Szerkesztve ]

(#10590) xxxx.x válasza Sanyaaa26 (#10577) üzenetére


xxxx.x
tag

A másik nagy gépünk egy Hartford HSA536 - szerencsére csak beugró vagyok a gépen, a MECOF sokkal kezesebb, bár néha megmakacsolja magát.

A méretei: X/Y/Z - 5000/3600/1440 a terhelhetősége 21000Kg

A képet innen csórtam:
[link]

Szerencsére nálunk iTNC530 -al rendelték

[ Szerkesztve ]

(#10591) Sanyaaa26 válasza xxxx.x (#10590) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Ez már valami, végre én is úgy érezhetem hogy kis gépen dolgozom :D

(#10592) NoiZz


NoiZz
tag

Üdv, 880*230as 15mm vastag s235 lemezt kell lemarnom lv10re, 2.5mm oldalanként
természetesen összevissza van görbülve/csavarodva, ti hogy állnátok neki?

(#10593) Phülöp válasza NoiZz (#10592) üzenetére


Phülöp
addikt

Kiegyenget, feszültségmentesít, forgatva síkol.
És akkor TALÁN.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10594) NoiZz válasza Phülöp (#10593) üzenetére


NoiZz
tag

oldalszorítóval esnél neki vagy inkább leszorítanád? próbáltam kihézagolni, leszorítani asztalra de akkor a közepét emelte ki

(#10595) SirTom


SirTom
tag

kedvenc 'hibaüzeneteim' egyike.

A cleaup wizzard nagyon hasznos dolog, de kösz nem.. Amerre nézek csak falak.. :) :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#10596) soldi3r válasza Phülöp (#10593) üzenetére


soldi3r
veterán

Kiegyengetni talan felesleges. Feszultsegmentesites utan ugy is kijon, hogy milyen iranybol hengereltek. Meg 60-as lemezem is visszahajlott.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10597) Phülöp válasza soldi3r (#10596) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez igaz. Kérdéses, hogy mennyi az annyi, van, amikor nem lehet megúszni, mert annyira nem sík, hogy lyally.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10598) soldi3r válasza Phülöp (#10597) üzenetére


soldi3r
veterán

+5mm-rel van ra esely. A 60mm-en volt, hogy 2-t kellett leesztergalni, hogy egeszet fogjon a kes.

E30 (oo=[][]=oo)

(#10599) nchelp válasza NoiZz (#10592) üzenetére


nchelp
tag

Én kipróbálnám a mágnesasztalt (már ha van) De tény, ha a felettes hajlik a jó szóra, egy feszmentesítés csodákra képes...

nchelp

(#10600) nchelp válasza Klaus Duran (#10568) üzenetére


nchelp
tag

Ezt pár napja face-en láttam először, még fontolgatom, hogy a kollégát töröljem-e az ismerőseim közül :)

nchelp

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.