Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#10951) Phülöp válasza Klaus Duran (#10949) üzenetére


Phülöp
addikt

pasztmek :W

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10953) Danivagyok válasza TGWH (#10946) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ó hogyne, szerszámgyártás témakörben szívesen adok hasznos tippet, pl: ha nem húzod meg jól a satut, akkor elrepül a darab francba. :D

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#10954) TGWH válasza Danivagyok (#10953) üzenetére


TGWH
őstag

Az is jó, de én nulláról indulok. Aki foglalkozik vele, őt sem tanította senki, így lehet van jobb megoldás is.
Pl. 2-es hosszú marót muszáj kilógatni, hogy leérjen az aljára, de akkor meg elnyomja a darab :DDD

A főváros nekem messze van. Kezdjük ott, milyen anyagból készül a szerszám? Normál acélt használunk, le sincs hőkezelve, mert úgyis szétkalapálják... lehet érdemesebb lenne valami jobb anyagból elkészíteni.

Cad-cam részre most ráállok, bár inkább télen kellett volna, amíg ráértem...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10955) Danivagyok válasza TGWH (#10954) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Nos, 2-es marót 4-6 mm élhosszal használunk, efölött aláköszörüljük. Vagyis 2-esből ha hosszított kell, akkor eleve ilyet veszünk. Az anyaghasználatra vonatkozó kérdésed arra enged következtetni , hogy eddig nem foglalkoztál túl sokat anyagismereti kérdésekkel. A neten is rengeteg szakanyag elérhető, javaslom, hogy előbb merülj el egy kicsit a témában.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#10956) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Na, kérem, volt itt egy kis tisztogatás. Egész pontosan a cnc marós álláshirdetést tartalmazó hozzászólásomat és az ahhoz kapcsoló hozzászólásokat törölték, mivel az ilyen jellegű hirdetések szabályzatba ütköznek. Ezúton felhívom én is a tisztelt fórumozók figyelmét, hogy az alapelvek III. 10/16. pontjának értelmében, a hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topikcsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni tilos! Azaz ebben a topikban a korábbi gyakorlattal ellentétben Ilyen, , ilyen, vagy ilyen, esetleg ilyen hirdetéseket ne tegyenek közzé! Megértésetek előre is köszönöm!
iroda@brezon.hu

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#10957) nchelp válasza Danivagyok (#10956) üzenetére


nchelp
tag

Gyanítom, néhány végtagod ökölbe szorult... :(

nchelp

(#10958) Danivagyok válasza nchelp (#10957) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Erre ráhibáztál, zen meditáció keretében néhányszor ökölbe szorítottam a lábujjaimat, majd Bruce Willisként kinyírtam az összes molylepkét a konyhában. Azóta viszont kisimult arccal várnám a jelentkezőket - már ha volnának ilyenek. Úgy néz ki, a végén fel kell adjak egy igazi hirdetést is. Ja, ha már hirdetés, kérdezném mindenkitől, aki állást keres manapság, hogy hol szokott körbenézni? Illetve hová tűntek a rendes apróhirdetési portálok? Mert ez a Jófogás ami van, ez egy ipari katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#10959) etaclan1984 válasza Danivagyok (#10958) üzenetére


etaclan1984
őstag

Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat portálja
nfsz.munka.hu

(#10960) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

ÁÁ, gondolhattam volna, hogy valami nemzetit kell keresni. :)

Más téma:
Volna némi farigcsálandó meló, konkrétabban néhány 2000x 2500-as 3D szerszámlap. Kellene egy nagygépes kontakt (akár privátban is) 3000 plusszos, szerszám keménymarásra alkalmas géphez.

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#10961) TGWH válasza Danivagyok (#10955) üzenetére


TGWH
őstag

Nem, de jobb is, mert itthon kapni pl. kb. 2-3 fajtát a 30ból :D olyat vesznek a kereskedők, ami akciós, az mindegy, hogy olyan átmérőben a kutyának nem kell, ami meg kéne, azt finoman szólva bsznak megrendelni.
A szakanyag most mellékes, mert azt meg lehet keresni. A kérdés az, hogy a gyakorlat mit mutat, pl. érdemes-e jobb és drágább anyagból csinálni, vagy ugyan úgy szétverik kalapáccsal kb. ugyan annyi időn belül...

Állás. Csináld fordítva, keress TE állást, és akkor megtalálod a leggyakrabban keresett oldalakat ;)

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10962) zolikaDB válasza Danivagyok (#10960) üzenetére


zolikaDB
veterán

careerjet, jobinfo, cvonline, profession. A jófogás egy rakás sz.r.

Ha lenne gép, éjjel-nappal faragnám az ilyen vasakat, odab.sznának mellém egy PC-t CAM-mel... Hmmm, szerszámgyártás te csodás :)

(#10963) TGWH válasza zolikaDB (#10962) üzenetére


TGWH
őstag

Gép van, főnök van, szerszám kéne, gép áll :DDD
Lassan a száriás melókat dobom át rá, mert oda lehet ültetni egy ráérő embert is :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10964) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok!

Dolgozik itt meg valaki tabla gepeken?
Reklam cegeknel jartasak ezek a gepek.
3000x2000x100 munkaasztal.
Az erdekelne, hogy mas milyen elotolas, fordulattal dolgozik pl plexin, alun, kömán, illetve milyen tapasztalatai vannak. :)

(#10965) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok, esztergályos kérdésem lenne.
Cserélhető lapkás leszúrókésekből van olyan, aminek az éle nem merőleges a kés oldalával? Pl olyan esetben mikor az utolsó fordulatokra fentmaradó spén ne pörgesse be a leeső darabot, mi az eljárás? Mert HSS ből tudok olyat köszörülni aminek hegye van, ferde a kés éle, és így nem lesz olyan erős spén a darab leesése előtt, ami be tudná pörgetni.

(#10966) zolikaDB válasza ---Lasali--- (#10965) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, van.

(#10967) ---Lasali--- válasza zolikaDB (#10966) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Köszi, és azt lehet tudni, hogy mi a jelölése a lapka nevében? Vagy miről lehet felismerni hogy ilyen a lapka, esetleg mekkora a szög?

(#10968) blasko92 válasza ---Lasali--- (#10967) üzenetére


blasko92
őstag

Holnap megnézem neked, mi használunk 3mm-est belőle, de a leeső darabon ugyan úgy megmarad a csöcs....

(#10969) Phülöp válasza blasko92 (#10968) üzenetére


Phülöp
addikt

márhogy a pucni
:D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10970) BÁ Nutrition válasza ---Lasali--- (#10965) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Pl.: SECO LCMF160302-0300-MCR6 CP600

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#10971) nchelp válasza blasko92 (#10968) üzenetére


nchelp
tag

Akkor erős a gyanú, hogy valamit nem jól csináltok...

nchelp

(#10972) blasko92 válasza nchelp (#10971) üzenetére


blasko92
őstag

Sok mindent próbáltam vele, de mindig rajta maradt

*iguana* először másnak olvastam :D

[ Szerkesztve ]

(#10973) nchelp


nchelp
tag

Na basszus, CNCBank nincs tovább?

nchelp

(#10974) Phülöp válasza nchelp (#10973) üzenetére


Phülöp
addikt

Nagyon úgy tűnik.
Egy hete írtam Norbinak az összes bankos mail-címére, de nem pattantak vissza a levelek. Igaz, válasz se jött...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10975) zolikaDB válasza nchelp (#10973) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hopp... Az igen... :(

(#10976) nchelp válasza Phülöp (#10974) üzenetére


nchelp
tag

ez talán azért van, mert elfoglalt művészember lett :D :F

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#10977) Phülöp válasza nchelp (#10976) üzenetére


Phülöp
addikt

Az csak kakaskodás. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10978) nchelp válasza Phülöp (#10977) üzenetére


nchelp
tag

és tényleg :D de azért azon a szemétdombon csak ő lett az úr, és most már keres is vele... de a tyúk a régi :D

nchelp

(#10979) TGWH


TGWH
őstag

Mondtam neki, hogy nem lesz az úgy jó. Maradt volna ingyenes tárhelyen, költsége sem lett volna, aztán annyit csinált volna amennyit bír. Minden szépnek vége szakad egyszer :(
A röhej az, hogy erre pont lett vona igény, ha a többség kicsit is odafigyel a munkájára.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10980) zolikaDB válasza TGWH (#10979) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezek szerint a Philips-es mintaprogikat b.szhatom? :Y :U

(#10981) TGWH válasza zolikaDB (#10980) üzenetére


TGWH
őstag

Hacsak nem küldi el neked. Én lementettem amit tudtam.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10982) Phülöp válasza TGWH (#10981) üzenetére


Phülöp
addikt

Én is le akartam nemrég, de nem volt elég aktivitási pontom (Nchelp és CNCBankAdmin után én voltam a legaktívabb ott).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10983) zolikaDB válasza TGWH (#10981) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mármint mit mentettél le?

(#10984) TGWH válasza Phülöp (#10982) üzenetére


TGWH
őstag

Minden szart lementek, most az egyszer jól jött :DDD
1,2gb + itt ott amott még akad valami...

Siemens-ből van egy programozás pdf, egy program alapok, egy ciklusok, meg egy 810t utasításrendszer. Azóta sem néztem meg őket... most belenéztem, egész jó dolgok vannak benne, csak hát nincs sinumeric vezérlés a környéken.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10985) joedb


joedb
újonc

Sziasztok.
Tud valaki segíteni nct vezérlésű esztergára hajtott szerszámmal kapcsolatba? Vagy debrecen van e olyan cég ahol dolgoznak ilyennel.

(#10986) TGWH válasza joedb (#10985) üzenetére


TGWH
őstag

Üdv.
Mi lenne a gond?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10987) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Tudom hogy nagyon nem vág a témába, de tudnátok esetleg abba segíteni hogy hol/kinél tudnék habszivacsot lézerrel kivágatni?
Az az igazság hogy aksikat együtt kofferbe szeretném tárolni, de készen sajnos nem találtam ami nekem megfelelne. Viszont találtam egy ilyen kis koffert, ami tökéletes lenne.
Csináltam egy méretarányos rajzot az elrendezésről meg mindenről. Megoldható lenne szerintetek egy ilyen formát kivágni a szivacsból? KATT

Köszönöm!

iPhone 13 Pro Max

(#10988) Lacy6 válasza jozsi252 (#10987) üzenetére


Lacy6
senior tag

Éles késsel vágható a szivacs.
Szerintem nem is lenne célszerű lézerrel vágni.
Még talán a vízvágás szóba jöhet, de az meg költségesebb is meg nem értem miért kellene géppel vágatni, ha te is meg tudod csinálni? :F

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#10989) joedb válasza TGWH (#10986) üzenetére


joedb
újonc

Kaptunk hajtott szerszámokat axális és radiális. Homlok felületen kellene egyenlőre zsebet marni nem x0-ba. Kézből kell csinálni egyenlőre de nem dolgozik olyan a cégnél aki csinált volna még ilyet.

(#10990) TGWH válasza joedb (#10989) üzenetére


TGWH
őstag

Van egy g-kód, amivel átadod a hajtást a szerszámnak. Előtte értelemszerűen a C tengelyt valahány °-ban le kell fixálni. Nem nagy szám. Nem vagyok benne biztos, de talán mint ha Y-ban adnád meg marás koordinátáit, tehát síkot is kell váltanod XY-ra.
Akármelyik nct könyvben benne van szerintem. Holnap meglesem, már régen volt.
Vannak benne ilyen gyönyörűséges példák is, mint pl. hatszögmarás :DDD megírhatod Te magad is a programot hozzá, annyira nem nagy dolog, csak hát mire rájössz mi merre mennyi, na ahhoz kell idő :R
Ívet polárban ugyan úgy marsz mint marógépen, fúrások is ugyan úgy mennek, a lapolások meg a legkönnyebbek.
Marha jó dolog, csak sok mindenre sajnos nem használtuk :(((

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10991) joedb válasza TGWH (#10990) üzenetére


joedb
újonc

Köszönöm az infokat ha lesz még valami ötlet szivesen veszem.🙏 Egyenlőre az S1 S2 M20 M32 G12.1 kombinációival próbálkozunk. Ugy tudom homlokba y helyett c van használva G17-el. A tokmányt hogy lehet fixálni? Akkor hogy csinál pl négyszög zsebet X100-ra?

(#10992) TGWH válasza joedb (#10991) üzenetére


TGWH
őstag

A mintapéldák megmutatják.
G51.2 és G50.2: sokszögesztergálás be/ki
Itt van az összes leírás, töltsd le azt ami kell, és ott keresgélj, szépen le van írva, hogy mozog a darab meg a szerszám egymáshoz képest.
http://www.nct.hu/szolgaltatasok/letoltesek

Négyszög zsebet polárban egyszerűbb úgy emlékszem.
Mindenképpen nézzétek meg a könyveket, amiket az adott esztergához adtak, ott van pontosan leírva, milyen M vagy G paranccsal tudod fixálni a főorsót, példák is vannak gyakorlatilag mindenre. Ugyan az, mint amit a fenti linken le tudsz tölteni, csak az adott gépre vonatkozó g-kód kiosztás szerepel benne.

http://www.nct.hu/pdf/Peldatar/Eszterga/magpldte.pdf példaprogramok pl.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10993) TGWH


TGWH
őstag

Marha jó ez a Solid Edge :DDD csak pont olyan videókat találtam, amin el is alszom :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10994) joedb válasza TGWH (#10992) üzenetére


joedb
újonc

Ez igen. Pontosan ezt kerestem. ✔ Lesz miből építkezni.
Köszönöm.

(#10995) Klaus Duran válasza TGWH (#10993) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Hallgass közbe zenét. pl. :K

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10996) TGWH válasza Klaus Duran (#10995) üzenetére


TGWH
őstag

De hallani kéne mit mondd. Minden egyes funkcióra kemény perceket szán, és igaz hogy három helyen van odaírva mi az meg mit csinál, és tök egyértelmű, de akkor is elmondja, van hogy többször is ugyan azt :DDD
Ha pl. valami nct-s oktatás lenne, biztos beszóltam volna, hogy pörgesse már fel egy kicsit, hogy haladjunk :D Nem vagyok benne biztos, de szerintem aki ezt meg szeretné tanulni, annak alapvető pc ismeretei azért vannak :DDD

Hajtott szerszám nem lesz olyan bonyolult, egyszerűen kezeli az nct.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10997) kisvacak


kisvacak
csendes tag

Üdv.
Gildemeister Ctx 310 V1 (Fanuc32i)-hez magyar kezelési leirás valakinek nincs véletlenül?Köszi

[ Szerkesztve ]

(#10998) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Valakinek van valami tippje, hol lehetne kéz alól olcsón venni 80/4 es TOS tokmányhoz fordított, belső kemény pofát?

(#10999) kisvacak válasza ---Lasali--- (#10998) üzenetére


kisvacak
csendes tag

Vatera vagy e-bay stb..

(#11000) kisvacak


kisvacak
csendes tag

Valakinek megvan a V24 progi?Megköszönném. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.